WADDINXVEEN WSE moest het onderspit delven WSE IN REGIONALE B-KLASSE Druk cursus- Trimmen voor heren bij TOOS WSE’s pupil van de week Antilope’s Coopertest Reigersburgh WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Den Edel vierde 3e lustrum programma van hondensporters Drie kampioenen bij hengelaars van Waddinxveen Tennistitels voor Ron Groot en Marie José Rutten Schaatsers naar duinen De Sperwer Flyers heren uitgebekerd I RECORD AANTAL SCHAKERS Be Fair Waddinxveen-za. WSE O.l.v. José van Rijn SEIZOEN 01828-16000 DANSSCHOOL' ’87-88 of kom even langs! Uitslagen k2 /addinxveenI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987 Winst voor Be Fair en Waddinxveen-zo Cursussen - Ballroom Elke week vrij dansen - Latijns-Amerikaans - Rock Roll Gezellige bar - Oude dansen - Wedstrijdtraining voor inschrijvingen: Stannglaan 19. Waddinxveen. el 01828-16000 b Ruime parkeergelegenheid zz: plaatsen met alle risico’s vandien. Deze risicovolle speelwijze bracht me nig gevaar voor het Waddinxveense doel, maar gelukkig voor Be Fair ston den de Haagse schutters niet op scherp. Verschillende leeftijdsgroepen WADDINXVEEN - In dit nieuwe sei zoen speelt WSE-voetbal met het eerste B-team voor het eerst, in het bijna 40- jarige bestaan van WSE in een regiona le B-klasse. Hierin komen naast WSE B-regionaal de volgende verenigingen uit: VVSB, A-groep: HE: R. Groot-E. Baan 6-4,1-6, TB 7-4. DE: M.J. Rutten-Y. Ivens 6-3, 6-2. HD: E. Baan/R.Groot-F. v.d. Berg/E. Naafs 6-4, 6-1. DD: Y. Ivens/S. v. Munster-H. Laan/ H. Rutten 6-4, 6-2. GD: Y. Ivens/R. Groot-S. v. Munster/ C. Okkerse 6-0, 6-4. In de B-groep: HE: H. de la Croix-T. Rutten w.o. door blessure van T. Rutten. DE: R. Arends-W. Hornes 6-4, 6-3. HD: J. v. Heek/H. ter Meer-T.Rutten/ A. Wekking w.o. (als boven). DD: W. Hornes/L. Koop-R. Arends/ L.Keijser 6-1,6-4. GD: H. Rutten/A. Wekking-L. Koop/ T. Rutten, opgegeven bij 6-4 (zie bo ven). WADDINXVEEN - De het derde lustrum vierende sportschool Den Edel aan de Noordkade heeft een succésvol jubileumfeest achter de i rug. Begonnen werd in de sportzaal Groenswaard met een open dag, waar diverse sporten die bij sport- i school Den Edel worden gegeven, 1 werden gedemonstreerd. Maandag t/m zaterdag 19.30-21.30 uur In de D-groep: HE: E. Hogendoorn-Jde Vries 6-0, 6- 2. DE: P. v.d. Hoven-J. v. Leeuwen 6-0, 6-1. HD: niet gespeeld. DD: A. v. Nes/P.v.d. Hoven-winnaars in de poule. GD: echtpaar Van Wingerden-F.v.d. Heyden/P. Meeuwisse 6-4, 7-6. Op zaterdagmiddag 3 oktober is er voor de jeugdleden van 4 t/m 10 jaar levende poppenkast van de to- neelgroep Toi-Toi in de sport- 1 school aan de Noordkade en op za- terdagavond 10 oktober wordt er i nog een jeugd-disko georganiseerd voor jeugdleden van 10 t/m 16 jaar. Dit geldt tevens als afsluiting van een jubileumjaar vol activiteiten. WADDINXVEEN - Donderdagavond 16 september vanaf zeven uur houdt de sportclub Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan de zevende en laatste Coop ertest van dit seizoen. De conditietest heeft rich in een goede belangstelling kunnen verheugen. Om van tijd tot tijd de conditie te me ten, is door dr. Kenneth Cooper een conditieschema samengesteld van het aantal meters dat men in 12 minuten af legt en waarbij ook rekening wordt ge houden met de leeftijd van de deelne mer. Het lopen op de Cooperbaan is een me thode om het lichamelijk prestatiever mogen te testen; het kan ook worden gebruikt om de lichamelijke conditie op te