Er zijn hier 900 woningzoekenden Programma en deelnemers Nieuw bedrijfsgebouw J. Baas Haarlem BV Martin Kraaijestein is een goed socialist VVD-wethouder opent PPG-informatiedag ■91 I Verlies PvdA-leden contra oud-voorzitter Arie Slinger: Geopend door burgemeester mevrouw mr. E.A.M. Schmitz Avond van Zonnig Zuid druk bezig TV-camera’s bij Coenecoopbrug? eerste team Excelsior Automatische deuren voor het raadhuis JONGEREN INLOOP DE BOOG Mbuma-zending Service- bioscoop ’’Arcade” ’n unicum 1 Gevarieerd I ■Bob Cijfers Jeugd Middagp rogramm a Avondprogramma Deelnemers Habitatjaar llligjSw s r G l ,qj /jl T fw-v WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 J z<' ders kwijt, daar hij nu dan zijn eerste verliespunt heeft moeten incasseren. Teun Twigt laat vaak weten, dat men niet zo maar om hem heen kan en hij hield Tijmen op een puntenverdeling. De uitstekend gestarte Jan de Heer ver loor nu wedstrijd. Bertus van Eijk bleek deze avond iets beter. Tijmen den Ouden blijft ook na de 5e ronde ongeslagen. Een nogmaals ontstane aanval van de kant van Arie Slinger op de wethouder deed voorzitter Leo van Velzen - die de discussie op uitstekende wijze in de hand hield - concluderen dat alle aan vallen op de wethouder van persoonlij ke aard waren en niets te maken had met het Zuid-Afrikabeleid. Arie Slin- Aannemingsbedrijf J. Baas BV: het aanleggen en onderhouden van gas, wa ter, kabelnetten en het plaatsen van lichtmasten; het detecteren van gaslek ken. Verwacht wordt dat door de oplevering van de tweede cirkelflat aan het Herba renerf een groot aantal, waaronder en kele 50-plussers, geholpen kan worden. Ook de bouw in 1988 van 50 huurwonin gen in Zuidplas kan de doorstroming bevorderen. In 1987 is het gehele bestand van wo ningzoekenden geautomatiseerd. Hierdoor kan efficiënter gewerkt wor den, de wijzigingen kunnen sneller ver werkt worden en de hercontroles beter worden uitgevoerd. Van de woningzoekenden willen er 251 verhuizen binnen Waddinxveen, zijn er 184 alleenstaanden die een huis willen, bedraagt het aantal te huisvesten ge- scheidenen 32, zijn er 120 mensen die willen trouwen of gaan samenwonen, zijn er 16 gedwongen verhuizers, be- Aan de informatiedag in het AF-centrum nemen de volgende organisaties deel: Patiënten Platform Gouda e.o Landelijk Patiënten consumenten Platform, Stichting Werkgroep 2000 (adviescentrum voor patiënteniniti atieven), Patiënten Consumenten Platform Zuid-Holland, Samenwerken de Organisaties Gehandicapten en patiënten Zuid-Holland (SOG), Cliën tenbond in de Geestelijke Gezondheidszorg afd. Rotterdam, Landelijke Vereniging van Dialyserenden en Getransplanteerden, Nederlandse Ver eniging voor Logopedie en Fonioatrie, Mutiple Sclerose Stichting voor Gouda e.o -Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden afd. Gouda e.o Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten regio Gouda, Nationale Vereniging voor Fybromyalgiepatiënten (FES) regio Gouda, Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten afd. Gouda, Diabetes Vereni ging Nederland afd. Gouda e.O. en Astmapatiëntenvereniging (VBBA). WADDINXVEEN/HAARLEM - Haarlems burgemeester mr. E.M.A. Schmitz heeft vrijdagmiddag het nieuwe bedrijfsgebouw van J. Baas Haarlem Aannemingsbedrijf BV op het industrieterrein Waarderpolder in deze stad officieel in gebruik genomen. Baas Haarlem is een werkmaat schappij van Baas Beheer Bedrijven in Waddinxveen. WADDINXVEEN - ”De Waddinxveense PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein is een goed socialist, die met niet aflatend inzet werkt aan de bewustwording van de Waddinxveners voor wat betreft de apartheidspo litiek in Zuid-Afrika. Hij doet dit op een voortreffelijke manier”. WADDINXVEEN - Maandagavond 5 oktober om half acht spreekt voor de af deling Waddinxveen van de Mbuma- zending ds. S. de Jong uit Katwijk aan Zee. De avond wordt gehouden in het kerk gebouw van de Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland aan de Mercu- riusweg. