Aangepast vervoer in speciale folder Scholencomplex geopend Zuidplas heeft buurtcentrum met Amnest International Volgende week zaterdag opening CDA-leden Waddinxveense Rien Kloet FilmNet donateurs voor Greenpeace O. van Geffen neemt afscheid ZAE-catalogus Axis-aandrijvingen Bridgenacht Waddinxveen Cool Breeze viert feest in vol huis Maskerade en Toi-Toi bij Toneelplan TWEEDE RONDE VAN KINDERPOSTZEGELS SCHOOL IN RABOKWIS vergaderen Schrijven Hans Geel bij Open Cirkel exposeert Flyers-junioren bekeren verder WELFARE VERDIENT 3,5 MILLE Boottocht Zonnig Zuid i Kerkdienst Kinderfeest Vergoeding St. Maarten Weinig bekend I 5 Jlx handicapten die taxi’s en rolstoelbussen nodig hebben. WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag hebben de leerlingen het bijzondere complex van de protestants-christelijke Koningin Beatrixschool en de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool officieel geopend. Voorafgeg aan door een oecumenische dienst en een open huis met receptie en een kinderfeest op zaterdag werden de beide scholen nu echt in gebruik geno men. KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 WADDINXVEEN - Het tijdelijke oranje-witte gebouw van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas zal zaterdag 14 november officieel in gebruik wor den genomen. De voormalige bouwkeet heeft een plaats gekregen aan de Zuidplaslaan bij de kruising met de IJsermanweg. I' An WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 NOVEMBER 1^7 :h' u- ,'A: PAGINA 9 WADDINXVEEN - Het in het bedrij- Het was ook zaterdag volop feest voo- de kinderen van de een dag eerder officieel geopende Kardinaal Alfrink- school en ffoningin Be.itr.xschool in de wijk Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). ■f," Er waren ook enkele feestelijke toe spraken, waaronder die van onderwijs wethouder K.W.Th. van Soest. Hij maakte duidelijk het scholencomplex te rekenen tot het hart dat de woonwijk Zuidplas aan de Zuidplashof met het winkelcentrum en andere voorzienin gen moet krijgen. Voordat het scholencomplex officieel werd geopend was er in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde een oe cumenische dienst met als voorgangers de gereformeerde predikant ds. P. A.C. meenteraadslid G. Otto. De expositie van de Waddinxvener duurt de hele maand november. Buitenen 11, van Soest 5. ten elk 32, Sven Thijs 15, Lennart r in Chris de Vries 6 en Pe er :n ie gecoached ck or a- WADDINXVEEN - Volgende week maandagavond 9 november zal er in een zaal van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een ledenvergadering van het CDA plaatsvinden. Fractievoorzitter J. Hielema zal hier de CDA-visie op de gemeentelijke begro ting voor 1988 bespreken. Wethouder P.F.J. van Schie zal na de pauze ingaan op de ontwikkelingen rondom het inter gemeentelijk overlegorgaan Midden- Holland. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. et ■P is- Volgende week woensdagavond 11 no vember wordt er tussen 18.30 en 19.30 uur aandacht geschonken aan St. Maar ten. Tijdens de knutselmiddag ervoor zullen lampionnen worden gemaakt, die ’s avonds in de optocht zullen wor den meegevoerd. St. Maarten is een aloud volksgebruik/ jaarfeest met wortels die terugvoeren tot in de 5e eeuwen. Als jongen zag Martinus te Amiëns een halfblote bede laar. Zonder zich te bedenken sneed hij met een zwaard zijn mantel doormid den en gaf de helft aan de bedelaar. WADDINXVEEN - De kinderpostze- gelactie gaat volgende week woensdag 11 november de tweede ronde in. De kinderen komen weer langs de deur. Vanaf 11 november kan iedereen ze verwachten om de bestelde kinderpost zegels en kaarten af te leveren. Dan moet ook worden betaald. Gevraagd wordt om te betalen met girobetaal- WADDINXVEEN/AMSTERDAM - FilmNet, dat in Waddinxveen via ka naal 9 is te ontvangen, heeft nu in heel Nederland 65.000 abonnees. Dat zijn er 20.000 meer dan een jaar geleden. De abonnee-televisie moet de Zweedse on derneming in een paar jaar winst gaan opleveren. WADDINXVEEN - De Waddinxvener