HONDEN Huis tegen BELASTING PER MAAND Bouma in het Goud Jaartekens drie PTT’ers 825 119 F JUBILEUM i verpaupering van gebied 149 869 CENCY.DE SUPERDROGIST MET DE KLEINSTE PRIJZEN! 399 ÈF J x6cm O1Q Gedachten Nieuwe Galerie 58 Weer besluit uitbreiding van Hemert Malsovit bij bakker Gert Huizer commissie leden Christelijk lied bij de Open Cirkel Protest tegen opheffing van bijstandscommissie van een collectant Zes mille voor dieren bescherming Schrijf avond gemeenteraad Bedrijfswoning” mag daarom I Voorde prijs van toen Bezoek Inspecteurs Advies Medaille HH 3 1 OF SGFFGOOOG/Sr VCA-VASEUI ||tM 850tijdeiijk... J VLOEIBARE HARIËLNU ^VOOR NIETS! Sito» I M -5^ j 'Fy WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd voor De vrijwilligersmedaille is bij Konink- Hansaplast Naar aanleiding van het negatieve ad vies van de AABA hebben B. en W. van 449 voor... 1,5 liter fosfaatvrij hoofd wasmiddel U krijgt terug via bankof giro 825 (+75ct porto). van 949 nu voor... WADDINXVEEN - De benoemde le den van de gemeentelijke commissie voor de verlening van bijstand verzetten zich tegen het voorstel tot opheffing van deze commissie, zoals B. en W. dat blij ken te willen. van Hove als winnaar van de fiets de aan het Schuberthof wonende heer J. Rip. Winnaar van de waardebon van 75,- voor gratis winkelen bij de DA-drogist, uitgeloofd in samenwerking met O.B. werd Evelien Doorneveld van de Ak- kerwinde. van 169 nu bijCENCY..., LEKKERE KOOPJES VANCENCY: Passage 15, Waddinxveen Donderdag Koopavond (voorheen de Spaarbank) WADDINXVEEN - Aan de voor avond van de volgende week te houden jaarlijkse collecte van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen de volgende ’’gedachten van een collectant”: Van tijd tot tijd staat er een deem oedig mens voor onze deur. Met een collectebus. ’’Alweer”, denken we dan. En: ”Ik heb pas nog zoveel gegeven. Zo raak ik als mijn zuur verdiende geld kwijt”. De een zit goed in de slappe was. De ander moet rond komen van een minimum. Voor de meesten is hef daar tussenin. Meestal kunnen we in anonimiteit beslissen ergens aan te geven. Of niet. Maar als er iemand komt collecte ren is er een getuige van onze be slissing. We kunnen natuurlijk de deur op een kiertje houden. Ons gezicht is dan niet te herkennen als we nee zeggen. Een andere opslos- sing is om wel iets te geven, maar zo weinig, dat we er geen last van heb ben. Toch voelen we ons niet op ons gemak, als we zo handelen. Waarschijnlijk voelen we ons een beetje boos. Het is ook niet zo aar dig tegenover de collectant, die een deel van zijn of haar vrije tijd heeft opgeofferd. Daarom vragen wij u blij te zijn. Blij, door frank en vrij te geven bij de collecte die de kerngroep Toma- Lima in de week van 26 oktober houdt. Tenminste als u het doel goed vindt. Het doel is om mensen uit de armste wijken van Lima te steunen hun werk te behouden. Er is al veel over geschreven, vooral toen een groep uit Waddinxveen daar een bezoek heeft gebracht. Het gaat om mensen in heel moei lijke omstandigheden die er zelf al les proberen te doen om hun lot te verbeteren. Dank zij uw steun moet dat gewoon lukken”. 100TEMPOZAKDOEKJES ARIËL2,2 KG WASMIDDEL Een beeld van een krottenwijk in de Peruaanse hoofdstad Lima. (Foto: Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen). Bouma heeft zaken in Waddinxveen en in Capelle aan den IJssel (Schollevaar). Een superwaardebon gaf kans op een schitterende sportfiets. Bij het jubilerende bedrijf van drogiste- rij-parfumerie Bouma trok de heer J. WADDINXVEEN - In Galerie 58 van Henny den Boon aan de Dorpstraat zal een expositie worden gehouden van Fredy Wolf-Wubben, Gerart Kamphuis en Theo den Boon. De opening van de tot vrijdag 20 november durende ten toonstelling is volgende week zaterdag middag 31 oktober van twee tot vijf uur. Zondagmiddag 1 november is er een open huis van twee tot vijf uur. Van Fredy Wolf-Wubben (1940) zijn bronzen beelden te