OPEN DAG PETANQUE Tijstermannen helpen leprozen in Senegal WADDINXVEEN Eerste aanzet van f 15.000,- van Mitsubishi Rinus Michels De Sperwer Prijzen voor Reigersburgh WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Jeugd to urn ooien W’veen-voetbal en Floreant- voetballertjes Bij dammen vallen veel beslissingen Rijkspolitie wint nieuw Korbis-tournooi Fietstocht De Gouwebloem Vissers naar Óosterschelde Philipse wint snelschaak WSV Fietstocht Hartstichting 12 september Open dag jubilerende sportschool Den Edel MASTER SWIMMERS DE GOUWE □gWmac O.I.v. José van Rijn SEIZOEN 01828-16000 ’87-88 of kom even langs! Schoolkorfbal Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Jeugd ^^^DANSSCHOOCWl^ Hulp Vrijwillige bijdrage taw E i «rrmi j - /ADDINXVEEN] GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF WADDINXVEEN - De jeu de boulesvereniging Waddinxveen, die het Franse petanquespel bedrijft, houdt weer haar jaarlijkse open dag ko mende zaterdag 5 september. E9 M Cursussen - Ballroom Elke week vrij dansen - Latijns-Amerikaans - Rock Roll Gezellige bar - Oude dansen - Wedstrijdtraining I'S» voor inschrijvingen: Staringlaan 19, Waddinxveen. ïel.01828-16000 FOCWA i i •4 Ruime parkeergelegenheid Verschillende leeftijdsgroepen WADDINXVEEN - Het aan de Tweede Bloksweg wonende rallyecht- paar Kees en Mieke Tijsterman-van Nieten zal aan het slot van de Parijs- Dakar-rally in januari 1988 geld gaan aanbieden voor de aanschaf van rolstoelen en wagentjes voor leprapatiënten in Senegal. Voor dat doel is al 15.000 gulden op ta fel gelegd door de Mitsubishi-dealers in Nederland en de Sassenheimse impor teur HSrt Nibbrig Greeve BV, welk gen. Er vielen slechts 4 puntendelingen te vermelden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 Maandag t/m zaterdag 19.30-21.30 uur WADDINXVEEN - Van de 13 wed strijden, die in Excelsiors tweede on- ^POANSSCHÖÖL^I 3 en 4 van de basisschool, 23 september voor de groepen 5 en 6 van de basis school en 30 september voor het voort gezet onderwijs (dit jaar voor het eerst). tekst op het bekertje dat zij in ontvangst namen. Bovendien kreeg elke deelne mer een herinneringsvaan. Korbis heeft voor deze maand een aan tal schoolkorfbaltoumooien op het pro- van de Floreant-voetballertjes, die daar een trainingsweek kregen, nadat ze eer der in Boskoop de finale wonnen van het ’’vier tegen vier” voetbal. De vier werden gesponsord door het Waddinxveense Massa-Sport. Op de fo- *o staan, behalve Rinus Michels, Kees van Soest, Marco v.d. Leden, Ramond Erkelens, Johan Kleijn en Freddy Michels. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Afstand 128 km. In con cours 448 duiven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst le duif 9.54 uur. Laatste 10.15 uur. Snelheid le duif 1120 m.p.m. Uitslagen: Th. Twigt en Zn. 1; H. Metselaar 2-12- 30-33-35-41-45-58-63-68-71-77-84-85- 88-99; F. Middelkoop 3-4-17-97-98; J.. Verbakel 5-15-26-27-39-50-53-62-73-82- 91; C. Hofman 6-32-60; Mevr. E.J. de Wit 7-10-42-46-56-65-95-110; J. Toor 8- 21-22-31-37-40-107; M. Tollenaar 9-43- 52-101; N. Hoogerdijk 11-14-16-23-29- 61-74-100-102; D. Heeren 13-24-25-48; Ronnie Hofman 18-105; M. Verbeek WADDINXVEEN - De jaarlijkse fiet- stocht van de Nederlandse Hartstich ting, samen met de Nierstichting Neder land, wordt volgende week zaterdag 12 september gehouden. Het begin en het eind is bij het rijkspolitiebureau aan de Mozartlaan. De jaarijkse fietstocht is er één met di verse gratis verrassingen. De tocht kan men rijden in de afstanden van 10, 20, 40 of 75 km. Er kan gestart worden tus sen 9.00 en 10.00 uur. Om 9.00 uur pre cies zal het startschot gelost worden bij het politiebureau aan de Mozartlaan. De sluitingstijd van de aankomst is 15.