Bouwplan Mozartlaan ANWB: Twee goede rijscholen Friday Singers voor ouderen Axis-aandrijvingen groeit zeer gezond gunstig ontvangen Twaalf koopwoningen voor 55-plussers Verplaatsing 2 lantaarnpalen voor Van ’t Wout Officiële opening op 18 september Vrouwenraad: Avond van moedergroep borstvoeding Banden- en verlichtings- controle VVN avond over vandalisme Zomermarkt Emmaus Gouda Waddinxveens bedrijfsnieuws Vervoer Verhuizingen ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË- VLAAMS 2 Gratis Pleintje Vertegenwoor digingen Belangstelling Consolideren Forum Openbaar r [s .1 1 133 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 Het bedrijfspand WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijscholen Succes-Mimpen van de Oranjelaan en Lagrouw van de Zuidkade zijn twee van de 450 goede rijscholen, die staan genoemd in de ANWB-gids ’’auto-, motorrijscholen, antislipscholen ’87”. Waar men woont is geen probleem. Ve len denken nog dat deze avonden zijn bestemd voor mensen die in of rond het Weekblad voor Waddinxveen grouw niet heeft de ANWB van deze rij school de originele geslaagdenresultaat ter inzage gekregen. WADDINXVEEN/GOUDA - De Stichting Emmaus Gouda en omstre ken, die gegroeid is uit het Waddinx veense Malawi-project, houdt komende zaterdag van 10.00-16.00 uur een zo mermarkt aan het Paradijs 5 te Gouda. Voor de stichting zijn ook Waddinxve- ners in de weer. Zij zamelen iedere eer ste zaterdag van de maand van 11.00- 12.00 uur gedragen kleding in bij de pas torie van de St. Victorparochie aan de Zuidkade, terwijl iedere eerste maan dag van de maand genaaid en geknipt wordt. De Stichting Emmaus Gouda en om streken verzamelt alle welvaartsresten, verkoopt deze en bestemt het geld voor de Derde Wereld. Men heeft drie pro jecten onder handen: de doven- en blin denschool in Malawi (een schoolkind adopteren kost 12,50), een grondpro- ject in de Filipijnen voor de suikerrie- tarbeiders en een gaarkeukenproject in Chili. Voor die doelen werd vorig jaar 50.000,- bij elkaar gebracht. Ook kle ding en andere goederen worden naar de Derde Wereld gezonden door de Stichting Emmaus Gouda en omstre ken, die degenen die het meest lijden wil dienen om zo te bouwen aan een rechtvaardiger samenleving. Inlichtin gen: tel. 01820-28529. In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland heeft CEES OKKER- SE AGENCIES BV, WADDINX VEEN aangegeven dat tot gevolmach tigden zijn aangewezen administratief medewerkster W.M. Bouthoorn en ad ministratief medewerker R.Th.C.A. Okkerse. van Axis-aandrijvingen op het bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: Sjaak Noteboom). Succes-Mimpen en Lagrouw hebben dus een gecontroleerd geslaagdenresul taat van 10 procent en meer boven het kringgemiddelde, zo blijkt uit gegevens die staan in de ANWB-rijscholengids, die gratis verkrijgbaar is. Punt is namelijk dat de zogenaamde slagingspercentages van de rijscholen in ons land niet openbaar worden ge maakt. Toch kan men met behulp van de nieuwe ANWB-gids een goede rij school uitzoeken. Hierin staan maar liefst 450 rijscholen die in ieder geval een hoger dan gemiddeld slagingsper centage hebben. Behalve de 250 ANWB-erkende rij scholen staan er namelijk ook 200 niet- erkende rijscholen in, die hun resulta ten aan de ANWB ter inzage hebben ge geven en ten minste een 10% hoger slagingspercentage hebben dan het ge middelde in hun regio. Een en ander in verband met de actie ’’bewijs uw kwaliteit” van de veertigja rige afdeling Rijschoolerkenningen van de ANWB. Behalve autorijscholen staan er ook de ANWB-erkende anti slipscholen en motorrijscholen in de gids genoemd. Verder is de lastige pro cedure van het