Automobilisten onder invloed Gemalen in JIL SANDER reparatie. Schade aan uw auto vereist deskundige Middelburg in gebruik van alcohol Ei school” als FNV-cursus Boeren- Pakketten naar Polen HAVO-Atheneum Koffiebar Schilders voorzichtig met chemische afvalstoffen scharrelkip bij Cock Smit Benoeming bestuursleden Werkvergadering VVN-Waddinxveen Bijzondere jeugddienst met Meeting Bibliotheek komt met educatieve videobanden Verkeersbord erbij op het Raadhuisplein Toneelcursus De Bonkelaar Wijziging begroting HAVO-Atheneum ’’Vakbonds- POLITIENIEUWS WADDINXVEEN l»9vmo drogisterijparfumerie groensvoorde 10 waddinxveen De Boog IÜ Vrijwilligers Vergunningen Kï f Éfocwa Restaurant urm») Vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober a.s. is de schoonheidsspecialiste van Jil Sander in onze zaak aanwezig van 10.00 tot 17.00 uur. Gedurende deze twee dagen ontvangt u bij aankoop van Jil Sander-produkten een leuke attentie. Zij zal, wanneer u dit wenst, gratis een huid- en/ of make-up advies geven, waarbij de nieuwe ’’warme” herfstkleuren een hoofdrol zullen spe len. GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk A. Pvan Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: O. W. Dufais Elke zondag geópend voor Diners a la carte I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 WADDINXVEEN - De afdeling Wad- dinxveen van Veilig Verkeer Nederland komt op woensdag 21 oktober bijeen voor een werkvergadering. Daarin zal worden gesproken over de resultaten van de onlangs gehouden verlichtingsactie over de voorbereiding van de verkeersproef voor scholieren te houden in het voorjaar van 1988, terwijl voorts de verschillende werkgroepen verslag zullen uitbrengen. De vergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis. Alle belangstellenden zijn welkom. Twee auto’s waren betrokken bij een aanrijding op de hoek Noordkade- Staringlaan. Oorzaak: geen voorrang verlenen. De schade viel mee. Een aanrijding was er tussen een auto en een bromfiets. De bromfietser stond stil langs de kant van de weg. Op het moment dat de bromfietser keerde, kwam de auto aanrijden. Geen persoonlijke ongelukken. Een uit de .Joh. Postlaan komende bestuurder dacht nog juist voor een op de Chopinlaan rijdende bestuur der langs te kunnen. Hij gokte echter verkeerd, want een aanrijding was het gevolg. De bestuurder, die geen voor rang verleende, bleek niet te zijn ver zekerd. Zijn auto is inbeslaggenomen. Wederom werd op de hoek Stations- straat-Kanaalstraat geen voorrang ver leend. Twee personenauto’s raakten zwaar beschadigd. Eén van de voer tuigen moest worden afgesleept. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. i de politie. Op 19 oktober werd van 10.00 tot 1 13.00 uur snelheidscontrole gehou den op de Sniepweg. Van de 176 gepasseerde voertuigen reden er 29 (16 procent) te snel. De overtreden snelheden varieerden van 63 tot 78 km per uur. Op 16 oktober werden twee minder jarige Waddinxveners aangehouden in verband met diefstal van een fiets. Eén van hen schopte het slot stuk en de tweede nam de fiets mee. Bij de Bonkelaar werd de knaap, die al eerder was verbaliseerd terzake dief- stal van fietsen, op deze fiets aange troffen. Na verhoor op het politie bureau werd hij heengezonden. De tweede knaap werd ook aangehou den en verhoord. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt. Op 14 oktober omstreeks 10.15 uur stond op de afrit Coenecoopbrug- Henegouwerweg opeens een auto in brand. De brand kon worden geblust met een blusser. De auto is vermoe delijk total loj£ en moest worden af- WADDINXVEEN - In de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde wordt zondagmiddag 1 november om vijf uur een interkerkelijke jeugdbijeenkomst gehouden met als thema ”De Schep ping”. Door de jeugd van de Gereformeerde Kerk, de hervormde Immanuëlkerkge- meente en de rooms-katholieke St. Vic- torparochie wordt de interkerkelijke jeugdbijeenkomst gehouden waarin het bekende Waddinxveense interkerkelijk