Route en haltes nieuwe lijn 187 t Laat ook ’ns van u horen Waddinxveen heeft tweede Gouwebrug Bus door Zuidplas en langs Victorwijk Circus Holiday in Boskoop Boskopers met lijn 187 naar zwembad Met ingebruikname van Coenecoopbrug Dr. A.A.de Bruin blijft voorzitter van humanisten Vakantie- sluiting PTT agentschap Jongeren beweging FNV op bres voor vakantiewerkers Tuinbouwschool in Boskoop op MAVO-niveau i beschermd ,-Trih r-*' .1’1011 K*' - ’’Architect” binnenkort J Loonkosten Eén rijbaan j Basculebrug Overgangsregeling j J- ArS?*tó M L— 1 - i R- -z 1/ -- I 1 i I 1 'n CA - j/l - .-B ■>’- SNIEPWEG l,1 r FAZANTDREEF ZUIDPLAS 9 Z-"v nr~ BOSKOOP! WOENSDAG 15 JULI 19X7 s X V VAN BERKESTEIJN MEEPRATEN HV-voorzitter dt. A.A.de Bruin. maken, met een veerpontje overgezet. Ondernemers zien die mensen graag komen. Daarvan is de Jongerenbewe ging overtuigd. Omdat ze eenvoudige en vervelende klussen kunnen doen en omdat ze goedkoop zijn. Volgens de wet zijn hun loonkosten al niet hoog. Maar die rechten worden door ondernemers nogal eens met voe ten getreden. Betalen van zwart geld is schering en inslag. vinden maar tevens de mogelijkheid hebben in andere bedrijfstakken te gaan werken. Namens de Inspectie Landbouwonder wijs sprak G.L. van der Weide zijn waardering uit over de behaalde resul taten door de Chr. Lagere Tuinbouw school. Hij was op uitnodiging aanwezig voor het uitreiken van de diploma’s. heen danste in het ballet van Penny de Jaeger maar de dansvloer voor de ma nege verruilde. Chefdresseur Alberto Althoff treedt daarna op met vijf jonge, Afrikaanse olifanten en zes koolzwarte Friese heng sten. Vervolgens verschijnt een ware mastodont, de 2.000 kg zware neus hoorn waarop Benny Althoff enkele rondjes rijdt. Daarna een keur van bont gevederde dieren, een spectaculaire de monstratie jongleren door Mariska en een optreden van evenwichtskunste naar Lotharo. Vervolgens jongleur Lu ciano Beautour, de muzikale clowns de Rigo’s uit Zwitserland en lachen wordt Maandelijks houden de Waddinxveen- se politieke partijen openbaar fractie- beraad in het gemeentehuis. Geïnteres seerden kunnen hier altijd binnenlopen om eens nader kennis te maken met een partij, hun mensen en hun standpunten. Er is altijd wel een luisterend oor. Dat is ook het geval op de ledenvergaderingen ,r~ 7 De Coenecoopbrug heeft nu een rijb aan voor gemotoriseerd verkeer en een fietspad aan de Noordzijde van de brug; fietsers tussen Waddinxveen en Gouda hoeven daardoor de autorijbaan niet te kruisen. Naar verwachting zullen per etmaal on geveer vijfduizend motorvoertuigen van de brug gebruik maken; het ver keersaanbod bij de provinciale hefbrug over de Gouwe in' Waddinxveen zal daardoor verminderen. Vanaf de Henegouwerweg zal worden aangegeven hoe het bedrijfsterrein Coenecoop en Waddinxveen-Zuid via de Coenecooprbug te bereiken zijn. De Zuidhollandse verkeersgedeputeer- de T.F.J. Jansen en de burgemeesters van Gouda, Waddinxveen en Moord recht zullen vrijdag 21 augustus om 15.00 uur het vernieuwde Coenecoop- complex officieel openen. VRAGEN Want: moet het openluchtzwembad verdwijnen voor woningbouw, is het nodig dat de streekmuziekschool aan de Zuidkade wordt gesloopt omdat het pand te krakkemikkig zou zijn, zijn we gelukkiger met een afgebroken Kruis kerk en een met de grond gelijk ge maakt Het Trefpunt en is er niet op een andere wijze om te gaan met de ge meentelijke financiën Het zijn allemaal vragen waarop ook in dividuele Waddinxveners best het ant woord zouden kunnen geven. Ik ben niet zo gauw geneigd om - zoals raadsle den nogal eens willen doen - het oordeel van ’’gewone” plaatsgenoten wat ge makkelijk weg te wuiven, omdat de pro blematiek veel ingewikkelder zou zijn of omdat "men” er te weinig van zou af weten. Om ook raadsleden voeling te laten houden met een zo groot mogelijk ge deelte van de bevolking is het natuurlijk wel van belang dat u ook eens iets van uzelf laat horen. Er zijn genoeg moge lijkheden om een mening te vormen en kwijt te raken. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eer ste Kamer ingestemd met het wetsvoor stel om de titel "architect” te bescher men (Wet op de Architectentitel). Het betreft zowel de bouwkundig archi tect, de stedebouwkundige, de tuin- en landschapsarchitect, als de interieurar chitect. Volgens deze wet zal uitsluitend degene die aan bepaalde opleidingseisen vol doet en bovendien ingeschreven staat in het, in te stellen, architectenregister voortaan de desbetreffende titel mogen voeren Omdat nog een aantal uitvoeringsrege lingen moet worden vastgesteld za! het wetsvoorstel naar verwachting in het eerste kwartaal van 1988 in werking tre den. NADENKEN De drie wethouders en 16 gemeente raadsleden kunnen deze zomervakantie inderdaad nog eens goed nadenken over de op hun tafel liggende of nog ko mende stukken, die bepalend zullen zijn voor de toekomst voor een aantal voorzieningen. Ik zou u willen vragen, anderhalf jaar na de gemeenteraadsverkiezingen, met onze plaatselijke volksvertegenwoordi gers eens mee te denken over wat goed is voor onze gemeente. Ze zijn natuur lijk mans genoeg om daar straks zelf een oordeel over te geven - zonder last en ruggespraak, zoals dat heet -, maar is er niets op tegen om ze te voorzien van meer informatie dan ze al hebben. En dan vooral informatie van de ’’werk vloer”, om het maar eens zo te zeggen. Van mensen die zelf altijd in Waddinx veen winkelen, die geregeld in het zwembad te vinden zijn en die vaak ge bruik maken van Waddinxveense ac commodaties. De laatste twee en een halfjaar is er aan deze door de provincie Zuid-Holland van het rijk overgenomen brug geregeld gewerkt. Het vernieuwen van de oude rijkswegbrug, die in 1986 de naam Coe necoopbrug kreeg, heeft met de aanleg van de toeleidende wegen aan beide kanten zo’n acht miljoen gulden gekost. De Coenecooprbug is een electrisch be wogen basculebrug gebleven. De door- vaarthoogte in gesloten stand bedraagt 4,44 meter, de doorvaartwijdte van het beweegbare gedeelte 14 meter. De vas te overspanning heeft dezelfde afmetin gen. De brug is sinds 1 augustus 1984 in han den van de provincie, nadat de brug in WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westne- derland maakt met de nieuwe buslijn 187 van Leiden naar Gouda en terug gebruik van de vandaag - woensdag 15 juli - voor het autoverkeer geopen de Coenecoopbrug. Met deze nieuwe route hebben de St. Victorwijk en de wijk Zuidplas een eigen buslijn gekregen, een nieuwe directe verbin ding met Gouda en Boskoop/Leiden. Gouda. De nieuwe route betekent o.a. voor de inwoners van Boskoop een nieuwe mo gelijkheid om te gaan zwemmen in Waddinxveen. De halte Sniepweg ligt vlak bij het zwembad. Door de iets langere route door Wad dinxveen vertrekt lijn 187 3 minuten eerder uit Gouda. Vanaf het Kon. Wil- helminaplein vormen 177 en 187 samen weer een keurige halfuurdienst richting Boskoop en Leiden. De aangepaste vertrektijden staan in de dienstregeling die voor ƒ4,- te koop is op de voorverkoopadressen van West- nederland, op de postkantoren en bij al- Tienduizenden jongeren doen ieder jaar weer vakantiewerk. Je komt ze overal tegen. Vooral in de tuinbouw, horeca en de detailhandel. Allemaal mensen die op die manier hun vakantie moeten verdienen. Of die wat ruimte scheppen als ze na de zomer weer ver der gaan met studeren. Voornamelijk jongeren tussen de 15 en 25 jaar. STOF TOT PRATEN Gezien de