Face-lift Wereldwinkel Rijgedrag schokt klaar-overs Voetverzorgingscentrum vernieuwd en groter ’’Hongermarkt” Stabiel aantal verkeersongevallen in Waddinxveen 1 TEKENING RIEN KLOET Heropening door welzijnsambtenaar Uitslag WN- kleurwedstrijd in Boskoop Marchant houdt modeshow Vechtpartij in De Bonkelaar ’’Voetentheek” aan de Groensvoorde I Verkeer Onverantwoord Rampenplan Beleidsplan Brandweer te ik d WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 Politie niet, brand wee wel op volle sterkte bok elastieke kousen de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhelminp Aat en Henk v.d. Haven in hun vernieuwd Voetverzorgingscentrum Van der Haven aan de Groensvoorde. (Foto: Sjaak Noteboom). tie. In het recente verleden werd de politie nogal eens ingeschakeld als eerstelijns hulpverlener bij tal van sociale proble men. In deze situatie is gelukkig veran dering gekomen. Maatschappelij ke WADDINXVEEN - Deze tekeningvan de Waddinxvener Rien Kloet siert de voorpagina van het remonstrantse kerk- In het komende jaar zal worden bezien op welke punten het rampenplan dient te worden bijgesteld. Tevens bestaat het voornemen om het plan op bruik baarheid te toetsen, onder meer door het houden van oefeningen. blad Gemeenteberichten. Werk van hem is binnenkort te zien in de bibli otheek van Ter Aar. gemaakt. De Wereldwinkel heeft dus een face-lift ondergaan. ”Wij verheugen ons over deze ontwikkeling en zijn blij dat een nieuwe groep zich actief inzet voor de Derde Wereld-problematiek”, aldus B. en W. in hun toelichting op de gemeen tebegroting voor 1988. Het stichtingsbestuur heeft zich weten te verzekeren van een tiental mensen, die bij toerbeurt in de Wereldwinkel koffie, thee, honing, kruiden, sesam, Op dit moment, de scholen zijn nog maar nauwelijks enkele weken aan de Op vrijwillige basis kunnen ook ande ren hetzij op individuele basis hetzij in georganiseerd verband aan deze ge meenschappelijke regeling deelnemen. Het vernieuwde pand van Sjaak Noteboom). BOSKOOP - Sport- en modehuis Mar chant houdt op zaterdag 17 oktober op nieuw een professionele modeshow in de sportzaal aan het Torenpad in Bos koop. Zoals inmiddels gebruikelijk zal de show een mengeling worden van vlot sportief, exclusief en chiq. Met daarbij een selectie uit de sieraden en ornamen ten zoals Marchant die op de markt brengt. Voor deze show zal sportzaal Marchant opnieuw worden omgetoverd in een sfeervol modepaleisje met zitjes en een podium. Presentatie, muziek en verlich ting zullen professioneel worden bena derd. De toeloop op deze modeshow is doorgaans groot. Vooraf reserveren wordt daarom aanbevolen. Entreeb ewijzen kosten 10 gulden, inclusief kof fie, en geven tevens kans op één van de beschikbaar gestelde prijzen. WADDINXVEEN - In de eerste helft van 1988 zal de politie-integratie zijn afgerond. De sterkte van de vrijwillige brandweer is op peil. Dat staat in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1988. BOSKOOP - De 9-jarige Maaike Bin ken uit Waddinxveen (Jan Dorrekens- kade-oost 104) heeft de eerste prijs ge wonnen in de kleurwedstrijd van Veilig Verkeer Nederland afd. Boskoop. Op de onlangs gehouden braderie werden de kleurplaten uitgereikt. De tweede prijs gaat naar Remco den Duik (9), Rozenlaan 37 in Boskoop, de derde prijs naar Debby de Feber, Kievitstraat 5, en de vierde prijs naar Bart den Duik, Rozenlaan 37 in Boskoop. De prijzen kunnen a.s. zaterdag worden afgehaald bij L. Binken, St. Janshof 22 tussen 11.00 en 12.00 uur. gang, heeft de politie helaas al diverse malen geconstateerd dat er wederom automobilisten zijn die zich schuldig maken aan onverantwoord rijgedrag bij verkeersbrigade-oversfeekplaatsen. Met name bij de verkeersbrigade op de Kerkweg-Oost bij de Theo Thijssen- school blijkt nog steeds dat er wegge bruikers zijn die zich weinig aantrekken van de verkeersbrigadiers. Zij maken dan in principe deel uit van de gemeentelijke organisatie rampen bestrijding en civiele verdediging. De tekening van Rien Kloet, die de voorpagina van het Remonstrantse maandblad ’’Gemeenteberichten” siert. (Tekening: M.C. Kloet). men rond twee uur ’s nachts binnen en richtten allerlei vernielingen aan. De in dringers hadden te veel gedronken. Ze maakten stampei omdat er in De Bonkelaar geen alcohol meer werd ge schonken. De gewaarschuwde politie (die later versterking kreeg uit de omge ving) zorgde ervoor dat de oproerkraai ers het hazepad kozen. In de omgeving werden allerlei vernielingen aangericht. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zijn bij alle verkeersbrigadeover- steekplaatsen de afficheborden ”Pas op schoolkinderen” geplaatst. Dit is gebeurd om de automobilisten te attenderen op de aanwezigheid van ver- De diverse regionaal georganiseerde brandweercursussen voor het aanstaan de winterseizoen 1987/1988 gaan bin nenkort van start. Een aantal leden van het korps zal daaraan gaan deelnemen. Twee adspiranten zullen de cursus voor brandwacht 2e klas gaan volgen. Twee brandwachten 2e klas gaan van start met de opleiding voor het diploma bran- van dé Verkeersgroep van de Rijkspoli- dwacht le klas. Op de diverse onderdelen wordt weke lijks zowel in klein verband als in groot verband geoefend terwijl er daarnaast regelmatig theorie/instructie-avonden worden gehouden. Jaarlijks vindt een algehele controle van het brandkranenbestand plaats. Inmid dels is een aanvang gemaakt met het op stellen van aanvalsplannen voor bedrij ven die gevaarlijke stoffen bezigen en/ of opgeslagen hebben liggen. De regionale brandweer Midden-Hol- land is nog doende met de realisering van het Arbac computersysteem. Dit systeem is dusdanig van opzet dat alle voor de brandweer relevante gegevens kunnen worden opgeslagen in een ge heugen en daardoor direct reproduceer baar worden. keersbrigades. Overigens zijn de klaar-overs al weer geschokt door het soms onverantwoorde rijgedrag van de bestuurders, waar tegen de rijks politie hard zal gaan optreden. Nu het schooljaar weer is begonnen staan de verkeersbrigadiers weer op hun post. Dit betekent dat ruim 300 jon geren en anderen zich wederom hebben getoond om zich in te zetten en zodoen de de schoolgaande jeugd een veilige oversteek garanderen. In 1984 hebben de verkeersbrigadiers, om hun verantwoordelijke taak goed te kunnen volbrengen, een officiële status verkregen.Dithoudtindat verkeersbri gadiers de bevoegdheid hebben om het verkeer dwingende aanwijzingen tot stoppen te geven. Het negeren van deze aanwijzingen is dan ook uitdrukkelijk strafbaar gesteld. In die gevallen waarbij de verkeersdeel nemers de verkeersregels desondanks aan hun laars lappen, kunnen de leden van de verkeersbrigades de kenteken- nummers, zodat de politie de nodige stappen kan ondernemen om strafver volging in te stellen. wijn, marmelade, ananas, kroepoek en andere dingen staan te verkopen. ’’Door wat te kopen werkt u op beschei den schaal mee aan de oplossing van we reldproblemen. Maar de Wereldwinkel draagt ook bij aan de bewustwording”, aldus drs. Seelen. De Wereldwinkel is open op donderdagavond, vrijdagmor gen en zaterdagmorgen. Er is dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligers, aldus stichtingsvoorzitter Patrick van Keste- ren. plan luilak en het deelplan woningin braken. De organieke sterkte van de groep Waddinxveen is gelijk gebleven, doch de feitelijke sterkte geeft een tekort aan van 1 1/2 man. Het kost moeite het korps op organieke sterkte te brengen. Binnen de groep Waddinxveen is vanaf de zomer van 1986 geëxperimenteerd met een onderzoeksmodel ten behoeve van de bedrijfsvoering van de landgroe- pen van de rijkspolitie. De uitslag van dat onderzoek, dat in het belang van de zuiverheid van de enquete slechts voor intern gebruik beschikbaar is, gaf geen opzienbarende uitslagen op grond waarvan de bedrijfsvoering direct aan gepast zou moeten worden. In het najaar van 1987 wordt in het dis trict ’s Gravenhage in opdracht van de Ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken een onderzoek ingesteld, het zgn. Project Kwantificering Politie werk. Middels de resultaten van dit on derzoek zal gezocht worden naar een nieuwe wijze van sterkteberekening voor de rijks- en gemeentepolitie. Een aantal gemeente-politiekorpsen hebben reeds aan dit onderzoek deelgenomen. In de verkoopruimte staan een paar rek ken met ’’verantwoord schoeisel”. Ove rigens modieuzer dan men misschien op het eerste gezicht zou verwachten, want gezonde” schoenen willen er nog wel eens minder aantrekkelijk uitzien. Bij Voetverzorgingscentrum Van der Ha ven wordt duidelijk dat het niet het ge val behoeft te