Kom naar Verbakel Mode en oordeel zelf over Uw voordeel!!! Verbakel mode Rabobank O Onderzoek vroegere vuilstort Staringlaan Geld opnemen? f&lgggSLiBJ Waddinxveners Geluidsisolatie W. de Zwijger- en J. v. Stolberglaan PvdA-avond Gezondheids- centrum is niet haalbaar Workshop bij Marius Erkelens Plannen voor 1 mei 1988 op doos-expo in Gouda over gemeente begroting 1988 I Derde Wereld markt in de Passage op 10 oktober Milieu Geluidhinder 10.- Emancipatiebeleid Ouderenbeleid Afvalstoffen Milieubewustwording Rabobank Geldautomaat: geld opnemen wanneer het uitkomt. Kinderdagverblijf Minderheden Chemische Afvalstoffen Huisartsen Gehandicaptenbeleid Lakstort Loketfunctie Nu voordeelcheques sparen betekent straks tientallen guldens besparen! Vluchtelingen Zuidkade 6, Waddinxveen, telefoon 01828-14000*. Iedere donderdag koopavond. Boven 500.- ontvangt u voor elke 100 gulden aankoop zelfs 20% in Voordeelcheques. Alle Voordeelcheuqes kunt u tot 31 oktober 1987 bij één van uw eerstvolgende bezoeken bij zowel Dames-, Heren- en Kinder- mode als bij La Lingerie besteden... dus volop tijd om er maximaal van te profiteren!!! Uitgezonderd: Aperitiv, Tuzzi, Yarell en Mondi. Wat moet u doen? Om u kennis te laten maken met onze nieuwe winterkollektie '87 krijgt u op deze twee weken lang bij elke aankoop van 100.- een Voordeelcheque. En u zult merken dat met die Voordeelcheques de kortingen bijzonder snel kunnen oplopen..! Rekent u maar even mee: Gemeente wil 5e peuterspeelzaal In 1987 is door het in gebruik nemen van ”De Vlieger” een voorwaarde gescha- Nog in 1987 zal het oriënterend onder zoek naar de lakstort aan de Wilhelmi- nakade worden afgerond. De resultaten daarvan zullen de raad ter kennis wor den gebracht. Naar aanleiding WADDINXVEEN - Nog dit jaar wordt een begin gemaakt met het nader onderzoek op de voormalige vuilstort bij de Staringlaan door de provinci ale Projectgroep Sanering Bodemverontreinging. De gemeenteraad is voorgesteld voor de bodemsanering een reserve van 800.000,- te vor men, waarvan de helft moet worden gebruikt voor het afboeken van eer der beschikbaar gestelde kredieten voor het schoonmaken van stukken grond. Voor de uitvoeringsprogramma milieu beleid heeft de Milieudienst geen rijks- gelden ontvangen. In de loop van 1988 zal de Milieudienst het uit te voeren mi lieubeleid planmatig gaan opzetten. De Rabobank geldautomaat is gastvrij: iedere houder van een pas die geschikt is voor het gebruik van een geldautomaat kan er terecht, ook als u geen cliënt bent van de Rabobank. Dit jaar hebben B. en W. in de commis sie Welzijnszaken gerapporteerd over de uitvoering van de wet minderheden. In 1988 zullen zij dit herhalen. In okto ber zal het jaarlijkse overleg met de ver tegenwoordigers van de minderheden plaatsvinden over het Rijksprogramma 1988 en andere zaken, de minderheden betreffende. Binnenkort zal een 22-tal ambtenaren uit de regio een cursus van de Stichting Rijn en Lek volgen om hun inzicht in de minderhedenproblematiek te vergro ten. in 1988 tot mogelijk 3 %o van het aantal inwoners. B. en W. staan positief tegen over het realiseren van extra opvang plaatsen. Met de plaatselijke Vereniging van Vluchtelingen hebben zij reeds overleg hieromtrent gevoerd. Zij heeft haar me dewerking toegezegd. Op korte termijn zullen B. en W. de raad verder informe ren over de stand van zaken. Parallel aan de doos-tentoonstelling wordt een expositie gehouden in de Je- ruzalemkapel te Gouda van het ’’gewo ne” werk van de deelnemende kunst enaars. Deze is alleen in de weekeinden geopend, namelijk 10, 11, 17, 18, 24 en 25 oktober, steeds van 14.00 -17.00 uur. pen voor het voorgestane emancipatie beleid. Ook in het gemeentelijk person eelsbeleid, het sociaal-cultureel werk en het scholingsbeleid, worden vorderin gen gemaakt. In de emancipatienota zullen B. en W. hun verdere beleids voornemens aan de raad voorleggen. Het jaarlijks overleg met de vrouwenor ganisaties over de verdeling van het sub sidie zal binnenkort plaatsvinden. z De opening van deze tentoonstelling is komende zaterdagmiddag 