GEMEENTE WADDINXVEEN ",rA7 Afgebouwde boot i uit tuin gehesen Np Clarins YOGURTRIM b Automatische alarmmelders een zorgenkind in Waddinxveen Bij H.A. Jaspers aan Anna Paulownastraat Dè manier om lekker af te vallen 7^. J ADVERTEREN? BEL 01828-14788 Ml OPROEP KWIJTSCHELDING VAN AFVALSTOFFENHEFFING 1987 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN V FOLDERS EN BROCHURES CLARINS TENTOONSTELLINGEN VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN YOGURTRIM I u V 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 Veel werk schoonheids- producten voor gezicht, buste en lichaam Woninginbraken Criminaliteit Mieke en Clarins heten op Donderdag 11 en Vrijdag 12 juni van harte welkom Een schoonheidspecialiste van Clarins geeft u een persoon lijk huidadvies en mieke doet er een aardige attentie bij. De Clarins specialiste is van 10.00 - 17.00 uur aanwezig. lli u. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 JUNI 1987 01820-16066 010-362244 De commissie vergadert 8 a 10 keer per jaar. Affiniteit met het Sociaal Cultureel Werk is wenselijk. gek van vals alarm 'Z'Z SUPFRDROG/Sr t 4 Kabelkrant 3 Voor welk bedrag kunt u kwijtschelding vragen? De afvalstoffenheffing is (thans nog) verwerkt in de energienota welke u krijgt toegezonden door het Gemeenschappelijk Energie bedrijf Gouda en Omstreken te Gouda. Weekblad voor Waddinxveen Hoe wordt een verzoek om kwijtschelding beoordeeld? Elk verzoek wordt apart bekeken. Dit gebeurt aan de hand van een aantal richtlijnen. Daarbij wordt, binnen zekere grenzen, rekening gehouden met de volgende uitgaven: - huur (exclusief verwarmings- en servicekosten); - hypotheekrente van de eigen woning; - premies voor ziektekostenverzekeringen (ook premies zieken fonds); - bijzondere kosten, bijvoorbeeld in verband met ziekte. Vakature Commissie Sociaal Cultureel Werk Omdat de Stichting Wijkwerk Zuidplas als nieuwe organisatie een permanente zetel in de Commissie Sociaal Cultureel Werk is toege- ƒ15.900,- 7.950 - Het onderzoek terzake valsheid in geschrifte en verduistering tegen de ei genaren van een aan de Kerkweg-Oost Tot 3 juli 1987 kunnen schriftelijke aanmeldingen worden gericht aan: De commissie Sociaal Cultureel Werk Postbus 400 2740 AK Waddinxveen. De Stapper 800 is als casco in januari 1985 in de tuin van de heer Jaspers neer gezet. Sinds die tijd is menig vrij uurtje gaan zitten in het verder opbouwen van de boot. De boot van de Waddinxveense bouw kundige wordt nu op de werf in Nieu- werbrug aan den Rijn afgebouwd. Daarmee is waarschijnlijk nog zo’n vier weken gemoeid en dan kan de Stap 3, zoals de boot is gedoopt, het ruime sop kiezen. WADDINXVEEN - Na twee en een half jaar in de tuin achter de woning aan de Anna Paulownastraat gestaan te hebben is de Stapper 800 van de heer H.A. Jaspers (54) zaterdagmorgen vroeg over het huis de straat op gehe sen. Noteboom). 070-210001 01820-28011 In de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan 1 is van woensdag 3 juni tot woensdag 17 juni de tentoonstelling ’’Natuur, je buur” te zien. De tentoonstelling is voor iedereen vrij toegankelijk op: - maandag van 14.30-20.30 uur; - dinsdag van 10.00-12.00 uur en van 14.30-17.30 uur; - woensdag, donderdag en vrijdag van 14.30-20.30 uur; - zaterdag van 10.00-12.00 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Informatie. Het kan zijn dat u vragen heeft. Met deze vragen kunt u terecht bij de afdeling Sociale Zaken (van 8.30-12.30 uur) of telefonisch (01828) 14433, toestel 291. Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunning verleend: - aan de heer JBBorsboomvoor het vergroten van diens woning Anna Paulownastraat 21 met een achtergevelaanbouw. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 12 juni 1987 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 12 juni 1987 gaat niet door. I Rijkspolitie wordt In de hal van het gemeentehuis is de folder ’’Straling, feiten en me ningen over straling en radio-activiteit” van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordeningen Milieubeheer verkrijg baar. PRODUITS DE BEAUTE PARIS 'f- Algemeen Sinds 1985 bestaat in de gemeente Waddinxveen de mogelijkheid om voor (een gedeelte van) de afvalstoffenheffing kwijtschelding te vragen. Afvalstoffenheffing is een belasting, die elk gezin moet be talen, omdat de gemeente verplicht is regelmatig uw huisvuil op te halen. In de hal van het gemeentehuis is tot vrijdag 12 juni a.s. de tentoon stelling ’’Afval, wat moeten we er mee” te zien. - De tentoonstelling is voor iedereen vrij toegankelijk op: - werkdagen van 08.30-12.30 uur en van 14.00-17.00 uur; - donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.00 uur. Passage 15, Waddinxveen Donderdag Koopavond (voorheen de Spaarbank 238. Wat de oorzaak van deze forse stij ging zou zijn, is nog niet bekend omdat dit strafbare feit aan een nadere analyse onderworpen moet worden. Ook de stijging van het aantal fietsen diefstallen zet verder door. In 1986 wer den 139 fietsen meer ontvreemd dan in het jaar daarvoor. Slechts in 13 gevallen kon de diefstal worden opgelost en in 44 gevallen kon de fiets weer bij de recht matige eigenaar terugbezorgd worden. Dank zij de gegraveerde postcode en het huisnummer in het frame van de fietsen konden de eigenaars snel opge spoord worden. