WSE wint en Be Fair deelt punten Open dagen langlaufen Hoogtepunt van WSE’s profweek met Ignace van Swieten Volleyballers halen weer uit Overbodig verlies voor Gouwe-heren Gasten waren ook Rinus Israël en Juul Ellerman Hennink leidt WSV Sjoelavond WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Judoka’s van Den Edel in de prijzen Onderlinge wedstrijden TOOS-gym FLYERS HOUDT LOTERIJ Eerste damesteam één punt achter koploper WSE Waddinxveen-za. Dames Waddinxveen-zo Dames Training Wedstrijden Titels Hoogtepunt Open dagen Informatie-avond Be Fair Rustig I I BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING V 1 l WADDINXVEEN - In het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinx- veen aan de Alberdingk Thijmlaan is er vanavond (woensdag 28 oktober) weer een clubavond van de sjoelvereniging Waddinxveen. De uitslagen van de laatst gehouden sjoelavond zijn: Klasse A1. Peter Sliedrecht (1427 ptn) en Jan Kersbergen (1427ptn), klasse B: 1. A. v. Helden (1297 ptn), klasse C: 1. Bas Koppenaal (1233 ptn), klasse D: 1. Cor Kersbergen (1131 ptn), klasse E: 1. Janny v. Soest (999 ptn). WADDINXVEEN - Het idee van het jeugdbestuur van WSE-voetbal de herfstvakantie te gebruiken om de jeugd meer te laten voetballen, is heel Fantastisch. Gazo door. Ik vond het erg fijn hier te zijn. Tot ziens”. De donderdag stond in het teken van de training onder begeleiding van acht eer- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 DIOK\ BASKETBALLEN BIJ DIOK KAN OP: DINSDAG 17.00-18.00 jongens 8 tot 12jaar, meisjes 16 tot 18jaar 18.00-t9.00 meisjes 8 tot 12 jaar, meisjes 14 tot 15 jaar 19.00-20.00 jongens 16 tot 18 jaar, meisjes 13 tot 14 jaar 20.00-21.00 dames senioren, heren senioren 21 00-22.00 dames senioren, heren senioren WOENSDAG 18.00-19.00 meisjes 12 tot 14 jaar. VRIJDAG 18.00-19.00 heren senioren, jongens 16 tot 18 jaar. DIOK traint in de sportzaal aan de Puttelaan. Bel voor meer informatie mevrouw De Bruyn, tel. 01727-5286. ste- en tweede-elftalspelers. In de mor gen werd er individueel getraind op on derdelen zoals koppen, schieten, verde digen, voorzet, scoren, e.d. ’s Middags werd er taktisch getraind. Elke speler kreeg een eigen team onder zijn hoede en mocht per wedstrijd twee time-outs nemen, hetgeen erg goed verliep. Die avond was er gelegenheid om echte profs te zien. Sparta’s Jules Ellerman en Ed de Goey beantwoordden tal van vra gen over het professionele gebeuren. Ook deze beide youngsters loofden het profweek-evenement geweldig. Ed de Goey: ”Ik wist al dat men bij WSE goed bezig was, maar dit slaat al les. Ik dacht dat de interesse in voetbal dalende was, maar jullie bewijzen het tegendeel. En wat zijn die jeugdspelers enthousiast. Geweldig”. Waddinxveen mocht nog van geluk spreken dat de scheidsrechter een over treding van keeper V.d. Berg vlak voor tijd over het hoofd zag, anders was het wellicht nog een nederlaag geworden. Het eerste zondagselftal van Waddinx veen heeft weer rust gehad. Gezien de resultaten van de overige clubs in de zelfde afdeling kan W’veen-zondag bij winst van de achterstallige wedstrijd stijgen naar de derde plaats op de ran glijst, achter ondermeer het sterk ge starte Nicolaas Boys. Het tweede elftal is aan een sterk sei zoen bezig. Na een nipte zege van concurrent Bergambacht 2 zijn 16 com- petitiepunten veroverd uit 8 wedstrij den. WADDINXVEEN - Het eerste herenwaterpolozevental van De Gouwe heeft zaterdagavond met 11-10 verloren van koploper Aquarijn. Het was een overbodig verlies van de KNZB-derdeklasser. Het eerste damesteam deed het beter en won met 7-5 van RZV. De Waddinxveensen staan nu één punt achter op het Delftse Raket. WADDINXVEEN - In de zaterdagderdeklas heeft Be Fair met 1-1 gelijk gespeeld tegen HBSS. De Waddinxveners staan in de middenmoot met 8 punten uit 7 wedstrijden. In de zondagderdeklas won WSE met 2-1 van LDWS. De Oranjewijkclub staat met 6 punten uit 7 wedstrijden in de on derste regionen. Waddinxveen-zondag speelde niet. WADDINXVEEN - De volleyballers van Be Fair hebben een afgeteken de 3-0 winst behaald op de heren van Radius 4. Met dezelfde cijfers won nen ook het tweede en derde damesteam van Be Fair-volleybal. Verlies leed het eerste damesteam tegen Thornax (3-1). Op dinsdag werd er om half negen beg onnen met een scherpe training en ’s middags werd er getraind op vrije trap pen. De rest van de dag stond in het te ken van de wedstrijden tegen aantrek kelijke tegenstanders. Zo won Cl van Excelsior Cl met 4-0. Dl en El speel den tegen de hoogste pupillen van ama teur hoofdklasser DHC uit Delft en wonnen met resp. 1-2 en 0-3. De B-reg. traden aan tegen de Utrecht se jeugd van DOS en verloren na een aantrekkelijke wedstrijd met 2-4. Het A-team zou spelen tegen Excelsior, maar door een fout bij Excelsior is deze wedstrijd uitgesteld. Als vervanger trad het eerste team aan. Na een leuk duel won de hoofdmacht met 4-0, o.a. door 3 doelpunten van eer stejaars senior Erwin Pleus. Erg onge lukkig was Jan Willem van Triet, die uit moest vallen met afgescheurde enkel banden. Na de wedstrijd werden de spe lers verrast met een voortreffelijk koud buffet, ook van Waddinxveense make lij. De voetballers van DOS, toch wel wat gewend, konden hun ogen niet ge loven. De contacten voor verdere ont moetingen zijn dan ook al gelegd. Zowel het tweede als derde damesteam doen het goed bij Be Fair. Afgelopen zaterdag wonnen beiden hun wedstrijd met een overtuigende 3-0. Na twee overwinningen op rij was er voor het eerste damesteam de eerste ne derlaag. In de streekderby tegen Thor nax trok Be Fair met 1-3 aan het kortste eind. Be Fair begon onrustig aan de eerste KPt Aanvallend hroz'ht^n d#» Wnddinv. De woensdagavond bleek achteraf het hoogtepunt van de week. Topscheids- rechter Ignace van Swieten bleef vertel len over zijn ervaringen en kennis. Op een hele leuke en aantrekkelijke wijze boeide hij de jeugd van de eerste tot de laatste minuut. Deze laatste minuut bleek erg laat te zijn. Van Swieten was gestopt om onge veer kwart over acht, maar keerde een half uurtje later weer terug om in kleine kring het gesprek voort te zetten. Hij vertelde ook nog een leuke herinnering: ”Op een gegeven moment floot ik niet voor een overtreding tegen Mario Been, waarop hij tegen mij riep: ’’Blin de”. Ik dacht, dat gaat niet goed, hij heeft het tegen mijDaarop loop ik naar Been toe en zeg: ”Wat zei je?”, waarop Been zegt:...”en nog doof óók!”