Installatie raadslid Zwevend” fietspad Goud voor Opening van rouwcentrum O. van Geffen Nieuwe plek bedrijven? w/ wA Kwart mille Pakketten Bonsai’s bij Albert Heijn Betere afstemming vakanties ANWB-cursus Pech Onderweg Open dagen Tuinbouwschool in Boskoop Ouderraad Jan Ligthart KLACHTEN BEZORGING S weelinckhof 31 Telefoon 18950 KLACHTEN? VOOR DONDER Waddinxveen F2 in de modder Vrijwilligers kunnen afhaken Orgelconcert Brugkerk in teken J. Zwart voor Polen voor sloop Passage 9 Vijf mille van gemeente voor Concordia Subsidie jeugdorkest c 99 Utrecht Waddinxveense Poort Gouda Coenecoopbrug Gouwe- Aquaduct Commissie i FT 'V' - Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 NOVEMBER 1987 1 de muziekvereniging Concordia, dat jonge muzikanten opleidt. (Foto: Archief). aantrad hebben twee gemeenteraadsle den al afgehaakt. Eerder vertrok PCW- raadslid G. van Ringelenstein. vereniging krijgt ook een opleidings taak. De uit de gemeentekas te halen vijfdui zend gulden zullen ten laste worden ge bracht van de post ’’Experimenten Wel zijnsbeleid”. Het ligt in de bedoeling voorts een fiet spad aan te leggen langs de Brugweg tussen de Middelburgseweg en het pand van architectenbureau Stuurman Part ners BV. Hiervoor heeft de provincie al BOSKOOP - De Christelijke Lagere Tuinbouwschool in Boskoop houdt vol- een subsidie van drie miljoen gulden toegezegd. De aanleg van een fietspad tussen de hefbrug en Stuurman Partners BV zal meer voeten in de aarde hebben. Daar- De koninklijke onderscheiding is de heer Van Geffen vanmiddag (woensdag 18 november) door burgemeester C.M. DAG 18.00 UUR BELLEN!!! voor is de medewerking van heel wat Brugweg-bewoners voor nodig, terwijl men daar nog zeer is gehecht aan de weg met de karakteristieke sloot en brugget jes. WADDINXVEEN - Komende zater dagavond om acht uur is er weer een or gelbespeling in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Dit keer niet door een bekende organist door de organisten van de Ned. Herv. Gemeente. Er worden werken gespeeld van J.S. Bach, Teleman, J. Zwart, R. van Ma- zijck, T. Bijlsma en anderen. De werken van Jan Zwart zijn o.a. Psalm 84 en 146 met aansluitend samen zang. Deze componist staat centraal de ze avond, dus een Jan Zwart herden king. De toegang is vrij aan ’t eind van de avond zal er een collecte voor het or gelfonds wordt gehouden. Met de aanlegkosten van het fietspad tussen de Bloemendaalseweg, waar een nieuw fietspad is aangelegd naar Reeu- wijk-Dorp, en de Middelburgseweg, is 640.000,- gemoeid. Van dit bedrag legt de provincie Zuid Holland 75 procent op tafel. WADDINXVEEN - Het langs de Zwarteweg in aanleg zijnde fietspad vordert. Er is gebruik gemaakt van een ’’zwevende” constructie, hetgeen bete kent dat het beton rust op een fundering van piepschuim. - Recreatieschap ’’Bospark”: mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries als plaats vervangster van de heer P.F.J. van Het jeugdorkest van WADDINXVEEN - In de raadscom missie voor welzijnszaken is de brief van het Landelijk Steunpunt Vrijwilligers werk inzake effecten van bezuinigingen in het sociaal-cultureel werk aan de or de geweest. De commissie sprak naar aanleiding van dit schrijven haar verontrusting uit over de conclusie dat vrijwilligers duidelijk te kennen hebben gegeven niet zonder beroepskrachten te kunnen of willen werken en dat tweederde van hen zegt te stoppen als deze ’’noodzakelijke voorziening” wegvalt. Zij beschouwt dit als een waarschuwing aan bestuurders, welke i door de wethouder drs. M. Kraaijestein werd gedeeld. van der Linden op de revers gespeld. De scheidende gemeente-ambtenaar vier de in de kring van zijn collega’s zijn af scheid en was het middelpunt van een daarop volgende receptie. De thans 56-jarige Van Geffen trad op 16 september 1966 in dienst bij de admi nistratie van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven van de gemeente Waddinxveen. Tot op heden was hij hier werkzaam als hoofd van het bureau registratuur. Voor zijn indiensttreding bij de ge meente Waddinxveen heeft de heer WADDINXVEEN - Tijdens de jaar lijkse ouderavond van de openbare Jan Ligthartschool