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Wanneer kunt u kwijtschelding vragen? Als u niet in staat bent - ook niet door middel van een betalingsrege ling - aan uw betalingsverplichtingen aan de gemeente te voldoen, anders dan met buitengewoon bezwaar. Of u ook inderdaad in aanmerking komt voor kwijtschelding, hangt af van uw persoonlijke financiële omstandigheden. ’86 liep het aantal misdrijven (straf recht) op tot 589, terwijl dat de voor gaande periode 567 was. In deze situatie is de forse toename van het aantal woninginbraken (74 stuks) in het eerste halfjaar opmerkelijk. In het tweede halfjaar werden slechts 45 wo ninginbraken gepleegd. Het laatstge noemde aantal lag zelfs lager dan in de De gekwalificeerde diefstallen namen in 1986 af, maar de diefstallen van on derdelen van auto’s nam toe. Tot twee maal toe werden enkele jongeren aan- f. het verdelen van de financiële middelen op grond van goedge keurde activiteitenplannen, gebaseerd op de door de raad vast gestelde begroting. Wanneer komt u niet in aanmerking voor kwijtschelding? Er wordt geen kwijtschelding verleend wanneer u een bepaald ver mogen heeft. Daartoe kan ook een gedeelte van de overwaarde van uw eigen huis gerekend worden (dat is de waarde van het huis ver minderd met de hypotheekschuld). Er kan echter een bescheiden vermogen buiten beschouwing wor den gelaten: - echtpaar/éénoudergezin - alleenstaande In Waddinxveen vertoont de criminali teit een stijgende lijn. In de eerste 6 maanden van 1986 kwamen 631 misdrij ven ter kennis van de politie, terwijl het aantal misdrijven in de tweede helft van 1986 verder opliep tot 699. De oorzaak van deze stijging is en blijft te wijten aan de toename van eenvoudige diefstallen en een forse stijging van het aantal ge pleegde vernielingen. Bij een uitsplitsing van de soorten mis drijven is de categorie gepleegde mis drijven, strafbaar gesteld in het wet boek van strafrecht, het grootst. Daar- gevestigde BV in Waddinxveen duurde ongeveer een halfjaar. Door de recher cheurs van de groep Waddinxveen is in samenwerking met rechercheurs van de tactische recherche van het district ’s- Gravenhage veel werk verzet en deze zaak tot klaarheid gebracht. De daders in deze zaak zijn allen voor de officier van justitie geleid en in bewaring ge steld. Met Yogurtrim vervangt u. naar keuze, één of meer maaltijden per dag om af te vallen en slank te blijven, want Yogurtrim bevat slechts 155 Kcal per maaltijd. Yogurtrim bestaat uit yoghurt, plantaardige vezels en is een voedings- kundig komplete maaltijd, v In drie frisse fruitsmaken. 1 - Verkrijgbaar bij: burgerij over de criminaliteit heeft in ie der geval tot gevolg, dat steeds meer panden, zowel bedrijfspanden als parti culiere panden, voorzien worden van een alarminstallatie. Dat er in dergelij ke apparatuur storingen optreden of dat jaar is het aantal bijna verdubbeld to. door menselijke fouten het alarm node loos overgaat is inherent aan dergelijke systemenweet de politie echter maar al te goed. [iinhiiiliiiiluii bedrag van na volgen de verkeersmisdrijven en de misdrijven, die strafbaar gesteld zijn in de diverse bijzondere wetten, zoals de Opiumwet en de Vuurwapenwet. Het is logisch dat bij een toename van het totaal generaal van de gepleegde misdrijven, deze tendens terug te vin den is bij de grootste catagorie. de straf recht misdrijven. In de tweede helft van Commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften op woensdag 17 juni 1987, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunt: Behandeling van een bezwaarschrift inzake de inschrijving als wo ningzoekende. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage bij het secre tariaat of op andere tijdstippen na afspraak met het secretariaat. Het uitrukken voor automatische alarmmeldingen voor inbraken of ander onraad trekt een zware wissel op het werk van de politie. Voor het optreden bij zo’n overvalalarm voor een bank, postkantoor of een benzine-station geldt zelfs een nog uitgebreidere proce dure. Een kwalijke bijkomstigheid is het feit dat de meeste inbraakalarmen en mel dingen ’’bankoverval” veroorzaakt worden door persoonlijke of technische oorzaken. De politie bezint zich over vergelijkbare periode in 1985. een procedure om de beheerders van deze alarminstallaties zorgvuldiger met de apparatuur om te laten gaan en de belanghebbenden beter te instrueren. De toenemende onrustgevoelens bij de gehouden die zich stelselmatig aan het voornoemde feit schuldig maakten. Het aantal vernielingen is in Waddinx veen in 1986 sterk gestegen. In het eer ste halfjaar werden 124 vernielingen bij de politie gemeld. In het tweede half- WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft knap veel last van loos alarm. In het afgelopen jaar moest 175 maal tevergeefs worden uitgerukt en dat is 45 procent meer dan in 1985, zo meldt de politie in het verslag over het tweede halfjaar van 1986, dat in de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken besproken is geweest. Alarmering Brandweer bg-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer C.J.M. Seelen of de heer J .H. Eling van de afdeling Welzijnszaken van de gemeen te, tel. 01828-14433. De Waddinxvener is uiteraard trots op het in zijn vrije tijd bereikte resultaat. De hijsoperatie van zaterdag trok na tuurlijk het nodige bekijks. Tenslotte was het ook nog luilak. Hoe kunt u kwijtschelding vragen? U kunt kwijtschelding vragen door bij de afdeling Sociale Zaken een formulier aan te vragen (tel. 14433, toestel 291). In dit formulier staan vragen over uw financiële situatie. Deze gegevens zijn nodig om uw verzoek te kunnen beoordelen. Uitkeringsgerechtigden ingevolge de A.B.W./R.W.W., die in de maand april 1987 een uitkering ontvingen, alsmede die personen, aan wie een Eenmalige Uitkering 1986 is verstrekt en thans geen bijstandsuitkering (meer) ontvangen, kregen het aanvraagformulier (plus begeleidende brief) automatisch toegezonden. Ditzelfde geldt ten aanzien van hen die in 1986 reeds kwijtschelding hebben gekregen. Is dit niet het geval, dan wordt u alsnog verzocht om contact op te nemen met de afdeling Sociale Zaken. Spreekrecht tijdens de vergadering van de gemeenteraad Tijdens de raadsvergadering kunnen niet-raadsleden gebruik ma ken van het spreekrecht. Op 24 juni a.s. doet zich die gelegenheid opnieuw voor als de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in het gemeente huis vergadert. Men kan dan, voordat met de behandeling van de agenda wordt be gonnen, het woord voeren over gemeentelijke onderwerpen die niet op de raadsagenda staan die die avond wordt behandeld en over on derwerpen die wei op de agenda staan voor zover deze nog niet in een raadscommissie aan de orde zijn geweest. Als men gebruik wil maken van het spreekrecht moet men dit uiter lijk woensdag 24 juni a.s. voor 12.00 uur aan de gemeentesecretaris melden. In het gemeentehuis zijn hiervoor formulieren aanwezig. Over de regels die gelden bij gebruikmaking van het spreekrecht is een folder in voorbereiding. Totdat de folder gereed is, kan men zich voor nadere informatie over het spreekrecht wenden tot de af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening (op werkdagen ’s-ochtends tussen 08.30 en 12.30 uur). De zelfgemaakte boot kon zaterdagmorgen vroeg in de Oranjewijk uit de tuin gehesen worden. (Foto: Sjaak Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Bureau Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gémaakt. wezen, zal deze commissie tevens worden uitgebreid met één bevol- kingsvertegenwoordiger. De belangrijkste taken die de commissie vervult zijn: a. het bevorderen van het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk; b. het adviseren van de raad en burgemeester en wethouders over het in a. genoemde werk; c. het uitvoeren van het beheer en de exploitatie van de daartoe door burgemeester en wethouders aangewezen gemeentelijke gebouwen; d. het uitvoeren De afrekening 1987 van het Energiebedrijf, die u in de maand mei/ juni 1987 krijgt toegezonden, heeft betrekking op de periode juni 1986 t/m mei 1987. In deze afrekening is over genoemde periode een 139,70 aan afvalstoffenheffing begrepen. Het bedrag waarvoor u kwijtschelding kunt verkrijgen bedraagt maximaal 100,- per huishouden per jaar (afgerond op 50,-c.q. 100,-per jaar). iiiiiliiiiliiiiliiiiliiiilHiiliiiiliiiiliiiiliiiiliiiiliiiiliiiiliiiiliiiiliiiiliniliiiJiH^^MèMl^^^iIim^^^^ Y V"—5 Jkrw *nnr r van het inhoudelijk werkgeverschap voor de be roepskrachten in dienst van de Stichting Werknemers Pool; e. het verzamelen, toetsen en onderling afstemmen van activitei tenplannen van instellingen die in de commissie vertegenwoor digd zijn;

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3