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,- voor kinderen en 65-plussers en voor volwas senen/ 3,-. WADDINXVEEN - Zaterdag 19 sep tember wordt de j aarlijkse fietstocht ge houden van de Stichting De Gouwe bloem. De start en finish zijn die dag bij het eigen gebouw aan de Tollenslaan. Voor de fietstocht kan men zich op de dag zelf vanaf kwart voor negen ’s mor gens laten inschrijven. De start is om negen uur en men heeft de gelegenheid te finishen tot 16.00 uur. De afstanden zijn 30 en 45 kilometer. Meer informatie is verkrijgbaar via de telefóonnummers 13460 of 15777. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ4,- per persoon en kinderen t/m 12 jaar 2,-. De jaarlijkse fietstocht van de Stichting De Gouwebloem is één van de midde len om aan inkomsten te komen voor het werk van deze ongesubsidieerde in stelling, die zich nuttig wil maken voor de gehandicapten, de chronisch zieken en alle anderen die in Waddinxveen niet meer volledig aan het maatschappelijk leven kunnen deelnemen. Verder wordt er altijd een loterij gehou den, zijn er verkoopbazars, worden er allerlei spullen verkocht en ontvangst men gaarne giften en donaties. Brinkhorst was met 4 ptn (totaal 5 ptn) de sterkste in de finalegroep 4. Ook El lers leverde met 6 uit 8 een prima presta tie, doch viel buiten de prijzen. Donderdag 3 september houdt de Wa‘d- dinxveense Schaakvereniging haar alge mene ledenvergadering. Ook de WSV-jeugdafdeling is weer van start gegaan. Een tiental jeugdige scha- kertjes heeft donderdag weer enthousi ast zijn schaakpartijtje gespeeld. De komende weken zal jeugdleider V.d. Hoek een gedeelte van de avond besteden aan het geven van schaakles- sen, waarna er gelegenheid is om het ge leerde in praktijk te brengen. Jongens en meisjes vanaf 8 a 9 jaar die graag schaken of het mooie schaakspel (beter) willen leren zijn donderdag- avonds van kwart voor 7 tot kwart voor 8 van harte welkom in het Anne Frank- centrum. vereniging neemt ook deel aan de NJBB-competitie, die in de lagere klas sen regionaal, en in de hogere klassen landelij k isElk j aar zij n er zelfs wereld kampioenschappen Jeu de boules is een van de weinige sporten, die niet alleen weinig ruimte kost en voor de spelers goedkoop is, maar die ook door dames en heren, jong en oud door elkaar en met elkaar heel plezierig gespeeld kan worden. nog veel meer gedaan kunnen worden aan de situatie van de lepra-patiënten in Senegal. In'het Mitsubishi Magazine van septem ber (oplage 50.000 exemplaren) worden lezers dit blad in de gelegenheid gesteld om eveneens een bijdrage te leveren aan deze nijpende situatie. De totale opbrengst van deze actie kan zowel de produktie van rolstoelen en invalidewa- gentjes als de informatieverstrekking vergroten. Dansvloer van 200 m2 WADDINXVEEN - Op twee zaterda gen heeft de voetbalvereniging Wad dinxveen gehouden toumooien voor de gehele jeugd. In het sportpark ”de