jongerenkoor Meeting een zeer groot aandeel zal hebben. Meeting zal door zang, muziek en licht op een bijzondere wijze vertellen van de gebeurtenissen tijdens ”De Schep ping”. Door de uitvoering van ”De Schep ping” en met de voorgangers ds. drs. L.J. Koning-Polet (uit Gouda) wordt gebracht op dergelijke vragen antwoord te geven. Om een ieder gelegenheid te bieden deze dienst te bezoeken, is er een crèche georganiseerd voor de aller kleinsten. REEUWIJK/BOSKOOP/W’VEEN - Dijkgraaf A. Oudijk van waterschap De Gouwelanden heeft met een druk op de knop de nieuwe gemalen in de polder Middelburg in gebruik gesteld. Deze handeling vond vorige week woensdag onder grote belangstelling plaats bij het zgn. benedengemaal aan de Middel- burgseweg. Tegelijkertijd werd ook het bovengemaal aan de Henegouwei weg in gebruik gesteld. De gemalen zijn no dig om het (zoute) water uit deze polder met niveauverschillen naar de Gouwe te pompen. Hiermee zijn de beide gemalen, die da teerden uit het begin van deze eeuw, vervangen. Aan de Middelburgseweg was het nodig alles te vernieuwen. Al leen een duiker onder de Middelburgse weg kon gehandhaafd blijven. Het to tale karwei vergde een investering van bijna 2,5 miljoen gulden. Het ontwerp voor de vernieuwing werd in opdracht van het waterschap gemaakt door inge nieursbureau Oranjewoud BV. De bouwkundige uitvoering was in handen van aannemer B. van Hees Zonen uit Utrecht, enkele onderaannemers en toeleveringsbedrijven Namens het bestuur sprak J.L. van Klaveren de belangstellenden toe tij dens een bijeenkomst in Florida. Hij schetste hoe een projectgroep 21 maan den bezig is geweest met het hele kar wei, met de bouw was 11 maanden ge moeid. ’We zijn er gelukkig mee, ook een beetje trots. Er zijn geen in drukwekkende gebouwen tot stand ge komen, het meeste zit beneden de wa terspiegel of onder het maaiveld. Toch was veel vakmanschap vereist voor deze technisch moderne en deugdelijke con structies die passen in hun omgeving’, aldus Van Klaveren. De polder Middelburg maakte tot 1864 deel uit van de Vereenigde polder, ten oosten van de Gouwe. In 1868 werd de polder zelfstandig en bij de poldercon- centratie van 1 januari 1979 werd de polder met 16 andere polders opgeno men in het nieuw opgerichte water schap De Gouwelanden, waarvan het kantoor in Den Ham staat. Aanvankelijk werd de polder bemalen door twee vijzelmolens. Vrij snel echter werd dit versterkt met twee centrifu- gaalpompen, die ieder werden aange dreven door een locomobiel. In 1872 werd overgeschakeld op stoomaandrij- ving, terwijl dit al vroeg in de twintigste eeuw werd vervangen door electriciteit. Sindsdien is dit onveranderd gebleven. De nieuwe gemalen zijn voorzien van geautomatiseerde apparatuur, waar door het niet meer nodig is het gemaal de gehele dag te bemannen. De arbeids besparing die dit oplevert, komt ten goede aan onderhoudswerkzaamheden door het waterschap in haar gebied. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse komt komende vrijdagavond een eigen programma afgewerkt. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht. Een eigen programma staat voor een wervelend optreden door enkele leden van het eigen koffiebarteam. Het thema van deze avond is angst. WADDINXVEEN - Op het Raadhuis plein zal een extra verkeersbord ’’ver boden rechtsaf te slaan” worden ge plaatst om te voorkomen dat automobi listen vanaf die zijde het gedeelte van de Julianastraat waar éénrichtingsverkeer geldt, inrijden. Dat hebben B. en W. besloten, zo blijkt uit hun aan de volgende week vergade rende gemeenteraad gestuurde lijst van besluiten en mededelingen uit vijf ver gaderingen van het college. Andere besluiten en mededelingen zijn: WADDINXVEEN - De gemeenteraad is gevraagd in te stemmen met een tweetal wijzigingen in de begroting voor 1987 van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg. Het gaat hier om een extra afschrijving noodloka'.en ten laste van het boeken fonds en de vervanging