Apeldoornse oplichter aangehouden Waddinxveen” Eerste paal voor autoschadebedrijf ’’Bewustwording ’leeft’ in Naar netwerk Jan Hielema in CDA Aktueel: Verkoop van WNF-artikelen in Rabobank Huisraad en goede raad vluchtelingen Zanger Wim Bevelander in koffiebar gemeenten anti-apartheid PerCom CV aan Staring- laan van start Malsovit bij bakker Gert Huizer Reigersburgh- geslaagden Tournooi winst Be Fair-pupillen Politie controleert verlichting Jan van der Linden naar Coenecoop Open huis Pentec van Gijs Kooren POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Diefstallen Zonder rijbewijs Vernielingen Aanrijdingen Tasjesroof Valse honderdjes In Gouwe Auto aangetroffen Uitstekende delen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 I van der Linden). WADDINXVEEN - Een 49-jarige inwoner uit Apeldoorn is op verzoek van de Waddinxveense politie aangehouden op verdenking van oplich ting. De man bood horeca-bedrijven aan om place-mets en menukaarten te laten drukken waarop plaatselijke middenstanders konden adverteren. In totaal werden drie Waddinxveense middenstanders benaderd en be reid gevonden te adverteren. Zij betaalden allen 400,- vooruit terwijl de in het vooruitzicht gestelde verplichtingen niet werden nagekomen. De Apeldoorner liet niets meer van zich horen. HIER KOMT V. D LINDEH autoschaoi in De eerste paal voor het Moordrechtse autobedrijf Jan v.d. Linden op het bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: Jan De zanger Wim Bevelander. Jan Hielema: ’’Ontwikkelingssamen werking, vrede en veiligheid, alle the ma’s ’’leven” hier. Dat daar op een be paald moment ook anti-apartheid bij kwam is niet zo verwonderlijk. Zuid- Afrika is een schrijnend voorbeeld van een land waar ontwikkelingsproblema tiek en vredesvraagstukken elkaar ra ken”. WADDINXVEEN - ’’Bewustwording bevolking stimuleren” was de kop bo ven een vraaggesprek met CD A-fractie- voorzitter Jan Hielema in het landelijke partijorgaan CDA-Aktueel. Hij noemt het daarin verre van opmerkelijk dat Waddinxveen behoort tot de organisa toren van het landelijk congres van anti- apartheidsgemeenten Hielema verzet zich fel tegen iedere suggestie als zou een gemeentelijk anti- apartheidsbeleid een gratuite aangele genheid zijn. ”Wil je het goed doen, dan sta je voor keuzen die verre van eenvoudig zijn. Je kunt je er als bestuur der, zeker gezien ook de ernst van de zaak, niet te gemakkelijk van afma ken”. ners van deze plaats zijn mans genoeg, daar is geen anti-apartheids-sportbeleid voor nodig”. F.r werd aanpifte oedaan van een noaina Opnieuw winst voor het A-l elftal. Thuis werd met 3-1 gewonnen van Haa strecht, Michel Glasbeek (2x) en Rob Asscheman scoorden. De behaalde 14 punten uit 8 wedstrijden bracht A-l op de eerste plaats in de hoofdgroep. WADDINXVEEN - Het tijdens de herfstvakantie uitstekend georganiseer de pupillentournooi van Moerkapelle werd door Be Fair-voetbal, evenals vo rig jaar, gewonnen. Zowel de D-, E- en F-teams wonnen al hun wedstrijden, zo dat met maar liefst 3 groepsbekers en de wisselbeker, een auto vol, naar Wad dinxveen werd teruggekeerd. Onlangs was door de politie Apeldoorn een soortgelijk onderzoek tegen de man afgerond. Daarbij ging het om zo’n 66 gedupeerden. Naar aanleiding van dit onderzoek werd het bedrijf van de man failliet verklaard. Ondanks dit ging de man in Waddinxveen onverdroten op oude voet verder. Er wordt proces/ver- baal opgemaakt. Een generale repetitie voor zijn rij-exa men kwam een Moerkapellenaar op een bekeuring te staan. Onder toezicht van zijn vader reed de jongeman als be stuurder van een auto over de leplaan. Na staande houding bleek dat de jonge man nog moest afrijden. Tegen de va der wordt proces/verbaal opgemaakt omdat hij onbevoegd onder toezicht liet besturen. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense rijkspolitie heeft aangekon- digd extra te zullen gaan letten op de verlichting van (brom)fietsen. Na een waarschuwingsperiode zul len er bekeuringen worden uitge deeld. Daar de winter weer voor de deur staat en de dagen korter worden zullen alle weggebruikers hun ver lichting weer vaker nodig hebben. Het is de rijkspolitie gebleken dat de verlichting van vooral fietsen en bromfietsen nogal eens te wensen overlaat. In de meeste gevallen zijn dit kleine mankementjes die ge makkelijk te verhelpen zijn. Het is vaak de moeite die men er niet voor neemt om de zaak in orde te bren gen. Naast het voor- en achterlicht en het witte achterspatbord van de fiets en de bromfiets, kent de fiets ook nog een aantal extra reflectie- eisen. Dit zijn: een afzonderlijke rode reflector, trappers voorzien van oranje of gele reflectoren en zijreflectoren gemonteerd in de wielen of aanwezig op de banden. Met name de rijreflectie ontbreekt nogal eens op de fietsen. In de pers is al geruime tijd de aandacht be steed aan deze eis. Met betrekking tot de verlichtingseisen en de re- flectie-eisen is er een verschil, na melijk: de verlichtingseisen voor- en achterlicht gelden van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopkomst. Als het zicht overdag of tijdens de scheme ring slecht is dienst men ook ver lichting te voeren. De reflectie-eisen, rode reflector, zijreflectie, trapperreflectoren en het witte achterspatbord, dienen de gehele dag in orde te zijn. In de komende weken en maanden zal de rijkspolitie dan ook extra controles uitvoeren op deze eisen van fiets en bromfiets. Wie de re flectie of verlichting dan nog niet in orde heeft kan rekenen op een be keuring. Die bekeuring is echter niet het belangrijkste want het gaat er tenslotte om de verkeersveilig heid te vergroten. Door de sterke groei van klandizie in de schadebranche werd in maart 1987 overwogen om een geheel nieuw be drijfspand op te zetten in het gunstig ge legen Coenecoop. De totale oppervlakte bedraagt 1 200 vierkante meter, waarvan er 500 be bouwd en ingericht wordt, om met be hulp van de modernste apparatuur auto’s uit de deuken en te spuiten. WADDINXVEEN - Vrijdag 13 novem ber is het Waddinxveense winkeltje van het Wereld Natuur Fonds weer een dag aanwezig in de Rabo-bank aan de Ker- kweg-Oost. Ook dit jaar zijn er veel nieuwe artike len aan de bestaande serie toegevoegd. Wie vrijdag verhinderd is kan altijd te recht - graag na telefonische afspraak - bij het Waddinxveense winkeltje, Schielandweg 15, tel. 18414. De afgelopen week zijn twee shovelbe- stuurders bekeurd omdat zij hun laadle- pels niet afgeschermd hadden, terwijl zij over de weg reden. De niet afge schermde laadlepels zijn op die manier scherp uitstekende delen en kunnen bij een aanrijding voor ernstiger letsel zor gen. Aan de Bethelschool aan de Heggewin- de werden vernielingen toegebracht. Vermoedelijk is er gespeeld met vuur. Op de deurposten en raamkozijnen wa ren brandplekken zichtbaar. Er is aan gifte gedaan. Hetzelfde geldt voor sport. Ik weet ze ker dat als een Zuidafrikaans team hier zou komen sporten, er dan een golf van protest in Waddinxveen zou opklinken. Ik weet ook zeker dat er uiteindelijk niet gesport zal worden. Maar de inwo- WADDINXVEEN - Voor de inrichting van twee één-persoons flats heeft de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen behoefte aan enige kleine huishou delijke artikelen, zoals pannen, servies, bestek, linnen/beddegoed, radio- en tv- apparatuur, kleine koelkast, gasstel, stofzuiger. ’’Goede raad vragen wij van mensen meteen ’’beetje” tijd. Die af en toe eens