Tien Brugkerk en mille Remonstrantse voor Kerk geopend stokje Veel vraag naar hulp Feest op Lagere Tuinbouwschool huiswerk rond jubileum directeur T vSiÊESHi Q JONGE w1 BOLS ..ti&t* (frnlnmrr iU-RHÖNÏ I Tijdens open Monumentendag Intrede van dominee A.A. v. Houwelingen Openbare Werken nu langer open Scholieren Christelijke D-diploma’s uitgereikt aan leerlingen LTS Schriftelijke Bijbelcursus exposeren in bibliotheek ml hulpverlening Ds. J.D. Heikamp in Open Cirkel bij Gereformeerde Bijbel Stichting Actieweek ’’Honger hoeft niet” 7?5 5?5 15; Veel doden 795 795 5?5 18?5 Commissies •zgx- Terugbetaald Doel 'e nieuwe oogst van Coebergh is er weer S'-- is ’’HARWA” VAKKUNDIGE VLOERVERWENNERS PROJEKT EN WONING STOFFERING HET COMBINEREN VAN TAPIJT en GORDIJNEN IS EEN ZAAK VAN SMAAK EN GOED OVERLEG. WIJ ZIJN DAARIN GESPECIALISEERD! KOM EVEN KIJKEN NAAR ONZE NIEUWE KOLLEKTIE! - WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987 A’ met dat FAVEIL de LLZE Bols Jonge h arwa apijtservice Menigeen haalde een nat pak tijdens een kermisachtig spektakel op het schoolterrein aan de Zijde. N. van Naarden en echtgenote. WADDINXVEEN TEL. 14143 DUFF CORDON JtKwchyat De heer A. de Witte uit Gouda is de in leider. In Gouda zijn er door verschil lende kerken allerlei activiteiten ont wikkeld, zoals begeleid kamerwonen, telefonische hulpdienst en opvang van alcohol- en drugsverlaafden. In een aantal gemeenten zijn nu zoge naamde monumentencommissies in het leven geroepen. Steeds meer mensen raken daardoor bij de monumentenzorg betrokken. Behalve rijk, provincie en gemeente trekken bovendien veel parti culiere organisaties zich het lot van his torische huizen, kastelen, kerken en wat dies meer zij aanEr wordt flink van energie gestoken in onderzoek, regi stratie en restauratie van de vaderland se bouwcultuur. En dat alleen al is een reden om de open dag op de kalender te noteren. WADDINXVEEN - Een aantal Wad- dinxveense organisaties werken samen om van 10-17 oktober de informatie- en actieweek over milieu, landbouw en ontwikkeling ook in Waddinxveen niet ongemerkt voorbij te laten gaan. De Coebergh Bessen Groensvoorde 12 2742 DJ Waddinxveen Tel. 01828-16119 -.—t.i.--\\i: i;i ,t '««j» /bfïurfiin'rhi^ WADDINXVEEN - De aan de Abraham Kroesweg wonende ger- berakweker C. A. van der Wilt heeft van de bloemenveiling Aalsmeer een cheque van ƒ10.000,- gekregen. Deze tien mille is de beloning van zijn twee jaar oude idee om met een simpel stokje de bloemen in gerbe- radozen op zijn plaats te houden. Het 15 centimeter lange stokje, waarvan het gebruik inmiddels ver plicht is gesteld, voorkomt dat de bloemen tijdens het transport scha de oplopen omdat zij niet meer te gen het deksel van de doos kunnen drukken en zorgt voor minder breuk en het kromgroeien van de stelen. Voorafgaande aan het plechtige en te gelijkertijd feestelijke moment van de bevestiging, hield ds. Van Middendorp mzen 4 :4-9 de ge meente voor dat zij heel blij mag zijn met deze bevestiging, maar dat ze tege lijkertijd op moet passen niet weg te zakken in een vergenoegzaamd ”het/ komt/allemaal/wel/goed” denken. Voorts werd de gemeente de vraag voorgelegd of ze ds. Van Houwelingen als haar predikant wilde accepteren. Na het ja-woord van de gemeente werd middels de kansel, doopvont en avond maalstafel stilgestaan bij wat aan een predikant allemaal is toevertrouwd, zo als verkondiging van het woord, bedie