Lof voor SSW-project D. Westerduin Geen Sinterklaas (CDA) vertrekt Collecte PvdA-vergadering M Derde Wereld markt in de Passage op 10 oktober u aardige kado’s Weer een vrouw in raad erbij Kerngroep op komst Plannen voor 1 mei 1988 en toch krijgt Werkloosheid Relatie overheid Middenstand l Coenecoop Wil Waterreus Werkprojecten Bijeenkomst Kosten Europese Gemeenten GAAT U VERHUIZEN? Wilt U informatie? 01828 - 18708 ASSCHEMAN WADDINXVEEN Vanaf 1 oktober kunt u gaan sparen voor gratis geschenken, een schoonheidsbehandeling en kans maken op een diner voor twee personen De spelregels zijn heel eenvoudig. Bij besteding van 20,-- ontvangt u een spaarzegelDeze plakt u op de gratis klantenkaart en u spaart net zo lang door tot u het kado kunt krijgen, dat u hebben wilt. Door de kaart in te leveren maakt u bovendien kans op een diner voor twee personen, (trekking medio december). Waar spaart u voor? Voor 10 zegels: Een make-up behandeling. Voor 20 zegels: VOSSEN handdoek washandje. Voor 30 zegels: CHRISTIAN DIOR lipstick of nagel 1ak. Voor 40 zegels: PIERRE CARDIN: after shave of eau de toilette. Voor 50 zegels: Schoonheidsbehandeling. Tegen inlevering van twee volle kaarten gratis- een make-up kursus of een zonnebankkuur Z WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 In Waddinxveen vinden 6.000 mensen werk Een deel van de opgeknapte huizen in Zevenhuizen. (Foto: SSW). 'meegenomen... Fazantdreef 2 2743 DC Waddinxveen t da’snm 1 t 1 king op het tijdsbeslag van het politieke werk en de drukke beroepswerkzaam heden in combinatie met gezondheids aspecten. Bestuur en fractie van het CDA respecteren deze beweegredenen ten volle. De opvang van de werkzaamheden juist in de komende maand in verband met de begrotingsbehandeling 1988 zal door de fractie naar vermogen worden waar genomen. Daarbij zal ook de eerstvol gende kandidaat voor opvolging in de raad, mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries in direkte zin zijn betrokken. Naar verwachting zal mevrouw Water reus in de eerstvolgende raadsvergade ring worden toegelaten tot lid van de raad, terwijl in november de officiële in stallatie zal plaatsvinden. De middenstand vormt een belangrijke economische factor in de gemeente. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 13 oktober om half negen houdt de PvdA-afdeling Waddinxveen een extra ledenvergadering over de ge meentebegroting voor 1988. Tot het houden van deze vergadering is op de laatste ledenvergadering beslo ten, aldus het bestuur. De PvdA hoopt dat de leden met ideeën en bijdragen zullen komen met betrekking tot het ge meentelijk huishoudboekje. Afgesproken is dat de PvdA-jaarverga- dering gehouden zal worden op donder dagavond 26 november. Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Winkelcentrum ''PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 WADDINXVEEN - Het CDA-gemeenteraadslid D. Westerduin verlaat met onmiddellijke ingang de raad. Voor zijn plotselinge vertrek geeft hij persoonlijke omstandigheden op: zijn gezondheid en het tijdsbeslag dat het raadswerk kost. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmatgrialen en diverse hulp middelen. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. VERVOER - VERHUIZINGEN De groot-onderhoudswerkzaamheden vroegen een totaalbedrag van 752.000,-. Het rijk verleende hiervoor een subsidie van 220.000,- zodat de kosten voor de SSW 532.000,- bedroe gen. De huurders betalen voor deze werkzaamheden dan ook geen huurver hoging. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Zevenhuizens burgemeester A.H. van Gent, die wethouder in Waddinxveen is geweest, heeft zater dagmorgen de loftrompet gestoken over het onderhoudsproject aan 20 woningen van de in Waddinxveen gevestigde woningbouwvereniging Sa men Sociale Woningbouw (SSW). Het vertrokken CDA-gemeenteraadslid D. Westerduin. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - Sinds dit jaar staan er in het de Kamer van Koop handel 753 bedrijven geregistreerd in Waddinxveen; zij vertegenwoordi gen de marktsector en bieden aan ruim 4600 mensen werk, daarnaast in de collectieve sector 1400 mensen. In het totaal aan bedrijven en instellingen (in de collectieve sector) vinden ruim 6.000 mensen werk. WADDINXVEEN - Op de landelijke actieweek ’’Honger hoeft niet” zal vol gende week zaterdag in Waddinxveen worden ingehaakt met een expositie en een Derde Wereldmarkt in de Passage. Op het plein voor de Kruiskerk zal tus sen 10.00 en 16.00 uur de aandacht van menige voorbijganger wordèn gevraagd voor het internationale hongerpro- bleem. Voor ’’Honger hoeft niet” werken in Waddinxveen samen de CBTB, het NI- VON, de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, de Stich ting Wereldwinkel met de Stichting Ge red Gereedschap en de ZWO (Zending, Werelddiakontaat, Ontwikkelingssa- menwerkingj-commissie van de her vormde Immanuëlkerkgemeente en de Gereformeerde Kerk. Bij de activiteit zijn wellicht ook betrok ken organisaties als Tear Craft (Goed Werk), Tear Fund, Woord en Daad en Amnesty International. Gezamenlijk willen ze duidelijk maken dat Waddinx- veners ook wereldburgers willen zijn, die zich verantwoordelijk voelen en daar waar mogelijk mee willen helpen het hongerprobleem de wereld uit te helpen. Voor de Nederlands Hervormde en de Gereformeerde Kerk is de tweede zon dag van oktober, ieder jaar ”de zondag van het Werelddiakonaat”. Zondag 11 oktober zal in het kader van ’’Gaven de len Wereldwijd” het delen van voedsel centraal staan. ’’Gaven delen Wereldwijd” is het the ma waarmee zending werelddiakonaat en ontwikkelingssamenwerking van de Hervormde Immanuëlkerkgemeente en de Gereformeerde Kerk voor het derde jaar samenwerken. De door de huurders gekozen woning verbeteringen vergden een bedrag van 73.000,-. Voor de isolatiemaatregelen geeft het rijk een subsidie van 40%. De overige verbeteringskosten resulteer den in een huurtoeslag, welke varieerde voor de 3 verschillende straten van 2,30 tot Alles bijeengenomen be tekenden deze werkzaamheden een ge middelde investering per woning van 41.250,-. De eerstvolgende 25 jaar moe ten deze woningen, onvoorziene om standigheden daargelaten, er weer te gen kunnen. hankelijk van het aantal aanmeldingen wordt voorrang verleend aan langdurig werklozen. Na afloop van het project zal dit worden geëvalueerd, waarbij dan tevens geke ken kan worden naar de mogelijkheden die er zijn om in de toekomst soortgelij ke of andere scholingsprojecten in Waddinxveen gezamenlijk met het WADDINXVEEN - Nog deze maand - om precies te zijn in de week van maandag 26 oktober tot en met vrijdag 30 oktober - houdt de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, die projekten moreel en financieel steunt in Toma (Burkina Faso) en in Lima (Peru), de jaarlijkse collec te. De opbrengst is bestemd voor de Derde Wereld, in dit geval voor het projekt in Lima (Peru). Daar pro beren de mensen met al hun inzet hun werk te behouden en zo een eerlijke boterham te verdienen voor zichzelf en voor hun gezin. Een beetje steun uit Waddinxveen hierbij is onontbeerlijk. Wie wil meehelpen de mensen in Lima een zelfstandig en onafhan kelijk bestaan op te laten bouwen kan zich opgeven als collectant bij Corrie Smallegange (tel. 14401) of bij Emka Krösschell (tel. 16267). Rond 12 oktober komen twee Pe ruanen naar Waddinxveen. De één is de contactpersoon van de ont wikkelingsorganisatie CIDIAG met de krottenwijk Villa el Salva dor en de ander is een burgemees ter uit een wijk van Villa el Salva dor. Dirk Westerduin zit sinds 29 april vorig jaar in de gemeenteraad. Hij stond op de vijfde plaats van de kandidatenlijst van het CDA. Zijn plaats zal ingeno men gaan worden door Wil Waterreus- de Vries. Daarmee krijgt het CDA weer een vrouw in de gelederen terug na het vertrek van Jos Groenendij k-Bernard. De CDA-fractie en het CDA-bestuur zijn vorige week in kennis gesteld van het besluit van de heer Westerduin zijn functie in de gemeenteraad wegens per soonlijke omstandigheden neer te leg gen. Het CDA zegt dit besluit van een kundig en toegewijd raadslid diep te be treuren. De persoonlijke motieven, welke hier aan ten grondslag liggen hebben betrek- Deze cijfers staan in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1988 en zijn verzameld door het college van B. en W. Een opsplitsing van de bedrijvigheid