Waddinxveen een opdracht el bij netwerk van plaatsen Uitreiking van de 8 laatste sleutels b. in raadzaal sX r Buurtwerk met Pianoduo I Amerika-avond van Rabo-bank Niosóme van Lancóme: Door VVD-wethouder K. W. Th. van Soest I Kinder theater in sportzaal II u MIEKE I i. b op weg naar’n jongere huid en naar een fantastisch cadeau.* XI. J UT teI, 1 1> l 1 Circulaire Thatcher Toneelcursus Huur Duo E I U M| Eerste paal F Li- WADDINXVEEN - Tijdens het volgende week donderdagavond 12 no vember om half negen in de Waddinxveense raadzaal te houden kamer muziekconcert zal vierhandig piano worden gespeeld door Wyneke Jor dans en Leo van Doeselaar. De toegangsprijs bedraagt 10,-. Lx tm n lj. Niosóme, het anti-verouderingssysteem van Lancóme is een over weldigend succes. Talloze vrouwen ontdekten dat het nu mogelijk is om op eenvoudige wijze de huid van het gezicht langer soepel en jong te houden. De spectaculaire resultaten van Niosóme zijn te danken aan microscopisch kleine lipidenbolletjes die de huidstructuur van binnen uit weer opbouwen. Gewoon door Niosóme 's ochtends aan te brengen, kunt u al na enkele weken rekenen op een soepele, gladde huid. Blijf de tijd een stapje voor en-maak nu kennis met het meest effectieve systeem tegen veroudering van de huid. Bi] aankoop van Niosóme krijgt u een smaakvol tóilettasje cadeau. Bovendien ontvangt u een waardebon van tien gulden. Deze bon kunt u inwisselen bij aankoop van Lancóme produkten van vijfentwintig gulden of meer. Zet nu de eerste stap naar 'n tweede jeugd en stap eens bij ons binnen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 - rn LLJ 7 U 'i1 nuI 1 j i f n u L?’ rv*v te dl se buurtwerk zouden verbeteren. Dat Onmisbaar BOSOME PAGINA 11 s te j: een film-/dia show op een scherm van 11 meter breedte. Vakantie houden in de Verenigde sta ten kan op verschillende manieren. Bij voorbeeld met geheel verzorgde (ron- djreizen naar alle delen van de States maar er zijn ook mogelijkheden voor de Noteboom). Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté De voorlopig vastgestelde huurprijs be draagt 478,70 en de bijkomende kos ten bedragen 50,30 (CAI, glasverze kering, schoonmaakkosten, tuinonder houd en gemeenschappelijke verlich ting). Op het programma van dit concert staan Maurice Ravel’s muziekwerken Fanfa re uit ’’L’Eventail de Jeanne” (1927), le deel van het Strijkkwartet (1902), Pré lude a l’Après-midi d’une Faune (1892/ 94) - Claude Debussy (1862-1918), Rap sodie Espagnol (1908) en Ma Mère l’Oye (1908-1910), Besloten wordt met de uitvoering van de Bolero (1928). Wyneke Jordans en Leo Van Doeselaar behaalden beiden in 1981 het solistendi ploma piano als leerling van Jan Wijn aan het Amsterdamse Sweelinckconser- vatorium. Naast solistische activiteiten vormen ze sinds 1977 een pianoduo. In Denemar ken, Zwitserland en Frankrijk verleen den zij hun medewerking aan muziek- genwoordigers van de aangesloten in stellingen en een gelijk aantal bevol- die het buurtwerk heeft. Maar ook een mooie. Gelukkig zijn er heel veel men sen in onze goede gemeente, die daar onder - ondanks teleurstellingen en te genslag - steeds weer opnieuw hun schouders willen zetten. niet als tegenstelling ten opzichte van het professionele welzijnswerk maar als een onmisbare aanvulling”. te kunnen blijven geven. "Het gemeentelijk welzijnsbeleid”, zo betoogde B. en W. laatst, ”is niet los te Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4. Telefoon 01828-17689 gemaakt. Al deze mogelijkheden en informatie over de grote verscheidenheid aan land- lokale omroep RTW uitsprak. wachten is eerst op een totaalplan vóór sen Piasweg en IJsermanweg. n open keuken (5 m2) en 2 slaapkamers (11 m2 en 8,2 