zien, van Gerart Kamphuis (1953) olieverfschilderijen en houten objecten en van Theo den Boon schilderijen. Het drietal neemt deze week ook deel aan de Internati onale Kunstbeurs van Vlaanderen Line- Art in Gent. Aanbiedingen geldig t/m 04-11-87 zolang de voorraad strekt HFM/wk 43 WADDINXVEEN - De ontmoetings- kring De Open Cirkel van de Centrale Hervormde Gemeente houdt volgende week woensdagavond om acht uur in De Schaapskooi aan de Nesse een avond rondom het thema: Het christe lijke lied in de gemeente. De heer C. Kramp, muziekdocent aan de Goudse scholengemeenschap ”de Driestar”, houdt een inleiding over dit onderwerp. Er zal uiteraard veel gezon gen worden op deze avond. De raad heeft in 1978 besloten tot vast stelling van de huidige Verordening Hondenbelasting. De verordening ver kreeg in 1979 koninklijke goedkeuring. Enkele uitspraken van het gerechtshof te Den Haag nopen de gemeente tot aanpassingen ingaande 1988. De kern van deze zaak is gelegen in het feit dat de rechter van mening is dat de heffing van de hondenbelasting naar tijdsgelang dient te geschieden, in casu derhalve over de tijd dat men de hon- d(en) feitelijk houdt. De desbetreffen de tijdsduur dient daarbij in hele maan den te worden uitgedrukt. De thans nog van toepassing zijnde be palingen betreffende de omvang van de belastingplicht, alsmede de hoogte van de ontheffing, bieden slechts in voorko mende gevallen de mogelijkheid van belastingheffing over een half jaar (le c.q. 2e halfjaar). Zo de raad tot aanpassing van deze arti kelen mocht besluiten, stellen B. en W. de raad tevens voor - om praktische re den - de tarieven aan te passen in die zin, dat zij dan 12 (maanden) deelbaar zijn. Dit betekent dat de tarieven zouden kunnen worden vastgesteld op 70,20 voor de eerste hond (was 70,-)95,40 voor de tweede hond van dezelfde hou der (was 95,50) en 95,40 voor de der de en volgende hond van dezelfde hou der (was 95,40). Het tarief voor hou ders van een kennel als zodanig ge noemd zou kunnen worden vastgesteld op 271,20 (was 271,50). Als gevolg van deze aanpassingen heb- WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft vorige week donderdagmorgen in de trouwzaal van het gemeentehuis aan de drie Waddinxveense PTT’ers C.J. Voerman, L. Boer en H. Kurtz de jaarte kens met oorkonde bij de vrijwilligersmedaille uitgereikt. volgend jaar een nieuwe Verordening Hondenbelasting vast te stellen. Zo kan voortaan hondenbelasting per maand worden betaald. De nieuwe ta rieven blijven nagenoeg gelijk. Voordat het zover is praat de raadscom missie voor economische en sociale za ken er nog een keer over. Bekend is dat CDA-raadslid H.H. Heller zich al tegen het voorstel tot opheffing van de van de commissie voor de verlening van bijs tand heeft uitgesproken. lijk Besluit van 14 juni 1958 ingesteld om vrijwilligers te bedanken voor hun diensten gedurende langere tijd. Na tien jaar lid te zijn geweest van bijvoor beeld een bedrijfszelfbeschermingsor- ganisatie komt men in aanmerking voor een vrijwilligersmedaille en een oor konde. De medaille vermeldt aan de voorzijde de woorden ’’Patriae Service Libertas” hetgeen betekent ”Het vaderland die nen is vrijheid”. De keerzijde van de medaille toont het Rijkswapen. Na 15, 20 en 25 jaar lid te zijn van een bedrijfs- zelfbeschermingsorgaiiisatie komt men in aanmerking voor een jaarteken met respectievelijk 15,20 en 25 met bijbeho rende oorkonde. WADDINXVEEN - Ook in Waddinx veen is weer door de dierenbescherming afdeling Gouda, kring Waddinxveen, de jaarlijkse collecte gehouden. Totaal 50 vrijwilligers hebben hun vrije tijd op geofferd en zijn met de collectebus langs de deuren gegaan. In het alge meen waren de reacties van de mensen positief en werd er met gulle hand gege ven. De totale opbrengst van de collecte in Waddinxveen bedraagt 6.025,-. Er waren mensen die van de gelegen heid gebruik maakte tegen de collectan ten hun grieven te