een ’’praatje” komen maken met één of meer vluchtelingen. Hen iets vertellen over het dagelijkse leven en hen daard oor gelegenheid geven om het Neder lands, dat zij op school leren, in de prak tijk te brengen. Omgekeerd kunt u mis schien uw Italiaans, Frans, Tigrinia of Perzisch oefenen”, aldus de Vluchtelin genwerkgroep, bestaande uit vier vrij willigsters. Voor inlichtingen: Rita Akkerhuis (tel. 13200), Helen Emnes (tel. 18798), Han Erath (tel. 18796) en Aty van Weelden (tel. 13836). Een kop-staart aanrijding ontstond op de kruising van de Kerkweg-Oost en de Jul. van Stolberglaan. Terwijl een auto bestuurder rijdende op de Kerkweg- Oost bij nadering van de kruising af remde werd zijn auto aan de achterzijde aangereden door een achterop komen de auto die het afremmen van zijn voor ganger te laat doorhad. Diezelfde dag vond in de avonduren een aanrijding plaats op de kruising van de Sniepweg. De Dreef en de Esdoomlaan tussen een automobilist en een brom fietser. De bromfietser kreeg geen vrije doorgang van de afslaande automobi list. De bromfiets is voor nader tech nisch onderzoek overgebracht naar het politiebureau. Op de kruising van de Noordkade en de Staringlaan verleende een fietser geen voorrang aan een van de Staringlaan ko mende auto. De fietser verkeerde in de veronderstelling dat de auto wel zou stoppen. Het voorwiel van de fiets werd vernield en van de auto werd de mist- verlichtino heschadiad Nadat eerder al een mislukte poging tot een tasjesroof op de Wingerd was ge pleegd lukte het nu wel om op de Starin glaan toe te slaan. In de avonduren werd van een voetgangster een om de schouder gedragen handtas weggegrist. De dader wist op de fiets te ontkomen richting de flats aan de Tollenslaan. Het signalement luidt: jongen van ong. 14 jr, klein normaal postuur. Hij droeg een donkerkleurige wollen bivakmuts, wijde lichtblauwe jeans en had een don ker jack. Hij reed op een klein model fiets. In de ontvreemde tas bevond zich wat handgeld, een portemonnee, een bankpasje en een sleutelbos. Bij de politie is. tweemaal aangifte ged aan met betrekking tot het aanbieden van valse bankbiljetten van 100,-. Kort na de middag werd bij een bakke rij aan de Oranjelaan een biljet aange boden door een vrouw die boodschap pen van 9,10 had gedaan toen de ver koopster in de gaten had dat het bank biljet niet echt was pakte de vrouw het biljet terug en betaalde met een echt bil jet van tien gulden. Zij verliet de zaak onder de mededeling dat zij naar de bank zou gaan omdat het niet klopte. Later op de dag deed nog een Waddinx- vener aangfite. Deze man, die in Bos koop een vishandel drijft, trof het biljet aan tussen de dagopbrengst. In beide gevallen zijn de valse biljetten aangebo den door dezelfde vrouw. Haar signale ment luidt: ong. 50 a 60 jaar, kort grijs krullend haar, gekleed in een beige jack, zwarte trainingsbroek, zwart leren laarzen. De biljetten zijn zgn. ’’snip pen”. vierkante meter a 135,- voor 162.000,- (exclusief btw). In de buurt van dit bedrijf gaat zich ook vestigen de Moerkapelse handelsonderneming Pi- mex BV. Jan van der Linden houdt zich al ruim tien jaar bezig met het uitdeuken en spuiten van auto’s en heeft daardoor een ruime ervaring opgedaan wat be treft afhandeling van schades. In de nacht reed een jeugdige discobe zoeker op zijn fiets de Gouwe in. Dit ge beurde ter hoogte van de Wilhelmina- kade. De jongeman verklaarde door al coholgebruik in slaap te zijn gevallen. Hij werd ontnuchterd wakker van een wel zeer koude douche in de Gouwe. Hij wist op eigen kracht op de kant te komen. De fiets is gezonken. De jongen is overgebracht naar het bureau en al daar onder de douche gezet waarna hij door zijn vader is opgehaald. Door