voeren. Er wordt gelopen op de baan in series van max. 20 personen. Een jury houdt het aantal ronden bij dat is afgelegd. Te vens wordt de afstand op een kaart ge noteerd. De le serie start om 19.00 uur en vervol gens elke 15 minuten op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,50 per test. 1 Het werd een zeer succesvolle mid- dag in de Groenswaard. Het team i Irene de Kok (wereldkampioene 1 judo) en Wil Wilhelm (Europees kampioen) bleek een schot in de roos. Alle judoka’s waren verrukt over dit tweetal en na afloop van de demonstratie werden beiden be- dolven door kinderen voor een handtekening. Ook de demonstra- i ties aerobic, judo, jiu-jitsu, ta- ekwondo en fitnessgym waren voor het publiek leuk om te zien. I Tussen de demonstraties door wer- den Bert en Betty den Edel behoor- i lijk in het zonnetje gezet en van alle i leden en medewerkers werden er 2 prachtige vlaggen met het embleem i van de sportschool aangeboden. Na afloop van de demonstratiemid- 1 dag, welke heel veel belangstelling trok, werd er ’s avonds een feest i gegeven voor de leden. Het WSE-team heeft de moeilijke taak zich staande te houden tegen de jeugd- teams van menig top-amateurvereni- ging. Doelstelling voor dit seizoen is handhaving in de regionale klasse. Ver der zal uitbouw van het spelen op een hoger niveau bij WSE gestalte moeten krijgen. Hiertoe zijn diverse activiteiten in voorbereiding. Bij de heren heeft dus Ron Groot de eerste plaats behaald. Na een jarenlang lidmaatschap is het hem dit seizoen ge lukt de titel te grijpen. Enige malen eer der werd het hem, zoals hijzelf opmerk te ’’steeds belet door jongelui van 17-18 jaar”. Bij de dames heeft Marie José Rutten de finale gewonnen en hiermee voldaan aan de verwachting. WADDINXVEEN - Ron Groot en Marie José Rutten zijn de nieuwe ten niskampioenen van de tennisvereniging Waddinxveen. De onderlinge wedstrijden werden grotendeels gespeeld op de banen aan de Alberdingk Thijmlaan, maar een deel van de finales moesten vanwege het regenachti ge weer uitwijken naar de tennishal aan de Sniepweg. WADDINXVEEN - Wie wat aan zijn conditie wil doen kan bij de gymnastiek- verengiing TOOS veel kanten uit. Eén van de activiteiten is bijvoorbeeld het trimmen voor heren op de maandag avond in de gymzaal aan de Staringlaan. Daar wordt heel wat afgezweten, onder deskundige leiding van Wim de Groot. ’’Neem sportkleding mee en ga gerust eens kijken. U bent welkom om 8 uur of om kwart over negen. Nadere inlichtin gen over de overige lesuren verstrekt het secretariaat: tel. 16462”, aldus T. A. de Wit-Bakker namens TOOS-gymnas- tiek. WADDINXVEEN - WSE-voetbal is dit nieuwe seizoen begonnen met het door Peter Rijnbeek (leider van het eerste elftal) en André Moons gelanceerde idee om weke lijks te komen tot de verkiezing van ’’pupil van de week”. Dit idee is geboren uit het verlan gen het eerste elftal wat meer te la ten leven bij de jeugd en andere be langstellenden. De verkiezing is in principe volstrekt willekeurig. Het gaat er dus niet om wie de meeste doelpunten heeft gemaakt of het best heeft gespeeld. Het is de be doeling dat het spelertje een dag met het eerste elftal meegaat. ’s Morgens wordt hij door Peter Rijnbeek van huis opgehaald. Een maal bij WSE is hij aanwezig bij de wedstrijdbespreking, kleedt zich met de spelers om, maakt de war- ming-up mee en kan, samen met de trainer en reserve-spelers de wed strijd vanuit de dug-out volgen. Dit alles natuurlijk in hetzelfde