Waddinxveense Kunstdagen duren nog tot zaterdag Gehandicapten horen er bij! evenement” ”Het grootste culturele In de sporthal ”de Sniep” grootse muzikale sluitingsavond Daklozen- expo in AF-centrum Stille Tocht trekt ook Michel van der Plas verrichtte opening van Bomans-expositie Waddinxveensen Slotavond Activiteiten Symposium Zweeds Orkest Scholen Openbare lessen Muziek en toneel Pyramuziek Beleidsprogramma Dichtbij Tweeduizend Expositie Popfestijn Nota Ambitieus IBP MV KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 5^ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 Michel van der Plas opende de Godfried Bomans-expositie in de Waddinxveense openbare bibliotheek. (Foto: boetseerwerken, dinxveense Big Band (16.00-17.00 uur). dragen. Tim Krabbé beantwoordde van de aanwezigen vragen over het schrij ven, de wielrensport en zijn manier van werken. enigingen een gezamenlijke produktie op de planken brengen en wel de komis che eenakter "Help ik leef’ van John Folly. Het stuk gaat over een schrijver van boeken, die weinig inspiratie heeft. Zijn vrouw wil hem helpen en zet een moord in scene. De dienstbode ontdekt de ver moorde persoon en waarschuwt de poli tie. Als de politie op de plaats van het onheil verschijnt is het lijk verdwenen. Door de vele versprekingen zijn er vol doende verdachten. Deze krijgen er plezier in, waardoor de rechercheur steeds bozer wordt. Sjaak Noteboom). beeldhouwwerken, potten etc. De expositie zal op vrijdag 9 oktober om 19.30 uur feestelijk geopend wor den. De expositie is te bezichtigen op vrijdag 9 oktober van 19.30 tot 22.30 uur, op zaterdag 10 oktober van 11.00 tot 18.00 uur en op zondag 11 oktober van 12.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - In de 136 pagina’s tellende toelichting op de gemeentebe groting voor volgend jaar wijden Burge meester en Wethouders maar vijf regels aan het plaatselijke gehandicaptenbe leid. Het college schrijft daarin onder meer verheugd te zijn dat de realisering van een gezinsvervangend tehuis nu moge lijk is geworden. Verder staat er dat B. en W. initiatieven om in Waddinxveen meer voorzieningen voor verstandelijk gehandicapten te realiseren positief zul len benaderen. Feit is gelukkig dat de gemeente al een paar jaar geregeld overleg pleegt met hier aanwezige gehandicaptenorganisa ties. In het op stapel staande verkeers- veiligheidsplan zal dan ook als gevolg hiervan aandacht worden geschonken aan verkeersvoorzieningen, die met na me voor lichamelijk gehandicapten van groot belang zijn. De activiteiten van het Regionaal Org aan Zwakzinnigenzorg worden in dit Gouwedorp positief beoordeeld. Dit jaar voor het eerst heeft dit orgaan er jaarlijks duizend gulden uit de gemeen tekas bijgekregen voor het betalen van allerlei activiteiten. Als ik naar de landelijke cijfers van de lichamelijk gehandicapten kijk - en dan heb ik het over een heel gevarieerde groep mensen met min of meer perma nente stoornissen in fysiek opzicht - dan telt Waddinxveen naar schatting ruim 2.000 inwoners die in meer of mindere mate gehandicapt zijn. Zo’n 50 Waddinxveners maken gebruik van een rolstoel, tenminste 100 plaats genoten zijn in hun loopfuncties zoda-' heid, toegankelijkheid en bruikbaar heid van winkels voor lichamelijk en zintuiglijk gehandicapten. Maar er is meer. De Stichting De Gou- webloem, het Welfarewerk van het Ro de Kruis en de Stichting Zwem- en Re validatie en Recreatie Waddinxveen spannen zich dank zij tientallen voor beeldige vrijwilligers ook in voor de ge handicapten met bezigheidstherapieën en verschillende sportactiviteiten. Wat