GEMEENTE WADDINXVEEN Vrijenhoek reinigt zaterdag automotor Pakketten naar Polen VERKOOP PRAKTIJK Tobben met sluitings tijden van winkels Verkeers- lesmateriaal HAVO-Atheneum CURSUS ’’Regering breekt verder aF Kunst Motie KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Detailhandel Verarming COLLECTEVERGUNNING SPREEKUREN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN OCHTENDKRANT RIJN EN GOUWE vraagt met spoed een actieve BEZORGER/STER voor een gedeelte van Snijdelwijk. Vluchtelingen ANJERCOLLECTE1987 Muziekschool VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 9 VOOR EEN GOED BOEK 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 A boekhandel y veldwijk b.v. Inlichtingen Rijn en Gouwe, bijkantoor Gouda. Tel: 01820-25388. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 OKTOBER 19s/ t 01820-16066 010-362244 CDA: Geen alcohol meer op recepties zorgzame NAAR De cursus verkoop is een erg praktische cursus die de kans op werk als verkoper/ verkoopster vergroot. In deze cursus wordt veel aandacht besteed aan het zoeken naar werk en aan de kunst van het solliciteren. In de regio Gouda zijn al heel wat men sen werkzaam in de detailhandel. In de stad Gouda zal in de toekomst het win kelgebied nog uitgebreid worden, waardoor er nog meer banen in de de tailhandel zullen ontstaan. WADDINXVEEN - In de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg wordt voor (ander) werk zoe kende 16-40-jarigen de cursus verkoop praktijk gegeven. ”Hoe kunnen we spreken over een BEP VERMEIJ PvdA 14433 14433 Passage Waddinxveen Tel 01828-12620 De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Nationaal Jeugd Fonds vergun- Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 30 oktober 1987 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 30 oktober 1987 van 10.00- 11.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ning verleend: Bouwperceel: Aard van het bouwplan: Groenezoom het oprichten van een brug Het register van verleende bouwvergunningen ligt op werkdagen tij- dens kantooruren ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afde ling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening der secre tarie. Gezien de grote zorg voor de laagstbe taalden in Waddinxveen, voelt de vier- mans fractie van de PvdA zich verplicht dat de gemeente Waddinxveen zo veel mogelijk voor hen doet en dan ook met de volgende motie: waarvan wij hopen dat u die allen zult onderschrijven. ”De gemeenteraad van Waddinxveen in vergadering bijeen op 26,27 en 29 ok tober 1987, gehoord de laatste algeme ne beschouwingen in de Tweede Ka mer, gelet op de steeds lager wordende uitkeringen van het rijk aan de gemeen te, voelt zich toch verantwoordelijk voor de positie van de laagstbetaalden in onze gemeente, en spreekt de inten tie uit zo veel mogelijk voor deze groep mensen te blijven doen en zal via mid delen als gemeentelijke bijdragen, -sub sidies, -compensaties e.d. trachten de koopkracht van de laagstbetaalden zo veel mogelijk op peil te houden, en gaat over tot de orde van de dag”. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten ning verleend voor een collecte in de periode 2 tot en met 8 novem ber 1987. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - ”Het blijft in Waddinxveen tobben met de win- kelsluitingstijden. Uniforme win kelsluiting per winkelgebied is nog steeds niet geregeld. En wat ons nog meer ergert, dat zelfs in de Pas sage een gebied dat ons centrum heet te zijn - de meeste zaken zelfs op zaterdag tussen de middag ge sloten zijn. Wij vinden dit geen cliêntvriendelijk gedrag. Het is en blijft op deze manier een ’’dorps”- centrum. Winkelopening op zon dag of een avondwinkel, daar zul len wij voorlopighelemaal maar niet over beginnen in dit dorp, waar de gemeente wel alles voor de mid denstand hoort te doen, maar de middenstand niets voor de consu ment”. Deze woorden