Kerkdienst NIEUWE AANPAK ANTI-APARTHEID 350 jaar oude Statenbijbel Jongen (18) mishandeld In kerk aan Mercuriusweg De beste Sjoelavond FfRIDk Fred Kwint in koffiebar oplossing voor de aflossing... POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Onder invloed Boek OR KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Aanhouding Controle Coenecoop Glas op weg Inbraken Onverzekerd Ontvreemd Brandje Zinnig Congres Kerkgeschiedenis Beleidsprogramma Aanrijdingen Halve eeuw I Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte komt tot stand op basis van een gedegen advies van de financiële vakman. Van leningen en financieringen weten we alles. Maar vooral in hypotheken zijn wij volkomen thuis. Laat ons de mogelijkheden ’ns op een rijtje zetten. Dat geeft duidelijkheid en vaak zelfs zicht op een verrassende oplossing. 1) III WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987 noodzakelijk. Tegen de daders is proces-verbaal opgemaakt. de nog Volvo mikt op Waddinxveen Bel ons even voor inlichtingen. I ten nog niet volledig uitgegloeid waren vatte een vuilniszak vlam. De schade bleef beperkt en de brandweer had het vuur snel onder controle. Een 26-jarige Waddinxvener is door de politie aangehouden omdat hij niet te ruggekeerd was van week-end verlof. De man zit een straf uit in de gevangenis te Heerhugowaard. De afgelopen week is tot driemaal toe rood licht controle uitgevoerd nabij de hefbrug. In totaal werden 29 weggebrui kers bekeurd voor het rijden door rood licht. Het betrof vier automobilisten en vijfentwintig (brom)fietsers. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heb ben de gemeenteraad deze dagen een nieuw voorstel gedaan met betrek king tot het bewustwordingsbeleid in relatie tot de anti-apartheidsproble- matiek. Vorige week maandag kreeg de directie tijdens een board-meeting met de Raad van Commissarissen Nederland en de directie uit Zweden het voorlopige fiat om de plannen voor Waddinxveen uit te Het Shell-pomp eiland bij Openbare Werken. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. PRINSES BEATRIXLAAN 64 2741 DH WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 12213 FINANCIERINGEN - VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN gen in 1984 het college niet beschikte over de informatie, dat het college toe zeggingen had gedaan in de periode 1978/1982. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 18 september is in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse te gast Fred Kwint, die een praatje komt hou den over lauwheid naar aanleiding van een gedeelte uit de bijbel. Bedrijvenpark Coenecoop mag zich op het moment in een toenemende belang stelling verheugen. Naast de recente verkopen, alsmede de VOLVO-optie heeft het gemeentebestuur met ver schillende geïnteresseerde bedrijven in tensieve contacten. Festus Homminus en Antonius Wala- eus, beide vertalers van het Nieuwe Testament verrichtten de plechtige han deling. Johannes Bogerman, leider van het vertaalwerk en zelf met Baudartius vertaler van het Oude Testament, kon de plechtigheid niet meer meemaken. Een kleine week eerder was hij overle den. Niet voor niets werd de eerste Bijbel aangeboden aan de Staten-Generaal. De overheid had de kosten, zowel voor het vertaalwerk als van de benodigde drukkerswerkzaamheden op zich geno men. Bovendien had zij - de kerk ten onrechte passerend - in een acte van authorisatie voorin de nieuwe Bijbel de eer voor het totstandkomen van het werk voor zich opgeëist. De naam ’’Sta tenbijbel” werd onder het kerkvolk pas veel later gebruikt. VOLVO/NEBIM Bedrijfswagens BV is al ruim 50 jaar importeur van VOLVO vrachtwagens en bussen in Nederland. Sinds 2 jaar is VOLVO Bedrijfswagens BV een volledige dochteronderneming van VOLVO Truck Corporation in Göteborg, Zweden. VOLVO Bedrijfswagens BV heeft in Nederland een marktaandeel van 19% in de markt voor vrachtwagens van bo ven 6,5 ton. Dat komt in 1987 neer op ongeveer 2500 trucks. Bovendien wor den jaarlijks ca. 125 autobussen recht streeks aan busondernemingen en openbare vervoersbedrijven