tenue als de overige spelers. Na de wedstrijd mag hij op de foto met zijn favoriete speler. Die foto, met het verslag van die dag, komt de week daarop in het clubblad, de WSE-Weekkrant. Aan de gedach te te komen tot een verkiezing van een ’’meisjes-pupil” wordt ge werkt. Gedacht wordt aan een wedstrijd met Dames 1. De eerste pupil van de week was Alain Simons. Hij mocht mee naar NSV in Noorden waar WSE won met 1-0. Hij wilde op de foto met Erwin Plens en zijn reactie van de ze dag was: Geweldig. WADDINXVEEN - De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Quentin. Af stand 263 km. In concours 277 duiven. Gelost om 8 uur. Aankomst le duif 10.31 uur. Laatste 11.01 uur. Snelheid le duif 1732 m.p.m. Uitslagen: J. Jansen en Zn. 1-34; H. Metselaar 2- 18-20-26-30-50-52-53-55; mevr. Twigt 3- 60; J. Toor 4-7-40-57; D. Boere 5-6-10- 21- 28-39-63-65; J. Verbakel 8-11-17-10- 22- 33-35-36-41-46-49-54-61-68; M. Tol lenaar 9-25; Comb. Wibo 12; C.A. Bo de 13; Mevr. E.J. de Wit 14-31; N. Hoogerdi j k 15-27-38-42-43-47-59-66 D. Heeren 16-37-44; A.H. Kivits 23-51- 56-58; E. v. Beek 24-48-62-67-69; F. Middelkoop 29-32; N. v. Tol 45-64. Dansvloer van 200 m2 te Waddinxveen. In materiële zin wer den tenues geschonken door Massa Sport en trainingspakken en sporttassen door Bagaco BV. In de C-groep: HE: J. v. Vliet-H. v. Tienhoven 6-4, 6- 3. DE: L. Werner-N. v. Maren 7-6, 7-5. HD: J. Zijderhand/C. Putters-M. v. Wingerden/J. v. Vliet 6-4, 7-6, TB 7-3. DD: N. Benschop/A. Duyvesteyn-Y. Driessens/M.Havinga 6-4, 6-2. GD: Echtpaar Werner-L. Vermeer/I. v. Teylingen 6-2, 6-1. DSO, VUC, Barendrecht, Sliedrecht, Roodenburg, RWH, Wilhelmus, Nieuwerkerk, FC Lisse en Alphense Boys. Het WSE B-regionaal heeft twee spon sors namelijk: Massa Sport en Installa tiebedrijf Bagaco BV, beide gevestigd WADDINXVEEN - De onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV is van start geg aan met een record aantal (52) deelne mers. In de eerste ronde namen 44 van hen plaats achter de borden, voor een normale clubavond een absolute top in de ruim 50-jarige geschiedenis van de WSV. Direkt de eerste ronde al vielen er een aantal verrassende uitslagen te noteren. Van de ”top-vier” van vorig seizoen wist niemand tegen de subtoppers (5 t/m 8) het volle punt te behalen. Clubkam pioen Van Vuuren liep tegen Eric Claassen, vorig seizoen net de finale- pöule gemist, direkt al tegen een neder laag op. De remise tussen de ex-kampi- oehen Philipse en Van Deelen is min of meer normaal te noemen, doch de over winning van Bloem op Hans van Wou denberg, de nummer drie van vorig jaar, lag minder voor de hand. Chris Roosendaal en Wolfs speelden een van weerszijden zeer goede, scherp opge zette partijdie nog niet tot een beslis sing kwam. In de afgebroken stand lij ken Chris’ stukken iets actiever dan die van Wolfs. Een aantal nieuwe leden gaf direct al WADDINXVEEN - Nu de voetbalcompetitie van start is gegaan begin nen de krachten zich een beetje af te tekenen. In de derde klasse won Be Fair met 1-2 van Die Haghe. WSE verloor met 3-5 van Altior. In de afde ling Gouda won Waddinxveen met 5-2 van RVC. In de 26e minuut werd dit spelletje toch afgestraft - Emy Dieckman verloor de bal en de Haagse spits kreeg een open veld voor zich en scoorde beheerst 1-0. Wakker geschrokken Be Fair verander de meteen de spelwijze en begon direct te spelen. Dit leidde al snel tot de gelijk maker van Ed v.d. Brink, die een vloei ende combinatie met René v.d. Wilk