. Toen het echt afgelopen was sprak hij in 3-2op zijn slotwoord tegen de WSE-camera: ”Ik heb hier een sfeer geproefd, die ik niet veel proef bij •amateurclubs. Daar mee moet ik jullie complimenteren. De open dagen bieden een prachtige ge legenheid om kennis te maken met de steeds in populariteit toenemende tak van sport, de langlauftechniek en het trainen op een kunststofbaan. Een dagkaart kost tijdens deze open da gen slechts vijf gulden. Materiaalhuur en toegang tot de baan is bij de prijs in begrepen. Natuurlijk zorgt de LLV Gouda ook voor deskundige begelei ding. Neem echter wel een paar extra sokken mee, mocht de juiste maat schoenen op dat moment niet beschik baar zijn. Ook handschoenen zijn ge makkelijk als bescherming. Kaarten zijn te koop vanaf 11.45 uur op de dag zelf bij de LLV Gouda, ingang naast zwembad De Tobbe. Men kan op de baan terecht van 12.Q0 uur tot 15.00 uur. De loipe is meer dan een kilometer lang en bestaat uit rechte stukken, bochten, hellingen en korte oefen baantjes. De informatie-avond van de LLV Gou da op 6 november wordt gehouden in sporthal De Mammoet aan de Calslaan in Gouda en begint om 20.00 uur. Deze avond biedt ondermeer een lezing over het langlaufen in het algemeen, infor matie over de LLV Gouda, een dia-pre- waard heen ging en de Schiedamse spits vrijstaande naast schoot. De voor rust zo goed georganiseerd spelende Be Fair-verdediging en -middenveld raakte - onbegrijpelijk - van de kook en wist zich neuwelijks de tegenstander van het lijf te houden. Gelukkig voor Be Fair was de trefzeker heid van de Schiedamse spitsen een heel zwak punt en was Kees Verhoef in top vorm. Ook deed Marco Noordhoek weer van zich spreken, opbouwend wat minder sterk, maar als verdediger en mandekker enorm op dreef. Dit Schie damse aanvalspak duurde bijna een half uur voordat Be Fair iets terug kon doen Terwijl het publiek zich al richting kan tine begaf sloeg het noodlot in de laatste minuut nog toe. Een onnodige handbe weging van Aart Bos na een vrije trap van HBSS deed de bal op de stip ver schijnen waarna de aanvoerder van BSS het vonnis voltrok en een punt in Schie dam wist te houden. WADDINXVEEN - Flyers-basketbal gaat een loterij hóuden. Er worden 4.000 loten in omloop gebracht, die 2,50 per stuk kosten. Aan deze loterij zijn twee prachtige prijzen verbonden: vakantiereizen ter waarde van respec tievelijk 2.000 en 1 .(M)0 gulden, vrijelijk te besteden via het Waddinxveense Reis- en Passagebureau Van Ginkel. Als alle loten verkocht worden kan de club een aardige duit aan de loterij over houden. ’’Voor het slagen van de actie hebben wij ieders hulp hard nodig. We moeten met elkaar proberen alle loten te verko pen, huis-aan-huis, aan vrienden, colle ga’s, kennissen, familie enz. Degene die de meeste loten verkoopt, kan ook een leuke prijs in de wacht slepen,” aldus Flyers-voorzitter Frans Bos. Flyers heeft geld nodig om te zorgen, dat er voldoende spelmateriaal is en voldoen de financiële ruimte om ook buiten de wedstrijden om ’’leuke dingen” te doen. Zo staat er bijvoorbeeld in juni 1988 een jubileumfeest op het program ma. De club bestaat dan immers al 15 jaar! Ook is er binnen de vereniging fi nanciële ruimte nodig om voor wie dat wil af en toe extra trainingsmogelijkhe- den te kunnen realiseren. En dat alles willen de basketballers voor elkaar krijgen zonder of met slechts een beperkte verhoging van de contributie. Be Fair, dat Kees Verhoef in het doel had staan, daar Marcel Straver niet fit was, terwijl René v.d. Wilk na een lange blessuretijd de plaats innam van Leon Konijn, heeft door een strafschop tegen HBSS in de laatste minuut een zeker lij kende