Sniep” namen maar liefst 35 teams aan dit festijn deel. Tijdens deze toumooien kon menig ou der genieten van het goede en vooral sportieve voetbal dat getoond werd. De perste prijzen werden bij deze toumooi- eh als volgt verdeeld: A-jun: Bodegra ven, B-jun: Waddinxveen, C-jun: Wad dinxveen, Dl-pup: Randstad Sport, D2-pup: Oudewater, E-pup: NSV, Fl- pup: Waddinxveen, F2-pup: Oudewa ter. Tijdens de verschillende prijsuitreikin gen had de toumooicommissie voor ie dere jeugdspeler nog een verrassing. Ie dere speler kreeg in plaats van een vaan tje een elftalfoto met daarop vermeld de datum van het toumooi. Deze actie is tot stand gekomen met Foto Service In ter Color die aan de Kerkweg-Oost ge huisvest is. Deze fotozaak zorgde ervoor dat, 2 uur nadat een foto gemaakt was, iedere spe ler een afdruk kon meekrijgen. De spe lers waren er ingenomen met deze ver rassing die er mede voor zorgde dat de toumooien erg geslaagd waren. streekse radiouitzending bouwde, was bedoeld om eens extra aandacht te rich ten op de korfbalsport. Er heerste een gezellige sfeer. Het tienjarige Korbis is van plan zo’n evenement voor niet-korf- ballers volgend jaar weer te houden. Ditmaal eindigde HSVW als 3e, de trimgroep als 4e. Nr. 5 werd AHZ, nr. 6 Puur Natuur, nr. 7 Jeu de Boules en nr. .8 Aeolus. Bij het korfschieten konden maximaal 50 punten gehaald worden. De Jeu de Boules scoorden slechts 2 punten, waardoor zij winnaar werden van een Na diverse contacten met de Neder landse ambassadeur in Senegal werd be sloten het bedrag te besteden aan de aanschaf van rolstoelen en wagentjes voor zwaar gehandicapte lepra-patiën ten in een van de elf leprozenhuizen die dit land heeft. Er zijn in Senegal vele duizenden leprozen. Faciliteiten voor opvang, behandeling en verzorging zijn echter nauwelijks aanwezig. De situatie waarin deze patiënten verkeren is schrijnend en er bestaat dan ook een grote behoefte aan materiaal zodat het leven van deze mensen wat aangenamer wordt. Met behulp van de schenking kan er in Senegal zelf een opdracht geplaatst worden tot de vervaardiging van acht rolstoelen en acht invalidewagentjes voor de zwaargehandicapten. Een gun stig apsect is dat het geld in eigen land kan worden uitgegeven. Tevens kan van het bedrag een hoeveelheid preventief voorlichtingsmateriaal in produktie worden genomen. In juli ’86 heeft de DAHW, een West- duitse hulporganisatie voor lepra-pa tiënten en lid van de wereldwijde le- prastichting ILEP, 23 regionale infor matiecentra opgezet met onder andere als doel de bevolking in te lichten over de (eerste) verschijnselen van lepra. Op deze wijze kan een lepra-patient zich in een vroegtijdig stadium laten behande len in een van de elf leprozenhuizen. De DAHW betreurt dat het project door geldgebrek momenteel stagneert. Een goede voorlichting op dit terrein wordt zeer noodzakelijk geacht, daar deze ziekte in een beginnend stadium te genezen valt. Dealers en importeur van Mitsubishi- automobielen zullen door middel van hun schenking een bijdrage leveren tot verbetering van de leefomstandigheden in dit Afrikaanse land. Er zou echter -- met 5 jaar. Vorig jaar nog, deden WADDINXVEEN - Zondag zijn er in Spaarnwoude de eerste rayonkampi- oenschappen springen en dressuur ge houden. De volgende amazones van manege Reigersburgh van de Piasweg hadden in