Verjaardags concert van Dia-avond voor ouderen reparatie. s I Aan elke woning is 33 mille vertimmerd Greep in de kassa Ronaat Schade aan uw auto vereist deskundige Groot-onderhoud 34 woningen aan de leplaan In het AF-centrum Thema-avond Vergunning voor verkoop op straat Open avond koffiebar en cursus Vrouwenraad Waddinxveen Bingo-avond Extra geld bestemmings plannen POLITIENIEUWS WADDINXVEEN VOORLICHTINGSDAGEN Werkzaamheden Applaus Bezoekers Evenementen Voor iedereen Cursus Voorlichting Politie-auto weligil I M. MOS arrma Èfocwd GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Bovenlicht zetraam r Pagina 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 NOVEMBER 1987 Loco-burgemeester P. F.J. van Schie op bezoek in één van de gerenoveerde woningen aan de leplaan. Hij spreekt Lager agrarisch onderwijs met vakrichtingen: boomteelt - bloementeelt - aanleg en onderhoud van tuinen. Verbreding van het onderwijs door nieuwe richtingen: plantenteelt en verzorging - dierenhouderij en verwerking van agrarische produkten. Telefonische inlichtingen worden u graag gegeven door dhr. N. van Naarden (dir.) telefoon 01727 - 3456 aanwezigen, dat ze volkomen verdien den. De twee doen in juni volgend jaar hun solo-eindexamen op het Amster damse Sweelinckconservatorium waar Bernadette Wijdeveld les krijgt van Edward Witsenburg en Judith Glasbeek van Koos Verheul. en wensen over de werkzaamheden kunnen uitspreken. Ook tijdens de uit voering was er regelmatig overleg met de huurders. ie Chr. lagere tuinbouwschool, zijde 105, 2771 EV Boskoop, tel. 01727 - 3456. Tot de groot-onderhoudswerkzaamhe- den behoorden: Het vernieuwen van de rioleringen, zowel binnen als buiten. Bernadette en Judith eindigden dit sfeervolle koffieconcert met een schert send Scherzando van Ph. Gaubert. Het goed op elkaar ingespeelde duo kreeg te bezoeken op: donderdag 26 november van 9.00-16.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur vrijdag 27 november van 9.00 - 16.00 uur WADDINXVEEN - In de Remonstrantse Kerk aan zondagmiddag een koffieconcert gegeven door Ber (harp) en Judith Glasbeek (dwarsfluit). Met dit cone dinxveense Hanny Glasbeek van de Prinses Irenestra; dag, ’’omdat het helemaal niet tegenvalt over de vijfti gedaan. De bij Ronaat Als afwisseling van het winterprogram- ma wordt nu een dia-avond aangebo den. Frieda en Gerard Roelfsema heb ben een dia-serie gemaakt getiteld ”Een reis door het blauw”. De serie laat beelden zien van een tocht met het zeiljacht ’’Compaen” over de Middellandse Zee. In 14 maanden heb ben zij 6 verschillende landen in drie continenten bezocht. In het voorjaar van 1985 vertrokken zij uit Alicante in Spanje en voeren vervolgens langs Sar dinië, Bizerte in Tunesië en Pantelleria op Sicilië waar in Selinunte de tempel van Zeus werd bezocht, gebouwd in 450 voor Christus en één van de drie best be waard gebleven Griekse tempels. Van Sicilië werd gevaren naar het Griekse eiland Kephalenia en via de zuidelijke route onder de Peloponnesos door naar de Egeïsche zee. Het eind doel van de reis was Turkije. De over wintering vond plaats op het eiland Cy prus. Het gehele programma zit vol ver rassingen en de beelden zijn schitte rend. Er worden beelden vertoond die weinig mensen nog hebben gezien. Leeftijd heeft niets met muziek te ma ken. Het bereiken van een bepaalde leeftijd kan wel eens aanleiding zijn om muziek te maken. Zo dacht Hanny Glasbeek er tenminste over. Ze heeft er vrede mee dat ze vorig jaar een halve eeuw oud werd en het heeft zelfs nog zijn plezierige kanten ook. Eén van die plezierige kanten is mis schien wel dat er dan meer tijd beschik baar komt om naar muziek te luisteren. zen als opening een van L. Vinei, bestaai dansen in dezelfde toonsoort. Judith so leerde in een syrinx van Claude Debus sy, waarin duidelijk hoorbaar was de treurende geliefde. WADDINXVEEN - De groot-onderhoudswerkzaamheden, het