raadsvrouw oordeel zelf over Uw voordeel!!! Benoeming sociaal TDMA LIMA Verbakel mode Kom naar Verbakel Mode en De 29 pizza’s van ”La Tarantella” «4OP DE NIEUWE KOLLEKTIEW DAMES-, HEREN- EN KINDERMODE Verouderd machinepark groot probleem in Lima B. en W. beraden zich nog Nieuwe collecte Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Vakblad schenkt aandacht aan W’veense Italianen Crematie van Cees Okkerse DANK U WADDINXVEEN *F HOND IN GOOT 1 Problemen Verse pasta’s Voorgerecht KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Bedrijfjes Huisvesting Uitbreiding I f 500--1 Voo’- Bijzonder onderwijs Computers HAVO-Atheneum Nu voordeelcheques sparen betekent straks tientallen guldens besparen! tontentëaankö^orl 20.-1 50.-1 70.-1 'rtPPkSe van WOj i;* Let op: laatste week! Let op: laatste week! 2 Zuidkade 6, Waddinxveen, telefoon 01828-14000*. Iedere donderdag koopavond. WADDINXVEEN - Het vakblad Missets Horeca heeft aandacht ge schonken aan pizzeria-ristorante La Tarantelle aan de Zuidkade in Wad dinxveen en vastgesteld dat de gasten daar zich in zonnige oorden wanen. iSmhmSlLni Wat moet u doen? Om u kennis te laten maken met onze nieuwe winterkollektie ’87 krijgt u op deze nog één week lang bij elke aankoop van 100.- een Voordeelcheque. En u zult merken dat met die Voordeelcheques de kortingen bijzonder snel kunnen oplopen..! Rekent u maar even mee: Boven 500.- ontvangt u voor elke 100 gulden aankoop zelfs 20% in Voordeelcheques. Alle Voordeelcheuqes kunt u tot 31 oktober 1987 bij één van uw eerstvolgende bezoeken bij zowel Dames-, Heren- en Kinder- mode als bij La Lingerie besteden... dus volop tijd om er maximaal van te profiteren!!! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 Een beeld uiteen door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen via de NOVIB gesteund bedrij- Openbare LBO lukt hier niet fje in de Peruaanse stad Lima gulden. Voor kinderen is er de pizza Bambino. La Tarantella biedt ook de mogelijkheid om pizza’s mee te nemen, maar happig is Diana er niet op. ”Ik zie liever dat gasten hier plaatsnemen. Pas dan kan ik wat voor hen doen. Zorgen dat het een picobello avond wordt’::, zegt de Italiaanse eigenaar. Omdat La Tarantella uitsluitend met Italiaanse produkten werkt, eist de in koop ervan veel tijd. Vooral omdat Ni cola Diana kleine hoeveelheden in koopt. Als je vers wilt leveren kun je niet voor de hele maand in huis halen en alles in de vriezer gooien. Maar ja, voor één ki lo kaas komt een Italiaanse leverancier uit Den Haag niet helemaal naar Wad dinxveen. Dan moet je er zelf op af. Zo haal ik bij de één dit en bij de ander dat”. Over de begroting van de Samenwer kingsschool voor 1988 zijn B. en W. nog in bespreking. Naar verwachting zal de raad nog een eerste wijziging bereiken. Naast de jaarlijkse bijdrage van 25.000,- voor uitbreiding van het ge bouw zal uit de algemene middelen een vergoeding worden verstrekt ten bedra- In het algemeen kan gezegd worden dat het de bedrijfjes goed gaat, en wel voor namelijk omdat de hele binnenlandse economie in Peru onder het beleid van de nieuwe president Alan Garcia stevig aangetrokken is. De vraag naar hun produkten is daardoor behoorlijk geste gen. Sommige bedrijven, zoals de glasfa- WADDINXVEEN - Er is geen draagvlak voor een zelfstandige openbare school voor lager beroepsonderwijs (LBO). Dat hebben B. en W. te ho ren gekregen, zo blijkt uit de toelichting op de gemeentebegroting voor 1988. Eigenaar Nicola Diana (28) vindt dat zijn bezoekers helemaal een avondje ”uit” moeten zijn met een goed glas Chianti en uitstekende gerechten. Vol gens Missets Horeca kreeg het Italiaan se eethuisje in de voormalige slijterij en levensmiddelenzaak van A. van Eeu wen in korte tijd een uitstekende repu tatie. De recente informatie over de komst van een sociaal raadsvrouw is afkomstig van CDA-wethouder P.F.J. van Schie. Hij sprak daarover in de raadscommis sie voor welzijnszaken, waarin hij het voorzitterschap waarnam voor de zieke PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijes- tein. ”Vis