ning van de heilige doop en de gemeen te voorgaan in het vieren van de maal tijd van de Heer, het hoogtepunt in het leven van de gemeente. ting. Twee van de geslaagden, Sandor van Maaren uit Gouda en Astrid Hoogen- vaarttechniek, doorn uit Boskoop, behaalden een di ploma met alle vakken op D-niveau. De school zelf heeft de basis voor het be haalde succes gelegd, terwijl de kandi daten door uitzonderlijke inzet en capa citeiten hun deel inbrachten. Hiermee onderscheiden zij zich van de overige kandidaten in het agrarisch onderwijs, waar het D-niveau doorgaans nauwe lijks aan de orde komt. In de bestemming van veel leerlingen bleek een grote variëteit. Velen gaan door naar het Middelbaar agrarisch on- Cotes du doordat ze ook een stuk parktijkerva- ring in hun tas hebben. Dezé leerlingen krijgen de boeken van school, zodat het volgen van deze zwaardere stof ook be taalbaar is. Bij de extra studie krijgen deze leerlingen ook extra steun van het onderwijzend personeel. BOSKOOP - Voor de honderden leer lingen van de Christelijke Lagere Tuin bouwschool in Böskoop was het vorige week donderdag ook feest, toen een jubileum van directeur N. van Naarden werd herdacht. Al in juni bereikte Van Naarden (hij woont in Waddinxveen) het punt waarop hij 25 jaar in het on derwijs werkzaam was. Door allerlei oorzaken is het feest echter uitgesteld tot 3 september. In de aula van het schoolgebouw werd Van Naarden toe gesproken, onder meer door een verte genwoordiger van de CBTB, de Christelijke Boeren en Tuinders Bond en ontving het echtpaar geschenken. Naderhand kwamen de scholieren aan hun trekken daar op het schoolterrein diverse kermisattracties waren opge steld als een schiettent, een kop van jut, paalhangen, (nep)koeien melken en menigeen haalde een nat pak tijdens het oversteken van een sloot op drijvende schoenen. BOSKOOP - Er blijkt veel vraag te zijn naar actieve hulp bij het maken van huiswerk. De Boskoopse leraar Ton Kegge heeft met zijn ’huiswerkcursus’ in de roos geschoten. ’Veel leerlingen hebben problemen met het maken van huiswerk en dit ook goed te doen. Het is een dagelijkse stress want het komt niet numentenzorg. eoed uit de verf. Er ziin andere beriehe- Werd het behoud van onze bouwkunst eerst met name als een taak van de rijks overheid gezien, langzamerhand wor den de provincies en gemeenten steeds meer op die verantwoordelijkheid ge wezen. den en wil duidelijk maken dat honger in de wereld niet hoeft. In voorgaande jaren groeide de actie week stormachtig. De verwachting is dat ook in 1987 het aantal deelnemende mensen en groepen zal toenemen. In Waddinxveen doen de volgende organi saties mee: Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen, kerkelij ke werkgroep ’’Voedsel in de Derde Wereld”, voedingsbond FNV, Christe lijke Boeren- en Tuindersbond Wad dinxveen, de Hongerstichting en de Wereldwinkel Waddinxveen. WADDINXVEEN - Ds. A.A. van Houwelingen uit Grijpskerke heeft zich zondagmiddag verbonden aan de her vormde Immanuëlkerkgemeente. Dat gebeurde in een in één dienst gehouden intrede en bevestiging. De bevestiging van de nieuwe predikant was in handen van ds. K. van Midden- dorp-Sonneveld uit Reeuwijk (consu lente). Zij werd daarbij terzijde gestaan door de gereformeerde ds. P.A.C. Bon- gers uit Waddinxveen (dit om uiting te geven aan de stevige banden tussen bei de kerken in het ’’Samen op weg”-pro- ces) en de ouderling van dienst en te vens scriba van de Immanuëlkerkge meente, de heer Goinga. 