overwinning was gegeven. Al binnen 10 minuten had Be Fair de te genstander volledig in haar greep. HBSS werd volledig op eigen helft te ruggedrongen en hield zich ternauwer nood staande. Het regende corners, waaruit eenmaal een kopbal van Leon Hogenelst uit de doelmond werd getikt door een verdediger nadat de keeper al verslagen was. Hoewel Be Fair het spel beheerste le verde deze overmacht weinig doelrijpe kansen op. Dit kwam vooral doordat Be Fairs vleugelspelers heel moeilijk los konden komen van hun verdedigers. Via afstandschoten van Peter Konijn, Fred Klomp en Emy Dieckman pro beerde Be Fair dit euvel te overwinnen, maar de schoten waren hard en onzui ver om een bres te slaan in de Schiedam se verdediging. Hiervoor was een misverstand tussen twee verdedigers nodig, waarvan Leon Hogenelst profiteerde door de bal op te pikken, de keeper te omspelen en be heerst 0-1 te scoren in de 30e minuut. De Be Fair-aanhang ging er nu eens lek ker voor zitten. De ban was gebroken en men verwachtte meer. Na rust echter een heel andere wed strijd met HBSS in de aanval. Het beg on al in de 2e minuut toen een raar stui terende bal over Ronald van Dode- De jonge Radianen, onder leiding van coach Wim Hardijzer, hadden vooraf gaand aan de wedstrijd tegen Be Fair het plan gevat de Waddinxveners de eerste verliespunten toe te brengen. Zij werden echter volledig weggespeeld door Be Fair dat in de eerste set verras send met twee spelverdelers startte en met 15-2 won. Radius kreeg de service van Be Fair niet onder controle en moest toezien hoe Be Fair, met Victor Jonker voor aanvoer der Paul van Yperen de tweede set met 15-0 won. In de derde set zette Be Fair goed door en met 15-2 droop Radius af naar de kleedkamers. WADDINXVEEN - In de zevende ron de van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging boekte Chris Roosendaal een zwaar be vochten puntendeling tegen Hennink. Door dit resultaat zag koploper Hen nink runner-up Van Deelen via winst op Eric Claassen naderbij komen. Philip- se, winst op Versluis, rukte op naar de derde plaats. Van de afgebroken partijen wist Ellers die tegen J. van Oort in zijn voordeel te beslissen en wist Ket de zijne tegen Hu go Zevenbergen in winst om te zetten. Torenbeek gaf zijn afgebroken partij te gen Ritter zonder verder te spelen op, terwijl Alblas-Versluis en Van Vuuren- erg aangeslagen. Niet alleen bij de jeugdige WSE-ers zelf, ook bij de lei ding en zéér zeker ook bij de bezoekers gasten Rinus Israël, Hans v.d. Water, de masseurs, DOS uit Utrecht, Excelsior uit Rotterdam, Cor Pot, Ignace van Swieten, Jules Ellerman, Ed de Goeij en Martin Moons. Deze namen gaven al aan dat het een groots evenement is geweest. In de categorie t/m 12 jaar stal Jurrian van Duyvestein de show met het hoog ste totaal van allen. Hij maakte vooral veel indruk met het hooghouden en meenemen van de bal, hij kwam tot 95 meter. Ook hield hij de bal 73x hoog, hetgeen hem tevens de Verzijl-bal ople verde. Bij de t/m 14-jarigen kwam deze bal in Boskoopse handen, n.l. in die van Marcel van de Bas. Na deze kampioenschappen moest Cor Pot, oud-jeugdtrainer van Feyenoord, een demonstratietraining koppen ge ven. Op het afgesproken tijdstip was hij echter niet aanwezig, hij was namelijk ook bezig met de techniek onderdelen, sentatie over langlaufen door de Franse Alpen voor deelnemers met een zeer