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan start vrijdagavond 6 oktober weer met een wekelijkse jongeren-inloop voor 12-16- jarigen. Elke dinsdagavond is er dan van 19.00-21.00 uur de mogelijkheid om video te kijken en/of spelletjes te doen. Het is niet de bedoeling om het daarbij te laten. In overleg kunnen er ook ande re activiteiten opgezet worden. Verder is het de bedoeling, om op de woensdagmiddagen, in de weekende en tijdens de schoolvakanties buitenactivi teiten te organiseren. Dit laatste is voor al afhankelijk van de bereidheid van (volwassen) vrijwilligers om mee te hel pen deze activiteiten van de grond te krijgen. ger gaf toe dat hij duidelijk wilde maken dat hij de wethouder een ’’slecht soci alist” vindt. ganisatie en bezuiniging in de gezond heidszorg zoals die door de zgn. com missie Dekker (als adviescommissie van de regering) op tafel gelegd zijn. Daar bij zal speciale aandacht worden be steed aan de gevolgen van deze voor draagt het aantal economisch gebonde- nen 145 en wachten er 146 op een be jaardenwoning. Dat zijn er dan per 3 september van dit jaar 894. Van deze woningzoekenden beschikken 449 per sonen niet over zelfstandige woonruim te in Waddinxveen. Meer inzicht naar de woonbehoeften blijft nodig om te komen tot een even wichtige woningbouwplanning. De vraag naar goedkope eengezinswonin gen, van bejaardenwoningen (zowel goedkopere als vrije sector ouderenwo ningen) en woningen voor grote gezin nen blijft groter dan het aanbod. Zoals eerder is toegezegd zal, nu het be stand geautomatiseerd is en ook funti- oneert, uitvoering gegeven worden aan het bepaalde in het beleidsprogramma ten aanzien van een andere taakverde ling op het gebied van de toedeling van woningen. WADDINXVEEN - VVD-wet houder Karei van Soest opent mor gen - donderdag 1 oktober - om drie uur de tot ’s avonds tien uur duren de informatiedag van het Patiënten Platform Gouda en omstreken in het Anne Frank-centrum. Het the ma van de gratis toegankelijke dag is ’’Patiënt en Zorg in Waddinx veen”. Over het algemeen kan worden gezegd, dat Excelsiors damjeugd zich in de 5e onderlinge competitieronde kranig heeft geweerd. Janneke Terpstra en Ni co Gouw presteerden goed door Kees Kramp en Gert van Mannekes remises af te dwingen. Fred van Beek deed nog meer van zich spreken gezien de volle winst op Koert Zwanenburg. Kees Slootweg en Benno Hofman zijn ook op weg om goede club- dammers te worden, echter in deze ron de moesten zij de volle winst laten aan Fred Zaadhof, respectievelijk Ruud van Dijk. WADDINXVEEN - Het eerste team van Excelsior had een niet al te beste start in de competitie van de Hoofdklas se van de Dambond Midden Holland. In en tegen Katwijk werd de afgelopen week een nederlaag geleden. Met een afgebroken partij is de stand momen teel 10-4 in het voordeel van de Katwij- kers. Vier gelijke spelen en 3 nederla gen mochten de Gouwedorp-dammers noteren. De afgebroken partij van voorzitter Piet Swart lijkt verlies in een