gedistribu eerd. Daarnaast bestaan de activiteiten uit het afleveringsklaar maken van vrach- twagenchassis en autobuschassis, het uitvoeren van technisch gecompliceer de wijzigingen aan vrachtwagens en bussen, repareren van autobussen, dis tribueren van onderdelen, het geven van technische en commerciële cursus sen in het eigen trainingscentrum en het in het algemeen ondersteunen van de activiteiten van de dealers. Een vrachtwagen verloor op de Dreef ongeveer 22 kratten met bier- en lim- onadeflessen. Door gemeentewerken is het glas opgeruimd. maakt te komen tot een correcte verta ling. In de loop der jaren werden op kerkelij ke vergaderingen diverse personen aan gewezen die het vertaalwerk ter hand moesten nemen: 1578 Marnix van St. Aldegonde en Dathleen, 1581 Arnoldus Comelii, Wernerus Helmichius, Noded en waarschijnlijk Jacobus Revius. In 1601 werden Comelii en Helchius aan gewezen als opvolgers van Marnix maar zij overleden resp. in 1605 en 1608. Tot de vertaling van het Oude Testa ment werden op de Synode 1618-1619 benoemd Johannes Bogerman, Willem Baudartuis en Gerson Bucerus en als plaatsvervangers Antonius Thysius, Ja cobus Rolandus en Herman Faukelius. Tot vertalers van het Nieuwe Testament en de apocriefen werden benoemd Ja cobus Rolandus, Herman Faukelius en Petrus Comelii en als plaatsvervangers, Festus Hommius, Antonius Walaeus en Jodocus Hoingius. Elke provincie wees een revisor voor het oude Testament en een revisor voor het Nieuwe Testament aan. Pas in 1626 kon begonnen worden met het werk van de Bijbelvertalingen in Leiden, dit vanwege de politieke om standigheden Comelii en Faukelius wa ren toen al overleden en werden vervan gen door Walaeus en Hommius. Het Oude Testament kwam gereed in 1633 en het Nieuwe Testament in 1634. Het werk van de revisie werd beëindigd in 1635. Toen kon het drukken begin nen. Het eerste exemplaar van de Sta tenbijbel in paars fluweel gebonden en verguld op snee, werd 17 september 1637 aan de Staten-Generaal aangebo den. gesprekken hierover kunnen binnen kort plaatsvinden met onder meer het Komité Zuidelijk Afrika. ’’Daarnaast handhaven wij vanzelfspre kend ons beleid geformuleerd in het be leidsprogramma. Over de wijze van concretisering van dit beleidsvoorne men, waaronder de contractrelatie met ’’Boot” zullen wij ons te zijner tijd na der beraden. Inmiddels hebben wij met "Boot” zowel schriftelijk als mondeling overleg gepleegd”. Van de correspondentie ligt een copie voor de raadsleden bij de stukken ter in zage evenals een verslag van een op 10 juni 1987 plaats gehad hebbende be spreking. In deze bespreking heeft "Boot” medegedeeld bereid te zijn het contract te beëindigen door middel van betaling van een afkoopsom door de ge meente, welke niet zonder meer be paald behoeft te worden op het niveau van de in het contract voorziene boete. ’’Daarnaast zullen wij onze activiteiten vanzelfsprekend toetsen aan onze doel stelling de bewustwording van onze be volking ten aanzien van de apartheids- problematiek te vergroten”, aldus B. en W. WADDINXVEEN - Donderdagavond 17 september om half acht zal op initiatief van het comité Waddinxveen van de Gereformeerde Bijbelstich ting aandacht worden geschonken aan de 350 jaar oude Statenbijbel. Dat gebeurt met een speciale dienst in het kerkgebouw van de Oud-Gerefor- meerde Gemeente in Nederland aan de Mercuriusweg. Voorganger is ds. J.D. Heikamp uit Nieuw-Leusen. werken. In een later stadium zal de hoofddirectie in Zweden definitieve be slissingen nemen. De ondernemings raad van de vestiging in Den Haag is vrijdag over de plannen geïnformeerd. Voor de voorgenomen verplaatsing van VOLVO Bedrijfswagens BV naar el ders zijn diverse lokaties grondig bestu deerd en met elkaar vergeleken. Na on derzoek is VOLVO ervan overtuigd dat Waddinxveen de beste lokatie is. De af stand tot de grote steden, de centrale ligging, de goede bereikbaarheid (van uit Gent) en de uitstraling van Wad dinxveen waren bij de lokatiekeuze doorslaggevende factoren. Daarnaast biedt Bedrijvenpark Coene coop VOLVO de mogelijkheid om de onderneming naar de meest moderne inzichten op te zetten. In Waddinxveen wil men een representatief en kwaliteit uitstralende lokatie met kantoren en een distributiecentrum voor trucks en autobussen in overeenstemming met het imago van VOLVO. Ook het eigen trainingscentrum zal daar worden ge vestigd. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 16 september) is er weer een avond van de sjoelvereniging Waddinx veen in het clubgebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatste competitie- avond waren: Klasse A: 1. Jan Kersbergen (1402 pun ten), Klasse B: 1. G. van Renesse (1252 pun ten), Klasse C: 1. Dave Muilwijk (1165 pun ten), Klasse D: 1. Gerard Vos (1068 punten), Klasse E: 1. Ada Rijnsburger (968 pun ten). Twee onverzekerde voertuigen zijn door de politie van de weg afgehaald. Tegen de bestuurders wordt proces-ver baal opgemaakt. Indien zij de voertui gen binnen een week verzekeren krij gen zij deze weer in het bezit. Bijzonder is dat de vertalers te Leiden bewaard zijn toen daar in de tijd van twee maanden 20.000 mensen door de pest gedood werden. Zo mocht getuigd worden: ’’Tussen duizend en nog eens duizend beelden en geruchten van de dood, hebben wij gezond in de nabij heid van zulk een grafplaats, waar wij dikwijls op één dag honderden lijken zagen wegvoeren, met een heilige opge ruimdheid des gemoeds, dit gedenkstuk mogen volbrengen”. In de gemeente Waddinxveen zijn de af gelopen periode in totaal drie ont vreemde motorvoertuigen aangetrof fen. Het eerste voertuig werd onbe heerd aangetroffen op de rijksweg A12. Het ging om een Ford Escort welke te Voorburg ontvreemd was. Een tweede voertuig werd achtergela ten op de rijbaan van de Henegouwer- weg voor de verkeerslichten. Dit betrof een Opel die diezelfde nacht te Zoeter- meer ontvreemd was. Het derde ontvreemde voertuig werd rijdend aangetroffen op de Kanaaldijk. Het betrof een Mercedes taxi die enkele uren daarvoor te Leidschendam ont vreemd was. De taxichauffeur had de auto met draaiende motor even alleen gelaten om de weg te vragen. Een op de bus wachtende Waddinxvener wachtte de bus niet af en ging er met de auto van tussen en reed naar Waddinxveen al waar hij aangehouden kon worden. Hij is overgedragen aan de politie Leid- sêhendam terwijl de auto werd terugge geven aan de taxichauffeur. Het programma begint om 21.00 uur, maar iedereen is al vanaf 19.45 uur van harte welkom. De Statenbijbel, waarvoor zes vertalers in 1625 aan de slag gingen nadat een honderdtal theologische en taalkundige problemen uit de wereld waren gehol pen, is een cultuurhistorisch monu ment. Driehonderdvijftig jaar gelden, op 17 september 1637 werd het eerste exemplaar van de Statenbijbel - goud op snee, in rood fluweel gebonden - aange boden aan de Staten-Generaal. Hoewel de hervormde kerk geen staatskerk was, hadden de Staten toch een belang rijke stem bij de uitvoering van het ge hele project, omdat zij de kosten voor hun rekening namen: ruim 750.000 gul den uit de buit van de Zilvervloot. Op 17 september 1637 bevonden twee van de bijbelvertalers zich in ’s Graven- hage. Plechtig werd het eerste exem plaar van de nieuwe Bijbel aangeboden aan de hoogmogende héren van de Sta ten-Generaal. zijn in Zwitserland verzilverd tegen een totaalbedrag van ƒ8200,-. Vanuit een kelderbox aan de Peter Zuidlaan werd een eiken eethoek, be staande uit een tafel en drie met leer be- kleede stoelen ontvreemd. Vermoede lijk is men de box binnen kunnen ko men met een valse sleutel. In de nacht werd de politie geconfron teerd met een zevental inbraken in ge parkeerde auto’s. De auto’s stonden ge parkeerd op de Wilgenhorst, Wingerd, Sparrengaarde, Peppelhorst en Peter Zuidlaan. In alle gevallen werden ruit jes van de auto’s geforceerd. Uit de auto’s werd de radio-apparatuur ont vreemd. In de avond werd getracht een knalpijp van een aan de Maarten Schoutenstraat gestalde bromfiets te demonteren. De daders, die in het bezit van een gereed schapskist aanstalten maakten om de knalpijp te demonteren, werden door de eigenaar overlopen. De jongens wis ten zich