zij belangeloos doen is geweldig. Er valt bij het horen en lezen van dit al les natuurlijk nog van alles te wensen voor de gehandicapte medemens. De ’’gezonde” Waddinxvener staat lang niet altijd stil bij allerlei zaken, die een ander juist kunnen belemmeren in zijn of haar functioneren. Maar voor mij staat vast dat in Wad dinxveen wonende gehandicapte inwo ners waar dat maar kan worden gehol pen bij hun activiteiten in het dagelijks leven. Ik stel dat vandaag met plezier en dankbaarheid vast. De bijeenkomst met Tim Krabbé in de bibliotheek werd bezocht door zo’n 40 mensen. De schrijver, wielrenner en schaker las voor uit door hem geschre ven korte verhalen en in Elsevier en NRC Handelsblad gepubliceerde bij- WADDINXVEEN - De Waddinxveense Kunstdagen 1987 duren nog tot en met zaterdag. Die avond is er een groot sluitingsconcert met koren en beroepsmusici, maar op het programma staan nog een amateuravond met muziek en toneel, een symposium over gemeente en kunst, een concert met de Royal Swedish Chamber Orchestra, Pyramuziek in de Petteplas, een amateurexpositie in Het Trefpunt, een groots popfestijn in De Bon- kelaar en openbare lessen in muziek en kunst. WADDINXVEEN - Waddinxveense vrouwen doen ook mee aan de op don derdag 15 oktober in Den Haag voor de 37e maal te houden Stille Tocht in saam horigheid met de Dwaze Moeders van Plaza de Mayo en andere organisaties van familieleden van verdwenen ge vangenen in Latijns-Amerika. Om 11.00 uur wordt begonnen met een bijeenkomst in de Doopsgezinde Kerk in de Paleisstraat met als thema ’’Nieu we democratieën in Latijns-Amerika”. Wat is de ruimte die burgerpresidenten hebben om gerechtigheid en ontwikke lingsmogelijkheden voor de mensen in hun land te bewerkstelligen? Om 13.45 uur vertrekt de Stille Tocht vanuit de kerk (op 10 minuten loopaf stand van het Centraal Station in Den Haag) naar de Argentijnse Ambassade en het Binnenhof. Daar zullen petities worden aangeboden, waarin vragen ge steld worden met betrekking tot de Fe deratie van Familieleden van de Ver dwenen Gevangenen in Latijns-Ameri ka en de economische situatie die is ont staan door de schuldenlast waaronder Latijns-Amerika gebukt gaat. Met een concert dat op zaterdag 10 ok tober om 19.30 uur begint in sporthal De Sniep en waaraan zowel amateur- als beroepsmusici zullen meewerken, worden de Waddinxveense Kunstdagen 1987 besloten. De op deze avond optredende ensem bles en koren zijn het uit 40 jonge (ama- teur)muzikanten bestaande Rotter dams Jeugd Kamerorkest en de koren Jong Geluid, Gouwesanghers, Dient den Heer, Gouwestem en Vox Jubilans uit Waddinxveen en Gouda. Verder treedt de uit beroepsmusici be staande Nieuwe Slagwerkgroep Am sterdam op met een genre muziek dat nog niet eerder in Waddinxveen was het beluisteren. Het op één avond optreden van ama teurs en beroepsmuzikanten past in de doelstellingen van de stichting Wad dinxveense kunstdagen die de belang stelling voor zowel de professionele als de amateuristische kunstbeoefening wil stimuleren. - De dirigent Malcolm Hund Davies zal het concertgedeelte voor zijn rekening nemen waarin de koren zingen met be geleiding van het Rotterdams Jeugd Ka merorkest. Elk van de 5 koren zal twee werken uitvoeren in een arrangement van Hund Davies. Behalve als begeleidingsensemble zal het Jeugdorkest ook instrumentaal op treden. De Nieuwe Slagwerkgroep Am sterdam werd in 1980 opgericht door twee soloslagwerkers van het Coicert- Over gemeentelijke voorzieningen voor de kunst gaat het symposium dat don derdagmiddag 8 oktober in Het Tref punt zal worden gehouden. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door de Culturele Raad Zuid-Holland in samenwerking met de gemeente Waddinxveen ter gelegenheid van de Waddinxveense Kunstdagen. De opzet van de bijeenkomst is om stil te staan bij de gemeentelijke (mede- )verantwoordelijkheid waar het gaat om voorzieningen als muziekschool, ar totheek en bijvoorbeeld een cultureel centrum. Voor dit symposium worden uitgeno digd mensen die op enigerlei wijze zijn betrokken bij aktiviteiten op het gebied van kunst en cultuur in Zuidhollandse gemeenten. Een van de inleiders is de Waddinxveense wethouder drs. Martin Kraaijestein. Maar het is natuurlijk niet overal in or de. Gymnastieklokalen, kerken, win kels en scholen zijn lang niet allemaal even goed bereikbaar en toegankelijk voor gehandicapte jongeren en oude ren. Maar er wordt geen openbaar gebouw meer neergezet of verbouwd of er be staat volop aandacht voor de terecht le vende wensen en verlangens van de ge handicapte medemens. Sommigen daarvan zijn wettelijk voorgeschreven. En dat is een goede zaak, want met B. en W. ben ik van mening dat werken aan de verbetering van de toegankelijk heid van de maatschappij een opheffing of vermindering betekent van het isole ment van gehandicapte mensen. Ik zou daarom wel eens van het ge meentebestuur willen horen welke vor deringen op dit gebied zijn gemaakt. Tot voor enkele jaren waren met name de scholen voor gehandicapte jongeren slecht toegankelijk. Dat geldt ook voor vele winkels met smalle looppaden, toemiquets, te hoog opgestapelde arti kelen en te smalle ruimten tussen de kassa’s. Rolstoelgebruikers kunnen hier helemaal niet uit de voeten en slecht ter been zijnde mensen, blinden en slechtzienden heel erg moeilijk. Ik ben eigenlijk benieuwd of de mid denstanders wat hebben gedaan met het hen door de gemeente toegestuurde wenkenblad vande Provinciale Revali- Tijdens de Waddinxveense Kunstdagen behoeft men zich niet alleen te beper ken tot kijken en luisteren naar amateu ristische- en beroepskunstenaars. Voor mensen die zelf creatief aan de slag wil len worden er op zaterdag 10 oktober van 14 tot 17 uur in De Bonkelaar open bare lessen gegeven in tekenen en schil deren en in ruimtelijk vormen. Deze openbare lessen die bedoeld zijn om kennis te maken met diverse materi alen en technieken worden georgani seerd in samenwerking met De Werk- schuit en zijn voor jongeren en volwas senen gratis toegankelijk. Er wordt ge werkt onder leiding van docenten van de Werkschuit. Men kan kennismaken met teken- en schildertechnieken zoals werken met houtskool, conté of bijvoorbeeld Sibe risch krijt of pastel, met aquarelleren of schilderen met plakkaat en olieverf. Het is ook mogelijk om tijdens de open bare lessen kennis te maken met het ruimtelijk vormen, dat wil zeggen het werken in klei. Overigens wordt onder ruimtelijk vormen ook verstaan het ge bruik van andere materialen zoals hout en gips. Vanavond - woensdag 7 oktober - is er een avond in het Anne Frank-centrum georganiseerd, waar zowel de Streek- muziekschool als de Waddinxveense to neelverenigingen een deel van het pro gramma voor hun rekening nemen. Een muziek- en toneelavond, waarbij zowel de muziek- als de toneelliefheb bers aan hun trekken komen. Op deze avond treden van de muziekschool een aantal ensembles op: een blokfluiten- semble, een klarinetkwintet en twee popgroepen. Voor deze bijzondere gelegenheid wer ken de twee toneelverenigingen Toi-Toi en Maskerade (voorheen KVO ’80) sa men. Dit is de eerste keer dat deze ver- Een beeld van de expositie van Kees van Bohemen in het gemeentehuis. (Foto: Sjaak Noteboom). Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek ’’Waddinxveense kantteke ningen” voor de microfoon van de lokale omroep RTW uitsprak. nig gestoord dat zij gebruik moeten ma ken van hulpmiddelen als een stok, krukken en een looprek en tussen de 10 en 20 inwoners van dit Gouwedorp zijn blind of slechtziend. Er zijn hier dan ook rolstoelwoningen, aangepaste huizen, bejaardenwonin gen, speciale vissteigers in de Petteplas en ’t Weegje, hellingbanen, verlaagde trottoirs, parkeerplaatsen voor gehan dicapten bij winkelcentra en waar mo gelijk obstakelvrije routes. Het is niet de bedoeling dat het bij deze openbare kennismakingslessen blijft. Voor wie erg enthousiast is geworden voor een van deze vormen van amateu ristische kunstbeoefening zullen later in het seizoen diverse cursussen op het ge bied van tekenen, schilderen en ruimte lijk vormen worden georganiseerd. Hetzelfde geldt voor de openbare lessen op het gebied van de muziek, die in de - muziekschool gegeven worden. Hier worden openbare lessen gegeven met als thema’s improvisatie, luisteren naar muziek, dans, pop. Verder wordt ieder een die een instrument bespeelt uitge nodigd om deel te nemen aan een sa menspel. Tijdens de openbare lessen zullen op het Raadhuisplein, precies tussen De Bonkelaar en de muziekschool in, ach tereenvolgens optreden de Waddinx veense muziekvereniging Voorwaarts (van 14.00-15.00 uur), een accordeon- ensemble (15.00-16.00 uur) en de Wad- Tijdens de nog resterende kunstdagen zal er op de Petteplas een pyramidevor- mig kunstobject drijven. De pyramide is een zeer lichte constructie bestaande uit vele kleine pyramiden, waarvan en kele vlakken dichtgemaakt zijn. On danks dat de pyramide een zeer open constructie is door een plaatselijke af dichting doorzicht onmogelijk. In de avonduren zal de pyramide van binnen uit worden verlicht. Op donderdagavond 8, vrijdagavond 9 en zaterdagavond 10 zal er vanuit de py ramide muziek ten gehore worden ge bracht. De elementen, de pyramide in combinatie van licht en geluid in een omgeving met water, vormen de kunst- beleving met de naam pyramuziek. Op de 3 avonden dat de pyramuziek uitge voerd zal steeds een ander genre muziek ten gehore worden gebracht. Het idee voor dit project stamt uit de commissie voor Kunst en Cultuur en de Stichting Waddinxveense Kunstdagen. Daar werd het idee geopperd om een kunstobject te creëren met verschillen de belevingsaspecten. Dit idee is opge pakt door Jan van Leeuwen, lid van de commissie voor Kunst en Cultuur, die er vanuit zijn beroep als architect een zeer originele invulling aan heeft gege ven. Het kunstobject is een uiterst fragiel bouwwerk geworden, bestaande uit een pyramide met ribben van 5 meter. Het is een transparant maar toch ondoorzich tig geheel geworden dat als het ware zweeft boven het water van de Pette plas. De Petteplas wordt gekenmerkt door de elementen water, groen, veen, verlanding en ontgraving. Volgens Jan van Leeuwen heeft hij er naar gestreefd om het object volkomen een kontrast te laten zijn met zijn omge ving. Daardoor is het volgens hem een vorm in zichzelf geworden die samen met de belichtings- en geluidselementen een soort "theater van belevingen” op levert. Omdat het mogelijk is rondom de Petteplas te lopen ontstaat de moge lijkheid dit theater van verschillende kanten te beleven. Toen vorig jaar PvdA, CDA en VVD bij elkaar gingen zitten voor het opstel len van het nieuwe beleidsprogramma voor deze raadsperiode (1986-1990) werden er ook woorden gewijd aan de gehandicapten in onze lokale samenle