Van bestuurders reparatie. k had 81 procent alcohol op Gericht slank bij Marina Koetsier Schade aan uw auto vereist deskundige Voor wereldwijde polioactie van Rotary Clubs Voorwaarts verder als concertband Afscheid van Haitse Meurs Jeugdschaak- tournooi WSV Commissie weer bemand INTERNATIONALE SFEER OP KON. JULIANASCHOOL Koffieochtend Open huis Unicef in woonhuizen Erasmusavond in Goudse Agnietenkapel Verkoop expositie in Het Trefpunt POLITIENIEUWS WADDINXVEEN I Polio KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Het koor Diefstal Bromfietscontrole Onverzekerd Vijf partijen Kaarten Overtredingen Aanrijdingen A ld Sfocwa «rrmi VOOR EEN GOED BOEK FOCWA, kenmerk voor vakwerk GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 boekhandel veldwijk b.v. z aft WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 PAGINA 19 Het Christelijk Urker Visserskoor Crescendo. Urker Visserskoor in Ontmoetingskerk WADDINXVEEN - In het buurtcen- verkiezingen zullen worden gehouden. NAAR Crescendo is in 1953 begonnen als Chr. Jongemannenkoor met 23 leden. Onder leiding van L. Kramer, vader van de huidige dirigent, groeide het koor uit tot het bekendste visserskoor van Urk. Het huidige koor, allen amateurs, bestaat gedeeltelijk uit vissers, reden waarom uitvoeringen alleen op zaterdag gege ven kunnen worden. Reden ook waarom uitnodigingen uit Canada, de VS, Duitsland en België voor een toernee moesten worden afge slagen. Het koor maakte driemaal een korte toernee in Zwitserland en eé’n- maal in een Oostblokland en treedt maandelijks op in Nederland. Tal van langspeelplaten van dit koor werden opgenomen. In 1972 ontving Meurs, voorzitter van het bestuur van de Stichting Wijkwerk Waddinxveen- Noord. Haitse Meurs verlaat Waddinxveen en derhalve komt er ook een einde aan zijn inzet voor het plaatselijke sociaal-cultu- rele werk. Op de avond zullen ook een aantal nieuwe bestuursleden aan de aanwezigen worden voorgesteld. WADDINXVEEN - Marina Koetsier van de Jan Dorrekenskade-Oost biedt Waddinxveensen de mogelijkheid ge richt slank te worden met het nieuwe Vitasun Afslankapparaat. Hiermee zou al meetbare resultaten geboekt kunnen worden na de eerste behandeling. WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag houdt de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV haar tiende j eugdschaaktoumooi Alle jeugdschakers en -schaaksters, zo wel club- als huisschakers, zijn die dag van harte welkom in het Anne Frank- centrum waar het toumooi wordt ge houden. Twee grote zalen zijn voor dit schaakgebeuren beschikbaar gesteld. De deelnemers zullen worden inge deeld in groepen van 6 en wel naar leef tijd en speelsterkte. De maximum leef tijd om mee te kunnen doen is 18 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,- per per soon en dient bij aanvang van het tour- nooi te worden betaald. WADDINXVEEN - In samenwerking met de Verkeersgroep van de Rijkspolitie is door de Waddinxveense rijkspolitie in de nacht van vrijdag 30 op zaterdag 31 oktober tussen 12 en 4 uur een alcoholcontrole gehou den. In totaal 11 politiemensen namen aan deze controle deel, waarbij een telkens van plaats wisselende staande post en enkele rijdende contro- le-eenheden waren ingezet. Schokkend was de constatering dat liefst 208 van de 255 gecontroleerde bestuurders één of meer glazen alcohol hadden gedronken (=81%). steeds weer niet-serieus-genomen voel de door B. en W. van Waddinxveen, (16) aan. Het meisje werd per ambulan ce naar het St. Jozefziekenhuis ver voerd. Het meisje liep over omdat zij Afgelopen week werden deze fietsen gestolen: groene damesfiets, merk Su per Stylem groen, voorzien van postco de, groene damesfiets, merk Oldenho- ven en rood metalic kinderfiets. Op maandag 26 oktober werd aangifte van diefstal van een dreg met 25 meter polyester linnen/touw ontvreemd uit een kastje naast het brugwachtershuisje Crescendo dat uit ruim honderd leden bestaat en optreedt in Urker kleder dracht, zal onder leiding van de dirigent Meindert Kramer liederen van vader landse bodem en geestelijke liederen ten gehore brengen. Ze worden op het orgel begeleid door Henk