Voetbalclubs laten een steekje vallen Vier chemische medewerkers De Gouwe bij koploper bedrijven met meer dan tien Overwinningen Be Fair-volley Be Fair gelijk, WSE verlies, W’veen-zondag wint WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Voor ’t eerst 35-tournooi van Florida Goede speel- week Kwiek Voorlopige voorsprong voor WSV 1 TOOS-gym reikt drie bekers uit Drie Ajax- voetballers komen naar Massa Sport Be Fair jeugd aan de leiding DRESSUUR- WEDSTRIJD WADDINXVEEN - Manege Reigers- burgh aan de Piasweg hield zondag de vierde clubwedstrijd dressuur. De uit slagen zijn: Waddinxveen-za. Dames Bloemen Waddinxveen-zo. Investeringen J Als de ondernemer tijdelijk moet liggen, houden wij hem financieel overeind. Omzet Personeelsbestand WSE Be Fair Competitie Olieprijzen Verwachtingen Dames A BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING DIOK Tijdelijke uitschakeling van de ondernemer betekent vaak dat ’t inkomen dramatisch terugloopt of grotendeels op gaat aan een peperdure waarnemer. Gelukkig hebben wij een paar zinnige suggesties die in zo’n situatie veel uitkomst bieden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 Gouwe. Ajax-middenvelder Jan Wouters. bel ons even voor inlichtingen. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: P. van Oosten (voorzitter), F. Meijer (penningmeester), T.A. de Wit (secre taresse), R. Zwijnenburg (voorzitster t.c.), J. Nieswaag (secr. t.c.) en t.c.-za ken M. Leunis en E. Kerver. Onder invloed van de eerder genoemde mondiale ontwikkelingen is de omzet in guldens met 19 procent gedaald. Wan neer echter met de waardevermindering van de dollar en de daling van de olie prijzen rekening wordt gehouden, dan blijkt dat de omzet in de chemie van Midden-Holland met 6 procent is geste gen. Aangezien de export ongeveer op het niveau van 1985 gehandhaafd bleef, kan de toename van de binnenlandse vraag hiervoor geheel verantwoordelijk worden gesteld. De gunstige gang van zaken blijkt ook WADDINXVEEN - Op uitnodiging van Massa Sport aan de Nesse zijn vol gende week woensdagmiddag 28 okto ber drie Ajax-voetbailers te gast om de verbouwing van het filiaal in Woerden luister bij te zetten. Naar Waddinxveen komen tussen half drie en half vijf middenvelder Jan Wou- ters, doelman Stanley Menzo en spits Robby de Wit. Ze zullen aan de Waddinxveense jeugd posters en handtekeningen. Bij Massa Sport wordt het dus volgende week woensdagmiddag een echte jeugdmid- dag met Ajax-sterren. In de tiende minuut van DOSR-WSE, een enerverende voetbalpartij, kreeg de thuisclub een comerbal, die door Martien Hoogenboom sr. hard in de rechterbovenhoek gekopt werd: 1-0. Vlak daarna nog een DOSR corner die rakelings naast geschoten werd. In de 20e minuut kreeg WSE een vrije trap in het strafschopgebied, die door René Moons net naast werd geschoten. Daarna een goede mogelijkheid voor DOSR die Ton Kling als gepasseerd was. De bal werd door de WSE-verde- diging nog voor de lijn weggeschoten. In de 30e minuut kwam een dieptepass op Erwin Pleus, die er helemaal vrij door was. Hij kreeg de bal niet lekker mee en de DOSR-keeper kon ternau wernood redden. WSE kwam steeds meer in de aanval maar de schoten en kopballen waren toch een prooi voor de in de eerste helft matig optredende DOSR-keeper. In de tweede helft al snel een schitte rend schot van Kees Mourits die tot cor ner verwerkt werd. Deze corner werd BASKETBALLEN BIJ DIOK KAN OP: DINSDAG 17.00-18.00 jongens 8 tot 12jaar, meisjes 16 tot 18jaar 18.00-19.00 meisjes 8 tot 12jaar, meisjes 14 tot I5jaar 19.00-20.00 