het springen een prijs. Klasse B: 3. Pauline van Rhijn met Rheinhilde. Klasse M: 2. Mischa van der Kraats met Trister, 3. Bianca de Jong met Ginger, 3. Sandra van de Voort met Return. WADDINXVEEN - Komende za terdagmiddag 5 september houdt Sportschool Den Edel in de sport zaal Groenswaard aan de Groens- voorde van 14.00-16.30 uur een feestelijke open dag. Op dit derde lustrum zijn als speci ale gasten aanwezig Irene de Kok (wereldkampioen judo dames) en Wil Wilhelm (Europees kampioen judo heren). De Waddinxveense open dag is een onderdeel van het feestprogramma rond de sportschool van de broers Mario en Bert den Edel en hun echtgenotes Greet en Betty. ’s Morgens is er een open dag in de sportschool aan de Nijverheids straat in Gouda, waar ’s avonds voor de ouderen een jubileumfeest wordt gegeven. Deze zomer timmerde de jubile rende sportschool Den Edel, in Waddinxveen zelfstandig gerund door de aan de Herman Heijer- manslaan wonende Bert den Edel, aan de weg met een groots judo- toumooi met 300 judoka’s van 4 jaar en ouder. Ook was er een ont- bijtloop, een fietspuzzeltocht, het Pinksterkamp en de deelname aan avondvierdaagsen Bert den Edel heeft aan de Noord kade de eigen sportschool en fit nesscentrum, dat in februari 1984 officieel door burgemeester C.M. van der Linden in gebruik werd ge nomen. Na de 2e ronde gaan Piet van Gils, Tij- men den Ouden, Cor Rietveld en Jan de Heer gezamenlijk aan de leiding met 4 uit 2. Ondanks dat Piet van Gils kort na de opening door Sjaak de Wit in een soort langstelling werd genomen, wist Piet zich hieruit goed te bevrijden, meer grip op de strijd te krijgen en uiteindelijk te winnen. Toen het schijvenaantal bij Tij- men den Ouden en Fred van Beek was gehalveerd, had Tijmen een stuk winst kunnen boeken. Zoals verwacht zette Tijmen dit voordeel in winst om. Cor Rietveld ging niet geheel in op een Roozenburg-opstelling, welke zijn te genstander Cor Stolker wilde opbou wen. Foutief vragen van Cor Stolker in het eindspel luidde winst van Cor Riet veld in, die combinatief op dam kwam. Ruud van Dijk had beter spel tegen Bertus van Eijk, die op een gegeven moment een totaal verlamde rechter vleugel kreeg. Ruud had zich verzekerd van een sterk centrum en deze factoren waren ruim voldoende voor de volle winst. Iedereen die belangstelling heeft voor deze ’’sport in opkomst” en tussen de 16 en 80 jaar oud is, is van harte welkom op het gravelveld van de korfbalvereniging Korbis aan de Limaweg. Begonnen wordt om 14.00 uur. De le den van de vereniging stellen hun bou les graag beschikbaar. Eigenlijk gaat het dus om ’’petanque”, want jeu de boules is een groep sterk verwante spelen, waarvan het petanque het meest bekend is en ook in Neder land wordt gespeeld. De overkoepelen de organisatie NJBB (Nederlandse Jeu de Boules Bond) heeft een groot aantal verenigingen onder zich, verspreid door heel Nederland. Een van die verenigin gen is de jeu de boules-vereniging Wad dinxveen. Na de oprichting op 10 september 1985 door een handvol mensen, telt de Wad dinxveense vereniging nu 30 leden, die enthousiast het Franse volksspel beoe fenen. Het spel wordt gespeeld door 2 equipes die steeds de worp van de tegenstander moeten verbeteren. De partij is afgelo pen zo gauw een der equipes 13 punten heeft gehaald. Het is dus mogelijk te winnen