m2). De etagewoningen hebben allen een balcon (5 m2). De wo- ninge zijn geschikt voor alleenstaanden en 2-persoonshuishoudens, onvolledige gezinnen, woningzoekenden, die willen gaan trouwen of samenwonen en oude ren. Thans worden deze woningen dan ook door deze velschillende groepen bewoond. i volk bekend staat als strijdvaardig, had ik het verwacht”. Het is trouwens, aldus Pahad, in Nederlands eigen belang de handelsbetrekkingen met Zuid-Afrika te verbreken. ’’Andere landen in Afrika zullen zeggen: jullie kunnen niet met ons en met Zuid-Afrika zaken doen”. Sancties tegen grote bedrijven die in Zuid-Afrika werken zoals de Shell, zijn volgens Pahad van groot belang voor de vrijheidsstrijd. ”Het is een belachelijk idee te denken dat sancties de zwarten schaden. De zwarte bevolking is bereid te lijden. Het is naïef te denken dat mul ti-nationals in Zuid-Afrika een positie ve rol spelen”. •1 Pahad zei verbaasd te zijn geweest toen hij hoorde van de circulaire. ”De rege ring Thatcher heeft in Engeland een dergelijke brief aan de gemeentes ge stuurd, maar in Nederland, waar het WADDINXVEEN - Volgende week donderdagmiddag om half vier zul len door de Waddinxveense wethouder van Volkshuisvesting K.W.Th. van Soest (WD) de laatste sleutels worden uitgereikt aan de 8 bewoners van de begane grond en de eerste verdieping van de tweede cirkelflat individuele toerist om op eigen gelegen- (Woontoren B). Daarmee is dit woongebouw aan het Floriserf in het uit handen en is inhoudelijke en financiële KanS sturing weer mogelijk. Ook voor het buurtwerk belangrijke gemeentelijke i festivals. Regelmatig werken ze samen met instrumentale en vokale ensembles zoals het Nederlands Kamerkoor, het Noordelijk Filharmonisch Orkest en de Nieuwe Slagwerkgroep Amsterdam. De afgelopen jaren waren ze diverse malen te horen op de radio met vertol kingen van met name Nederlandse mu ziek, die een belangrijke plaats in hun repertoire inneemt. Dit pianoduo maakt zijn plaatdebuut op een door het B.U.M.A. Fonds uitge brachte grammofoonplaat met Neder landse muziek. In 1983 werd de integra le uitvoering van Satie’s quatre-mains muziek op de plaat vastgelegd (ETCE TERA Records). Naast het bekende quatre-mainsreper- toire besteden ze ook aandacht aan de vele goede bewerkingen voor vier han den van oorspronkelijk voor andere in strumenten geschreven composities. De laatste jaren neemt het toerisme naar de Verenigde Staten sterk toe. Niet alleen het bezoek aan geëmigreer de familieleden stijgt gestaag, maar ook Nederlanders die geen familie in Ame rika, brengen in toenemende mate hun vakantie door in dit land. Een reis naar Amerika vraagt een goede voorbereiding. Kennis over afstanden, vervoersmogelijkheden, weersgesteld heid en reisbestemming is bij die voor bereiding onmisbaar. Amerika is zo’n 250 maal groter dan Ne derland. In 50 federale republieken (staten) wonen 225 miljoen mensen die vrijwel alle nationaliteiten vertegen woordigen. „te en daar is de Woningbouwvereniging SSW best trots op. Voor deze woningen werd op 24 oktober 1986 de eerste paal geslagen door de heer A.M. Zwam- bom, de toenmalige directeur van Openbare Werken en Bedrijven van de gemeente Waddinxveen. Deze woningen zijn ontworpen door het Architectenbureau Hoogstad, Weeber, van Tilburg te Rotterdam. Ze zijn gebouwd door bouw- en aanne- mingsmaatschappij Rehorst BV te Waddinxveen. Het project bestaat uit 50 gelijke woningen, waarvan er 2 op de begane grond zijn gesitueerd en de ove rige 48 woningen verdeld over 8 bouw lagen met elk 6 woningen. De woningen hebben een royale woon kamer (28,8 m2), een aangrenzende I- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Waddinxveen is één van