jongens 16 tot 18 jaar, meisjes 13 tot 14 jaar 20.00-21.00 dames senioren, heren senioren 21.00-22.00 dames senioren, heren senioren WOENSDAG 18.00-19.00 meisjes 12 tot 14 jaar. VRIJDAG 18.00-19.00 heren senioren, jongens 16 tot 18 jaar. DIOK traint in de sportzaal aan de Puttelaan. Bel voor meer informatie mevrouw De Bruyn, tel. 01727-5286. voor de moeilijke uitwedstrijd tegen Van Santen/Haag. De eerste set zocht Be Fair naar het juiste ritme. Met 15-11 was Van Santen de sterkste. De tweede set stuurde spelverdeelster Cora Bos haar aanvalsters naar de goede posities en met een moeilijke service aan Be Fair- zijde werd het 6-15 voor Be Fair. Van Santen kwam in de 3e set goed te rug en profiteerde gretig van een groot aantal persoonlijke fouten van Be Fair. Zowel serverend als aanvallend kon Be Fair geen vuist maken: 15-8 voor Van Santen. In de 4e set gooide coach Gerard Lup- gens het roerom. De moegestreden Ka rin Krol en Cora Bos maakten plaats voor Wilma de Jong als spelverdeelster en verzorgster Henriette Both op de di agonaal met de spelverdeelster. Gerda van Hout schoof hierdoor op naar de hoofdaan valster-plaats Bloemen en een herinnering waren er ook voor de meisjesploegen TOOS 1 en 3, die bij de turncompetitie een eerste en tweede plaats behaalden. Bij de jon gens werden Albert Hogeweg en Auke Siersema (resp. 4e en 6e van Nederland in hun klasse) in het zonnetje gezet. WADDINXVEEN - Tijdens de alge mene ledenvergadering van TOOS- gymnastiek zijn vorige week woensdag avond ook drie bekers uitgereikt. WADDINXVEEN - Waddinxveen telt vier chemisch bedrijven met meer dan 10 werknemers. Dat meldt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in het magazine ’’On dernemen in Midden-Holland”. De vier Waddinxveense chemische be drijven behoren tot de 19 met 10 werk nemers en meer, waarvan er ook in Gouda vier zijn. De chemische indu strie telt in Midden-Holland ongeveer dertig bedrijven en 1300 werknemers, een laag aantal in vergelijking met an dere bedrijfstakken. Toch is de chemis che industrie een belangrijke economi sche pijler voor Midden-Holland gezien de hoge omzet per werknemer: 500.000 gulden. De ervaring leert tevens dat de chemie conjunctuur-bepalend is: als het goed gaat in de chemie, dan volgen an dere bedrijfstakken dit in een later sta dium. Ook de dames van het eerste De Gou- we-team kwamen met winst naar huis. Ditmaal was het Merwede 2 dat met 2-6 werd terugverwezenHet is zeer opmer- kelijk dat een pas gepromoveerde ploeg als dit damesteam zonder meer geves tigde reputaties van andere verenigin gen omver kegelt. De Dordtse dames kwamen er in deze wedstrijd eigenlijk in het geheel niet aan te pas. De eerste periode werd met Een doelpunt kon niet uitblijven. Een mooie combinatie tussen Jaap Baas en Wim v.d. Neut werd beheerst door Pe ter Heeren afgerond: 2-0. Kort voor rust werd dit uitgebouwd tot 3-0, toen Chris v.d. Stelt een comerbal ineens verzilverde. Na de rust begon Waddinxveen als van ouds te combineren, wat in de 9e mi nuut leidde tot een mooi doelpunt van Edwin Boss, na goed uitspelen van de Moerkapellegoalie: 4-0. De wedstrijd zakte langzaam weg tot een bedenkelijk niveau. In één van de schaarse gevaarlijke aan vallen van Moerkapelle scoorde de Moerkapellespits na een mooie door- loopbal: 4-1. Dit was tevens de einduit slag. In de competitiestand begint Wad dinxveen langzaam omhoog te kruipen en staat nu achter de koplopers in de middenmoot. In de onderlinge competitie heeft ko ploper Hennink de eerste remise moe ten toestaan. Van Deelen, nummer twee van