veelheid aan belangrijke on derwerpen lijkt mij dat er ook voor de bevolking dit najaar genoeg stof tot pra ten genoeg is. Ik zou zeggen: Bemoei u eens wat meer met de zaken die in dit dorp spelen en ons allemaal raken. Ik maak me sterk als de raadsleden deze inbreng niet op prijs zouden stellen. Integendeel, het kan de kwaliteit van de besluitvorming alleen maar verbeteren. En bovendien krijgen we beslissingen die nog meer gedragen zullen worden door de wensen die hier niet alleen wo nen, maar ook werken, winkelen, re creëren en dergelijke. U hebt nog de hele zomer de tijd om na te denken over dingen die in Waddinx veen wel en niet zouden moeten gebeu ren. Dan weet u dit najaar wat u moet zeggen. De politieke partijen en het ge meentebestuur zullen wel laten weten wanneer u het beste uw mening kunt verwoorden. Denk mee en praat mee over Waddinxveense zaken die ons alle maal raken. Het wordt dan allemaal nog mooier in ons dorp. boden waardoor leerlingen niet alleen jn hgt register kan laten inschrijven. in de agrarische sector hun weg kunnen Het beroep op deze overgangsbepaling moet uiterlijk drie maanden na het in werking treden van de wet, door het in dienen van een verzoek bij een zogehe ten Commissie voor de Toelating, wor den gedaan. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om een éénmaal per jaar plaatsvindend examen af te leggen dat evenens recht geeft op inschrijving. van die partijen, die overigens niet zo druk worden bezocht. In het gemeentehuis zijn tijdens de kantooruren altijd de stukken in te zien die in een openbare commissievergade ring of in de maandelijkse gemeente raadsvergadering worden besproken. Wie kennis heeft genomen van deze stukken mag bij elk agendapunt in een commissievergadering het woord voe ren en mag zijn mond ook voorafgaande aan de raadsvergadering gaan doen. Het meest zinvolle is als men een me ning heeft om die in een commissiever gadering te laten horen. Daar kijkt men nog in de keuken van de besluitvor ming. Daarna gaan de diverse stand punten meestal een wat vastere vorm krijgen, todat de hamer van burgemees ter Kees van der Linden is gevallen. En ik verzeker u: het kan werken. In Wad dinxveen is er nog altijd een bereidheid om te luisteren. Voorafgaande aan de gemeenteraads vergadering kan dus onder een aantal soepel gehanteerde voorwaarden, ook het woord gevoerd worden. Men spreekt dan tegen de raadsleden over zaken die niet direct op de agenda van de gemeenteraad staan, maar die wel van belang zijn voor het reilen en zeilen van dit dorp en voor de inwoners. Tot nu toe moet de eerste inspreker voor de gemeenteraadsvergadering zich nog melden, maar deze mogelijkheid bestaat tenslotte nog maar sinds kort. En verder kunt u natuurlijk altijd nog schrijven. WADDINXVEEN - Drie weken lang is het postagentschap aan de Brederolaan in de brood- en banketbakkerszaak van Van den Berg gesloten. Deze sluiting houdt verband met de jaarlijkse vakantie-winkelsluiting, die afgelopen maandag is ingegaan en tot en met vrijdag 31 juli voortduurt. In deze periode kan men dus voor alle posthandelingen alleen terecht in het hoofdpostkantoor aan de Kerkweg- Oost. Het verbod om zonder daartoe gerech tigd te zijn de beschermde titels te voe ren, gaat pas vijf jaar na inwerkingtre ding van de wet in. Dit om degenen die thans niet aan de wettelijke eisen vol doen hiertoe alsnog de gelegenheid te geven. Bovendien kent de wet een soepele overgangsregeling. Deze regeling maakt het mogelijk dat degenen die vóór de inwerkingtreding van de wet niet of niet volledig aan de gestelde op leidingseisen voldoet maar wel een i i i i i I 1 M STAR1NGI AANJ3 f 11 11 IJ 1 F KW-PLEIN ZUIDELIJKE DWARSWEG S '>>v- WADDINXVEEN - Het zomert al aar dig in Waddinxveen. De vakantiestilte breekt langzaam maar zeker aan. Ons Gouwe-dorp maakt in deze zes weken van het jaar altijd een wat uitgestorven indruk. De scholen zijn dicht, bedrijven werken op halve kracht, winkeliers sluiten hun zaak en het verenigingsleven rust uit. Het is best aangenaam die luwte, zeker als het weer wil meewerken. Volgens CDA-gemeenteraadslid Jan Hielema is de stilte van nu echter maar betrekkelijk en kan die zelfs worden uit gelegd als een stilte voor de storm. Storm Nou, dat valt wel mee, want de christen-democraat doelt hiermee slechts op een groot aantal belangrijke besluiten die dit najaar hun beslag zul len krijgen. Hij 'heeft er intussen al een paar opge- somd: de centrumontwikkeling, het zwembadcomplex, het accommodatie- beleid en het gemeentelijk huishoud boekje, waar de rek nu helemaal uit schijnt te zijn. r POLDER BLOEMENDAAL Lijn 187 is een afsplitsing van de be staande lijn 177. Van maandag t/m za terdag rijden beide lijnen een uur- dienst. Lijn 177 rijdt de oude, vertrouw de route over de hefbrug. Lijn 187 be dient de wijk Zuidplas (halte Fazant- dreef) en de St. Victorwljk (haltes op de Kanaaldijk). Ook het industriegebied Coenecoop wordt nu bereikbaar. Deze opsplitsing vindt alleen plaats bin- le buschauffeurs, nen Waddinxveen. Op de trajecten naar Leiden en Gouda vormen beide lijnen samen weer een halfuurdienst. In de avonduren en op zondag rijdt alleen de nieuwe lijn 187. Komend vanaf Boskoop is de route van lijn 187 t/m de halte Koningin Wilhelmi- naplein gelijk aan lijn 177. Vervolgens gaat lijn 187 de Prinses Beatrixlaan op (halte Staion Centrum) en via de Ker- kweg-West naar de Esdoornlaan (haltes Kerkweg-West en Sniepweg). Bewoners van de Zuidplas stappen in op de halte Fazantdreef. Via de Sniep weg (halte Sporthal) wordt de Kanaal dijk opgereden. Daar stopt 187 achter eenvolgens bij de haltes Burg. Troost- straat, Apollolaan, Zuidelijke Dwars weg en Berkestijn. En dan neemt bus 187 de Coenecoopbrug op weg naar Het optreden van de hoogdraad- kunstnaar Lotharo op 10 meter hoogte, zonder vangnet, waarbij hij onder andere salto’s springt op de strakke draad. PETTEPLA^-,*» WADDINXVEEN - Vandaag - woensdag 15 juli - is de vernieuwde Coe necoopbrug over de Gouwe geruisloos voor het autoverkeer opengesteld. De officiële opening van deze zes jaar buiten gebruik geweest zijnde tweede Waddinxveense vaste oeververbinding is op vrijdagmiddag 21 au gustus. 4 WADDINXVEEN - De aan de Bilder- dijklaan wonende dr. A.A. de Bruin is ook in het nieuwe bestuur van de ge meenschap Midden-Holland van het Humanistisch Verbond (HV) voorzitter gebleven. Tijdens de jaarvergadering 1987 van het HV is een aantal bestuursleden afgetre den en zijn nieuwe bestuursleden be noemd. Het algemeen bestuur is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: dr. A.A. de Bruin (Wad dinxveen), secretarissen: J.F. van Veen (Nieuwerkerk a/d IJssel) en Tonny Noël (Gouda), penningmeester: ir. J.D. Dorrepaal (Zevenhuizen) en leden: Debby Hakker (Reeuwijk), Gerda Paans (Gouda) en Jantien Slagter (Bos- koop)(coördinatie humanstisch vor mingsonderwijs). het pas goed met een voetbalwedstrijd door honden. Het sluitstuk wordt gevormd door de zevenkoppige Geronimo Company, een daverende wild-westshow waarin de rasechte Indiaan Geronimo een hui veringwekkende precisiedemonstreert met zijn bogen,, tomahawks en vlijm scherpe messen. WADDINXVEEN/GOUDA - De met de FNV verbonden Jongerenbeweging van het district Randstreek/Gouda (Turfmarkt 124, Gouda) houdt in deze vakantieperiode een actie, omdat wordt gevonden dat de rechten van vakantie werkers met voeten zouden worden ge treden. Volgens de