Twee valse honderdjes Hoofdredacteur RTW vertrekt Vaarwel groepsleerkracht Seniorwoningen al in gebruik e. Commissie sociaal-cultureel werk ontvouwt beleidsplan NIEUW RECORD WESTNEDERLAND Schoolfeest Theo Thijssen POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Illegale zender Feestdag Wapenstok Overtredingen S amenwerking Accommodatiebeleid Diefstal Aanrijdingen R I i '’Slager” AKOie Pk’ Zuidplas is rijp voor veelzijdig wijkgebouw De afscheid genomen hebbende lerares van de Savornin Lohmanschool mevrouw R. Offereins-Meeuwen. (Foto: i 1 I WADDINXVEEN - In de wijk moet in ieder geval een speeltuin komen, een peuterspeelzaal, een jongerenruimte en een wijkgebouw. Dat schrijft de gemeentelijke commissie sociaal-cultureel werk in de nieuwe beleid snota ’’Groei binnen grenzen”Het stuk werd vorige week in het gemeen tehuis besproken. Sjaak Noteboom). De commissie hanteert daarbij als lei draad de verordening op de commissie zoals die in 1984 door de gemeenteraad is vastgesteld. In deze verordening zijn de taken van de commissie beschreven. Deze taken richten zich enerzijds op be heerstaken en anderzijds op de beleid sinhoudelijke zaken met betrekking tot het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk. Gedurende de afgelopen twee jaren heeft de commissie haar beleid geba seerd op wat reeds in het verleden was ontwikkeld en vorm gegeven. Via het bijstellen van activiteitenplannen en be grotingen werd daar, waar de commis sie dat wenselijk achtte, bijgestuurd. In toelichtingen op de begrotingen werd aangegeven welke inrichting de com missie wenselijk achtte. De eerste twee jaar is vooral gebruikt voor restaurant. Vooral in De Bonkc- laar waren de problemen groot en is veel werk verzet om de beheersbaar heid weer op een aanvaardbaar niveau te brengen. Wat goed was aan activitei ten werd in stand gehouden. Wat niet goed was zoveel mogelijk beëindigd. Tegelijkertijd werd getracht nieuwe ac tiviteiten op te zetten. In de toelichtin gen op de begrotingen en in de jaarver slagen is te lezen wat de commissie tot nu toe op dit gebied heeft gedaan. Op zondag 28 juni werd een 20-jarige Wadinxvener bekeurd, omdat hij van uit zijn auto op de Beethovenlaan aan het uitzenden was. Zijn zender, radio Omega, werd in beslag genomen. den bekeurd, daar hun auto’s niet de verplichte APK-keuring hadden onder gaan. Een 20-jarige Waddinxveense motorrij der werd bekeurd, omdat hij met zeer hoge snelheid binnen de bebouwde kom reed. Zijn motor werd voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Nog dezelfde dag kon hij zijn motorfiets afhalen bij de politie, echter na het tech nisch onderzoek werd het kentekenbe wijs ingenomen. Ondanks dat hij niet met deze motor mocht rijden deed hij dat toch, reden waarom hij ten tweede male werd bekeurd. k 1 WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westne- derland heeft dezer dagen het jaarverslag 1986 uitgebracht. De resultaten van het verslagjaar zijn bevredigend te noemen. De omvang van het reizi- gersvervoer is ten opzichte van 1985 met 2,4% gestegen tot 59,5 miljoen reizigers, een nieuw record. In de komende jaren zal de wijk Zuid plas haar voltooiing naderen. Wijk- voorzieningen zullen dan ook gestalte moeten krijgen. Het sociaal-cultureel werk kan een belangrijke taak in de sa menlevingsopbouw van een zo nieuwe wijk vervullen. Nieuwe woonwijken hebben geheel ei gen specifieke problemen. De wijk wordt bewoond door een mengeling van allochtone en autochtone Waddinxve- ners. Nieuwe woonwijken worden meestal bewoond