JONGEREN SLOEGEN We zitten hier zo Axis geopend Kom naar Verbakel Mode en oordeel zelf over Uw voordeel!!! Verbakel mode gezellig en tevree VALS ALARM Lezers schrijven »«OP DE NIEUWE KOLLEKTIETO DAMES-, HEREN- EN KINDERMODE POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Verennigingen en ambachten s Bedreiging Mishandeling Straattheater en muziek Mini-trikes Kindermarkt en doolhof Diefstal Nu voordeelcheques sparen betekent straks tientallen guldens besparen! ï- 200'. 1 Voordeelcheque van ZM t 5QQ-1 Voordeelcheque vanf Freestyle skieën Onder invloed Bestuurder achterhaald repetitie geldt voor nummer tien. Boven 500.- ontvangt u voor elke 100 gulden aankoop zelfs 20% in Voordeelcheques. Alle Voordeelcheuqes kunt u tot 31 oktober 1987 bij één van uw eerstvolgende bezoeken bij zowel Dames-, Heren- en Kinder- mode als bij La Lingerie besteden... dus volop tijd om er maximaal van te profiteren!!! Uitgezonderd: Aperitiv, Tuzzi, Yarell en Mondi. s! Zuidkade 6, Waddinxveen, telefoon 01828-14000*. Iedere donderdag koopavond. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Wat moet u doen? Om u kennis te laten maken met onze nieuwe winterkollektie '87 krijgt u op deze twee weken lang bij elke aankoop van 100.- een Voordeelcheque. En u zult merken dat met die Voordeelcheques de kortingen bijzonder snel kunnen oplopen..! Rekent u maar even mee:-- 71 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 Negende editie van Boskoopse braderie! - Het is nauwelijks 18-jarige Waddinxvener door de politie Secretaris drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Axis-Aandrijvingen in Coenecoop, ARIE SLINGER lid PvdA z o Op zondag 14 september werd een 43- jarige Waddinxvener aangehouden we gens gepleegde bedreiging. Betrokkene was recentelijk gescheiden en belde zijn ex-echtgenote, die hij meerdere malen bedreigde. Middels PPT-apparatuur kon de beller worden achterhaald. Te gen hem wordt proces-verbaal opge maakt. WADDINXVEEN Met een groot feest voor vrienden, bekenden en relaties heeft Axis-Aandrijvingen BV vorige week vrijdag de officiële inge bruikname van het nieuwe bedrijfs pand in het bedrijvenpark Coene coop gevierd en werd er gelijk stil gestaan bij het 10-jarig bestaan van het 10 werknemers tellende bedrijf. Ondernemers zetten hun beste beentje voor, eten en drinken is er volop maar traditiegetrouw timmeren ook de Bos koopse verenigingen flink aan de weg. Met zeer uiteenlopende presentaties. Een aantal hiervan wordt in deze brade- riebijlage nog apart vermeld. Toch een kleine bloemlezing: de bibliotheek doet iets met enveloppen waaraan een prijs vraag is verbonden. De Stichting Hou- takkers toont haar werk en vraagt steun, de Gymnastiekvereniging Bos koop heeft een kraam en een luchtkus sen, Rotaract voert actie, Die Gouwe Sanghers doet het in Bes, De Zonne bloem (voor de zieken), de Stichting Mali-Boskoop komt met handge maakte Malinese sieraden en vraagt ui teraard aandacht voor het herbebos- Op donderdag 17 september werd een trekkelijk spektakel voor te zetten met leuke attracties. Vrijdag 25 september opent burgemees ter J.H. Reinders om 14.00 uur de bra derie op het begin van de Burg. Colijn- straat. Hoe dit gebeurt wordt nog even geheim gehouden. Daarna kunnen be langstellenden - en dat zijn er meestal toch wel een 60.000 - anderhalve dag hun hart ophalen aan leuke, interes sante, smakelijke en gekke dingen die de Boskoopse braderie per definitie zo gevarieerd maken. singsproject. Even ademhalen. Dan: de Dierenbe scherming (met in oktober een castra tie- en sterilisatie actie, Amnesty Inter national verkoopt