aanvragen en vernieu wen van het rijbewijs duidelijk beschre ven. En u vindt in de rij schoolgids de ook in het maartnummer van het blad De Kampioen genoemde specifieke ken merken waaraan u een goede rijschool kunt herkennen. De ANWB-Rijschool-< gids is gratis verkrijgbaar bij de ANWB- kan toren. Het gunstige oordeel over de bouwplan nen, waaraan wat de situering betreft nog een beetje geschaafd zal moeten worden, werd gegeven op de maandag avond in de trouwzaal van het gemeen tehuis gehouden informatie-avond. Daar lichtten burgemeester C.M. van der Linden en een ambtenaar de plan nen toe. Tegen alle verdukking in bleef Axis- aandrijvingen groeien tot 1982, het dieptepunt in de achter ons liggende pe riode. De omzet daalde zelfs. Doch door een tomeloze inzet van alle mede werkers wordt de draad weer opgepakt. Nieuwe produkten worden ook nu weer aan het leveringsprogramma toege voegd, zoals Miksch-indexeringsaan- drijvingen, Zae-haakse tandwielkasten, Compacta-aandrijvingen en last but not least de Axisgear haakse tandwielkast. Inmiddels is dan al een ander bedrijf spand betrokken en van daaruit werd ■met hernieuwd enthousiasme de Neder landse markt bewerkt. WADDINXVEEN - Axis-aandrijvingen BV, het eerste bedrijf dat zich op het bedrijvenpark Coenecoop vestigde en waar 10 mensen onder lei ding van directeur R.H. Visser werken, wordt vrijdagmiddag 18 septem ber om drie uur officieel geopend. Vanavond (woensdag 26 augustus) komt de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland weer bijeen voor de bespreking van het winterprogramma. Deze bijeenkomst, waarop leden en be langstellenden hartelijk welkom zijn, wordt gehouden in het gemeentehuis om 19.30 uur. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van Veilig Verkeer Nederland is van plan volgende maand een gratis verlichtings- en bandencontrole te gaan houden. De meeste garagebedrijven in Wad dinxveen hebben reeds hun medewer king aan deze actie toegezegd. Het ligt in het voornemen deze actie te houden op donderdag 17 september in de avonduren en op zaterdag 19 september in de ochtenduren. WADDINXVEEN - De muziekgroep Friday Singers van de Waddinxve- ner Marcel Toebak verzorgt de eerste avond in het nieuwe seizoen van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen. Deze avond voor alle Waddinxveense ouderen wordt gehouden op maandag 7 september in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad en begint om acht uur. De toegangsprijs is 1,50. Anne Frank-centrum wonen. Dat is niet zo. De avonden zijn voor iedereen on geacht waar u woont. Of u nu woont te gen de grens van Gouda of Boskoop, dat doet er niet toe. Is het vervoer eventueel een probleem dan kunnen de mensen worden gehaald en thuisgebracht. Dat moeten de com missieleden dan wel weten. Zij kunnen dat niet ruiken, maar als nummer 15555 wordt gebeld dan komt alles voor el kaar. Voor dit jaar staat verder nog op het programma een leuke cabaretavond door het Katholiek Vrouwengilde uit Bussum op dinsdag 13 oktober, een di ashow over een reis door het blauw, zijnde een zeiltocht door de Middel landse Zee door de G.C. Roelfsema op maandag 23 november en de Kerstmid- dag op maandag 21 december verzorgd door het dameskoor van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen te Bos koop. WADDINXVEEN - Omwonenden en belangstellenden hebben positief gereageerd op de gemeentelijke plannen om aan de Mozartlaan ten wes ten van de praktijk van de huisartsen G. Siemons en W. A. van Heel te ko men tot de bouw van 12 koopwoningen voor55-plussers. Op deze groene plek stonden tot voor kort twee houten scholen, waarvan er één anderhalf jaar geleden al is afgebroken en de ander