door over het alge meen jongere gezinnen, hetgeen extra voorzieningen voor kinderen en jonge ren vraagt. Sociale en culturele verban den van de inwoners van een nieuwe wijk zijn vaak in belangrijke mate aan verandering onderhevig. Nieuwe ver banden worden gezocht. Het sociaal cultureel werk moet daarin haar eigen verantwoordelijkheid onderkennen. De commissie meent dan ook dat een aantal sociaal culturele basisvoorzienin gen minimaal in de wijk gerealiseerd zullen moeten worden. Hierbij denkte de commissie aan tenminste een speel tuin, een peuterspeelzaal, een jonge renruimte en een wijkgebouw, eventu eel onder te brengen in een gebouw, bij voorkeur gecombineerd met een spor taccommodatie. De commissie heeft voorkeur voor het onderbrengen van zoveel mogelijk functies in een gebouw omdat dit aan zienlijk efficiënter en voordeliger kan werken met betrekking tot beheer en exploitatie. Een gezamenlijke sport/so- ciaal culturele accommodatie zal waar schijnlijk voldoende potentie kunnen hebben om extern geëxploiteerd te kun nen worden. Hoewel ze nog wei regelmatig op deze basisschool zal verblijven (ze blijft één kwart weektaak extra taken vervullen) zal zij geen eigen groep meer hebben. Om die reden heeft Riet Offereins dins dag de hele dag afscheid genomen. Overdag was er een door de ouders van haar kleuters voorbereide feestdag en ’s avonds was er in het schoolgebouw een geanimeerde receptie. W ADDINXVEEN - In deze dagen voor de grote schoolvakantie wordt er diverse scholen afscheid genomen van leerkrachten, omdat zij de school verlaten of omdat zij elders aan de slag gaan. Bijzonder groot was de be langstelling voor het afscheid van directeur J.M. Zandbergen van de wijk- school St. Jozef aan de Kanaalweg. waarover elders in dit Weekblad voor Waddinxveen meer. als de bij de Stichting Werknemerspool in dienst zijnde beroepskrachten. In het beleidsplan geeft de commissie aan welk beleid zij de komende jaren voorstaat en daar waar daartoe aanlei ding gevonden wordt, hoe zich dit ver houdt tot beleid dat de gemeente Wad dinxveen op andere terreinen reeds heeft geformuleerd. Hierbij wordt ge noemd het ouderbeleid, het kunst en cultuurbeleid, het emancipatiebeleid, het minderhedenbeleid, het beleid op het gebied van de volwasseneducatie en het accommodatie Uit deze opsomming blijkt dat de com missie van mening is dat sociaal cultu reel werk raakvlakken heeft met vele terreinen van het maatschappelijk ge beuren. Dit maakt het sociaal cultureel werk tegelijkertijd zowel boeiend, zin vol als kwetsbaar. In de beleidsnota geeft de commissie aan welke positie het sociaal cultureel werk in dit krach tenveld moet innemen en wat haar ta ken daarbij zijn. WADDINXVEEN - De vier woning wetwoningen voor ouderen aan de On derweg zijn al bewoond, de overige 19 premie D- en 5 premie A-woningen zijn nog in aanbouw. Met de bouw van deze in totaal 28 woningen werd op dinsdag 14 oktober vorig jaar officieel gestart. Het Bergambachtse aannemingsbedrijf De Langen Van den Berg liet daar voor burgemeester C.M. van der Lin den de eerste paal slaan. Van de gele genheid maakte Waddinxveens eerste burger toen gebruik om in ongewoon krachtige bewoordingen het bouwbe leid van de provincie en het rijk te kra ken, omdat er zich donkere wolken sa menpakten boven kleine en middelgro- WADDINXVEEN - Bij cie Rabobank aan de Kerkweg-Oost en bij Al bert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein zijn twee valse bankbiljet ten van honderd gulden aangetroffen. Bij AH kon niet meer worden