overmacht-eindspel te gaan opleveren. WADDINXVEEN - Het gemeen tehuis krijgt nieuwe toegangsdeu ren. Daartoe heeft de gemeente raad besloten. Ondanks herhaalde reparaties blijft namelijk de hoofdtoegangs deur van het raadhuis problemen geven. De deur functioneert slecht en het slot is frequent stuk. Vervanging van deze deur, alsme de de daarop aansluitende open staande haldeuren door automati sche schuifdeuren acht de gemeen te naast bovenvermelde reden - ook gewenst uit het oogpunt van betere bereikbaarheid van het raadhuis, door rolstoelgebruik- (st)ers en bezoek(st)ers met kin der- en wandelwagens. In de begrotingsstukken is de uitga ve opgenomen. Omdat de deur we derom hapert hebben B. en W. de raad - vooruitlopend op de begro tingsbehandeling en de goedkeu ring van Gedeputeerde Staten - voor reeds thans tot het doen van deze uitgaaf te besluiten. De kosten van het aanbrengen van automatische zelfsluitende deuren wórden geraamd op 25.470,- excl BTW, zodat een krediet van in to taal 31.000,- benodigd is. Dit kre diet kan worden gedekt door voor een bedrag van 28.000,- te be schikken over het onderhouds- fonds raadhuis en voor het reste rende bedrag van 3.000,- te be schikken over het jaarlijkse bedrag beschikbaar op de begroting voor voorzieningen voor invaliden. Alles bij elkaar wordt een gevarieerd programma geboden, dat grote belang stelling van het Waddinxveense publiek zeker waard is, en waarmee het PPG en andere meewerkende groeperingen ho pen ook in Waddinxveen het denken over en werken aan mondigheid en par ticipatie van patiënten in de gezond heidszorg verder te stimuleren. WADDINXVEEN - Morgen - donderdag 1 oktober - wordt in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad tussen 15.00 en 22.00 uur de in formatiedag ’’Patiënt en Zorg in Waddinxveen” van het Patiënten Platform Gouda en omstreken gehouden. Het programma van deze dag ziet er zo uit: 15.00 uur: Opening door de wethouder van Volksgezondheid K.W.Th. van Soest. Hij spreekt over de belangenbehartiging van gebruikers van voorzie ningen in de gezondheidszorg in de regio Midden-Holland. 15.15 uur: Presentatie van het Patiënten Platform Gouda e.o. door de voor zitster mevrouw T. Zuiderent. 15.25 uur: Informeel gedeelte. Dit loopt aansluitend door tot het avondpro gramma en omvat standsbezoeken, videofilm- en diavertoning en informa tie bij de werkgroepen van het PPG zoals documentatie, klachtenopvang, wettelijke vertegenwoordigers in commissies, overleg met besturen van in stellingen, overleg met GVO-functionarissen, verzekerdenraad van het zie kenfonds Gouda, Woerden, eerstelijnsvoorzieningen in de nieuwbouwwijk Goverwelle te Gouda en deelname in klachtencommissie van de kruisver eniging Gouda. 19.30 uur: E.J. van Hoorn wil in het licht van de bezuinigingsvoorstellen door de commissie Dekker een indruk geven wat dit kan betekenen voor ie ders eigen gezondheid. 19.40 uur: Gelegenheid om vragen te stellen. 19.45 uur: D. van Lin: welke voorstellen en plannen binnen de provincie hebben gevolgen voor Waddinxveen en omgeving? 19.55 uur: Gelegenheid om vragen te stellen. 20.00 uur: K. Blakenberg: Hoe kunnen gebruikers van de gezondheidszorg meepraten? 20.10 uur: Gelegenheid om vragen te stellen. 20.15 uur: Pauze en bezoek aan de stands. 20.45 uur: Sketches gespeeld door de toneelgroep "Gezondheid en Wel zijn”. Op humoristische wijze worden de belevenissen van 2 patiënten tij dens opname in een ziekenhuis uitgebeeld. 