Promotie tennisteams van W’veen Drie kampioensteams van De Gouwe Smash ’’Championlook” voor WSE B-l ambtenaren van Den Edel reparatie. Schoolkorf- baltournooi Korbis van start met De Sperwer WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Eervolle plaats Mariska Boom Antilope’s 4e Coopertest Jubileum- tournooi Bij dressuur Reigersburgh meeste prijzen lopen Elf stedentocht Titel voor Be Fair's C-l RECORD AANTAL BRIDGERS W’veense Schade aan uw auto vereist deskundige Sterspeler Erwin Plens raakte licht geblesseerd korfbal” ’’straten- ril DRUKWERK en FOTOKOPIEËN van A4 tot formaat 43x61 cm snel en voordelig bij: reproset ujaddinxveen DRUKKERIJ EN FOTOKOPIEER-SERVICE Noordkade 70 Promotie STRATEN X KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIÈ-VLAAMS 2 Zondag La! ■w n Sfocwa GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk MB WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 JUNI 1987 A A OOk kor’bJl V Voor de kapperszaak van Frank Pronk (links op de foto) aan de leplaan ging WSE B-l op de foto. Ze zijn zojuist allemaal geknipt. (Foto: Sjaak Noteboom). Tenslotte team 20 (heren veteranen Hoofdklasse B) met Jan Willem Stel ling, Wim Oosterom, Leo Wempe, Ge rard Okkerse en Rob Binkhuijsen. Na een zwaar bevochten kampioenschap zal een promotie hen niet in de schoot geworpen worden. Een stel taaie (en slimme) rakkers uit ;;s Gravendeel, waar tegen ze met een 1-1 tussenstand de partijen moesten afbre ken, zal er alles aan doen om alsnog te zegevieren Het gepromoveerde Be Fair C-l-team. Staand v.l.n.r.: W. Slagboom (supp. ver).. D Vleggeert (jeugdtrainer). Ro bert van Schoneveld, Johan Scheuier- man, Henk v.d. Linden, Koen Meier. Martijn Claderij, Ralph Boonstoppel, B. van Haren (leider) en W. de Jong (lei der). Zittend v.l.n.r.: Pascal Zuidwijk, Ronny van Tol, Rene Minee. Wijnand van Triet. Edwin de Bruin, Marco Ver- zijl en Jan Willem Saakes. (Foto: Rien Saarloos!Be Fair). WADDINXVEEN - Op een bijzondere manier hebben de Waddinxveense kap pers Frank Pronk en Dick Voshol de prestaties van het B-l-elftal van WSE- voetbal beloond. Zij hebben het naar de interregionale competitie gepromo veerde team in de kappersstoel onder handen genomen, met als uitkomst de nieuwe "champion-look". Voordat de nacompetitie begon re ageerden Frank Pronk en Dick Voshol enthousiast op een voorstel van WSE- (bij Fitness-centrJv.d. Loo) Tel. 01828-18640 WADDINXVEEN - De Waddinxveense tennisvereniging De Gouwe Smash in het Warnaarplantsoen heeft drie kampioensteams kunnen ver welkomen. Als eerste was daar het jongensteam t/m 12 jaar, dat zeer overtuigend kampioen werd in hun afdeling. De twee andere kampioenen waren het eerste mixed-team en het eerste herenteam. Alleen het eerste herenteam promoveerde. De geblesseerd geraakte Erwin Pleus Team 19 (6e kl heren) promoveert auto matisch. Hierdoor hebben Hans Taal. Ruud Spillenaar, Chris v. Beek, Ton Oostendorp en Flip Kapaan niet in de regen behoeven te spelen en zonder meer de vereniging een 5e klasse team erbij bezorgd. Drie teams konden niet afspelen. Team 14 (le kl heren) met Harry Meijer. Hu bert Bierman, Jaap Derks, Harry Ka speren eh Gert Boere staat 0-1 achter tegen De Belt uit Keukelum. Team 19 (5e kl heren) met Piet Smit, Tom Bergwerf. Jan Franken, Willem Wesseloo en Wil Driessens had feitelijk een 2-1 voorsprong op Be Quick-Maas- sluis, maar de afgebroken partij (die op winst staat) wordeq opgegeven door af-- wezigheid (op 20 juni) van een der spe lers. t Er zal'dtts met 2-2 worden vervodgd en die ene laatste partij moet voor de pro motie gewonnen worden. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA, kenmerk voor vakwerk. W ADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Char tres. Afstand 459 km. In concours 234 duiven. Gelost om 9.30 uur. Aankomst eerste duif 15.35 uur. Laatste 16.14 uur. Snelheid eerste duif 1255 m.p.m Uit slagen: A H. Kivits 1-32; D Heeren 2-4-13-15 31M. Tollenaar 3-27-58; J. Verbakel 5 8-25-26: J. Toor 6-10-14-28-55; C.A Bode 7; H. Metselaar 9-12-16-18-19-51: H. Vink 11-23-29: N. Hoogerdijk 17-36- 54-57: E. v. Beek 20-47-56; A. Hofman 21-50; J. Jansen en Zn. 22-45; Comb. Wibo 24-39-46: D Degenhardt 30-41 49; Comb. C en J. 33; N. v. Vliet 34; N. v. Tol 35-40; M. Verbeek 37; J. Troost 38-48; F. Middelkoop 42; C. Hofman 43; R v.d. Made 44-53; J W Sekeris 52: P Bonefaas 59 De winnende tennissers van De Gouwe Smash. Boven van links naar rechts: Ayamé Oskam, Teun Los, Hans Blom, Wim Plomp, Frans de Groot, Jan Terpstra, Dick Soelaksana. Onder: v.l.n.r.: Jeroen Terpstra, Jean Pierreden Ouden, Margriet v. Rijswijk, Victor Schweinsberg, Casper Knieriem. Matthé Geers. (Foto: Sjaak Noteboom). G WADDINXVEEN - Zondag is er op manege Reigersburgh aan de Piasweg een dressuur- en springwedstrijd voor pony’s in de klasse B-O gehouden. Bij de dressuur was er meer belangstel ling, dus ook meer prijzen. De prijzen in de dressuur gingen naar: le. Diana Overkamp met 129 ptn; 2e. Casandra Bloem met 124 ptn; 3e. Petra Versluis met 121 ptn; 4e. Annette van Vliet met 120 ptn; 5e. Berry den Houten met 119 ptn; 6e. Candy Rowley met 116 ptn; 7. e.a. Thijs v.d. Valk met 114 ptn; 7. e.a. Saskia v.d. Werf met 114 ptn. De prijzen in het springen gingen naar: le. Monique v.d. Loo met 69 ptn voor haar rijstijl, 2e. Candy Rowley met 68 ptn voor haar rijstijl, 3e. Annette van Vliet met 67 ptn voor haar rijstijl. De twee andere kampioenen waren het le mixedteam (Margriet v. Rijswijk. Teun Los. Ajamé Oskam en Hans Blom) en het le herenteam (Dick Soe- laksane, W'im Plomp. Frans de Groot en Jan Terpstra) uit de zaterdagcompe- titie. WADDINXVEEN - De hardnekkige regen van zaterdag belette de ten nisvereniging Waddinxveen. het afspelen van menige promotiewedstrijd. Van de zes zaterdag-kampioensteams hadden er echter drie geen last van dit slechte weer. Volgend seizoen spelen in ieder geval al een klasse hoger het jeugdteam en team 19. Of de teams 14,18 en 20 zullen promoveren zal komende zaterdag moeten blijken Van de drie zondagteams promoveer de alleen het eerste herenteam WADDINXVEEN - Het C-l elftal van Be Fair-voetbal is gepromoveerd naar groep 2 van de afd. Gouda, de op een na hoogste groep in de C-competitie. Be Fair had geen rekening meer gehou den met promotie van C-ltotdat Moer- kapelle C-l onverwachts een nederlaag leed, waardoor een beslissingswedstrijd nodig was tussen de C-l elftallen van Moerkapelle en Be Fair Deze gelegenheid werd door Be Fair met beiden handen aangepakt. Zij won nen de wedstrijd, die op