VVN op braderie Boskoop TWEE WETHOUDERS HEROPENEN DON BOSCO-MAVO a Er komen meer 30-km-zones Voortreffelijk 86 Rabobank >3 RECTIFICATIE KRUISKERK Vergadering van Schieland Avond voor vrouwelijke starters R 1 Verkeers- veiligheidsplan AAN DE PASSAGE TE WADDINXVEEN. Reizen Verkiezingen Problemen Spreekuren Openbaar vervoer Verkeers circulatieplan Garantiefonds Tarief Balans Het orgelconcert met Gert Oost (orgel), Frans Blok (viool en zang) te houden op 6 oktober om 20.00 uur zal niet gehouden worden in de Brugkerk maar in de 'S WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 De wethouders Van Soest en Van Ooi maken korte metten met een papieren Sociaal raadsman op de leeftijd van 75 jaar. Vorig jaar vertoonde de kredietverle ning van de Rabobank een sterke toena me, stegen de toevertrouwde middelen tot boven de honderd miljoen gulden, bleef de rentewinst op peil en namen de provisie-opbrengsten eveneens toe. Op de komende algemene vergadering staan ook een drietal verkiezingen op de agenda. Aftredend en herkiesbaar zijn als lid van het bestuur G. van Ringelen- stein, als lid van de Raad van Toezicht C. Visser en eveneens als lid van de Raad van Toezicht C.J.J.M. Meewisse. ”Met de versterkte aandacht voor onze coöperatieve identiteit zal de Rabobank beter in staat zijn de uitdagingen die ons te wachten staan aan te pakken. Anno 1987 zitten we midden in een tijd van diepgaande veranderingen, meer in het algemeen in de samenleving, maar ze ker ook in de sector van de financiële dienstverlening. Die veranderingen ko men onder meer voort uit sociaal-cultu- rele en technologische ontwikkelingen. Mensen zijn de laatste decennia geëm ancipeerd, ze zijn beter opgeleid, zelf bewuster en zelfstandiger geworden. Dat werkt door naar de bank, zowel via de lid/cliënt-relatie als ook via de mede werkers”. VVN-stand met botssimulator in Boskoop. In tegenstelling tot de bij het adviesbu reau levende verwachtingen, bleken in 1987 de provinciale verkeerstellingen (welke de basis vormen van het op te zetten gemeentelijk verkeerscirculatie plan) veel later dan verwacht ter be schikking te komen. Bovendien bleek de verwerking hiervan tot bruikbare veronderstellingen voor Waddinxveen Voor de 30-km-zone hebben in de Oost- polderwijk kleine aanpassingen plaats gevonden. In grote delen van wijk Zuid- plas is de 30-km-regeling sinds enige maanden van kracht. B. en W. bereiken hierover weinig bezwaren. Door gebrek aan mankracht is nog geen verdere in ventarisatie ten behoeve van 30-km-zo- nes verricht. barrière. LENA MARIA DE LEEUW sinds 12 mei 1973 weduwe van Frans Hoppezak Hagen, Zonnedauw 6 in Boskoop, komt een audio-videosetje toe. Alle prijzen kunnen zaterdagmorgen wor den afgehaald bij L. Binken, St. Jans- hof 22 in Boskoop. De balans van de Rabobank Waddinx veen meldt op 31 december 1986 een to taal van 178.521.120,- tegen 166.461.055,- in 1985. Vorig jaar werd een winst gemaakt van 205.409,- tegen 168.697,- in het jaar daarvoor. Nage noeg de gehele winst is toegevoegd aan de algemene reserve, die is opgelopen tot 6.503.558,-. Uit het verslag 1986 blijkt dat de Rabo bank Waddinxveen doorgaat met het treffen van maatregelen om het coöp eratieve karakter van de bank verder te benadrukken, zowel intern als extern. Zo kwam in 1986 een beginselverkla ring tot stand waarin de hoofdpunten BOSKOOP - De onderwijs-wethouders K.W. Th. van Soest (Waddinxveen) en D.A.M. van Ooi-Houtman (Boskopp) hebben gezamenlijk vorige week de R.K. Don Bosco-mavo heropend na een verbouwing. Een Reeuwijkse col lega was tevens uitgenodigd maar moest verstek laten gaan. Waddinxveen, 25 september 1987 Correspondentie-adres: A.L.M. Zijlstra-Hoppezak Wingerd 506 2741 SK Waddinxveen De problemen, die aan de sociaal- raadsman kunnen worden voorgelegd kunnen liggen op velerlei gebieden, zo als sociale wetgeving, allerlei subsidie regelingen en specifieke sociale proble men met betrekking tot schuldsanerin gen