collega’s van de politie Gouda werd in de nachtelijke uren een naar la ter bleek te Gouda ontvreemde BMW 7281 aangetroffen op de toegangsweg naar de rijksweg tussen de Henegou- werweg en de rijksweg A12 te Waddinx veen. Daar de herkomst van de auto in eerste instantie onduidelijk was en niet direct afkomstig van diefstal is de auto overge bracht naar het politiebureau te Wad dinxveen. In de loop van de dag heeft de eigenaar aangifte gedaan van diefstal van de auto gedaan bij de politie in Gouda. Hij kon de auto op het bureau te Waddinxveen afhalen. Het verdere onderzoek naar de daders wordt door de politie Gouda verricht. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Zaterdag 31 oktober vindt in Den Haag een landelijk congres plaats van Nederlandse anti-apartheids- gemeenten. Tijdens het congres, dat op initiatief van de gemeente Den Haag wordt georganiseerd door deze gemeente en Amster dam, Arnhem, Groningen en Wad dinxveen, zullen ongeveer'80 ge meenten die de afgelopen tijd in hun lokale politiek op een of ande re manier stelling hebben genomen tegen het apartheidsregime Zuid-Afrika informatie uitwisselen over de activiteiten die ze ontwik kelen, hebben ontwikkeld en wil len ontwikkelen. Het congres waaraan door burge meesters, wethouders, raadsleden, beleidsambtenaren en vertegen woordigers van anti-apartheids- groeperingen wordt deelgenomen, zal worden afgesloten met de op richting van een netwerk van Ne derlandse anti-apartheidsgemeen- ten. Doel van het netwerk is tot een gestructureerde uitwisseling van in formatie over eikaars anti-apart- heidsbeleid te komen. Wellicht zal het hier en daar dan ook tot bundeling van activiteiten komen. De uitnodigingsbrief die medio juni aan de ”anti-apart- heidsgemeenten” werd gestuurd noemt in dit verband bewustwor dingsactiviteiten onder de plaatse lijke bevolking en adoptie van pro jecten in Zuidelijk Afrika. Ook wordt er aan gezamenlijk op trekken gedacht wat betreft stop pen met de aankoop en het gebruik van producten uit Zuid-Afrika en de houding van gemeenten ten op zichte van bedrijven en organisa ties die contacten met Zuid-Afrika onderhouden. Verder zal van een dergelijk netwerk een stimuleren de werking uit moeten gaan naar de Nederlandse gemeenten die nog geen anti-apartheidsbeleid voeren. Door de daders was de stereoappara tuur al gedemonteerd en voor afvoer klaargezet en tevens waren sieraden in een tas verzameld. Deze goederen ble ven echter in de woning achter zodat vermoed wordt dat de daders in hun werk gestoord zijn. Later in de nacht werd een inbraak ont dekt in een woning aan de Mozartlaan. De bewoners die thuis kwamen konden de voordeur niet open krijgen. Toen men omliep naar de achterzijde bleek de keukendeur geforceerd en open te staan. De voordeur was van binnenuit met een stoel gebarricadeerd. Ook hier hadden de daders goederen, te weten een tv en twee horloges klaar liggen voor afvoer maar ook hier zijn deze goe deren niet meegenomen. In de avond werd ingebroken in een wo ning aan de Da Costaweg. Hier bleef het bij een poging. Men wist wel in de woning te komen maar er wordt tot op heden niets vermist. In alle gevallen is een sporenonderzoek ingesteld door de technische recherche. De politie wil naar aanleiding van deze inbraken nogmaals de aandacht vesti gen op de brochure ’’Over inbraak in woningen en wat u er tegen kunt doen”. De brochure doet enige tips aan de hand met betrekking tot verbetering van hang- en sluitwerk en registratie van (waardevolle) goederen. De folder is verkrijgbaar op het postkantoor, bibli otheek en natuurlijk op het politiebu reau waar men tevens nadere informa tie kan krijgen. In de vroege morgen vond rond 6.30 uur een inbraak