GEMEENTE WADDINXVEEN 2e Cirkelflat raakt bewoond Kabelkrant Modeshow Verbakel deze Maand SSW begonnen met toewijzing FL<RIDk Gehandicapten centraal op radio RTW Antiekbeurs Kunstmin Keurslager Koot opent worstseizoen BOUWVERGUNNINGEN VOLKSGEZONDHEID BELASTINGEN Popexpress fWIKMM VOORLICHTINGSA VOND COMPOSTVAT SPREEKUREN 25 jAAR PROF. KOMSTAMM-MAVO KAMERMUZIEKCONCERT EXPOSITIE Vijftig huizen VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN I 01820-16066 Restaurant "KUNSTMIN",GOUDA A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte In «e na*n<* »»Ftenber hebben we We aktie BÜBBELFRIKTS BUBBELFR1NTS Inzien «ewenst wer<tt the Je twee afBeWrwkt. Bit natuurlijk attija bij on», naar Bete naanw i« het w*l ere voer4elie:n»t B,5B eer «ete. Eentje houden v en We anWer kunnen we nu voorde»i»> weaseven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 010-362244 een (bedrijfs)woning degene die op 4 Verder zijn interviews te verwachten met Marianne Spoor over zwemrevali- datie en -receratie en met Martin ’t Hooft die zich bezighoudt met gehani- captenballet. Tevens blijft in het pro gramma ruimte voor de bekende onder delen als agenda, nieuws, cryptovraag en, vanzelfsprekend, de wekelijkse kantekeningen. Op de agenda o.a.: Reorganisatie gemeentelijke diensten. Gemeentebegroting 1988, functie 4 (incl. begroting Samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum). Meerjarenbegroting 1988-1992. Commissie voor Welzijnszaken op dinsdag 6 oktober 1987, aanvang 16.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Concept-voorstel inzake Inventarisatie Karakteristieken van Wad- dinxveen. Begroting 1988 (binnen het takenpakket van de commissie). Op de agenda o.a.: Begroting 1988. Verslagen commissie. Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken op woensdag 7 oktober 1987, aanvang 20.30 uur, in het gemeentehuis. Commissie voor Economische en Sociale Zaken op woensdag 7 oktober 1987, om 19.00 uur, in het gemeentehuis. Regionale indicatiecommissie bejaardenoorden op maandag 5 oktober 1987, aanvang 16.30 uur, in het gemeentehuis. Rioolrechten Dezer dagen, met dagtekening 30 september 1987, zijn c.q. worden verzonden de aanslagbiljetten voor de rioolrechten 1987. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Waddinxveen, 30 september 1987. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 14433 14433 Inenten kinderen geboren in 1978 Op woensdag 7 oktober 1987 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid tot kos teloze inenting tegen difterie, tetanus en polio, voor kinderen gebo ren in 1978, in de maanden juli t/m december. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Inlichtingen: Gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 249. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 30 oktober 1987 van 10.00-12.00 uur. uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 2 oktober 1987 van 10.00- 12.00 uur. VRIJDAG 2 OKTOBER 19-22 UUR. ZATERDAG 3 OKTOBER TI-18 UUR ZONDAG 4 OKTOBER 11-18 UUR Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Prof. Kohnstamm- mavo te Waddinxveen organiseren wij een REÜNIE voor alle oud-leerlingen op zaterdag 31 oktober a.s. in de school. Wie deze reünie wil bijwonen wordt verzocht zich schriftelijk op te geven bij de reüniecommissieonder vermelding van naam en adres, waarna nadere informatie toegezonden wordt. Wij verzoeken u vriendelijk andere u bekende oud-leerlingen op deze reünie op merkzaam te maken. Aanmelden gaarne voor 10 oktober a.s. Reüniecommissie Prof. Kohnstamm-mavo Mauritslaan 55 2741 CE Waddinxveen tel. 01828-13548 Op donderdag, 8 oktober a.s., wordt in de Brugkerk in het kader van de Waddinxveense Kunstdagen het eerste kamermuziekconcert in de nieuwe serie gegeven. Het concert wordt verzorgd door het ROYAL SWEDISH ORCHESTRA, o.l.v. Mats Liljefors, met solistische medewerking van Abbie de Quant, fluit, en Nico de Gier, hobo. Het concert begint om 20.30 uur. Abonnementen en kaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur (tel. 14433) en vanaf een half uur voor de aan vang van het concert aan de zaal. Van 3 t/m 24 oktober 1987 worden in het kader van de Waddinx veense Kunstdagen in de raadzaal van het gemeentehuis zeefdruk ken geëxposeerd van KEES