van Putten. Solistische medewerking verlenen Lam mie de Bruin (sopraan) en Cees van Lenten (bariton). WADDINXVEEN - Het bestuur van de Waddinxveense brassband Voorwaarts heeft, wegens een enorme terugval van het ledenbe stand van haar drumband, moeten besluiten dat de vereniging zich in de toekomst uitsluitend als concert band zal manifesteren. De teruggang van het ledental van de drumband begon al zo’n 5 a 6 jaar geleden. Sinds die tijd slaagde men er al niet meer in voldoende leerlingtambours te werven. Overi gens een probleem dat in meer of mindere mate ook bij andere ver enigingen is te constateren. In de laatste maanden is het leden tal van de drumband van Voor waarts onder het bestaansmini mum gekomen, zodat geen optre dens meer konden worden aange nomen. Na veel vergaderen en het inwinnen van advies bij een des kundige moest worden besloten dit verenigings-onderdeel niet weer op te bouwen. Gevolg daarvan was dat ook de majorettegroep moest wor den opgeheven. Ondanks dit alles gaat het met de brassband goed. Op dit moment zijn er 10 leerlingen, deels bij de streekmuziekschool - deels in de gelederen, in opleiding. Dit is een groter aantal dan dat er de laatste jaren is geweest. Het blijkt dus dat, terwijl de be langstelling voor het drumbandge- beuren kennelijk sterk daalt, de jeugd wel een blaasinstrument wil leren bespelen. De brassband Voorwaarts zal ook in de toekomst hierop inhaken, door zoveel mogeiijk leerlingen toe te laten en op te leiden. Vanzelf sprekend zijn in meer of mindere mate ervaren muzikanten ook van harte welkom. Het repetitielokaal aan de J.W. Friso weg staat iedere dinsdag avond vanaf 20.00 ur open voor echte belangstellenden. El WADDINXVEEN - Geïnspireerd door het landenthema van de Kinder boekenweek heerste er op de Koningin Julianaschool aan de Peter Zuid- laan een internationale sfeer. De kinderen van de protestant-christelijke basisschool hadden hun klassen omgetoverd in een stukje buitenland. WADDINXVEEN - Het Christelijk Visserskoor Crescendo uit Urk geeft zaterdagavond 14 november om kwart over acht een uitvoering in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Het internati onaal bekende koor komt op initiatief van de Rotary Club Waddinxveen naar dit Gouwedorp. De opbrengst van het voor 15,- toegankelijke con cert komt geheel ten goede aan de wereldwijde Rotary-actie om voor het jaar 2000 de polio de wereld uit te helpen. De 208 blaastesten resulteerden uit eindelijk in het feit dat 5 automobilisten (4 Waddinxveners en een Belg) en een jeugdige Waddinxveense bromfietser zodanig onder invloed van alcoholhou dende dranken bleken, dat van hen bloedproeven werden afgenomen. Eén van de Waddinxveense bestuurders bleek sinds kort weer in het bezit van een rijbewijs te zijn. Daar hij eerder was bekeurd wegens het rijden onder invloed van alcohol was hem de rijbe voegdheid gedurende enige tijd ontzegd geweest. Totaal 8 weggebruikers kre gen rijverboden opgelegd en moesten hun voertuigen laten staan, dan wel zich laten rijden. Naast deze controle werd de afgelopen week een automobilist bekeurd, omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Ook deze chauffeur onderging de bloedproef. Dit alles is voor de Wad dinxveense rijkspolitie aanleiding zich te beraden over eventuele strengere al coholcontroles en deze waar mogelijk meer te gaan houden. Onderzoeken hebben aangetoond, dat ook overdag (zondagmiddagen) meer alcoholcontroles zouden moeten wor den gehouden. Dit zal zeer goed moge lijk zijn met de snel werkende elektroni sche ademanalyseapparatuur. De Wad dinxveense rijkspolitie verwacht begin 1988 in het bezit van dergelijke appara tuur te zijn. Op vrijdag 30 oktober werd een brom fietscontrole gehouden. Van de 18 ge controleerde bromfietsen bleken totaal gangersoversteekplaats lopend meisje 13 één of meerdere gebreken te verto nen. Tien bromfietsen hadden een veel te zwaar vermogen. Diverse onderdelen werden gedemonteerd. Van 4 bromfiet- groen licht had. sen was het toegestane decibel te hoog. Twee auto’s waren betrokken bij onge- Naast deze overtredingen werden 13 technische gebreken