met een magistrale inzet beloond zag. Na dit doelpunt bleef Be Fair de wed strijd dicteren, kansen genoeg maar zo wel Leon Konijn, Richard Karsten als Leon Hogenelst faalden in de afwer king. Ook een snoevend schot van René v.d. Wilk net voor rust, rakelings naast gaande, vergrote de score niet. Na rust bleef Be Fair de meest aanval lende ploeg, de doelrijpe kansen stapel de zich op, we noemen een spetter van Leon Hogenelst uit de kruising getikt, een voorzet van René v.d. Wilk waarbij Leon Konijn millimeters tekort kwam, een corner van René door Arie-Jan Taal ingekopt, gestopt door Leon Ko nijn weer ingekopt door een verdediger van de lijn gehaald, uit de rebound schot Ruud Willemstein net over de lat. Inmiddels was de tweede helft al 30 min. oud en nog steeds had Be Fair z’n over wicht niet in de score tot uitdrukking kunnen brengen. Integendeel zelfs mocht men blij wezen dat een Marco Noordhoek, Peter Konijn maar vooral Marcel Straver attent bleven toen Die Haghe tweemaal achter elkaar uitbrak en de aanvallend ingestelde verdediging z’n hielen liet zien. Levensgrote kansen waren dit maar zoals gezegd er waren Be Fair spelers die goed bij de les ble ven. Nadat Ronald van Dodewaard voor Arie-Jan Taal was ingevallen gingen de Karsten die technisch begaafd de verde diging solerend uitspeelde maar niet tot een schot kwam daar hij uitgleed, daar na kwam het mooiste moment van de wedstrijd een voorzet van Leon Hoge nelst kwam van rechts op de linkerpunt van het strafschopgebied waar René v.d. Wilk de bal meteen op de schoen nam en met een machtige volley net on der de lat de beide winstpunten zeker stelde. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar laatste wedstrijd in de zo mercompetitie. Er werd gevist in de Haarlemmerringvaart. De vangst was zeer slecht: 18 vissers wisten slechts 11120 gr. vis te vangen De eerste vijf in de A-groep waren: 1. J. Verloef (2420 gr.), 2. M. Reichard (2000 gr.), 3. A. van Leeuwen (1180 gr.), 4. H. de Haan (400 gr.) en 5. W. Houtman (210 gr.). De eerste vier in de B-groep waren: 1. L. Pouwer (2200 gr.), 2. T. Verbree (1190 gr.), 3. M.C. Kers (730 gr.) en 4. M. Hoogerdijk (680 gr.). De einduitslag van deze competitie: in de A-groep is geworden: 1en A-kam- pioen W. Houtman (40660 gr.), 2. J. Verhoef (37700 gr.), 3. A. van Leeuwen (37580 gr.), 4. R. Jenner (31400 gr.) en 5. M. v.d. Toorn (29320 gr.). De uitslag in de B-groep is geworden: 1. en B-kampioen M.A.A. van Leeuwen (32160 gr.), 2. J. Dekker (24140 gr.), 3. L. Pouwer (19780 gr.), 4. M.C. Kers (19510 gr.) en 5. J. Rupke (16540 gr.). Zondag 13 september was de laatste wedstrijd in de zondagcompetitie. Er werd gevist in de Gouwe. De vangst was goed: 9 vissers vingen 24300 gr. vis. De eerste vijf waren: 1. A. van Leeu wen (5380 gr.), 2. J. Verhoef (4470 gr.), 3. M.C. Kers (3470 gr.), 4. W. v.d. Wal (2780 gr. en 5. R. Hamstra (2550 gr.). Na vijf wedstrijden is de zondagkampi- oen A. van Leeuwen geworden met 15 kl.ptn. en 16810gr. vis, 2e werd W. v.d. Wal met 17 kl.pnt. en 15810 gr., 3. J. Verhoef 22 kl.pnt. en 15700 gr., 4. G. Wijsman met 23 kl.pnt. en 12760 gr. en gedeeld vijfde werden D. Muller 25 kl.pnt. en M.C. Kers 25 kl.pnt. en resp. 11310 gr. vis en 13320 gr. vis. Helaas konden deze, en ook de andere finales, niet op het park gespeeld wor den. Vanwege de regen moest worden uitgeweken naar de tennishal. De prijsuitreiking vond wel plaats in het clubhuis van park ”De Woerd”, en werd verricht