de ranglijst bracht hem wel aan het wankelen, doch verder dan re mise kwam hij niet. Philipse herstelde zich van de vorige week opgelopen ne derlaag ten koste van V.d. Hoek. Chris Roosendaal kende geen pardon met V.d. Wouden. Dat er hard om de pun ten gestreden wordt mag blijken uit het feit dat van de 19 gespeelde partijen er niet minder dan 6 afgebroken werden. De partijen De Bock-Prins. V.d. Born- Kardol, Ellers-J. van Oort, Alblas-Ver- sluis, Van Vuuren-Van Woudenberg en Ket-Zevenbergen kwamen nog niet tot een beslissing. Smitskamp besliste het duel tegen Muit in zijn voordeel. Bese- mer moest W. van Oort het punt laten. Van Sandijk voegde via een overwin ning op Van Bergeijk weer een punt aan zijn totaal toe. Bisschop, die eerder zijn afgebroken partij tegen Torenbeek had opgegeven, moest tegen D.J. van Offe ren opnieuw verlies incasseren. Goor en Torenbeek sloten vrede in een zeer on overzichtelijke stand. Smit moest tegen D. van Offeren het onderspit delven. Hetzelfde overkwam Stam tegen V.d. Starre. Van Beuzekom versloeg Brink horst. Faay en V.d. Geer tenslotte ko men er steeds beter in. Na een aarzelen de start kwamen beiden tot een over winning. Via een overwinning op P. van Offeren klom Faay op tot een 50% sco re, terwijl V.d. Geer na zijn zege op Van Ecmond on ruim 40% staat WADDINXVEEN - De Waddinxveense voetbalclubs zetten week na week hun beste beentje voor maar lieten ditmaal een steekje vallen. Be Fair speelde uit tegen Scheveningen gelijk (1-1), WSE verloor met 2-1 van DOSR. Waddinxveen-zondag won met 4-1 van Moerkapelle. WADDINXVEEN - Met de sprekende setstanden 15-2,15-1 en 15-1 heb ben de volleyballers van Be Fair zaterdagavond in eigen huis het team van Munara volledig weggespeeld. Het eerste damesteam won met 3-2 van Van Santen/Haag, terwijl ook het tweede zegevierde (met 3-0 van VCH). Volgend jaar wordt ook uitgereikt de Rupke wisselbeker, aangeboden door het oudste actief turnend lid van TOOS, mevr. Rupke-Boeren (60 jaar lid). De ze beker wordt ingezet bij de turncom petitie. uit een aantal andere factoren. Het personeelsbestand in de chemische in dustrie van Midden-Holland groeide in 1986 met 4 procent. Meer dan 60 pro cent van de bedrijven meldt een verbe tering van het resultaat. Desondanks spreekt 30 procent van de kleinere be drijven (minder dan 50 werknemers) van verlies in het voorbije jaar. De gro tere bedrijven doen het dus aanmerke lijk beter en draaien alle met winst. Op merkelijk is echter dat wat dit jaar be treft bij geen enkel bedrijf, ook niet bij de kleinere, met verlies wordt gere kend. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. PRINSES BEATRIXLAAN 64 '2741 OH WADDINXVEEN TELEFOON <018281 12213 FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN De wedstrijd van Waddinxveen-zondag tegen het nog ongeslagen Moerkapelle begon van beide kanten voorzichtig. In de 19e minuut doorbrak Edwin Boss de ze situatie toen hij na vermeend buiten spel een misverstand tussen een verde diger en de doelman goed afstrafte: 1-0. De scheidsrechter hield de wedstrijd erg kort en dit leidde tot twee boekingen, waaronder één voor Rob Flier. Bij Waddinxveen begon het een stuk beter te lopen en dit leidde tot mooie situaties voor het Moerkapelledoel. Een door loop van Edwin Boss werd op het laatste moment gestuit en een actie van Peter Heeren, die twee man uitspeelde, werd door de doelman geblokkeerd. Be Fair pakte de draad weer op en door goed blokkerend werk aan het net van Miranda Both werd het 6-15. In dezelf de opstelling werd ook de 5e set win