van de cv-ketel. Ten eerste wordt de begroting 1987 aan gepast tengevolge van het teruggelopen aantal leerlingen. Door minder gegeven lesuren Vallen onder meer de salarissen van het aan de school verbonden pers oneel 210.000,- lager uit. Als gevolg daarvan neemt ook de rijksvergoeding met een zelfde bedrag af. Ten tweede wordt in de wijziging ver werkt de extra afschrijving op noodlo- kalen tot een bedrag van 150.000,- ten laste van het boekenfonds. Deze muta tie is het resultaat van het overleg tussen de commissie van bestuur en het college van B. en W. naar aanleiding van vorig jaar bij de begrotingsbehandeling ge maakte opmerkingen ten aanzien van de grootte van het boekenfonds. Op deze wijze wordt het fonds tot een aanvaardbaarder bedrag terugge bracht. Overigens heeft de commissie van bestuur nog enkele voorstellen met betrekking tot aanwending van het boe kenfonds in overweging genomen. In een andere wijziging is verwerkt de vervanging van de cv-ketel. De vervan ging wordt ten laste gebracht van het onderhoudsfonds. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 28 oktober en woensdag 11 november, beide ’s avonds van 19.30 tot 21.30 uur, is het weer mogelijk pakket ten in te leveren voor verzending naar Polen. Velen zullen hiervan gebruik willen maken in verband met de komen de feestdagen. Verzending is mogelijk naar familie of vrienden, maar het organiserende comi té beschikt ook over adressen van be hoeftige gezinnen, waar een pakket ze ker welkom zal zijn. Vooral aan goede ren die uit het buitenland moeten wor den ingevoerd is een grote behoefte. De kosten van het verzenden van een pakket is 2,90 per kg, vermeerderd met een bedrag van 7,75 per pakket voor de doorvoer door Oost-Duitsland. Een te verzenden pakket moet mini maal 7 kg wegen. Het inleveren kan plaats vinden bij de familie A. Both, Lindengaarde 7, tel. 13098. Voor het invullen van de pak- brief is het noodzakelijk dat een gespe cificeerde lijst van de te verzenden goe deren wordt meegbracht. ’’Maak de behoeftige Polen met de Kerstdagen eens gelukkig. Het leven is in dat land erg zwaar. Het moet voor ons, die allemaal over het algemeen in weelde leven, een peuleschil zijn eens iets te doen”, aldus de Waddinxvener A. Both. WADDINXVEEN - Op donderdag 5 november gaat er in De Bonkelaar een cursus toneel- en dramatische expressie van start voor jongeren van 12-17 jaar. De cursuskosten zijn 40,-. De cursisten maken kennis met het ’’theater” en het ’’spelen”, Daarbij ko men de volgende onderwerpen aan de orde: bewegen, verstaanbaarheid, im proviseren, een rol spelen, samen spe len, een eigen scene maken en een eigen tekstje schrijven. Uitgangspunt bij de opzet van de cursus is de beginsituatie, de eigen wensen en ideeën van de deelnemers. De cursus wordt gegeven op de donderdagavond van 19.00-21.00 uur en zal 12 bijeen komsten duren. Het minimale aantal deelnemers is 6, maximum 15. Tijdens de cursus is er een mogelijkheid om een theatervoorstelling te bezoe ken. De cursus wordt gegeven door Sas kia Klinkenberg; zij heeft al eerder op de samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum in Waddinxveen toneelles sen gegeven. Op de donderdagochtenden worden in De Bonkelaar van 8.45 tot 11.15 uur, taallessen gegeven aan buitenlandse vrouwen. Voor de niet-schoolgaande kleine kinderen is er dan peuteropvang, die verzorgd wordt door vrijwilligsters. Men komt nog enkele vrijwilligsters te kort. WADDINXVEEN - Zoals gebruikelijk treden op 1 november drie leden van de commissie van bestuur van de samen werkingsschool voor HAVO-Athe neum aan de Sniepweg en hun plaats vervangers af volgens een daarvoor door de commissie opgemaakt rooster. Per 1 november 1987 zijn aftredend de heren C. Pellicaan, G.J. Menken en H.H.A. Hagen en de plaatsvervangen de leden mevrouw A. Galavazi-Hen- nipman en de heren R. Klein Nagel- voort en A.M. Meskers. Tussentijds treden af de leden mevrouw J.J. Koorengevel-van Eek en de heer