VAN BOHEMEN. De heer M. Kraaijestein, wethouder voor o.m. Kunstzaken, zal bij die gelegenheid de Waddinxveense Kunstdagen officieel van start doen gaan. De heer P.A.H. Hermens, secretaris van het bestuur van de Wad dinxveense Kunstdagen, zal de expositie openen. De muzikale om lijsting zal worden verzorgd door de fluitisten Kees Alers en Ben Carstens. Een ieder die daar belangstelling voor heeft, wordt van harte uitge nodigd bij dit gebeuren, dat op zaterdag 3 oktober a.s. om 16.00 uur zal plaatsvinden, aanwezig te zijn. De expositie is geopend van maandag t/m vrijdag tijdens kantoor uren en daarnaast op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dag van 13.00 tot 16.00 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Teruggaaf Teruggaaf van betaalde rioolrechten is slechts in twee gevallen mo gelijk: a. als in de loop van het belastingjaar de aansluiting op het gemeen telijk riool door sloop of anderszins is beëindigd wordt een - ge deeltelijke - teruggaaf verleend; b. wanneer een perceel waarvoor een aanslag is opgelegd 12 maan den achtereen ongebruikt en onverhuurd is gebleken wordt hem die gedurende dat hele tijdvak is aangeslagen ontheffing ver leend. Alarmering Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten WADDINXVEEN - De lokale omroep RTWdie nu elke zaterdag van 1200 tot 18.00 uur in de lucht, is op de 101.1 FM- band, gaat het tweeurige magazine ’’Rondom de hefbrug” van 15.00-17.00 uur steeds in het teken van een bepaald thema zetten. Belastingplicht In Waddinxveen geschiedt de heffing van rioolrecht van hen die eigenaar zijn van een gebouwd onroerend goed dat is aangesloten op de gemeentelijke riolering. In het algemeen wordt de aanslag opgelegd aan degene die op 1 januari van het belastingjaar (in dit geval dus 1 januari 1987) eige naar is. Alleen indien de aansluiting op de gemeentelijke riolering in de loop van het belastingjaar tot stand is gekomen, is de aanslag over een ge deelte van het jaar berekend. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a. op dinsdag 6 oktober 1987, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Horen bezwaarden ca. tegen het bestemmingsplan Landelijk Ge bied West; le herziening. Kantorenontwikkeling ca. langs Wilhelminakade. Uitbreiding tuinbouwbedrijf Piasweg. Begroting 1988 (binnen taakopdracht commissie). Voorbereidingsbesluit Julianastraat 1. Streekplan Zuid-Holland Oost. Verzoek om medewerking t.b.v. bouw van aan Tuinbouwweg 12. Herziening exploitatie-opzet bedrijfsterrein Coenecoop. van Foto De Rooij aan de Nesse. WADDINXVEEN - De woningbouwvereniging Samen Sociale Woning bouw (SSW) is begonnen met de toewijzing van de woningen in de tweede cirkelflat, die aan het Floriserf in de woonwijk Zuidplas is neergezet. SSW is ook de huisbaas van de eerste in Waddinxveen neergezette woontoren. De woontoren is, naar een ontwerp van het Rotterdams architectenbureau Hoogstad, Weeber, Van Tilburg, ge bouwd door het Waddinxveense aanne mingsbedrijf Rehorst BV. De eerste paal voor de cirkelflat werd in oktober vorig jaar geslagen door de toen bijna met de VUT gaande directeur A.M. Zwamborn van Openbare Werken en Bedrijven. Vlak voor de bouwvakvakantie is het gebouw - in het gemeentehuis omschre ven als woontoren B - uit de steigers ge komen en direct na deze vakantie is met met man en macht verder gegaan met de afwerking binnen. Begin oktober zal de bovenste bouwlaag voor bewoning ge reed komen en daarna iedere week een bouwlaag (van boven naar beneden). Aandacht wordt in het programma Po- pexpres (13.10-14.10 uur) geschonken aan de Superprijs Midden-Holland in het kader van de Kunstdagen, waarbij 35 muziekgroepen uit de regio om deze prijs strijden. Popexpres zal zaterdag 3 nummers van Waddinxveense deelne mers laten horen, op 10 oktober hoopt Popexpres het winnende nummer life te kunnen uitzenden. Commissie voor Openbare Werken, Bedrijven en Sportzaken op woensdag 7 oktober 1987, aanvang 19.00 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Begroting 1988 (binnen taakgebied commissie). De "kabelkrant" van Hans Scholtes (Foto: Hans Scholtes). GOUDA - In het Goudse Kunstmin wordt komende vrijdag (19.00-22.00 uur), zaterdag (11.00-18.00 uur) en zon dag (11.00-18.00 uur) voor de 