artikelen en de Vereniging tot Bescherming van. het Ongeboren Kind vraagt aandacht voor haar standpunten en hulpverlening. Onder de circa 160 deelnemers natuur lijk kramen met oliebollen, poffertjes en andere lekkernijen. Er is een kraam met grammofoonplaten en cassette bandjes en er zijn de onvermijdelijke oude ambachtenDit jaar is hiervan een heel pakket gecontracteerd van zeer uit eenlopende aard. ruimte voor verkoopstandjes. Kinderen kunnen een meter ruimte gebruiken om hun oude en afgedankte spulletjes te verkopen. Uiteraard voor kinderprijs- jes. Voor commerciële handel is geen plaats, ouders moeten zich er zo min mogelijk mee bemoeien. De kinderen kunnen met hun handel komen of gaan wanneer ze willen. Is er geen ruimte in een kraam dan kunnen ze hun handel op een kleedje op de grond neerzetten. Ook voor de jeugd is een kleurendool- hof. Van bovenaf gezien lijkt het een verzameling kleurige blokken (zie foto) maar het is een luchtkussen van ver schillende compartimenten die met el kaar in verbinding staan. Ditmaal niet op het kussen maar er in. Het is een absoluut veilige attractie. Er wordt 1,25 gevraagd. Twee komische typetjes, de Harskam pen uit Amsterdam, zullen over de bra derie zwerven om allerlei situaties aan te grijpen voor een ter plaatse verzonnen act. Ze kunnen bezoekers vorstelijk gaan rondleiden of een praatje aankno pen. De twee Harskampen zijn leerlin gen van een toneelacademie. Muziek mag niet ontbreken en dat doet het ook niet. Een muzikale clown trekt alle registers open en bespeelt accor deon en trommels. Jongleert en goo chelt en zwerft bij goed weer over het hele braderietetrein. Voorts meldde zich een straatmuzikant uit Tilburg die iets doet met ’lepelbassen’, wat dat ook moge zijn. Bands komen van her en der: de Boogie Jazzband, De Brio’s, de Main Stream band en Brassband Voorwaarts uit Waddinxveen. Muziek van eigen bo dem ontbreekt evenmin want Excelsior geeft zaterdagmiddag om 14.30 uur een concert op de trap van de Rabobank in de Burg. Colijnstraat. De officiële opening was in handen van drs. J.C. Brink, algemeen secreta ris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Te voren hield directeur R.H. Visser een toespraak waarin hij de dank voor zijn vrouw, gezin, medewerkers, leve ranciers en klanten voorop zette. Onder het hoodstuk leuke attracties valt dit jaar de mini-trikes. Een betrek kelijk nieuw verschijnsel dat via de TV inmiddels alom bekend is geworden. In Amerika is de trike enorm populair we- heteluclyballon (zie foto). Garage No men toont een presentatie van Toyota’s personenauto’s en jeeps en gebruikt daarbij als publiekstrekker de Toyota ballon. Deze wordt op gezette tijden aan een 15 meter lange kabel opgelaten en er kunnen passagiers mee omhoog. Het moet dan wel vrijwel windstil zijn, want op 15 meter hoogte maakt de bal lon een flinke uitslag. Wat enkele jaren geleden als probeersel werd ingevoerd is een succes geworden', de kindermarkt. Rondom de Rabo bank komen andermaal kramen en Een belangrijke vraag voor iedere Wad dinxvener luidt: Hoe besturen de ge meenteraad en Burgemeester en Wet houders de gemeente? Door middel van een concreet en actueel voorbeeld zal ik proberen te demonstreren hoe het be sturen in zijn werk gaat. In 1966 sloot de gemeente een contract voor tien jaar met Shell Nederland voor levering van benzine en olie. Bovendien zorgde Shell voor de tanks en de pom pen. In 1976 werd de verbintenis voor tien jaar verlengd. Omstreeks 1978 (en ook later) ontstond rumoer in de ge meente - en tevens daarbuiten - over de rol die Shell in Zuid-Afrika speelde. In