zoek ik ook zelf uit”, vervolgt de Waddinxveense Italiaan Nicola Diana. ’’Want Italié is niet, zoals vaak wórdt gedacht, een land van pasta-eters. Pas ta’s dienen voornamelijk als voorge recht. Daarna komt er vlees of vis opfa- fel. Dat laatste vooral in mijn geboor testad, Napoli”. Drie jaar geleden bracht hij de speciali teit van de streek, zijn keukenervaring uit Napolitaanse ristorantes, maar ook zijn kennis van de ijsbereiding mee naar Nederland. En dat alles draagt bij tot la dolce vita (het zoete leven) in La Taran tella. Tot besluit van hun bezoek kunnen gas ten dan ook een zoet nagerecht gebrui ken: zelfgemaakte cassata, of gewoon een cappuccino met een Amaretto li keurtje. M.u.v. de merken Aperitiv, Tuzzi, Yarell, Mondi Love. Het bedrijf is daarom van plan om ho- moepatische geneesmiddelen te gaan maken van planten, die verbouwd zul len worden op één van de landbouw coöperaties, die ook door CIDIAG be geleid worden. ”Ik beveel graag specialiteiten aan. Die staan niet op de kaart, want ze zijn elke dag anders. Een extra service voor de vaste gast, zodat die niet steeds met de zelfde kaart wordt geconfronteerd”, legt Diana uit. Een van die specialitei ten is bij voorbeeld Pazzarotti een pas ta) voor jgerecht met vlees, kaas of groente gevuld. ’’Allé pasta’s worden ambachtelijk bereid. Want voor elke rechtgeaarde Italiaan is er niets belang- rijkers dan een bord verse pasta. Daar om komt hier niets uit een pakje. Zelfs niet de spaghetti. Mamma mia”. Diana slaat zijn ogen ten hemel. In de keuken staat een molen waarin grote ballen deeg tot lange slierten spag hetti wordt gemalen. In het restaurant staat een verkleinde kopie en voor gas ten geeft Diana graag een demonstratie. In het afgelopen jaar is binnen het on derwijsveld het nodige gebeurd. Met name in de huisvesting van het basison derwijs. Het komend jaar kan en zal ge werkt worden aan het opstellen van de aanvullende onderwijsnota. In deze no ta zullen onder meer voorstellen wor den gedaan die zullen ingaan op het kwaliteitsaspect van het onderwijs. Naast de nieuwe huisvesting van scho len zal het komend jaar nog een aantal integratieverbouwingen plaats moeten vinden. Dit zal er toe leiden dat leegko mende accommodaties in eigendom ko men van de gemeente. De problemen, die aan de sociaal- raadsman kunnen worden voorgelegd kunnen liggen op velerlei gebieden, zo als sociale wetgeving, allerlei subsidie regelingen en specifieke sociale proble men met betrekking tot schuldsanerin gen en schuldregelingen. De sociaal-raadsman zal tevens gaan functioneren als een soort vraagbaak en aanspreekpunt met betrekking tot de vele wetten, regelingen en voorschrif ten, waarmee de burger in aanraking kan komen en waar men geen weg mee weet. Dit hoeft niet altijd betrekking te Voor alle bedrijven blijft evenwel het grootste probleem het sterk verouderde machinepark. Als de machines niet spoedig vervangen worden, komt de ge hele huidige produktie in gevaar. Aan uitbreiding of ontwikkeling van nieuwe produktielijnen kan zo al hele maal niet gedacht worden, terwijl dat broodnodig is voor de overlevingskan sen van de bedrijven in de toekomst. CIDIAG probeert nu steun te krijgen van de Peruaanse regering voor de ar- beiderszelfbestuursbedrijven en voor de landbouwcoöperaties. Het grootste deel van de schulden van de bedrijfjes is namelijk de van de vroe gere eigenaars geërfde belastingschuld aan de staat. Kwijtschelding daarvan zou de bedrijfjes enorm helpen. Hopen lijk hebben de inspanning van CIDIAG succes. BB» Voor degenen die in La Tarantella - een Italiaanse vreugdedans die op de ramen staat afgebeeld - aan de straatkant wil len plaatsnemen biedt het restaurant een fraai uitzicht op het rustige stro mende riviertje de Gouwe, ’s Zomers kunnen bezoekers in de tuin terecht. Met veertig extra stoelen biedt La Ta rantella dan plaats aan zo’n honderd gasten. De inrichting van het restaurant is eenvoudig, maar sfeervol. Het meubi lair is donker en aan het plafond hangen Chiantiflessen. Een