3 oktober om drie uur door prof. dr. J.M. Dirken, rec- tor-magnificus van de Technische Uni- versiteit in Delft. In opdracht van het Gemeenschappe lijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden- Holland en Rijnstreek (GVB) is eén studie verricht door het Ingenieursbu reau DHV naar de afvalverwerking na 1990. Na bestudering van een aantal al ternatieven en varianten is besloten na 1990 door te gaan met het systeem van de afvalstoffenverbranding bij de Af valverwerking Rijnmond. Deze wijze van verwerking is financieel het goedkoopste terwijl bovendien een hoge mate van hergebruik gerealiseerd wordt. Door de verbranding van afval komt energie vrij die grote gebieden voorziet van stroom. De kosten van het systeem kunnen wor den teruggebracht door maatregelen ten aanzien van overslag en inzameling. Zo wordt overwogen de bestaande overslagstations te Alphen aan den Rijn en Gouda te vervangen door nieuw bouw in Gouda. Aan de gemeenten bin nen het verwerkingsgebied wordt in overweging gegeven om over te gaan op mini-containers in plaats van zakkenin- zameling. Ook in Waddinxveen zullen wij binnenkort een gewijzigde manier van inzameling nader aan de orde stel len. Anke Mensink toont in Gouda haar be schilderde perspex doosjes met de be kende ’’blootjes” en Loes Huis in ’t Veld heeft speciaal voor deze tentoon stelling drie "Walking Boxes” gemaakt. De tentoonstelling duurt tot en met 1 november. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00 - 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.00 - 17.00 uur. In 1988 zullen B. en W. de activiteiten die in het kader van het Europees Jaar voor het Milieu zijn gehouden. Nu de gemeente alle milieutaken aan de Mi lieudienst heeft overgedragen zal ook de milieu-educatie in regionaal verband worden uitgevoerd. Bij de instelling van de Milieudienst heeft minister drs. Ed Nijpels een be drag beschikbaar gesteld voor milieu- educatie-activiteiten. De gemeente zal aandacht blijven schenken aan de be vordering van de milieu-bewustwording die moet leiden tot voorkoming van ver vuiling. geld en goede raad Rabobank Waddinxveen Kerkweg-Oost 161 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 WADDINXVEEN - Op de landelijke actieweek ’’Honger hoeft niet” zal vol gende week zaterdag in Waddinxveen worden ingehaakt met een expositie en een Derde Wereldmarkt in de Passage. Op het plein voor de Kruiskerk zal tus sen 10.00 en 16.00 uur de aandacht van menige voorbijganger worden gevraagd voor het internationale hongerpro- bleem. Voor ’’Honger hoeft niet” werken in Waddinxveen samen de CBTB, het NI- VON, de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, de Stich ting Wereldwinkel met de Stichting Ge red Gereedschap en de ZWO (Zending, Werelddiakontaat, Ontwikkelingssa- rnenwerkingj-commissie van de her vormde Immanuëlkerkgemeente en de Gereformeerde Kerk. Bij de activiteit zijn wellicht ook betrok ken organisaties als Tear Craft (Goed Werk), Tear Fund, Woord en Daad en Amnesty International. Gezamenlijk willen ze duidelijk maken dat Waddinx veners ook wereldburgers willen zijn, die zich verantwoordelijk voelen en daar waar mogelijk mee willen helpen het hongerprobleem de wereld uit te helpen. Voor de Nederlands Hervormde en de Gereformeerde Kerk is de tweede zon dag van oktober, ieder jaar ”de zondag van het Werelddiakonaat”. Zondag 11 oktober zal in het kader van ’’Gaven de len Wereldwijd” het delen van voedsel centraal staan. ’’Gaven delen Wereldwijd” is het the ma waarmee zending werelddiakonaat en ontwikkelingssamenwerking van de Hervormde Immanuëlkerkgemeente en de Gereformeerde Kerk voor het derde jaar samenwerken. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense kunstenaressen Anke Mensink en Loes Huis in ’t Veld doen mee aan de expostitie in het stedelijk museum Het Catharina Gasthuis in Gouda, waarmee het Kunstcentrum Burgvliet haar visie geeft op de doos als kunstobject. WADDINXVEEN - In de werkruimte van binnenhuisarchitect Marius Erke lens aan de Zesde Tochtweg 4 (tel. 1793-1618) houden Andreas Groen en Saskia de Bruin op zaterdag 7 november een workshop, waarvoor een beperkte inschrijving geldt. De workshop wil een verhelderende en stimulerende blik werpen op ieders persoonlijkheid en ka rakter. De onderwerpen die aan de orde komen zijn het leren ervaren van je aura en chakra’s, door ze ieder afzonderlijk waar te nemen, leren jezelf te bescher men, gronden/aarden, leren je energie schoon te maken, leren jezelf te voeden met verschillende voedende energieën, het ontdekken van nieuwe mogelijkhe den voor jezelf en ontdekken hoe be langrijk het is om meer van jezelf te houden en (h)eerlijk te zijn wie je bent. Na deze workshops is er de mogelijk heid een cursus te volgen, onder leiding van Andrea Groen en Saskia de Bruin, waarin men leert voorgaande onder werpen te integreren in het dagelijks le ven. Op de workshops kan men alle in formatie over deze cursus krijgen. De workshop beslaat een hele zaterdag van 10 tot 1van 2 tot 5 en van 7 tot plm. 10 uur. De workshop kost 165,- incl. stencils, koffie en thee. ”Wij zullen in overleg treden met de stichting over de realisering van een nieuwe peuterspeelzaal, waarbij ook de op korte termijn noodzakelijke ver plaatsing van de peuterspeelzaal aan de Jan Willem Frisoweg onderwerp van ge sprek zal zijn”, aldus B. en W. Óver de ontwikkeling van het Gastou- derproject Waddinxveen hebben B. en W. de raad in de commissie voor Wel zijnszaken uitvoerig geïnformeerd. Zij zullen de nieuwe ontwikkelingen welke mogelijk zijn gemaakt door de subsi diëring van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur met be langstelling, doch kritisch, volgen. Het streven in Waddinxveen een kin derdagverblijf te vestigen wordt sterk bemoeilijkt door het ontbreken van vol doende financiële middelen. Het Rijk laat het op dit punt ook volledig afwe ten. Teneinde deze impasse te doorbreken willen B. en W. een overleg starten met de Vrouwenraad, het bedrijfsleven en andere betrokkenen om te onderzoe ken welke mogelijkheden er zijn om in Waddinxveen een kinderdagverblijf te realiseren, waarbij wellicht een wat minder traditionele aanpak noodzake lijk is. WADDINXVEEN - De gemeen telijke wens om te komen tot stich ting van een gezondheidscentrum heeft helaas niet geleid tot het reali seren hiervan. Andere mogelijkhe den - zoals samenwerkingsverban den in de eersteKjnszorg - worden nauwlettend gevolgd, teneinde hierop zo mogelijk te kunnen in spelen. Naast de specifieke adviezen en contro les heeft de Milieudienst in 1987 in sa menwerking met de provincie en het mi nisterie van VROM controle-acties ge houden bij garagebedrijven, schilders bedrijven, verf- en lakfabrieken en - groothandelaren. Op grond van de be schikbaar komende onderzoeksresulta ten zal in 1988 een aantal nadere contro les worden gehouden. Ook zal in 1988 gewerkt worden aan een verdere integratie van milieucontroles in samenwerking met de provincie en la boratoria. Verwacht wordt dat de pro vincie met een provinciaal plan komt over de inzameling van klein chemisch afval van bedrijven. De inzameling van klein chemisch afval bij de dienst Openbare Werken voor ziet in een behoefte. In de jaren 1984, 1985 en 1986 werd resp. 500, 1250 en 3000 liter olie ingezameld. Door het plaatsen van de ecotainer in 1986 is de inzameling van ander chemisch afval toegenomen van 1000 kg in 1985 tot 2.703 kg. Via voorlichting, zoals onder meer op de milieumarkt is gebeurd, wordt het belang van apart inzamelen van deze af valstoffen onder de aandacht gebracht. Waddinxveen bevinden zich geen ur gente saneringsprojecten Spoorwegla- waai. Begin dit jaar is het autonome geveliso- latieproject particuliere woningen He- negouwerweg afgerond. Andere auto nome gevelisolatieprojecten zijn voor lopig niet gepland. Indien echter aan huurwoningen gevel- verbeteringen in het kader van de Rege ling Geldelijke Steun Voorzieningen aan Huurwoningen plaatsvinden, dan kan eventuele geluidisolatie in het ka der van deze zelfde regeling wél worden meegenomen. Wanneer de woningbouwverenigingen hun plannen voor de woningen aan de