linkse kringen (PvdA, PSP en PPR) werd opgeroepen tot een boycot van Shell pompstations. Ook werd de ge meente (formeel dan wel informeel) via de PvdA-fractie gevraagd haar kon- t(r)akten met Shell onmiddellijk te sta ken. De vlieger ging niet op want het kontrakt liep tot ver in de jaren tachtig. Dan geschiedt er een klein wonder... Shell Nederland wil in 1983 zelf van de verbintenis af. Anti-apartheid, menslie vende overwegingen in het algemeen? Welneen! Waddinxveen nam te weinig dieselolie en benzine af, de winst was verminderd en de tanks moesten op kosten van Shell worden vernieuwd. Dit is voor de politiek een kans voor open doel om van Shell af te komen. De anti- apartheid leefde sterk in de gemeente. Met name de PvdA had een werkgroep racisme en fascisme die de andere parti jen opriep door middel van onderwijs en vorming en ook via politieke maatre gelen diskriminatie dichtbij en veraf te bestrijden. Een vooraanstaand lid van deze kommissie was wethouder Kraai- jestein van de PvdA. Nu weer verder met Shell. De maatschappij ging in de cember 1983 moeilijk doen door geen dieselolie meer te leveren, vervolgens stopte zij in februari 1984 met de lever ing van benzine. De gemeente ging noodgedwongen haar brandstoffen be trekken van een plaatselijk benzinesta tion. De dienst openbare werken buigt zich over het probleem met Shell. De ambte naren komen met een weldoortimmerd rapport. De gemeente kan kiezen uit drie leveranciers: Shell Nederland, To tal en de firma Boot in Alfen (”een volle Shell-dochter” aldus het ambtelijk rap port). In een bijlage beoordelen de ambtenaren de verschillende kontrak- ten. Bij het onderwerp’’eenzijdig opge legde wijzigingen, o.a. prijzen” staat bij Shell (’’moeilijk te hanteren”), bij Total (’’makkelijk te verbreken kontrakt”), bij Boot (’’zeer moeilijk te hanteren”). Als puntje bij paaltje komt, blijken de kosten van de brandstofvoorziening het doorslaggevende argument te vormen van het ambtelijk advies. Zo ver, zo goed. Dan komt het college van b en w in het geweer. De politieke samenstelling van het college (1982-1986) was dezelfde (CDA, VVD, PvdA) als nu, enkele de persoonlijke verschilde: mevrouw Oos- terbroek (VVD) werd in 1986 opge volgd door haar partijgenoot Van Soest. In oktober 1984 sloten burgemeester en wethouders, in alle stilte, een kontrakt voor tien jaar af met de firma Boot (100% Shell). Dat de VVD voor de ver bintenis was, kan ik begrijpen: bij die partij gaat de geldbuidel voor veel. De opvattingen van het CDA pendelen dik wijls tussen de portemonnee en de prin cipes. Deze keer - gelijk vaker voor komt bij die partij - won de portemon nee. En de PvdA? Ja, die deed gewoon mee, althans haar wethouder. En die zweeg in alle talen tegenover zijn partij over de transaktie. In oktober 1986 stelde zijn partijgenoot Wijnen hem in de raads vergadering een vraag, waarop wethou der Kraaijestein een vaag en kryptisch antwoord gaf. Niemand in de raad vroeg door, oom de fractie van de vdA niet. De gemeenteraad deed in 1986 niet veel anders dan burgemeester en wethouders in 1984 deden: het drinken van een borrel, het doen van een plas en het kontrakt en Zuid-Afrika laten voor wat het was. Toch staat er in het beleidsprogramma bij het onderwerp ’’bewustwording” ontzettend veel principieels en wijsneu zigs. Maar daar moet u, lezer, zich niet te veel van voorstellen: het is de politiek van de GROTE WOORDEN en de kleine daden. Zo te lezen in het jongste voorstel van b en w loopt het college voorop in de gemeentelijke en landelij ke maatregelen tegen de apartheid. Doch dat is het hoofdstuk GROTE