ach terhaald wie er mee had betaald, maar bij de bank wel, zodat de nietsver moedende eigenaar daarvan het slachtoffer werd. De Waddinxveense rijkspolitie heeft de beide bankbiljetten in beslag genomen. Bij een routinecontrole werd een Bode- graafse bestuurder proces-verbaal aan gezegd daar hij in zijn auto een wapen stok bij zich had. De wapenstok is in be slag genomen. De afgelopen week werd een Waddinx- vener bekeurd, omdat deze niet in het bezit bleek van een gefdig rijbewijs. Twee autobezitter zagen hun voertui gen afgesleept naar het politiebureau aan de Mozartlaan, daar hun voertuigen niet waren verzekerd. Beide bestuur ders kunnen een proces-verbaal tege moet zien. Twee automobilisten wer- De commissie meent dat in het verleden teveel versnippering is opgetreden op het terrein van het sociaal cultureel werk. Met name het club- en buurthuis werk heeft zich vervreemd van de overi ge vormen van sociaal cultureel werk. De toekomst zal er naar de mening van de commissie dan ook op gericht moe ten zijn efficientere samenwerking te vinden in het brede scala van organisa ties die zich met enige werkvorm in het sociaal cultureel werk bezig houden. Slechts voor een deel is de commissie in staat, hierin veiantwo.ordjüjKbeid ,op zich te nemen. De commissie geeft in het beleidsprogramma aan hoe zij meent een bijdrage tot meer samenwer king te kunnen leveren. Op vrijdag 26 juni omstreeks22.30 uur kreeg de politie het bericht, dat in de Ni- colaas Beetslaan iemand zich had ge sneden en ersntig bloedde. Er bleek een versnijding te zijn geweest tijdens het slachten van een kip. Een geconsulteer de arts constateerde een doorgesneden pees, waarna de man, een 23-jarige Gouwenaar, naar het ziekenhuis te Gouda werd overgebracht. In de nacht werden op diverse plaatsen in de gemeente personenauto’s openge broken. Uit in totaal 9 auto’s werden een autoradio en 8 autoradio-cassette- recorders gedemonteerd en meegeno men. In alle gevallen kwam men in de auto door een ruitje in te slaan. De auto’s stonden geparkeerd in de Mo zartlaan, Heuvelhof, Groensvoorde, Elzenhorst en Peppelhorst. Nabij het Jan van Bijnenpad werd van een pers onenauto ook een ruitje vernield. Uit deze auto werd niets ontvreemd. Ingebroken werd verder in de hervorm de Immanuelkerk en in een school aan de Heggewinde. In beide gevallen kwam men via de lichtkoepel binnen. De lichtkoepels werden vernield. Er werd niets ontvreemd. Verder werd getracht in te breken in twee naast elkaar staande woningen aan de Limaweg. Geprobeerd werd via een schuifpui en een raam de woning binnen te komen. Er is niets vermist. Overdag is ingebroken in twee wonin gen aan het KW-pleinIn beide gevallen werd de voordeur ingetrapt. Er is nog niet bekend of er iets is ontvreemd. Bert Westerman. De casinomedewerker heeft het te druk om de redactionele leiding van de op 7 maart met wekelijkse uitzendingen ge starte lokale omroep te kunnen blijven voeren. Bert Westerman was kort voordat met het maken van radioprogramma’s werd begonnen door de RTW benoemd tot hoofdredacteur nadat een reeks voor deze functie beoogde medewerkers moest afhaken. Adjunct-hoofdredacteur Nanny Voge laar van de Zuidkade heeft al laten we ten geen belangstelling te hebben voor de per 1 september vacant komende functie. De vraag is of een nieuwe eerste man of vrouw uit de bestaande groep medewerkers - waarbinnen zich in de af gelopen vier maanden al de nodige mu taties hebben voorgedaan - kan worden gehaald. Presentator van het komende zaterdag morgen uit te zenden