Meeste klachten stank en lawaai Rector P. Mulder wordt predikant Weer nieuwe gemeentegids MERKEN STERK MET Leuke dingen voor W’veners -'JA '"JJ Opmerkelijke stap W’vener Nieuwe Wethouder onthult kunstwerk bibliotheek BIJNA 9 MILLE VOOR REUMAFONDS Schoolfeest Willem van Oranjeschool regeling bij vermissing kentekenbewijs r r v V Ba f i Moed en aanzicht SGP Milieu Podium - --7 OPRUIMING!! 20-60% KORTING IN TAPIJT-GORDIJNEN VITRAGE’S. Buidel ’’HARWA” VAKKUNDIGE VLOERVERWENNERS Balspeler Cheques Vijf nummers Picknicktafel A\ J'rotterdam l PROJEKT EN WONING STOFFERING DIVERSE ANDERE ARTIKELEN 1O% KORTING MERCEDES BENZ» OPEL NISSAN «FORD VOLKSWAGEN* AUDI ROUTES SNELLE TREIN X 7'^ WV-a t\ .«r X' A Ad A A gouda^ C ,7 ■■7 x? Snelle trein •l lapijtservice ‘y i k keer en Waterstaat in oktober de richt lijnen voor de HSL vast. Het is de be- DRS. MARTIN KRAAIJESTEIN PvdA Tot augustus kan gereageerd worden op de ideeën die in de startnotitie vermeld staan. Daarna stelt de minster van Ver- doeling dat de Tweede Kamer zich in maart 1989 over de plannen buigt. PlANfdEH22-26.BOSKOOP, rtt OI72Z-2HO We weten allemaal dat het bedrijfsle ven, de middenstand en ook de particu lieren in ons dorp door de jaren heen herhaaldeiijk in de buidel tasten om ons rijkgeschakeerde verenigingsleven te helpen. Door die bijdragen in geld en produkten worden rommelmarkten, bingo-avonden, verlotingen en andere evenementen steeds een succes. Het is eigenlijk ongelooflijk als je ziet hoe vaak industriëlen en winkeliers in haken op particuliere initiatieven. Op die manier kunnen ook bejaarden op reis, beschikken scholen over extra leer middelen, verschijnen er eigen club- blaadjes (dank zij de ’’onontbeerleijke steun van onze adverteerders”) en hikt het een Remonstrantse Kerk te restau reren. Nu haalt lang niet alles wat in Waddinx- veen aan goeds wordt gedaan de krant. Dus weet ook niet iedereen wat er zich op dit terrein afspeelt. Misschien zijn het wel de uitzonderingen die in het licht van de schijnwerper komen. Dat heeft overigens ook wel een beetje te maken met de Waddinxveense mentali teit dat de linkerhand niet hoeft te we ten wat de rechterhand doet. WADDINXVEEN - De in Waddinx- veen gehouden collecte voor het Nati onaal Reumafonds heeft 8.987,80 op gebracht. Vorig jaar werd in dit Gou- wedorp met de collectebus 4.881,- op gehaald. Het landelijk bestuur van het Nationaal Reumafonds richt zijn welgemeende dank tot de leden van het plaatselijk co mité, tot de collectanten en tot ieder die door een financiële ondersteuning tot het welslagen van de collecte heeft bij gedragen. In Waddinxveen is de leplaan-bewoner tweede voorzitter van de kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP). Voorts bekleedt hij func ties in het reformatorisch onderwijs, zo als voorzitter van de schoolbegelei dingsdienst en voorzitter van de vereni ging van leerkrachten. WADDINXVEEN - Het krijgen van cadeautjes is altijd leuk. Dat geldt voor iedereen persoonlijk, maar ook voor bijvoorbeeld grotere groepen als de be volking van Waddinxveen. Wij ais Waddinxveners worden geregeld ver rast met presentjes die het dagelijks le ven zeker veraangenamen. Ik vind dat heel erg leuk en aardig. Het laatste geschenk dat we kregen aan geboden van de heropende Rabobank ’’Waddinxveen” is een tien meter hoog spuitende fontein in de Petteplas. De fontein komt er om de 82 jaar oude band tussen de bank en de gemeenschap te onderstrepen. Toch leuk zo'n waterspektakel, ai ben