goede conditie, film over langlaufen in Oostenrijk. Tijdens de pauze hebben de bezoekers de gelegenheid informatiestands van di verse in langlauf gespecialiseerde zaken te bezoeken; ook informatie over diver se reizen. Na de pauze worden de be zoekers geïnformeerd over verschillen de soorten ski’s, langlaufkleding en an-~ der materiaal. Tijdens de informatie-avond kan men zich inschrijven als lid van de LLV Gou da. Het lidmaatschap 20,- per per soon per jaar. Voor gezinnen bestaan speciale kortingen) geeft ondermeer korting op lessen, trainingen en reizen die de vereniging organiseert. Voor meer informatie kan men terecht bij de secretaris van de vereniging: Hans Egeter, Van Strijenstraat 19, Gouda, Telefoon 01820-27788. Bovendien organiseert Langlaufvereni- ging Gouda op vrijdag 6 november in de Goudse sporthal De Mammoet een gra tis toegankelijke informatie-avond over allerlei aspecten van het langlaufen. Ie dereen die geïnteresseerd is in deze sport is van harte welkom. In de thuiswedstrijd tegen het Leidse LDWS begon WSE al heel snel met een doelpunt. De sterk opkomende Jan Verbakel schoof de bal voor het Leidse doel waarbij de keeper de bal maar net kon wegwerken. De snelle Erwin Pleus was er als de kippen bij om de bal alsnog in te schieten (1-0). LDWS bleek allerminst onder de in druk en begon een offensief waarbij de Leidenaren vanuit een vrije trap de bal maar net over schoten en de WSE-laat- ste man Alfons Dear de bal zelfs van de lijn moest halen om erger te voorko men. Het Leidse offensief bleef aanhouden en vanuit een vrije trap kon Tyssonk voor de Leidenaren gelijk malen (1-1). LDWS ging hierna door, een harde knal raakte de lat van keeper Kling en vlak voor rust leek LDWS zelfs op voor sprong te komen toen een dieptepass net iets eerder bij een Leidse aanvaller was als bij Ton Kling maar de bal werd nog net door Bert Verlaan voor de lijn weggetrapt. Nog was het gevaar niet voorbij want een doorgebroken LDWS-aanvaller kon alleen gestopt worden door een tik je tegen het achterbeen van Alfons De ar. De bal werd terecht op de stip ge legd. Bart van der Weiden moest het karwei klaren maar Ton Kling wist de bal te stoppen. Na de rust begon WSE sterk en na zo’n 10 minuten spelen schoot Kees Mourits op het Leidse doel. De terugspringende bal werd door Erwin Pleus op identieke wijze als het eerste doelpunt in het net gejaagd (2-1). De wedstrijd werd hierna een stuk saai er, er werd nog wel een bal van de lijn gered nadat Ton Kling was gepasseerd maar verder waren de Leidenaren nau welijks meer gevaarlijk. WSE kon de voorsprong consolideren en kreeg nog wat kleine kansjes door Erwin Pleus en een schot van Patrick Rijnbeek in het zijnet, maar de wedstrijd sudderde zo naar het eind. schitterend achterwaarts schot was het Gillian v.d. Berg die De Gouwe op een 4-3 voorsprong zette. RZV kon terug komen via Colinda Marck: 4-4. De goed op dreef zijnde Corinne Oudijk zette meteen omhaal De Gouwe wederom op voorsprong: 5-4. Hierna zakte de aanvalsdrift van RZV wat in elkaar. De dames kregen een te kort aan uithoudingsvermogen. Mirjam Wieringa maakte nog wel 5-5 doch toen was het verhaal voor RZV uit. Via een goed afstandsschot maakte Angela Fa ber 6-5 terwijl Gillian van den Berg bru taal de bal van een tegenstandster af pakte en een bijzonder geslaagde solo bekroond zag met 7-5. Waddinxveen-za