en schuldregelingen. De sociaal-raadsman zal tevens gaan functioneren als een soort vraagbaak en aanspreekpunt met betrekking tot de vele wetten, regelingen en voorschrif ten, waarmee de burger in aanraking kan komen en waar men geen weg mee weet. Dit hoeft niet altijd betrekking te hebben op gemeentelijke zaken, doch ook op de door andere instanties uit te voeren wetten en regelingen. Samen met de cliënt zullen de mogelijk heden worden nagegaan, waarbij zal worden getracht deze optimaal te be nutten. In het kort komt het hierop neer, dat de sociaal-raadsman een start maakt met het zoeken naar oplossingen voor de problematieken van de indivi duele burgers. De nieuwe functionaris zal zijn of haar WADDINXVEEN - Waddinxveen krijgt een sociaal raadsman of - vrouw. Daartoe hebben B. en W. besloten, zo hebben ze meegedeeld. De raadsman komt er op initiatief van PvdA, CDA en VVD, die daarover vorig jaar zomer al afspraken maakten, zij het dat toen nog werd gespro ken over een gemeentelijk ombudsman of -vrouw. WADDINXVEEN - De Rabobank Waddinxveen heeft een voortreffe lijk jaar 1986 achter de rug. Dat schrijft het bankbestuur onder voorzitter schap van de heer A. Oudijk in het verslag 1986, dat aan de orde zal ko men op de komende vrijdagavond 2 oktober om acht uur te houden 82e al gemene vergadering van de bank. In het beleidsprogramma 1986-1990 is dan ook het voornemen vastgelegd dat de gemeente een eigen beleid zou gaan ontwikkelen, dat is gericht op de hulp bij verwijzing, begeleiding en/of advise ren bij problemen van haar inwoners. Uiteindelijk heeft dit er toe geleid, dat binnenkort wordt overgegaan tot het aanstellen van een sociaal-raadsman of - raadsvrouw, die deze werkzaamheden zal gaan verrichten. In dankbare herinnering aan wat zij voor ons allen is geweest, geven wij u kennis dat plotseling van ons is heengegaan onze zorgzame moeder, schoonmoe der en oma WADDINXVEEN - Waddinxveen gaat door met de aanleg van 30-km- zones. Nu de bezwaren tegen invoering van deze gebieden voor de Hegge- winde in Gröenswaard 2 en de ”Anna”-straten in de Oranjewijk onge grond zijn verklaard kan binnenkort de invoering hiervan plaatsvinden. Met een bijdrage van 25.000,- van de Directie Verkeersveiligheid van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat in de externe advieskosten is gestart met het opstellen van een verkeersveilig- heidsplan voor de gemeente Waddinx veen. Begonnen is met het analyseren van de zelfs voor de computer vele problemen verkeersonveiligheid in de afgelopen ja- mee te brengen. Omdat ook nog gewacht moest worden op de middenstandsrapportage ten aan zien van het al of niet gewenst zijn van een afsluiting van de Kerkweg-Oost en de opening van de Coenecoopbrug na bij was, werd medio 1987 besloten de Zuidplas is thans officieel in de busroute van Westnederland opgenomen (tot juli 1987 was dit officieus als omleiding). De openstelling van de Coenecoopbrug heeft de St. Victorwijk uit haar isole ment ten aanzien van het openbaar ver voer verlost. Enkele klachten bereiken de gemeente echter van de bewoners langs de Hene- gouwerweg, waar het busvervoer is ge reduceerd en vanaf 18.30 uur op werk dagen, alsmede op zondagen geheel ontbreekt. Na het gereedkomen van de ontslui- tingsbrug van de Kanaaldijk naar Coe- necoop, kan op dit bedrijventerrein ruimte worden gereserveerd voor een gemeentelijk vrachtautoparkeerter- rein. Hiervoor is echter een aanzienlij ke investering vereist. Op een rendabe ler exploitatie door middel van het hef fen van parkeergeld wordt gestudeerd. Waddinxveen, W.F. Hoppezak H.M.C.H. Hoppezak- van Meeteren Frans, Petra Esther, Wim Hellevoetsluis, F.W.F. Hoppezak P.M.T. Hoppezak-Komen Pascal Waddinxveen, A.L.M. Zijlstra-Hoppezak E.C. Hoppezak van coöperatieve bankieren centraal staan. Iedere lokale Rabobank kan op deze verklaring worden aangesproken. De Rabobank is een coöperatieve bank met als doelstelling het behartigen van de