binnenkort met de grond gelijk gemaakt zal gaan worden. De regionale onderwijsinstelling IN STITUUT DE JONG aan het Regen tesseplantsoen in Gouda bestaat begin september 40 jaar. In het kader van het Goudse Randstad Jazzfestival viert het instituut dit jubileum op 4 en 5 septem ber met een muzikaal buitengebeuren rondom het pand aan het Regentesse- plantsoen te Gouda. Onder meer op een ponton-terras voor het instituut spelen beide avonden vanaf 21.00 uur het ’’Niels Tausk - Marco Kegel Kwin tet” en het dixielandorkest, de ’’Jazzy Rabbits”. Dit evenement is natuurlijk vooral bedoeld voor alle nieuwe, huidi ge en oud-cursisten en -medewerkers, maar is daarnaast uiteraard voor ieder een toegankelijk. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 1 september wordt er ten huize van Lilian Kok aan het Klaverveld 7 om acht uur een avond over borstvoe ding gehouden van de Waddinxveense moedergroep La Leche League. Het onderwerp zal zijn: ”Het voorko men en oplossen van moeilijkheden bij het geven van borstvoeding”. ’’Vaak hoor je als je zwanger bent of als jonge moeder over veel problemen bij de borstvoeding zoals stuwing, pijnlijke tepels of tepelkloven en zelfs borstont steking komt regelmatig voor”, aldus de moedergroep. ’’Dergelijke problemen ontstaan vaak doordat de jonge moeder niet voldoen de is voorgelicht over de natuurlijke gang van zaken bij het geven van borst voeding. Bij een goede voorlichting en tijdig ingrijpen kunnen veel van de pro blemen worden voorkomen”. De ervaring van de La Leche League- leidsters, die deze avond organiseren is, dat moeders die enige tijd de moeder groep bezocht hebben, over het alge meen minder problemen hebben bij het geven van borstvoeding. Dit is ook de reden dat de leidsters elke moeder die van plan is haar baby zelf te voeden zouden willen aanraden nog tij dens de zwangerschap naar de groep te komen. ”Je hoort dan van te voren welke pro bleempjes erbij kunnen komen kijken en je hebt dan tegen de tijd dat de baby arriveert ook al van andere moeders ge hoord hoe zij het aanpakten en het pro bleem overwonnen. Voorlichting is in ruime mate aanwezig in de vorm van een goed uitgeruste bibliotheek met boeken over borstvoeding en aanver wante onderwerpen, de beschikbare in formatiebladen en de ervaring van de aanwezige leidsters. INSTALLATIEMAATSCHAPPIJ EIKEMANS-NOBRA BV, EINDHO VEN, met als vestigingsplaats van de onderneming Veldhoven, heeft een ne venvestiging opgericht in Waddinx veen, zo blijkt uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. Dit be drijf houdt zich bezig met installeren elektronische-, sanitaire-, verwar- mings- en luchttechnische installaties. De Waddinxveense nevenvestiging heeft een onderkomen gevonden aan de Staringlaan 19-11. Beheerder is de Ut rechter J.G.M. Thelen. Vanaf dat moment is het consolideren geblazen en worden voorlopig geen nieuwe produkten aangetrokken. Een actief verkoopbeleid draagt ertoe bij, dat dan reeds een belangrijke plaats wordt ingenomen tussen de reeds jaren op deze markt opererende leveranciers. leen een royale woonkamer, maar ook een slaapkamer is gedacht. Op de eerste verdieping zijn slaapkamers voor bij voorbeeld logees. De goothoogte van de aan de Mozartlaan te bouwen 12 wo ningen is maar 3 meter en sluit daarmee goed aan op de nabijgelegen accommo datie van de twee huisartsen. De nieuwe bouwlokatie, waarvoor eer der een aantal zelfbouwers al belang stelling toonde, omschreef Waddinx veens eerste burger als een ’’mooi hoek je voor iets nieuws”. Na een paar stede- bouwkundige studies is een plannetje ontstaan voor 12 koopwoningen, die tussen de 150.000,- en 200.000,- gaan kosten, inclusief een grondprijs