zijn van PvdA-frac- tievoorzitter Bep Vermeij, uitge sproken tijdens haar algemene be schouwingen over de gemeentebe groting voor 1988. De cursus start in oktober 1987 en duurt 15 weken. Cursusplaats is Waddinx veen. De opleiding wordt verzorgd door de scholengemeenschap De Wadde. Opleidingskosten komen voor rekening van de gemeente Waddinxveen en het gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda. Elke week wordt er op dinsdag- en don derdagmiddag les gegeven. Er kunnen 15 mensen aan deelnemen. De cursus is gratis. Het voorstel van B. en W. om een meer jarenplan voor de beeldende kunst op te stellen juicht het CDA op zich zelf toe. In de nota Kunst en Cultuur is de finan ciële ruimte voor beeldende kunst ech ter afgebakend. Terecht stelt de com missie kunst en cultuur dat het maken van een meerjarenplan bij een beperkte financiële ruimte weinig zinvol is. ”Of er mogelijkheden zijn voor meer fi nanciële ruimte wenst mijn fractie voor alsnog te betwijfelen, tenzij verkennin gen naar externe financiers succesvol zullen zijn. Het idee van de commissie kunst en cultuur om alle schenkingen maar in deze richting te bestemmen is wellicht te eenvoudig. Bij de discussie in de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken over het beleid ten aanzien van het aanvaarden van schenkingen zal het CDA de suggestie meenemen”. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 28 oktober en woensdag 11 november, beide ’s avonds van 19.30 tot 21.30 uur, is het weer mogelijk pakket ten in te leveren voor verzending naar Polen. Velen zullen hiervan gebruik willen maken in verband met de komen de feestdagen. Verzending is mogelijk naar familie of vrienden, maar het organiserende comi té beschikt ook over adressen van be hoeftige gezinnen, waar een pakket ze ker welkom zal zijn. Vooral aan goede ren die uit het buitenland moeten wor den ingevoerd is een grote behoefte. De kosten van het verzenden van een pakket is 2,90 per kg, vermeerderd met een bedrag van 7,75 per pakket voor de doorvoer door Oost-Duitsland. Een te verzenden pakket moet mini maal 7 kg wegen. Het inleveren kan plaats vinden bij de familie A. Both, Lindengaarde 7, tel. 13098. Voor het invullen van de pak- brief is het noodzakelijk dat een gespe cificeerde lijst van de te verzenden goe deren wordt meegbracht. ’’Maak de behoeftige Polen met de Kerstdagen eens gelukkig. Het leven is in dat land erg zwaar. Het moet voor ons, die allemaal over het algemeen in weelde leven, een peuleschil zijn eens iets te doen”, aldus de Waddinxvener A. Both. motoren zeer zuinig af. Het meten van deze gegevens is zo precies dat er een micrometer nodig is om dat te meten en goed af te stellen. Het afstellen gebeurt die dag ook bij Techno Service Vrijen hoek op de hoek Beethovenlaan-Dorp- straat. Dat afstellen is bij de prijs van het schoonmaken van de motor inbe grepen. De kosten zijn speciaal voor die zaterdag 35,-. hij eraan toe te voegen. Minister Deetman keert aan studenten het geld niet uit dat hen volgens de wet toekomt en klaagt dat ouders van stu denten niet willen bijdragen aan de stu diekosten van hun kinderen. Minister Ruding, die hoeft helemaal niets te doen. Van verlaging van het overheidstekort komt niets terecht, maar al zijn andere ideeën worden braaf door zijn collega’s uitgevoerd. Hij glim lacht over het toenemende racisme, de toenemende verpaupering, de toene mende criminaliteit, de toenemende werkloosheid. WADDINXVEEN - Het CDA wil met ingang van Nieuwjaarsdag 1988 tijdens openbare recepties en vergaderingen geen alcohol meer schenken Dat heeft fractievoorzitter Jan Hielema gezegd in zijn algemene beschou wingen over de gemeentebegrotirfg'Vonr Volgënd jaar. De CD A-fractie ondersteunt de positie ve reactie van Waddinxveen op het ver zoek van de regering om extra vluchte lingen op te nemen. ”Wij realiseren ons daarbij terdege dat uw