met bruut geweld plaats in een sportzaak aan de Passage. De da ders wisten in de winkel te komen door de glazen toegangsdeur en de etalager uit met trottoirtegels in te gooien. Uit de winkel werden een aantal trai ningspakken en andere sportartikelen ter waarde van ongeveer 6.000,- ont vreemd. Direct na de inbraak ging het alarm waarop de politie gealarmeerd werd, die vrij snel ter plaatse was. De daders waren toen al met een auto ge vlucht. WADDINXVEEN - De door Gijs Kooren geleide vennootschap onder fir ma Pentec viert deze maand het eerste lustrum en heeft tegelijkertijd een extra gedeelte van het bedrijfsgebouw aan de St. Victorstraat betrokken. Aan het jubileum en de uitbreiding wordt een feestelijk tintje gegeven door een op vrijdagmiddag 6 november van twee tot vijf uur te houden open huis. Pentec is in Nederland een vooruitstre vend en daardoor ook een vooraan staand bedrijf op het terrein van de nog jonge glasvezeltechniek. Naast de le vering van apparatuur en componenten voor glasvezeltransmissie neemt de on derneming ook totale projecten aan voor de overdracht van tv- en radiosig nalen ten behoeve van Centrale Anten ne Inrichtingen of afstandbedienings- systemen en bewakingscamera’s voor bedrijfsbeveiliging. Als onderaannemer voert Pentec ook montage- en meetwerkzaamheden aan glasvezels uit voor derden die niet over dezelfde uitgebreide faciliteiten be schikken. Behalve glasvezel voor data overdracht levert Pentec ook lichtgelei- ders en -bronnen voor decoratieve, in dustriële, wetenschappelijke, culturele en verkeerstechnische toepassingen. In het bedrijfspand aan de Sint Victor straat zijn van het hele leveringspro gramma de nodige aspecten te bezich- tingen in werkende demonstraties. WADDINXVEEN - Bij manege Rei- gersburgh aan de Piasweg is er vrijdag diploma-gereden. De geslaagde zijn: In de klasse B-dressuur: Anette van Vliet, Diana Overkamp, Liane Ver boom, Cascandra Blom, In de klasse B- springen: Cascandra Blom. In de klasse L-dressuur: Vincent Hölzel, Nina Höl- zel, Manuela Bikbergen, Pauline van Rhijn, Marjolein Bonte. In de klasse In springen: Vincent Hölzel, Nina Hölzel, Pauline van Rhijn. In de klasse M-sprin- gen: Leonie van Rhijn, Karin de Graaff. Waddinxveen heeft er geen heil in ge zien een op meerdere onderdelen tot in detail uitgewerkt anti-apartheidsbeleid te gaan uitstippelen. Hielema: ’’Neem het onderwijs. Als op scholen de be hoefte wordt gevoeld om anti-apartheid in het onderwijspakket aan de orde te stellen, dan is dat een zaak van de scho len zelf. Ik zie niet in dat we als gemeen te juist onderwijs over anti-apartheid zouden moeten gaan bevorderen. Voor dat soort detailsturing zou wellicht ook geen begrip zijn. En dan zou je aver echts bezig zijn”. Onwelkom noemt hij de praktijk die ve le gemeenten overnamen om hun bevol king op te roepen zich bijvoorbeeld af zijdig te houden van kopen van bepaal de produkten bij een bedrijf, omdat dat bedrijf zaken zou doen met of gevestigd is in Zuid-Afrika. Hielema: ”Dan ben je - dacht ik - verkeerd bezig. Dan ga je mensen de maat nemen. Als je echt vind dat je de bewustwording van anti-apart heid niet aan actiegroepen alléén moet overlaten en je als gemeenteraad de burgers wilt ’’oproepen” bewust met dit soort zaken om te gaan, dan moet je ook als gemeente je eigen verantwoordelijk heid durven nemen. In Waddinxveen hebben we dat gedaan. We vonden het vrij hypocriet om op uitnodigingen als ”ga bedrijven aanschrijven om geen za ken meer met Zuid-Afrika te doen” in te gaan, zolang we niet zelf als gemeente wat betreft onze eigen zaken conclusies hadden getrokken. Dat heeft er uit eindelijk toe geleid dat we vraagtekens hebben gezet bij de relatie die we als ge