die ligt tussen de 60.000,- en 75.000,-. De koopwoningen zijn als een hoefijzer Het 10-jarige bedrijf, dat afkomstig is uit Moerkapelle, voegt dan een nieuw hoofdstuk aan de nog jonge historie toe. Op 16 augustus 1985 werd in het ge meentehuis het contract getekend tus sen de gemeente en Axis, terwijl de ge meenteraad op 21 augustus in dat jaar instemde met de grondtransactie (met korting) Het slaan van de eerste paal was op 8 maart vorig jaar in handen van de toen malige staatssecretaris van Economi sche Zaken P.H. van Zeil. Intussen maakt het bedrijf een zeer gezonde groei door. Na de oprichting van Axis-aandrijvin gen in januari 1978 zouden alle karakte ristieke clichés van pas opgerichte be drijven ook van toepassing kunnen zijn op Axis-aandrijvingen. Het is als éénmansbedrijfje begonnen op een zolderkamertje, echtgenote, vrienden en familie werkten mee bij het opbouwen van de eerste beursstand op de vakbeurs Aandrijftechniek in sep tember 1978 en buurvrouwen typten adressen voor de eerste mailings. Dit beginstadium was echter al snel voorbijThans staan er 10 personeelsle den op de loonlijst. Volgens directeur/ eigenaar R.H. Visser, al 27 jaar werk zaam in de aandrijftechniek, had dit misschien wel al meer kunnen zijn, doch hij geeft duidelijk de voorkeur aan be heerste en overzienbare groei. Door niet teveel hooi op de vork te ne men en het kostenplaatje goed in de ga ten te houden is een financieel zeer ge zond bedrijf ontstaan met zeer goede doorgroeimogelijkheden. En deze zijn er, zeker gezien het goed op elkaar afge stemde leveringsprogramma. Niet zomaar een verzameling vertegen woordigingen, waarbij het uiterst moei lijk is alle leveranciers tevreden te stel len. Doch, als gezegd, mondjesmaat worden er nieuwe produkten in het pro gramma opgenomen en alleen dan als Voor de gemeente staat vast dat er in Waddinxveen een groeiende belang stelling bestaat voor 55-plus-woningen, die al konden worden gebouwd aan de Jan Dorrekenskade-West en de Onder weg en die ook gepland staan langs de Zuidkade in het Brugcentrum. Een belangrijk kenmerk van deze hui zen is dat ze vooral op de begane grond veel ruimte hebben, omdat daar niet al- Beide plaatselijke rijscholen hebben volgens de ANWB een hoger dan ge middeld slagingspercentage in de regio. Omdat Succes-Mimpen wel een door de ANWB erkende rijschool is en La- HARWA TAPIJTSERVICE in het winkelcentrum Groensvoorde levert nu uit voorraad Warm Koel rolgordij nen, die ’s winters de koude buiten hou den en ’s zomers de warmte. De gordij nen hebben een gelaagde samenstel ling. Achter het fraaie dessin zit een alu minium kern verborgen die het geheim vormt van een uiterst mooie isolatieme- thode, die het effect heeft van dubbele beglazing. Warm Koel rolgordijnen zijn eenvoudig zelf aan te brengen. De zaken gingen zo voorspoedig, dat in mei 1985 de eerste contacten werden ge legd met de gemeente Waddinxveen over de aankoop van 2500 m2 industrie- grond. Zeker Waddinxveen was hier mee in z’n nopjes omdat het bedrijven park Coenecoop al meer dan 2 jaar ver geefs gewacht had op de eerste koper., Dit werd dus Axis-aandrijvingen, het geen resulteerde in nieuwbouw waar voor door de toenmalige staatssecreta ris Van Zeil de eerste paal geslagen werd. Binnen 8 maanden werd een be drijfspand neergezet dat er zijn mag. Meer dan 1200 m2 opslagruimte, 300 m2 kantoor en 200 m2 werkplaats zor gen dat een gestage stroom produkten aandrijftechniek de markt overspoelt. Alhoewel ook hier iets terugloop van de economie niet ongemerkt voorbijgaat en de groei iets afvlakt, zal dit jaar onge twijfeld een record omzet brengen (plm. 15% stijging). Al met al is gebleken, dat er 10 