snelle reactie mede te danken is aan het feit dat we hier in Waddinxveen beschikken over een actieve afdeling van Vereniging voor Vluchtelingenhulp. Een kleine groep van vrijwilligers die telkenmale weer bereid is om nieuwe groepen op te vangen. Zeker is dat deze groep aanvul ling behoeft en in de komende tijd de Terwijl diverse fondsen in het land een gevoelige afname van hun fondsenwerving ervaren, is het Anjerfonds Zuid-Holland in de ge lukkige omstandigheid dat dit jaar wederom een hogere opbrengst is bereikt in vergelijking met vorig jaar. De Anjercollecte 1987 heeft een bedrag van 339.603,- opge bracht; Waddinxveen kon daar 3.451,- aan bijdragen. Allen die aan de plaatselijke collecte hebben bijgedragen, worden hiervoor nogmaals hartelijk bedankt. Het Anjerfonds Zuid-Holland verstrekt subsidies aan individuele personen en stichtingen en verenigingen op het gebied van cultuur en natuurbehoud, waaronder bijvoorbeeld wordt verstaan: amateu ristische en professionele muziekbeoefening, bibliotheekwezen, beeldende kunst, theater, film, fotografie, vormings- en ontwikke lingswerk en algemene culturele activiteiten. Subsidieverzoeken kunnen schriftelijk worden ingediend bij: Anjerfonds Zuid-Holland Provinciale Griffie, Koningskade 1, 2596 AA ’s-Gravenhage. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. verbetering van deze relatie. Eeen ver betering die alles te maken heeft met de mentaliteit van beleidsmakers en be leidsuitvoerders, en veel minder met technische instrumenten zoals postregi- stratie-apparatuur en voorlichtingsno- ta. ”Wij zullen niet nalaten om telkenmale opnieuw er op te wijzen als deze zorg vuldigheid naar burgers of instellingen niet in acht is genomen. Niet om verve- lend te zijn, maar om er voor te zorgen dat uw en onze aandacht op dit terrein niet verslapt”, aldus Jan Hielema. In dat licht merkte hij op dat de voor stellen tot nadere uitwerking van de re organisatie van de ambtelijke structuur zijn volledige instemming hebben. De beoogde efficiëntie zal ook voor de be nadering naar de burger positieve ge volgen hebben. ”Wij gaan ervan uit dat het college be reid blijft zinvolle suggesties en/of aan vullingen van de zijde van de inspraak organen, voor zover deze passen binnen de reeds gekozen beleidslijnen, in over weging te nemen. Het zal ook in de toe komst noodzakelijk zijn het gemeente lijk apparaat door te lichten op efficiën tie en wijze van uitvoering van de steeds veranderende taken. Daarbij is een goede top-down communicatie onmis baar”. Evaluaties: minderheden zomervakantie-activiteiten themadagen discriminatie in samenwerking met het Vredesplatform kinderwerkoverleg Voorlopige rapportage jongerenactiviteiten in samenwerking met muzikantencollectief en Bonkelaar. ’’Binnenkort zal ons via Midden-Hol- land de alcoholontmoedigingsbeleid- snota bereiken. In deze nota, tenminste in het concept wordt onevenredig veel aandacht gegeven aan het alcoholge bruik van het personeel van het Ge meenschappelijk Overlegorgaan en de aangesloten diensten en gemeenten. Over de gebruiken van bestuurders wordt niet veel gezegd, wij zijn van me ning dat ook hierin de bestuurders het goede voorbeeld moeten geven, wij stellen het college dan ook voor om met ingang van 1 januari 1988 tijdens open bare recepties en vergaderingen geen alcohol meer te verstrekken”, aldus de CDA-leider. De christen-democraat sprak ook over de relatie burger en bestuur. Hij was ge lukkig te constateren dat het gemeente bestuur, maar zeker ook het ambtelijk apparaat meer en meer open staat voor De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij geiden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De aankondiging om de muziekschool te betrekken bij de vorming van een centrum voor kunstzinnige (basis?)vor- ming heeft het CDA enigszins verrast. ’’Niet omdat wij volledig onwelwillend tegenover deze