radioprogramma 'Rondom de hefbrug” (FM-band 101.1 Mhz via de kabel in stereo) is weer Bert Westerman. Hij maakt dan een Ame rikaans getint programma, omdat het 4 juli Onafhankelijkheidsdag is in de Ver enigde Staten. De te draaien grammo foonplaten en de te ontvangen gasten hebben hiermee te maken. Het ligt nog altijd in de bedoeling van de lokale omroep RTW in het najaar een open dag voor de bevolking te organise ren. Na twee proefuitzendingen en een halfjaar programma's maken - de weke lijkse uitzending Rondom de hefbrug en de diverse extra programma's - wordt daarvoor het tijdstip rijp gevonden. Met de luisterdichtheid van de reguliere uitzendingen lijkt het nog niet zo best gesteld. Daar kan de uitzenddag - overi gens gekozen op grond van een telefoni sche enquete - alles mee te maken heb ben. Op zaterdagmorgen zijn de Wad- dinxveners weg, aan het boodschappen doen of aan het uitslapen. De opbrengsten uit kaartverkoop ste gen ruim 36%, bij een praktisch gelijk blijvende omvang van de kilometerpro- duktie van het lijndienstvervoer. De be drijfslasten heeft Westnederland op het niveau van 1985 kunnen handhaven. Mede door de stijging van de opbrengs ten uit kaartverkoop kon de overheids bijdrage voor 1986 flink dalen. Zo kon den de totale bedrijfslasten voor 46,4% worden gedekt met eigen inkomsten. In 1986 is niet alleen een record aantal reizigers vervoerd maar zijn tevens de opbrengsten uit kaartverkoop tot grote hoogte gestegen. Dit is mede een uit vloeisel van het in 1986 geïntorduceerde nieuwe systeem (WROOV-methodiek) van verdeling van de opbrengsten uit kaartverkoop over de verschillende ver voersbedrijven. Dit systeem doet meer recht aan de daadwerkelijk geleverde vervoerpres- taties. Voor Westnederland betekende dit een stijging van de opbrengsten uit de kaartverkoop in 1986 van circa ƒ13 miljoen, hetgeen 36% meer is dan in 1985 Mede hierdoor nam de rijksbijdrage ten opzichte van het vóórgaande jaar af en realiseerde Westnederland in 1986 een dekkingspercentage voor het totale be drijf van 46,4%, berekend voor het in terlokale vervoer is de dekking 43,2% (bedrijfstak: 41,9%). Grote tariefsverhogingen worden voor de komende jaren niet meer accaptabel geacht, tenzij het particulier vervoer ook duurder wordt. Het verschil tussen de kosten voor particulier vervoer en die van het openbaar vervoer zal door eenzijdige tariefsverhoging dusdanig klein worden, dat openbaar vervoer niet meer als een redelijk alternatief wordt ervaren. Dit zal een gedwongen verlaging van het voorzieningenniveau betekenen, immers de prijs van het openbaar ver voer is naast de reissnelheid één van de belangrijke overwegingen van de reizi ger om te kiezen voor het openbaar ver voer. De in 1985 gehouden buspromotiecam- pagne (door middel van advertenties in huis-aan-huisbladen het reisgedrag in positieve zin beïnvloeden) heeft niet het gewenste effect gehad. In 1986 heeft het bureau SOCMAR een onderzoek ged aan naar de effecten van deze promotie campagne. Door de campagne is geen meetbare beïnvloeding van het reisgedrag be werkstelligd en het effect van de cam pagne bleek niet te isoleren van andere reclame-uitingen zoals personeelsad vertenties, reclame in de bus en andere promotionele acties. Het accent lag daarom in 1986 meer op lokale campagnes rond een concreet nieuw project. Bij verschillende projec ten is gewerkt met reisaanbiedingen via PiptCPD kiikdriQ een huis-aan-huis actie; de resultaten ItlJt tl t\dj van deze acties zijn wisselend. Bij de passage is een damesfiets, merk