nend afgesloten 10-15. Een 3-2overwin ning op karakter van de Be Fair-dames die aanstaande zaterdag in de thuiswed strijd tegen streekgenoot Thomax weer kunnen beschikken over Marlies van Ringelenstein. Het tweede damesteam won, zonder aanvalster Katinka Akkerhuis, met 3-0 van VCH. Het werd in sportzaal Groenswaard een ontmoeting tussen oud-dames 1 speelsters. Joke Baans en Liesbeth van Diermen aan Be Fair-zijde en Thea Mensink aan VCH-zijde. Eerstgenoemden bleken met hun team toch sterker dan hun voormalige spel verdeelster met haar team. WADDINXVEEN - Opnieuw winst voor Be Fair Al, nu tegen Esto. Het werd een 6-1 overwinning in een wed strijd waarin Al superieur was. Doel punten kwamen van Michel Glasbeek (2x), Jan Marien Houweling (2x), Dirk Griffioen en Henk Koren. Doelman Ton Lugthart haalde één keer de bal uit het net. Al staat bovenaan met 12 pun ten uit 7 wedstrijden. Ook A2 haalde de volle winst. In een heel spannende wedstrijd tegen Ona A2 werd met 3-2 gewonnen. Doelpunten van Erik v.d. Vlierd, Erik Valk en Mau rice v.d. Neut, doelman Paul Visser werd tweemaal gepasseerd. Zowel BI als B2 werden afgelast. WADDINXVEEN - Het eerste herenwaterpolozevental van De Gouwe heeft zaterdagavond medeconcurrent De Vuursche uit Baarn met 5-13 verslagen. Door deze presentatie staan de Waddinxveners op de tweede plaats in de competitie, slechts met één punt achterstand op koploper Aquarijn uit Niéuwegein. De Gouwe 2 verloor met 14-12 van Merwede 3. Het eerste damesteam van De Gouwe won met 2-6 van Merwede 2. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se tafeltennisvereniging Kwiek heeft er een goede speel week opzitten. Kwiek 2 won met 6-4 uit tegen Gouda 4, heeft nu in totaal 3 punten en staat er nu weer wat beter voor. Kwiek 3 blijft leider in de 2e klas. Het won de thuiswedstrijd tegen Gouda 3. Met 7-3 en heeft 8 pun ten uit 4 wedstrijden. Kwiek 9 blijft ook in de race om het kampioenschap door winst op Gouda 7 (7-3). Ton Steenwinkel won 3 wedstrij den en heeft 100% gewonnen. Ook Kwiek 10 is nog kampioenskandidaat. Dit team won thuis met 6-4 van concur rent Gouda 5. Verder wonnen de teams Kwiek 4, 7, 8,12, 16 en 18. De jeugdbeker, voor de beste prestatie bij de onderlinge wedstrijden voor de jeugd t/m 12 jaar, was voorWilco Have naar, de Jacobeker (Beste prestatie bij de onderlinge wedstrijden vanaf 12 jaar) was voor Irene Akkerhuis. De Bontebalbeker (genoemd naar één van de oprichters van TOOS en bestemd voor de beste prestatie op landelijk ni veau) werd uitgereikt aan Wendy Ne genman. Zij behaalde bij de Nes. Kam pioenschappen C in Dronten een 3e plaats. Scheveningen begon tegen Be Fair on stuimig en versierde al in de eerste mi nuut twee corners waarbij Emy Dieck- man keeper Marcel Straver moest assis teren door de bal van de lijn te halen. Hierna ontwikkelde zich een levendige wedstrijd waarbij veel doelrijke kansen ontstonden. Terwijl Be Fair aanviel was het Scheve ningen dat scoorde. Een snelle uitbraak van de linkerspits verraste Be Fair vol komen en met een knappe schuiver scoorde hij in de 27 minuut: 1-0. Hierna was het weer Be Fair dat de onverdien de achterstand recht wilde trekken en tweemaal via sublieme acties van Fred Klomp kort bij de gelijkmaker was, maar doelpunten bleven uit. Na rust was Aart Bos in de ploeg geko men voor de leeggespeelde Ed v.d. Brink. Bos liet meteen zien dat hij er was en via een snelle ren op de linker vleugel bracht hij de bal voor waar Leon Hogenelst millimeters tekort kwam om te scoren. Ook een voorzet van Richard Karsten, waaruit