uiten over de overlast die huisdieren bezorgen in de vorm van hondepoep, kattegejank etc. De die renbescherming afdeling Gouda, kring Waddinxveen, heeft hiervoor begrip en is met deze mensen van mening dat het houden van een huisdier niet mag leiden tot overlast voor andere mensen. Maar het is een misverstand dat de die renbescherming zich alleen zou bezig houden met de huisdieren. De dieren bescherming zet zich in de eerste plaats in voor die dieren die worden uitgebuit, mishandeld, verwaarloosd en nodeloos worden gedood. De dierenbescherming komt op voor deze dieren omdat dieren zelf niet voor hun rechten kunnen opko men. Wat doet de dierenbescherming afde ling Gouda en omstreken zoal met de opbrengst van de collecte? Per jaar wor den in het dierentehuis Midden-Hol- land aan de Groenhovenweg 501 in Gouda gemiddeld duizend dieren opge nomen die om uiteenlopende redenen geen onderkomen (meer) hebben. De weggelopen dieren gaan terug naar de eigenaar en voor de overige dieren wordt een nieuwe baas gezocht. Voor de medische controle en verzor ging van de opgenomen dieren is een dierenarts vast verbonden aan het die rentehuis. De kosten van het dierente huis zijn enorm. Hierin wordt voorzien door subsidie van gemeenten, financië le steun van de dierenbescherming afde ling Gouda en omstreken (dankzij de collecte en contributies) en particulie ren in de vorm van in rekening gebrach te tarieven en donaties in het donatie- fonds. DREFT 1 KG WASMIDDEL METGRATIS WASKNIJPERS Vorige week maandag waren twee Peruanen te gast van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking. In Spanje heeft het tweetal uit Lima hun Prins van Asturiasprijs opge haald, toegekend voor hun uitzon derlijke werk in de Limanese krot tenwijk Villa el Salvador. Het was een leuk bezoek dat ze aan Waddinxveen brachten met veel in- zet van het Anne Frank-centrum, waar de daklozen-expositie werd bezocht, en van de woningbouw vereniging Waddinxveen. Waar ze kwamen vertelden ze veel over het leven in een krottenwijk. Ze waren zó verbaasd dat mensen in AF-centrum niet meer hoefden te werken na hun 65e. Een passant vertelden ze dat de mensen in de krottenwijk veelal niet ouder wor den dan 50 jaar. De dierenbescherming afdeling Gouda en omstreken heeft twee inspecteurs in dienst, die onder andere klachten over dierenmishandeling onderzoeken. De dierenbescherming afdeling Gouda en omstreken heeft een kattenoppascen- trale die bij gebrek aan buren of kennis sen voor katten en eventueel vogels of knaagdier kan zorgen tijdens uw vakan tie (tegen een redelijke vergoeding). Vrijwilligers van de dierenbescherming laten in noodgevallen uw huisdier uit. De dierenbescherming maakt zich in de politiek sterk voor een betere wetgeving voor dieren. De dierenbescherming geeft voorlichting over de verzorging van dieren en de activiteiten van de die renbescherming. De dierenbescher ming voert de vogels bij strenge vorst. DE BEKENDE l CA-VA SEUL SCHOENCREME IN ZWART, MIDDELBRUIN gH OF KLEURLOOS Hv VAN 140 NU TIJDELIJK... (zolang de voorraad 2 coos.es - doosje met 20 strips (div. maten) f J wl van 350 nu I WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld toch een voorbereidingsbesluit te nemen voor de bouw van een ’’bedrijfswo ning” met berging op het glastuinbouwbedrijf aan de Tuinbouwweg 12, dat door de Zuidkade-bewoner W.L. Dieters is aangekocht. Over dit plan heeft de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw verschillende adviezen uitgebracht. Een protestbrief tegen de opheffing is namens de benoemde commissieleden door J.F.M. van Hoof aan de gemeente raad gestuurd. Het opheffingsvoorstel wordt door B. en W. gedaan in de Nota Begrotingen 1988. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense gemeentebestuur heeft met de plaatselijke werkgroep van Amnesty International afgesproken, dat vooraf gaand aan de raadsvergadering van 25 november (van 19.00-19.30 uur) voor de raadsleden wederom een ’’schrijf- avond” zal worden gehouden. Het is de tweede maal dat zo’n schrijf- avond voor raadsleden wordt gehou den. Deze avond is bedoeld als een voorbeeld, want Amnesty houdt maan delijks een aantal schrijfavonden bij de werkgroepleden thuis, in kerken en in de bibiliotheek. Het betreffende bouwperceel is gelegen in het bestemmingsplan ’’Landelijk Ge bied West” waarin het is bestemd voor agrarische doeleinden met de nadere aanwijzing. Deze gronden zijn uitslui tend bestemd voor de bedrijfsvoering van agrarische bedrijven (glastuin bouw). De Agrarische Adviescommissie Bouw en Aanlegvergunning Zuid-Holland (AABA) heeft B. en W. desgevraagd van advies gediend. Uit het onderzoek concludeert zij dat bij realiteit van de door aanvrager naar voren g plannen geen bedrijf zal ontstaan dat bij centrum) steeds meer in de verdruk- wijze van hoofdberoep kan worden geëxploiteerd en dat dientengevolge het gevraagde in strijd is met de op bouw van (bedrijfs)woningen betrekking heb bende voorschriften van het bestem mingsplan. De heer Kurtz (Elzenhorst 59) kreeg het jaarteken 25 uitgereikt. Van april 1962 tot september 1964- diende hij bij de Nationale Reserve in Den Haag. In november van dat jaar trad hij als bran dwacht toe tot de Bedrijfszelfbescher- mingsorganisatie van, toen nog, de Postcheque- en girodienst in Den Haag. Sinds 1984 is de heer Kurtz werkzaam bij de PTT in Waddinxveen. In de loop der tijd heeft hij een aantal diploma’s op het gebied van de Bedrijfszelfbescher ming behaald waaronder diverse in- structeursdiploma’s. Sinds 1987 is de heer Kurtz instructeur brandweer bij de centrale Werkplaats in Den Haag en instructeur bij de Ram penbestrijding van de gemeente Wad dinxveen. Daarnaast is hij lid van de contactgroep Bedrijfsbrandweren in de Regio Rijnland. Aan de heer Voerman (Alpherwetering 190) werd het jaarteken 15 uitgereikt ter ere van het feit dat hij ruim 15 jaar ver bonden is aap de Bedrijfszelfbescher- mingsploeg van de PTT. Sinds 29 maart 1971 is hij aanvankelijk als redder lid van de Bedrijfszelfbe- schermingsploeg. Na het betalen van het EHBO-diploma in 1976 was hij zo wel redder als EHBO-er. Omdat in 1985 dubbelfunkties binnen de Bedrijfs- zelfbeschermingsploeg zijn opgeheven moest de heer Voerman kiezen en deed dat voor de EHBO. Aan de heer Boer (Mauritslaan 42) werd het jaarteken 20 uitgereikt vanwe ge het feit dat hij sinds 19 juni 1967 red der is bij de Bedrijfszelfbeschermings- organisatie van de PTT. WADDINXVEEN - In de gemeentelij ke commissie sociaal-cultureel werk zijn een aantal vacatures ontstaan, waarvoor B. en W. kandidaten hebben voorgedragen die door de gemeente raad volgende week kunnen worden be noemd. Als plaatsvervangend lid voor de wijk en speeltuinvereniging ”De Paddes toel” bevelen aan te benoemen me vrouw R. Noorlander (leplaan 88). Als lid van de commissie voor de wijk en speeltuinvereniging ’’Zonnig Zuid” bevelen aan te benoemen de heer M.J.G.M. van Trijp (Herculespad 2). Als bevolkingsvertegenwoordiger be velen zij aan te benoemen de heer M. Barkat (Eksterdreef 12). ben B. en W. de gelegenheid te baat ge nomen de gehele verordening - qua tekst - aan een kritische beschouwing te onderwerpen, met als resultaat dat zij voorstellen over te gaan tot vaststelling van een nieuw artikel, waarin de conti nuering van de belastingplicht wordt ge regeld, alsmede een delegatiebepaling, waarbij de raad de hem toekomende be voegdheid betreffende het afschrijven van de belasting en het verlenen van uit stel van betaling aan het college, respec tievelijk aan de comptabele, delegeert. Als gevolg van het ontbreken hiervan zou, juridisch gezien, jaarlijks opnieuw aangifte moeten worden gedaan. Thans wordt aangenomen dat degenen die in het vorige belastingjaar zijn aan geslagen, ook in het volgend jaar een aanslag zal ontvangen, tenzij de belas tingplichtige heeft medegedeeld dat het aantal