zijn. Verkocht worden in de ’’voetentheek” van het vernieuwde, grotere en logisch ingedeelde centrum --_.i en steunpanty’s. jaar en gesteld moet worden dat na het behalen van dit diploma pas aan de mi nimale opleidingseis wordt voldaan. Het rampenplan van de gemeente Wad dinxveen werd vastgesteld in de raads vergadering van 17 september 1986. In die vergadering ging de raad tevens over tot de vaststelling van een regeling tot samenwerking tussen de gemeenten die deel uitmaken van de Regionale ge spreksgroep Civiele Verdediging en rampenbestrijding in de Kring Zuid- Holland d, op vrijwillige basis voor wat betreft vredescalamiteitenbestrijding. De regeling beperkt zich in principe niet tot alleen personele inzet; ook materië le inzet is mogelijk. het voetverzorgingscentrum hebben Aat en Henk van der Haven hun huis gerealiseerd. Voetverzorgingscentrum Van der Ha ven is thuis in de wereld van de voet. Aat van der Haven is podotherapeut, een nog maar vijf jaar bestaand vak in ons land. Met haar man geeft ze al een kwart eeuw les aan toekomstige pedicu- Zo wordt regelmatig geconstateerd dat weggebruikers komende van de Oran- jelaan of de Kerkweg-Oost met grote snelheid en tot schrik van de verkeers brigadiers de verkeerszuil in de Ker kweg-Oost aan de linkerkant passeren Ook wordt geconstateerd dat wegge bruikers met grote snelheid vak achter de verkeersbrigadiers langs rijden, on danks het feit dat de verkeersbrigadiers het stopteken hebben gegeven. Dit gedrag is niet te tolereren. Door de Rijkspolitie zal hier bij surveillances nauwlettend op worden gelet. In voor komende gevallen zal door de politie een proces-verbaal worden uitgeschre ven. De door de brandweer in hun meerja renplan naar voren gebrachte wensen zijn in de meerjarenbegroting verwerkt. In 1988 wordt rekening gehouden met een kapitaallast van 7.000,-. Het brandweerkorps is momenteel op organieke sterkte. In verband met het aankomend vertrek als gevolg van func tioneel leeftijdsontslag van enige leden van het korps, zal er om lacunes in de bezetting te voorkomen énig extra pers oneel dienen te worden aangetrokken. Dit personeel kan vooruitlopend op het vertrek van de met functioneel leeftijd sontslag gaande brandweerlieden al de opleiding gaan volgen. De opleiding voor een brandwacht 2e klas duurt twee De groepsherindeling van de landgroe- pen van het Korps Rijkspolitie in Hol- lands-Midden brengt door de opneming van de post Boskoop in de groep Wad dinxveen en de overheveling van de post Moerkapelle naar de groep Nieu- werkerk a.d. IJssel veel werk met zich mee. De nieuw te vormen groep Waddinx veen bestaat uit de gemeenten Boskoop en Waddinxveen (ca. 38.000 inwoners) en heeft een organieke sterkte van 51,5 man. Naar verwachting zal het integra tieproces in de eerste helft van 1988 worden afgerond. Over de verrichtingen en het beleid van de groep Waddinxveen van het korps Rijkspolitie vindt zeer frequent overleg plaats tussen de leiding van de groep Waddinxveen en het hoofd van de plaatselijke politie. Tevens functioneert het Groot Politie-Overleg (GPO) waar in in een wat bredere samenstelling poli- tie-zaken periodiek worden besproken. Aan het GPO nemen deel de burge meester, de loco-burgemeester, de groepscommandant en de plaatsvervan gend groepscommandant van de groep Waddinxveen van het korps Rijkspoli tie, de chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, als mede een medewerker van deze afde ling. De nieuwe samenstelling van de groep Waddinxveen kan gevolgen heb ben voor de samenstelling van het GPO. Sinds 1983 is het overleg gemeente-poli- tie verbreed door het bespreken van het halfjaarlijkse verslag van de Rijkspoli tie Waddinxveen in de commissie Alge meen Bestuurlijke Zaken. Voorts is in oktober 1986 een ambtelijke werkgroep ’’Bestrijding Criminaliteit” ingesteld. Aan de hand van het eindrapport van de commissie Roethof (Commissie Kleine Criminaliteit) beziet deze werkgroep welke activiteiten de gemeente op het terrein van de bestuurlijke preventie kan ontwikkelen in het kader van de cri minaliteitsbestrijding. Een rapport met aanbevelingen van de ambtelijke werk groep verschijnt op korte termijn. Het beleidsplan van de groep Waddinx veen, dat hoofdzakelijk is geschreven op de situatie in de gemeente Waddinx veen, is in november 