WOORDEN in de kwestie, want als' burgemeester en wethouders echt wat doen kunnen laten zij het in stilte afwe ten: wat niet weet, wat niet deert. Wij weten het nu, wij weten dat de PvdA een wethouder in het college heeft die in 1984 de socialistische principes verzaak te, om in 1986 en 1987 een grote mond op te zetten. Een brandende vraag voor mij is, of in 1987 de fractie van de PvdA haar wethouder blijft volgen alsof er po litiek niets bijzonders is gebeurd. Voor mij resteren in deze onverkwikke lijke aangelegenheid nog een paar woorden: wat ik van mijn politieke te- genstanders (CDA en WD) accepteer, laat ik niet passeren wanneer het mijn partij betreft: in het openbaar de apart heid veroordelen en in het college ’’ge mene” zaak maken. Er is een moment, ook bij politiek handelen, dat men niet meer moet praten, maar principieel doen. Ik heb de indruk, neen de over tuiging, dat slaapliedjes het in de ge meente, en dan vooral in de PvdA, be ter doen dan strijdliederen. Op 20 september werd de bestuurder, die op 16 september op de Jan Dorre- kenskade een lantaarnpaal had omver gereden, door de rijkspolitie gehoord. Hij was toen meteen na de aanrijding doorgereden. Zijn auto werd in Wad dinxveen aangetroffen. De bestuurder, een Waddinxvener, bekende de aanrij ding te hebben veroorzaakt. Hij ver klaarde in paniek te zijn doorgereden, daar het reeds zijn tweede aanrijding was, terwijl hij pas 2 weken in het bezit was van een rijbewijs. mishandeling. Een 18-jarige bromfiet ser werd door de andere knaap achterna gezeten. Onderweg kreeg hij een klap tegen zijn helm en werd tot stoppen ge dwongen. Nabij de Rabo-bank stopte het slachtoffer en kreeg daar meteen een stomp in het gezicht. Tussen vrijdag 11 en maandag 14 sep tember werden bij het in aanbouw zijn de rouwcentrum aan de Alberdingk Thijmlaan twee dekzeilen ontvreemd. Verder werden enkele tempexplaten en stenen muurtjes vernield. In dezelfde periode werd in de Zuidplas een oude zwarte damesfiets met los za deldek ontvreemd. Een dag later werd de fiets teruggevonden en teruggege ven. Voorts werd getracht in te breken in een woning aan de Bonenakker. On geveer een maand tevoren was bij de zelfde woning al eens een inbraakpo- ging geweest. Men trachtte via de ach terzijde de woning binnen te komen. Onder andere de aanwezigheid van een goede sluitkom voorkwam dat men on gewenst de woning betrad. Op woensdag 16 september werd tussen 19.45 en 20.30 uur diefstal gepleegd uit een woning aan de Amalia van Solm- straat. Tijdens een korte afwezigheid van de bewoners zijn ongenode gasten via de niet in het slot getrokken voor deur binnen gekomen en hebben een tas doorzocht. Ontvreemd werden een pas poort, rijbewijs, diverse cheques en be taalkaarten. Wederom werd twee keer aangifte van diefstal van girobetaalkaarten gedaan. Op grote schaal is men momenteel bezig pakjes girobetaalkaarten uit brieven bussen van voornamelijk flats te henge len. De rijkspolitie adviseert de betrok kenen om zo spoedig mogelijk na de postbestelling de postvakjes en brieven bussen te legen. Ook werd de afgelopen week melding gemaakt van diefstal van betaalkaarten, welke inmiddels zijn geïnd in Engeland. Schadebedrag 6.750,-. Want vast staat nu al dat nummer tien volgend jaar een klapper gaat worden. De organisatoren, Jongejan, Koetsier, V.d. Linde en Kruiswijk, werken nu al aan een draaiboek voor volgend jaar. Wat W. Kruiswijk overigens meteen doet opmerken dat nummer negen in niets voor zijn voorgangers onder zal doen. Ook dit jaar is er flink aan ge trokken om Boskoop en regio een aan- Leuk voor kinderen is een