ving. Ze horen er voor het gemeentebestuur duidelijk bij en dat mag - vind ik - best eens gezegd worden. Die intentie blijkt ook uit de bereidheid van B. en W. om in het kader van de Sociale Werkvoor ziening gehandicapten te plaatsen in de gemeentelijke organisatie. Al in de zomer van 1983 kwam het toen malige gemeentebestuur op de proppen met de Nota Gehandicaptenbeleid, die overigens vier jaar later nog steeds uit gangspunt is van het nu gevoerde be leid. Een beleid dat nadrukkelijk een onderdeel is van het totale gemeentelij ke beleid. Want gehandicapten moeten volledig en in gelijkwaardigheid - zoals dat in het Internationaal Jaar van Gehandicapten in 1981 werd gepropageerd - mee kun nen doen in de samenleving. De toegan kelijkheid van die maatschappij is im mers een basisvoorwaarde voor de haal baarheid van het gestalde doel. Dat juist ook op het gemeentelijke ni veau aandacht wordt geschonken aan de gehandicapte medemens vind ik een heel goede zaak. De gemeente staat tenslotte het dichtst bij de burger en heeft wellicht de beste mogelijkheden om op de op dit terrein levende proble men in te spelen. Dat gebeurt dan ook op attente wijze onder verantwoorde lijkheid van wethouder drs. Martin datie Stichting betreffende bereikbaar- Kraaijestein (PvdA). Misschien kan in dit verband nog wor den opgemerkt dat het woord ’’handi cap” afkomstig is uit de sportwereld. Het is een Engelse term voor een wed ren met paarden van verschillende jaren en vlugheid, waarbij aan de zwakkeren een voorsprong wordt gegeven, zodat alle deelnemers zoveel mogelijk gelijke kans hebben op een overwinning. Wan neer er sprake is van een handicap gaat het dus om het hebben van een belem mering, een hindernis bij het volbren gen van de taak. Op een oproep van de Stichting Wad dinxveense Kunstdagen zijn een twin tigtal reacties binnengekomen van Waddinxveense amateurkunstenaars. Van deze kunstenaars zal een tentoon stelling worden ingericht in de grote zaal van Het Trefpunt. Het tentoongestelde is een breed scala aan kunstvormen: schilderijen, foto’s, textiele werkvormen, wandkleden, Op vrijdag 9 oktober organiseert de Stichting Muzikanten Collectief Wad dinxveen, die zich ten doel heeft gesteld een oefenruimte in stand te houden ten behoeve van de Waddinxveense ama- teur-popgroepen, in het kader van de Kunstdagen de grote prijs van Midden- Holland. Dit popfestijn, dat is ontleend aan de grote prijs van Nederland, zal plaatsvinden in De Bonkelaar op vrij dag 9 oktober vanaf 20.00 uur. De grote prijs van Midden-Holland is een wedstrijd tussen vijf popgroepen, welke uit een voorronde naar voren zijn gekomen. Op deze avond worden deze groepen beoordeeld door een deskundi ge jury, waarin enkele bekende Neder landers op popgebied zitting hebben. De groepen die aan deze finale mee doen zijn: Veenie and the Jugs (soul/ blues) uit Waddinxveen, Roulette (commerciële hardrock) uit Gouda, Smoke and dance (poprock) uit Wad dinxveen, Random acces (futuristische muziek) uit Woerden en The Raspers (Nederlandstalige rockmuziek) uit Voorburg. Er is dus een breed scala aan genres vertegenwoordigd tijdens deze finale. De grote prijs zal bestaan uit een plaat opname, welke door de Stichting Muzi- kanten. Collectief Waddinxveen zal worden verzorgd. Verder zal worden geprobeerd enkele omroepen en pla tenmaatschappijen te interesseren. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft zaterdag middag in het gemeentehuis de Waddinxveense Kunstdagen 1987 officieel van start laten gaan. Hij deed dat voorafgaande aan de expositie van zeef drukken van wijlen Kees van Bohemen. ”We kunnen nu constateren dat de Waddinxveense Kunstdagen een feit zijn en dat zij - zoals de stichting het in haar persbericht aangeeft - het groot ste culturele evenement vormen dat tot nu toe in Waddinxveen heeft plaats gevonden. Naar mijn mening is daarmee geen woord teveel gezegd. Op een twaalftal lokaties vinden activiteiten plaats en ook in de open lucht is het no dige te doen”, aldus Waddinxveens eerste burger. ’’Maar het belangrijkste is dat de bevolking van Waddinxveen en omstreken van een veelheid van culturele uitingen kennis kan nemen en daar ook zelf aktief aan deel kan nemen. Ik hoop dat hiervan een grote stimulans kan uit gaan en het culturele leven in deze gemeente nieuwe impulsen zai geven”. ”Ik ben het bestuur van de stichting erkentelijk voor de inspanning die zij heeft geleverd, maar dank ook alle anderen, die in verenigingsverband of individueel, wekenlang in de weer zijn geweest om produkties voor te berei den, teneinde zich tijdens deze manifestaties te kunnen presenteren. Velen hebben een bijdrage geleverd”. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se Kunstdagen zijn vrijdagavond offi cieus van start gegaan met een expositie over de schrijver Godfried Bomans in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. De opening van deze meest complete tentoonstelling over de bekende overleden schrijver werd ge opend door de bijna 60-jarige Michel van der Plas, vriend van de familie Bo mans en tekstschrijver van vele beken de liedjes (Tearoom Tango, Zeg maar ja tegen het Leven en De schuld van het kapitaal). Bij de opening van de expositie waren ook aanwezig de echtgenote van de overleden schrijver en een broer van Godfried Bomans. De expositie omvat allerlei bezienswaardige foto’s, boeken, manuscripten en dergelijke. In het gemeentehuis ging zaterdagmid dag de expositie van Kees van Bohemen van start. Ook voor deze tentoonstel ling bestaat een behoorlijke belangstel ling. De zeefdrukken van de twee jaar geleden overleden kunstenaar impone ren menige bezoeker. WADDINXVEEN - Met ingang van deze week staat de expositie van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen in het kader van het Internationale Jaar van de daklozen in de bibliotheek van het Anne Frank-cen trum. De expositie is daar tot maandag 12 oktober te zien. De tentoonstelling vertelt het verhaal over de krottenwijken van Lima. En over de inzet van de bewoners om zelf hun woonsituatie te verbeteren. Er wordt gewerkt aan waterleiding, aan elektriciteit, riolering. En er worden scholen gebouwd en eenvoudige medis che klinieken. gebouworkest en voert muziek uit waar in het slagwerk een essentiële funktie vervult. Centraal in de muziek staan slagwerkinstrumenten van hout, van metaal en instrumenten met een vel. De toegangsprijs voor dit bijzondere muzikale evenement bedraagt 7,50 voor volwassenen en 3,50 op vertoon van CJP en Pas 65. Kaarten zijn ver krijgbaar op zaterdag 10 oktober vanaf 18.45 uur aan de zaal of in voorverkoop bij boekhandel Veldwijk aan de Passa ge- Hoewel al vele bekende musici en en sembles kamermuziekconcerten in Waddinxveen verzorgden is het concert dat op donderdagavond 8 oktober om half negen wordt gegeven tijdens de Waddinxveense Kunstdagen ongetwij feld een hoogtepunt. In de Brugkerk is dan te beluisteren het Royal Swedish Chamber Orchestra on der leiding van Mats Liljefors. Aan dit concert werken ook mee de fluitiste Ab bie de Quant en de hoboïst Nico de Gier. Gewoonlijk vinden de kamermuziek concerten plaats in de raadzaal van het gemeentehuis, maar de uitwijk naar de