1986 Bernkasteler Kurfürstlay Kabinet! Elegante witte kwahtcilswijn. met r een lijn aroma dal -•■4 aan perziken doet denken 1984 Ch. Paveil de Luze Margaux A.C. Verrassend goed is deze ranke rode boideaux uil de be kende plaats Margaux. Daar past een litn vlces- gerecht zoals kalls- (QyZ biefstuk of zwezerik uitstekend bij. (OltS-DURHÓltt 1 WADDINXVEEN - De werkgroep Bijbelcursus Waddinxveen en omge ving (tel. 01727-6153) wil als hulp bij het Bijbellezen een schriftelijke Bijbelcur sus gaan houden en daarop aansluiten de vervolgcursus. De cursussen gaan uit van de Stichting Werkgroep Bijbelcur sus binnen de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakte) in Nederland. De cursus behandelt hoe de Bijbel tot stand is gekomen en wat het gezag van de Bijbel is. In grote lijnen wordt be sproken hoe God vanaf de schepping een Verbond sloot met de mens en wel ke plaats het verlossingswerk van Chris tus daarin had. Speciaal wordt aandacht besteed aan het bidden, het werk van de Heilige Geest, de Christelijke feestda gen en de kerk. Als vervolg op deze cursus is ook en ver volgcursus samengesteld, bedoeld voor wie de eerste cursus gevolgd heeft of voor wie met enige voorkennis van de Bijbel méér wil leren over het Christe lijk geloof. In deze cursus wordt name lijk de Apostolische Geloofsbelijdenis behandeld. Beide cursussen bestaan uit 26 lessen, waarvan eens per 14 dagen gewoonlijk een deel uitkomt. Iedere les mondt uit in een aantal vragen, die schriftelijk kunnen worden beantwoord. De ant woorden worden gecorrigeerd terugge zonden. Man kan kiezen uit schriftelij ke of mondelinge begeleiding. De kos ten voor het volgen van de cursussen be staan uit een bijdrage van ƒ30,- voor de Bijbelcursus en ƒ37,50 voor de Vervolg cursus. Het doel van de landelijke Open Monu mentendag is om het publiek in de gele genheid te stellen de vele monumenten die ons land rijk is, ook eens van binnen te bekijken. Van talloze aardige, inters- sante en markante gebouwen gaan dan de deuren gastvrij voor iedereen open. In bijna 300 gemeenten is er de afgelo pen maanden hard aan gewerkt, om van de twaalfde september een bijzondere dag te maken. Vanaf 10 uur ’s morgens tot vijf uur ’s middags kunnen jong en oud op vele manieren nader kennis ma ken met de eigen stad of het dorp. Ook is het een-goede gelegenheid om een be zoekje te brengen aan andere plaatsen. Als we het over monumenten hebben, roept dat meestal beelden op van een statig regeringsgebouw of een indruk wekkend gedenkteken. Maar het zijn juist ook allerlei andere fraaie, typeren de of soms zelfs merkwaardige monu menten en monumentjes die onze om geving een herkenbaar en vertrouwd karakter geven. Bijvoorbeeld een mooi stadhuis, geves tigd in een zeventiende-eeuws pand. Een steenfabriek aan de oever van een rivier. Een ophaalbrug over de gracht. Een boerderij in de polder. De erfenissen uit zowel een ver, als een meer recent verleden, worden door on ze samenleving met zorg in stand gehou den. Duizenden gebouwen prijken op de lijst van de Rijksdienst voor de Mo- N. van Naarden kreeg zijn opleiding in Apeldoorn en gaf daarna vijf jaar les aan de Christelijke Lagere school in Uchtelen, daarna werd het Boskoop waar Van Naarden zich toelegde op zijn specialiteiten: telen en techniek. In 1979 volgde hij directeur A.H. Kruit op