21.15 uur: In de informele sfeer gelegenheid tot napraten met alle mede werkers van deze dag. WETHOUDER K.W.Th. VAN SOEST De geschiedenis van de Haarlemse be drijfstak gaat terug naar het begin van de jaren zeventig, toen het Waddinx veense aannemingsbedrijf voor het GEB in Haarlem druk bezig was met het leggen van gasleidingen. Eind jaren ’70, begin jaren ’80 zag Baas kans het werkpakket uit te breiden op het gebied van water, kabel en riole ring. Ook werd er sindsdien voor meer opdrachtgevers in de gehele provincie Noord-Holland gewerkt, zodat door de geografische ligging de oprichting van een zelfstandige vestiging verantwoord was. In 1980 is J. Baas Haarlem Aanne mingsbedrijf BV opgericht. ”We kun nen wel stellen dat de ontwikkeling snel is gegaan, want door de uitbreiding van de werkzaamheden zijn wij uitgegroeid naar een normale bezetting van circa 60 medewerkers. Door een combinatie van ervaring en opleidingen hebben wij voor een goede kwalitatieve personeels bezetting kunnen zorgdragen”, aldus het moederbedrijf. Van groot belang bij de ontwikkeling van J. Baas Haarlem Aannemingsbe drijf is geweest de steun die het heeft ondervonden van het moederbedrijf en de zusterbedrijven. Wat er ook voor werkzaamheden dienen te worden ver richt, bijna altijd is één van de zusterbe drijven in staat de specialistische werk zaamheden uit te voeren. Van groot belang is tevens dat de mate- riaaluitrusting uitstekend is verzorgd. Naast bedrijfswagens is er een veelheid aan aannemingsmaterieel, hetgeen elk jaar grote investeringen vergt, doch welke voor een goede werkuitvoering essentieel zijn. Bijna al het materieel dat op het werk nodig is, is in eigen be drijf of bij de zusterbedrijven aanwezig. Onder de Baas Beheer Bedrijven beho ren nog andere werkmaatschappijen die door hun geografische ligging in die ge bieden alle mogelijke werkzaamheden, welke door de Baas Bedrijven kunnen worden verricht, uitvoeren. Tot deze werkmaatschappijen behoren ook aannemingsbedrijf Henk Baas BV te Dokkum en aannemingsbedrijf J. Baas NV te Gent (België). Ook tot de Baasbedrijven behoren de volgende in Waddinxveen g< vestigde werkmaatschappijen, welke zie. onder- scnciden door technische of uitvoeren de specialisatie: WADDINXVEEN - De wijk- en speel tuinvereniging Zonnig Zuid is langzaam maar zeker gestart met de naj aarsactivi teiten in Waddinxveen-Zuid. De meisjes-club op dinsdag is al gestart, terwijl de eerste klaverjasavond inmid dels is geweest. Volksdansen voor de jeugd is al een enkele keer geschied en er was ook al een jongens- en meisjes club voor de groepen 3, 4 en 5. In de maand oktober start Zonnig Zuid met een cursus bloemschikken. De naaicursus krijgt ook een vervolg. Op veler verzoek start men ook met een creativiteitscursus De schaakleraar van vorig jaar is weer bereid gevonden om een nieuwe cursus voor beginners te gaan geven. Bij vol-' doende animo verschijnt er zelfs een to neelclub voor kinderen vanaf 10 jaar. De laatste donderdag van de maand or ganiseert een bingo-avond voor volwas senen. De laatste vrijdag van de maand is er bingo voor de kleintjes. Eens in de twee maanden is er voor de jeugd tot 16 jaar een kinderdisco. Wat houdt een Service-Bioscoop pre cies in? Het antwoord zal menige bio scoopbezoeker uiterst aangenaam in de oren klinken. In het programma van ‘ARCADE’ zal namelijk de klassieke pauze vervangen zijn door een perma nente service van het buffet-personeel. Voor elke comfortabele stoel bevindt zich een telefoontje. Via dat apparaatje