financiële belangen van de leden en cliënten in het eigen werkgebied. Dit houdt in dat de kern van het coöperatief bankieren ligt in het gestalte geven aan de dienstverleningsdoelstelling in de plaatselijke gemeenschap. ”Met deze beginselverklaring willen wij onder meer stimuleren dat leden zich meer bij hun eigen bank betrokken voe len en gebruik maken van de mogelijk heden die het lidmaatschap hen biedt”, aldus het bankbestuur. GOUDA - Onder het motto ’’Vrouw, start je eigen bedrijf” wordt volgende week dinsdagavond 13 oktober vanaf zeven uur door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland een informatieavond gehouden voor vrouwelijke startende ondernemers in Kunstmin aan de Boelekade in Gouda. Op deze avond zal ingegaan worden op de specifieke problemen die vrouwen ondervinden bij het starten van een ei gen bedrijf. De problematiek die voor alle starters geldt komt uiteraard ook aan de orde. De avond wordt geopend door Tijmen Hopman, voorzitter van de Kamer van Koophandel. Daarna volgen inleidin gen van Marijke Woudenberg, VVD- raadslid in Gouda, Thea Veldhuyzen van Zanten, adviseur VNO-projekt ’’Word je eigen werkgever”, Bert Poot van het Regionaal Instituut Midden- en Kleinbedrijf, Bettie van Arenthals, be stuurslid Nederlands Christelijk Onder nemers Verbond en Greet Schellaars, startersconsulent van de Kamer van Koophandel. Na de pauze vindt een interview plaats met vrouwen die reeds de start waagden en bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen aan een forum van deskun digen. Vooraf, tijdens de pauze en na afloop kan informatie verkregen wor den bij een groot aantal stands. Een gra tis toegangsbewijs is verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel te Gouda (tel. 01820-26056/14877), verdere informatie bij Greet Schellaars. Ook het Garantiefonds voor startende en vernieuwende ondernemers met goede plannen, maar onvoldoende ei gen vermogen, is een initiatief in het ka der van coöperatief bankieren. In 1986 kwam het totaalbedrag dat sinds juli 1985 landelijk aan achtergestelde lenin gen uit het fonds is verstrekt, op een kleine 30 miljoen gulden. Een laatste voorbeeld van eigentijds coöperatief bankieren is de steun die de Rabobank geeft aan projecten die een grote groep van leden of relaties van de bank ten goede komen. Naast velerlei lokale projectensteun werden landelij ke bijdragen verleend aan onder andere de bestrijding van de mestproblematiek in de land- en tuinbouw, het Agro-Be- drijfstechnologisch Centrum te Wage- ningen en de Stichting Kleinood die ad vies en hulp biedt aan het midden- en kleinbedrijf. de auto te water raakt. Een misvatting want men onderschat de klap waarmee het voertuig het water raakt. Ook hier is dus het dragen van de gordel veiliger. De meeste mensen gingen echter in de fout bij de laatste vraag: waar is de kans op een auto-ongeluk het grootst, bin nen de bebouwde kom of op de snel weg? Velen menen het laatste, maar de praktijk wijst uit dat men meer risico loopt tijdens alle korte ritjes in en om de eigen woonplaats. De eerste prijs, een walkman, is gewon nen door Harold Dazler, Hoefblad 15 in Boskoop. De tweede prijs, èen porte feuille, is voor J.G. Maas, Zwanenwa ter 20 in Boskoop. Ruud v.d. Akker, Tesselschadelaan 5 in Waddinxveen, komt in aanmerking voor de derde prijs, een cassettereiniger, en Brigitte Grote verbetering Wethouder D.A.M. van Ooi prees de moed en doorzettingsvermogen van het schoolbestuur. Juist in een tijd van zorg door veranderingen in het onderwijs. In kort bestek schilderde de wethouder de historie van de mavo die pas na allerlei noodvoorzieningen en omzwervingen een eigen gebouw kreeg. Zelfs nu wordtnoge gebruik gemaakt van een oud schoolgebouwtje aan de Rozen laan. ’Een verre van ideale situatie’, aldus de wethouder die pleitte voor voortdurende aandacht voor de kwali teit van het onderwijs. Mevrouw van Ooi wees ook op het risico van een streekfunctie: ’Ouders gaan toch eens om de hoek kijken of daar soms ook een goede school is, of er wordt wel een nieuwe gebouwd. Dat zou enorme consequenties hebben. Het gemeentebestuur van Boskoop heeft de schoolbesturen rond de tafel gekregen want het is nodig in de toekomst tot verregaande samenwerking te komen voor het voortgezet onderwijs. Dit zal nauwlettend gevolgd worden. Deze school dient absoluut gehandhaafd te blijven want er zijn al teveel scholen verdwenen. Met elkaar moeten we vechten voor het voortgezet onderwijs’, aldus wethouder Van Ooi. plaats krijgen binnen de afdeling Soci ale Zaken, hetgeen echter niet zal in houden, dat deze zich zal gaan bezig houden met het bijstandsmaatschappe- lijk werk of het verstrekken van uitke ringen. Om de bereikbaarheid te vergroten en de contacten wat makkelijker te laten plaatsvinden, worden overwogen om de spreekuren niet alleen in het gemeente huis te laten plaatsvinden, maar ook op andere plaatsen in Waddinxveen (bijv, in wijkgebouwen). Hiermee werd nog eens benadrukt dat de Boskoopse Don Bosco-mavo een in tergemeentelijke rol vervult. Van de 265 leerlingen komt 45 procent uit Bos koop, 39 procent uit Waddinxveen, 12 procent uit Reeuwijk en de overigen uit Hazerswoude. Juist door de streek functie floreert de mavo nog steeds, onderwijshervormingen ten spijt. De beide wethouders liepen door een papieren deur, waarmee toegang werd verschaft tot de nieuwe ruimten. De school beschikt nu over een grotere aula, zodat het ruimteprobleem is opge lost. Aan een reeds bestaande vleugel werden twee etages bijgebouwd voor computerlessen, bibliotheek en betere voorzieningen voor directie, decaan, le raren en administratie. Ook het natuur- /scheikundelokaal kon worden uitge breid. Voor de leerlingen vormde een feestelijke dag met quiz en bingo de opening. Daarna werd het officieel ge daan. Voorzitter J.M. Janssen van het schoolbestuur benutte deze gelegenheid door de streekfunctie nog eens te onder strepen. Hij memoreerde ook een da lend aantal leerlingen hoewel de school nog steeds ruim boven de prognose zit. Iets waarna de thans gerealiseerde kwa liteitsverbetering zeker toe bijdroeg, zo meende Janssen die de Don Bosco- mavo omschreef als ’een gezonde school met voldoende perspectief’. BOSKOOP - Met als blikvanger een botssimulator, die een reële nabootsing gaf van een frontale botsing van 7 km/u en daarbij de noodzaak van de autogordel illustreerde, was de afdeling Boskoop van Veilig Verkeer Nederland actief op de braderie van vorige week. Bezoekers van deze braderie waren ook in de gelegenheid een vragenformulier J in te vullen, wat honderden hebben ge- vdaan. Gevraagd werd onder andere hoeveel mensen hun gordel ook daad- r. werkelijk omdoen: ongeveer 60 pro- cent. Als iedereen de gordel zou om- doen zou dat per jaar ongeveer 250 mensenlevens kunnen besparen, is het antwoord op vraag twee. De naam van de gevoerde campagne is ’Autogordels altijd’. Veel mensen menen dat het be ter is geen gordel om te hebben wanneer verder uitwerking op te schorten tot na de verkeerstellingen van najaar 1987. Daarna zal met voortvarendheid aan de diverse fasen van het circulatieplan wor den gewerkt. Inmiddels is, door het gereed komen van de reconstructie Dreef-Beijerinc- klaan nabij de spoorwegonderdoorgang één der doelstellingen van de verkeers- circulatie (het ontlasten van de Sniep- weg-west) gerealiseerd. Uit metingen is gebleken dat de Sniepweg-west thans een rustige buurtontsluitingsstraat is ge worden. De effecten van de openstelling van de Coenecoopbrug zijn nog niet cijferma tig bekend. Gevoelsmatig mag worden geconstateerd dat de beoogde vermin dering van verkeer op de Kerkweg-west en de hefbrug inderdaad is bereikt. Wanneer is begin 1988 de tunnel onder de spoorlijnen nabij ’t Weegje gereed zal zijn gekomen, zal deze snelle route naar Moordrecht en Gouda West, wel licht nog een extra vermindering van het verkeer over de hefbrug ten gevolge hebben. In het verkeerscirculatieplan zal ook aandacht worden besteed aan het te ver wachten effect van een verbindingsweg tussen de Zuidelijke Dwarsweg (ten zuiden van Coenecoop) en de Beijerinc- klaan, met name voor het verkeer van en naar bedrijfsterrein Coenecoop. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Het hoogheemraadschap van Schie- iand, belast met de zorg voor de water kwaliteit in het gebied tussen Schiedam (Rotterdam)-Gouda-Waddinxveen- Zoetermeer, heeft vandaag - woensdag 30 september - vergaderd. Een van de agendapunten was een voor stel van het college van dijkgraaf en hoogheemraden, het dagelijks bestuur, om de meerjarenbegroting 1988-1992 voor het waterkwaliteitsbeheer aan te merken als financiële leidraad in de plan-periode. In de meerjarenbegroting wordt een vi sie gegeven op de huidige financiële consequenties van het waterkwaliteits beheer. Toegevoegd worden de nood zakelijk geachte investeringen. De tota le lasten vormen de grondslag voor de tariefstelling van de verontreinigings heffing in de komende jaren. De verenigde vergadering kreeg het voorstel voorgelegd, het tarief voor de verontreinigingsheffing 1988 vast te stellen op 69,84 per vervuilingseen- heid. Nadat de verenigde vergadering het tarief heeft vastgesteld, dient Ko ninklijke goedkeuring plaats te vinden. Voorts bevatte de agenda het maken van een aanbeveling voor de (koninklij ke) benoeming van een hoogheemraad, voorstellen tot het aanbrengen van eni ge correcties in de grenzen van Schie land alsmede de plannen tot verbetering van het waterbeheer in de Eendragt- spolder. u (C i ren. Daarbij is niet alleen gekeken naar kruispunten en wegvakken waar al dan niet veel ongevallen gebeuren, maar ook naar de categorieën weggebruikers, leeftijdscategorieën en naar de onge- valsoorzaken en omstandigheden. Bromfietsers en fietsers blijken erg on- gevalsvatbare verkeersdeelnemers te zijn evenals verkeersdeelnemers in de leeftijdscategorie 15-19 jaar. De maan den september t/m januari en juli blij ken onveiliger te zijn dan andere maan den, in de vroege ochtenduren (4.00- 9.00 uur) is de kans op een letselongeval het grootst en tussen 16.00 en 18.00 uur vindt het grootste aantal ongevallen plaats. Op basis van deze constateringen zijn de aandachtsgebieden bromfietsers en fietsers tussen 15 en 19 jaar, leerlingen van basisscholen tussen 4 en 14 jaar en een route met verkeersonveilige kruis punten nader geanalyseerd. Op basis van deze nadere analyse worden op het moment concrete maatregelen uitge-- werkt ter verbetering van de verkeers veiligheid in deze aandachtsgebieden. Naar verwachting zal het Verkeersvei- ligheidsplan in oktober gereed zijn. In de raadsvergadering van september is voorgesteld om op basis van het ver- keersveiligheidsplan de verkeersonvei ligheid in Waddinxveen terug te drin gen. Daarnaast zal de gemeente zich aanmelden voor een project om via ge richte voorlichting het aantal verkeers slachtoffers terug te dringen. Gratis autokeuring VVN afdeling Boskoop organiseert ko mende vrijdag, 2 oktober, een gratis dimtest met controle van verlichting en banden. Autolichten worden zo moge lijk ter plaatse bijgesteld. Tevens is er gelegenheid voor een ogentest. De dimtest wordt gehouden in de Beurshal van Florida, A. P. van Nes laan, van 19.00-21.00 uur. Het aantal verkochte reizen steeg tot ’2.500 stuks. De grootste groei werd bij de provisieopbrengsten gemeten bij het onderdeel effecten bemiddeling. De historische barrière op dit gebied blijkt geheel te zijn afgebroken. ”We hebben er vertrouwen in dat onze sterke positie in 1987 bestendigd zal worden”, aldus de Rabobank Waddinx veen. De bank, waar 44 mensen werken onder leiding van directeur G. Visscher, beschikt over 2.031 leden (2.018 in 1985), 17.714 spaarrekeningen (17.390), 1.265 leningen (1.197) en 6.716 rekeningen-courant (6.546). I V r ,•<7 S®

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 8