door voorzitter Henk Wa ser, die alle medewerkers aan het wel slagen van dit toumooi bedankte en zijn woorden vergezeld deed gaan van een tastbaar blijk. Hij uitte vooral waardering voor de haast vlekkeloze werkwijze van de gro te groep enthousiaste leden die zich voor dit evenement hadden ingezet. Be halve van tennis op hoog niveau kon men ook genieten van een zeer geslaagd randgebeuren in de vorm van hapjes, drankjes, een feestavond en een geza menlijke maaltijd in het clubhuis. De volledige uitslagen van dit toumooi zijn: WADDINXVEEN - Het herenteam van de Waddinxveen Flyers-basketbal is reeds in de eerste ronde van de beker- competitie uitgeschakeld. De rayon-le klasser HBC (Langendijk) bleek te sterk voor Flyers: 70-77. De dames van Flyers gaan wel verder in de bekerstrijd doordat hun tegenstander zich vlak voor de wedstrijd terugtrok won Flyers reglementair met 2-0. Met een 10-0 stand op het scorebord, dit omdat Flyers één klasse lager speelt dan HBC, ving deze eerste echte beproe ving voor de Waddinxveense heren aan. Al snel bleek dat Flyers nog niet aan het grote werk toe was. Ging het verdedi gend redelijk, aanvallend klopte er het nodige niet. Het aflopen van de nieuwe aanvalspatronen gebeurde nog niet soe pel en aangezien HBC een goed verde digende ploeg is kwamen de Flyers meermalen niet goed vrij. Het gevolg was zeer veel balverlies door niet (goed)-aankomende passes. Het verschil tussen Flyers en HBC was wel het zgn. inside-spel: het spel onder de basket. Het duidelijk meer ervaren HBC speelde goed inside, het afstands schot was een latere optie. Flyers daar entegen moest het veelal van dat schot van buiten hebben, onder het bord kon den de Waddinxveners onvoldoende scoringsruimte creëren. Het duurde toch nog tot de 14e minuut alvorens Flyers de 10 punts-voorsprong kwijt was: 26-27. HBC liep daarna iets uit zodat het 34-39 bij rust was. Na de rust leek het lange tijd of Flyers nog slechts achter HBC aanliep, er kwam slechts incidenteel iets goeds uit uit de Flyers-handen. Tegen Die Haghe kon Be Fair de eerste competitiepunten bijschrijven. De stormachtige omstandigheden waaron der de wedstrijd werd gespeeld beïn vloedde het spel de gehele wedstrijd. Vooral Be Fair - met Straver in het doel - had in het begin veel problemen de storm de baas te blijven. Het hart van de defensie - Emy Dieckman en Arie-Jan Taal - hebben de (slechte) gewoonte de zijn visitekaartje af. Zo versloeg Hen- bal regelmatig naar elkander toe te nink voorzitter Besemer en hield Hid dink W. van Oort op remise in een voor de laatste opmerkelijk korte partijOok Stam en V.d. Bom bewezen tot de bete- re clubschakers te behoren hetgeen Van Sandijk en Ket op een nul kwam te .staan. J. van Offeren kwam eveneens goed uit de startblokken door routenier V.d. Ree te verslaan. De partij tussen J. van Oort en Littooy, twee oud-gedienden in dé WSV-gelederen eindigde in een overwinning voor de eerste. V.d. Hoek en Ellers hielden elkaar in evenwicht, remise. Ritter liet tegen Kardol een pion ”in staan”, hetgeen het verlies van de partij inleidde. Bos moest tegen Brinkhorst het loodje leggen. Prins brak zijn partij tegen Muit met materieel voordeel af. Versluis boekte een zege op Goor, ter wijl in de partij Alblas-Torenbeek het evenwicht niet werd verbroken. Pi van Offeren bleek (nog?) te sterk Voor nieuweling V.d. Geer. Smit schoof geruisloos, doch doeltreffend Tol van het bord. Hugo Zevenbergen versloeg faay. De gebroeders