aan de Sperwerhoek is de samenstelling van de ouderraad ge wijzigd. Aftredende leden waren mevr. J. v.d. Kaay en E. Risakotta. De voorzitter mevr. A. Jaakke bedankte hen voor alle werkzaamheden die ze voor de school gedaan hebben. Dit bedankje ging ver gezeld met een mooie ruiker bloemen. De nieuwgekozen leden zijn: mevr. D. Göddeke en mevr. M. van Spengen. De huidige samenstelling is dus volgt: de dames A. Jaakke (vorzitter), J. v.d. Laan (secretaris), T. Mathu (penning meester), H. Dunselman, A. Dijkhui zen, D. Göddeke, J. v. Meerveld, M. v. Spengen en C. Suykerbuyk. A WADDINXVEEN - Het F2 voetbalte am van Waddinxveen heeft met 1-11 ge wonnen van het Woerdense VEP. De wedstrijd was één modderballet. In het begin van de wedstrijd bleek al gauw dat Waddinxveen sterker was. Al na een minuut stonden ze voor door Je roen die, nadat de keeper de bal gestopt had, de bal erin schoot. Al gauw volg den er meer doelpunten en ging F 2 de rust met een 0-4 voorsprong in. Na de rust ging het doelpuntenfestijn verder door doelpunten van Jeroen en René. Ook VEP scoorde nog een keer. De uiteindelijke stand was een 1-11 overwinning voor Waddinxveen F2. raadslidmaatschap door het C.D.A.- fractielid D. Westerduin, heeft de C.D.A.-fractie een voorstel gedaan in zake de vertegenwoordiging van de le den van deze fractie in commissies. Op grond daarvan hebben B. en W. de vol gende week woensdagavond vergade- rendegemeenteraad voorgesteld in te stemmen met de volgende veranderin gen in de commissiebezetting: -lid commissie Welzijnszaken: de heer H.H. Heller (vacature D. Westerduin) - lid commissie voor Ruimtelijke Orde ning, Woningbouw en Bedrijfsterrei nen: de heer H.H. Heller (in plaats van de heer G. van den Berg) - lid commissie voor Openbare Werken, Bedrijven en Sportzaken: mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries (in plaats van de heer H.H. Heller) - lid commissie voor de Financiën: de heer G. van den Berg (vacature D. Wes terduin) - lid commissie voor Volksgezondheid en Milieuzaken: mevrouw W.S.J. Wa terreus-de Vries (in plaats van de heer J.A. Hielema), de heer K.A. Warmen hoven (per 1 januari 1988) (in plaats van mevrouw M.C. Wientjes-van der Vel den) - lid commissie voor Economische en Sociale Zaken: de heer J.A. Hielema (in plaats van de heer H.H. Heller) - commissie voor de Bezwaar- en Be roepschriften: de heer H.H. Heller als plaatsvervanger van de heer G. van den Berg (vacature D. Westerduin) - commissie voor Georganiseerd Over leg: mevrouw W.S.J. Waterreus- de Vries als plaatsvervangster van de heer G. van den Berg (vacature D. Wester duin) WADDINXVEEN - In de gemeenteraadsvergadering van volgende week woensdagavond zal mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries worden geïnstalleerd als raadslid voor het CDA. Zij volgt de plotseling vertrok ken christen-democraat D. Westerduin op. De gemeenteraad besloot al in zijn vorige vergadering tot toelating van het nieuwe vrouwelijk raad slid. WADDINXVEEN - De muziekvereni- ging Concordia krijgt van de gemeente Waddinxveen vijfduizend gulden ten behoeve van een nieuw op te richten i jeugdorkest. Dat is gebleken uit een mededeling van Met de komst van mevrouw Waterreus- de Vries beschikt de gemeenteraad over 4 vrouwen en 15 mannen. Sinds de hui dige gemeenteraad op 29 april vorig jaar Schie (vacature D. Westerduin) - Recrestieschap ’’Reeuwijkse Plassen e.o.”: mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries als plaatsvervangster van me vrouw A. Vermeij (vacature D. Wester duin). In verband met de opzegging van het Wil Waterreus Wil Waterreus-de Vries (44), woont sinds haar huwelijk in 1984 met haar ge zin op de Lindengaarde in Waddinx veen. Ze is circa 10 jaar actief in de poli tiek, eerst in de ARP, later het CDA. Haar belangstelling voor maatschappe lijke vraagstukken werd eerst gewekt door haar werk. In 1969 is ze als vrijgestelde bij het CNV gekomen als secretaris van de vrouwen bond van het CNV. Daarnaast kreeg ze de opdracht vorm te gaan geven aan een vrouwensecretariaat bij het CNV. Van af dat moment werd haar sociale en maatschappelijke betrokkenheid ge vormd