Vernieuwde EHBO’ers SVS trekt in lege De Rank Kantoorpand geopend kopgevels Elzenhorst zr oefenden bij Cirkelflat h- 65<- ixi O Fietspad langs Piasweg W T I Van Sierenberg De Gans BV Waddinxveense Pand Noordkade te klein bedrijven op ondernemersbeurs Interculturele Dag in De Bonkelaar Plattelands vrouwen houden WNF-koffieuur FILM IN KOFFIEBAR SSW-woningen in Zevenhuizen zijn opgeknapt ’’Puur Natuur” volop bezig NG I van le gezicht ontdek de mogelijkheden MAKE-UP VERZORGING EN ADVIES MIEKE Schade aan uw auto vereist |""j deskundige reparatie. Directeur Zuidplas Per 1 januari Medewerking Grondverkoop L arms GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Wi Ih elmln apTeln 59a Waddinxveen (achter da stomerij en Van Cotkum) Te!. 01828-19370 of 18505 f_7 Vanaf 7 oktober kunt u een afspraak maken om op zaterdagmorgen tussen 9.00 en 13.00 uur opgemaakt te worden, met de nieuwste modekleuren. En natuurlijk geven we er gelijk een huidadvies bij. Een van onze schoonheidsspecialistes maakt graag een afspraak met u. In plaats van 15,-- berekenen wij op zaterdagmorgen slechts 7,50. F f der Linden heeft vorige ning was er een druk bezocht open huis. FOCWA I 1 bootsen. Dat levert een zeer hanteerbaar hulp middel waarbij aan de aard en omvang van de te onderzoeken problemen zo goed als geen grenzen worden gesteld. Sierenberg De Gans BV heeft hiertoe de modelbouwtaal Personal Prosim geïmlementeerd op IBM-achtige pers onal computers. Inmiddels bestaat er een uitgebreide, zeer enthousiaste kring van gebruikers. In de zes jaar van haar bestaan heeft het bureau zich een volstrekt unieke plaats verworven op de Nederlandse advies markt wat moge blijken uit een diversi teit aan opdrachtgevers en adviezen. Zo werd bijvoorbeeld ondersteuning ver leend aan Rijkswaterstaat ten behoeve van de planning van de werkzaamheden bij de bouw van de Oosterschelde dam, aan Heineken voor het ontwerp en di- mensionering van bottelarij colonnes en aan de Melkunie voor de ontwikkeling van een logistiek beheer systeem. Het bestuur van de SVS heeft mevrouw A. Haagsma uit Amsterdam benoemd tot nieuwe directeur van de SVS. Na i Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4. I Telefoon 01828-17689 Sierenberg De Gans BV is een ad viesbureau op het gebied van manage ment ondersteuning. Voor het oplossen van beslissingsvraagstukken, veelal ten aanzien van het inrichten van produk- tieprocessen of op het gebied van logis tiek, worden kwantitatieve modellen ontwikkeld waarmee allerlei alternatie ven onderzocht kunnen worden om zo doende tot een verantwoorde beslissing te komen. Het accent ligt hierbij op het gebruik van computer simulatie, dat wil zeggen dat de problemen zodanig worden ’’ver woord” dat het mogelijk is in een (pers onal) computer de werkelijkheid na te Zoals de foto’s laten zien ging het er allemaal heel echt aan toe. (Foto’s: Finnic gemeten en geplaatst 470,- Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk 173,- Ook zo voordelig met andere binnen- en buitenzonwering, horren, rolluiken. Showroom dagelijks geopend van 1 tot 5 uur en op zaterdag van 9 tot 1 uur en op koopavond. Byoux Drogisterij Parfumerie Solon de Beouté WADDINXVEEN - Komende zater dag vanaf 11 uur wordt in De Bonkelaar een Interculturele Dag gehouden voor Turkse, Marokkaanse, Eritrese, Iraan- se en Nederlandse Waddinxveners. De entree is overdag gratis en ’s avonds vijf gulden. Dit wordt gedaan om de bevolking van Waddinxveen een idee te geven van de verschillende culturen en gewoontes en ook om de overeenkomsten en het ver-, schil te laten zien tussen deze culturen. Er worden verschillende optredens ver zorgd die uit dans, zang, muziek en spel zullen bestaan. Tevens worden er hap jes uit deze landen verkocht. In de Zuidplas wordt de hervormde Eben Haëzerschool uitgebreid. Dat ge beurt in opdracht van de vereniging tot stichting en instandhouding van N.H. Chr. scholen. Het ontwerp is van archi tectenbureau ir. Pal Stripkovits te Rijs wijk. De Stichting Vakopleiding Schildersbe drijf, die ingenomen is met de positieve reactie van het ministerie, is van plan op zeer korte termijn in dit gebouw, met