ik er nog niet zo helemaal zeker van dat PvdA-raadslid Marie Boere - die in en om de Petteplas echt helemaal niets wil - dit cadeautje zal accepteren. De fontein, de balspeler en de drie wachtende reizigers mogen er zijn of komen, een geschenk dat voorlopig al leen maar rente oplevert is de 15.000,- die de 25-jarige rooms-katholieke wo ningbouwvereniging St. Joseph - vlak voordat zij met de christelijke woning- bouwvereniging Ons Begin in de wo ningbouwvereniging SSW - voor de be volking reserveerde. In november 1985 werd dit geld aan het gemeentebestuur van Waddinxveen aangeboden als aanzet, aldus de toen malige St. Jpseph-vporzitter A.L.M, Boer, om te komen tot de oprichting van een open-lucht-podium. ’’Waar schijnlijk in het Warnaarplantsoen", zo werd er nog aan toegevoegd. We zijn nu al dik anderhalf jaar verder en nog altijd is er in ons dorp geen spoor te bekennen van een open-lucht-podi- um. Een door burgemeester Kees van der Linden voorgezeten werkgroep weet niet wat er moet gaan gebeuren nu het Warnaarplantsoen - door verzet van omwonenden en van de politiek - en de Petteplas - waar helemaal niets mag ge beuren - als mogelijke lokaties zijn afge vallen. Misschien dat het podium toch weer een plaats gaat krijgen op het Raadhuisplein, overigens niet direct hèt ontmoetingspunt van alle Waddinxve ners. Peter Mulder, vader van vier kinderen en wonend in de voormalige pastorie van wijlen ds. J.R. Cuperus van de Cen trale Hervormde Gemeente, begint op 1 september met zijn theologische stu die. Het stichtingsbestuur van De Driestar is inmiddels begonnen met het zoeken naar een nieuwe rector voor de lyceum-havo-mavo-afdeling van deze scholengemeenschap. De Waddinxvener zegt dat zijn keuze voor het gaan volgen van een full-time WADDINXVEEN - De aan de leplaan wonende P. Mulder (37) heeft zijn baan als rector van de christelijke scholengemeenschap op reformato rische grondslag voor lyceum, HAVO en MAVO ”De Driestar" in Gou da in het nieuwe schooljaar opgezegd. Hij gaat de 4-jarige predikanten dagopleiding van de Gereformeerde Gemeente in Rotterdam volgen. Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek ’’Waddinxveense kantteke ningen” voor de microfoon van de lokale omroep RTW uitsprak. WADDINXVEEN - De protestants- christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan heeft het jaarlijkse schoolfeest weer achter de rug. De zon liet zich aardig zien, het schoolplein bood een gezellige aanblik en op de rommelmarkt werden goede zaken ged aan. De kinderen mochten verkleed op school komen zodat de nodige clown tjes en feetjes te bewonderen waren. Er kon aan allerlei activiteiten meegedaan worden zoals spijkers slaan, aardappel- race, flipperen, ballen gooien en het be kijken van films. Bij het kinderrad werden mooie prijzen gewonnen zodat de kinderen voldaan weer buiten kwamen. Daar lieten ze zich de pannekoeken en limonade goed smaken. Voor de ouders waren er slaatjes en broodjes te koop, die binnen de kortste tijd uitverkocht waren. Ook voor dor stige mensen was gezorgd. Toen was het tijd voor de playback-show. Deze werd geopend door de leerkrachten die een leuke potpourri ten tonele brachten. Daarna kwamen de kinderen aan de beurt, die zeer origineel en profession eel alles uitvoerden. De jury had de moeilijke taak daar een winnaar uit te kiezen hetgeen uiteinde lijk toch lukte. Om half 8 waren alle programma-onderdelen afgewerkt door de kinderen en kon iedereen zeer tevre den huiswaarts gaan. WADDINXVEEN - Er is weer een uitgave van de nieuwe gemeentegids in voorbereiding. Deze gids zal medio september verschijnen en vervangt de gids 1986-1987 (met het gemeentehuis kleurig op de voorpagina). WADDINXVEEN/DEN HAAG - Stank en lawaai veroorzaken de meeste klachten, zo blijkt uit een mededeling van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. Waddinxveners diemilieuklachten hebben kunnen daarvoor terecht bij het Milieubureau Midden-Holland aan de Hoge Gouwe 31 in Gouda (tel. 01820-28011). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 JULI 1987 Toch is het wel aardig om te zien dat ca deautjes er ook in dit Gouwedorp bijho ren. Ze helpen het verenigingsleven de moed er in te houden en verbeteren het aanzicht van de gemeente. Een dorp dat al behoorlijke gemeentelijke subsidies kent en in kunstzinnig opzicht aan de vooravond van een metamorfose staat. Denkt u maar eens aan de kunstwerken die zullen komen voor de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan en langs de Dreef, om over de Waddinx veense Kunstdagen in oktober nog maar te zwijgen. Het zal duidelijk zijn dat de Rabo-fon- tein in de Petteplas een kostbaar ge schenk genoemd mag worden. Dat was ook het geval vorig najaar toen het 75- jarige architectenbureau Stuurman Partners BV van de Brugweg een EH- BO-bus aanboden aan de plaatselijke eerste hulpverleners. Bij allerlei evene menten kom je dit busje nu tegen. In de woonwijk Zuidplas werd in okto ber 1985 een kunstwerk van Jits Bak ker, voorstellende een balspeler, ont huld. Dit was een geschenk van het bouwbedrijf Noorlander Beheer BV uit Leiderdorp, dat aan De Akker aan de openbaarheid werd prijsgegeven door PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijes- tein. Bij het NS-station Waddinxveen werd een jaar eerder - in 1984 - een beelden groep met drie wachtende reizigers van W.G. van der Hulst officieel onthuld door de oud-spoorwegarbeiders J.J. van Es en M. Luijten. De beeldengroep kon er komen dank zij giften van acht tien Waddinxveense bedrijven: ban ken, aannemers, architecten en mid denstanders. langs W’veen predikantenopleiding in de‘laatste an derhalf a twee jaar is gerijpt na innerlij ke overtuiging en gebedsworsteling, die hem hebben doen vaststellen dat hij met zijn opmerkelijke stap gevolg geeft aan Gods wil. Peter Mulder, met zijn gezin lidmaat van de Gereformeerde Gemeente aan de Ronsseweg in Gouda, welke kerk hij ook als ouderling dient, is vijf jaar als rector aan De Driestar verbonden. Daarvoor nam hij de functie een jaar waar. De Waddinxveense wiskundeleraar geeft al 17 jaar les aan de Goudse scho lengemeenschap, waar hij als leraar MAVO is begonnen en daarna voor de HAVO-klas stond. Voordat hij rector werd was hij schooldekaan aan dezelfde school. Veelal stelt het bevoegde gezag ter plekke een onderzoek in. De klager wordt hierover geïnformeerd. Is de klacht gegrond, dan zoekt zij in samen werking met de veroorzaker neet een oplossing. Blijven de klachten voortdu ren en wil het bedrijf geen m’aatregelen nemen, dan kan dit aanleiding zijn tot een bestuurlijke en/of strafrechtelijke acties. Een andere woningbouwvereniging, de 75 jaar bestaande corporatie Waddinx veen had vorig najaar meer succes door op een receptie ter opening van het nieuwe kantoor aan de $taringlaan de drie muziekverenigingen Concordia, Voorwaarts en Cormula's elk een jubi- leumgift van ƒ5.000,- aan te bieden. Maar er is meer. Zonder volledig te kunnen zijn kan ik