D. en D.J. van Offeren konden het voorbeeld van hun broers niet volgen en moesten een nul incasse ren tegen resp. Asscheman en V.d. Wouden. Van Bergeijk tenslotte begon het seizoen met een zege op Ponsioen. WADDINXVEEN - Op manege Rei gersburgh aan de Piasweg is zondag een samengestelde wedstrijd verreden. De klasse L en Z reden een dressuurproef, wegparcours, cross en springproef. Ook kon worden deelgenomen met dressuur en springen. De wedstrijd was opengesteld voor star ters uit geheel rayon West. Het was de eerste selectiewedstrijd voor de Neder landse Kampioenschappen SGW. Een doelpuntrijke wedstrijd was het zondag voor WSE waarin Altior uit eindelijk aan het langste eind trok en te recht. De ploeg uit Langeraar bleek vooral aanvallend de betere ploeg en juist moest WSE z’n meerdere erken nen. De verdediging maakte te veel fou ten zodat de Langeraarders erdoorheen sneden als koek. Al na 8 minuten scoorde Oosdam 0-1 uit een goed genomen hoekschop. WSE kon echter al na vijf minuten gelijk ma ken toen René Moons de bal uit een vrije trap goed voor het doel trok en Pa trick Rijnbeek de bal met het hoofd het net injoeg. De lange spits van Altior, de van Rood enburg overgekomen Wilco van Riet hoven, stelde WSE steeds voor proble men door met aanvallend goede ideeën de aanval van Altior te voeden met goe de passes. Zelf scoorde hij 1-2 vanuit een hoekschop en even later rommelde hij zo goed door de WSE-verdediging heen dat iedereen geobserdeerd bleef kijken hij hij Verkerk in stelling bracht om 1-3 aan te laten tekenen. Direct na de rust bracht Erwin Pleus de stand weer op 2-3 zodat WSE weer wat perspectief kreeg op een beter resul taat. De vreugde was van korte duur want nog geen twee minuten later maakte Louis v.d. Hoorn er weer 2-4 van zodat WSE weer twee punten op achterstand werd gezet. De WSE-verdediging was in deze fase behoorlijk de kluts kwijt en hier maakte Altior gebruik van. Alweer de snelle Wilco van Riethoven declasseerde WSE door 2-5 te scoren. WSE gaf het echter nog niet op en perste er nog een slotoffensief uit. En er kwamen zelfs nog kansen, Patrick Rijnbeek kopte op de lat en in de rebound schoot hij in de handen van de keeper. Vlak voor tijd maakte een Altior-verde diging ’’hands” zodat de goed leidende scheidsrechter niet anders kon als de bal op de stip leggen. Martien Moons maakte geen fout en bracht WSE op 3- 5. De zaterdagploeg van Waddinxveen kwam ook in zijn tweede competitie- treffen tot de volle winst. In de lastige uitwedstrijd tegen Unio werd met 2-4 gewonnen. In deze overigens matige wedstrijd brak Arjan Brouwer al snel de score open maar wegens vermeenfl handspel werd de goal niet toegekend. Twee matig opererende ploegen probeerden on danks de stevige wind tot acceptabel voetbal te komen hetgeen niet geheel lukte. Waddinxveen kwam toch aan de leiding na een goed genomen vrije trap van Hans v. Offeren. Het werd bijna 2-0 toen Kees Zwart, een duidelijke aan winst voor de zaterdagvoetballers, on deruit werd gehaald in het 16-meterge- bied. Aanvoerder Koele schoot vanaf elf meter hoog over. Unio putte moed uit deze meevaller en over rechts, waar Cock v.d. Zaan al di verse malen werd voorbijgelopen, was de voorzet te machtig voor de Waddinx veense achterhoede en de sterk voetbal lende Jan Monster kon niet voorkomen dat Unio gelijkmaakte. Na een blunder van keeper V.d. Berg, hij gooide uit tegen de rug van een Unio speler, ontstond een penalty, toen aan voerder