stand waar zé zich kunnen laten schminken door een ervaren persoon. Kosten 2,50 gulden. Er is ook weer een kinderdraaimolen en een bobsleebaan voor de jeugd. Jon gens die zich sterk voelen mogen zich uitleven op de boksbal en voor schut ters is er de schietsalon. Bedrijven en ambachten meldden zich aan in grote getale. De braderiecommissie heeft ech ter een zorgvuldige selectie gemaakt om Boskoopse ondernemers zoveel moge lijk voorrang te geven. Al met al ziet het er naar uit dat niemand zich hoeft te vervelen en valt te hopen dat regenjas en paraplu thuis kunnen blijven. - WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft in de afgelo pen week drie jongeren van 17 en 19 jaar aangehouden en verhoord in verband met het slaan van vals alarm. Zondag 13 september werd in een tijdsbestek van ongeveer een uur 3 keer een valse alarmmelding bij de po litie binnen gebracht. VERBAKEL STROOIT MET NAJAARS- KORTINGENL.I Z ](t1» BOSKOOP - - voorstelbaar dat de Boskoopse bra derie dit jaar al weer voor de ne gende maal wordt gehouden en in die tijd een steeds dieper wortelende traditie is geworden. Komende vrij dag gaat de negende editie uit de startblokken, die als een generale repetitie geldt voor nummer tien. --- opende officieel het bedrijfspand van Axis-Aandrijvingen in Coenecoop, terwijl directeur R.H. Visser geamuseerd toekijkt. (Foto: Sjaak Note- boom). Alleen op zaterdag is in de buurt van hotel Neuf het Coca Cola Freestyle Skieteam te vinden. Vanaf een tien me ter hoge schans, een oude brandweer- ladderwagen, laat een demonstratie team voor- en achterwaartse salto’s, schroeven en combinaties zien. Erg spectaculair is het ’rapid fire’, waarbij drie skieër kort na elkaar worden ’weg geschoten’ en elkaar net niet raken bij het landen. Wordt deze figuur goed uit gevoerd dan landen ze exact naast el kaar. Een deskundige geeft tijdens de demonstraties tekst en uitleg. De show wordt muzikaal opgeluisterd. Helaas kon het team maar één dag, zaterdag. Er is meer spektakel. Braderiebezoe- kers kunnen de hoogte krijgen bij Oos- tergarage Nomen, die op het terrein te- gens het bedieningsgemak en worden ze genover hotel Neuf met een forse op de uitgestrekte landerijen als ver voermiddel gebruikt. Nederland raakt echter ook in de ban van deze motori sche driewieler. In samenwerking met boekhandel Kruiswijk is de braderie- vereniging met Parker Pen'Nederland er in geslaagd een trikes-racébaan naar Boskoop te krijgen. Het gaat hierbij om een mini-trike baan voor kinderen vanaf 6 jaar. De baan is in feite een luchtkussencircuit dat absolute veilig heid garandeert. De kinderen krijgen niettemin een valhelm op en gaan als echte coureurs over de baan. Dit circuit, dat op alle mogelijke manieren zal wor den beveiligd, komt bij ’t Gouwecen- trum tegenover de boekhandel. Een ritje kost 2 gulden. rivTwee keer zou er in de Victorwijk een 10 7,7.001..^,dv puLI.. vechtpartij tussen jongeren zijn, waar- verhoord in verband met gepleegde bij o.a. kettingen zouden zijn gebruikt en in één geval werd medegedeeld dat ef brand was nabij St. Jozefschool. In alle gevallen bleek het loos. Men ver klaarde de alarmering te hebben gedaan om de reactie van de politie af te wach ten. Tegen hen is proces-verbaal opge- - maakt. *-• Bij controle bleek, dat twee Waddinx veense automobilisten de afgelopen week wat te diep in het glaasje hebben gekeken. Zij namen deel aan het ver keer onder invloed van alcohl. Van bei den werden bloedproeven genomen. De mini-trikes op een parcours bevei- ligd met luchtkussens. i zfA

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13