zeggen dat Albert Heijn in 1986 mede de inrichting van een jeugdleeshoek in de vernieuwde en uigebreide bibliotheek aan de Van Mec klenburg Schwerinlaan mogelijk maak te en dat suikerwerkfabriek Gebr. Schuttelaar BV aan de Kanaalijk de aanschaf van een koersbalspel voor de bejaarden in het Anne Frank-centrum regelde. Dank zij een gift van het Bergambacht- se bouwbedrijf De Langen Van den Berg kon er speelgoed worden gekocht voor de kindercrèche voor buitenlandse vrouwen in De Bonkelaar. In dit cen trum werd televisie-apparatuur neerge zet op initiatief van de nieuw e buurman, het door burgemeester Kees van der Linden geopende rekencentrum van Computer Service Holland BV aan de Beukenhof. De nieuwe series gemeentegidsen ging van start met de gids 1985-1986 (met de hefbrug op de voorpagina). Daarvoor was het 1981 toen er een officiële infor matiegids voor Waddinxveen kon ver schijnen. Evenals in voorgaande jaren zal de nieuwe gemeentegids huis-aan-huis in de gehele gemeente worden verspreid. Nieuwe inwoners en andere geïnteres seerden krijgen de gids eveneens uitge reikt. Naast uitvoerige informatie over de ge meente en haar instellingen zal deze enige officiële gemeentegids een zo compleet mogelijk overzicht bevatten van alle instellingen, organisaties en verenigingen op het gebied van gezond heidszorg, religie, onderwijs, maat- In de provincie Zuid-Holland bestaan vijf regionale milieu klachtennummers; voor Dordrecht (Technische Milieu dienst Drechtsteden), voor Gouda (Mi lieudienst Midden-Holland), voor Den Haag (Regionale Milieudienst Centrum Randstad), voor Rijnmond (DCMR) en voor de rest de provincie Zuid-Hol land. Plannen voor een zesde nummer, regio Alphen aan den Rijn (Intergemeente lijk Overlegorgaan Rijnstreek), zijn in middels in een ver gevorderde stadium. schappelijk leven, «cultuur, recreatie, sport, verkeer en vervoer, beroeps- en bedrijfsleven en industrie. De voorbe reidingen voor deze nieuwe gemeente gids zijn inmiddels gestart. Instellingen, organisaties en verenigin gen die reeds in de bestaande gemeente gids zijn opgenomen zullen door de uit gever, Holland Advertising BV uit Den Helder, schriftelijk of telefonisch wor den benaderd ter verificatie van de hier op betrekking hebbende gegevens in de gemeentegids. Instellingen, organisa ties e.d. die nog niet in de gemeentegids zijn vermeld, doch hierin wel wensen te worden opgenomen, worden verzocht een antwoordcoupon vóór woensdag 3 juni a.s. aan het gemeentehuis te zen den. WADDINXVEEN - De kans is aanwe zig dat de in Frankrijk bekende ’’super snelle” trein (de zogenaamde Hoge Snelheids Lijn) ten westen van Wad dinxveen komt te lopenIn totaal zij n er drie alternatieven voor de verbinding van de snelle trein van Amsterdam naar Rotterdam. De mogelijkheid waarbij langs Waddinxveen wordt gegaan staat als A genoteerd. De mogelijkheid dat de trein Woerden aandoet staat als laatste genoteerd. Re den hiervoor is dat deze verbinding veel geld zou gaan kosten. Van Amsterdam naar Harmelen kan gebruik gemaakt worden van de bestaande spoorlijn, maar vervolgens moet dan-een geheel nieuwe verbindingslijn aangelegd wor den tot aan Rotterdam. Dit is noodza kelijk voor de Hoge Snelheids Lijn (HSL). De voorkeur gaat uit naat twee andere alternatieven, aldus een startnotitie over de HSL van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en Milieube heer. De eerste route gaat van Amsterdam naar Schipholwaar gestopt wordtVer volgens wordt gebruik gemaakt