honden is gewijzigd. De delegatiebepalingen hebben louter een praktische betekenis, aangezien de behandeling van verzoeken om afschrij ving c.q. om uitstel van betaling formeel in de raadsvergaderingen zullen moeten plaatsvinden, hetgeen B. en W. in de praktijk tamelijk lastig uitvoerbaar lijkt. zich nader beraden over het al dan niet verlenen van medewerking. Zij hebben daarbij het volgende in hun overwegin gen betrokken. Het landelijk gebied, gelegen tussen de spoorlijn Alphen- Gouda en de Tuinbouwweg alsmede het landelijk gebied aan de Tweede Bloks- weg komt ruimtelijk gezien als gevolg van plaatsgevonden hebbende ontwik kelingen in het gebied zelf en in de di recte omgeving (bedrijfsterrein Coene- coop en de wijk Zuidplas), danwel als gevolg van nieuwe ontwikkelingen gebrachte (bouwplan hr. Verkley en woonwagen- WADDINXVEEN - De gemeenteraad is door B. en W. gevraagd de weg te blij ven effenen voor het veranderen en ver groten van de bedrijfsruimte van zaad- handel Van Hemert Co. BV aan de Julianastraat 1. Dat gebeurt door het nemen van een nieuw besluit dat het ter plaatse gelden de bestemmingsplan wordt gewijzigd. Een jaar geleden is zo’n besluit ook al genomen. Een dergelijk besluit was noodzakelijk, omdat het geprojecteerde bouwplan ge deeltelijk in strijd is met het bestem mingsplan ’’Stationsstraat”, waarin de gronden ter plaatse zijn bestemd voor winkels, bedrijfserf, tuin en verkeer. In verband met 2 ingekomen be zwaarschriften tegen het bouwplan is het niet mogelijk gebleken de artikelen 19 Wet Ruimtelijke Ordening- en 50 Woningwetprocedure binnen de ter mijn waarvoor het voorbereidingsbe sluit geldt af te ronden. Een nieuw be sluit is mitsdien noodzakelijk, teneinde verdere medewerking hieraan te kun nen verlenen. WADDINXVEEN - Veel mensen moesten tot nu toe voor hun Malsovit- afslank-brood naar een andere gemeen te of waren afhankelijk van een buur vrouw of zuster die het voor hen mee bracht. Nu is echter de altijd aktieve bakkerij Gert Huizer aan de Zuidkade 11 begon nen met Malsovit-brood te bakken zo dat het ter plaatse kan worden gehaald. Malsovit werd 5 jaar geleden uitgedacht als een gezond brood dat alles zou be vatten wat een mens nodig heeft. ”A1 direct bemerkten de gebruik(st)ers dat je er gemakkelijk en snel door kon af vallen” aldus de enthousiaste Peter van Tiel, ’’uitvinder” van Malsovit, ”en nu al vijf jaar is Malsovit zodoende een ge zonde en dus veilige manier van afslan ken”. z zzzzzzz>z>Zz>^i^^éj^^^^^^ ALPIA MELKCHOCOLADE TABLET (100gram) van 195 'nu... SUPERBUS WELLA HAIRSPRAY met gratis sachet NewWave shampoo van - 549f£^yt king. In verband hiermede is/zal langza merhand een beeld ontstaan in het be wuste gebied dat niet ’’typisch” agra risch meer is. Naar huidige begrippen kan het bewus te (tuinbouw)bedrijf gelet op omvang en bedrijfsstructuur (ca. 7025 m2 grond met daarop 5000 m2 glas) niet doelma tig meer worden geëxploiteerd. De AABA deelt hierin de twijfel. Voorkomen dient te worden dat als ge volg van ontwikkelingen binnen de agrarische sector (bijv, schaalvergro ting) verpaupering ontstaat. In die situ atie vinden B. en W. het van belang zo veel mogelijk te sturen. ”Het vorenstaande in acht nemende hebben wij - hoewel niet met enthousi asme - gemeend medewerking aan het gevraagde te moeten bevorderen.In verband met de strijdigheid met het vi gerende bestemmingsplan is, om deze op te heffen, een voorbereidingsbesluit noodzakelijk, zodat dan vervolgens de vereiste artikel 19-procedure kan wor den gevoerd”, aldus B. en W. SKIPPER EUKA- LYPTUS MENTHOL PASTILLES (30gram) van 110 wflwfl nu voor. WADDINXVEEN - Drogisterij-parfu merie Bouma in’ het winkelcentrum Groensvoorde vierde vorige week het 25-jarig bestaan. Dat gebeurde met honderden guldens voordeel en 50 waardebonnen. ZZ. MIKS HANSAPLAST PLEISTERS: - elastisch, rol van 1 meter van375 nu..I

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13