65e maal een Kunst- en Antiekbeurs gehouden, die in het teken staat van oude schilderi jen en antiek. Onder auspiciën van de Verenigde Ne derlandse Antiquairs (VNA) zal een ge selecteerde groep van gerenommeerde antiquairs, afkomstig uit alle delen van ons land, het beste van hun collectie to nen in het gastvrij Gouda. Voor bezoekers aan de beurs bestaat de mogelijkheid tot gratis taxatie van (meegebrachte) schilderijen en aqua rellen door een beëdigd taxateur. Bij voldoende aanbod zal een zgn. consig- natie-stand jvorden ingericht, alwaar particulieren kunst en antiek uit familie bezit in bruikleen ten verkoop kunnen, geven. De 65e Kunst/Antiekbeurs pretendeert geenszins een elitair evenement te zijn. De organisatie van de beurs wil de ge dachte doorbreken dat antiekbeurzen er uitsluitend zouden zijn voor bevoor deelde liefhebbers met een dik gevulde portemonnee. De doelstelling van de VNA is echter om in de regio Gouda een breed publiek kennis te laten ma ken met betaalbaar antiek van verant woorde kwaliteit. De uitzending van komende zaterdag, welke zal worden gepresenteerd door Peter van de Meerschaut, staat in het te ken van geestelijk gehandicapten en dan met name de invloed van komende bezuinigingen. Het programma start met een groepsin terview met enkele ouders van geeste lijk gehandicapten, die nader op de ge volgen van deze bezuinigingen zullen ingaan. Dit interview vormt dan de lei draad voor de rest van het programma dat vanzelfsprekend zal zijn doorspekt met ’’easy listening”-muziek. Verzoek(en) om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: - het oprichten van een reclamemast nabij het perceel Wilhelmina kade 25. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: - Zuidkade-Wilhelminakade, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woning wet. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter in zage met ingang yan 1 oktober 1987, gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter gemeentesecre tarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raad huisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK Wad dinxveen). internatie Gebruik is gemaakt van bruin gewolkte vloertegels in douche en toilet, van wit te wandtegels in douche, toilet en keu ken boven het aanrecht, van grijzen vloertegels in de centrale hal en van licht grijzen wandtegels in de posthal. De huizen zijn toegankelijk via de voor hal, waarin zich de postkasten en de huistelefoon bevinden. De centrale hal, waarin zich de voordeuren, de lift en het trappenhuis bevinden, is afgesloten. Het balkon biedt een extra verticale vluchtweg door middel van luiken en ladders. WADDINXVEEN - Wat de start van het haringseizoen betekent voor de vis handelaar, betekent de start van het nieuwe rookworstseizoen voor de Keur slager van het winkelcentrum Groens- voorde, Koot, namelijk féést. Wie iets te vieren heeft trakteert en daarom houden alle Nederlandse Keur slagers een 5-weekse aktie. Inzet is een groot aantal gratis rookworsten die de konsument in korte tijd bij elkaar kun nen sparen. Voorzichtige berekeningen tonen aan, dat de Keurslagers samen gedurende de 5 weken van de aktie rond de 1 miljoen rookworsten gaan uitdelen. Het is een manier van feest vieren die uniek is in ons land. Op de agenda o.a.: Behandeling begroting 1988 (binnen taakopdracht commissie) en meer j arenbegroting Op 8 oktober a.s. organiseert de gemeente, in samenwerking met de V. A.M.een voorlichtingsavond over het gebruik van het compost- vat. Iedereen die tijdens de milieumarkt op 12 september jl. heeft laten blijken interesse te hebben in een compostvat ontvangt een dezer dagen een persoonlijke uitnodiging voor de voorlichtingsavond. Alle andere geïnteresseerden worden bij deze van harte uitgeno digd de informatie-avond op 8 oktober bij te wonen. In een ’’doorlopend” programma zal van 18.00-20.00 uur in de kan tine van Openbare Werken aan de Noordkade informatie worden verstrekt over de werking van het compostvat. Onder meer zal een diaserie worden getoond over het zelf composteren en zullen even tuele vragen worden beantwoord. Tijdens de avond kan men uiteraard ook een compostvat afhalen. De kosten van een compostsilo zijn normaliter 120,-. Om het composteren te