treffen van isolatiemaatregelen en het aanbrengen van woningverbeteringen aan 34 woningen aan de leplaan zijn zaterdagmorgen door de woningbouw vereniging SSW feestelijk afgesloten. Dat gebeurde met een bijeenkomst in café Sport aan de Kerkstraat en met een rondgang langs de woningen aan de leplaan 7-33 en 4-42. WADDINXVEEN - Volgende week maandagavond 23 november om acht uur houdt de culturele commissie van de Stichting Dienstverlening^ scentrum Waddinxveen in het Anne Frank-centrum weer een avond voor alle ouderen en mensen met een handicap in Waddinxveen. In café Sport kon voorzitter H.G. van den Dool van de woningbouwvereni ging Samen Sociale Woningbouw een groot aantal genodigden verwelkomen. Onder hen loco-burgemeester P.F.J. van Schie en wethouder K.W.Th. van Soest van Volkshuisvesting, leden van de gemeenteraad, architekten- en inge- nieursburo Treffers en Polgar uit Wad dinxveen, aannemingsbedrijf Boog- aerdt Schmidt B.V. uit Stolwijk en vele bewoners van de betreffende wo ningen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. en voor-, achter- en bergingsdeuren. Het vernieuwen van de vensterbanken. Het vervangen van dakbedekkingen van schuren, plm. 600 pannen van de woningdaken en het vervangen van da kramen, goten en hemelwaterafvoeren. Het schilderen van het buitenwerk en de vervangen delen binnen. Het aan brengen van een electravoorziening ten behoeve van een wasautomaat, Waar nodig het vervangen van keukens en het sanitair (WC-potten, stortbakken, dou- che-afvoeren, douchekranen), aardlei- dingen, bel- en electra-installaties en gasleidingen. Tot aan de huurders vrijblijvend aange boden woningverbeteringen behoor den: Het aanbrengen van dubbele be glazing. Het moderniseren van de dou cheruimte en de toiletten (waaronder een nieuwe betegeling van de wanden). Het aanbrengen van aansluitingen voor een wasautomaat in de doucheruimten. Het plaatsen van grote dakvensters op de zolders van de eengezins- en etage- woningen. Het vervangen van de zacht- boardplafonds. Het aanbrengen van verlichting in de schuren van de eenge zinswoningen. WADDINXVEEN - De hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse houdt komende vrijdagavond een open avond. Er is dan geen vast programma, maar er is dan een muziekboek, een boeken hoek, een bijbelstudiehoek en een zanghoek. In de koffiebar kunnen ook boeken en platen worden gekocht. Voor het eerst is er een hele grote muurkrant te zien. Met de bijbelstudie wordt om half ne gen begonnen. De koffiebar is gratis toegankelijk vanaf kwart voor acht. Aan de leplaan zijn 34 huurwoningen van de woningbouwvereniging SSW fors onder handen genomen. (Foto: Woningbouwvereniging SSW). I WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen houdt vol gende week donderdagavond 26 no vember om acht uur een thema-avond over het onderwerp algemeen maat schappelijk werk en heeft alvast aan- gekondigd begin 1988 een cursus be- stuurstechnische training te willen hou den. een idyllisch meer zaten, de libelle zagen en hoorde Op de harp vindt men een geneet arse naal voor zingende torens, dat duidelijk hoorbaar was in de suite voor harp opus Hanny Glasbeek, die veel van muziek 83 van B. britten, een reeks gestyleerde houdt, kwam op het idee haar (verlate) verjaardag met vrienden en kennissen te vieren door middel van een koffie concert. C. Huygenslaan: Eveneens hier toe gang via geforceerde achterdeur. Hier nam men wat geld en sieraden mee. - - daar met de bewoners, terwijl op de achtergrond de raadsleden H.H. Heller (CDA) en mevrouw M.C. Wientjes- van der Velden (WD) meeluisteren. (Foto: Sjaak Nooteboom). via het bovenlicht. De wegdraaibare raamuitzetter, die meestal wordt toe gepast is onvoldoende bestand tegen inbraakgeweld; aan de sluitzijde zou ook een afsluitbare grendel aanwezig bovenlicht open moeten zijn. Aan de scharnierzijde kunnen dieven klauwen of inbraakwerende