A.D.J. Eggermont en de plaatsvervan gende leden de heer J.J. Gielliet, me vrouw A. Kalkhoven en mevrouw M.J. van ’t Slot-Bruystens. Ter vervulling van genoemde vacatures worden door de Vereniging voor voort gezet onderwijs in samenwerkingsver band de volgende personen voorgedra gen: Voor de Protestants-Christelijke sectie van de vereniging: lid de heer C. Pellik- aan (vacature C. Pellikaan); plv. lid mevr. A. Galavazi-Hennipman (vaca ture A. Galavazi-Hennipman). Voor de openbare sectie van de vereni ging: lid de heer G.J. Menken (vacature G.J. Menken); plv. lid de heer R. Klein Nagelvoort (vacature R. Klein Nagel- voort); lid de heer J.J. Gielliet (vacatu re J.J. Koorengevel-van Eek); plv. lid de heer A.J. Noordhoek (vacature J.J. Gielliet); plv. lid mevr. M.A. Rott- schafer-van der Vis (vacature A.C. Kalkho ven-Rij nhart) Voor de Katholieke sectie van de ver eniging: lid de heer H.H.A. Hage (va cature H.H.A. Hage); plv. lid de heer P.M. van Drimmelen (vacature A.M. Meskers); lid de heer A.M. Meskers (vacature A.D.J. Eggermont); plv. lid mevr. L.M. Lekx-Schenk (vacature M.J. van ’t Slot-Bruystens). Tot nu toe zijn er nog geen twee vrijwil- lig(st)ers gevonden voor het begeleiden van de kinderinstuif op woensdagmid dag in De Boog. Dit betekent dat de kinderinstuif niet kan draaien, terwijl uit voorgaande seizoenen heel duidelijk is gebleken dat er wel degelijk behoefte is aan zo::n activiteit. De Boog doet nogmaals een oproep aan mensen, die het leuk vinden om met kinderen van 4-8 jaar om te gaan en die tegelijkertijd zo’n 3 uur per week be schikbaar hebben om de voorbereiding en de uitvoering van de instuif te doen. De instuif is gepland op woensdagmid dag (behalve in schoolvakanties) van 14.00 tot 15.30 uur voor kinderen van 4- 8 jaar. Op de instuif komen diverse acti viteiten aan bod: knutselen, spelletjes doen, voorlezen, aan het werk met die rendag, kinderboekenweek enz. Het is de bedoeling dat de begeleiders van de instuif zo zelfstandig mogelijk draaien. Er is ondersteuning van de kinderwerk- ster. Op 11 oktober werden twee Wad dinxveners, 15 en 17 jaar oud, aange houden in verband met diefstal van auto-eniblemen. Nabij de Sparren- gaarde, de Elzenhorst en de Wilgen horst hebben de knapen van 6 auto’s meerdere emblemen gedemonteerd. WADDINXVEEN/GOUDA - Na een onderbreking van twee jaar gaat de Vakbondsschool van de FNV-afdeling Gouda, in samenwerking met de'andere FNV-afdelingen uit Midden-Holland, weer van start. Dinsdag 27 oktober wordt een informatie-avond over de Vakbondschool gehouden in het ge bouw ’t Brandpunt aan de Turfmarkt in Gouda voor de deelnemers, die zich al hebben opgegeven én voor belangstel lende FNV-leden en/of hun huisgeno ten. De informatie-avond begint om 20.00 uur. De Vakbondsschool is een cursus voor leden van vakbonden, die bij de FNV zijn aangesloten. Ook huisgenoten van die FNV-leden kunnen aan deze cursus deelnemen. Het doel van de cursus is om in ongeveer 20 bijeenkomsten on derwerpen aan de orde te stellen, waar mee de vakbond en dus de leden van de FNV-bonden te maken hebben. Die onderwerpen kunnen zijn: Ar beidsomstandigheden (hoe zit de wet geving in elkaar en hoe kan je invloed uitoefenen op het veranderen van die arbeidsomstandigheden), CAO’s (hoe komen die tot stand en hoe praat je als gewoon lid daarover mee), de sociale wetgeving (hoe zit dat nieuwe stelsel in elkaar en waarop zijn de sociale voor zieningen gebaseerd), nieuwe technolo gie (wat betekent dat voor de werkgele genheid, de vakbekwaamheid, om-, her- en bijscholing van werknemers), arbeidsovereenkomsten (oproepcon- tracten, flexibele contracten, tijdelijke contracten, deeltijd contracten; wat zijn dat en wat houden die in voor de rechts zekerheid van mensen, die dergelijke contracten hebben), hoe denkt de vak beweging over de veranderende samen leving. Daarnaast zal veel aandacht worden be steed aan een aantal sociale vaardighe den, zoals een verslag maken, notule ren, een gesprek