meente met een bepaald bedrijf had den. Dat heeft de pers uitgebreid ge haald. Dat heeft ook in de raad de nodi ge verhitte discussies opgeleverd. Maar het is de enige weg”. De inspanningen van een gemeente, of het nu om ontwikkelingssamenwerking gaat of om anti-apartheid, zullen in de eerste plaats betrekking moeten hebben op het stimuleren van bewustwording. En dat heeft alles te maken met het goe de voorbeeld geven”. Van het komende congres in Den Haag verwacht Hielema het een en ander: ”Ik hoop dat het congres baanbrekend kan zijn. Ik hoop dat er uiteindelijk toch de erkenning uitkomt, dat je als gemeente bestuur niet alleen maar met het bestu ren van je gemeente bezig bent. Dat je wel degelijk standpunten mag innemen en zaken die wezenlijk zijn dichterbij de mensen te brengen”. WADDINXVEEN - Op het adres Sta ringlaan 21-12 start per 1 november Per Com Automatisering CV (tel. 11313/ 19963) als geautoriseerd Appledealer. PerCom is opgericht door de heer A.G.M. Kelder, die in de afgelopen ja- ren een reputatie heeft opgebouwd in de automatiseringswereld, met name op het gebied van netwerkkoppelingen van microcomputers aan mini’s en mainfra mes en als vraagbaak voor toepassingen op en met ’s werelds modernste micro computer, de Macintosh. Speciaal voor het midden- en kleinbe drijf heeft PerCom een unieke helpser vice in het leven geroepen, die bemand is gedurende werkdagen van 19.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur, om dié ondernemers, die over het algemeen buiten kantooruren hun administratieve werk verrichten, óók direct van een goed advies te kun nen voorzien. Het leveringsprogramma van PerCom is alle Apple hardware, met de nadruk op de Macintosh produkten, randappa ratuur, (maat)software, opleidingen, technisch onderhoud en adviezen. Van 2 tot en met 6 november zal Per Com. voor iedere ondernemer, die in het nieuwe kantoor op bezoek komt een gratis automatiseringsadvies uitbren gen. tot diefstal vanuit een geparkeerde auto op de Vijverlaan. Nadat eerst getracht was enkele sloten van de auto te breken sloeg men tenslotte een ruitje in. In de auto werd een tussenschotruitje uitge nomen waarna men toegang had tot de laadruimte van de bestelwagen. De la ding van de auto die uit dozen kroepoek bestond stelde de daders kennelijk’te leur want er werd niets ontvreemd. Vanuit een kamer in Huize Souburgh werd een portemonnee ontvreemd met ongeveer 30,-. De bewoner had de ka mer even onafgesloten achtergelaten waarbij de portemonnee onbeheerd bleef. Een zoekactie na de vermissing leverde niets op zodat vermoed wordt dat de portemonnee ontvreemd is. De afgelopen week werd in totaal in zes woningen ingebroken of een poging daartoe ondernomen. De eerste twee aangiftes kwamen binnen van twee wo ningen aan de Wingerd (laagbouw). In beide gevallen werd een raam aan de achterzijde van de woningen gefor ceerd. Er werden diverse kamers door zocht. Het is nog niet bekend wat uit de ze woningen ontvreemd is. Tijdens afwezigheid van de bewoner (vakantie) werd ingebroken in een wo ning aan het Papaverveld. De inbraak werd ontdekt door een buurvrouw die de plantjes water ging geven. Na thuis komst van de bewoner bleek dat er een bedrag aan geld weggenomen was en een tweetal paspoorten. In de avond en de daarop volgende nacht werden weer twee woningen be zocht door inbrekers. In de avonduren werd eerst ingebroken in een flat aan de Peter Zuidlaan. Hier wist men via het balkon aan de achterzijde van de flat te komen. Via een bovenlicht werd toe gang tot de woning verkregen. Er werd een ladyshave en /-25>- ontvreemd. WADDINXVEEN - De zanger Wim Bevelander treedt komende vrijdag avond 30 oktober om half negen op in de Hervormde koffiebar