de zestig ge meenten die zaterdag tijdens een congres in Den Haag hebben besloten zich te bundelen in een netwerk van anti-apartheidsplaatsen. Het congres werd bezocht door burgemeester C.M. van der Linden, PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein en welzijnsambtenaardrs. C.J.M. Seelen. Waddinx- veens eerste burger is ook organisatorisch bij de voortgang van de net- werkgemeenten betrokken. WADDINXVEEN - Het sociaal-cultu- reel werk in Waddinxveen heeft zich vanaf de jaren zeventig een vaste plaats weten te veroveren in dit Gouwedorp. Met de ingebruikname van De Bonke- laar zo’n tien jaar geleden werd het startsein gegeven tot een netwerk van buurtcentra, dat langzaam maar zeker een bredere basis gaf aan de hier van oudsher sterk vertegenwoordigde speeltuinverenigingen. De voormalige ketelhuizen van de wijk- verwarming in Waddinxveen-Noord werden een paar jaar geleden De Boog aan de C. Huijgenslaan. Aan de St. Vic- torstraat kwam het wijkgebouw Zuid en in de Bomenwijk verrees aan de Lijster besstraat het wijkgebouw De Padde stoel. Inmiddels is begonnen met het neerzet- 3? -X J»-' WADDINXVEEN - Het buurtcentrum De Bonkelaar houdt zondagmiddag 22 november de tweede kindertheater voorstelling in het kader van de Speel- parasol. De eerste voorstelling is ge weest op 3 oktober en was een grandi oos succes. Het was een voorstelling van het Neder lands Jeugdtheater uit Den Haag, die ’’Sneeuwwitje” speelde. Er waren zo’n 265 kinderen en ouders aanwezig. De voorstelling die op 22 november plaatsvindt, heet ”Het Sprietenver- haal” en wordt verzorgd door Wim Ak- kermans. Het is weer om 14.30 uur in de sporthal Groenswaard en kost 2,50. Zoals verwacht sprak het congres zijn afkeuring uit over een circulaire die in september door de ministers van bin nen- en buitenlandse zaken aan alle ge meenten is gestuurd. Daarin staat dat gemeenten het landelijke beleid door kruisen als ze bedrijven boycotten van wege hun contacten in Zuid-Afrika, goederen uit dat land weigeren te kopen en subsidies laten afhangen van de hou ding van de aanvrager tegenover apart heid. Volgens de bewindslieden zullen dergelijke gemeentelijke maatregelen bij de Kroon worden voorgedragen voor vernietiging. Burgemeester A. Havermans van Den Haag zei dat de anti-apartheidsmaatre- gelen van de gemeente geenszins indrui sen tegen het landelijk beleid. ”Ik vraag me af of de regering voldoende beeld heeft van al datgene wat zich al in onze gemeenten afspeelt en waarom ge meenten daarmee bezig zijn,” aldus Havermans, die nader overleg met de regering noodzakelijk achtte. Het bestuurslid van de Zuidafrikaanse verzetsorganisatie ANC, A. Pahad, die het congres toesprak, noemde de rege- ringscirculaire een ’dreigbrief. ”Het is duidelijk dat de Nederlandse regering om politieke of economische redenen van sancties afziet. Daarom zijn de ac ties van de gemeenten zo belangrijk”, aldus Pahad. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. Op donderdag 5 november gaat in De Bonkelaar een cursus toneel/dramati- sche expressie van start. De cursus is be doeld voor jongeren van 12-17 jaar. In deze cursus maken de deelnemers ken nis met het ’theater’, het ’spelen’. De volgende onderwerpen komen aan de orde: bewegen, verstaanbaarheid, improviseren, een rol spelen, een eigen scène maken, een eigen tekstje schrij ven. Uitgangspunt bij de opzet van deze cursus is de beginsituatie, de eigen wen sen en ideeën van de deelnemers. De cursus wordt gegeven op de donder dagavond van 19.00-21.00 uur en zal 12 bijeenkomsten duren. Het minimale aantal deelnemers is 6, maximum 15. Tijdens de cursus, is er een mogelijk heid om een theatervoorstelling te be zoeken. De