en Zwammerdam hebben na een matige doch levendige wedstrijd de punten broederlijk ver deeld (1-1). Waddinxveen, gehandicapt vanwege het ontbreken van Arjan Brouwer, Rob Koele en Kees de Zwart, waarvan de twee laatstgenoemde overschrijving schijnen te hebben aan gevraagd naar Be Fair, was duidelijk uit op rehabilitatie. Met veel inzet werden de gasten in de eerste helft teruggedrongen. Waddinx veen kwam tot enkele gevaarlijke acties waarvan Edwin de Vrindt er één voor zijn rekening nam, helaas schoot hij te gen de paal. Na 25 minuten kreeg Waddinxveen een ideale kans de score te openen. Peter Krohn werd gevloerd binnen de zestien meter maar de toegekende penalty werd jammerlijk door Hans v. Ófferen gemist. Vijf minuten daarna was het toch raak. Een mooie vrije trap van Peter Krohn belandde tegen de lat maar de attente Cock v.d. Zaan benutte de rebound. Hoewel de Waddinxveners nog diverse mogelijkheden kregen bleef deze stand tot aan de rust gehandhaafd. Na rust een furieus startend Zwammer dam dat Waddinxveen op eigen helft te rugdrong. Met veel fysiek geweld trach ten zij de tot dan toe foutloze Waddinx veen-verdediging te verontrusten. Zon der succes overigens. De verdiende ge lijkmaker kwam toch. Middenvelder Schakel beging een geheel onnodige overtreding in of buiten het zestienme tergebied. De scheidsrechter twijfelde niet en kende wederom een penalty toe. Keeper V.d. Berg was kansloos. van Woudenberg eveneens zonder te spelen tot remise besloten. Hiddink en V.d. Hoek hielden elkaart in evenwicht (remise). Van der Wouden en Smitskamp speelden een enerveren de partij met kansen over en weer. Smitskamp trok uiteindelijk aan het langste eind. Bloem boekte een zege op Kardol. De overwinningen van W. van Oort op Alblas en van Van Woudenberg op Van Sandijk kunnen niet onverwacht ge noemd worden, al kostte het de laatste nog heel wat moeite. D. van Offeren en Muit braken af in een stand waarvan de uitslag niet ver van remise zal afliggen. Van Vuuren klom via een overwinning op Ritter een flink eind op de ranglijst. Goor behaalde een knappe overwin ning op routenier V.d. Starre. Toren beek en Smit deelden het punt, evenals Van Beuzekom en D.J. van Offeren. Besemer, wat gezakt op de ranglijst, vij zelde zijn plaats weer iets op ten koste van Van Bergeijk. Faay kwam tot zijn vierde overwinning in successie. Nu bond hij Brinkhorst aan zijn zegekar. Littooy, dit seizoen nog weinig gespeeld, vierde zijn rentree met een zege op V.d. Ree. V.d. Geer bleef Bos de baas. P. van Offeren tenslotte versloeg Bisschop. Donderdag 29 oktober ontvangt WSV 2 de reserves van het Rotterdamse NRSG/Wilhelm Steinitz voor een com- petitie-wedstrijd in de derde klasse van de RSB. Vorige week maandag werd de prof week WSE - een week lang zouden de WSE-voetballertjes gaan leven als een professional - geopend met het tekenen van een profcontract. Heel serieus wer den de handtekeningen gezet. Nog se rieuzer werd er daarna getraind onder toeziend oog van kenner Hans v.d. Wa ter, die de looptraining heel aantrekke lijk liet verlopen. Na de maaltijd, verzorgd door verschil lende Waddinxveense winkeliers, na men professionele masseurs de jonge profs zeer geroutineerd onder handen. Voetbal International zorgde voor de omlijsting: iedereen kreeg een uitgave van Sport en Voetbal International. Als klap op de vuurpijl