scharnie ren worden aangebracht. Een meta len spijl aan de binnenzijde van het raam kan ook zeer goed werken. Overigens, wanneer men het boven licht kan laten vervangen door een aluminium schuif-/ventilatierooster, vreemd zijn wat sieraden, verdient dat zeker de aandacht, aldus het groepsbureau van de rijkspolitie, waar voldoende foldermateriaal aan- Dat dit gewaardeerd werd bleek uit de ruim 80 bezoekers die zich zondag 12 uur verzamelden in de prachtige Rem onstrantse Kerk aan de Zuidkade. Ber nadette Wijdeveld en Judith Glasbeek, terecht een staand warm applaus van de twee sudentes aan het Sweelinck Con servatorium te Amsterdam, hebben op harp en dwarsfluit in deze sfeervolle kerk het concert verzorgd. Een harp, één van de oudste muziekin strumenten, is een getokkeld snaarin strument. In orkesten wordt het als me lodisch instrument helaas weinig ge bruikt. Dit schitterende instrument ech ter kan aan de cantilene van stem of in strument door omspelende akkoorden stuwing geven en een bepaalde sfeer op roepen, hetgeen duidelijk bleek uit het samenspel van harp en dwarsfluit. De dwarsfluit met zijn mechanisme van kleppen en hefboompjes heeft een week en glanzend timbre. De registers hebben elke een eigen nuance, waarvan componisten graag gebruik maken. Er is vrij veel muziek geschreven voor harp en fluit. Bernadette en Judith ko- WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft vergunningen verleend voor de ver koop van bloemen, kaas en kerst bomen. Aan Bloemenhandel P. van Gils BV is vergunning verleend voor de ver koop van kerstbomen in de periode 8 t/m 24 december 1987 op het Kon. Wilhelminaplein. Aan de heer A. Anker te Bodegraven is vergunning verleend voor de ver koop van kaas op woensdagochtend op de standplaats op het Kon. Wil helminaplein. Aan de heer L. Overes te Alphen aan den Rijn is vergunning verleend tot het venten met snijbloemen op alle zaterdagen in 1988. Aan de Vogelvereniging “de Vogel vrienden” is toestemming verleend tot het houden van een vogeltentoon- stelling op 26, 27 en 28 november 1987 in Het Trefpunt aan de Stati onsstraat. Aan de Ned. Herv. Vrouwenkring “Maria Martha” was toestemming verleend tot het houden van een ver koping op 30 en 31 oktober 1987 in wijkgebouw “De Hoeksteen”. Aan de Pluimvee- en Konijnenfok kersvereniging “Nieuw Leven” was toestemming verleend tot het houden van een tentoonstelling op 5, 6 en 7 november 1987 in het Trefpunt aan de Stationsstraat. Aan Buurtcentrum “de Boog” was vergunning verleend om op 31 okto ber 1987 een creativiteitsmarkt te or ganiseren. eerstvolgende 25 jaar moeten deze wo ningen, onvoorziene onstandigheden daargelaten, er weer tegen kunnen. Na deze toelichting van de voorzitter be dankte één van de oudste bewoners, de heer H. Vink, namens alle bewoners het bestuur van de S.S.W. en de aannemer voor alles wat er tot stand was gebracht en voor de die morgen door alle huur ders ontvangen plant, uitgereikt door het bestuur van de S.S.W. en de aanne mer. Hierna gingen de genodigden ter plaat se het resultaat van de uitgevoerde werkzaamheden bezichtigen. Tijdens deze bezichtiging werden door het be stuur en de medewerkers van S.S.W. nog diverse vragen beantwoord. Terug gekeerd in café ’’Sport” verbleven de genodigden nog geruime tijd bij elkaar om in een gezellige sfeer na te praten over de voltooide groot-onderhouds werkzaamheden WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan wordt vrijdagavond 20 november om negen uur weer een bingo-avond gehou den. Er zijn op deze avond fraaie prijzen te verdienen. Er worden acht ronden ge speeld. De deelnamekosten bedragen tien gulden. De spelleiding is in handen van Bart van Wichen. Zoals al eerder vermeld zijn deze avon den toegankelijk voor ouderen van 60 jaar en ouder en alle mindervaliden, maar ook degenen die jonger zijn dan 60, maar om wat voor reden ook van het arbeidsproces