gedachte staan, maar omdat de vorming van een centrum voor kunstzinnige vorming alszodanig niet aan de orde is geweest bij de tot standkoming van het beleidsprogram ma en ook niet wordt genoemd in de no ta Kunst en Cultuur welke uitgangspunt is bij het te voeren beleid in deze sector en met de muziekschool bepaalde af spraken gemaakt zijn voor deze beleid speriode”, aldus Jan Hielema. Hij nodigde het college uit om de aan- gekondigde beleidsnotitie zo spoedig mogelijk uit te brengen, zodat er met name voor betrokkenen zo spoedig mo gelijk duidelijkheid komt over de te vol gen beleidsplan. ’’Daarbij dienen de fi nanciële gevolgen bij voorbaat zicht baar te zijn”. WADDINXVEEN - Techno Service Vrijenhoek op de hoek Beethovenlaan- Dorpstraat houdt komende zaterdag van 9.00-16.00 uur een open huis. Wad- dinxveense automobilisten worden dan in de gelegenheid gesteld om hun auto’s als nieuw de garage uit te laten rijden. Zaterdag kunnen namelijk de autolief hebbers op initiatief van G.J. Vrijen hoek (27) hun motor tegen een lage prijs laten schoonmaken met het nieu we middel Top Engine Cleaner. Dit produkt reinigt de motor die door het rijden van korte afstanden, carterdam- pen en gebruik van loodvrije benzine vervuild hiermee trager is geworden. Iedereen weet dat auto’s steeds zuiniger omspringen met hun brandstoffen. Dat komt onder andere door de verbeterde vorm van de carrosserie en door het op timaliseren van het verbrandingsproces van de motor. Autofabrikanten stellen Als de motor alleen wordt afgesteld en niet behandeld, is de kans groot dat de carterdampen en superwarme en dunne olie langs de klepgeleiders de afstelling en verbranding verstoren. De agressie ve carterdampen vervuilen de carbura teur en maken de inlaatkleppen extra vuil. De vervuiling op de inlaatkleppen zet zich af als een koolstoflaag. Vervol gens kan er bijna helemaal niet goed meer worden afgesteld. Het werk van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking spreekt nog steeds tot de verbeelding, meent het CDA. Naast de door de gemeente in gang ge zette initiatieven zijn er in Waddinx veen vele inwoners die zich op enigerlei wijze inzetten voor het wel en wee van de medemens. ’’Langs deze weg willen wij een homma ge uitbrengen naar allen die op deze wij ze werkzaam zijn. Wij vragen u hen waar nodig of mogelijk, in hun werk te steunen. Het schrijven voor Amnesty International voor de komende raads vergadering is zo’n positief signaal”. WADDINXVEEN - De PvdA-fractie heeft er tijdens de algemene beschou wingen over de gemeentebegroting een traditie van gemaakt ook het landelijke regeringsbeleid op de korrel te nemen. Dat deed deze week dus ook fractie voorzitter Bep Vermeij. ’’Vorig jaar hield onze fractie tijdens de algemene beschouwingen een betoog over het afbraakproces waar onze huidi ge regering mee bezig was. Dit afbraak proces wordt voortgezet, met name in de sectoren onderwijs, welzijn, gezond heid en inkomensontwikkeling van de laagstbetaalden in onze maatschappij. Wij zien dan ook dat de gefrustreerd heid en de demotivatie van de mensen in Nederland toenemen”, zei ze en gaf de volgende paar voorbeelden (mede ontleend aan Piet Grijs in Vrij Neder land): Minister de Koning, die zelfs alle gege vens over de inkomensontwikkeling op zijn ’’bureau” heeft liggen, beweert op de televisie dat het rapport van de vak bonden over de minima fout is, maar geeft even later toe, niet op de televisie, dat ze misschien toch wel gelijk hebben. De consequenties daaruit trekt hij ech ter niet. Minister Brinkman, die o.a. de zorg heeft voor de vluchtelingen, klaagt dat een CDA-dorp geen vluchtelingen wil hebben en voegt daar in één adem aan toe, dat het aantal vluchtelingen be perkt moet blijven. ”Wat hebben we aan 5000 extra bijstandstrekkers?”, is zijn interpretatie van de zorgzame sa menleving. Wat hebben we aan 500.000 bijstandstrekkers?, is