met 13-0 of 13-12 en alles wat daartussen zit. Gelijkspel is onmoge lijk. De equipe die door loting het recht heeft verworven te mogen beginnen, te kent een cirkeltje op de grond en werpt van daar uit een klein houten doelballe- tje, ”but” geheten. Het moet tussen 6 en 10 meter van de cirkel blijven liggen. Nu gaat het erom, de grote stalen boules (tussen 680 en 800 gram zwaar) zo dicht mogelijk bij het but te werpen. De eerste partij gooit, en dan de tweede. Indien die niet de worp van de tegenpartij verbeterd heeft, en dus niet dichter bij het but gekomen is, blijft die equipe aan de beurt, totdat zij wel het dichtstbij de but ligt, of die equipe geen boules meer heeft. In plaats van de ei gen boule beter te werpen dan de tegen partij, kan men ook proberen de boule van de tegenpartij weg te ’’schieten”. Men scoort een punt voor iedere boule die dichter bij de but ligt, dan de beste boule van de tegenpartij. Is, vanaf de but gerekend, de vijfde boule pas van de tegenpartijdan is de score dus 4 punten ineens. In theorie kan je dus 6 punten tegelijk halen. Een team bestaat ofwel uit twee spelers die ieder met drie boules speelt, dan wel uit drie spelers, die elk met twee boules speelt. Er zijn dus steeds 6 boules in het spel. Niet alleen is het een erg gezellige sport om op een mooie dag te spelen, petan que wordt ook in wedstrijdverband ge speeld. Veel verenigingen organiseren toernooien, waar de jeu de boulesver- enigingen uit de wijde omgeving hun krachten meten. De Waddinxveense WADDINXVEEN - De Waddinxveen se Schaak Vereniging (WSV) opende traditiegetrouw vorige week het seizoen met een onderling snelschaaktournooit- je. Jammer was dat de opkomst (20 deelnemers) maar matig was. Verheu gend was daarentegen dat men onder de deelnemers twee nieuwe leden kon be groeten. De voorronde werd gespeeld in 4 gelijk waardige groepen van 5 spelers. De 4 groepswinnaars en de beste nr. 2 plaat sten zich voor de le finalegroep en zo vervolgens. De finaleronde werd weer in 4 groepen van 5 gespeeld. Hans van Woudenberg, winnend van de latere tournooiwinnaar Philipse en V.d. Hoek gingen in de voorronde met 4 uit 4 flitsend van start. In de- finaleronde moesten zij echter wat gas terugnemen. Van Deelen en Brinkhorst deden het net andersom. Na een matige start die hen met 2 resp. 1 punt in de 2e en 4e fi nalegroep deed belanden, behaalden zij in de finaleronde het volle pond. Winnaar in de eerste finalegroep werd, zoals gezegd, Philipse met 3 1/2 pnt.(to taal 6 1/2 pnt) voor Hans van Wouden berg met 2 1/2 (tot. ook 6 1/2) en V.d. Hoek met 2 (tot. 6 ptn). Opmerkelijk was dat Philipse 11/2 moest afgeven aan Van Woudenberg, terwijl deze op zijn beurt weer een punt verspeelde aan nummer drie V.d. Hoek. De tweede finalegroep was voor Van Deelen met 4 uit 4 (tot. 6 ptn)In de der de groep eindigde Torenbeek, Hiddink en Ritter met 3 punten boven aan, van wie Torenbeek het in de voorronde ech- 19-83; D. Boere 20-92; J. Jansen en Zn. ter het beste had gedaan (totaal 5 ptn). 