zijn uitgesloten zijn welk om. De culturele avonden verheugen zich in een goede belangstelling. Steeds meer wordt bekend dat deze avonden voor al le ouderen zijn, ongeacht waar ze hier wonen. Sommigen zullen misschien zeggen, dat zij niet weten hoe in het Anne Frank- centrum te komen. Ook dit probleem is opgelost, want wanneer tijdig nummer 15555 wordt gebeld, wordt er voor ver voer gezorgd en wordt men thuis afge haald en na afloop weer naar huis terug gebracht. Tijdens de voorstellingen wordt in de zaal niet gerookt. De commissie heeft hiertoe besloten, om alle mensen in de gelegenheid te stellen de avonden bij te wonen. Roken kan tijdens de pauze in de nevenruimte. Secretaris J.F. van der Klauw, Oltmansstraat 12, tel. 13642 is graag bereid alle inlichtingen te ver strekken over de avonden en de pro gramma’s. De thema-avond van volgende week donderdagavond wordt gehouden in het Vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan. Over het algemeen maat schappelijk werk zal worden gesproken door mevrouw Corrie Claessen, maat schappelijk werkster van de Vereniging Maatschappelijk Dienstverleningscen* trum Zuidplas, die ook een vestiging in Waddinxveen heeft. De onderwerpen die aan de orde zullen komen zijn drempelvrees door onbe kendheid, wanneer ga je naar een maat schappelijk werker(ster) en hoe erg moet je situatie zijn dat je door de huis arts wordt verwezen. Tijdens deze avond is ruime gelegen heid om vragen te stellen over de inlei ding of over zaken welke betrekking hebben op maatschappelijk werk. Iede re geïnteresseerde Waddinxveense vrouw wordt hierbij van harte uitgeno digd. De Stichting Vrouwenraad Waddinx veen organiseert begin 1988 de cursus ’’bestuurstechnische training”. Het doel van deze cursus is vrouwen voor té bereiden op allerlei bestuursfuncties in allerlei organisaties door met name meer inzicht te geven in hun bestuurlij ke taak en de drempel te verlagen voor vrouwen die best graag een bestuurs functie of deeltaak in een bestuur zou den willen vervullen. Het programma van de cursus wordt aangepast aan de behoeften, vragen en belangstelling van de deelneemsters. De onderwerpen, notuleren, organisa tie van vergaderingen, bestuurstaken van voorzitter, secretaris en penning meester zijn het meest gevraagd maar kunnen per cursus nog worden uitge breid. De cursus wordt gegeven door me vrouw Anneke van Aken-Taanman en zal worden gehouden op 5 maandag avonden, te weten 4, 11, 18, 25 januari en 1 februari 1988 in De Vlieger. De kosten zijn f 25,- voor de avondeh. Men kan zich opgeven bij Wil Water- reus-de Vries, Lindengaarde 1, tel. 17851. U'r^7 hoe verder... na de basisschool Een ’’brede” opleiding biedt mogelijkheden voor een goede beroepskeuze. Ouders van leerlingen uit groep 8 van de basisschool en de basisscholen worden uit genodigd onze WADDINXVEEN De gemeente raad is volgende week woensdag avond door B. en W. gevraagd geld op tafel te leggen ter voorbereiding en ter uitvoering van enkele bestem mingsplannen voor het bouwen en woohrijpmaken. Het gaat hier om aanvullende kre dieten van f. 700.000,- voor het bedrijvenpark Coenecoop, om f. 200.000,- voor het Dorpstraatgebied en f. 100.000,- voor de bestem mingsplannen Zuidkade 2 en 3. Voor Coenecoop is eigenlijk f. 1.550.000,- nodig, maar omdat er nog f. 850.000,- aan kredieten be schikbaar is, is er zeven ton extra nodig. Met dit geld zijn en worden bestellingen gedaan, zijn er asfalte- ringswerkzaamheden nodig en moet de noordelijke ontsluitingsweg wor den aangelegd. In het Dorpstraatgebied gaat het on der meer om het egaliseren van diver se kavels en wat sloopwerk. In Zuid kade 2 en 3 is er sprake van gedeel telijk asfalteren en rondom woonrijp- maken van de Maarten Schouten straat. uit die plaats vernielden de achter- licht-units, de linker zijruiten, een ruitenwisser en de plakletters en er werden enkele krassen op de auto