stimuleren verleent de gemeente een subsi die van 50,- per silo. Indien derhalve 70,- wordt overgemaakt op gironummer 8708 of banknummer bij de Rabobank in Waddinx veen 3668.01.694 ten name van de gemeente Waddinxveen onder vermelding van ’’compostsilo”, zal men op 8 oktober een compostsi- lo meenemen. Bij diegenen, voor wie het meenemen van de compostsilo een be zwaar vormt, zal de compostsilo op vrijdag 9 en/of maandag 12 okto ber 1987 thuis worden bezorgd. Ter voorkoming van teleurstellingen wordt men verzocht - voor alle zekerheid - het betalingsbewijs (giro- of bankafschrift) naar de in formatiebijeenkomst mee te nemen. Desgewenst kan men tijdens de informatiebijeenkomst ook contant 70,- betalen voor een compostvat. Inlichtingen Nadere informatie met betrekking tot de opgelegde aanslag c.q. de tarieven wordt verstrekt door de afdeling financiën, tel. 14433 (tst. 134 of 151). WADDINXVEEN - Bij Foto De Rooy krant. Deze zogenaamde kabelkrant is aan de Nesse is sinds enige tijd een ”Ka- dus alleen bij Foto de Rooy te zien belkrantprogramma” te zien. Een af wijkende versie overigens van de enige echte uitgave van het Weekblad voor Waddinxveen. Het betreft hier een ei gen ontwerp van fotograaf Hans Schol tes, die ook als computerfreak door het leven gaat. ”Op maandagavond geef ik een begin nerscursus voor computergebruikers. Daarnaast organiseer ik de wekelijkse bijeenkomsten van de Goudse Commo dore Gebruikers Club”, aldus Hans Scholtes. ”Het idee is ontstaan tijdens een van die avonden. Ik wilde een soort lichtkrant op de tv. In de programmeertaal Basic van Commodore is het niet zonder meer mogelijk om letters dubbel zo groot op het scherm te krijgen. Met behulp van enkele clubleden is een computerpro gramma gemaakt waarbij dit wel moge lijk is”. Als een echte redacteur kan Hans Scholtes nu tekst voor een pagina ge woon intikken. Een bepaalde code zorgt voor de afbeeldingsgrootte. De di verse tekstpagina’s komen na elkaar op het scherm, net als bij de echte kabel- Commissie Volksgezondheid en Milieuzaken op donderdag 1 oktober 1987, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Concept-verordening verzorgingstehuizen Begroting 1988 (binnen taakgebied commissie). Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 5 oktober 1987, aanvang 20.30 uur. Op de agenda o.a.: Beleidsplan 1987-1990 en herziene begroting 1987 van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen. Begroting 1988 (binnen het takenpakket van de commissie). Informatie uit werk- en projectgroepen. Waddinxveens tweede cirkelflat omvat 50 gelijke woningen, waarvan er twee op de begane grond, zijn gesitueerd en de overige 40 woningen verdeeld over 8 bouwlagen met elk 6 woningen. De wo ningen hebben een royale woonkamer (28,8 vierkante meter), een aangren zende, open keuken (5 vierkante meter) en 2 slaapkamers (11 en 8,2 vierkante meter). De etagewoningen hebben al len een balcon (ruim 5 vierkante me ter). Volgens de woningbouwvereniging SSW zijn de flats geschikt voor alleen staanden en 2-persoonshuishoudens, onvolledige gezinnen, woningzoeken den die willen trouwen of samenwonen en eventueel voor ouderen (op de on derste twee woonlagen). De voorlopig vastgestelde huur zal 478,70 gaan be dragen en de servicekosten 50,30. De gevels en gevelkozijnen zijn volledig geïsoleerd. De centrale verwarmingsin- stallatie is gecombineerd met de warm tevoorziening. In de buitenkozijnen zijn ventilatieroosters aangebracht. De keuken, de douche en het toilet worden mechanisch afgezogen. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense Modehuis Verbakel BV hield vorige week woensdagavond in Gouda een zeer geslaagde en drukbezochte modeshow. Het is ongelooflijk hoe ac tueel de najaars- en wintermode aan de Nesse is. Bureau Burgerzaken: bovendien elke (londerdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Bezwaren Binnen twee maanden na dagtekening van het aanslagbiljet kan bij de chef van de afdeling financiën schriftelijk bezwaar worden inge diend. Dit betekent voor de eigenaren die de aanslag gedagtekend 30 sep tember 1987 hebben ontvangen, dat het bezwaarschrift üiterlijk op 30 november 1987 ter secretarie moet zijn ontvangen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3