Juliana van Stolberglaan en de Willem de Zwijgerlaan doorzetten, komen zij naar verwachting in 1988 hiervoor in aanmerking. Per 1 juli 1987 is het Besluit geluidhin der spoorwegen van kracht geworden. In dit Besluit zijn procedures, voor keurswaarden en plafondwaarden vast gesteld voor nieuw te bouwen woningen en andere geluidgevoelige bestemmin gen binnen de zone van een spoorweg. In Waddinxveen bedraagt de zone ter weerszijden van de spoorbaan 100 me ter. Binnen dit gebied dient in het ver volg bij nieuwbouw een akoestisch on derzoek plaats te hebben. Bestaande (sanerings-)situaties worden geregeld in de Bijdrageregeling Spoor- weelawaai Bestaande Wonineen: in Andrea Groen en Saskia de Bruin: ”In ons werk als readers ontdekken we hoe veel behoefte er is aan meer duidelijk heid over het functioneren van energie. Aan de hand daarvan organiseren wij workshops, waarin je beter leert om gaan met je eigen energie en die van an deren”. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Arbeid houdt volgende week dinsdagavond 13 oktober om half negen in het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan een informatie-avond over de gemeen tebegroting 1988. De vijfmansfractie zal een toelichting geven op de begroting en er is gelegen heid tot het stellen van vragen, dan wel het voeren van een inhoudelijke discus sie over de diverse beleidsterreinen. De gemeentelijke algemene beschou wingen vinden plaats van 27 t/m 29 ok tober. De gemeente vindt dat er in 1987 op het gebied van het milieubeleid het een en ander is gebeurd. Met name de bevor dering van de milieubewustwording heeft de nodige aandacht gekregen. Een en ander mede naar aanleiding van het Europese Jaar voor het Milieu. Ook de overdracht van milieutaken aan de Milieudienst Midden-Holland vond plaats. De Waddinxveense milieumarkt waarop de gemeente het compostvat in troduceerde, was ook een voor 1987 be langrijke activiteit. Naast de overdracht van de technische milieutaken in 1986 aan de Milieudienst Midden-Holland is, door het vertrek van de gemeentelijke milieu-ambte- naar, dit jaar besloten tot overdracht van alle milieutaken aan deze dienst. Naast de kosten voor de technische ta ken 96.640,-) is hiervoor een bedrag nodig van 28.600,-. Daar staat tegen over een bezuiniging op salarissen van 65.000,- wegens het niet vervullen van de vacature ambtenaar milieuzaken hetgeen per saldo een voordeel oplevert van plm 36.400.-. Voorbereidingen worden getroffen voor het opstellen van een profiel schets voor de vestiging van een 9e huisarts in 1988. De selectie ge schiedt volgens de door Midden- Holland vastgestelde selectie-af- spraken en criteria. B. en W. zijn verheugd dat de realise ring van een gezinsvervangend tehuis in de wijk Zuidplas nu mogelijk is gewor den. Indien zich daartoe mogelijkheden voordoen zullen zij inititatieven om in de gemeente verdere voorzieningen voor verstandelijk gehandicapten te re aliseren positief benaderen. Het ouderenbeleid zal in de komende tijd nadrukkelijk de aandacht krijgen. Dit jaar is de inventarisatienota oude renbeleid gereed gekomen. Deze nota geeft een goed inzicht in de stand van zaken in het ouderenbeleid en de knel punten die aangepakt moeten worden. Op basis van deze inventarisatie wordt nu gewerkt aan de toegezegde beleid snota. Onderwerpen die in de nota in ie der geval bijzondere aandacht krijgen zijn de huisvesting, het welzijn en de zorgbehoefte van ouderen. Tevens zal de organisatie en structuur van het ge meentelijk ouderenbeleid in samen hang met het bestaande particulier initi atief om een nieuwe aanpak vragen. De samenwerking tussen het particulier initiatief onderling en in relatie met de gemeente in het kader van het flanke rend ouderenbeleid functioneert goed. Wij verwachten dat het beleid voor ou deren extra financiële middelen zal vra gen. In de beleidsnota zullen B. en W. daar nader op ingaan. Op korte termijn zullen zij conform het beleidsprogramma een studie verrich ten naar de begrotingsstructuur van de Stichting Dienstverleningscentrum An ne Frank. Een