uit de voeten te maken. In de middaguren werd getracht in te breken in een flatwoning aan de Juliana van Stolberglaan. De voordeur van een flat op de 3e etage werd met grof geweld ingetrapt. De twee daders werden door thuiskomst van de bewoner verrast en gingen er vandoor. Het gaat om twee jongens van ong. 20 jaar, zuid-euro- peese types, kort zwart gekruld haar en korte jacks. Er werd niets ontvreemd. De afgelopen week werden aangifte gedaan van diefstal van in totaal vier fietsen en een bromfiets. Aan de On derweg werd een witte opoefiets ont vreemd. Bij de sporthal aan de Groens- voorde werd een grijze damesfiets weg gehaald, op de Molenring een goud bruine damesfiets en bij het station ten slotte werd een goudkleurige Gazelle Tour de France damesfiets gestolen. De bromfiets werd ontvreemd vanuit een kelderbox aan de Vondellaan. Het gaat om een blauw Puch Maxi met een verzekerings plaatsje LMX 565 van 1986. Een monumentaal werk, dat de eeuwen heeft verduurd, was voltooid. De eeu wen door is deze vertaling een helder licht bevonden. Daartoe is door de Ge reformeerde Bijbelstichting een ge denkboek samengesteld ’’Niets kan haar glans verdorven” - 350 jaar Staten vertaling 1637-1987. De GBS wil met dit boek het Neder landse volk wijzen op de grote beteke nis van de Statenvertaling. Verder wordt de geschiedenis van de Statenver taling beschreven, maar wordt ook in gegaan op de kostelijke inhoud van de vertaling en op de waarde van de kant tekeningen. Tevens wordt in dit boek aangegeven waarom men de Statenvertaling niet in kan ruilen voor een nieuwere vertaling. Ook wordt verantwoording afgelegd van de 25 jaar arbeid van de GBS tot handhaving van de Statenvertaling. Voor de scholen heeft de GBS lesbrie ven samengesteld. Twee lesbrieven zijn voor de middengroepen en de boven bouw van de basisschool, een voor het LBO en de eerste drie leerjaren voor MAVO, HAVO en VWO en een voor de hogere klassen van het voortgezet onderwijs. In de lessen wordt ingegaan op het ojitstaan van Gods Woord, het ontstaan van de Statenvertaling (verta len maar hoe?) en het leven van de Sta tenvertalers. In de lesbrieven voor het voortgezet on derwijs wordt bovendien ingegaan op de invloed van de vertaling op de Ne derlandse taal en de betekenis van de Statenvertaling in onze tijd. Verschil lende verwerkingsnormen worden ge bruikt. In de pacht is na een routinecontrole een autobestuurster aangehouden met overmatig alcoholgebruik. Van de be stuurster is een bloedproef afgenomen. Een nacht later trok een autobestuurder de aandacht van de politie omdat hij slingerend reed. De bestuurder re ageerde niet op een stopteken van de politie en bracht zijn auto tenslotte half op een trottoir tot stilstand. Ook deze bestuurder onderging de bloedproef. Zijn auto werd voor nader technisch on derzoek naar het bureau gebracht. Kort na het verlaten van het politiebureau werd deze man weer aangehouden. Hij bleek in het bezit van een pak appelsap dat hij bij een bakkerij ontvreemd had. In de nachtelijke uren is door de bran dweer assistentie verleend bij een klein brandje in een garage aan de Noordka- WADDINXVEEN - Een 18-jarige Waddinxvener is ernstig mishandeld opgenomen in een ziekenhuis te Gouda. De jongeman werd onder han den genomen door ’’vrienden” die meenden op deze manier een finan ciële schuld te kunnen vereffenen. De jongeman moest klappen en slagen in het gezicht incasseren en liep een gebroken jukbeen, kaak en kaakholte op en een gescheurde spier onder het linker oog. Operatief ingrijpen was ’’Teneinde de effectiviteit van ons be leid, gericht op bewustwording, zo groot mogelijk te doen zijn is het zinnig na te gaan welke activiteiten daarvoor in aanmerking komen. Waddinxveen heeft samen met een aantal andere ge meenten een voorbeeldfunctie vervuld door op haar wijze de aandacht te vesti gen op de apartheid en de rol die ge meenten terzake van bewustwording kunnen vervullen. Met genoegen con stateren wij dat inmiddels vele gemeen ten nu initiatieven terzake aan het ne men zijn. Aangezien gezamenlijke acti viteiten