in Waddinxveen naar bedrijfstak laat zien dat de industrie voor éénderde van alle werkgelegenheid in Waddinxveen zorgt. ”Wij zullen ons beleid voortzetten om bij aanschaffingen en uitvoering van G.A.B. van de grond te tillen; Om op werken plaatselijke bedrijven te laten inschrijven c.q. offerte te laten uitbren gen. Uiteraard zal beoordeling plaats vinden op grond van onder meer kwali teit en prijs”, aldus B. en W. Het aantal werklozen heeft zich het af gelopen jaar gestabiliseerd na de forse daling sinds 1984. In augustus waren 284 mannen en 247 vrouwen (totaal 531) zonder werk. De totale daling bedraagt sinds 1984 288, dat wil zeggen 35%. Bij mannen bedraagt de daling sinds 1984 225, dat wil zeggen 44%. Bij vrouwen 63, dat wil zeggen maar 20%. Tweederde van alle ingeschreven vrou wen zoeken werk in de administratieve sector, in het onderwijs en in de verzor ging. Onder mannen is het aanbod veel minder extreem geconcentreerd in één of enkele beroepsgroepen. Het probleem van de langdurige werk loosheid blijft groot en zorgwekkend. In augustus is 37% van alle werkzoe kende mannen langer dan 3 jaar werk loos. Bij de vrouwen tekent zich thans een ontwikkeling af, waarbij de groei van het aantal vrouwen langer dan IV2 jaar werkloos over het afgelopen jaar aanzienlijk is toegenomen. In het kader van de werkloosheidsbe strijding stelt het G.A.B. jaarlijks een beleidsprogramma op. Naast het ver vullen van bij het G.A.B. gemelde va catures besteedt men thans veel aan dacht aan het helpen oplossen van knel punten op de arbeidsmarkt (vraagzijde) en het aan werk helpen van personen af komstig uit de probleemgroepen op de arbeidsmarkt: langdurig werklozen, herintredende vrouwen, personen uit minderheidsgroepen. "Het is wenselijk dat het werkgelegen heidsbeleid van gemeenten en G.A.B. zoveel mogelijk op elkaar aansluit en dat waar mogelijk gezocht wordt naar samenwerking”, vinden B. en B. ’’Naast de reeds bestaande activiteiten van gemeente en G.A.B. zullen wij ons beraden welke activiteiten op plaatse lijk en/of regionaal niveau ontwikkeld kunnen worden met name voor de wat oudere langdurige werklozen.” De belangstelling voor Coenecoop is sinds vorig jaar bijzonder sterk toege- nomeh. Dit heeft in het afgelopen jaar geresulteerd in de verkoop van bedrijfs- grond aan nog eens zes verschillende ondernemingen, waarvan inmiddels een aantal bezig is met de bouw van hun nieuwe bedrijfsonderkomen. Een belangrijk deel van de acquisitie- activiteiten heeft de gemeente uitbe steed aan A.B.O. B.V., adviesbureau voor bemiddeling tussen bedrijfsleven en overheid van A.M. Zwamborn, oud- directeur Openbare Werken en Bedrij ven. Recentelijk is de Coenecoopbrug geopend, een belangrijke verbetering van de bereikbaarheid van het bedrij venpark Coenecoop vanuit de richting Gouda en vanaf de Rijksweg A12. Verder is begonnen met de aanleg van de geplande noordoostelijke ontsluiting van het bedrijvenpark (aanleg weg incl. brug vanaf de Kanaaldijk), waardoor het bedrijvenpark geheel ontsloten wordt. Bij de provincie zal tenslotte worden aangedrongen op een financiële bijdrage voor de aanleg van een ontslui- tingsweg vanaf de Beijerincklaan naar Coenecoop (in het kader van het Pro vinciaal voorwaardenscheppend beleid, waardoor het bedrijvenpark ook vanuit de richting Den Haag optimaal ontslo ten zal zijn. Bovenstaande infrastructuele verbete ringen, welke met name de bereikbaar heid van het bedrijvenpark ten goede komen, zullen zonder enige twijfel de interesse voor Coenecoop als vesti gingsplaats nog verder doen toenemen. Overigens is er kortgeleden ten behoe ve van de acqusitie ook een nieuwe pro motiefolder uitgegeven, met behulp waarvan de gemeente zich in de toe komst bij het bedrijfsleven zal introdu- ren. deze zaak te kunnen inspelen stellen B. en W. de raad voor de desbetreffende post met 5.000,- te verhogen. Het Job Creation Project is na een lange aanloopperiode in oktober vorig jaar van start gegaan. Te zelfder tijd is beg onnen met de bouw van een eerste be- drijvenhal op Coenecoop, speciaal be stemd voor de huisvestingsbehoefte van startende en kleine uitbreidende onder nemingen. Begin