jaar ge leden nog plaats bleek te zijn voor een startende ondernemer met een gezonde visie en waar met plezier hard wordt ge werkt door alle medewerkers. Mede werkers die overigens best nog 2 colle ga’s extra zouden willen hebben, name lijk een verkoper binnendienst met mi nimaal MTS-wtb (of elektro), alsmede een buitendienstmedewerker. ’’Toekomstplannen? Rustig doorgroei en, lang is en kwaliteit blijven leveren en vooral beloftes nakomen”, aldus direc teur Visser van Axis-aandrijvingen. De Friday Singers bestaat uit een aantal enthousiaste mensen van boven de 50 jaar. Ze brengen een programma van liedjes uit het Verre Oosten zoals Ha- wai, maar ook worden liedjes gezongen uit de huidige tijd en wordt er gezamen lijk een aantal liedjes gezongen. De Friday Singers zijn enkele maanden geleden een keer opgetreden voor de WH, maar het eerste echte optreden naar buiten en in het openbaar gebeurt op maandag 7 september. Het program ma is zeer aantrekkelijk en er wordt nu al niet aan getwijfeld, dat deze eerste avond een succesvolle en fijne avond zal worden. Er bestaat nog wat onduidelijkheid voor wie deze avonden worden gehou den. Uitdrukkelijk wordt gesteld dat deze avonden zijn voor alle ouderen van 60 jaar en ouder, mindervaliden, maar ook voor degenen die jonger dan 60 jaar zijn, maar niet meer aan het arbeidspro ces deelnemen, zoals mensen die met VUT zijn, vervroegd gepensioneerden etc. na gedegen onderzoek is gebleken, dat dit produkt niet alleen kwalitatief doch ook qua prijs/prestatieverhouding in het leveringsprogramma past. Verder dient te worden gememoreerd, dat alleen die produkten in het pro gramma worden opgenomen, waarvoor met de fabrikant een contract is afgeslo ten om dit produkt als alléén-vertegen-, wordiger in de Benelux op de markt te brengen. Nadat in 1978 werd gestart met 2 fabri kanten (Röchling-motorreductoren en Würges-trilmotoren) werd er al heel snel contact met de firma Planetroll. Op dat moment (mei 1978) bestond Axis pas 1 1/2 jaar, doch is nu één van de toonaangevende fabrikanten van me chanische variatoren met 0-regeling. Ook in Nederland hebben de Plane- troll-variatoren inmiddels een heel be langrijke plaats veroverd. In het lever ingsprogramma van Axis-aandrijvingen is Planetrol! de absolute topper, direct gevolgd door Röchling. Kort daarop werden de eerste contacten gelegd met de Italiaanse fabrikant Eurosie voor wormwielreductiekasten. In het begin met enige voorzichtigheid gezien de destijds nogal sterk aanwezige apathie in Nederland tegen Italiaanse produkten. Doch in de achter ons lig gende jaren is deze angst totaal overbo dig gebleken. Eurosie bleek een uiterst betrouwbare partner te zijn. In dezelfde periode werd het program ma uitgebreid met de toen al bekende kettingglijprofielen (S-groen). Het fa brikaat Polystone werd aan de produk ten toegevoegd. Het wordt haast eento nig, maar ook dit is tot vandaag de dag een succes gebleken. Na de pauze is een forumdiscussie waar aan zullen deelnemen, de inleider van het onderwerp, P.A.J. Riemen, de heren A. Twigt en Z.W.P. Wentelet, resp. rayoncommandant en contac tambtenaar Voorkoming Misdrijven, beiden werkzaam bij de Rijkspolitie te Waddinxveen en mevrouw M.J. Roder, con-rectrix Samenwerkingsschool te Waddinxveen. Het forum zal worden voorgezeten door de voorzitter van de Vrouwenraad, Maria Wientjens. De Vrouwenraad Waddinxveen, die als postadres Postbus 278, 2740 AG Wad- niet verder springen dan de polsstok dinxveen heeft, zal in het najaar weer basiscursus gesprekstechniek hou den en wel op de dinsdagen 17, 24 no vember en 1 december. Dames die geïn teresseerd zijn in deze cursus kunnen hierover informatie krijgen