cursus wordt gegeven door Saskia Klinkenberg. Zij heeft al eerder op de samenwerkingsschool in Waddinxveen toneellessen gegeven. De kosten voor de deelnemers bedragen 40,-. WADDINXVEEN - Bij de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost kunnen toegangskaarten van vijf gulden per persoon (inclusief een kop koffie) worden gekocht voor de op dinsdag avond 10 november om acht uur in de Goudse Schouwburg in Gouda te hou den reisinformatie-avond over Ameri ka, land met 1.001 mogelijkheden. De ze avond wordt door de regionale Rabo- banken gehouden in samenwerking met KLM en reisorganisatie Arke. werk in Waddinxveen moet wel blijven dat het gericht blijft op de gehele Wad dinxveense bevolking. Bovendien moet het welzijnswerk een bijdrage leveren alles tegelijk worden gedaan. Daar is aan het wegwerken van maatschappeüj- het geld niet voor en ook het aantal vrij- ke achterstanden. willigers en sters vraagt om een goede Dat is een grote en belangrijke opdracht aanpak. Maar het valt wel te betreuren dat het gemeentebestuur de wens van de com missie om meer geld voor activiteiten in de nieuwe woonwijk Zuidplas voorals nog niet heeft willen honoreren. Het I F Door het uitwisselen van ervaringen en het nemen van gemeenschappelijke stappen willen de gemeenten hun strijd tegen de apartheid verbeteren. Verder zullen zij gezamenlijk projecten in en rond Zuid-Afrika ondersteunen, waar mee de strijd tegen de apartheid ver sterkt kan worden. Daartoe worden zo mogelijk banden met steden in de Frontlijnstaten aan gegaan. Bekeken wordt nog of het net werk een zelfstandig orgaan wordt, of dat het onder de paraplu van de Vereni ging van Nederlandse gemeenten kan functioneren. Het congres van de gemeenten was ge organiseerd door Den Haag, Amster dam, Arnhem, Groningen en Waddinx veen. De deelnemers eisten in een reso lutie dat de Zuidafrikaanse regering af ziet van de executie van 32 Zuidafrika- nen, die vanwege hun strijd tegen de apartheid ter dood zijn veroordeeld. Verder werd aangedrongen op de vrijla ting van Nelson Mandela en alle andere politieke gevangenen. De gemeenten waren van mening dat de economische druk op Zuid-Afrika moet worden opgevoerd en riepen de rege ring en het parlement op hiertoe maat regelen te treffen. De beperkte econ omische boycotmaatregelen die tot nu toe in EG-verband zijn genomen, moe ten op korte termijn in wetten worden vastgelegd, aldus het congres. Op verzoek uit de zaal werd aan een desbetreffende resolutie toegevoegd, dat gestreefd moet worden naar een wetgeving zoals die bestaat in de Skan- dinavische landen en die is gericht op to tale isolatie van Zuid-Afrika. I ■- Het vierhandig pianoduo Leo van Doeselaar en Wyneke Jordans. - 1 De tweede cirkelflat van de woningbouwvereniging SSWaan het Floriserf in de woonwijk Zuidplas. (Foto: Sjaak - En zo is het. Maar zo zal het ook moeten nota’s zijn in aantocht, zpals stukken op blijven. Er moet volop kans blijven het gebied van ouderen-, kunst en cul- voor het realiseren van nieuwe ontwik- tuur-, emancipatie- en minderhedenbe- kelingen. De beperkte financiële moge- leid en op het gebied van volwassenedu- iijkheden moeten - zoals dat tegenwoor- catie. dig zo mooi heet - creatief worden be- nut. Dan mag er best eens het mes wor- Inhoudelijk den gezet in activiteiten die het wat min der goed blijken te doen, waardoor an- Het is plezierig dat de commissie Soci- dere activiteiten een kans krijgen. aal-Cultureel Werk nu ook een inhou- Maar het uitgangspunt van het buurt- delijke visie op het buurtwerk heeft. Dat moet tenslotte ook bijdragen aan een goede prioriteitstelling van het werk, want er kan nu eenmaal niet meer heid te reizen. Met een gehuurde