november wordt de hal, die voor een belangrijk deel reeds bezet is, officieel geopend. Het bestuur van de Stichting Waddinx- veens Ondernemerscentrum beraadt zich momenteel hoe het project zo goed mogelijk kan worden voortgezet, aang- zien de belangstelling op dit moment minder groot is dan aanvankelijk werd verwacht. Wil Waterreus-de Vries (44), woont sinds haar huwelijk in 1984 met haar ge zin op de Lindengaarde in Waddinx veen. Ze is circa 10 jaar actief in de poli tiek, eerst in de ARP, later het CDA. Haar belangstelling voor maatschappe lijke vraagstukken werd eerst gewekt door haar werk. In 1969 is ze als vrijgestelde bij het CNV gekomen als secretaris van de vrouwen bond van het CNV. Daarnaast kreeg ze de opdracht vorm te gaan geven aan een vrouwensecretariaat bij het CNV. Van af dat moment werd haar sociale en maatschappelijke betrokkenheid ge vormd en ook zoveel mogelijk in aktivi- teiten omgezet. Na haar vertrek bij het CNV heeft ze onder meer gewerkt als mentrix in het Utrechtse Diaconessehuis en bij kerke lijke bureau van de hervormde kerk. In haar vrije tijd was ze onder meer ouder ling van een Utrechtse wijkgemeente en secretaresse van de ARP te Utrecht, la ter van het CDA aldaar. De banden met de ARP-kiesvereniging in Waddinxveen dateren reeds van 1977 door deelname aan een werkgroep voor partij politieke discussie binnen de ARP die regelmatig in onze gemeente bij elkaar kwam wegens de vele Wad- dinxveense deelnemers. Sinds haar komst in Waddinxveen is zij dan ook ac tief binnen de plaatselijke CDA-afde- ling. Bovendien is ze lid van het dage lijks bestuur van de Waddinxveense Vrouwenraad en heeft ze ook zitting in het dagelijks bestuur van de gemeente lijke Commissie Sociaal Cultureel Werk. Landelijk zullen alle gemeenten in het komende jaar welhaast zeker te maken krijgen met de invoering van het Jeugd- werkgarantieplan (JWG). Met dit plan beoogt de rijksoverheid alle jongeren tussen de 16 en 21 jaar een werkgarantie te bieden. Vooruitlopend op dit plan en ter bestrij ding van de jeigdwerkloosheid heeft het ministerie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid een tijdelijke voorziening gemeentelijke werkgelegenheidsiniti- atieven voor jongeren gecreëerd. Een gemeente kan voor subsidie in aanmer king komen wanneer zij een werkgele genheidsproject indient dat aan een aantal voorwaarden voldoet. Gemeenten kunnen jongeren een ar beidsplaats aanbieden van 19 uur per week gedurende tenminste 6 maanden, tegen een beloning die gelijk is aan het miniumloon dat geldt voor jongeren omgerekend naar 19 uur. De Rijksover heid neemt ook in dit geval de salaris kosten van de jongeren voor zijn reke ning (incl. de werkgeverslasten). Thans heeft de gemeente in het kader van deze tijdelijke voorziening 15 ar beidsplaatsen toegewezen gekregen, waardoor inmiddels verschillende jon geren aan een baan zijn geholpen. Scholing blijft met name voor de verbe tering van de arbeidsmarktpositie van langdurig werklozen een belangrijke zaak. Uit dit oogpunt heeft het college besloten om de voor dit jaar beschikba re gelden te besteden aan een in samen werking met het G.A.B. en de scholen gemeenschap De Wadde ontwikkeld scholingsproject verkooppraktijk. Af- WADDINXVEEN - Het 1-mei-comité Waddinxveen, dit jaar verantwoorde lijk voor een geslaagde gezamenlijke viering van de Dag van de Arbeid, wil 1 mei 1988 opnieuw een dergelijke dag vieren. Volgende week woensdagavond 14 ok tober om half negen komt het 1-mei-co- mité Waddinxveen in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan bijeen om nadere plannen daarvoor uit te wer ken. Tijdens deze bijeenkomst wordt be sproken of een gezamenlijk vieren van de 1-mei-activiteiten door alle progres sieve organisaties in Waddinxveen ook in 1988 tot de mogelijkheid behoort. De gezamenlijke uitvoering van 1-mei- activiteiten heeft al tot goede resultaten geleid. Tevens kon er een bedrag wor den overgemaakt voor het ANC in Zuid-Afrika. Het 1-mei-comitë nodigt iedere pro gressieve organisatie in Waddinxveen uit met één of meerdere vertegenwoor digers naar de te houden bijeenkomst te komen. Ook individuele geïnteresseer den, die mee willen