het terrein van Groeneweg te Zevenhuizen werd ge speeld, met 2-1. trainer Willem den Besten. Bij promo tie zouden de veertien spelers gratis worden geknipt. De beide, zelf ook zeer sportieve, kappers kwamen daardoor tot een unieke prestatie. Niet eerder za gen wij twee "concurrenten" op deze wijze samenwerken. WADDINXVEEN WSE-jeugd- speler Erwin Pleus heeft geschit terd in Oranje. Hiermee trad hij in het voetspoor van damesvoetbal ster Tosca van Vliet, die ook is uit gekomen in een Nederlandse voet balselectie. Erwin Plens werd na een aantal se lectiewedstrijden gekozen tot een groep van 16 uitverkorenen, die in het Franse Vannes zijn geweest, waar de Nederlandse Katholieke Sportbond (NKS) deelnam aan de Europese FICEP-kampioenschap- pen, Oranje-coach Paul van der Kraan zag in de 18-jarige Atheneum-scho- lier eerst een goede wisselspeler. Maai dat veranderde na hét nati onale NKS-kampioenschap waar WSE A-l alleen pas in de finale verloor na strafschoppen. ’’Na deze indrukwekkende prestatie zie ik Erwin met meer als reserve maar als een voiwaardige basisspeler. Grandioos, wat ik vandaag van hem heb gezien”, aldus Paul v.d. Kraan. Zo gebeurde het ook. Naast Den nis Grishaver van Ajax opereerde Erwin Pleus van WSE Beiden wa ren verantwoordelijk voor de uit stekende 3-0 overwinning op favo riet West-Duitland. Grishaver scoorde twee keer na voorberei dend werk van de WSE’-er. De derde goal kwam op naam van Marco Adema van Telstar, De tweede poulewedstrijd was te gen zuiderbuur België. De rode duivels waren gewaarschuwd voor de kracht van de Nederlandse ploeg, maar dat hielp niet- AI na 5 minuten scoorde Erwin met een formidabele kopbal, na een voor zet van Larry Sittrop (RKAVV). Daarna bleef hij een voortdurende plaag voor de Belgische verdedi ging. Na een overtreding op hem kon John Barnhoorn (RJAVV) de eindstand 2-1 vastleggen. De enige, niet in de landelijke jeugdcompeti tie uitkomende speler had de beste indruk gemaakt. Door dit resultaat plaatste Neder land zich voor de finale tegen gast land Frankrijk. Zij bleken echter wei het juiste middel te weten tegen het Nederlandse gevaar, hardheid en intimidatie. Beide spitsen kwa men niet aan scoren toe en aange zien de Fransen dit wel twee keer deden, ging de finale verloren met 2-0. Vice-Europees kampioen Erwin Pleus maakte het einde niet mee. Hij viel na een elleboogstoot uit met een wond op het jukbeen. Er win Pleus over zijn prestatie: "Ik heb ei hard en veel extra voor ge traind, maar dat ik het Nederlandse team zou halen, had ik nooit ver wacht. Ik ben er w el ontzettend blij mee. een schitterende ervaring”. Getroost door Italiaanse en Belgi sche spelers verdween hij even la ter in de kleedkamer, drie inter lands rijker. WADDINXVEEN - Aan de vorige week woensdag in Het Trefpunt door de bridgeclub Waddinxveen gehouden Sportweek Bridgedrive is door een. re cord-aantal deelnemers van 144 deelge nomen. Zij waren naar vermoedelijke sterkte in 5 groepen ingedeeld. Opvallend bij de uitslag was zeker dat de paren van bui ten Waddinxveen, met name in de A groep, erg hoog scoorden, vermoede lij k doordat zij toch wel erg sterk waren Winnaars in de A-groep werden de heer J Louwerse (directeur van de Neder landse Bridgebond) met zijn partner A de Morée. De uitslagen: A-groep: 1 Hrn. Louwerse-De Morée(Bodegra- ven) 66.67%, 2. Mw. Slager-Hr Gerrit sen (W’veen-Gouda) 65.18%, 3 Hrn de Leur-Roggeveen (Gouda) 63.99%. 