1986 door de bur gemeester en de Officier van Justitie vastgesteld. Inmiddels zijn enkele uit het beleidsplan voortvloeiende deel- plannen met betrekking tot diverse taakvelden ontwikkeld, zoals het deel- WADDINXVEEN - In de Bonkelaar heeft zich in de nacht van zaterdag op zondag een grote vechtpartij voorged aan. Zo’n twintig Waddinxveners kwa- Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas is met ingang van 1 juni 1987 onder gemeenschappelijke verantwoor delijkheid van Zuidplas en Lek en IJssel met een bereikbaarheidsdienst in de avonden, nachten en weekeinden ge start. Als meldpost voor hulpvragers uit de bevolking is gekozen voor SOS Te lefonische Hulpdienst in Rotterdam. Daarnaast kunnen politie en artsen via de meldkamer van de Rijkspolitie te Leiderdorp een beroep doen op de dienstdoende maatschappelijk werker. Op het terrein van de geestelijke ge zondheidszorg bestaat in Midden-Hol- land een 24-uurs bereikbaarheid bij het RIAGG. Deze instantie is voor acute geestelijke hulpverlening slechts via huisartsen bereikbaar en inzetbaar. In overleg met de hoofdofficieren van justitie en de politie zijn afspraken ge maakt omtrent een eenvoudige aanpak voor slachtofferhulp, waarbij een aan zet wordt gegeven de benadeelden/ slachtoffers schriftelijk te informeren over de voortgang van ”hun zaak”. Daarnaast kan een groep of korps ook zelf initiatieven ontwikkelen. WADDINXVEEN - Het pand van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen - een voormalig benzinestation bij het Koningin Wilhelminaplein - is vrijdag middag door welzijnsambtenaar drs. C.J.M. Seelen officieel heropend. De verkoopruimte, waar volgens de ge meenteambtenaar economische- en ide alistische belangen samengaan in het belang van de Derde Wereldproblema tiek, is in de afgelopen tijd grondig op geknapt, opnieuw ingericht en schoon- Volstaan wordt met enkele opmerkin gen met betrekking tot het verkeer en de hulpverlening. Het aantal verkeers ongevallen is binnen Waddinxveen vrij stabiel gebleven. Er valt geen noemens- waardige stijging van het aantal ver- keersmisdrijven te constateren. In het kader van de verkeersveiligheid worden regelmatig projectmatige acties gehouden. Deze beogen vooral een ver betering van de mentaliteit van de ver keersdeelnemers. Waar nodig worden controles ondersteund door personeel res, een twee jaar durende opleiding die wordt afgesloten met een landelijk exa men. Nog steeds op de wachtlijst staat de in voering van het rapport Waal, inzake de automatisering bij de landgroepen. Na het nodige vooronderzoek zal in het na jaar van 1987 een begin worden ge maakt met de daadwerkelijke automati sering. Het opleidingsprogramma van het totale personeel (de gebruikers) zal worden verzorgd door opgeleide ker- ninstructeurs uit de eigen gelederen. Een en ander zal enige tijd vergen. De bezuinigingsmaatregelen en de rechtspositionele regelingen' alsmede het tekort op de sterkte zijn factoren die de dienstplanning en uitvoering nadelig beïnvloeden. Daarnaast bestaan er ver plichtingen voor detacheringen elders. Het financiële en materiële deconcen- tratieproces heeft geleid tot een verdere verzelfstandelijking van de landgroe pen. Ten aanzien van de bedrijfsvoering zal een kritisch beleid gevoerd moeten worden, waarbij prioriteiten gesteld worden ten aanzien van bepaalde taken en zaken. De politie-organisatie blijft trachten door middel van cursussen, instructies (aan de basis) de kennis van de mede werkers te verruimen en hen zo breed mogelijk inzicht te doen verkrijgen in de politie-taak. WADDINXVEEN - Met een open huis hebben Aat en Henk van der Haven vrijdagmiddag 9 oktober hun ver nieuwd en uitgebreid voetverzorging scentrum aan iedereen die kwam kijken laten zien. Het pand aan de Groens voorde 74 is in de afgelopen tijd, nadat de gemeenteraad daarvoor goedkeu ring had .gehecht aan planologische maatregelen, ingrijpend verbouwd. De verkoopruimte is vergroot en uitge breid met twee behandelkamers. Boven De Derde Wereld-markt op het plein voor de Kruiskerk in de Passage. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Op het plein voor dacht gevraagd voor de honger in de we de Kruiskerk aan de Passage werd za- reld. terdag door diverse organisaties aan-

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 21