geconstateerd. steld en is B. en W. gewaarschuwd dat De meeste schilderijen zijn voorzien van een passe-partout. Er zijn echter verschillende lijsten en stukken van lijs ten aanwezig variërend van klassiek tot Verder heeft het apparaat een overtui gende werking bij ’’sinaasappelhuid” op de bovenbenen en zorgt voor pijn verlichting bij rheumatische aandoenin gen en bevordering van de algehele ge zondheid. De behandeling van de Vitasun gaat als volgt: Banden van ongeveer 35 cm wor den om bovenbenen, heupen en/of buik gedaan. De banden hebben ingebouw de elektronisch gestuurde en door sen soren gekontroleerde warmtespiralen. Door dieptewarmte gaat het bloed in de huid sneller stromen. Hierdoor wordt f f L I Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. WADDINXVEEN - Donderdag 5 no vember in tien uur houdt de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Waddinxveen, een koffieochtend in hotel De Unie. Deze ochtend zal in het teken staan van de komende Kerst. Mevrouw Van der Eijk zal leiding geven bij het maken van o.a. kerstkaarten. ben zich in korte tijd een verrassend goed beeld gevormd van de landen om zich heen.’ Veel ouders bekeken gisteravond tij dens de jaarvergadering de werkstuk ken, die in het kader van het project door de kinderen zijn vervaardigd. De bezoekers werden verrast op een aantal culinaire specialiteiten en drankjes uit de landen, die centraal stonden. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per speler). Iedere deelne mer speelt dus 5 partijen. De eerste ron de wordt gespeeld van 9.30-10.30 uur, de tweede van 10.45-11.45 uur, de der de van 13.00-14.00 uur, de vierde van 14.15-15.15 uur en de vijfde en laatste ronde van 15.30-16.30 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitrei king. Voor elke groep zijn twee aan trekkelijke prijzen beschikbaar. De inschrijving sluit uiterlijk woensdag 11 november. Bij inschrijving graag naam, leeftijd en speelsterkte vermelden. Opgave voor deelname richten aan W. v.d. Hoek, korenstraat 19, 2761 XN Zevenhuizen (tel. 01802-2260) of G.L. Torenbeek, J. van Effenlaan 86 (tel. 01828-19006). Wekenlang zijn de groepen 1 tot en met 8 bezig geweest zich te verdiepen in cul tuur en leefwijze van andere Europese volkeren. Terwijl de ene klas met een tafel vol dranken, stokbrood en een mini-Eifel- toren een typisch Franse sfeer uitadem de, bood een ander lokaal met een fjor- den-bouwwerk van gips het specifieke beeld van het Scandinavische deel van Europa. De jongens van groep 7 vervaardigden eigenhandig een Russisch ruimteschip, terwijl de kinderen van de laatste groe pen de Hollandse molens hadden nage maakt. Ook Engeland en Italië waren in het landenproject opgenomen. Het enthousiasme waarmee de leerlin gen van de Koningin Julianaschool zich op het buitenland hebben geworpen, heeft het onderwijzend personeel ver rast. Directeur Piet van Zwet: ”Ze heb- het koor de ’Gouden Tulp” van Phono gram, in 1978 gevolgd door een ’Gou den Embleem”. Bij diverse gelegenheden trad het koor op voor leden van het Koninklijke Huis. Hoogtepunt was het optreden met de Engelse zangeres Vera Lynn in ’t Spant in Bussum ter gelegenheid van de 75e verjaardag van Prinses Juliana in febru ari 1984. Met dit concert van het Urker Vissers koor hoopt de Rotary Club Waddinx veen de Waddinxveense bevolking ken nis te laten maken met een uniek Neder lands koor en tegelijkertijd met de op brengst van deze muzikale avond een bijdrage te leveren aan de polio-bestrij- ding. Dit gebeurt in het kader van een wereldwijde actie van alle Rotary Clubs, in samenwerking met de Wereld gezondheidsorganisatie en Unicef van de VN. Het streven is om vóór het jaar 2000 de wereld vrij te maken van de verwoes tende polio-ziekte, zoals dit inmiddels ook met de pokken gelukt is. Hiervoor is ruim 100 miljoen dollar nodig. de doorbloeding van de huid bevor derd. De bloedvaten zetten uit en ver takken zich, waardoor de stofwisseling verbetert en vet en afvalstoffen worden verwijderd. Door de vorming van afvalstoffen in het lichaam is het nodig dagelijks anderhalf tot twee liter water of mineraalwater te drinken. Dit om