kan de bezoeker op elk gewenst mo ment, strikt privé en zonder in de rij te hoeven staan, vanaf zijn zetel een con sumptie laten bezorgen, dat vervolgens op een plateau vóór hem of haar wordt gepresenteerd. Tevens is het toegestaan te roken in de Service-Bioscoop. "Dit levert geen hinder op, door de aanwe zigheid van een zeer krachtig doch ge ruisloos afzuigsysteem. De capaciteit van de overige twee zalen is respectievelijk 115 en 97 plaatsen. Bijzonder is dat van deze twee zalen als het ware één zaal gemaakt kan worden bij grote premières door het aanwezige ’interlock’-projektie systeem, waarbij met één filmkopie tegelijkertijd twee zalen kunnen worden bediend. ’ARCADE’ zal de bioscoopfunktie van de Goudse Schouwburg gaan vervan gen en valt onder de directie van de zelfde Schouwburg. Inmiddels werd voor het nieuwe bioscopentrio een be drijfsleider aangesteld. De komst van ’ARCADE’ heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar alle benodigde ver gunningen werden vorige week door de gemeente Gouda verstrekt. De straks onder puur commerciële vlag opere rende ’ARCADE’ hoopt haar poorten rond de tweede week van december feestelijk te openen met natuurlijk met een grote premières in het Kerstpro- gramma. GOUDA De bouw nabij het (win kelcentrum van de Goudse binnenstad is nog lang niet afgerond, maar in de tweede week van december zal Gouda en omstreken een gloednieuw biosco- pen-trio rijker zijn. ’ARCADE’ is de klinkende naam die staat voor drie bio scoopzalen met als unieke bijzonder heid dat zaal 1 met een capaciteit van 114 plaatsen een servicebioskoop is. De ’Service-Bioskoop’ is een nieuw ver schijnsel in het filmbedrijf; er bestaan er nog maar een paar in ons land. De regio Gouda mag zich wel zeer gelukkig prijzen met deze aanwinst, te meer daar de malaise in het bioscoopwezen nog steeds niet is verdwenen en dure projec ten zoals ’ARCADE’ in de weg staan. De Zuid-Afrika-discussie op de PvdA- ledenvergadering was een onderdeel van het agendapunt ’’actuele gemeente politiek”. Het belangrijkste deel van de vergadering was gewijd aan de bespre king van het thema daklozen in verband met het huidige Habitatjaar. De econoom en stadsplanner Gerard Verbeek hield een inleiding over het In ternationale Jaar van de Daklozen. Verbeek - die actief is binnen de Evert Vermeer Stichting - is ruim 30 jaar werkzaam in de volkshuisvestingspro- blematiek, waarvan 15 jaar in Derde Wereldlanden. Verbeek, die gewerkt heeft aan projec ten in Kenya, Indonesië en Jamaica, hield een interessant betoog, waarin duidelijk naar voren kwam dat het im mense vraagstuk van de daklozen best oplosbaar kan zijn, indien de politieke wil maar aanwezig is. Het behandelde thema was de afsluiting van een cyclus thema-activiteiten die de PvdA Waddinxveen dit jaar organiseer de. Andere thema’s die werden behan deld waren o.m. ’’Nicaragua”, ’’Milieu in Zuid-Holland”, ’’burgerlijke onge hoorzaamheid” en ’’ruimtelijke orde ning”. WADDINXVEEN - Er moet rekening mee worden gehouden dat de deze zo mer in gebruik genomen Coenecoop- brug over de Gouwe uitgerust zal gaan worden met afstandsbediening, waard oor de provinciale brugwachters over bodig worden. De provincie Zuid-Holland is elders al volop aan het experimenteren met af standbediening om de personeelskosten te drukken. Met televisiecamera’s op een centraal punt worden de auto’s en boten in de gaten gehouden. Na installatie van de afstandbediening - de provincie Zuid-Holland heeft overi gens nog