Jongerenbeweging FNV heeft ook een vakantiewerker recht op een vastgesteld loon, op vakantietoe slag en op fatsoenlijke arbeidsvoor waarden. Volgens de Jongerenbewe ging zijn er nog steeds vakantiewerkers die minder krijgen dan waar ze recht op hebben. Ondernemers hebben wel eens lak aan hun verplichtingen. Soms omdat ze niet beter wéten, maar meestal om dat ze voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. Dat is voor de Jongerenbeweging de af gelopen tijd gebleken. Daarom voert die club deze zomer actie om vakantie werkers te informeren over hun rechten en over de plichten van de werkgever. 1981 buiten gebruik was gekomen door de ingebruikname van het Gouwe- aquaduct, met de bouw waarvan in 1975 was begonnen. De naam Coenecoop is afkomstig van een poldertje van vóór de uitvening en drooglegging van de Zuidplaspolder, welke naam ook is gegeven aan het nu nog betere bedrijvenpark langs de Ka naaldijk en de Zuidelijke Dwarsweg. De Coenecoopbrug is evenals de hef brug over de Gouwe gebouwd in 1936. Vorig jaar werd nog ruime aandacht be steed aan het 50-jarig bestaan van de hefbrug, gus daar had eigenlijk ook de viering van de halve eeuw oude rijks wegbrug bij betrokken kunnen worden. Ten tijde van de laatste renovatie wer den voetgangers en fietsers, die altijd van de brug gebruik hebben kunnen Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek ’’Waddinxveense kantteke ningen” voor dè microfoon van de lokale omroep RTW uitsprak. heeft, dan wel het kandidaatsexamen bouwkunde heeft behaald en een prak tijkervaring van tenminste 5 jaar heeft betekent dit, dat er onderwijs wordt ge- zjch onder bepaalde voorwaarden toch J. 7“ 1 in het register kan laten inschrijven. GOUDA BOSKOOP - De leerstof van de huidige vierjarige opleiding aan de Chr. Lagere Tuinbouwschool in Boskoop is in de af gelopen decennia zeer toegenomen in hoeveelheid en moeilijkheid. Dit stelde directeur N. van Naarden van de school, tijdens de feestelijke uitrei king van diploma’s. Van Naarden stelde bij die gelegenheid dat leerlingen nu de mogelijkheid hebben om op vier ver schillende niveau’s leerstof op te ne men. Een kwart van de 88 eindexamen kandidaten heeft een vakkenpakket op B-niveau, de rest deed examen in vak ken op C en D-niveau. Waar het merendeel van de agrarische scholen enigermate terughoudend is ten aanzien van de hogere niveau’s, doen op de Boskoopse school toch verras send veel kandidaten examen in de ho gere niveau’s. Zo slaagden Astrid Hoogendoorn uit Boskoop en Sandor van Maaren uit Gouda er in een volledig vakkenpakket op D-niveau te behalen. In feite een diploma op MAVO-niveau. Van Naarden betoogde dat hier sprake is van meer-waarde, daar deze leerlin gen bovendien nog de praktijkrichting praktijkervaring van tenminste 10 jaar aanleg en onderhoud van tuinen hebben gevolgd. Geen MAVO kent een derge lijke situatie. Voor het lager onderwijs APOLLOLAAN 4 \ST. VICTORWIJK ..^c tthk ‘J. BOSKOOP - Als enige circus in Neder land met een klassiek programma van dierenummers en top-attracties geeft Circus Holiday op woensdag 22 juli een tweetal voorstellingen op het parkeer terrein bij de Beurshal. De voorstellin gen zijn om 16.00 en 19.00 uur. Circus Holiday heeft er zojuist een tournee door Frankrijk en Luxemburg opzitten en maakt nu met een geheel nieuw programma een ronde door Ne derland. De voorstelling begint met een fraai tebleau van exotische dieren met kamelen, lama’s, een buffel en een Ti betaanse Yak. Dit alles gepresenteerd door de charmante Yolanda, die voor- Mite .O s STATION CENTRUM r SPORIHAI ’DE SNIEP J - BURGEMEESTER TROOSTSTRAAT 'J. fe "U J KERKWEG-WEST £7^ ijC* - Z Sc

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11