denken en werken aan de invulling van het komende 1- mei-programma, zijn op 14 oktober van harte welkom in De Boog. De heer Van Gent zei dat het Zevenhui- zense college van B. en W. het initiatief van de SSW zeer gewaardeerd had. Hij was van mening dat de SSW de bestaan de mogelijkheden optimaal had benut en complimenteerde de SSW dan ook met het bereikte succes. Hij stelde dat het, gezien de huidige boekwaarde van de woningen, een goe de investering was geweest om deze wo ningen weer voor lange tijd op te knap pen. De burgemeester vond dat, nu de nieuwbouwcontingenten aanzienlijk verminderen, het groot-onderhoud aan de wat oudere complexen woningen alle aandacht moet krijgen en dat daarmee doorgegaan moet worden. De gereedgekomen groot-onderhouds werkzaamheden isolatiemaatregelen en woningverbeteringen aan de wonin gen Burg. Klinkhamerweg 54-64, Ro zenstraat 73-87 en Bermweg 6-16 in Ze venhuizen waren zaterdag de reden van een bijeenkomst in het dorpshuis Swan- la. Daar kon de voorzitter van de woning bouwvereniging Samen Sociale Wo ningbouw (SSW), de heer H.G. van den Dool, een groot aantal van de genodig den verwelkomen, waaronder het vol tallige college van Burgemeester en Wethouders, alle fracties van de ge meenteraad, de directeur van Openba re Werken en Bedrijven van Zevenhui zen, architecten- en ingenieursbureau Treffers en Polgar uit Waddinxveen, bouw- en aannemingsmaatschappij A.P. van der Knaap uit Zevenhuizen en een aantal bewoners van de betreffende woningen. De SSW-voorzitter deelde in zijn ope ningswoord mede dat deze woningen voor groot-onderhoud in aanmerking kwamen omdat zij ouder waren dan 25 jaar en daardoor voor Rijkssubsidie in aanmerking kwamen. Ter gelegenheid van een groot-onderhoudsbeurt worden vaak tegelijk andere maatregelen ge troffen, zoals geluids- en/of warmte-iso- latie en woningverbeteringen. De huurders worden bij zo een ingrij pende aanpak nauw betrokken. Zij hadden daartoe een compleet informa- tieboekje ontvangen en op de voorlich tingsbijeenkomst op 18 februari 1987 hebben zij hun mening en wensen over de werkzaamheden kunnen uitspreken. Ook tijdens de uitvoering was er regel matig overleg met de huurders. Enerzijds is de middenstand van belang voor de werkgelegenheid, anderzijds bepaalt deze in belangrijke mate het verzorgingsniveau van de gemeente. Onze visie ten aanzien van het centrum- beleid hebben wij inmiddels aan u voor gelegd. De markttarieven zullen in 1988 op het huidige niveau gehandhaafd blijven, aangezien de markt nu kostendekkend is. Het beleid blijft gericht op handha ving van het klassieke marktbeeld door verkoopwagens zoveel mogelijk te we ren en er tevens op toe te zien dat stand werkers zich aan de regels houden. De instelling van een tweede week markt is niet mogelijk gebleken. In het kader van het centrumbeleid zullen B. en W. de lokatie van de markt opnieuw bezien. Het college is voornemens het lidmaat schap van de raad van Europese Ge meenten te beëindigen. Het lidmaat schap heeft enerzijds geen baten opge leverd maar anderzijds is het zo dat eventueel verkrijgen van subsidie van het Europees Sociaal Fonds los staat van het lidmaatschap van de raad van Europese Gemeenten. Wel zal minder algemene informatie worden ontvan gen. Het Overlegorgaan werkgelegenheid is het afgelopen jaar weer regelmatig bij een geweest en functioneert als plat form voor overleg tussen gemeente en bedrijfsleven naar tevredenheid. In de afgelopen maanden heeft een werkgroep, samengesteld uit leden van het Overlegorgaan, zich gebogen over het gemeentelijke voornemen een on dernemersprijs in te stellen. Inmiddels heeft de gemeenteraad inge stemd met het voorstel van het college tot instelling van een jaarlijks uit te rei ken ondernemersprijs. Het ene jaar zal de prijs echter worden uitgereikt voor de kwaliteit van het ondernemerschap, het andere jaar voor de bijdrage die ge leverd wordt aan het bevorderen van de werkgelegenheid Tot nu toe is door het bedrijfsleven in en buiten Waddinxveen vooral gebruik ge maakt van de verwijzende en informe rende functie van de contactpersoon. v'

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 9