Hans Geel houdt volgende week woens dagavond 11 november in De Schaaps kooi aan de Nesse een dia-voordracht met muziek tijdens de avond van de her vormde ontmoetingskring De Open Cirkel. Begonnen wordt om acht uur. Onder het thema ”Van Oosten en Wes ten zullen zij komen” laat Hans Geel zien hoe christenen van nabij en ver hun beeld van Gods Koninkrijk beleven vanuit eenzelfde belijden. De Open Cirkel houdt ontmoetings- avonden met een Bijbelse boodschap. De avonden zijn vrij toegankelijk voor iedereen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se Passage-bewoner Rien Kloet expo seert op dit moment schilderijen en aquarellen in de openbare bibliotheek De Aarlezer in Ter Aar. De tentoonstelling is vrijdagavond offi cieel geopend door het Ter Aarse ge- Dat blijkt uit de groenkleurige folder van de Platform Organisaties van en voor Lichamelijk Gehandicapten Mid- den-Holland (POLG). De folder, die is aangeboden aan de Goudse wethouder mevrouw J. Gorter en de Middenhol- landse bestuurder mevrouw J. van met 86-18. Helaas moest Linda de V) es zwaar geblesseerd uitvallen. Heren-junioren trad verzwakt te( ;i Rowic aan. Met basisspeler Jasper' 1 Rijke en Alfred van Noort geblesseji rd op de bank en zonder de schutter M rc van Es begon Flyers aan het karwei l. XI snel werd duidelijk dat Flyers niet k;‘ loos was vooral doordat Ralph Scl ten in de eerste helft veel en zujjer scoorde (19). De jarige Sven Thijs speelde samen Rudo van Loo zeer zeker en gedejfei op| ;i naar een ruststand van 53-46 in t et voordeel van Flyers. De tweede 11 Ift gaf hetzelfde bëteld te zien. Nu scod ie Rudo van Loo er duchtig op los (22 p n) zodat Flyers uiteindelijk won met 1 1- 90, en dus een ronde verder is. Score: Rudo van Loo en Ralph Scqi WADDINXVEEN - In verband met zijn 40-jarig overheidsjubileum op woensdag 18 november heeft de on langs van Waddinxveen naar Boskoop verhuisde O. van Geffen, medewerker bij de dienst Openbare Werken en Be drijven, besloten met ingang van 1 de cember gebruik te maken van de VUT- regeling. Vanwege dit feit zal tijdens een bijeen komst op 18 november van de heer en mevrouw Van Geffen afscheid geno men worden. Aansluitend zal de heer en mevrouw Van Geffen een receptie worden aangeboden in de raadzaal van het gemeentehuis, welke om 16.30 uur zal aanvangen. De receptie is voor ie dereen toegankelijk. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Boskoops/Waddinxveense countrygroep Cool Breeze gaat het 10-jarig bestaan vieren. Dat ge beurt komende zaterdagavond om acht uur in De Rozenburcht in Bos koop. Voor dat jubileumfeest is geen kaart meer te krijgen. Er zijn al 350 bezoekers en daarmee is de zaal vol. Het tweede lustrum van Cool Breeze wordt luister bijgezet door optredens van de Amazing Stroop wafels, Martin ”B” en Ruud Her mans. we|k- sq an WADDINXVEEN - Dank zij de pro testants-christelijke Groen van Prin- sterschool aan de Tollenslaan telt de mi lieuorganisatie Greenpeace Nederland 59 Waddinxveense donateurs meer. Dat is het resultaat dat 20 leerlingen uit groep 8 van de basisschool behaalden, die vorige week op maandag en dinsdag hebben meegewerkt aan de landelijke actie ’’Scholieren maken schoon schip”. Zeshonderd Waddinxveners kregen van deze leerlingen een folder uitge reikt (al of niet met mondelinge toelich ting) waarin iets over het werk van Greenpeace verteld werd en die ook een machtiging bevatte voor een gift of donateurschap. Op woensdag 28 oktober werden de en veloppen weer opgehaald en konden de kinderen aan de telling beginnen. De donateurs brachten 927,- en aan giften kwam 756,- binnen, zodat het totale bedrag 1683,- werd. WADDINXVEEN - De vrijdag gehou- zodat de score langzamerhand den verkooptentoonstelling van het Waddinxveense Welfarewerk in het Anne Frank-centrum heeft 3.485,- op gebracht. In de loterij zijn prijzen gevallen op de nummers 12, 15, 42, 63, 77, 330, 332, 334, 348, 546, 552, 580, 810 en 816. De prijzen zijn af te halen op woensdag morgen van 9.30-11.00 uur in het Anne