braakpogingen, aangebracht. Uit de auto werden ontvreemd de an tenne, 2 handlampen en een spiegel en werd de complete dakset (zwaai- lampen en stopbak) gedemonteerd en meegenomen. Enkele uren later wist de politie twee 23-jarige knapen uit Moerkapelle aan De SSW. - voorzitter deelde mee dat de 34 woningen in Bomenwijk voor groot- onderhoud in aanmerking kwamen om dat zij ouder waren dan 25 jaar en daardoor voor rijkssubsidie in aanmer king kwamen. Ter gelegenheid van een groot-onderhoudsbeurt worden vaak tegelijk andere maatregelen getroffen, zoals geluids- en/of warmte-isolatie en woningverbeteringen De huurders worden bij zo een ingrij pende aanpak van hun woningen nauw betrokken. Zij hadden daartoe een compleet informatieboekje ontvangen Waar nodig het herstellen van de gevels en op de voorlichtingsbijeenkomst op en het vervangen van de schoorstenen. 17 februari 1987 hebben zij hun mening Het opknappen van de loggia’s, waarbij tevens nieuwe hekken werden aange bracht. Het verbeteren van de rookgas afvoerkanalen en de ventilatiekanalen van het toilet, de keuken en de douche ruimte, welke werden voorzien van een IC mechanische dakventilator (dit laatste alleen in de etagewoningen). Waar no- De groot-onderhoudswerkzaamheden dig het vervangen van de gevelkozijnen vroegen een totaalbedrag van 1.055.000,Het rijk verleende hier voor een subsidie van 301.000,zo dat de kosten voor de S.S.W. 754.000,bedroegen. De huurders be talen voor deze werkzaamheden dan ook geen huurverhoging. De door de huurders gekozen woning verbeteringen vergden een bedrag van 71.000,Voor de isolatiemaatregelen geeft het rijk een subsidie van 15.700,De overige woningverbete- ringskosten resulteerden in een huur- toeslag, welke varieerde voor de ver schillende wonigen van 4,tot 38,50. Alles bijeengenomen betekenden deze werkzaamheden een gemiddelde inves tering per woning van 33.120,De werden op diverse plaatsen terugge vonden. Ze hadden de vernielingen en diefstal gepleegd na een bezoek aan een bar. Beide knapen hebben Herculespad: bekend. was een het winkelcentrum “de Passage” f. 310,-- aan moedelijk is door een onbevoegde een greep in de kassa gedaan. De Waddinxveense politie verzoekt diegenen, die vrijdag Lij L iets hebben gekocht en met een cheque hebben betaald, met hen WADDINXVEEN Vrijdag 13 november is uit de kassa van Ro naat Schoenmode in het winkelcentrum “de Passage” f. 310, aan geld en voor f. 575,10 aan giro- en bankcheques weggenomen. Ver- :g< :kt diegenen, die vrijdag contact op te nemen (tel. 13688). Zondagnacht is in Moerkapelle een Volvo-auto van de Waddinxveense IdiejS tUlien rijkspolitie vernield. Twee inwoners Evenals in de afgelopen weken, werd ook de laatste dagen weer ongewenst bezoek gebracht aan diverse wonin gen. In vele gevallen bleef het bij in- doch op bepaalde adressen kwam men binnen en kon men zijn slag slaan. Minervalaan: Aan de achterzijde werd het bovenlicht gebroken. Het raam werd geopend. Men is niet in de woning geweest, zodat aangenomen kan worden, dat men is gestoord. Heemraadweg: Bovenlicht aan de te houden. Alle ontvreemde goederen achterzijde werd geforceerd. Hier door werd in de woning geklommen. Uit een kast werd een setje girobe taalkaarten en giropas ontvreemd. Plaats binnenkomst bovenlicht boven een uit- aan de achterzijde. Enkele sieraden worden vermist. De laatste tijd wordt veel ingebroken Jan Luijkenstraat: Via bovenlicht was men binnengekomen. Er w£s een grote wanorde aangericht. Niet precies wat er vermist wordt. Beethovenlaan: Getracht werd het te breken. Hier kwam men de woning niet binnen. Wingerd: Terwijl de bewoners op vakantie waren, werd gepoogd een balkondeur open te breken. Het raam bleek defect te zijn. Mogelijk is men in de poging gestoord. Bilderdijklaan: Via de achterdeur kwam men de woning binnen. Ont- Lil - waarover we L

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 9