wat voor Van Naarden een hele omschake ling betekende vanuit de klas achter een bureau. Nog steeds mag hij graag zelf lesgeven, als dat zo uitkomt. De Christelijke Lagere Tuinbouw school is met ruim driehonderd leerlin gen inmiddels een streekschool. De leer lingen komen uit allerlei milieu’s maar de christelijke signatuur is onveranderd overeind gebleven. Leerlingen van de LTS doen naast theoretische ook prak tische kennis op. Via een leerovereen komst lopen ze stage bij een bedrijf. De totale opleiding tot boomkweker duurt twee jaar, waarbij een week praktijk- techniek aan de Centrale School voor Tuinbouwtechniek in Ede is inbegre pen. De leerlingen komen in aanraking met allerlei facetten van het agrarische gebeuren, van plantenteelt, bloemen en groenten tot dierenhouderij toe. Ook de verwerking van agrarische produc ten wordt niet overgeslagen. Deze leer lingen zijn altijd zeer welkom bij het bedrijfsleven. Werkloze schoolverlaters goed uit de verf. Er zijn andere bezighe den en natuurlijk de TV’, aldus Kegge die een jaar geleden begon met zijn huiswerkcursus. Aanvankelijk mikte hij op 10 of 12 leerlingen maar dit aan tal groeide uit tot 23 leerlingen, afkom stig uit de hele regio tot zelfs Den Haag toe. Voor Kegge is het een uit gemaakte zaak dat hij op de goede weg zit en hij wil het dan ook groter gaan aanpakken. Thuis, op het adres Nieuwstraat 61heeft hij al lang geen ruipite genoeg meer. Als les ruimte mag hij over het clubgebouw van de harmonie Excelsior beschikken. Een prima leslokaal al zal ook dit te klein worden als het zo doorgaat. Onder de 23 leerlingen bevonden zich 9 eindexamenkandidaten die allen hun diploma hebben gehaald. Van de ove rige 14 is één leerling gezakt door privé- omstandigheden. Kegge heeft echter zijn belofte waargemaakt en het lesgeld terugbetaald. Kegge vraagt voor zijn cursus 450 gulden. Sommigen vinden dat veel geld maar als investering in een diploma is het niet veel, zeker gezien het aantal uren dat Kegge, of een andere leraar er voor bezig is. Zelf geeft Kegge het complete pakket exacte vakken en talen. Gaat het om andere vakken dan roept hij hulp in. Dit jaar kan hij ook over een leraar Engels beschikken. De leerlingen ko men binnen, krijgen een kop koffie en dan wordt er gewerkt. Wie de deur uit gaat is klaar, het huiswerk is af en be studeerd. Ongeacht de tijd die ervoor nodig is. Kegge heeft er bovendien slag van onwillige klanten te doordringen van de noodzaak. ’Het grootste pro bleem is vaak de motivatie. Die komt echter met de resultaten’, is zijn erva ring. De leerling is vaak niet onwillig maar veel te vrij in het huidige onderwijs. Een sturende hand kan dan wel eens nodig zijn en zo ervaren ze dat zelf ook, heeft Kegge ondervonden in de negen jaar waarin hij thuis bijlessen geeft, wat nu is uitgegroeid tot een huiswerkcursus. Kegge is als leraar werkzaam in Zoeter- meer en geeft daar IBO, LBO en Mavo. Daar zijn lesuren op eigen verzoek ver der zijn teruggebracht, heeft hij het ko mende schooljaar meer tijd voor zijn huiswerkklanten. Kegge is thuis bereik baar onder nummer 01727-3987. In de Remonstrantse Kerk aan de Zuid- kade organiseert men zaterdag rondlei dingen. Er is een expositie te zien en er is schriftelijke informatie over de kerk aanwezig. In de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost kan men een tentoonstelling bekijken over de historie van de kerk. Ook wor den er dia’s getoond. Van 12.30 tot 13.30 uur vindt er een lunchconcert plaats. Bezoekers kunnen dan hun mee gebrachte lunch nuttigen. Er is koffie, thee en frisdrank verkrijgbaar. WADDINXVEEN - De hervormde ontmoetingskerk De Open Cirkel zet de avond in de Schaapskooi aan de Nesse volgende week woensdag 16 september om acht uur in het teken van de christe lijke hulpverlening. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Gereformeerde Bijbel Stichting houdt volgende week donder dagavond 17 september om half acht een bijeenkomst in het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Mercuriusweg. Spreker die avond is ds. J.D. Heikamp uit’Nieuw-Leusen. WADDINXVEEN - Tijdens de komende zaterdag voor het eerst te hou den Open Monumentendag zijn ook Waddinxveens enige twee monu menten opengesteld, zodat iedereen ze ook eens van binnen kan bekij ken. Het gaat hier om de Brugkerk en de Remonstrantse Kerk. WADDINXVEEN - In de openbare bi bliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan wordt vanaf volgende week maandag een tentoonstelling ge houden van examenstukken van Wad- dinxveense scholieren in het voortgezet onderwijs. De expositie duurt tot en met vrijdag 25 september. Al jaren is het mogelijk om op de chris telijke scholengemeenschap De Wadde en de samenwerkingsschool voor HA VO-Atheneum een expressievak als eindexamenvak te kiezen. Leerlingen van De Wadde zullen een selectie van de vakken handvaardigheid (keramiek) en textiele werkvormen (wandkleden) exposeren. De eindexa menkandidaten van de samenwerkings school hebben hun keuze laten vallen op het vak tekenen. Bezoekers kunnen zo een goede indruk krijgen, niet alleen van het hoge niveau van deze examenvakken op beide Wad- dinxveense scholen maar ook van de manier waarop de leerlingen tot een eindproduct komen. De tentoonstellingscommissie van de openbare bibliotheek, die verantwoor delijk is voor de organisatie van dit initi atief, zal voor bezoekers van de ten toonstelling de gebruikelijke openings tijden van de bibliotheek aanhouden. BOSKOOP - Twintig leerlingen van de Christelijke Lagere Tuinbouwschool aan de Zijde met D-vakken in hun pak ket hebben met goed gevolg het examen afgelegd. De uitreiking van de diplo ma’s heeft inmiddels plaatsgevonden. Met de D-vakken krijgt een diploma van de LTS een aanzienlijke meer waarde, zoals directeur N. van Naarden nebadrukte tijdens de uitreiking. De voordelen voor de leerling zijn een ver groting van de keuzemogelijkheden in vervolgonderwijs en beroepen. Behalve de eveneens bij de Mavo bekende theo- rievakken heeft de leerling immers als extra een specifieke agrarische vakrich- Honger doodt duizenden. Ook nu, van daag. Mannen en vrouwen streven no deloos. Voedsel is er genoeg. Veel meer dan genoeg. Daarom is ’’waanzin” het woord, het juiste etiket voor een wereld waarin dagelijks 40.000 kinderen omko men door voedselgebrek. De actieweek ’’Honger hoeft niet” stelt veranderin gen voor. De week is op de eerste plaats: 168 uur actie in honderden plaatsen in Neder land. Wereldwinkels en kerken, milieu beschermers en boeren: samen infor meren zij op allerlei manieren mensen in hun omgeving. Zij staan op stands op de markt. Ontwerpen tentoonstellingen in bibliotheken en kerken. Honderden vrijwilligers zijn tijdens de week in touw. ’’Honger hoeft niet” is een actieweek over landbouw, milieu en ontwikkeling. Elk jaar steld de