beeld lijkt uit een oude Romeinse tempel te zijn gehaald en uit onzichtbare luidsprekers weer klinkt een vervlogen hit van Raphella Carra. Achterin het restaurant jon gleert broer Peppe virtuoos met rollen deeg, die daarna als smakelijke pizza’s in de oven verdwijnen. De kaart toont, naast pasta- en vleesgerechten, 29 ver schillende pizza’s, van tien tot achttien ge van de rekening courant-rente, die wordt geraamd op 10.000,-. De daling van het aantal leerlingen die vorig jaar lichtelijk is ingezet is dit schooljaar wat forser: van 1335 leerlin gen naar 1230 leerlingen. Voor het cur susjaar 1988/1989 wordt een aantal leer lingen verwacht van 1210. Volgens de prognose zal de populatie tot plm 1200 leerlingen in 1994 afnemen. Óp korte termijn zal de raad nog een meerjaren begroting bereiken. Om op de mogelijke veranderingen in het voortgezet onderwijs in de nabije toekomst (plm 1994) - zoals rapportages van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid aangeven - tijdig in te kunnen spelen is binnen het bestuur en het personeel een discussie gestart. Op verzoek van de raad is de bijdrage aan het boekenfonds substantieel ver laagd. i— Zoals bekend is bij het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voortgezet On derwijs het voornemen kenbaar ge maakt om te komen tot de stichting van een school voor openbaar LBO. Van het COGVO is inmiddels bericht ont vangen dat er geen voldoende draag vlak is voor een zelfstandige openbare LBO. ”Wij beraden ons welke stappen wij in het licht van het beleidsprogramma 1986-1990 in de loop van 1988 aan de raad zullen voorleggen”, aldus B. en W. Vorig jaar was nog niet bekend of de Kardinaal Alfrinkschool en de Konin gin Beatrixschool definitieve scholen mochten bouwen. Inmiddels is de nieuwbouw door beide scholen in ge bruik genomen. Zoals bekend is de voormalige mr. A. de Roosschool thans in gebruik bij de De Savornin Lohmanschool en is het voormalige gebouw van deze school nu in gebruik van de Gereformeerde streekschool. Na een aantal tijdelijke onderkomens heeft deze school einde lijk een eigen pand. De integratieverbouwingen voor de Eben Haëzerschool, de Mgr. Bekkers school en de Kon. Julianaschool zullen het komend jaar kunnen worden uitge voerd. De plannen hiervoor zijn gereed of nagenoeg gereed. Door de toestemming tot uitbreiding van De Wadde komt het gebouw van de LHNO De Rank vrij. Dit gebouw zal voor het onderwijs behouden blijven door huisvesting daarin van de Schil- dersvakschool, die thans aan de Noord- kade is gehuisvest. briek Christal Murano en de kantoor- meubelfabriek Contex, gaat het bijzon der goed. Maar er zijn ook problemen. La Fama bijvoorbeeld, eem medicijnenfabriek je, heeft veel last van staatscontrole op de prijzen van medicijnen in importbe- perkingen op grondstoffen. Daardoor zijn de verkoopprijzen soms lager dan de produktiekosten. Naar aanleiding van het accommodatie- onderzoek zullen voorstellen worden gedaan over de bestemming van de leegkomende gebouwen c.q. vrijk omende terreinen. Binnen het openbaar basisonderwijs zijn er in 1987 enkele veranderingen in de huisvesting geweest. Niet alleen door de toestemming voor het stichten van een nieuwe school in de wijk Zuidplas maar ook door de samenvoeging van de Leon van Gelderschool en de mr. A. de Roosschool. De nieuwe school in de wijk Zuidplas is thans nog gehuisvest in noodlokalen. Aan de raad is al voorgesteld te beslui ten tot het vragen van toestemming voor defenitieve huisvesting van deze school die in het centrum van de wijk Zuidplas gebouwd zal worden. De leegkomende Mr. A. de Roosschool komt ter beschikking van het bijzonder onderwijs. De al zolang gewenste inte- gratieverbouwing van de Leon van Gel derschool hoopt men in 1988 te kunnen verwezenlijken. De openbare Prof. Kohnstamm-Mavo kan niet meer beschikken over de de pendance aan de Prins Alexanderstraat aangezien deze bouwkundig niet meer geschikt is. Voorlopig kan de school ge-' bruik maken van het schoolgebouw aan de Kerkstraat. Het advies over de eventuele