Koele de inzet met de handen beroerde. Unio faalde echter ook vanaf elf meter. Na rust was het conditioneel sterke Waddinxveen een maat te groot voor Unio. Dankbaar profiteerden zij van twee kansen. Eerst was het Kees Zwaty die Hans v. Offeren de mogelijkheid bood op 2-1 en twee minuten later be diende de opkomende Jan Monster, Ar jan Brouwer, die beheerst 3-1 scoorde. Dezelfde Brouwer profiteerde van een te zwakke inzet van Rein Kreuk en maakte het karwei definitief af, 4-1 Dat Unio nog tot 4-2 kwam vlak voor tijd was van geen belang meer. Het is overigens opmerkelijk dat alle zater- dagelftallen van Waddinxveen tot nu toe alles gewonnen hebben. WADDINXVEEN - De hondensport vereniging Waddinxveen (HSVW), met een eigen oefenterrein aan de Middel- burgseweg, heeft in dit nieuwe seizoen weer een uitgebreid cursusprogramma. Met het opleiden van gebruikshonden werd vorige maand al begonnen. Zo waren de gevorderde leden weer ac tief aan het trainen. Ook werden er weer 40 nieuwe bazen en bazinnen ver welkomd die met hun honden begonnen aan de 16 lessen durende cursus gedrag en gehoorzaamheid. Deze 40 personen zijn verdeeld over drie- groepen-, -Een.groep-traint-op de- laatste 10 min. in. Eerst was het Richard maandagavond van 19.15 tot 20.30 uur, terwijl de twee andere groepen trainen op de zaterdag van 16.15 tot 17.30 uur aan de Middelburgseweg. Deze 40 men sen zullen op 14 en 21 november exa men afleggen voor het verenigingsdi- ploma van de HSVW. Op 21 augustus vertrokken de leden van de HSVW naar het Limburgse land voor de jaarlijkse praktijkavond en -nacht. Rond 15.00 uur waren de meeste leden aanwezig op een sportcentrum alwaar gedurende de middag, avond en nacht het nodige werd gevraagd aan inzet van zowel baas als hond. Een zware puzzeltocht en een makkelij ke, maar zeer moeilijke, dropping wa ren een aantal oefeningen die gedaan moesten worden. De leden lagen rond 01.30 op bed en werden rond 02.30 uur weer wakker gemaakt voor genoemde dropping. Zij waren rond 05.00 uur te rug. De volgende morgen werd er onderling gesport; er werd onderling gevoetbald waarbij de hond niet in plastic ballen mocht bijten. Rond 17.00 uur op 22 au gustus waren de leden moe maar vold aan weer terug in Waddinxveen. Een leuke verrassing was dat de deelnemers alsmede de organisatie, die bestond uit instructeurs van de vereniging, van kap salon Reym uit Moordrecht een herrin- neringslint uitgereikt kregen. In februari 1988 starten er weer nieuwe cursussen bij de HSVW. Voor informa tie hieromtrent kan men zich wenden tot de telefoonnummers 01827-5190 of 01828-17073 of 01727-6476. Op zater- 1 dag 7 november zal de HSVW aanwezig i zijn bij korfbalvereniging Korbis voor i het geven van een demonstratie. WADDINXVEEN - De Waddinx veense schaatsvereniging De Gouwe Streek houdt komende zaterdagmiddag 26 september een duintraining die voor iedereen (leden en niet-leden, jong en oud) toegankelijk is. De training zal plaatsvinden in de dui nen van Noordwijk onder deskundige begeleiding. Voor familieleden die niet meetrainen is er in de omgeving de mo gelijkheid om te wandelen en een kop koffie te drinken. Het vertrek is om 13.00 uur vanaf het plein bij de Rabobank aan de Kerkweg- Oost. Voor vervoer wordt vijf gulden gerekend. Eventueel nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij Klaas de Knikker (tel. 16987) en Bert Steenbergen (tel. 13845). -■ ►t.'

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 15