bij Maria Wientjes (tel. 13526) en Wil Waterreus (tel. 17851). WADDINXVEEN - Voordat Materie el P. van ’t Wout van de Werumeus Bu- ninglaan een nieuwe bedrijfshal zal kunnen bouwen aan de Maarten Schou tenstraat zullen eerst twee lantaarnpa len bij de hoeken met de Apollolaan/ Mercuriusweg en de Mercuriusweg/ Maarten Schoutenstraat verplaatst moeten worden. De kosten hiervan bedragen 1.800,- en zuller. door het Waddinxveense be drijf worden betaald, zo blijkt uit het raadsvoorstel aan de vanavond (woens dag 26 augustus) vergaderende gemeen teraad. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld Materieel P. van ’t Wout BV aan de Maarten Schoutenstraat 960 vierkante meter te verkopen voor de prijs van 129.600,- (excl. btw). In het concept-besluit is bepaald dat de koper zijn deel van de oeverbescher ming aan de Alphener Wetering onder houdt, terwijl hij voorts dient zorg te dragen voor aanleg en handhaving van voldoende parkeergelegenheid op ei gen terrein. Gebruik van deze parkeer gelegenheid is verplicht. De koopsom wordt in tweeën betaald. Het eerste jaar 65.000,- en het tweede jaar 64.600,-. WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad houdt dinsdagavond 8 september om acht uur in gebouw De Vlieger aan de Staringlaan een thema- avond over de bestrijding van vandalis me. Elke geïnteresseerde Waddinxvener is uitgenodigd deze vrij toegankelijke avond bij te wonen. Het thema zal wor den ingeleid door de heer P.A.J. Rie men, Hoofd Projectteam vandalisme bestrijding gemeente Den Haag. Hij zal het onderwerp inleiden en toe spitsen op ’’Vandalismebestrijding en de rol welke vrouwen hierin kunnen vervullen.” Na de inleiding van de heer Riemen zal een pauze zijn waarin vra gen, eventueel schriftelijk, kunnen wor den gesteld. gegroepeerd rondom een pleintje met bomen, groen en parkeermogelijkhe- den. Uitgegaan is van 12 huizen, omdat dit aantal leuk valt in te passen in het 4.000 vierkante meter omvattende ge biedje en harmonieert met de omge ving. Van belang wordt gevonden dat de 55- plus-woningen zullen kunnen verrijzen in de buurt van voorzieningen als het openbaar vervoer, winkels en huisart sen. De kleinste grondkavel omvat 195 vierkante meter. De huizen kunnen aaneengesloten en als twee-onder-een- kap worden gebouwd. De eigenaar moet zijn auto parkeren op eigen ter rein. Er is ook rekening gehouden met de bouw van garages. De gemeente streeft naar de vorming van een bouwgroep, die in zee zal gaan met één architect en één aannemer om dat uitgegaan zal moeten worden van één basistype. Met de bouw zou vol gend voorjaar begonnen kunnen wor den, zodat de huizen in december 1988 bewoond kunnen zijn. Ter plaatse moet wel het bestemmingsplan worden her zien. Om iedereen een kans te geven zich een 55-plus-koopwoning aan de Mozartlaan te kunnen aanschaffen hebben B. en W. besloten hiermee in de volle openbaar heid aan de weg te timmeren. Er zal een lijst met gegadigden worden aangelegd. Mocht de belangstelling groter zijn dan het te bouwen aantal woningen dan zul len er selectie-criteria moeten worden opgesteld of zal er geloot moeten wor den. De aanwezige omwonenden onder streepten op de informatie-bijeenkomst de noodzaak van goede parkeervoorzie ningen. Men meent dat er nu al sprake is van veel parkeeroverlast, mede veroor zaakt door de huisartsenpraktijk van G. Siemons en W.A. van Heel. De gedachte werd door de buurt geop perd om de tuin voor deze praktijk te gebruiken voor de aanleg van extra par keerplaatsen, terwijl men zich verzette tegen het nog smaller maken van het na bijgelegen doodlopende deel van de Mozartlaan. Kabelkrant

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17