28-51-54-85-108; C.A. Bode 34-57-69- 87-89-93; N. v. Tol 36; R. v.d. Made 38- 76-78-79-90-103; A.H. Kivits 44-64-80- 94-104-112; E. v. Beek 47-55-72-96; Comb. Wibo 49-70-109-111; J. v. Erk 59; F. Rip 66-67; D. v.d. Spek 75; A. Hofman 81; J. Dijkstra 106. produkten zoals bamboo, raffia, gierst, katoen en rijst worden uitsluitend aan de kust van dit franssprekende land ver bouwd. Hoewel landbouw momenteel de be langrijkste bron van inkomsten vormt, is ook de mijnindustrie (alluminium en fosfaat) in opkomst. De visvangst is door de eeuwen heen altijd al belangrijk staan. Reden voor de dealerbedrijven geweest voor de Senegalese bevolking. u.,» .u. .-..u.-i__ £>it wordt ondermeer ondersteund door het feit dat Senegal de hoogste vispro- duktie heeft van alle Westafrikaanse landen. Desondanks is de armoede in dit land met zijn zes miljoen inwoners erg groot. Het maken van een keus uit de vele nut tige activiteiten die met het beschikbare bedrag konden worden gefinancierd, was dan ook niet eenvoudig. WADDINXVEEN - ’’Master swim mers” van De Gouwe hebben meeged aan aan de 14e langebaanwedstrijd van het Gelderse Bussloo. De veteranen zwommen hier een wed strijd over 1000 m. Bij deze gelegenheid kwamen er drie zwemmers van De Gou we aan de start. Door een goede voor bereiding op deze wedstrijden kwamen de zwemmers tot uitstekende resulta ten. Nico Geers werd hier met slechts een achterstand van 2.8 sec. in 14.33.3 tweede. Lout Jonckheere werd vijfde in 17.45.2 en de oudste zwemmer (56) Hans den Boer, veroverde zelfs een ze vende plaats in 18.13.3. Sinds enkele jaren is het ’’master swim ming” in opkomst. Master-wedstrijden zijn veteranen-wedstrijden voor zwem mers boven de 25 jaar, die gezwommen worden in leeftijd-groepen oplopend voor De Gouwe, Nico Geers en Hans den Boer mee aan de Nederlandse kampi oenschappen waarbij Nico zelfs een nieuw Nederlands record vestigde. Van 16 tot 20 september worden er in het Engelse Blackpool Europese kam pioenschappen gehouden. Ook hieraan zal door De Gouwe-zwemmer Nico Geers worden deelgenomen. Nico zal hier o.a. ook op de 1000 m. vrijeslag en de 200 m. vlinderslag uitkomen. De Gouwe zal tevens met een team van minstens vier zwemmers deelnemen aan de open Nederlandse kampioen schappen ’’master swimming” op zon dag 27 september in Harderwijk, waar zij naast een groot aantal individuele nummers nu ook voor het eerst met een team aan de estafette zullen deelnemen. V.l.n.r. A.F.T.M. van Daalen (secretaris Stichting Ontwikkelingsproject Senegal/sales staf manager H.N.G.,) dealer J. Tennissen (voorzitter Stichting), Kees en Mieke Tijsterman. WADDINXVEEN - Het bestuur van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW heeft voor het herfstseizoen een viertal trips met de vanuit de haven van Burghsluis varende motorschepen ’’Westenschouwen” en ’’Zeelandia” vastgelegd voor HSW-leden. Schipper-eigenaar P. Bouwman, bij wie de Waddinxveense zoutwater-vissers nu al weer enkele jaren boeken tot volle te vredenheid, heeft er een nieuw, wat groter schip bij; twee van de vier vis- tochten worden gevaren met het ruim 30 meter lange m.s. ’’Zeelandia”, een van de betere hengelaarsschepen. Deze voormalige coaster heeft een ruim visdek, een goede, verwarmde kantine, radar, marifoon en een vakkundige schipper. Dit seizoen wordt uitsluitend op de Óosterschelde gevist. Door om standigheden kan de ’’Zeelandia” pas in het najaar van 1988 naar buiten. Het HSW-programma ziet er als volgt uit: zaterdag 19 september, ms. ’’Zee landia”, ca. 20 deelnemers; zaterdag 24 oktober ms.’’Westenschouwen”, ca. 16 deelnemers; zaterdag 21 november ms. ’’Zeelandia” en