Brugkerk is noodzakelijk door het grote aantal musici en de verwachte belang stelling. De fluitiste Abbie de Quant, die al va ker in Waddinxveen optrad tijdens ka mermuziekconcerten, behaalde in 1970 aan het Brabants Conservatorium het einddiploma solospel cum laude en kreeg in 1973 de Prix d’Excellence. Zij volgde cursussen bij de beroemde Itali aanse fluitist en pedagoog Severino Gazzalloni. In de afgelopen jaren was Abbie de Quant winnares van onder andere het internationaal Fluitconcours van Roy- an, het Concours van München en won zij prijzen op het Belgisch-Nederlands Concours en het Gaudeamus Concours. Zij is als docente verbonden aan het Ut rechts concervatorium en maakt deel uit van het Amsterdams Harpkwintet. Zij is te beluisteren op verscheidene platen van de bekende merken EMI en CBS. De hoboïst Nico de Gier begon als 11- jarige jongen zijn studie bij Arthur Mersel. Na het behalen van het uitvoe rend musices diploma op de moderne- en barokhobo zette hij zijn studie voort bij Heinz Hölliger in Freiburg. Nico de Gier maakt deel uit van ver scheidene ensembles voor moderne mu ziek en ensembles die authentieke Ba- rokuitvoeringen geven in Nederland en Duitsland. Zijn repertoire omvat werk uit alle stijlperioden vanaf de vroege ba rok tot en met de huidige avantgarde. De Waddinxveense Kunstdagen zijn voorafgegaan door de nota ’’Kunst en Cultuur” van april 1985 waarin het voorstel werd gedaan een kunstmarkt te organiseren. Een dergelijk gebeuren zou tot doel moeten hebben een ont moeting tussen professionele en amateuristische kunstbeoefening tot stand te brengen. Nadat de gemeenteraad in september 1986 een krediet daartoe beschikbaar had gesteld, konden de voorbereidingen concreet ter hand worden geno men. Aanvankelijk heeft zich daar de commissie voor Kunst en Cultuur mee beziggehouden. Maar al spoedig werd bevestigd, wat overigens ook al werd verwacht, dat het realiseren van een dergelijk idee geen geringe opga ve zou zijn. Op grond van een aantal redenen werd het beter gevonden een aparte stich ting in het leven te roepen. In februari van dit jaar werd door notaris J. in ’t Hol de acte gepasseerd van de Stichting Waddinxveense Kunstdagen. De gedachte uit de nota kreeg dus meer en meer vorm, zij het dat het idee van een kunstmarkt inmiddels was verlaten en dat de gedachten uitgingen naar een meerdaagse kunstmanifestatie. Ontmoeting tussen professionele en amateuristische kunstbeoefening bleef evenwel de doelstelling. ’’Nadat de stichting was opgericht kon het karwei pas goed ter hand worden genomen en vanaf dat moment tot heden is een gigantische hoeveelheid werk verzet. Niet alleen moest over de programmering worden nagedacht; gezien het ambitieuze plan moest ook naar aanvullende financiering wor den gezocht”, aldus de burgemeester. ”Het programma kon pas een definitieve vorm krijgen, als zekerheid be stond over de beschikbare middelen. Het zal de penningmeester maar ook zijn medebestuursleden, heel wat hoofdbrekens hebben gekost. Gelukkig heeft het bedrijfsleven, zij het aarzelend en volgens mij te beperkt, zich van het belang van de manifestatie laten overtuigen en vloeiden sponsorgelden in de kas van de stichting”. ”Ik heb er behoefte aan allen die een bijdrage hebben geleverd daarvoor hartelijk te danken en betrek daarbij ook het provinciebestuur van Zuid- Holland. Daar kunstsponsoring een betrekkelijk nieuw fenomeen in deze gemeente is wachten wij met belangstelling de evaluatie van het stichtings bestuur af’, besloot burgemeester Van der Linden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17