van de Schiphollijn die splitst in de buurt van Nieuw Vennep. Hier begint een nieuwe lijn die via Alphen aan den Rijn naar Rotterdam loopt. Het tweede alternatief is een bestaande route die van Amsterdam via Leiden naar de havenstad gaat. Deze twee al ternatieven zijn in de internationale haalbaarheidsstudie bestudeerd. De achtergrond van de ideeën van de HSL is namelijk een betere en snellere ver binding tussen Nederland en Brussel, Parijs en Keulen. Ook is het doel om de reistijd tussen plaatsen in Nederland te verkorten. Een combinatie van nieuwe en bestaan de lijnverbindingen heeft bij de ministe ries de voorkeur. Zo kunnen snelle ver bindingen wordt bereikt en bovendien blijven de kosten op deze wijze beperkt. Ondanks het feit dat niet alle alternatie ven even hoog genoteerd staan, worden toch de milieuaspecten van alle mogelij ke verbindingen bestudeerd. Hierbij gaat het om geluid en trilling, bodem en grondwater, de luchtkwaliteit, natuur gebieden, het landschap en archeologi sche aspecten. WADDINXVEEN - PvdA-wet houder drs. M. Kraaijestein ont hult vrijdagavond 3 juli om half ne gen het kunstwerk bij de ingang van de nieuwe en uitgebreide bibli otheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Deze vestiging van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinx veen - een schepping van ir Jan Le onard Roggeveen - werd op 23 au gustus vorig jaar officieel in ge bruik genomen door minister mr. drs. L.C. Brinkman van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Tien schooldirecteuren boycotten toen deze opening omdat ze het slecht feestvieren vonden met de bezuini- gingsminister. In de gemeenteraadsvergadering van 20 augustus vorig jaar werd door de gemeenteraad al een kre diet van ƒ20.000-,- op tafel gelegd uit het gemeentelijk Fonds Beel dende Kunst. Dat werd gedaan op voorstel van het college van B. en W. dat er met het bibliotheekbe- stuur aan zei te hechten dat er bij de vernieuwde bibliotheek een kunst werk zou komen. Met dit idee ging een gemeentelij ke projectgroep aan het werk, wer den er randvoorwaarden opgesteld en kwam er een procedure tot het banderen van belangstellende kunstenaars. De maker van het bi- bliotheek-kunstwerk is uiteindelijk aanbevolen door de projectgroep. Enige tijd geleden al heeft het ge meentebestuur van Waddinxveen Tom Postma, beeldend kunstenaar te Amsterdam, opdracht gegeven tot het uitvoeren van zijn ontwerp voor een kunstwerk bij de ver nieuwde bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Tom Postma heeft een configuratie ontworpen van vijf natuurstenen zuilen waarop een dichtregel van Martinus Nijhof is aangebracht. Aldus is vorm gegeven aan de op dracht een relatie tot stand te bren gen tussen het kunstwerk en de functie van een bibliotheek. WADDINXVEEN - Ook de Waddinx veense rijkspolitie blijft de aandacht van de Waddinxveners vestigen op de nieuwe regeling bij vermissing van ken tekenbewijzen, die vandaag - woensdag 1 juli - is ingegaan. Op die dag is een nieuwe regeling van kracht geworden met betrekking tot de aanvraag om vervanging van verloren gegane lenteken- of registratiébewijs- delen. De aanvrager zal nu op het post kantoor een aanvraagformulier moeten kopen. Dit formulier gaat ƒ60,- (zestig gulden) kosten. De aanvrager vult het formulier in en gaat daarmee naar het politiebureau. Op het politiebureau wordt de ’’pólitie- verklaring” ingevuld. Voordat de poli tie Waddinxveen echter over gaat tot in vulling van deze