van de onderwerpen bij deze studie betreft de financiële verhouding tussen de eigenaresse van het centrum, de Stichting Bejaardenhuisvesting en de Stichting Dienstverleningscentrum An ne Frank. Bij de start van dit complex is mede om subsidie-technische redenen een verdeelsleutel töegepast die om ob jectieve redenen om bijstelling vraagt ten gunste van de Stichting Dienstverle ningscentrum Anne Frank i.c. de ge meente. Door de projectgroep is de eerste fase van het saneringsonderzoek op het ter rein van de voormalige gasfabriek aan de Kromme Esse uitgevoerd. Er zal in de komende periode een saneringsplan worden uitgewerkt op technisch, mi lieuhygiënisch en financieel gebied. Uitgegaan wordt van een plan dat voor ziet in het ontgraven van de verontrei nigde grond (ook de diepgelegen ver ontreiniging), onttrekking van het meest verontreinigde ondiepe en mid- deldiepe grondwater ter plaatse van het voormalige fabrieksterrein zelf en ont trekking van het diepe verontreinigde grondwater. Naast de 24-uurs bereikbaarheid per dag van de Milieudienst voor het indie nen van klachten vervult deze dienst ook de loketfunctie voor het publiek eenmaal per week op woensdagmorgen in het gemeentehuis of volgens af spraak. Een ieder kan met klachten 24 uur per dag telefonisch bij de centrale meldpost van de dienst terecht. In de komende periode zal een aantal lopen de Hinderwetzaken door de Milieu dienst worden afgehandeld waarna een meer gerichte en actieve aanpak van nieuwe of herziene vergunningen zal plaatsvinden. WADDINXVEEN - Het 1-mei-comité Waddinxveen, dit jaar verantwoorde lijk voor een geslaagde gezamenlijke viering van de Dag van de Arbeid, wil 1 mei 1988 opnieuw een dergelijke dag vieren. Volgende week woensdagavond 14 ok tober om half negen komt het 1-mei-co mité Waddinxveen in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan bijeen om nadere plannen daarvoor uit te wer ken. Tijdens deze bijeenkomst wordt be sproken of een gezamenlijk vieren van de 1-mei-activiteiten door alle progres sieve organisaties in Waddinxveen ook in 1988 tot de mogelijkheid behoort. De gezamenlijke uitvoering van 1-mei- activiteiten heeft al tot goede resultaten geleid. Tevens kon er een bedrag wor den overgemaakt voor het ANC in Zuid-Afrika. Het 1-mei-comitë nodigt iedere pro gressieve organisatie in Waddinxveen uit met één of meerdere vertegenwoor digers naar de te houden bijeenkomst te komen. Ook individuele geïnteresseer den, die mee willen denken en werken aan de invulling van het komende 1- mei-programma, zijn op 14 oktober van harte welkom in De Boog. Naar aanleiding van geconstateerde bo demverontreiniging in het gebied van het Brugcentrum en op de lokatie Klei- kade/Dorpstraat is besloten tot onmid dellijke gedeeltelijke sanering. De lo- katies zijn inmiddels aangemeld bij de provincie in de hoop dat de sanering verder kan worden uitgevoerd en de door de gemeente reeds gemaakte kos ten voor vergoeding in aanmerking ko men. VERBAKEL STROOIT MET NAJAARS- KORTINGEhE.! 4qp.de nieuwe kollektiW DAMES-, HEREN- EN KINDERMODE De geldautomaat van de Rabobank is altijd open. In principe kan iedereen met een betaalrekening er terecht. Dag en nacht, ook in het weekeinde. Dus voortaan neemt u geld op wanneer het uitkomt! U doet dat met behulp van een Eurochequepas of bankpas en een geheime code, die alleen aan u bekend is. Snel, veilig en gemakkelijk. Kom even langs bij üw Rabobank, dan vertellen wij er graag meer over. De Rabobank geldautomaat staat tot uw beschikking in Waddinxveen, Kerkweg-Oost 161 WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld te komen tot de oprichting van een vijfde peuterspeelzaal door de subsidie aan de Stichting Peuterspeelzalen te verhogen met 12.000,-. De stichting heeft een aanzienlijke wachtlijst. Het vluchtelingenbeleid is in een stroomversnelling gekomen door de in voering van de Regeling Opvang Asiel zoekers. Gemeenten wordt gevraagd om opvangplaatsen voor asielzoekers mogelijk te maken, oplopend van 1 %o

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17