Gazelle Sport, ontvreemd. Ook werd aangifte van diefstal van een zwarte da mesfiets met rokzadel gedaan. Verder werd bij het NS-station een zwarte Op- oe-fiets (merk Gazelle) weggenomen. De afgelopen week werden gevonden: een groene herenfiets (merk Sparta Windsor) en een bruine damesfiets (merk Sparta Windsor). De fietsenkijk- dag op het politiebureau aan de Mozart laan op zaterdag 27 juni werd door slechts 25 personen aangegrepen voor een kijkje. Twee eigenaren konden hun voertuigen bij de politie weer in ont vangst nemen. Op de Henegouwerweg werd door een automobilist geen vrije doorgang ver leend bij de oprit naar rijksweg 12/ t Goudse Poort. Twee personenauto’s raakten hierbij beschadigd. Op dezelfde dag vond op de Henegou werweg een kop-staart-aanrijding plaats waarbij 3 voertuigen waren be trokken. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Eveneens op die dag gebeurde een aan rijding tussen een personenauto en een bromfiets op de Sniepweg, bij de par keerterrein bij de sporthal. De brom fiets werd geheel beschadigd. Een 21-jarige Waddinxveense automo bilist liep een hersenschudding en heu- pletsel op bij een ongeval welke plaats vond op de hoek Kanaaldijk-Apollol- aan. Het slachtoffer, dat naar het Bleu- landziekenhuis werd overgebracht, kwam vanaf de Apollolaan, stond bij de splitsing stil en trok vervolgens op. Bei de auto’s werden zwaar beschadigd en moesten worden afgesleept. Voorts vond op 28 juni omstreeks 14.10 uur een aanrijding plaats op de Konin gin Wilhelminasingel bij splitsing met de Nassaulaan. Een vanaf de Nassaul- aan komende en de Kon. Wilhelmina singel oprijdende bromfietster en een op de Kon. Wilhelminasingel rijdende (richting KW-plein) motorrijder kwa men met elkaar in aanraking. De bromfietster werd gelanceerd als het ware en de motorrijder gleed ca 40 me ter over het wegdek en kwam met zijn motor tegen een geparkeerd staande auto tot stilstand. Alle 3 de voertuigen raakten beschadigd. De motorrijder is met beenletsel in het Bleulandziekenhuis opgenomen. Beide voertuigen werden afgesleept. Ter vast stelling van de juiste toedracht worden getuigen van het ongeval verzocht met de rijkspolitie contact op te nemen (tel. 13688). De commissie wil het streven erop ge richt houden dat elke wijk over een ei gen wijkaccommodatie beschikt. Nieuwbouw voor De Overkant en reali sering van een accommodatie voor de Zuidplas leveren daartoe een belangrij ke bijdrage. De commissie sociaal cultureel werk zal over enige tijd het beheer voeren over: wijkgebouw De Paddestoel (West), wijkgebouw Zonnig Zuid (Zuid), wijk gebouw De Overkant (Oost), wijkge bouw De Boog (Noord), wijkgebouw De Zuidplas (Zuidplas), jongerencen trum ’t Gemaal (bovenwijks) en sociaal- cultureel centrum De Bonkelaar (bo venwijks). In 1984 verscheen de nota herstructure ring sociaal cultureel werk in Waddinx- De groepsleerkracht heeft 13 jaar voor de kleuterklassen van de De Savornin Lohmanschool gestaan. Har besluit om te stoppen is vrij plotseling gekomen naar aanleiding van noodzakelijke pers oneelsvermindering. Mevrouw Offereins: ”De afgelopen maanden heeft me verschillende keren, bij bepaalde gelegenheden, het gevoel bekropen, dit doe ik nu voor de laatste keer. Ik denk dat dat normaal is als je zolang met plezier je werk hebt gedaan. Mijn hart is altijd uitgegaan naar het kleuteronderwijs en dat is nog zo. De laatste jaren echter is er zoveel werk bij gekomen, buiten de direkte omgang met de kleuters, dat je leeftijd gaat mee spelen. Op tijd stoppen is dan beter dan het werk niet meer aankunnen”. te gemeenten die nog sociale woning bouw willen realiseren. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Zuidhollands gedeputeerde drs. W.M.H. Aalbers (CDA) in het gebied Onderweg/Kleikade de eerste paal had geslagen, maar wegens verblijf in het buitenland werd hij door burgemeester Van der Linden vervangen. De huur- en koopwoningen in dit Dorp- straatgebied zijn ontworpen door het Waddinxveense architectenbureau Treffers en Polgar van de Middelburg- seweg. De vier seniorenwoningen zijn neergezet in opdracht van de woning bouwvereniging Waddinxveen. In de feestvreugde rond de eerste paal deel den ook de toekomstige bewoners. WADDINXVEEN - De aan de Oostpolderweg wonende Bert Wester man stopt met zijn werkzaamheden als hoofdredacteur van de lokale om roep RTW. Hij blijft wel als presentator aan de RTW verbonden. Hartelijk was ook het vertrek van me vrouw R. Offereins-Van Meeuwen van de protestants-christeiijke De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde. In verband met het teruglopen van het aantal leerlingen - de school gaat dan ook verhuizen naar de leegkomende mr. A. de Roosschool aan de Wingerd - had ze besloten haar baan als groep sleerkracht met ingang van het nieuwe schooljaar op te heggen. WADDINXVEEN - De openbare Theo Thijssenschool heeft vrijdag een groots opgezet schoolfeest gehouden. Ondanks alle sombere voorspelling is het ook dit jaar weer droog gebleven en kon men zelfs in de middag en avond van een feestelijk zonnetje genieten. Het schoolfeest werd geopend met het hijsen van de vlag en het houden van een yel. De kinderen van de onderbouw hielden vervolgens een ’’Levend Gan zenbord” dat om de school was uitgezet en waarin diverse spelletjes waren ver werkt. Vóór de bovenbouw was een ’’Rebus speurtocht” door het centrum van Wad dinxveen uitgezet waarin behalve het oplossen van een rebus ook een aantal opdrachten waren verwerkt zoals het maken van een corsage bij bloemenboe- tiek Bep Baelde en het maken plus op eten van een slaatje bij een controlepost in het Warnaarplantsoen. In de middag werd in De Bonkelaar een musical opgevoerd door de kinderen van groep 8 waar behalve alle andere kinderen ook de ouders welkom waren. Voor het avondfeest was het voorplein van de school feestelijk versierd en wa ren er diverse kramen opgesteld met spelletjes 'zoals korfgooien, clowntje prik, blikgooien, touwtje trek, grab belton, vissersspel, etc. Voordat men aan deze spelletjes mocht beginnen werd de avond evenals vorig jaar geopend door Hans Wortman en zijn groep die diverse volksdansjes met de kinderen uitvoerden. veen. In deze nota werd de noodzaak aangegeven tot het nemen van maatre gelen die de beheersbaarheid van het sociaal cultureel werk zouden verbete ren en kaders zouden bieden om de kwaliteit van het werk te laten toene men. In december 1984 werd de commissie ex artikel 61 van de gemeentewet geïnstal leerd. De commissie wordt gevormd door vertegenwoordigers van de aange sloten instellingen en een gelijk aantal bevolkingsvertegenwoordigers. De commissie wordt voorgezeten door de wethouders welzijnszaken en krijgt ambtelijke bijstand van een secretaris en een administrateur. De commissie functioneert nu ruim twee jaar. In die twee jaar is gebleken dat er grote behoefte bestaat aan duide lijke. beleidsformulering zowel bij de aangesloten instellingen, de commissie Het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. ■t' A t/ L

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 9