deze afvalstoffen via de urinewegen uit het lichaam te krijgen. Een kuur van tien behandelingen is niet bedoeld om tientallen kilo’s af te vallen, maar om de vetlagen te verwijderen en het figuur te corrigeren. Afhankelijk van hoelang de vetopho pingen bestaan, kan men per kuur van tien behandelingen uitgaan van een plaatselijke vermagering die overeen komt met een tot twee kledingmaten. De dieptewarmte-behandelingen zijn zeer aangenaam en werken heerlijk ont spannend. val hoek Joh. Postlaan-Chopinlaan. Oorzaak was het niet verlenen van voorrang. Lichte materiële schade. Op de hoek Oranjelaan-Kerkweg Oost stond op de Oranjelaan een auto iets te Twee auto’s werden in beslaggenomen veel links voorgesorteerd. Een vanaf de daar de eigenaren/bestuurders niet ble- hefbrug komende en afslaande bestuur- ken te zijn verzekerd. Tegen hen is pro- der raakte de andere stilstaande auto, ces-verbaal opgemaakt. Lichte schade. Een kop-staart aanrijding gebeurde op Auto’s gestolen de hoek Kerkweg Oost-Juliana van Stolberglaan. Ook hier lichte schade. In Waddinxveen zijn twee auto’s ont- Geen persoonlijke ongelukken, vreemd. Op maandag 26 oktober werd bij de Wingerd een rode Toyota met kenteken DV-96-GX weggenomen. Op zondag 25 oktober had een automo bilist, die pech had, zijn auto, een Mit subishi Galant met kenteken 12-SX-04 op de zuidbaan van rijksweg 12, nabij het aquaduct geplaatst. Op woensdag 28 oktober werd de diefstal bemerkt. WADDINXVEEN - Deze week wordt er dagelijks in zes woonhuizen van 9.30- 11.30 en van 13.30-15.00 uur open huis gehouden voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Tot en met vrijdag staan er Unicef-arti- kelen uitgestald bij de dames J. van Banning, Beatrixlaan 122 (tel. 12413), M. Barendsen, Heuvelhof 24 (tel. 14841), J. van Leeuwen, Wikkeveld 24 (tel. 12469), A. Peek, Boekweitakker 35 (tel. 14658), L. de Wolff, Essengaar- de 12 (tel. 17818) en J. Zevenbergen, Diederik v. Schagenplantsoen 3 (tel. .10335). De verkoop van wenskaarten vormt voor Unicef de op twee na grootste bron van inkomsten. Wereldwijd werden er vorig jaar 117 miljoen verkocht. Alleen al in Nederland werden er rond Kerst mis meer dan vijf miljoen verstuurd. Met deze cijfers illustreert de Neder landse afdeling van het Kinderfonds van de Verenigde Naties hoe belangrijk de wenskaarten-actie voor de organisatie is geworden. Unicef herinnert iedereen dat de opbrengst wordt gebruikt voor de i,.weiding van de succesvolle campag ne tegen kinderziekten. bij de Coenecoopbrug. Op donderdag 29 oktober had een ver tegenwoordiger zijn auto 2 uren langs de Noordkade geparkeerd. Bij zijn auto teruggekomen bemerkte hijdat 3 sier- velgen van zijn auto waren gedemont eerd. Op vrijdag 30 of zaterdag 31 oktober werd ingebroken in een woning aan de Alpherwetering. Via een op een kier staand raam op de bovenverdieping kwam men binnen. Voor zover nu is na te gaan, wordt alleen een gouden ring vermist. Op de eerste verdieping wer den 3 kasten doorzocht. Vermoedelijk in de dezelfde nacht werd bij een woning aan de Souburghlaan een buitenpostbus met paal en al uit de grond getrokken en meegenomen. Totaal 4 automobilisten reden door het rode verkeerslicht nabij de voorname lijk door scholieren gebruikte over steekplaats op de Chopinlaan. Op de Henegouwerweg werd op dins dag 27 oktober een Waddinxvener be keurd, omdat hij in een personenauto, welke niet was voorzien van kenteken platen, richtingaanwijzers en remlich ten, reed. Aanrijding tussen fietser en auto op de hoek Passage-Juliana van Stolberglaan. Lichte materiële schade. Op de kruising Sniepweg-Kanaaldijk reed een automobilist een op de voet- De toegangsprijs voor dit concert be draagt 15,- per persoon. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar bij alle vesti gingen van de Rabo-bank in Waddinx veen en Boskoop en bij boekhandel Burger in de Dorpstraat te Waddinx veen. trum De Boog aan de C. Huijgenslaan Voor bejaarden en gehandicapten is wordt maandagavond 9 november om een vervoersregeling getroffen. Voor half negen afscheid genomen van Haitse ane verdere informatie: J. de Rooy, Noordkade 12, tel. 01828-12982 (na 18.00 uur). WADDINXVEEN/GOUDA - In de Goudse Agnietenkapel wordt volgende week donderdagavond 12 november om acht uur door de Federatie van Samen werkende Kerkgenootschappen in Gouda e.o. (doopsgezinden, remon stranten, vrijzinnig hervormden), het Humanistisch Verbond Midden-Hol- land en de Oudheidkundige ”Die Gou- de” een bijeenkomst gewijd aan de gró te humanist uit de zestiende eeuw: Desi- derius Erasmus. Op deze bijeenkomst zal een inleiding worden gehouden door de Amsterdam se hoogleraar in de kerkgeschiedenis en Erasmuskenner, prof. dr. Cornells Au gustijn. Vorig jaar (1986), was een Era- smusjaar, omdat het toen op 12 juli vier- honderdvijftig jaar was geleden, dat de ze ’’bijbelse humanist’:: overleed. Het beeld van Erasmus werd in Neder land eigenlijk lange tijd bepaald door de biografie, die de befaamde historicus 'Johan Huizinga in 1924 over hem schreef. Maar in met name Frankrijk, Duitsland en Engeland ontstonden an dere visies op Erasmus. Het is prof. Augustijn geweest, die het diffuus geworden beeld van Erasmus nieuwe helderheid heeft gegeven. Hij deed dat door de onderzoekresultaten in de verschillende taalgebieden op el kaar af te stemmen, door Erasmus zich zelf te laten zijn, door in het bijzonder de periode tussen 1500 en 1520 te be lichten toen deze een sterke figuur was in de wereld van de toenmalige huma nisten en door de klemtoon te leggen op zijn wezenlijke bijdrage aan de cultuur van zijn tijd. Na zijn publikaties Erasmus en de Re formatie (1962) en Erasmus, Vernieu wer van Kerk en Theologie (1967), kwam Augustijn vorig jaar met zijn boek ’"Erasmus”, waarmee hij een em inente bijdrage levert aan het nog steeds ivoortschrijdend Erasmusonderzoek in diverse landen. ^Passage Waddinxveen Tel 01828-12620 WADDINXVEEN - Komende zater dag van 10.00-17.00 uur wordt er in Het Trefpunt een verkoopexpositie van olieverfschilderijen gehouden. Deze verkoopexpositie van olieverf schilderijen, vervaardigd door jonge Nederlandse en buitenlandse kunst enaars, is vooral belangrijk om de kunst wat dichter bij de mens te brengen. Mensen voelen zich vaak enigszins on zeker als het over kunst gaat. Zij den ken, dat zij er wellicht niet genoeg van weten en twijfelen om die reden gauw als het gaat om de aankoop ,van een schilderij om één van de vele wanden in hun huis te sieren. Wat vooral belang rijk is, is de persoonlijke smaak van een ieder en de hoofdzaak is, dat men een doek aankoopt, waarvan men de warm te van de kleuren en een harmonisch ge heel op juiste waarde weet te schatten in overeenstemming met het interieur van WADDINXVEEN - De gemeentese- het huis. cretarie van Waddinxveen beschikt De schilderij zijn alles van goede kwali- weer over een medezeggenschapscom- teit, hoewel de techniek onderling kan missie. en zal verschillen. Er zijn op deze ten- Nadat de commissie, begin september, toonstelling werken te zien met land en bloc was opgestapt omdat ze zich schappen, stadsgezichten, zeegezich ten, bossen, bloemen en stillevens. De tegenpolen klassiek en modem zijn ook zijn er in de gemeenteraad vragen ge- vertegenwoordigd. ze zo niet horen om te gaan met de ver tegenwoordiging van het personeel. Er zijn gesprekken gevoerd met de ambtelijke top en met de portefeuille- modern en alles wat daar tussen zit. houder voor personeelsaangelegenhe- De collectie is eenvoudig van opzet, bil den, wethouder K.W.Th. van Soest, die lijk in prijs en duidelijk afgestemd op namens het college van Burgemeester het Nederlandse publiek. De keuze is en Wethouders onderschreef dat een zeer ruim. De verkoopexpositie van medezeggenschapscommissie van groot olieverfschilderijen - speciale schilderi- belangis. jen gedetailleerd op doek gebracht - Uiteindelijk kon men weer tot elkaar wordt overal in Nederland georgahi- komen doordat, naast toezeggingen seerd. De werken zijn alle op linnen ge- over de te volgen procedures, werd af- schilderd en worden bij aankoop ge- gesproken dat er in 1988 vervroegde spannen en van de verkozen lijst voor- verkiezingen zulleg worden gehouden. zien. "■A"

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 19