zaterdag 19 december, ms. ’’Westenschouwen”. Geïnteresseerden kunnen zich - ’s avonds na 19.00 uur - voor inlichtingen en boekingen wenden tot A. A. van ’t Hof, tel. 13954. Buiten de 4 vermelde data kunnen ook individuele- of groeps- boekingen bij de heer P. Bouwman worden besproken onder telefoonnum mer 01115-1250. WADDINXVEEN - Het korbalteam van de Waddinxveense rijkspolitie is winnaar geworden van het vrijdag avond op het veld aan de Limaweg voor de eerste maal door Korbis-korfbal ge houden stratenkorfbaltoumooi. Tweede werd het eerste team van Al bert Heyn, dat in de spannende finale het onderspit moest delven tegen de po litie. Het stratenkorfbaltoumooi, waar om- Teun Driesse en Kees Kramp bleken heen de lokale omroep RTW een recht- gewaagd aan elkaar en deze regelmatig -*1 -- J-—--J- 1 j opgaande strijd eindigde onbeslist. Na afloop gaf Kees aan in het eindspel eerst een andere zet te hebben willen spelen. Bij analyse bleek deze zet zonder winst voor Kees, dan wel schijfverlies door bijv, offer voor Teun te betekenen. Fred Zaadhof speelde sterk aanvallend tegen Koert Zwanenburg. Koert kreeg moeilijk spel, maar op een verkeerd vervolg van Fred combineerde Koert naar dam, welke overigens met gelijk heid van stukken kon worden afgeno men. Na enkele zetten werd de punten- deling overeengekomen. Lange tijd zag troostprijs. ’’Toch goed gedaan” was de het er naar uit, dat Dik Heeren I tegen - Teun Twigt mogelijk goede winstkan sen had. Van Teun is echter bekend dat, wanneer hij iets moeilijk staat, hij toch meer mogelijkheden gaat zien en de ou de, sluwe vos, vond inderdaad een nog duidelijk remisegang. Op 3 september, aanvang 20.00 uur, r vangt in Het Trefpunt de jaarlijkse alge- gramma: 16 september voor de groepen mene ledenvergadering aan. Onder meer komt daarbij aan de orde de on derlinge competitie van het thans lo pend seizoen. BOSKOOP - In het sportcentrum van de KNVB in Zeist is een foto gemaakt bedrag in de komende maanden onge- j_ t-m--j;_ jtwijfeld zal worden aangevuld. Dit jaar viert de Mitsubishi Dealerver- eniging en daarmee ook het Mitsubishi Dealerteam Holland het 12 1/2-jarig be- om in het kader van dit jubileum een be drag van 5.000 gulden ter beschikking te stellen voor een goed doel. Importeur Hart Nibbrig Greeve BV heeft daar nog eens een bedrag van 10.000 gulden aan toegevoegd. De bedoeling is om de ze som te besteden aan een lepra-pro- ject in Senegal. De keuze voor dit Westafrikaanse land is geen willekeurige. De deelname van Kees en Mieke Tijsterman met Mitsu bishi Pajero aan de komende rally Pa- rijs-Dakar heeft er alles mee te maken. Eind januari ’88 zal een bedrag, in de vorm van een cheque, door de Tijster mannen aan de Nederlandse ambassa deur in Senegal worden overhandigd. Dit zal uiteraard plaatsvinden in Dakar, na afloop van de rally. derlinge competitieronde werden ge- IU/iz>c fj iriPYl speeld, eindigden liefst 9 in beslissin- VV OCStLJrt Senegal is een land met overwegend droge uitgestrekte woestijnen waar 70 procent van de bevolking z’n toevlucht heeft gezocht in de landbouw. Alleen het noordelijke kustgebied is hier ech ter geschikt voor. Dit gedeelte van Senegal biedt voor het kweken van (kokos)palmen uitsteken de mogelijkheden. Ook andere export-

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17