Frank-centrum, kaarten, eurocheques of bankcheques. Dat is handiger voor de kinderen. Het bespaart rekenwerk en problemen met wisselgeld. Na 11 november zijn de kinderpostze gels op alle postkantoren te koop. En op veel postkantoren is ook een uitgebrei de collectie kerst- en nieuwjaarskaarten te bewonderen. schoolbesturen en twee schoolteams van de nood een deugd wisten te ma ken, aldus voorzitter D. Lekx en secre taris B.R. Flohr van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor en voorzitter C. van der Hoog en secretaris H. Soeterik van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs. Rond de opening was een tweedaags programma opgezet. Na de officiële in gebruikname van vrijdag waren er za terdag allemaal kinderactiviteiten. Hierbij ging het om een fietspuzzel- tocht, fancy-fair, kinderoptredens en prijsuitreikingen. De meisjes en jon gens hebben zich volop vermaakt met poppenkast, film, goochelaar, schmin ken, limonade en koek, buttons maken, rad van avontuur, elektrisch spel, stok ken vangen, kamertje kopen, water spuiten en touwtrekken. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se toneelvereniging Toi-Toi en Maske rade doen mee met het Amateur Toneel Promotieplan, waarvan de Waddinx veense Trudy Stadhouders van de Van Mecklenburg Schwerinlaan secretares- se is. In het kader van het Amateur Toneel Promotieplan speelt Toi-Toi op 27 fe bruari volgend jaar het blijspel ”Ik wil Mjoessof spreken” van Valentin Kata- jef. Dat gebeurt in het Anne Frank-cen trum. De kaarten kosten 6,50. De toneelgroep Maskerade speelt op 12 maart 1988 de komische thriller ’’Ge sprek met Londen” van Wim Bischot. Dat gebeurt eveneens in het Anne Frank-centrum. De kaarten kosten 7,-. Nieuwkoop, bevat niet alleen vervoer- sadressen maar ook financiële regelin gen en adressen over aangepaste ver voersmogelijkheden in deze streek. Niet iedereen kan gebruik maken van het openbaar vervoer. Wie een handi cap heeft, is al gauw aangewezen op aanvullende vervoersmogelij kheden In de regio Midden-Holland, bestaande uit de gemeenten Bergambacht, Bode graven, Boskoop, Driebruggen, Gou da, Moerkapelle, Moordrecht, Neder- lek, Nieuwerkerk, Ouderkerk, Reeu- wijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinx veen, Woerden en Zevenhuizen, zijn veel bedrijven, die beschikken over een of meer aangepaste bussen. Zij rijden veelal tegen het geldende ta- xitarief. Naast deze bedrijven kent de regio Midden-Holland ook veel ver voer, wat door vrijwilligers wordt ged aan. Wie van aangepast vervoer gebruik wil maken kan aanvragen indienen voor de vergoeding ervan. De Waddinxvener die jonger is dan 65 jaar kan daarover informatie krijgen bij de Gemeenschap pelijke Medische Dienst in Leiden, tel. 071-350151. Zij die ouder dan 65 jaar zijn kunnen terecht bij de gemeentelij ke sociale dienst. bedelaar ging hij zich helemaal aan het werk voor de kerk wijden. Overal pro beerde hij goed te doen. Uit dit alles kwam voort dat de kinderen met hun lampionnen Idngs de huizen gaan onder het zingen van vaak hele ou de liedjes. Vroeger lag de nadruk op het bedelen bij de rijken, om wat extra’s op tafel te hebben bijv, fruit of koek. In deze tijd heeft het lopen met de lam pionnen een ander karakter gekregen. Het bedelen is geen noodzaak meer, al hoort het er wel bijHet is nu meer een gebaar, als beeld van het geven en ont vangen. Het is dan ook tegenwoordig een jaarlijks terugkomend feest voor kinderen tussen 4 en 12 jqar. Dagen van te voren wordt er geknutseld aan de lampionnen. De oudere kinderen lepe len bijv, een voederbiet of koolraap uit, maar het is ook mogelijk om op een an dere manier (bijv, van een oude schoe nendoos) een lampioen te maken. WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen - die in januari de ’’Nacht van Waddinxveen” wil spelen (inlich tingen via telefoonnummer 14717) - heeft de eerste competitieronde van 6 bridgeavonden weer achter de rug. Zestig paren, in vier groepen spelend, bestreden elkaar in 144 spellen. Nieuw dit seizoen is het viertallenbridge, waar