De Schaaps kooi aan de Nesse. Wim Bevelander is een zanger die vooral Nederlandstalige gospelmuziek. Vier jaar gelden ver scheen zijn eerste langspeelplaat ’’Goeie grond” met het nummer ’’Nie mand rechtvaardig” dat in 1984 werd gekozen tot het beste Nederlandstalige gospelnummer van het jaar. Twee jaar later kwam de LP ’’Postze gel” uit. ”Het resultaat is een uitgeba lanceerd geheel. Het klinkt fris, ver zorgd en modem”, aldus een persbe richt. Bij zijn optreden begeleidt Wim zich meestal alleen met een akoestische gi taar en gebruikt hij een geluidsinstalla tie. Hij heeft veel ervaring in koffiebars, Gospelevenementen, concerten en der- gelijken, werkte mee aan diverse tv- programma’s en is regelmatig op de ra dio te horen. Hij trekt graag een parallel met de ge schiedenis van de gemeentelijke ont wikkelingssamenwerking. ”Het klinkt anno 1987 vreemd, maar in 1971 werd het een gemeente niet toegestaan de aankoop van een jeep voor medische diensten in India financieel te onder steunen. Evenmin kon in 1977 nog een gemeentelijke subsidie aan Amnesty International de goedkeuring wegdra gen. Dergelijke activiteiten werden niet in het gemeentelijk belang geacht. Sinds de tweede helft van de jaren ze ventig heeft de toetsing van gemeente lijke besluiten als deze een ander karak ter gekregen. De discussie over ge meenten en ontwikkelingssamenwer king in het parlement en daarbuiten heeft daarin een belangrijke plaats inge nomen Wellicht dat we met het congres van anti-apartheidsgemeenten nu ook aan de vooravond staan van wat meer vrijheid voor gemeenten op dit zo be langrijke terrein”. WADDINXVEEN - Veel mensen moesten tot nu toe voor hun Malsovit- afslank-brood naar een andere gemeen te of waren afhankelijk van een buur vrouw of zuster die het voor hen mee bracht. Nu is echter de altijd aktieve bakkerij Gert Huizer aan de Zuidkade 11 begon nen met Malsovit-brood te bakken zo dat het ter plaatse kan worden gehaald. Malsovit werd 5 jaar geleden uitgedacht als een gezond brood dat alles zou be vatten wat een mens nodig heeft. ”A1 direct bemerkten de gebruik(st)ers dat je er gemakkelijk en snel door kon af vallen” aldus de enthousiaste Peter van Tiel, ’’uitvinder” van Malsovit, ”en nu al vijf jaar is Malsovit zodoende een ge zonde en dus veilige manier van afslan ken”. ”Als CDA hebben we in Waddinxveen lange tijd de opvatting gehuldigd dat we ons als gemeente niet aan een opstelling ten aanzien van de apartheidsproblema- tiek in Zuid-Afrika moesten wagen. Dat leek ons een zaak voor de landsre gering. Maar op een bepaald moment kwamen we toch tot de opvatting dat je als gemeente, juist als het om een stel- lingname tegen apartheid gaat, niet af zijdig kan blijven. Nog afgezien van je eigen opvatting als raadslid, moet je je als bestuurder van een gemeente wel ra- liseren dat je niet alleen een bevolking vertegenwoordigt als het om het dage lijkse reilen en zeilen van een gemeente gaat, maar ook als het gaat om datgene wat er onder de bevolking leeft. Een be volking die zich druk wil maken en ook maakt over het schrijnende probleem van de apartheid in Zuid-Afrika en ma nieren zoekt om daar iets ten goede aan te doen, mag van mij als gemeentebe stuurder terecht verwachten dat ik me daar ook druk over maak en er ook mee bezig ben”. WADDINXVEEN - Vrijdag is door Karin van der Linden op het bedrijven park Coenecoop de eerste paal geslagen voor het ultra-moderne autoschadebe drijf Jan van der Linden (officieel de aler van Hundai) uit Moerkapelle. Voor deze bedrijfsvestiging verkocht de gemeenteraad van Waddinxveen in au gustus op voorstel van B. en W. de be treffende grond. Het ging om 1.200

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13