een oppervlakte van plm 1600 m2 de no dige voorzieningen treffen met betrek king tot aanpassingen inrichting. Moge lijk kan dit centrum per 1 januari in ge bruik worden genomen. Door de groei van het leerlingenbe stand in het leerlingenwezen met name in de Randstad, de verhoogde vraag naar praktische her- en bijscholing en dè intensivering van de cursorische acti viteiten, is de capaciteit van het huidige opleidings- en examencentrum te Wad dinxveen overbelast en ontoereikend. Daarom werd gezocht naar extra ruimte in de directe omgeving. WADDINXVEEN - De aan de Noordkade gevestigde Stichting Vakop leiding Schildersbedrijf (SVS) trekt in het door de ’’huishoudschool” De Rank aan de Esdoornlaan gebruikte schoolgebouw. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft daartoe toestemming verleend. WADDINXVEEN - De flats aan de Elzenhorst krijgen nieuwe kopge vels. Huiseigenaar Aegon NV in Den Haag heeft daartoe opdracht gege ven. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd naar een ontwerp van het Zoetermeerse architectenbureau De Groot en Visser BV. Op het bedrijvengebied Coenecoop wordt voor Autobedrijf J. v.d. Linden te Moerkapelle een nieuw bedrijfspand gebouwd. Het ontwerp is van aanne mingsbedrijf Joh. Koster te Moerkapel le, die het werk ook uitvoert. In Coenecoop wordt nog een nieuw be drijfspand gebouwd. Opdrachtgever is handelsonderneming Pimex te Moerka pelle. Een gedeeltelijk van het bedrijvenpark Coenecoop wordt voorts bouwrijp ge maakt. Dat gebeurt in opdracht van het gemeentebestuur van Waddinxveen. Het ontwerp is van Openbare Werken en Bedrijven te Waddinxveen. Ook aan de Zuidkade wordt een terrein bouwrijp gemaakt, in opdracht van het gemeentebestuur, evenals een terrein in het gebeid Zuidplas. Aan de Zuidplaslaan worden 62 premie huurwoningen en een winkel gebouwd. Opdrachtgever is Rewa Holland BV. Het ontwerp is van architectenbureau Stuurman Partners BV te Waddinx veen. Uitvoerder is Bouw- en Aanne mingsbedrijf P. Rehorst BV. Aan het Herbarenerf in Waddinxveen worden twee nieuwbouw vrije sector koopwoningen gebouwd. Opdrachtge ver is Aannemingsbedrijf F. Boer en Zn.BV te Nieuwerbrug. Het ontwerp is van Architectuur en Planning H4 Groep BV te Renesse. De bouw wordt uitge voerd door F. Boer en ZN BV. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gevestigde woningbouwvereniging ’’Samen Sociale Woningbouw” (SSW), die de woningen in Waddinxveen en Ze venhuizen beheert, verzorgt een offi ciële afsluiting van een groot-onder- houds-project van 20 woningen in onze buurgemeente Zevenhuizen. Dat gebeurt komende zaterdagmorgen om tien uur in het Zevenhuizense dorpshuis Swanla. Daarna worden de betreffende huizen aan de Burgemees ter Klinkhamerweg, de Rozenstraat en de Bermweg bekeken. Architect was het ingenieursbureau Treffers en Polgar BV in Waddinxveen. Het groot onder houd bevatte ook isolatiemaatregelen en een aantal woningverbeteringen. WADDINXVEEN - Vorige week dins dag werd de eerste oefenavond voor de gevorderde EHBO’ers van dit seizoen gehouden. Gewoonlijk zijn deze avon den in de hal van de Ontmoetingskerk maar tot verbazing van de EHBO’ers was er voor deze avond een buitenoefe ning op stapel gezet. De hulpverleners werden verzocht naar de tweede cirkelflat aan het Floriserf in de woonwijk Zuidplas te gaan waar een trapportaal door een gasexplosie zou zijn ingestort, waarbij slachtoffers zou den zijn gevallen. Medewerking aan deze oefening ver leenden het EHBO-bestuur, dokter Th. op maat zonder meerprijs M v.a. voorzet- I breedte I zelf ramen x hoogte meten en uitvoeringl in cm plaatsen Ha 200x150 375,- scharnier- baar 8Ox12o| 108,- G. Blom, de Ambulancedienst Midden- Holland en de mannen van de Waddinx veense vrijwillige brandweer die eerst het gebouw gasvrij moesten maken. D: spuitgasten hielpen vervolgens op aan wijzingen van de EHBO’ers met het op vangen van de slachtoffers die vervoerd moesten worden naar de Ontmoetings kerk waar pasgeslaagde EHBO’ers hen opwachtten en verder verzorgden. Er was veel belangstelling van omwo nenden en ook burgemeester C.M. van der Linden bevond zich onder de be langstellenden. Van deze oefening is een video-film gemaakt die op les- en in- structie-avonden zal worden vertoond. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Ook diverse Waddinxveense bedrijven doen mee aan de op dinsdag 17 en woensdag 18 november in Bleiswijk te houden be- drijvenbeurs ’’Ondernemen in Midden- Holland” van de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken. Hierbij gaat het vooralsnog om meubel industrie Baxmeier, Frans Maas Tran sport BV, Zeefdrukkerij Midden-Hol- land, Platform Computersystemen, PMC Plastics, Stuurman Partners BV, Vink Verzekeringen, Gemeente Wad dinxveen en NV Streekvervoer Westne- derland. In het moderne veilingcomplex van Bleiswijk zullen circa 200 ondernemin gen zich presenteren. Het doel van de beurs is de mogelijkheden van het be drijfsleven in Midden-Holland onder de aandacht te brengen. Soms worden pro- dukten en diensten ver gehaald die ook dichtbij te verkrijgen zijn. Vaak blijkt dat men onvoldoende weet wat de be drijven in Midden-Holland te koop heb ben. Het aanbod is zeer gevarieerd: zowel een groot aantal dienstverlenende be drijven als ook vele bedrijven die pro- dukten leveren welke belangrijk zijn voor een efficiënte bedrijfsvoering waaronder hoogwaardige technische produkten, hebben standruimte gere serveerd. Daarnaast zal ook de regiona le overheid als informant aan het be drijfsleven op de beurs vertegenwoor digd zijn. Aan de beurs zijn ook symposia verbon den. Aan het eerste symposium ”Het bedrijf van de toekomst” op 17 novem ber wordt meegewerkt door: mr. G.A. Wagner (NV Kon. Ned. Petroleum Mij), mr. H.A.F. Vélu (NMB Bank), prof. Th. J. Mulder (Multihouse NV) en ir. A.C. Koutstaal (Rijksnijverheids- dienst). Het symposium is op 18 november met als onderwerp ’’Welke mogelijkheden hebben bedrijven bij privatisering van overheidsdiensten” kent als inleiders: A.G.V. Vergeer r.a. (VB Accountants kantoor VNG) drs. K.F. Broekens (burgemeester gemeente Gouda), dr. Th. J. Steenbergen (voorzitter v.d. Raad voor de Informatietechnologie) en ir. J.S. Knipscheer (NCW). Twee weken voor de beurs ontvangen alle ondernemers in Gouda en wijde omgeving (ca 15.000) een beursspecial van het maandblad ”Het eigen bedrijf’. Daarnaast zal in het maandblad van de KvK en in het magazine van de KvK ’’Ondernemen in Midden-Holland” van november de nodige aandacht aan de manifestatie worden geschonken. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft vorige week donderdagmiddag aan het Herbarenerf 7 in de woonwijk Zuidplas het nieuwe kantoor van Sierenberg De Gans B V (bedrijfsadviezen, si- mulatieprogrammatuur, bedrijfscursussen) officieel geopend. Na de ope- Omdat de LHNO-school De Rank sinds vorig jaar een onderdeel is gaan vormen van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO en LTO De Wadde komt het schoolgebouw per 1 november van dit jaar vrij. Ter dekking van de gemeentelijke bij drage in de reconstructie tussen de grens bebouwde kom en de Middel- burgseweg is jaarlijks reeds in 1986/ 1987 75.000,- gereserveerd, waarmee in totaal plm. 750.000,- gemeentelijke investeringsbijdrage kan worden ge dekt. Financieel is deze zaak derhalve rooskleurig. Het feit dat voor realisering medewer king van aanwonenden nodig is bij voorkeur door middel van vrijwillige verkoop van stroken grond, maakt de uitvoering op korte termijn echter min der zeker. Gebleken is dat de aanwo nenden op een reconstructie niet onver deeld enthousiast reageren. In 1988 zal worden bezien of inventieve oplossin gen toch tot overeenstemming kunnen leiden. Voor aanleg van een fietspad op het ge deelte binnen de bebouwde kom (hef- brug tot bureau Stuurman Partners) zijn nog geen gelden op de gemeentebegro ting gereserveerd. Het door Moerkapelle genomen initi atief voor een fietspad langs de Brede- weg tussen Moerkapelle en de Be- ijerincklaan is door de provinciale over heid eveneens positief ontvangen. Over de (relatief geringe) bijdrage aan dat fietspad door de gemeente Waddinx veen is overeenstemming met de andere partners bereikt. WADDINXVEEN - Op de donderdag morgen 1 oktober om tien uur in café- restaurant-hotel