geen idee op welke termijn - zal alleen in noodgevallen en bij slechte weersomstandigheden worden overgeg aan op handbediening. Door middel van stand, lezingen, video- en diapresentaties wordt door het Pa tiënten Platform Gouda en omstreken informatie gegeven over belangenbe hartiging van patiënten, opvang van klachten óver en invloed van gebruikers van voorzieningen op de gezondheids zorg. Er zal speciaal worden ingegaan op de voorstellen van de commissie Dekker, de adviescommissie van de regering van de reorganisatie van de gezondheids zorg, en de mogelijke konsekwenties daarvan voor Waddinxveen en omge ving. Het Patiënten Platform Gouda en om streken is een samenwerkingsverband van patiëntengroepen uit de regio Mid den-Holland, met de nadruk op Gouda. Het PPG wil echter haar regionale ka rakter meer nadruk geven en organi seert daarom deze dag, nadat enkele maanden geleden ook reeds een soort gelijke manifestatie in Schoonhoven werd gehouden. Op 1 oktober zullen de bij het PPG aan gesloten groepen zich in het AF-cen- trum presenteren, daarnaast echter zul len ook vertegenwoordigers deelnemen van verschillende andere provinciale of landelijke organisaties en verenigingen op het gebied van de gezondheidszorg en patiëntenbelangenbehartiging, zoals de Stichting Werkgroep 2000, het Pa tiënten Consumenten Platform Zuid- Holland, de Landelijke Vereniging van Dialyserenden en Getransplanteerden, de Vereniging van Ouders van Geeste lijk Gehandicapten. Gedurende de hele open dag is het mo gelijk stands te bezoeken, informele ge sprekken te voeren met vertegenwoor digers van patiëntengroepen en video- en diapresentaties bij te wonen. Het officiële gedeelte van het program ma wordt geopend door wethouder K.W.Th. van Soest van Waddinxveen, die om 1500 uur zal spreken over de be langenbehartiging van gebruikers van voorzieningen in de gezondheidszorg in de regio Midden Holland. Vervolgens zal mevr. T. Zuiderent als voorzitster van het PPG het woord voeren over ak- tiviteiten en ervaringen van het Plat form. In het avondprogramma, dat om 19.30 uur begint, zullen verschillende spre kers ingaan op de voorstellen voor reor- DRS. MARTIN KRAAIJESTEIN Daarbij komt nog dat met name Slinger in 1980 voorzitter van de afdeling van de PvdA was, het voorzitterschap vervulde in de commissie racisme en fascisme en ook zeer nadrukkelijk heeft meege werkt aan het vaststellen van het be leidsplan voor de periode 1982/1986. Nimmer heeft Slinger destijds dit on derwerp aan de orde gebracht. Door partijgenoot Charles Wijnen, die in 1986 vragen omtrent het contract met Boot ging stellen, is duidelijk geworden dat het huidige college niet de beschik king had over de informatie van het vo rige college, daar er geen ambtelijke ad viezen over waren verschenen. Zonder echter de schuld bij ambtenaren te leg gen, benadrukte de wethouder nog maals - op persoonlijke titel sprekend - er niets van te hebben geweten. Bep Vermeij betreurde het dat het con tract in 1984 gesloten is, maar is echter blij met het aangenomen raadsvoorstel en verwacht op korte termijn een nieu we discussie in de raad. Ook de samen werking met vele andere gemeenten in Nederland - mede tot stand gekomen door de inzet van de Waddinxveense wethouder - wordt gezien als een zeer positieve vooruitgang. WADDINXVEEN - Ondanks het gereed komen van diverse bouwpro jecten is van een afname van het aantal woningzoekenden nauwelijks sprake. Hun aantal schommelt steeds rond de 900. Met applaus