bij op de clubavond een uitwisseling met spelers van andere clubs uit het dis trict Rotterdam plaatsvindt. Aan deze districtswedstrijden doen 296 bridgers mee, waarvan 24 uit de bridge club Waddinxveen. De uitslagen van de eerste competitier onde: Groep A: echtp. Verwoerd 55.99%, 2. echtp. Kuypers 55.77%, 3. echtp. Hoe- demaker 53.06%; Groep B: 1. mevr. Gerts/hr. Wekking 58.04% P, 2. hrn. Burger/v.d. Schelde 55.56% P, 3. hrn. Ebens/Venmans 55.20%; Groep C: 1. dms. Bangert/v. Mourik 57.68% P, 2. mevr. Venmans/hr. Cats 55.09% P, 3. echtp. Evers 54.16%; Groep D: dms. Postma/Spek 56.42% P, 2. hrn. Wannee/Bekker 55.31 P, 3. echtp, v. Zwieteren 52.91%. Opwoensdag 18 november organiseert Helder (kampioen van Nederland inj et vorige seizoen) en g Meindert van Veen de coach van dej Dit is het nieuwe tijdelijke buurtcentrum van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas aan de Zuidplaslaan bij de IJser manweg. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In deze maand $>- vember zijn er door Amnesty Internati onal weer vijf momenten gecreëetd waar geschreven kan worden voor Sc vrijlating van politieke gevangenen. Dit zijn de plaatsen en de tijden: Maandagmiddag 9 november vaiïaf T 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleylfn I 174, tel. 15376; maandagavond 9 ifo- j vember vanaf 20.00 uur bij Bep Tetle- roo, Klaverveld 9, tel. 16691; dinsdag middag 10 november vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Molenring 63, rel. 16229; woensdagavond 11 november van 20.00-21.00 uur bij Hannie Okkljs, Chopinlaan 26, tel. 16078 en maandag avond 16 november van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreef Ï9, tel. 10082. de bridgeclub Waddinxveen in samen werking met de Lions Club Waddinx veen een bridgecrive, waarbij de meer- tionale damesploeg. opbrengst ten goede komt aan de Stich- De meisjeS van Flyers verloren kansk os ting Kinderhulp Aktie Waddinxveen. - Inschrijving is nog mogelijk (tel. 14162 of 13005). WADDINXVEEN - Afgelopen einde moesten drie basketbalteams Waddinxveen Flyers een bekerwed strijd spelen. Vooraf speelden de meisjes-adspir n- ten van de basketbalverneiging een g e- de competitiewedstrijd tegen Das liiit Delft. Met Mireille Raephorst als to|>! coorster (24 punten) won Flyers ov£ tuigend met 64-23. 3f|ii- ie±n minder goed. Dames 1 moest het ojffie- men tegen het twee klassen hoger yie 51-66. Dames-junioren had het t Jg zwaarder getroffen, nl. Hoy uit E :n WADDINXVEEN - Geukes-Gouda, in Waddinxveen bereikbaar onder, telefoonnummer 12828, is het lokale vervoersbedrijf voor lichamelijk ge- WADDINXVEEN/GOUDA - Van middag - woensdag 4 november - heeft de protestants-christelijke Koningin Ju- lianaschool aan de Peter Zuidlaan mee gedaan in de finale van de door de Ra- bobanken in de kring Rijn en Gouwe georganiseerde zevende kwis voor ba sisscholen. De finalewedstrijden werden gehouden in de Goudse Schouwburg in Gouda, waar de presentatie in handen was van Judith Bosch en Dick Passchier. De Koningin Julianaschool behoorde tot de 18 scholen die uit de gehouden voorronde naar voren zijn gekomen. Een panel van 4 leerlingen en 1 leer kracht dingden in de Goudse Schouw burg naar prijzen die bestemd zijn voor het schooldocumentatiecentrum. Bongers, de hervormde predikant ds. A.A. van Houwelingen en pastoor C.J. v.d. Voort. Na de opening door de kin deren was er een open huis en een re ceptie. Met een - door bezuinigingen - weder om verlaagd bouwbudget is een school gebouw gerealiseerd, waarbij vooral ge bruik van nevenruimten werd gecombi neerd. Architectenbureau Stuurman- Partners uit Waddinxveen en bouwbe drijf Frans Vink Zn. uit Moordrecht wisten voortreffelijk vorm te geven aan de bouwplannen. Het schoolcomplex aan de Zuidplashof is een bijzonder complex, omdat twee Voor de officiële ingebruikname is een Nadat hij in een droom Jezus had ge- feestelijk programma opgesteld. Een zien, gekleed in de halve mantel van de onderdeel van dat programma is de be kendmaking van de naam