voeren, gesprekken leiden, voorzitten, gegevens opzoeken, analiseren en verwerken. WADDINXVEEN - Komende vrijdag zal bij poelier Cock Smit in het winkel centrum ”de Passage” de Franse boe- renscharrelkip ’’Malvoisine” geïntro duceerd worden. Het is een bijzonder smakelijke kip, die op diervriendelijke wijze gefokt is. De ze Malvoisine kippen lopen daadwerke lijk buiten in de wei en kunnen zich naar het hun goeddunkt terugtrekken in de rennen. Zij krijgen een uitgebalanceer de voeding van granen, waaraan geen antibiotica wordt toegevoegd. Een bijzonder kenmerk van de Malvo isine kip zijn de vijf tenen, ieder andere kip heeft er ’’slechts” vier en zijn statige manier van lopen. De Malvoisine kip heeft die bijzonder fijne kipsmaak, die de ouderen onder ons zich nog van vroe ger zullen herinneren. De exclusieve importeur voor Neder land van deze kip is Carmar BV uit Ter Aar. Tevens zal Poelier Cock Smit tij dens deze introduktie zijn ambachtelijk kunnen benadrukken door middel van een nieuwe lijn in kalkoenprodukten. Er zullen folders met informatie over de Malvoisine kip klaarliggen voor ieder een die de scharrelkip een warm toe draagt. WADDINXVEEN - Schildersbedrij ven in deze streek houden zich redelijk tot goed aan de regels die staan in de Wet chemische afvalstoffen. Dit is ge bleken uit een controle-aktie van de Mi lieudienst Midden-Holland in het na jaar van 1986 en de eerste helft van 1987. Bij de aktie waren betrokken: de schildersbedrijven, verf- en lakfabri- kanten en groothandelaren in de regio Midden-Holland. Deze aktie bestond uit drie fasen. Tij dens de eerste fase van deze aktie zijn 67 bedrijven gecontroleerd. Van deze be drijven zijn tijdens de tweede fase 10 bedrijven wegens geconstateerde te kortkomingen opnieuw gecontroleerd. Bij enkele bedrijven zullen nog verdere akties plaatsvinden. Tijdens de aktie is gebleken dat chemis che afval nog al eens wordt afgevoerd met het gewone afval in een bedrijfsaf- valcontainer. Dit is in strijd met de Wet chemische afvalstoffen. Voor afvoer van kleine hoeveelheden chemisch afval kan een gemeentelijk depot voor klein chemisch afval uitkomst bieden. Het grootste gedeelte (75%) van de schildersbedrijven was onbekend met de Wet chemische afvalstoffen. Che mische afvalstoffen die bij schildersbe- Attente getuigen alarmeerden meteen drijven ontstaan zijn o.a. resten verf en J- oplosmiddelen. Omdat verf een duur product is ontstaat er weinig chemisch afval. Het product wordt efficiënt ge bruikt. Restanten worden bij de klant achtergelaten voor eventueel later bij werken, of worden mee terug genomen. De verf- en lakfabrikanten waren beter bekend met de Wet chemische afval stoffen. Bij deze bedrijven lopen de hoeveelheden chemische afvalstoffen jaarlijks in de tonnen. Voornamelijk in de vorm van produktie-afval en vervuil de oplosmiddelen. Bij groothandelaren komt vrijwel geen chemisch afval vrij. In de toekomst zullen deze controles op de naleving van de Wet chemische af valstoffen worden voortgezet bij zowel deze bedrijven als andere bedrijfstak ken. WADDINXVEEN Het afgelopen weekeinde werden door de rijkspolitie Waddinxveen twee automobilisten, die sterk onder invloed van alcohol verkeerden van de weg gehaald. Eén van de bestuurders was amper in staat een blaasproef te doen. Beide bestuurders ondergingen de bloedproef, zij kregen ook rijver boden opgelegd. Het nieuwe benedengemaal aan de Middelburgseweg, even voorbij Kaagjesland. Na de ingebruikname werd een mechanische krooshekreini- ger gedemonstreerd. WADDINXVEEN - De openbare bi bliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan krijgt vijfduizend gulden extra om educatieve videobanden te kunnen aanschaffen. B. en W. hebben de volgende week ver gaderende gemeenteraad voorgesteld dit eerder dit jaar bij voorjaarsnota ge reserveerde bedrag nu beschikbaar te stellen. Het Beleidsplan 1987-1990 en de (her ziene) begroting 1987 van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen is in de commissies voor Kunst en Cul tuur, voor Welzijnszaken en voor de Fi nanciën besproken geweest. In grote lijnen konden deze commissies zich in het beleidsplan vinden, zij het dat men moeite had met uitbreiding van het bestand met andere informatiedra gers dan boeken. Men stemde in met het voorstel tot uit breiding van het boekenbestand en de aanschaf van educatieve videobanden en wil over de verdere uitbreiding met videobanden en de eventuele uitbrei ding met compact discs pas besluiten na de toeeezeede evaluatie in 19X8 gesleept. De afgelopen week werden enkele fietsen ontvreemd en werden ook en kele gevonden. Ontvreemd: roodbrui ne damesfiets, merk Klarhof; zwarte opoefiets, merk Gazelle; zwarte opoefiets merk onbekend: blauwgrij ze herenfiets, ExcellenF-sport; bruine herenfiets, merk Sparta. Gevonden: zwarte opoefiets met terugtraprem; groene Gazeiie-damesfiets; groene Arizona-damesfiets; Rode damesfiets, merk Speed. Twee fietsen werden teruggevonden en konden meteen aan de respectie velijke eigenaren worden teruggege ven. (Hier was sprake van postcodes). Verder werden twee bromfietsen weggenomen: een rode Puch Maxi, framenr. 7714852 en een rode Puch Maxi framenr. 8347017. Op 12 of 13 oktober werd getracht in te breken in een woning aan de Kanaalstraat. Men trachtte een deur van de bijkeuken te forceren. Op 14 oktober werd aangifte van in braak in een flatwoning aan de Peter Zuidlaan gedaan. Via een bovenlicht op het balkon kwam men binnen. De gehele woning werd doorzocht. Het is niet precies bekend, wat wordt ver mist. Dezelfde dag tussen 16.00 en 16.30 uur werd ingebroken aan de Pr. Bern- hardlaan. Via een niet afgesloten ga ragedeur kwam men binnen. Ont vreemd werden sieraden en vreemde valuta. Op 15 oktober werd aangifte gedaan van diefstal van enkele struiken uit tuinen aan de Bosboom Toussaint- singel. Op 16 oktober ontdekte een Wad dinxveense vrouw, dat uit haar tas 8 girobetaalkaarten waren verdwenen. Deze diefstal moet op 15 of 16 ok tober hebben plaatsgevonden. Op zaterdag, 17 oktober werd tussen 18.00 en 23.00 uur ingebroken in een woning aan de Mozartlaan. Via een bovenlicht aan de achterzijde van de woning kwam men binnen. Ont vreemd werden een videorecorder, een doosje sieraden en wat stereo apparatuur. Tussen 1 en 18 oktober is uit een schuurtje aan de Nic. Beetslaan een wasmachine, merk Marijnen, type 1510 ontvreemd. Vermoedelijk is ge bruik gemaakt van een valse sleutel. Op 19 oktober omstraaks 23.45 uur liep een vrouw van het NS-station Noord naar haar woning. Plotseling kwam een fietser haar achterop rij den en greep naar haar tas, welke zij over haar schouder had hangen. De vrouw bleek echter sterker, waarna de knaap losliet en er vandoor ging. De knaap droeg een zwarte bivak muts. In de nacht van 10 op 20 oktober is een witte Volkswagen Golf Diesel ontvreemd vanaf de parkeerstrook bij Garage Van Beynum. Kenteken van de auto is: PH-82-DP. O Met Suurland BV is een principe overeenkomst gesloten voor de plaat sing van 6 plattegrondkasten. O Het aantal inwoners van de gemeen te bedroeg per 1 oktober 1987 24.155. O In de week van 10 tot en met 17 okto ber 1987 is in de zithoek van het ge meentehuis een expositie ingericht on der het motto ’’Honger hoeft niet”. O Aan mevrouw Y.M.L. de Jong-Der- nison is vergunning verleend voor het organiseren van een kinderkleding- beurs in De Bonkelaar op 28 en 29 sep tember 1987. O Aan vereniging De Gouwe Rijders is vergunning verleend voor het houden van een auto-oriëntatierit op 19 septem ber 1987. O Aan de winkeliersvereniging Groensvoorde is vergunning verleend voor het organiseren van een braderie op 26 september 1987. O Aan de commissie Zending-Wereld- diakonaat en Ontwikkelingssamenwer- kjpg van de Gereformeerde Kerk Wad dinxveen is vergunning verleend op 10 oktober 1987 een 3e wereldlandendag- - markt te organiseren in en buiten de Kruiskerk op de Passage. V

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17