GEMEENTE WADDINXVEEN OVERVAL OP VERKOPER GS 'ÏÓMtR Zorg dot U er van profiteert want... Beter hang- en sluitwerk g AUGUSTUS ZMERDAG op dezelfde I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN bij kontante bebjLderen 1 Arrestant ontkomen Loslopende herten Bij Verba kei Mode is 3 dagen lang iets eigenaardigs aan de hand. Voor elke 100 gulden die u besteedt*, krijgt u zomaar 60 gulden terug!!! En waarom...? Omdat Verbakel Mode stopt met de zomerkollektie. Alle artikelen van zowel Dames-, Heren- en Kindermode als van La Lingerie komen op de kinderafdeling te hangen. Volop keus in kijken, keuren, kopen! Maar... 't allermooiste komt nog. Want, wat u koopt, van elke 100 gulden aankoop ontvangt u 60 gulden terug. Handje KontantjeüEigenlijk te gek om loste lopen... Visserijcontrole Illegale videobanden Jongens bekennen vernielingen Dierenmishandeling Fietsendief aangehouden Girobetaalkaarten ontvreemd BOUWVERGUNNINGEN Achtervolging Man overlopen Snelheidsovertreding SPREEKUREN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN Aanrijdingen Elke donderdag koopavond. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Gebaseerd op originele prijzen. S Zuidkade 6, Waddinxveen, Tel. 01828-14000*. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1987 01820-16066 010-362244 2. Nesse 3: Zuidkade 62 Prinses Irenestraat 50 Zuidelijke Dwarsweg 1b Burgemeester Trooststraat 82 Piasweg 28c Tuinbouwweg 11 6 l de Akker 50 Justus van Effenlaan 23 Aard van het bouwplan: Mozartlaan 87 Graanakker 16 het oprichten van een erfscheiding 3 DAGEN LANG KONTANT VOORDEEL OP DE KOOP TOE I Uit een opslagloods aan de Kerkweg- Zuidkade 216 Wingerd 27 Heuvelhof 10 Heuvelhof 8- In de nacht wist een arrestant te ontko men uit het politiebureau aan de Mo zartlaan. De arrestant was kort daar voor door collega’s van de rijkspolitie Nieuwerkerk aan den IJssel aan het bu reau gebracht om de nacht door te bren gen. Door omstandigheden kon de arrestant niet gelijk in de cel gezet worden waard oor hij zolang in een afsluitbare ver hoorkamer geplaatst werd. Enige tijd later bleek dat de arrestant de benen had genomen. Hij was via een uitzetraam op 2.20 meter hoogte in de verhoorkamer ontvlucht. Zoekacties bleven zonder resultaat. ontvallen dan meer een fiets te stelen. Later in de nacht werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets vanaf de Von- dellaan. Toen de politie bij de Boskoper poolshoogte ging nemen bleek daar de fiets te staan. De Boskoper verklaarde dat zijn vriend de fiets gestolen had en dat zij samen op de fiets naar Boskoop gereden waren. De vriend wordt door de politie verhoord. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Bouwperceel: Een tuinder aan de Bredeweg riep de hulp jn van de politie bij de jacht op twee ontsnapte herten. De herten wa ren over de omheining van hun verblijf gesprongen doordat zij geschrokken waren. Een hert wist men na een korte maar intensieve jacht weer in het wei landje te krijgen doch het andere hert liet zich niet vangen. Dit beest is met een verdovingsgeweer van de politie Al- phen aan den Rij-n geschoten waarna benadering mogelijk bleek en het dier verenigd kon worden met haar soortge noot. Waddinxveen, 5 augustus 1987. De burgemeester voornoemd, P.F.J. van Schie, l.b. WADDINXVEEN - Gezien het aantal diefstallen en inbraken in woningen en bedrijven zal de gemeente bij de bouw bedrijven aandacht blijven vragen voor kwalitatief goed hang- en sluitwerk. De politiecijfers onderstrepen het belang daarvan. 14433 14433 r Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. het gedeeltelij k vernieuwen van een loods het oprichten van een werkplaats met magazijnruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een warenhuis het gedeeltelijk vernieuwen en uitbreiden van een warenhuis het oprichten van een berging het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het oprichten van een erfscheiding het oprichten van een erfscheiding Zuidplaslaan 106,108,110,112 het oprichten van erfscheidingen Kromme Esse 6c het oprichten van een wijkgebouw Linzenakker 3 het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Charlotte de Bourbonstraat 26 het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak De afgelopen week is door de politie controle uitgeoefend op diverse vissers in de gemeente. Onder andere werden vissers gecontroleerd aan de Petteplas, het Gouwebos, de Kanaaldijk en ’t Weegje. Alle vissers bleken in het bezit van de vereiste papieren. Een enkeling moet zijn bescheiden komen tonen. z Door de politie is assistentie verleend bij een controle van de Buma-Stemra bij twee videotheken te Waddinxveen. Bij een videotheek aan de Zuidkade werden zestien illegale videobanden aangetroffen en inbeslaggenomen. Te gen de videotheekhouder wordt proces verbaal opgemaakt. Bij de videotheek aan de leplaan werden geen onregelma- Oost zijn in de nacht een zestal kratten bier ontvreemd. Men sloeg een ruit in van de loods waarna men de kratten wegnam. Ingebroken is in een woning aan de Graanakker. Men wist binnen te komen via een vermoedelijk niet goed afgeslo ten schuifpui. Er is geld buitgemaakt. Een portemonnee werd ontvreemd uit een boodschappentas van een vrouw die juist op dat moment Albert Heyn ver liet. De portemonnee werd weggegrist door een jongeman. Signalement 16-17 jaar, blank uiterlijk, lengte ongeveer 1.80/1.85 meter, donkerblond haar in een kuifmodel. Hij was gekleed in een joggingbroek en een grijs jack. De jon geman wist te ontkomen. Oplettendheid van de buurman voor kwam dat er vermoedelijk werd inge broken in een woning aan de Bonenak ker. Terwijl de bewoners boodschap pen aan het doen waren zag de buurman een mans-persoon aan de achterdeur rommelen. Toen deze man werd aange sproken door de buurman nam hij de benen. In het kozijn werden braakspo ren aangetroffen. Er werd aangifte gedaan van een in braak in een geparkeerde auto op de Wingerd. Een zijruit van het achterpor- tier werd ingeslagen zodat het portier geopend kon worden. Daar de eigenaar op vakantie is kon nog niet worden vast gesteld wat vermist wordt. Een ladder is ontvreemd vanaf de Fa- zantdreef. De ladder was met een beu gel bevestigd aan de gevel van de wo ning van de benadeelde. In de nacht werd ingebroken in een ge parkeerde caravan op de Groensvoor- de. Een raampje van de caravan werd geforceerd waarna men zich toegang tot de caravan wist te verschaffen. In de ca ravan werd alles overhoop gehaald. Men vermiste een trui en een rugzak. De rugzak werd in de nabijheid echter weer teruggevonden. Van een aan de Korenakker geparkeer de Opel Kadett werden in de nacht de vier wieldoppen ontvreemd. tigheden geconstateerd. De Buma- Stemra is onder andere belast met de bescherming van de auteursrechten van videofilms. Twee inwoners van Waddinxveen meld den zich aan het politiebureau en be kenden dat zij de avond daarvoor de vernielingen hadden aangericht in de omgeving van de Busken Huetlaan. Zij vernielden een hek. enkele kelderbox- deuren, een bromfiets en een planten bak. Overmatig drankgebruik was vol gens de jongens de oorzaak van hun ge drag. Zij verklaarden de schade te wil len vergoeden danwel te willen repare ren. Er wordt procesverbaal tegen hen opgemaakt. De politie werd geconfronteerd met een ergerlijke dierenmishandeling. Op de Kanaaldijk trof een Waddinxveense een Siamees katje aan dat gelet op ver wondingen en sporen in brand had ge staan. Het diertje is voor behandeling overgegeven aan de zorgen van het die renasiel te Gouda. De politie tast in het duister omtrent eventuele daders. In de nacht is een Boskoper van zij n bed gelicht in verband met een kort daar voor gepleegde fietsdiefstal. De Bosko per had eerder in de nacht de politiesur- Het oprichten van een tuinhuisje aan de achterzijde van de woning. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1. Zuidkade I; 2. Regeling Kom bij de Brug, doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis - zogenoemde ’’kruimelgevallen; - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. In der gelijke gevallen zijn burgemeester en wethouders bevoegd om vrij stelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvragen deze vrijstelling te verlenen. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekenin gen, ter inzage met ingang van 6 augustus 1987, gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Orde ning, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen). het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergevel dakvlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Het signalement van de daders luidt: 1Manongeveer 1.75 meter lang, groe ne parkajas, leeftijd tussen de 19 en 25 jaar, droeg een rode integraalhelm met bivakmuts of sjaal eronder. 2- Man, ongeveer 1.75 meter lang, oran je regenjack, oranje integraalhelm met eveneens bivakmuts of sjaal eronder. Deze man droeg een plastic tasje in de hand. De politie verzoekt eenieder die nadere inlichtingen kan verschaffen met be trekking tot deze overval contact op te nbmen met de politie Waddinxveen, tel. 01828-13688. Inlichtingen worden ver trouwelijk behandeld. De afgelopen tijd wordt de politie Wad dinxveen overspoeld met aangiften van diefstal en valselijke inning van girobe taalkaarten. Tot op heden hebben zich tien benadeelden bij de politie gemeld. Het gaat om gedupeerde girorekening- houders die allen woonachtig zijn in de flats aan de Elzenhorst, Peppelhorst, Wilgenhorst, Peter Zuidlaan en Mevr. Kuiper Rietbergplantsoen. Allen kre gen bericht van de girodienst dat nieuwe setjes girobetaalkaarten verzonden zouden worden doch men ontving de kaarten nooit. Wel kreeg men na ver loop van tijd afschrijvingen van de nooit ontvangen girokaarten. Naar alle waar schijnlijkheid zijn de girobetaalkaarten uit de brievenbussen van de flats gevist nadat deze door de PTT bezorgd waren. Deze werkwijze was tot voor kort sche ring en inslag te Amsterdam doch daar heeft men maatregelen genomen in de vorm dat rekeninghouders voortaan de betaalkaarten op het postkantoor moe ten afhalen, mogelijk dat de daders hun activiteiten daardoor naar andere ge meenten hebben verlegd. De politie adviseert de bewoners van flats om de brievenbussen tijdig te legen en attent te zijn op personen die zich verdacht ophouden nabij de brieven bussen en dit te melden aan de politie. Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoeken om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend ten behoeve van: 1Oostpolderweg 8: Het oprichten van een pergola aan de voorzijde van de woning; Een 31-jarige inwoner uit Capelle aan den IJssel is na een spectaculaire achter volging te Waddinxveen aangehouden. Doordat de man benzine tankte langs de rijksweg Rotterdam-Utrecht in de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel en daarbij zonder te betalen wegreed werd het kenteken van de auto doorge geven aan de politie. Al gauw bleek toen dat het om een te Rotterdam gesto len auto ging. De auto werd kort daarop gesignaleerd op de Beijerincklaan waarop de achter volging werd ingesteld. Via het Noorde- inde, Boskoop, de Wadde, Staringlaan en de Noordkade belandde de achter volgde auto op de Souburghlaan. Hier verliet de bestuurder de auto en trachtte lopend uit de voeten te komen. Hierbij werd hij echter aangehouden. De ach tervolging ging gepaard met hoge snel heden waarbij de verdachte stoptekens negeerde, een wegblokkade omzeilde, inreed op politiemensen en ook nog in aanraking kwam met een politievoer tuig. Uit onderzoek kwam vast te staan dat buiten de hiervoor genoemde feiten de man ook twee inbraken in auto’s had gepleegd te Nootdorp en dat hij te Lei den een valse naam had opgegeven bij een politiecontrole. Eerder dit jaar was deze man, toen nog woonachtig in Bos koop, ook al aangehouden na een wilde achtervolging. Ook toen reed hij in een te Rotterdam ontvreemde auto. Na on derzoek is de man voor de officier van Justitie te Rotterdam geleid. In de nacht werd door de eigenaar van enkele winkelwagens aan de Kerkweg- Oost een man aangetroffen in een van de winkelwagens. Na een korte achter volging wist de eigenaar deze man in te rekenen en óver te dragen aan de poli tie. Het ging hier om een 21-jarige Bos koper die een goede bekende is van de politie. Hij had een ruitje geforceerd van de winkelwagen waarna hij in de winkelwagen kon komen. Hij verklaar de dorst gehad te hebben en wat bier-te willen drinken. Ook waren pakken kof fie door hem klaargezet. Tegen de man wordt procesverbaal opgemaakt. Tegen een automobilist die met zo’n 160 km/uur over de rijksweg richting Den Haag reed wordt