waarschijnlijk op de duur meer effect kunnen sorteren is het nuttig daar in ieder geval bij aan te sluiten”, aldus B.enW. Een tweetal gezamenlijke initiatieven staan dit najaar op de agenda: het ge sprek van een aantal gemeenten waar onder Waddinxveen met Shell, hetgeen de gemeentelijke voorkeur geniet ten opzichte van een-individueel gesprek en het gemeentelijk anti-apartheidscon- gres eind oktober in Den Haag; een congres waarvan Waddinxveen één van de initiatiefnemers is. Het is te verwachten dat mogelijkheden om op lokaal niveau het anti-apart- heidsbeleid verder uit te bouwen daar aan de orde zullen komen. Eén van de mogelijkheden waarvoor geopteerd kan worden, is het adopteren van een steunproject in één van de frontlijnsta ten of in Zuid-Afrika zelf. Oriënterende Op het op 31 oktober 1987 in ’s-Graven- hage te houden eerste anti-apartheids- congres zal ook het initiatief van de ge- mëënfé ’s-GrSVenhage aan de orde ko men om over te gaan tot oprichting van een Vereniging Netwerk Anti-Apart- heids-Gemeenten. Éen en ander blijkt reeds uit de brief van de gemeente ’s- Gravenhage met betrekking tot het con gres die door de raad in zijn vergadering van 26 augustus 1987 voor kennisgeving is aangenomen. Indien tot oprichting van een Vereniging Netwerk Anti- Apartheids-Gemeenten wordt overgeg aan zal Waddinxveen daarvan lid moe ten worden, vinden B. en W. Er is heel wat aan vooraf gegaan voor dat de Nationale Synode van Dordrecht 1618-1619 besloot de Bijbel recht streeks uit de grond talen te vertalen. Reeds op de nationale synode van Em den 1571 werd de wens kenbaar ge- In het beleidsprogramma voor de raad speriode 1986-1990 staan drie relevante passages ten aanzien van bewustwor ding, in relatie tot de anti-apartheids- problematiek, te weten: De lokale overheid heeft binnen ze kere kaders een taak om in overleg met het particulier initiatief bewustwor dingsactiviteiten ten aanzien van grote maatschappelijke vraagstukken te sti muleren. De gemeente geeft het goede voor beeld door geen producten of diensten te kopen die uit Zuid-Afrika afkomstig zijn. Leveranciers aan Waddinxveen die economische betrekkingen hebben met Zuid-Afrika worden geïnformeerd dat handhaven van deze betrekkingen con sequenties kan hebben voor hun relatie met de gemeente. B. en W. stellen dat het ’’geven van het goede voorbeeld” wordt uitgevoerd. Ten aanzien van de leveranciers hebben zij contact opgenomen met Boot Olie handel BV, een 100% Shell dochter, met wie de gemeente in 1984 een con tract heeft gesloten voor de duur van 10 jaar. In 1982 is terzake van dit onderwerp in het beleidsprogramma 1982-1986 niets vermeld en heeft het college bij monde van wethouder drs. M. Kraaijestein naar aanleiding van vragen van de heer C. A. A. Wijnen bij de begrotingsbehan deling in oktober 1986 toegegeven dat er iets fout is gegaan terzake van de con tinuïteit van de colleges. Hij heeft moe ten vaststellen, dat bij de beraadslagin- Voorgesteld is: in te stemmen met deelname door het college aan een door een aantal ge meenten te organiseren gesprek met ’’Shell”; in principe lid te worden van op te richten Vereniging Netwerk Anti- Apartheids-Gemeenten contacten te leggen met terzake rele vante organisaties inzake de keuze van een te adopteren steunproject; in dit stadium over de mogelijkheden het contract met ’’Boot” te beëindigen nog geen besluit te nemen. Op die manier hopen B. en W. de gele deren wat weer gesloten te krijgen, de schade berokkenende discussie over de ze zaak in Waddinxveen te beperken en intergemeentelijk bezig te zijn, zodat wellicht een betere bewustwording kan worden bewerkstelligd. In de gemeen teraadsvergadering van volgende week woensdagavond zal over deze zaak wor den gesproken. Vanaf een tuinderij aan de Kromme Es se werden in de nacht een vijftigtai coni feren ontvreemd. De coniferen zijn van het soort Cham ell woo woodie en heb ben een waarde van ongeveer ƒ130,-. In het verenigingsgebouw van de dui vensportvereniging De Sperwer is inge broken. Men kwam binnen door een raam aan de achterzijde te forceren. Er