verklaring moet aan een aantal criteria zijn voldaan: De aanvrager móet woonachtig c.q. ge vestigd zijn binnen het bewakingsge bied van de politie Waddinxveen; De aanvrager moet het motorrijtuig, waarvan de kentekendelen van worden vermist tonen aan de behandelende po litieambtenaar; De aanvrager moet zich legitimeren. Na invulling van het vermissingsformu- lier houdt de politie de doorslag van het formulier achter. Het orgineel vermis- singsformulier wordt door de aanvrager zelf naar de Rijksdienst voor het Weg verkeer te Veendam verzonden. De po litie verzendt deze formulieren dus niet meer. Door de Rijksdienst voor het Wegver keer te Veendam wordt na ontvangst van het aanvraagformulier een dupli caat kenteken afgegeven met hetzelfde kenteken. Tot op heden kreeg men een nieuw kentekenbewijs. De Ronde Tafel in Waddinxveen hielp het Warnaarplantsoen aan een beton nen picknicktafel en -stoelen en legde en passant ook nog een betonnen vloer bij de dierenhulpdienst van de konink lijk onderscheiden mevrouw A. van Hengel aan de Henegouwerweg. Ook deze dierenhulpdienst is evenals de Stichting De Gouwebloem, het Comité Bejaardenreis Waddinxveen, Amnesty International, de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen en vele andere instellingen gelukkig het doelwit van graag gevende Waddinxve ners. Soms hoort u van de cadeautjes die ge geven zijn, soms ook niet. Ik zei al dat ik deze geschenken altijd heel erg leuk en aardig vind. Ze dragen bij aan de leef baarheid van ons dorp en ze verstevigen de onderlinge band. Daarom een pluim op de hoed voor alle goede gevers, groot en klein. Niemand kan echt zon der ze en gelukkig hoeft dat ook niet. Bij de milieuklachtentelefoon kunnen mensen terecht met klachtett over lucht- water-, bodemverontreiniging en la waai. De nummers zijn dag en nacht be reikbaar. Als een klacht binnenkomt bij een van de vijf milieudiensten wordt eerst gekeken waar de klager moet zijn (bijv, bij gemeente of provincie). De Zuidhollandse milieuklachtentele foon heeft in het eerste jaar van haar be staan ruim 3.200 klachten ontvangen - dit is exclusief de 10 tot 15.000 meldin gen die binnenkwamen bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DMCR). Van deze 3.200 klachten had een groot aantal betrekking op overlast van stank (39%) en geluid (23%). Daarnaast ging 10% van de klachten over stofoverlast en nog eens 10% over waterverontreini ging. Van de meldingen bij de DCMR had zo’n 60% betrekking op stankover last. De voornaamste veroorzakers van de klachten waren de chemische industrie, vuilverbrandingsinstallaties, betonmor- tel- en asfaltcentrales en sorteerinrich- tingen voor bouw- en sloopafval. Dit volgt uit een evaluatie naar het functi oneren van de milieu-klachtentelefoon over de periode februari 1986 tot febru ari 1987. De meeste klachten kwamen binnen bij de centrale meld- en regelkamer van de DCMR (10 tot 15.000). Van de reste rende klachten ontving de regio Gouda zo’n 600 en het Provinciehuis ruim 500. Dit is het ontwerp van het kunstwerk dat bij de ingang van de open bare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan moet ko men. Vier zuilen staan er bij elkaar en één komt er bij de ingang. De ontwerper is beeldend kunstenaar Tom Postma uit Amsterdam. (Te kening: Tom Postma). Groensvoorde 12 2742 DJ Waddinxveen arwa Tel. 01828-16119 AMSTERDAM LvdFvz vötopf .\k 3.f c ySj&AjTRECMT DEN HAAG' DELFT *7 B L F',!'

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 19