GEMEENTE WADDINXVEEN 2. VAN EEUWEN lÈgL mSUGE 1. 18?5 1875 5?5 5.15 ’’Keuken internationaal” beschrijft W’veens eethuisje ontdek de van 1 2650 7?5 1725 MIEKE mogelijkheden [jonge BOLS L telefoonnummers/openingstijden 30: lï VERGADERING COLLECTE VERGUNNING VOLKSGEZONDHEID SPREEKUREN HINDERWET EXPOSITIE Als je alles al geproefd hebt, koop je bij Prestige a WIJNHANDEL-SLIJTERIJ «Q® PROGRAMMA VRIJZWEMMEN HERFSTVAKANTIE t/m 25 oktober 1987 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 <0 OffiüïïÉ WADDINXVEEN TEL. 14143 '>ni 1 EEN KURSUS volgen waar u de geheimen van make-up en huidverzorging worden bijgebracht. Op 4 avonden of middagen krijgt u les van gediplomeerde schoon heidsspecialistes. 4 OPGEMAAKT WORDEN met de nieuwste modekleuren kan op zaterdagmorgen extra voordelig. Want dan berekenen we u maar 7,50. Maakt u even een afspraak. - Jonge Bols Graanjenever O 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nr. 6689/8620. Waddinxveen, 21 oktober 1987 J. MEULEMAN VAN DER LINDEN Milieudienst Midden-Holland, nrs. 10615 (A) en 10616 (B). Terinzagelegging beschikkingen Inenten kinderen geboren in 1983 Terinzagelegging aanvragen en stukken t Baarsje kiest gekweekte vis Chatfal Citras OtL BOtRGEOtS «JCTf in u «0 Jagermeister De bereiding van de tilapia (geleverd door VEN Internationale versmarkt, Diemen) wijkt nauwelijks af van die van de gewone baarsrecepten en deze kweekvis kan zowel in voor-, hoofd- als nagerechten worden verwerkt. Ook voor een borrelhapje of tussengerechtje is de Saint Pierre of Petrusvis, zoals de tilapia ook wordt betiteld, te gebruiken. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat op 5 oktober 1987 zijn ontvangen de verzoeken van: A. de directie van Autobedrijf Jan v/d Linden, Moerkapelse Zijde 3,2752 BA MOERKAPELLE om vergunning ingevolge de Hinder wet voor het oprichten en in werking hebben van een autoschadebe- drijf op een perceel, gelegen op het industrieterrein Coenecoop, ka dastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie E, nr. 428; nog door de tweede prijs in de wacht te slepen in de nationale voorronde van de Grand Prix Mandarine Napoleon, op zo jonge leeftijd een flinke presentatie. Het recept van zijn warme terrine van zeebaars treffen de collega’s hierbij aan. Schalkwijk, getrouwd en vader van twee kinderen, drinkt en rookt niet om zuiver te kunnen proeven. Zijn favorie te menu thuis is stamppot. Restaurant ’t Baarsje is opgenomen in The International Food en Wine Maga zine ’’Master Chef’, het blad dat con tact onderhoud met zeshonderd koks over de hele wereld, waaronder 48 uit Nederland. Prince Hubert de Polignac Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-be- schikking in te dienen. Na bijna vier jaar hard werken natuur lijk een fijne ’’onderscheiding”. Hoe wel de belangstelling van Nederlandse collega’s ook zeer wordt gewaardeerd: Henk Savelberg, Paul Fagel en Jan de Wit kennen Schalkwijk’s prestaties op een werkplek minimale afmetingen. Aangenaam is het (voor de meeste gas ten) dat de chef zelf desgevraagd een toelichting geeft op de wijze waarop (nieuwe) gerechten zijn bereid. Dat be treft bijvoorbeeld vers uit de oven geko men knapperige deegbakjes gevuld met diverse soorten ijs en slagroom, hoewel het koksgeheim nimmer wordt onthuld. Als speciale gerechten kunnen worden genoemd: warme huisgerookte zalm met limoensaus, zacht gebakken griet geserveerd met bieslooksaus, Texels lamsvlees. Vooraf bijvoorbeeld verse runderbouillon met (verse) kervel of spinaziesoep met zalmquenelles. En De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Hoppe Vieux 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 Voor dat alles zorgt het team van Daam Scharloo, dat naast z’n echtgenote en chefkok Gerard Schalkwijk momenteel bestaat uit Pepijn de Vries (leerling- kok), Harry Janmaat (leerling-kelner) en Mieke de Wit-Kromdijk als rechter hand van Daam Scharloo. Zij was voor heen werkzaam als cheffin in De Hof- slag. Donderdag 22 oktober 06.45-10.00 uur Vrijzwemmen 10.00-11.00 uur Volwassenen 11.00-13.00 uur Ouder en kind 13.30-15.30 uur Vrijzwemmen 16.00-17.00 uur Vrijzwemmen Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 30 oktober 1987 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.Th. van Soest: vrijdag 23 oktober 1987 van 10.00 - 12.00 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. pen, zelfs op de overloop met schuin dak. Zondag 25 oktober 10.00-12.00 uur Ouder en kind 12.00-14.00 uur Vrijzwemmen 14433 14433 Op woensdag 28 oktober 1987 bestaat in het Groene Kruis-gebouw, Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur gelegenheid tot kos teloze inenting tegen bof, mazelen en rubella, voor kinderen gebo ren in 1983 in de maanden juli t/m december. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende gele genheid tot BMR-inenting op woensdag 25 november 1987, even eens van 13.30 tot 14.30 uur. De inentingspapieren moeten worden meegebracht. Inlichtingen: Gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 249. Prince Hubert COGNAC Tot en met 24 oktober 1987 is in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie ingericht met zeefdrukken van KEES VAN BOHE- MEN. De expositie is geopend van maandag t/m vrijdag tijdens kantooru ren, op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. 1986 CHATEAU BEL AH BOS DCAl'X dan is er natuurlijk een grand dessert, een verrukkelijk samenspel van ver schillende nagerechten. En tot slot is er keuze uit meerdere soorten thee of een Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Deze zoetwatervis, oorspronkelijk af komstig uit Noordoost-Afrika, mag overigens niet worden verward met de St. Pierre of zonnevis uit de Noordzee. Schalkwijk heeft sinds de recente intro ductie een aantal zeer verschillende ge rechten met tilapia ontwikkeld en is nog lang niet uitgeput wat ideeën betreft. Dat is het credo van eigenaar en chef kok van ’t Baarsje. Naamsbekendheid krijg je er bovendien ook mee, zeker wanneer hoge ogen worden gegooid op kokswedstrijden. Op de met roze gedekte tafels staat wit serviesgoed en goed glaswerk, de stoe len zijn comfortabel en de (meeste klas sieke) muziek is niet bepaald overheer send. De inrichting is niet alleen gedaan met gevoel voor detail (tot op de prope re toiletten), maar er is in de betrekke lijk kleine ruimte plaats genoeg gescha- Koken is geen vak apart, maar een kunst die het beste tot z’n recht komt wanneer ook de entourage alle aan dacht krijgt. Dat is de mening van Daam Scharloo. Steeds nieuwe wegen zoeken en uitsluitend met eerste kwali teit verse grondstoffen werken. 1985 Dom. - de Pinton Bergerac A.C. Een charmante rode wijn die gemakkelijk drink- baar is en verras- send goed past bij geroosterd vlees. Daam Scharloo (bijna vijftig) werkte vele jaren in bekende restaurants, waar onder De Gouwe Dis in Waddinxveen, voor hij de stap waagde om een eigen bedrijf te beginnen. Dat was in mei 1983. De naam van het vroegere ca feetje bleef behouden maar voor de rest werd het oude pand grondig gereno veerd, met behoud van het eigen knusse karakter weliswaar. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Hoewel het merendeel van de omzet in restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg nog steeds wordt gevormd door vleesgerech ten, neemt de vraag naar vis toe. Dat zegt Gouwenaar Daam Scharloo van het Waddinxveense eethuisje, dat wordt beschreven in ’’Keuken Interna tionaal”, het magazine voor kok en kelner, dat wordt uitgegeven in nauwe samenwerking met de Nederlandse Club voor Chefkoks (NCCK). Van het blad is de Waddinxvener Kees Wijdooge hoofdredacteur. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen De secretaris, De Burgemeester, ’t Baarsje legt zich ook toe op het pre senteren van gekweekte vissoorten. Voordeel daarvan is dat deze het hele jaar leverbaar zijn, constant van hoge kwaliteit en noga! prijsvast. Een kweek vis is efficiënt te verwerken omdat de vis daar speciaal op wordt gekweekt. Het nieuwste culinaire avontuur van ’t Baar- sje-chefkok Gerard Schalkwijk (25) is de tilapia. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 22 oktober tot en met 23 november 1987 ter inzage op de afde ling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecre tarie elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 22 ok tober tot en met 23 november 1987 ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene, die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren in te zien. De directie van De Waardt B.V Staringlaan 8, 2741 GC WAD DINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een bouwmaterialenhandel met showroom, kantoren, loodsen en werk plaats op het perceel Staringlaan 8/Noordkade 151 Tot en met 23 november 1987 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. B. de heer P. van Meyeren, Tweede Bloksweg 34,2742 KK WAD DINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het op richten en in werking hebben van een pot- en perkplantenkwekerij op een perceel gelegen aan de Tweede Bloksweg 34, kadastraal be kend gemeente Waddinxveen, sectie E, nr. 336; Vrijdag 23 oktober 06.45-10.00 uur Vrijzwemmen 10.00-11.00 uur Volwassenen 11.00-13.00 uur Ouder en kind 13.30- 15.30 uur Vrijzwemmen 16.00-17.30 uur Ouder en kind 17.30- 19.00 uur Vrijzwemmen OP WOENSDAG EN DONDERDAG IS HET WATER EX TRA VERWARMD 30°C. 111 SAUVIGNON rOGRAISt J Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4. Telefoon 01828-17689 kopje koffie van een zeldzaanf (lekker) Afrikaans soort, een ’’grand cru” de Masai AA en dat voorzien van huisge- maakte friandises. Slechts even aangebakken tilapia smaakt neutraal, dus ook voor de niet- zo-erge-visliefhebbers te serveren. De jonge chef-kok van ’t Baarsje is in middels niet alleen een gewaardeerde bekende van vele gasten die het Wad dinxveense restaurant hebben weten te vinden, maar ook in vakkringen opge merkt. De publiciteit haalde hij onlangs 1986 Sauvignon Touraine A.C. ’’Confrérie” Door z’n aangename J frisdroge smaak en K uiterst lichte karakter, is deze witte wijn een volmaakte bege leider van een fijne paté. 1985 Ch. Citran Medoc A.C. Cru Bourgeois Nu proef je al z’n klasse. Mooi don- kerrood van kleur, nog wat gesloten bouquet en een enigszins vlezige, aangenaam zachte smaak. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten De per seizoen wisselende menukaart van ’t Baarsje bevat altijd wel een bij zondere, minder bekende of onver wachte vissoort. Variërend van meerval tot victoriabaars, van kabeljauw tot heek of leng. Niet zulke voor de hand liggende soorten in een keuken die toch werkt op basis van de nouvelle cuisine, maar die daardoor juist aangegeven dat Gerard Schalkwijk z’n eigen stijl heeft. Gemeenteraad op maandag 26 oktober 1987, aanvang 19.30 uur, voort te zetten op dinsdag 27 oktober 1987, aanvang 15.00 uur, en vervolgens op donderdag 29 oktober 1987, aan vang 09.00 uur, in het raadhuis. Sandy Lesberg kende hoogstpersoon lijk het lidmaatschap toe aan ’t Baarsje om aan te geven dat het om een topres taurant gaat. Argumenten: de ope ningstijden, de fraaie ligging, de vrien delijke bediening en de uitmuntende keuken. De chef van de Afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen vergunning verleend voor een collecte in de periode 26 oktober - 1 november 1987. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collectebussen, terwijl collectan ten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Gastvrijheid betekent vriendelijkheid en men kan niet zeggen dat gasten hier niet op hun gemak worden gesteld. Di rect een glas ijswater, kleine kinderen worden met een spelletje of kleurboek opgevangen, en befaamd is inmiddels de voorraad leesbrillen voor degene die z’n oogglazen vergat. Met chefkok Gerard Schalkwijk deelt de eigenaar het uitgangspunt dat steeds gezocht moet worden naar nieuwe we gen: het menu wisselt volledig met het seizoen en vermeldt regelmatig nieuw uitgedachte samenstellingen. Barbara, echtgenote en steun en toeverlaat van Daam Scharloo, keurt samen met haar man de nieuwe menu’s vooraf. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder op legging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hin der voor de omgeving op 13 oktober 1987 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst T elefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Chef-kok Gerard Schalkwijk van restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg won een tweede culinaire prijs. (Foto: Sjaak Noteboom). Zaterdag 24 oktober 10.00-13.00 uur Ouder en kind 13.30-15.15 uur Vrijzwemmen 1986 Ch. fx. 1 Bel-Air jT Bordeaux A.C.' I x Sauvignon X Sierlijke, lichte witte wijn, fruitig, U zacht-droog en een verrukkelijk parfum. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewil ligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet wor- den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. Bergerac Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Bureau Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Op de agenda o.a.: - Maandag 26 oktober 1987,19.30 uur: Spreekrecht. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw te benoemen raadslid, me vrouw W.S.J. Waterreus-de Vries. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Destructieverordening voor de gemeente Waddinxveen. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Landelijk Gebied West, le herziening. Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten t.b.v. het per ceel Julianastraat 1 en het perceel (ged.) Tuinbouwweg 12. Voorstel tot voorziening in vakatures in de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum te Wad dinxveen. Voorstel tot vaststelling 3e en 4e begrotingswijziging 1987 HAVO- Atheneum. Voorstel inzake Inventarisatie Karakteristieken van Waddinxveen. Voorstel tot benoeming van leden en een plaatsvervangend lid in de Commissie Sociaal-Cultureel Werk. Algemene beschouwingen begrotingen, dienstjaar 1988 (hierna wordt de vergadering geschorst). - Dinsdag 27 oktober 1987, 15.00 uur: beantwoording algemene beschouwingen. - Donderdag 29 oktober 1987, 09.00 uur: tweede termijn gemeenteraad, voortzetting en afronding begro tingsbehandeling, de vaststelling van de begrotingen inbegrepen, en behandeling overige agendapunten. Cognac «86 Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een hoorzitting worden gehou den.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3