wordt een sleutelbos vermist. Een inbraakpoging in een woning aan de Pr. Margrietstraat tijdens de avondu ren werd verijdeld doordat een deura- larm afging. De buren kwamen hierd oor poolshoogte nemen waarop de da ders de benen namen. Diezelfde avond werd wel ingebroken in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan. Men wist via de achterzijde van de woning binnen te dringen. Ontvreemd werden geld, sie raden en kledingstukken. Een zgn. rugspuit is met een verlengde spuitkop ontvreemd vanuit een tuin huisje langs het spoor. Om in het tuin huisje te komen werden diverse sloten geforceerd. Een wisseltruc vond plaats in een slijte rij aan de Passage. Een klant wilde en kele biljetten wisselen voor een bank biljet van ƒ50,- en trachtte daarna voor al dit wisselgeld een bankbiljet van hon derd gulden los te krijgen. De winkel juffrouw trapte daar niet in. De man verliet hierop de winkel. Aan de reeks van aangiftes rond ont vreemde kaarten werd weer een aangif te toegevoegd. Nu werd een setje giro betaalkaarten ontvreemd vanuit de flat aan de Peter Zuidlaan. De girokaarten Êen 11-jarigé fietster is met een hersen schudding overgebracht naar het Bleu- land-ziekenhuis. De fietster had op de Esdoornlaan een voor haar rijdende fietster geraakt en week daardoor naar links uit waarbij ze werd aangereden door een passerende bromfietser. Een bromfietser raakte gewond bij een aanrijding op het fietspad langs het Noordeinde. Een afslaande auto zag de bromfietser over het hoofd terwijl de bestuurster eerst wel gewacht had voor passerende fietsers. Het slachtoffer is voor onderzoek overgebracht naar het Bleuland ziekenhuis. In de vroege morgenuren belandde een auto in de sloot tussen de Bilderdijklaan en de Staringlaan. De politie trof het voertuig zonder inzittenden aan. Naar de. Doordat weggegooide barbecueres- later bleek had de bestuurder in paniek -i-.-j- de benen genomen. Hij meldde zich la ter bij de politie. Vermoedelijk is hard rijden en onbekendheid ter plaatse de oorzaak geweest van het ongeval. Op de kruising van de Esdoomlaan- Dreef-Sniepweg werd een bromfietser geschept door een auto die, komende vanaf de Esdoornlaan, linksaf de Sniep- weg op wilde rijden. De bromfietser die uit tegenovergestelde richting kwam werd geen voorrang verleend. Hij kwam er vanaf met builen en schram men. Een eenzijdig ongeval vond plaats op de rijksweg A 12. Een automobilist moest na een inhaalmanoeuvre remmen waar bij hij de macht over het stuur verloor. Het voertuig draaide om zijn as en kwam tegen de vangrail tot stilstand. Op de kruising Staringlaan-Noordkade vond een aanrijding plaats tussen twee auto’s. Er werd geen voorrang ver leend. De auto’s liepen plaatschade op. Plaatselijke onbekendheid werd een Duitse automobilist fataal op de Ka naaldijk. De bestuurder die zich reali seerde verkeerd te rijden draaide zijn auto en keek onder het draaien op een kaart. Hierdoor vergat de bestuurder zijn auto verder te draaien en reed rechtdoor het water van de Kanaaldijk in. De wagen is afgetakeld. Een automobilist die op de Henegou- werweg wilde afslaan deed uit voorzorg zijn alarmverlichting aan. Dit werkte echter verwarrend voor het achterop komende verkeer. Bij het afslaan werd de auto aangereden door een achterop komende auto die juist begonnen was met inhalen. Deze bestuurder verkeer de in de veronderstelling dat de auto met alarmverlichting pech had en daardoor stilstond. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Na enkele weken intensief overleg heeft de gemeente Waddinxveen aan VOLVO/NEBIM Bedrijfswagens BV uit Den Haag een optie verleend voor plm. 50.000 m2 bedrijfsgrond in Bedrijvenpark Coenecoop. Het bedrijf is van plan de huidige vestiging in Den Haag naar Waddinxveen te verplaatsen. De komst van Volvo naar bedrijven park Coenecoop betekent een belang rijke impuls voor de werkgelegenheid in Waddinxveen. In de Haagse vestiging werken op dit moment 170 personeel sleden. Dit aantal zal naar verwachting in 1990 groeien tot 200.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11