van het tijde lijke buurtcentrum. Volgende week zaterdag zullen tussen 10.30-11.00 uur kinderen tot en met 12 j aar een ballon afhalen bij de porta cabi nes naast de Koningin Beatrix- en de Kardinaal Alfrinkschool. Om 11.30 uur zal de officiële opening met de onthulling van de naam van het gebouw en het oplaten van de ballonnen bij het oranje-witte gebouw beginnen. Alle wijkbewoners zijn tussen 14.00 en 16.00 uur welkom om het wijkgebouw te bezichtigen. Intussen worden er in het oranje-witte buurtcentrum van de Zuidplas allerlei activiteiten gehouden. Zo was er al sprake van een brooddeeg- avond, een textielverfavond en een knutselmiddag voor kinderen. WADDINXVEEN - Komende zater dag houdt de wijk- en speeltuinvereni ging Zonnig Zuid uit de St. VictorWjjk haar jaarlijkse dagje-uit. Dit jaar hoeft het bestuur gekozen voor een boot tocht. De bestemming van de boottocht hou den zij nog geheim, tot het moment van vertrek. De boot die zij gehuurd hebben is de grootste salonboot die Avifaun^op dat moment ter beschikking is. De kinderen van leden van de speeltuin vereniging hebben gratis toegang tof de boot. Dit geldt tot de leeftijd van* 16 jaar. De boot zal aanleggen en vertrek ken ter hoogte van de winkel van deïfa. Cammeraat. Het vertrek is vastgesteld op 11.00 Upr. De rondvaart duurt plm. 4 uur, zodat verwacht mag worden dat de boot Jbm plm. 15.00 uur weer zal aanleggenjbij genoemde winkel. Voor de allerkleinsten is er aan board teken- en kleurmateriaal. De kindeken zal ook één consumptie worden aange boden, echter een lunchpakket zuilen de ouders zelf moeten verzorgen. V&or kinderen van niet-leden is men genood zaakt om 5,- te vragen. Ook Martine Bijl vraagt de kinderpostzegels met een cheque te betalen. Alle ’gevangenen van deze maand’ hi ben één ding gemeen: ze worden al ja renlang vastgehouden. Doorgaans is weinig of niets bekend van hen. Heftis vaak moeilijk of onmogelijk voor fi :n om de buitenwereld op hun situatie <ip- merkzaam te maken. Ze dreigen verbe ten te worden. Langdurig in een cel zitten kan ernstige gevolgen hebben. Uit een onderzoek van de Raad van Europa blijkt dat d^ze venpark Coenecoop gevestigde Axis- gevangenen last krijgen van emotiontie aandrijvingen BV beschikt over fraai stoornissen, storingen in het vermogtn uitgevoerde documentatie over ZAE- denken en begrijpen, problenam wormwielreductoren. met het leggen van sociale contactenden Volgens Axis-directeur R.H. Visser is duidelijk verlies van realiteitszin. j_ r-?i__ __A_iDp Amnpctv-Qrhriifornpn Waddinx- veen doet een dringende oproep d^ze maand één of meerdere brieven «jte schrijven, zodat de langdurige gevan genschap van een aantal mensen bean- digd kan worden. Eén van hen is Napoleon Ortigoza. Hij zit al meer dan 24 jaar in een gevangenis in Paraguay. Hij is 55 jaar. Deze legpr- kapitein zat de meeste tijd in eenzaWie opsluiting. Zijn gezondheid is slecht, medische hulp krijgt hij niet. In de najaarsactie die 19 oktober «an start is gegaan vraagt de A.I. de vrijla ting van Napoleon Ortigoza en nog,17 andere gewetensgevangenen. Ook yil Amnesty opheldering over de ’’verdwij ning” van 16 vakbondsleden in Gu$e- mala. is- won Flyers °4rx De bekerwedstrijden van dames sj oren 1 en dames junioren 1 verlii tegen het twee klassen hoger spe lende US uit Amsterdam en verloor stoornissen, storingen in het vermo; begrijpen, problei m duidelijk verlies van realiteitszin, de nieuwe Duitse en Engelse catalogus Oe Amnesty-schrijfgroep Waddii een ”must”voor iedere constructeur. Erin zijn zeer veel technische gegevens op overzichtelijke wijze gerangschikt. ZAE levert een omvangrijk programma wormwielreductiekasten oplopend van een as-afstand van 40 mm tot 315 mm. In West-Duitsland is ZAE een toonaan gevende leverancier. Deze uiterst solide reductiekasten worden in alle takken van de industrie toegepast. Alle mogelijk denkbare uitvoeringen kunnen worden geleverd, terwijl kwali teit prevaleert boven het prijsniveau. i- L/ te

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 9