Erny Dieckman een loeiend schot losliet, kende geen gena de bij de Scheveningse keeper. Nadat Leon Konijn net over de kruising had geschoten, was het in de 10e minuut toch eindelijk raak. Richard Karsten omspeelde wederom enkele verdedi gers, plaatste op Aart Bos die Leon Ho genelst vrij zag staan waarna deze be heerst 1-1 scoorde. Een minuut later stond Leon Hogenelst oog in oog met de keeper maar wist deze niet te verschal ken. Twintig minuten lang was het vooral het middenveld dat de wedstrijd beheerste, waarbij Peter Konijn voor Be Fair en de aanvoerder van Scheveningen de hoof drol vertolkten. Het laatste kwartier kwam Scheveningen heel sterk opzetten en kreeg Be Fair het knap benauwd. In deze fase van de wedstrijd waren het de beide Marcels die Be Fair overeind hiel den. Marcel Straver door zijn sterke in grijpen bij de gevaarlijke corners van de Scheveningers en Marcel Noordhoek door tweemaal met een uiterste krach tinspanning de bal van de doellijn te ha len. De zaterdagploeg van Waddinxveen is er niet in geslaagd om het koploper Soc cer Boys enigszins lastig te maken. Inte gendeel, de Waddinxveners lieten zich gewillig naar de slachtbank leiden. De Waddinxveners, die geen moment blijk gaven te strijden om aansluiting met de top, wilden wel maar vanwege een gróót gebrek aan zelfvertrouwen en inzet wa ren zij kansloos. Kees de Zwart schoot na vijf minuten hard en laag in, maar de bal suisde net naast, hiermee was de koek voor Wad dinxveen op. Soccer Boys wist bij tijd en wijle de Waddinxveners te overspelen en dit resulteerde na dertien minuten in een 1-0 voorsprong. De Waddinxveen verdediging stond toe te kijken hoe de Soccer Boys spits inkopte. In dezelfde minuut werd het 2-0 na een corner, waarbij Soccer Boys weer alle gelegen heid kreeg om in te koppen. Het enige wat Waddinxveen hier tegen over kon stellen waren wat spaarzame aanvallen, hetgeen Arjan Brouwer 1 keer voor de Soccer Boys keeper bracht, helaas faalde hij. Na rust leek Waddinxveen uit een ander vaatje te tappen. Het duurde slechts 10 minuten met als enige kans voor Kees de Zwart die in kansrijke positie naastschoot. Soccer Boys, ook duidelijk minder op dreef dan in de eerste helft, bakte er ook niet echt veel van, maar wisten halfweg toch de score uit te breiden, 3-0. Hierna was de wedstrijd gedaan en zag men een hulploos Waddinxveen dat achter zijn tegenstander aanrende. Door dit resul taat zijn de Waddinxveners inmiddels afgegleden naar een bedenkelijke mid- denmootpositie. Komend weekeinde gaan de Florida-te- ams voor de vijfde ronde de baan op. Tot nu toe sprokkelden de teams 4 t/m 8 regelmatig hun puntjes bij elkaar, hoe wel er geen duidelijke kampioenskandi- daten zijn. De altijd zo betrouwbare hoofdmacht bestaande uit Florida 1 t/m 3 boekt tot op heden ronduit slechte resultaten. Florida 1 is het tweede team van vorig jaar en in de 2e klassen is de tegenstand duidelijk groter. Nu echter le dame, Ilona Groene veld, hersteld is, zal de troefkaart van ’t team, de damespartijen, eindelijk uitgespeeld kunnen worden. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging heeft in de uitwedstrijd tegen Span- gen/Ommoord ’81 2 een voorsprong met 31/2-21/2 genomen. De twee afge broken partijen zullen vrijwel zeker het voor de winst ontbrekende punt opleve ren. Eric Claassen en Chris Roosendaal leg den met goede overwinningen de basis voor dit resultaat. Bloem, Hiddink en Kardol sleepten remises uit het vuur, terwijl W. van Oort na hevig verzet ten onder ging. Van de twee afgebroken partijen staat Hans van Woudenberg iets minder. Kopman Van Vuuren heeft echter zo’n veelbelovende stelling opge bouwd dat hij zijn partij laat arbitreren en winst claimt. AI met al een ver dienstelijk debuut in de eerste klas voor de Waddinxveense schakers. De ontwikkelingen in het afgelopen jaar zijn niet zo eenvoudig in beeld te brengen. De gang van zaken in de che mie van Midden-Holland is overwegend gunstig te noemen, maar de drastische daling van de olieprijzen en de gevoeli ge waardevermindering van de dollar vertroebelen het beeld nogal. De export speelt een belangrijke rol in de chemis che industrie. Bijna 60 procent van de totale produktie wordt - voornamelijk door de grotere bedrijven - geëxpor teerd. Ook de leiding werd niet vergeten. De agenda van de TOOS-jaarvergadering werd vlot afgewerkt. Na een periode zonder vaste voorzitter werd de heer P. van Oosten in deze functie benoemd. Nadat in 1985 al drie keer zoveel was geïnvesteerd als in het jaar daarvoor, had in 1986 nog eens een verdubbeling van dat bedrag plaats. Dat betekent dat er in het afgelopen jaar voor 75 miljoen gulden investeringen zijn gedaan door de chemische bedrijven van Midden- Holland oftewel 60.000 gulden per werknemer. Dat dit een hoog bedrag is blijkt uit een vergelijking met het ge middelde in alle industrietakken samen, dat op 15.000 gulden per werknemer ligt. De investeringsdrang in de regio wijkt overigens sterk af van het landelij ke beeld waarbij de toename 8 procent bedroeg. De verwachtingen voor de toekomst zijn zeer positief, zo is uit de enquete onder de Middenhollandse chemie-be- drijven gebleken. Bijna de helft van de ondernemingen verwacht voor dit haar een omzettoename terwijl ruim 60 pro cent opnieuw denkt te gaan investeren. Een toename van het personeelsbe stand wordt door 30 procent van de be drijven verwacht. Geen van de bedrij ven houdt rekening met verlies of een omzetafname. Liefst 85 procent ziet het nettobedrijfsresultaat stijgen of min stens gelijkblijven. Al met al ziet het er in de chemie goed uit en wanneer dit beeld dus inderdaad bepalend is voor de andere bedrijfstak ken, dan kan de toekomst hoopvol tege moet worden gezien. voorgeschoten naar Kees Mourits. Die rommelde wat met de bal en schoot toen harden laag in: 1-1. Even later een diep tepass op weer Kees Mourits die de bal schitterend vanaf de doellijn voorgaf aan Erwin Pleus, maar zijn schot ging net naast. Na vele mogelijkheden scoorde Mar tien Moons. Deze goal werd afgekeurd wegens handspel. In de 21e minuut was er een vrije trap van DOSR, die in het strafschopgebied naar Martin Hoogen boom jr. werd gespeeld. Hij nam de bal aan en schoot direct kogelhard in: 2-1. WSE deed er alles aan om weer langszij te komen. Er ontstonden diverse doel- worstelingen en schoten op het DOSR- doel maar de keeper haalde in de 2e helft zijn ploeg aan de overwinning. Tegen De Vuursche trokken de water- poloërs van De Gouwe eigenlijk direct na het eerste fluitsignaal met goede combinaties in de richting van de Baarn- se doelman. Dat De Vuursche als eerste kon doelpunten was een vergissing van de achterhoede van De Gouwe. Het wa ren Marco Kraak, Kjeld Boonstoppel, Eric van Leeuwen en Jan Verwey die De Gouwe in de eerste periode een 1-4 voorsprong bezorgden. In de tweede periode kwam De Vuur sche in het geheel niet ”aan de bak”. De vierde periode liet een spel zien Het was De Gouwe die de wedstrijd die- waarbij De Gouwe-dames het eigenlijk teerde. Via doelpunten van Marco Kraak en Kjeld Boonstoppel (2x) werd deze periode afgesloten met een 1-7 voorsprong. In de