4 Hrn. Fresen-Verhagen (Moordrecht) 63.39%, 5. Dms. v.d Horst-de Leur (Gouda) 62.50%. B-groep: 1 Mw. Hemminga-Hr de Vos (Wad dinxveen) 61.51%, 2. Echtp. Knijf (Waddinxveen) 60.71%, 3. Dms. Riet- veid-de Redelijkheid (Gouda-W'veen) 58.73%, 4/5 Dms. Jené-Moons (Wad dinxveen) 54 76%.4/5Hrn Akkerhuis Hulshof (Waddinxveen) 54 76%. C-groep: 1/2 Dms. Zuidwijk-Veelenturf (Gouda) 59.86%, 1/2 Mw. v. Leeuwen-Hr. Mee- laar (Boskoop) 59.86%, 3. Echtp Bur ger (Nieuwerkerk) 57.14%, 4. Mw. Gerts-Hr. Kats (W’veen-Boskoop) 56.12%, 5/6 Echtp. Verschuur (Gouda) 54 76%, 5/6 Echtp Brinkkemper (Reeuwijk) 54 76% D-groep: 1. Hrn. Hartman-v.d. Berg (Alphen a/d Rijn) 66.67%, 2. Mw. Plomp-Hr Hem mes (Gouda) 64.68%, 3. Dms. Sijthoff- v.d Valk (Waddinxveen) 57.94%. 4 Dms. Gerts-Venmans (Waddinxveen) 56.35%. 5. Dms. Bangert-Luiten (Wad dinxveen) 55.16% E-groep: 1 Dms Heemelaar-Graat (Boskoop) 58.73%, 2. Mw Verwaal-Hr. Verwaal (Zevenhuizen) 57.14%, 3. Echtp. Knijff (Waddinxveen)56.75%.4. Dms. Ruys-v.d. Loo (Waddinxveen)53.97%. 5. Dms. Compeer Winterwerp (Bos koop) 53.17%. Intussen zijn wel door Waddinxveen voorzitter Henk Waser alle kampioe nen op het park De Woerd aan de Alb Thijmlaan gehuldigd. Deze huldiging viel samen met de prijsuitreiking en het eindfeest met muziek van de Blue Sound van de woensdag-avondcompeti- tie Dit is een evenement dat al een achttal jaren plaatsvindt en aan de leden van Waddinxveen. die geen regionale of landelijke competitie kunnen spelende gelegenheid biedt tennis m wedstrijd vorm te beoefenen Het jeugdteam (3e kl gemengd t/m 17 jr), bestaande uit Tjaarda van Heek. Natasja van Wilgen, Roderik Kapaan en Rolf Oostendorp moest de promotie bevechten tegen West-Maas. De Wad dinxveense jongelui versloegen hun te- genstanders met 4-1 ,en mogen volgend jaar eën klasse hoger spelen. Team 17 (5e kl heren) met Piet v.d. Vlies, Hans Betist. Ruud Hornes, Art hur Lont, Louis Geers was zo wijs ge weest om 's-morgens te spelen. Ook zij konden de partijen afmaken, maar heb ben helaas in DLTC uit Dordrecht hun meerdere moeten erkennen. Was steeds een 5-0 uitslag in de compe titie hun deel, nu moesten ze zelf met die eindstand het hoofd buigen. Geen 4e klasse dus Het 1 c herenteam was al de hele compe titie superieur geweest en heeft dat in de promotiewedstrijd tegen Thor Rood Wit uit Den Haag bevestigd, met een 5- 1 overwinning. Eric Naats, Mare Uit- tenbroek. Ab Koppenaal en Cees Ok kerse waren veeHe sterk voor hun toch veel ervarenere tegenstanders. In deze samenstelling kan dit team nog verder promoveren, dan de 3e klasse die nu be haald is WADDINXVEEN - Komende zater dag zullen de openbare Mr. A. de Roos school en de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool in Gouda strij den om de regiokorfbalbeker. De schoolteams, die eerste en tweede zijn geworden bij het schoolkorfbal- tournooi van Korbis-korfbal twee maanden geleden, hebben vandaag (woensdag) een extra training gekregen van Door Haagsman. De twee Waddinxveense scholen zullen in het regioschoolkorfbaltournooi uit komen tegen scholen uit Moordrecht. Gouda. Nieuwerkerk