en ook zoveel mogelijk in aktivi- teiten omgezet. Na haar vertrek bij het CNV heeft ze onder meer gewerkt als mentrix in het Utrechtse Diaconessehuis en bij kerke lijke bureau van de hervormde kerk. In haar vrije tijd was ze onder meer ouder ling van een Utrechtse wijkgemeente en secretaresse van de ARP te Utrecht, la ter van het CDA aldaar. De banden met de ARP-kiesvereniging in Waddinxveen dateren reeds van 1977 door deelname aan een werkgroep voor partij politieke discussie binnen de ARP die regelmatig in onze gemeente bij elkaar kwam wegens de vele Wad- dinxveense deelnemers. Sinds haar komst in Waddinxveen is zij dan ook ac tief binnen de plaatselijke CDA-afde- ling. Bovendien is ze lid van het dage lijks bestuur van de Waddinxveense Vrouwenraad en heeft ze ook zitting in het dagelijks bestuur van de gemeente- gende week donderdag 26 en vrijdag 27 lijke Commissie Werk. november voorlichtingsdagen voor leerlingen na de basisschool en hun ou ders. De school is een lagere agrarische school met vakrichtingen in boomteelt, bloementeelt en aanleg en onderhoud van tuinen. Bovendien zijn er nieuwe richtingen op de school als: plantenteelt en verzorging, dierenhouderij en ver werking van agrarische produkten. Het lager agrarisch onderwijs kent vele mogelijkheden voor het kiezen van een vervolgopleiding na het behalen van het diploma. Het behaalde diploma kan bo vendien op diverse nivo’s zijn samenge steld. Zo slaagde er het afgelopen jaar twee leerlingen met een volledig zogenoem de D-pakket. Dit is een vergelijkbaar diploma met dat van een MAVO. Hier mee wil gezegd worden, dat het Lager Agrarisch Onderwijs op een nivo staat, dat veelal onderschat wordt. WADDINXVEEN - De vakanties van diverse scholen moeten beter op elkaar worden afgestemd, zowel plaatselijk als regionaal. Die wens is tijdens de rondvraag van de raadscommissie voor onderwijs- en personeelszaken geuit. Dat is overigens al eerder gebeurd. Wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) beloofde aandacht te zullen besteden aan de opmerkingen over de vakantie regeling. De commissieleden zullen een volgende keer geinformeerd worden over de gang van zaken bij de totstand koming van het vakantierooster. WADDINXVEEN - In de raadzaal van het gemeentehuis heeft de Waddinx veense gemeente-ambtenaar O. van Geffen, die kortgeleden naar Boskoop is verhuisd, ter gelegenheid van zijn 40- jarig overheidsjubileum en vertrek we gens vervroegde uittreding de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt gekregen. WADDINXVEEN Met ingang van morgen - donderdag 19 november - zullen er gedurende enkele weken zo genaamde bonsai’s verkrijgbaar zijn in het bloemenwinkeltje van de Al- V bert Heijn supermarkt aan het Konin- gin Wilhelminaplein in Waddinxveen. ,Een speciale techniek van snoeien h°udt deze boompjes kunstmatig klein. Ze hebben het formaat van een gemiddelde plant en zitten in een speciale schaal. Toch is een bonsai wel degelijk een echte volwassen boom, die bij de juiste verzorging honderden jaren oud kan worden. Het kweken van bonsai’s geldt in Ja pan als een oeroud ambacht, dat door een betrekkelijk kleine groep kwekerijen wordt beoefend. De mini atuurboompjes worden van generatie op generatie doorgegeven. Buiten Ja pan groeit de belangstelling voor bon- sai’s. Tegenwoordig zijn er ook in ;Europa bedrijven die zich op het ■kweken toeleggen, zodat steeds beter ban de vraag naar de boompjes kan •worden voldaan. ï)e plantenliefhebber kan vanaf 19 november kiezen uit een olijfboom- pje, een ficus, een pitanga en een fis- tachia. Bij de plant wordt een specia le vloeibare bonsai-mest geleverd en .een handleiding voor de verzorging. GOUDA - Het ANWB-kantoor in Gouda gaat weer een cursus Pech On derweg houden. De kosten hiervan be dragen 90,- voor ANWB-leden en 110,- voor niet-leden. De ANWB-cursus, die al een kwart eeuw door de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond wordt gegeven, geeft in zicht in de techniek van de auto en leert de cursisten zelf storingen op te sporen en te verhelpen. Door de moderne technieken die in steeds meer auto’s wordt toegepast wordt het