invoering van computers in het basisonderwijs laat langer op zich wachten dan was voorzien. Al het mogelijke wordt er aan gedaan om dit spoedig aan de raad voor te leggen. Na lange tijd werd er op gemeentelijk initiatief in 1986 weer een praktische verkeersproef afgenomen. De proef kreeg in 1987 een vervolg: met finan ciële ondersteuning van de gemeente organiseerde de Waddinxveense afde ling van Veilig Verkeer Nederland deze proef. Alle Waddinxveense basisscholen na men hieraan deel en in het algemeen werd de proef, onder andere met be hulp van een diaserie, beter voorbereid dan in 1986. Omdat er strenger werd be oordeeld zakten van de 406 deelnemers er 22. Het gemiddeld aantal gemaakte fouten was echter toch aanzienlijk lager dan vorig jaar. De verkeersproef zal ze ker in 1988 een vervolg krijgen. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag vond in de St. Victor- kerk aan de Zuidkade de uitvaart en in Den Haag de crematie plaats van de in Moordrecht gewoond hebbende oud-Waddinxvener Cees E.G. Okkerse plaats. De directeur van Cees Okkerse Agency BV was na een ernstige ziekte op 52-jarige leeftijd overleden. De in Waddinxveen geboren en ge togen Cees Okkerse was voor velen een bekende persoonlijkheid, zo wel als zakenman als in zijn privéle- ven. In de geheel gevulde St. Victorkerk werd tijdens een stijlvolle Heilige Mis, welke onder leiding stond van pater W. Steenkamer O.F.M af scheid genomen van de overlede ne. De grote aula van het crematorium ’’Ockenburgh” kon het aantal be langstellenden nauwelijks bevat ten. De president van de Lions- club Waddinxveen, de heer J. Booij, sprak daar een imponerend woord, waarin hij vriend Cees Ok kerse met zijn karakter en aanpak treffend schetste. De droeve plechtigheid werd afge sloten met een dankwoord, uitge sproken door de oudste zoon. hebben op gemeentelijke zaken, doch ook op de door andere instanties uit te voeren wetten en regelingen. Samen met de cliënt zullen de mogelijk heden worden nagegaan, waarbij zal worden getracht deze optimaal te be nutten. In het kort komt het hierop neer, dat de sociaal-raadsman een start maakt met het zoeken naar oplossingen voor de problematieken van de indivi duele burgers. De nieuwe functionaris zal zijn of haar plaats krijgen binnen de afdeling Soci ale Zaken, hetgeen echter niet zal in houden, dat deze zich zal gaan bezig houden met het bijstandsmaatschappe- lijk werk of het verstrekken van uitke ringen. Om de bereikbaarheid te vergroten en de contacten wat makkelijker te laten plaatsvinden, worden overwogen om de spreekuren niet alleen in het gemeente huis te laten plaatsvinden, maar ook op andere plaatsen in Waddinxveen (bijv, in wijkgebouwen). Voor het komend jaar is geen aanvraag gedaan om te komen tot het stichten van nieuwe scholen. Uit de plaatsgevonden hebbende ontwikkelingen mag duide lijk zijn dat er thans voldoende voorzie ningen zijn die bovendien zo goed mo gelijk geografisch in de gemeente zijn verspreid. VERBAKEL STROOIT MET NAJAARS- WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinx veen, die in de laatste week van deze maand de jaarlijkse collecte houdt, steunt al sinds 1980 via de Nederlandse ontwikkelingsorganisatie NOVIB een dertigtal bedrijfjes in Lima, Peru. Door het instandhouden van werkgele genheid kunnen 4.500 mensen zelf hun inkomen verdienen. Al de gesteunde bedrijfjes zijn door de arbeiders van hun eigenaars overgenomen. De Peruaanse organisatie CIDIAG geeft adviezen op het gebied van be drijfsvoering en zorgt dat de arbeiders geschoold worden. Bij deze bedrijfjes gaat het o.a. om een bakkerij, een glas fabriek, een medicijnenfabriek. WADDINXVEEN - Waddinxveen krijgt een sociaal raadsvrouw. Van de 350 mannen en vrouwen die op de gemeentelijke advertentie hebben gereageerd zijn uiteindelijk drie vrouwen geselecteerd. Binnen een paar weken zal het college van Burgemeester en Wethouders bepalen welke vrouw zal worden benoemd tot sociaal raadsvrouw, een nieuwe baan in Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13