procesverbaal opge maakt. De Waddinxveense politie die de bestuurder opmerkte lukte het niet de bestuurder te stoppen. De collega’s van de gemeentepolitie Den Haag wis ten de bestuurder net voor de Utrechtse Baan aan te houden. Aan het Raadhuisplein zal worden be keken of in de gemeentelijke bouwver ordening misschien bepalingen zijn of kunnen worden opgenomen over de kwaliteit van het hang- en sluitwerk om dieven en inbrekers beter buiten de deur te kunnen houden. Alarmering Brandweer b-g.g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten ■WADDINXVEEN - Bij een overval op een verkoper van een aan de jNoordkade gevestigd autosloopbedrijf is een geldsbedrag van ƒ6.000,- ‘buitgemaakt alsmede een 95-tal kentekenbewijzen van sloopauto’s van dit bedrijf. t)e overval werd omstreeks 07.35 uur gepleegd in het liftportaal op de der de etage van een flat aan de Joh. Postlaan. De verkoper ging op dat mo ment naar zijn werk. In het portaal werd de man tegen de lift aangedrukt én vermoedelijk met een pistool bedreigd. Onder bedreiging van dit wa pen werd het geld en de kentekenbewijzen ontvreemd. De twee daders hebben zich vervolgens via de trap uit de voeten gemaakt en zijn vermoedelijk via het Mevr. Kuiper Rietbergplantsoen in de rich ting van de Kerkweg-West gelopen. Vermoedelijk zijn de daders daar in een gereedstaande auto gestapt, die met hoge snelheid is weggereden. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 4 september 1987 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: gaat niet door. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Bureau Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag.van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gémaakt. Commissie voor de financiën op donderdag 6 augustus 1987, aanvang 19.30 uur, in het raadhuis. Belangrijkste agendapunten: Wijziging Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten. Aanvullend krediet ad 36.500,- advieskosten zwembadontwikke- ling. Subsidie ad 1.000,- t.b.v. Praktische Verkeersproef. Voorstel tot besteding van 100.000,- t.b.v. renovatie div. groen voorzieningen. Begrotingswijziging Samenwerkingsschool voor HAVO-Athe neum. Subsidie MADIE Zuidplas t.b.v. huur ruimte in Zuidpias voor het houden van spreekuur. Krediet ad 95.000,- t.b.v. de aankoop van twee woonwagens. Voorstel tot besteding van 100.000,- t.b.v. voorzieningen War- naarplantsoen. Kredieten t.b.v. bouwrijpmaken diverse bestemmingsplannen. Subsidie 7 x 24 uurs bereikbaarheid Algemeen Maatschappelijk Werk. Verkoop diverse percelen grond. Een kop-staart-aanrijding vond plaats op de Henegouwerweg ter hoogte van De Ruyterstraat. Bij de aanrijding wa ren drie personenauto’s betrokken waarvan een auto na de aanrijding afge sleept moest worden. Een achteropko mende auto zag twee voorliggers te laat stilstaan. Diezelfde dag gebeurde er nog een aan rijding. Ditmaal op het Noordeinde. Een autobestuurder bracht zijn auto tot stilstand en reed achteruit. Juist op dat moment naderde aan zijn achterzijde een andere auto die een aanrijding niet meer kon voorkomen Twee inwoners van Amsterdam raakten in het gezicht gewond toen zij met hun auto klem reden tegen de Noordtunnel aan de Staringlaan. De bestuurder had zich verkeken op de hoogte van zijn auto. De laadbak van de auto raakte zo zwaar beschadigd dat het voertuig ver moedelijk als verloren moet worden be schouwd. De inzittenden van de auto zijn per ambulance vervoerd naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda voor na der onderzoek. Later die dag ontstond een aanrijdinkje op de Noordkade. Een afslaand voer tuig werd te laat opgemerkt door een achterligger. Op het fietspad van de Henegouwerweg ontstond een aanrijding tussen een bromfietser en twee fietsers. De brom fietser wilde de fietsers inhalen doch kwam daarbij tegen de betonnen rand van het fietspad. Hierdoor kwam hij te vallen. De fietsers konden de bromfiet ser niet meer ontwijken en kwamen ook ten val. Het bleef bij materiele schade. veillance verzocht hem en zijn maat een Inbraken lift te geven naar Boskoop. Dit werd hem geweigerd. De Boskoper liet zich OPOP WEG=WEG Verbakel mode o

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3