moeilijker om storingen zelf te verhelpen. De cursus is er op gericht om in deze gevallen grotere schade te voorkomen. In de afgelopen jaren volgden meer dan 180.000 cursisten, waaronder 50% vrouwen, deze cursus. Verspreid over het hele land worden in vier achtereen volgende weken lesavonden gegeven van ca. 2 1/2 uur. Ook dit jaar wordt de cursus in ca. 50 plaatsen gegeven. In Gouda op dinsdag 24 november, 1, 8 en 15 december. Het accent van de cursus ligt op het zelf- doen, met als doel de automobilist(e) handigheid bij te brengen met het tech nische gedeelte van de auto. Tijdens het onderricht wordt gebruik gemaakt van een auto, waar van tevoren storingen in zijn aangebracht. Het geheel staat on der leiding van instructeurs, Wegen wachten en Technochefs van de ANWB. Met behulp van tekeningen en een aan tal belangrijke onderdelen wordt aan dacht besteed aan o.a. ontsteking, brandstofsystemen, koeling enz terwijl ook het starten onder verschillende weersomstandigheden wordt behan deld. Iedere cursist ontvangt een cur susboek dat ook na afloop zijn nut be wijst. De ervaring heeft namelijk ge leerd dat mensen die met pech kwamen te staan, een groot aantal storingen zelf heeft kunnen verhelpen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij ANWB-kaitoor Gouda, telefoon 01820-24444. WADDINXVEEN - Voor de laatste maal dit jaar wordt volgende week don derdag 26 november ’s avonds van 7.30 tot 9.30 uur gelegenheid gegeven voor het inleveren van pakketten ten behoe ve van familieleden en/of behoeftige mensen in Polen. De pakketten worden dan voor Kerst mis nog thuisbezorgd bij de Polen. De kosten bedragen 7,50 per pakket en 2,90 per te verzenden kg. Het te verzenden materiaal moet ver pakt zijn in een stevige doos, met daar omheen een stevig touw. Indien nodig kan de familie A. Both, Lindengaarde 7, waar de pakketten moeten worden verontrusting ingeleverd, een adres geven van behoef- tfge pojen om die met Kerst te verras sen. Van Geffen gewerkt in dienst van Rijks Belastingen, ten kantore van de ontvanger der directe belastingen té Wageningen, en bij de administrtaie van de dienst Gemeentewerken te Ca- pelle aan den Ussel. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden is de heer Van Geffen van 1972 tot 1980 actief gewest als oudelring van de Ker-f keraad van de Hervormde Immanuël- kerkgemeente in Waddinxveen. Voorts was hij sedert 1 november 1968 admini strateur van de vrijwillige brandweer te Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voor de sloop van het woonhuis Passage 9, de voormalige pastorie van de Gereformeerde Kerk, willen B. en W. van de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad 25.000,- hebben. Van dit bedrag worden ook de kosten voor aanpassing van het nu vrijgeko men terrein betaald. Het krediet voor sloop en terreinaanpassing komt ten las te van de exploitatie van het bestem mingsplan Stationsstraat. Andere door de gemeenteraad goed te keuren begrotingswijzigingen zijn: kre diet van 20.000,- ten behoeve van be oordeling onderdeel installaties en energetische aspecten ingediende plan nen renovatie zwembaden ten laste van fonds zwembaden; restitutie teveel be taalde bijdrage 24.418,98 in verband met afrekening Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden-Hol- land en Rijnstreek over 1986 ten gunste van egalisatiefonds afvalstoffenheffing; krediet 5.000,- ten behoeve van aan sluiting tijdelijk woonwagencentrum Sniepweg op aardgasnet; krediet 56.000,- ten behoeve van aankoop woonwagen. PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein in de raadscommissie voor welzijnsza ken. De subsidie is eenmalig en gebeurt op verzoek van Concordia. Het jeug dorkest van de Waddinxveense muziek- Sociaal Cultureel WADDINXVEEN - Het aan de Alber- Vries zal zaterdag 12 december in ge- Spengen en C. Suykerbuyk. dingk Thijmlaan neergezette rouwcen- bruik worden genomen. De officiële Deze nieuwe ploeg is erg enthousiast en’ trum van uitvaartverzorger C.H. de openingsplechtigheid is ’s morgens om hoopt er een succesvol jaar van te ma- elf uur. ken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 15