aan den IJssel en Bodegraven Het toumooi wordt ge houden op het Goudse sportcomplex Oosterwei aan de Sportlaan en duurt van 11.30-16.00 uur. WADDINXVEEN - Op de atletiek baan van de sportclub Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan wordt donder dagavond om zeven uur weer een Coop ertest gehoudenHet is de vierde condi- tietest uit zeven Aan de testen nemen steeds zo’n 115 mensen deel. Om van tijd tot tijd de conditie te meten is door dr Kenneth Cooper een condi- tieschema samengesteld van het aantal meters dat men in 12 minuten aflegt en waarbij ook rekening wordt gehouden met de leeftijd van de deelnemer. Het lopen op de Cooperbaan is een me thode om het lichamelijk prestatiever mogen, te testen Het kan ook worden gebruikt om de lichamelijke conditie op te voeren. Er wordt gelopen in series van maxi maal 20 personen. Een jury houdt het aantal ronden bij dat is afgelegd en no teert de totale afstand op een kaart. De eerste serie start om 19.00 uur en ver volgens om de 15 minuten op de atle tiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Het inschrijfgeld bedraagt 1.50 per test en 4,- voor alle overgebleven 4 testen: WADDINXVEEN/GOUDA - De 15- jarige sportschool Den Edel, gedreven door de broers Bert den Edel aan de Noordkade in Waddinxveen en door Mario den Edel aan de Nijverheids straat in Gouda, heeft zaterdag in Gou da een groots judotournooi gehouden. Aan dit jubuleumtournooi namen judo ka's deel uit Waddinxveen, Gouda, Woerden. Reeuwijk. Schoonhoven en Bergambacht. Er was een groep ’s mor gens aan het werk en een groep ’s mid dags. Aan het einde van de middag was de prijsuitreiking. De door voorzitter Ary Hoogendijk van het district Zuid-Holland van de Judo- bond Nederland (JBN) geopende dag omvatte ook demonstraties van Mario en 3ert den Edel. Zij onderstreepten dat jeugdjudo bij sportschool Den Edel nog steeds een belangrijke en aparte plaats inneemt, hoewel er de laatste jaren een duidelij ke verschuiving naar de fitness-activitei- ten viel waar te nemen, al is de echte ge zondheidszorg al weer voorbij Volgens Bert den Edel mag jeugdjudo, zowel voor jongens als voor meisjes, zich weer in een groeiende belangstel ling verheugen. Jeugdjudo noemt hij een sport, die zeer bijdraagt tot de ka raktervorming en tot rijping van de sportiviteit. Na de spannende promotierace, intens gevolgd door de twee prominente kap pers. werd de daad bij het woord ge voegd. De jongens konden nu echte Van het jongensteam t/m 12 jaar moes ten Matthé Geers, Casper Knieriem. Victor Schweinsberg en Jeroen Terp stra op woensdag 3 en 10 juni nog strij den tegen de andere afdeiingskampioe- nen uit het district Rotterdam. Woens dag 3 juni werden Moordrecht en Tiod verslagen, op 10 juni moetsen ze, na een enerverende strijd, echter hun meerde re erkennen in Be Quick Maassluis. professionals aan het werk zien. Met een perfecte techniek, een uitstekend uithoudingsvermogen en in een prima sfeer deden de kappers hun faam alle eer aan. Zo ontstond de "champion-look", zeer naar de zin van de spelers. Erg in hun sas met het nieuwe uiterlijk poseerden de kampioenen met de kampioenkap- pers, die voor hun lovenswaardig initi- tatief van de voetballers een bos bloe men kregen. Op zaterdag 13 juni speelden