auto, breidingsplan Zuidplas geheel bewoond, camper, met de bus. De meest bekende organisatie is’’Grey- Voor de officiële uitreiking van deze hound”. Bussen met zeer veel comfort, ’’laatste” sleutels is gekozen omdat er zoals verstelbare stoelen, air-condition- op de eerste verdieping allemaal 50- ing en toilet aan boord rijden door het plussers komen te wonen. Gezien de gehele land van noord naar zuid en van steeds meer groeiende behoefte van de- oost naar west. ze groep inwoners aan voor hen ge- Reizen per bus is populair zowel bij de schikte woonruimte heeft het bestuur Amerikanen zelf als bij de toeristen, van de woningbouwvereniging ’’Samen Amerika heeft ook een zeer uitgebreid Sociale Woningbouw”, na een monde- spoorwegnet. Het luchtwegennet is bij- linge en schriftelijke enquete onder na even indrukwekkend. Bijna elke haar bewoners, gemeend een bouwlaag stad heeft een of meer luchthavens. Van voor deze 50-plussers te moeten be- het vliegtuig wordt veelvuldig gebruik stemmen. schappelijk schoon worden getoond in Met de voltooiing van de bouw heeft Waddinxveen er weer een fraai en ka rakteristiek woongebouw bijgekregen Dit is het persoonlijk commentaar ten van een wijkgebouw aan de J.W. dat Bert Woudenberg zaterdag in de Frisoweg in de Oranjewijk, gaat bin- rubriek ’’Waddinxveense kantteke nenkort de bouw van start van het wijk- ningen” voor de microfoon van de gebouw De Overkant aan de Kromme lokale omroep RTW uitsprak. Esse en is het wijkwerk van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas voorlopig on- wachten is eerst op een totaalplan vóór dergebracht in oranje-witte bouwkeet het buurtwerk in de groeiende wijk tus- aan de Zuidplaslaan bij de IJserman- sen Piasweg en IJsermanweg. weg. Vast staat dat het buurtwerk zoals dat -nu al weer jaren in Waddinxveen wordt Li ICt vanzelf gedaan alleen maar mogelijk is door een ongelooflijk grote inzet van het particu, Toch is het niet allemaal vanzelf geg- here initiatief. aan. Het sociaal-cultureel werk maakte Heel veel mannen en vrouwen, jongens een paar jaar geleden een inzinking en meisjes doen er van alles aan om het mee, die PvdA-wethouder drs. Martin in hun wijk wortel te laten schieten, uit Kraaijestein niet op zijn beloop liet. Hij te bouwen en een goede plaats te geven, maakte duidelijk dat het noodzakelijk zodat Waddinxveners nog beter als was om maatregelen te nemen, die de Waddinxvener kunnen functioneren, beheersbaarheid van het Waddinxveen- was in 1984. Het karwei werd geklaard door de nog De zelfwerkzaamheid, de bestuurs- in dat jaar ingestelde gemeentelijke kracht, de motivatie, de inzet: het zijn commissie Sociaal-Cultureel Werk. De allemaal elementen die van essentieel commissie wordt gevormd door verte- belang zijn voor de betekenis van het lo kale sociaal-culturele werk. De waarde ring daarvoor moet blijven en moet kingsvertegenwoordigers. Ambtelijke worden vertaald in ruimtelijke en finan- bijstand krijgt de commissie van wel- ciële mogelijkheden om hieraan inhoud zijnsambtenaar drs. Cees Seelen. De door de PvdA-wethouder voorgeze ten commissie heeft er twee jaar over gedaan om een inzicht te krijgen in de zien van een actief particulier initiatief aard en omvang van het buurtwerk in in onze gemeente. Veel vrijwilligers deze gemeente. Maar al gauw werden vervullen daarbij een onmisbare func- een aantal slecht lopende activiteiten af- tie. Wij hechten eraan de betekenis van gebouwd en vervangen door activiteiten het vrijwilligerswerk te benadrukken, die wei de steun van de commissie kon den verkrijgen. Intussen heeft men op het Raadhuis plein het buurtwerk weer helemaal in I-’ -

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11