de logische vol gende vraag. Minister Korthals Aites, die ondanks al le mooie praatjes over bestrijding van de criminaliteit de politie niet uitbreidt, laat voorstellen doen om private bewa kingsdiensten uit te breiden, ’’Want dat levert extra werkgelegenheid op”, durft zorgzame samenleving wanneer het re geringsbeleid voor afbraak zorgt. De bezuinigingsmaatregelen worden ge troffen zonder de mens in onze maat schappij te zien. De solidariteit gaat verdwijnen - de Nederlandse maat schappij verarmt, letterlijk voor grote groepen mensen, figuurlijk voor ieder een”, meende de PvdA-voorzitter. ”In onze gemeentebegroting voor 1988 zien we dan ook dat de gemeente steeds meer overheidstaken van de regering gaat overnemen. Is dat decentralisatie? Nee, dat is kijken of je het leed van mensen kunt verzachten en dat kan al leen maar werk in de marge zijn, omdat extra geld van de overheid niet beschik baar is en je het eigen middelen moet re aliseren en bovendien de rijksoverheid maar beperkte hulp van gemeenten toe staat”. volledige steun van de gemeente nodig heeft. Wij gaan er daarbij vanuit dat het rijk ons ook financieePniet-op voorhand iu de kou laKm.ataan”*.steltte. Jan.Hiele ma. Toelatingseisen: 16 - plm. 40 jaar, rede lijke beheersing Nederlandse taal en re kenvaardigheid, minimaal 20 uur per week beschikbaar zijn voor werk, be hoorlijke presentatie en geen of weinig ervaring in de verkoop. Een selectiegesprek gaat aan de oplei ding vooraf. Afhankelijk van de belang stelling krijgen langdurig werklozen voorrang bij de toelating. Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken op maandag 2 november a.s. te 20.30 uur in het raadhuis. Op de agenda o.a.: t Vaststelling programma basiseducatie 1988 Regio Midden-Holland. Personeelsaangelegenheden. Commissie voor Welzijnszaken op dinsdag 3 november 1987, aanvang 16.30 uur in het raadhuis. Op de agenda o.a.: Ontwerp-Programma Basiseducatie 1988. Programma Emancipatie-activiteiten 1988. Regeling Opvang Asielzoekers. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op dinsdag 3 november 1987, aanvang 19.30 uur in het raadhuis. Op de agenda o.a.: Bouwplan restaurant en woonhuis aan de Limaweg. Uitbreiding tuinbouwbedrijf Piasweg. Koninklijk Besluit bestemmingsplan ’’Brugcentrum 1982”. Wijziging bouwverordening. Grondverkoop aan Noorlander Bouw B.V. Bebouwde komgrens. Voorbereidingsbesluit Noordeinde. Tweede herziening bestemmingsplan Wijk Zuidplas. Streekplan Zuid-Holland Oost. Commissie Sociaal-Cultureel Werk op woensdag 4 november a.s. om 20.00 uur in het raadhuis. Op de agenda o.a.: Kandidatuur vertegenwoordigers in de commissie namens de Stich ting Wijkwerk Zuidplas. Na deze cursus bestaat er nog een moge- lijkheid om verder te gaan met een op leiding verkoopmedewerker via de Stichting Opleiding voor Detailhandel. De vakken die in de cursus behandeld worden zijn: verkoopgesprekken, kas sa- en geldbeheer, klantbenadering, presentatie, winkelinrichting en sollici tatietraining. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 28 oktober - wordt om acht uur in de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg de jaarlijkse algemene oude vergadering van de school gehouden. Voor de pauze worden de vaste jaarlijk se overzichten behandeld en wordt ver antwoording afgelegd over het gevoer de beleid. Na de pauze wordt speciale aandacht geschonken aan het verkeers- onderwijs in het voortgezet onderwijs. De vereniging Veilig Verkeer Neder land heeft daaraan via de afdeling Wad dinxveen haar medewerking toegezegd, terwijl de ouderraad op die avond de benodigde middelen aan de school ter beschikking zal stellen om daadwerke lijk inhoud aan het verkeersonderwijs te geven. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Bureau Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. T-

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3