de beide teams hun promotie-wedstrijden in Waddinxveen. De regen werd hierbij echter een grote spelbreker. Het mixedteam kon in de druilerige re gen nog twee wedstrijden uitspelen, waarbij de overwinning naar de tegen standers ging. Hierna werd besloten de resterende wedstrijden de komende week te spelen, zodat de promotiekan- didaat nu nog niet bekend is. Het le herenteam speelde nog twee en een halve partij in de regen, voordat be sloten werd in de tennishal verder te spelen. De stand was op dat moment 2-0 in het voordeel van De Gouwe Smash. Na zenuwslopende partijen werd de einduitslag 4-1 voor het team van De Gouwe Smash, dat nu het volgende ten nisseizoen in de 3e klasse gaat spelen. WADDINXVEEN - Komende za terdag zal een team van twaalf Waddinxveense gemeenteambte naren voor de tweede maal deelne men aan de Elfsteden Estafette Loop in Friesland. Het team wordt bijgestaan door de sportmasseur Geert v.d. Meer- veldt, terwijl de verzorging voor het eten en drinken in handen ligt van Marina Rebergen en Wilma Romijn. De Elfsteden Estafette Loop wordt georganiseerd door sportvereni ging Friesland en de Stichting Spor traad Friesland. De totaal te lopen afstand bedraagt 210 km. Dezelfde plaatsen worden aangedaan als bij de Elfsteden schaatstocht. De eerste loper start ’s-morgens al om 5.00 uur, terwijl de laatste loper ’s-avonds om 21.00 uur richting Leeuwarden zal vertrekken. Daar het geen wedstrijd maar een presta- tieloop is, worden de laatste 3 km naar Leeuwarden door alle deelne mers afgelegd. Het Waddinxveense ambtenaren team zal vrijdagavond 19 juni om 17.00 uur vanaf het gemeentehuis in een door de aannemingsbedrijf Baas beschikbaar gesteld busje naar'Leeuwarden vertrekken en hoopt zondag 21 juni omstreeks 14.00 uur weer heelhuids in Wad dinxveen te arriveren. WADDINXVEEN - Volgende week donderdag begint de Wad dinxveense korfbalvereniging Kor bis met het project "stratenkorf- bal”, dat eind augustus zal worden afgesloten met een tournooi. Aan dit toumooi zullen teams van acht personen (4 mannen en 4 vrou wen) meedoen, die een straat, een bedrijf, een vereniging of een in stelling vertegenwoordigen. Elke donderdagavond vanaf zeven uur is het Korbis-veld aan de Lima- weg open voor de teams die zich bij Door Haagsman (tel. 17067) heb ben opgegeven om te trainen en te spelen. Inmiddels zijn velen al bezig een korfbalteam van acht 18-jarigen en ouder en met niet meer dan twee korfballers bij elkaar te brengen. Teams die verwacht kunnen wor den zijn die van de Rijkspolitie, Al bert Heijn, lokale omroep RTW, Hondensportvereniging Waddinx veen, Tenniscentrum Waddinx veen, Gemeente, Jeu de boules- vereniging Waddinxveen, Westne- derland. Proefstation Boskoop en buurtverenigingen in de Oostpol- derwijk en in de Zuidplas. WADDINXVEEN - Antilope atlete Mariska Boom presteerde zondag weer uitstekend bij het Nederlands kampi oenschap voor B meisjes te Hoorn Zij kwam tot een hoogte van 1.60 meter en klasseerde zich daarmede op een 7e plaats, waarbij opgemerkt kan worden dat de nummers 5 en 6 eveneens 1.60 meter sprongen Mariska deed soor het eerst mee bij zo n grote wedstrijd, alle reden daarom om tevreden naar huis terug te keren

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 21