kwam Feye- noord-trainer Rinus Israël ’s avonds uit leggen hoe de profwereld in elkaar zit. Hij vertelde over zijn eigen carrière, over het niet-opstellen van Mario Been, de opstelling en taktiek tegen Aberd een. Hoewel hij had afgesproken maar één uur te blijven - hij moest de volgende dag vroeg vertrekken naar Schotland - stelde hij toch zijn vertrek een half uur uit. Zijn commentaar: ”Je maakt niet elke dag mee dat jonge voetballertjes zo serieus met hun sport bezig zijn. Hier moeten jullie trots op zijn”. WADDINXVEEN - Komende zater dagmiddag 31 oktober worden door TOOS-gymnastiek in de sporthal ”de Sniep” de onderlinge wedstrijden gym nastiek voor meisjes en jongens t/m 12 jaar. Op alle gymnastiek-onderdelen zijn medailles te verdienen. sist was van de prima spelende Gillian van den Berg. Het was Henny Leget van RZV die een goede uitbraak van RZV omzette in een 2-3 voorsprong. Corinne Oudijk buitte een vrouw-meer situatie uit en maakte 3-3. De vierde periode, die niet bepaald schitterde door goed waterpolospel, maar wel bol stond van spanning moest toen het resultaat gaan bepalen. Via een veensen te weinig variatie in het spel waardoor de verdediging van Thornax in het spel kon komen en steeds meer aanvallen kon pareren. Thornax profi teerde gretig van de matige blokkering aan Be Fair-zijde en won met 10-15. In de tweede set nam Be Fair een 10-8 voorsprong maar verzuimde het karwei af te maken door een opeenstapeling van persoonlijke fouten. Met een moei lijke service hield Thornax Be Fair on der druk en won met 15-13. In de derde set leek het tij gekeerd. Be Fair profiteerde van het gat in de Thor- nax-verdediging, met keer op keer sco rende taktische ballen. Door wijzigin gen in de opstelling, wist Be Fair de bui- tenaanval van Thornax beter onder con trole te krijgen en met 15-13 ging deze set naar Be Fair. In de vierde set leek Be Fair uitgeblust. Routiniers Jannie Zeeman en Marcella Bos konden het team niet meer de j uiste impulsen geven en het werd een afge meten 15-4 setwinst voor Thornax. Deze 3-1 nederlaag brengt Be Fair in de middenmoot van de 3e divisie G. Om niet af te zakken naar de gevarenzone dient de inhaalwedstrijd tegen Kalinko Op woensdag waren de Open Waddinx veense Techniek Kampioenschappen. Hoewel de niet-WSE-leden goed hun best deden, zo was Floreant aanwezig met een bijna compleet Cl team, bleven alle Massa-Sport Cups in WSE bezit. Zo won Marcel van Dijk de beker t/m 18 j aar en was Michel Sol de sterkste t/m 14 jaar. Natuurlijk zijn familieleden en vrien- den/vriendinnetjes van de TOOS-leden van harte welkom om te komen kijken. Op de tribune is plaats genoeg. Aansluitend vindt het clubkampioen- schap turnen plaats en een uitwisse- lings-wedstrijd turnen tegen de gymnas tiekvereniging Tonido uit Zoelen (De Betuwe). De onderlinge wedstrijden beginnen omstreeks half één en zijn om half drie afgelopen. Het eerste damesteam van De Gouwe liet ook de reputatie van ’’reuzendoder” keihard overeind staan. Ditmaal moest het sterke damesteam van RZV uit Rijswijk het ontgelden. Met een neder laag van 7-5 werden de dames huis waarts gezonden. Het zag er overigens niet naar uit dat dit resultaat behaald zou gaan worden. Het was RZV dat met goede combinaties ten aanval trok en het eerste doelpunt via Colinda Marck kon aan tekenen. De Gouwe creëerde echter wel kansen, doch