schaarde de PvdA-leden- vergadering zich vorige week donder dagavond in het buurtcentrum De Boog met deze woorden achter hun lijsttrek ker bij de vorig jaar gehouden gemeen teraadsverkiezingen en lid van het colle ge van Burgemeester en Wethouders. Dat werd gedaan in reactie op de vorige week woensdag in het Weekblad voor Waddnxveen in de rubriek ’’Lezers Schrijven” geplaatste brief van oud- PvdA-vooriztter en kandidaat-raadslid Arie Slinger, die Martin Kraaijestein ervan betichtte tal van zaken bewust verkeerd te hebben aangepakt rond de contractverlenging van Waddinxveens Shell-leverancier Boot Oliehandel BV in Alphen aan den Rijn. stellen voor Waddinxveen en omge ving. De heer K. Blakenburg van het PPG zal ingaan op het thema van inspraak en participatie van gebruikers van de ge zondheidszorg. En tenslotte zal de to neelgroep van de vereniging ’’Gezond- heidheid en Welzijn” (van het gezond heidscentrum Bloemendaal in Gouda) enkele sketches spelen, waarin op hu moristische wijze de belevenissen van twee patiënten tijdens hun opname in het ziekenhuis worden uitgebeeld. R' zijn tweede achtereenvolgende KwUttd daglicht H R#»rtnc van PiiV KlAF»lr Hp7p De conclusie van PvdA-voorzitter Leo van Velzen kon niet anders zijn dan dat Hij is echter wel een last van zijn schou- Arie Slinger tot doel had de wethouder Jl” ---- bewust in een kwaad daglicht te stellen bij het Waddinxveense publiek. Voor hem en de afdeling is de Boot-kwestie nu verleden tijd, zo werd gesteld op de ledenvergadering waarbij ook Arie Slinger aanwezig was. Tijdens de behandeling van het Zuid- Afrikabeleid in de gemeenteraadsver gadering van twee weken geleden heeft fractievoorzitter Bep Vermeij ook cita ten uit het boekje ’’Kinderen in Zuid- Afrika” voorgelezen. Zij eindigde met een stukje van bisschop Tutu, die ieder een oproept niet alleen ”tot woede” over te gaan, maar ook daadwerkelijke actie te komen. De PvdA-afdeling vindt het een verheugende en prijzenswaardi- ge zaak, dat de gemeenteraad het voor stel inzake de bewustwording over Zuid-Afrika heeft aanvaard. PvdA-wethouder Martin Kraaijestein stelde op de partij vergadering dat Arie Slinger door het voeren van een ’’lage discussie” in de pers andere doelen streeft en hierbij volledig voorbijgaat aan waar het om gaat: bewustwording. Martin Kraaijestein vond de aanval van Arie Slinger temeer opmerkelijk, daar juist hij op de hoogte was van het gege ven dat Kraaijestein in 1980 door per soonlijke omstandigheden niet politiek actief was. Hei- en Waterwerken Schoonderwoert BV: het maken van zinkers en borin gen, het heien van damwanden, het uit voeren van complet^ beton- en con- structiewerkzaamheden Kabelwerken Henk Baas BV: het aan leggen van beveiligingsinstallaties, het verrichten van werkzaamheden voor de Nederlandse Spoorwegen, het plaatsen van complete verkeersregelsystemen. Bagaco Installatiebedrijf BV: het aan leggen van centrale verwarming, het in- stallatiewerk van gas, water en elektrici teit, het verrichten van dakbedekkings- werkzaamheden. J. Baas Telecommunicatie BV: het aan leggen en onderhouden van centrale an tenne systemen. Ingenieursbureau Coenecoop BV: het ontwikkelen en realiseren van glasve- zelcommunicatiesystemen, het installe ren van computernetwerken, het geven van technische ondersteuning en fun geert tevens als raadgevend adviesbu reau. De totale personeelsbezetting van de Baas Bedrijven benadert de 600 mede werkers.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 10