derde periode liet De Gouwe de stand op 2-6 in het voordeel van De teugels wat vieren waardoor De Vuur- sche met 3 doelpunten op rij wat kon in lopen. Met de ervaring van vorige wed strijden in het achterhoofd werden de touwtjes weer wat aangetrokken, het geen resulteerde in doelpunten van Jaco van Tol en broers Kjeld en Cees Boon stoppel, 4-10. De vierde periode werd toen een spelle tje consolideren van de voorsprong. De Gouwe liep via doelpunten van weder om Kjeld (2x) en Cees Boonstoppel naar een 4-13 voorsprong. De Vuursche kon geen vuist meer maken en liet het spel het spel en legde De Gouwe eigen lijk niets meer in de weg. Nog slechts een doelpunt werd De Vuursche toege staan. Einduitslag 5-13 in het voordeel van De Gouwe. Met gevarieerd en hard aanvalsspel van Dirk Pijpers als enige spelverdeler ston den de Waddinxveners binnen de kort ste keren op tweemaal setwinst. De derde set werd Wim Vogelenzang als spelverdeler ingezet en kwamen Vic tor Jonker en Jack Bouma als buiten aanvallers het veld in voor aanvoerder Paul van Yperen en Peter van Hout. Het bleek geen verzwakking van Be Fair, dat aantoonde over een brede se lectie te beschikken nfet spelers die aan elkaar gewaagd zijn. Zonder proble men werd het 15-1 en was de tweede 3- 0-winst op rij een feit. Be Fair zit volop in de race voor het kampioenschap in de eerste klasse. Vol- leybaltechnisch hoeft dat niet op pro blemen te stuiten. Het blijft alleen een zaak van volle concentratie tegen zwak kere tegenstanders als Radius 5 uit Gouda komende zaterdag. WADDINXVEEN - Zondag hield de Dames 1 reisde af naar Den Haag badmintonclub Florida in de sporthal ”de Sniep” voor de eerste maal een 35+ toernooi voor de leden. In het kader van het 30-jarig bestaan speelden ook een twintigtal oud-leden mee, die Florida in de 60er en 70er jaren vorm en kleur ga ven. Sommigen kwamen daarvoor van verre. Namen als Wim Koster, Fieke Verkerk, Jan Bulk, Aad Pannebakker en Inge Verlind riepen herinneringen op aan de tijd, dat Florida nog in de Beurshal in Boskoop speelde. Toen zo’n honderd leden, nu ruimschoots over de 300, waarvan 100 jeugdleden. De ’oude’ leden en ex-leden hadden zeer veel te bepraten en de sfeer was dan ook zeer geanimeerd. Op de baan waren de krachten zo goed mogelijk verdeeld over een aantal teams, die te gen elkaar speelden in ’t dubbelspel. Dit leverde vele leuke partijen op. De winnende teams kregen ieder een fles Champagne en proostten op een goede toekomst voor het 30-jarige Flo rida. Klasse B: 2. Danielle Smit op Nancy (121 ptn), 2. Pauline v. Rhijn op Rein- hilde (118 ptn), 3. e.a. Patty Paling op Amy (117 ptn), 3. e.a. Corine Hordijk op Daisy (117 ptn). Klasse L: 1. Karin de Graaff op mr. Azor (122 ptn), 2. Leonie v. Rhijn op Rakker (121 ptn), 3. Henk-Jan Olden- banderingh op Shyla (116 ptn). Klasse M: L Sandra v.d. Voort (117 ptn). Klasse Z: 1. Kim Born op Ramzes (114 Ptn). 0-2 afgesloten door doelpunten van Co rinne Oudijk (reeds na 17 seconden spel) en Gillian v.d. Berg. Ook de tweede periode was voor De Gouwe. Twee goede doelpunten van Angela Faber zorgden ervoor dat De Gouwe kon uitlopen naar een 0-4 voor sprong. Karin van Eeuwen mocht in de derde periode 0-5 aantekenen. Via een strafworp veroorzaakt door dezelfde Karin van Eeuwen kon Yvonne van Le lieveld de stand op 1-5 brengen. De vierde periode liet een spel welletjes vonden. Merwede-speelsterS. Goossens bracht haar ploeg op 2-5 doch toen was het spel voor Merwede ge speeld. Angela Faber bracht de eind-

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 21