via deze in totaal vier kansen kon geen doelpunt gemaakt worden. In de tweede periode was het Alma v.d. Meer die een vrouw meer situatie goed uitbuitte: 1-1. Toen echter Karin van Eeuwen van De Gouwe voor 35 secon den werd uitgesloten, was het Corrie Nieuwenkamp die RZV opnieuw op voorsprong zette: 1-2. De Gouwe ging ook in deze periode wat nonchalant met de geboden doelkansen om, wat meer omdraaien en de bal wat meer volgen zal zeker nog meer resultaat geven. Dat alle dingen uit drieën bestaan be wees Angela Faber in de derde periode. Na tot tweemaal toe een boogbal te heb ben losgelaten richting keepster Jo- landa Muller en beide keren zonder re sultaat. was het nu wel raak - 2-2 De as- Reeds in de eerste periode van de wed strijd tegen Aquarijn liep De Gouwe te gen een 6-2 achterstand op. Dit was voornamelijk te wijten aan het ’’eerst wat op gang moeten komen” van de De Gouwe-machine. Loopt het eenmaal dan draait alles. In Nieuwegein dus ken nelijk niet. In de tweede periode van de wedstrijd kreeg De Gouwe wat meer vat op het spel, doch er werd nog steeds tegen een achterstand aangekeken. Einde periode 7-4. De derde periode zou dan de door braak van De Gouwe moeten komen. Met vier doelpunten op rij kwam men echter niet verder dan 9-7. Met twee doelpunten van Aquarijn en drie doelpunten van De Gouwe bleef Aquarijn baas in eigen huis. Einduit slag: 11-10 in het voordeel van De Gou we. Het moet gezegd worden: het was niet nodig geweest. Ongetwijfeld zal co ach Hugo Boonstoppel het nodige met de mannen te bespreken hebben. De laatste dag werd er rustig getraind. Er werd een aantal variaties op vrije trappen doorgenomen en hetzelfde ge beurde bij de andere spelhervattingen. Na de maaltijd moest er gerust worden. Dat gaf problemen, want de spelertjes wilden voetballen. Maar toen de ex tra uitzending van Studio Sport (ge maakte video opname) kwam, zaten ze allemaal voor de tv. Die avond sprak fysiotherapeut Martin Moons de massa toe. Heel boeiend gaf hij voorbeelden van meniscus- en enkel blessures. Ook werden de spelers getest op stijfheid en zodoende kregen enke len huiswerk mee. Voldaan en toch ook vermoeid keerden de WSE-profs huiswaarts. Het was een prachtige week geweest, met heel veel leuke en prettige momenten. De orga nisatoren Peter Rijnbeek en Willem den Besten kunnen terugzien op een ge slaagd evenement, dat zeker herhaling verdient. Of zoals een kleine WSE-er zei: ’’Wanneer mag ik nu echt profvoet baller worden?”. P? r- WADDINXVEEN - Zaterdag een week geleden nam de Waddinxveense sportschool Den Edel in ’s Gravenzan- de deel aan daar gehouden judowed- strijden. Op dit toumooi wist Ricardo v.d. Krans een eerste en Barry v. Bommel een tweede plaats te behalen. Zondag werd in gebouw De Hoeksteen te Hoek van Holland het jaarlijkse ju- dotoumooi van Mahorokan georgani seerd. Op dit toumooi vielen vijf judo ka’s van de sportschool in de prijzen: 1. Patrick Tjon, 2. Barry v. Bommel en Emiel den Edel, 3. Marieke van Rijn en Edwin v. Vliet. WADDINXVEEN/GOUDA - Op zaterdag 31 oktober en zondag 1 no vember houdt Langlaufvereniging Gouda twee open dagen op de gedeel telijk vernieuwde baan op de ligweide van zwembad De Tobbe. Tijdens deze open dagen kunnen bezoekers kennismaken met het langlaufen en zelf eens de lange latten onderbinden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17