De Unie aan de Ker- kweg-Oost te houden koffieochtend van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen zal aandacht worden ge schonken aan het werk van het Wereld- natuurfonds. Mevrouw Wieringa-van Wijnen zal de Waddinxveense vrouwen aan de hand van dia’s vertellen over het WNF, ter wijl er ook artikelen gekocht kunnen worden De gestage groei bracht de noodzaak met zich mee te voorzien in adequate huisvesting. Deze werd gevonden in een in eigen beheer gerealiseerd kantoor pand aan het Herbarenerf. De betref fende grond voor dit kantoor met woon huis werd in de gemeenteraadsvergade ring van 20 augustus vorig jaar verkocht aan de toen in Zevenhuizen wonende heer R.W. Sierenberg. Het ging om een perceel van 935 vierkante meter voor de verkoopprijs van 187.000,- (exclusief btw). Voor zover de grond grenst aan de daar aanwezige oevervoorziening is de heer Sierenberg daarvan eigenaar geworden met de bepaling dat het onderhoud ook voor hem is. De eigenaar is voorts mee akkoord gegaan met de mogelijkheid dat de langs de woning aan te leggen weg in de toekomst zal worden doorge trokken en een doorgaande functie kan krijgen ter ontsluiting van de eventueel te realiseren woningbouw in de drie hoek Plasweg/Onderweg. Daartoe zal deze weg eventueel verbreed worden tot 7 meter. WADDINXVEEN - Volgens de ge meente zullen er in 1988 stappen moe ten worden ondernomen ter realisering van een fietspad deels langs de Piasweg tussen de zuidpunt van wijk Zuidplas en de 6e Tochtweg. De plannen hiervoor zijn nagenoeg afgerond. Grondwerving en financiën dienen nog te worden gere geld. -Het fietspad van ’t Baarsje naar de Nieuwdorperweg kwam in 1987 gereed, als een tastbaar bewijs dat ook Wad dinxveen in het recreatieschap Reeu- wijkse Plassen e.o. deelnemer is. Re cent is de aanleg van het fietspad langs de Zwarteweg aanbesteed. Dit zal nog in 1987 gereedkomen. Dan ontbreekt nog een veilige Reis voorziening tussen de Middelburgse- weg en de hefbrug. Het provinciaal be stuur hecht groot belang aan het realise ren van deze ontbrekende schakel. Dit moge blijken uit de reservering voor 1988 van 3 miljoen provinciale gelden. I WADDINXVEEN - ’’Greater than gold” is de titel van de film die komende vrijdagavond gedraaid zal worden in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. De koffiebar is al open om kwart voor acht, terwijl met de filmvertoning tegen half negen wordt begonnen. De toegang is gratis. De nieuwe directeur van de Stich ting Vakopleiding Schildersbedrijf (SVS), mevrouw AHaagsma. een loopbaan in het bedrijfsleven is zij thans werkzaam als adjunct-directeur bij de Stichting Opleiding en Vorming Detailhandel (OVD). Tevens is zij vice- voorzitter van het COLO, het Centraal Orgaan van Landelijk Opleidingsorga nen. Mevrouw Haagsma is 38 jaar. Zij zal per 1 januari 1988 in dienst treden van de SVS. In de loop van 1988 zal zij de taak van de huidige directeur, de heer H.J. van Halsema, ovememen, die de SVS verlaat gebruik makend van de VUT-regeling. WADDINXVEEN - Ook in dit nieuwe seizoen gaat de Naturistische Zwemver eniging ’’Puur Natuur” (NPN) door met allerlei vormen van naaktrecreatie. Zo worden in het gymlokaal aan de Sta- ringlaan avonden met naakt badmint onnen en naakt volleyballen gehouden. Naakt zwemmen kan in de zwembaden in Zevenhuizen, Alphen aan den Rijn, Maassluis en Capelle aan den IJssel. Volgens ’’Puur Natuur” speelt dit alles zich af in een gezellige familiaire sfeer Iedereen kan vrijblijvend met de beoe fende sporten kennis maken. Het lid maatschap van de Naturistische Zwem vereniging kost 12,50 per persoon per jaar. Inlichtingen worden in Waddinxveen gegeven op de telefoonnummers 10530 (Elly Nieuwland) en 16712 (N.Y. ten Cate-Gevers). Het postadres is NPN, Postbus 257, 2740 AG Waddinxveen. Het nieuwe woonhuis en kantoor van Sierenberg De Gans aan het Herbarenerf in de woonwijk Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). De EHBO, afdeling Waddinxveen, oefende vorige week in en rond de in aanbouw zijnde cirkelflat aan het Herbarenerf in de woonwijk Zuidplas. ir

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 7