actieweek enkele actu ele thema’s centraal in haar activiteiten. In 1987 zijn dat het EG-landbouwbe- leid, vrouwen en plattelandsontwikke ling, duurzaam bodemgebruik en bio technologie. In 1987 gaat de week op 10 oktober van start met een conferentie over het EG- landbouwbeleid en de Derde Wereld. Politieke beslissingen in Nederland en de EG zijn van cruciaal belang voor de Derde Wereld. Daarom benadert ’’Honger hoeft niet” politici, met infor matie en nieuwe ideeën voor de honger bestrijding. vinoloog van de wqnacademte is een vrijwel onbekend fenomeen voor de LTS. Wie het kan bolwerken studeert niet op B, maar op C-nivealt en inmiddels zijn ook de eerste leerlingen afgestudeerd op D-niveau. Deze leerlingen hebben een flink streepje voor op Mavo-klanten, Over dit mooie feest is door eerdere be richtgeving een misverstand ontstaan. Niet de deelname van kinderen aan het avondmaal staat in deze gemeente ter discussie - Een ieder die in Jezus Chris tus gelooft, jong of oud, lid of geen lid van de gemeente, is van harte welkom!! - maar de vraag of en hoe kinderen daar- week wordt voor de derde maal gehou- bij begeleid moeten worden. Na zijn bevestiging preekte ds. Van Houwelingen over 4 17 - 5 6. Hij re lativeerde in navolging van Prediker het spreken van mensen over God. Waar mensen over God spreken wordt Hij maar al te vaak gemanipuleerd... God hoort niet in de handen van mensen maar mensen horen in de handen van God... Hij sprak de hoop uit vooral een luisterende predikant te zijn. derwijs. Verder eveneens naar Mavo, MDGO, analystenschool, MTS-lucht- laboratoriumschool, VHBO en horeca opleiding. ’De waarde van je diploma is niet gering, het geeft je een voorsprong. Ga er zorg vuldig mee om’, zo hield Van Naarden de afgestudeerden voor. Het merendeel van de afgestudeerden, met vakken op D-niveau, komt uit plaatsen in de omgeving. Uit Boskoop, behalve Astrid Hoogendoorn ook Franklin van Fessem die doorstudeert op de Middelbare Tuinbouwschool in Boskoop. WADDINXVEEN - Sinds deze maand is de gemeentelijke dienst Openbare Werken ’s ochtends voortaan langer voor het publiek geopend. Door de verlenging van de openstel- lingstijden zijn zowel de gemeentese cretarie als de dienst Openbare Werken en Bedrijven op werkdagen ’s ochtends van 08.30-12.30 uur voor het publiek ge opend. Bureau Burgerzakerr is op donderdag avond (koopavond) bovendien nog van aan de hand van Filipei 19.00-20.30 uur voor het publiek open. --*- Alle andere bureau’s en afdelingen van de gemeentesecretarie en de dienst Openbare Werken zijn dan voor bezoe kers gesloten. In de middaguren kan men in het ge meentehuis alleen terecht indien men van tevoren een afspraak heeft ge maakt. ‘4‘ ‘Hu si i n ii jCc. Duff Gordon JS Sherry 1985 Rhone A.C. "Domainc de la Chartreuse" Een lust voor het oog is z'n mooie EüKb*» dieprode kleur, heel opwindend is zijn bouquet en vol en J„, zacht is zijn mond- vullende smaak. Jenever hoomt een WINKELCENTRUM.LUIFELBAAN (Prestige] iËSi 1986 Sauvignon Touraine A.C. Door z'n aange name frisdroge i smaak en uiterst I lichte karakter, is 'y deze witte wijn een i volmaakte bege- leider van een fijne paté. tl 1986 K I Gamav Tourame A.C. 1 Levendij’ maar voortil fruitig is V I deze heerlijke rode l\ j wijn, die zo voor- I J treffelijk com- k bineert met kip. kalkoen <>l rosé ge- le braden lamsvlees N,

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 9