Vier bussen scholieren naar ballet O 1 G. Molenaar schaatst in Chioriploeg VOOR DE NIEUWE PEUGEOT405 GAAT U *yNAAR BOONSTOPPEL b.v. De Tijstermannen eervol onderscheiden 5W gr. |en- JE f f65y Thema-avond over incest in de Vlieger KERSTSHOW MOONS Overzicht W’veense verkeers- Theo den Boon in Belgische galerij Fietser (80) overleden Boonstoppel blij met ’’auto van het jaar” ’’Mitsubishi Sports Drivers of the Year 1987” ongevallen boonstoppel b.v. l| I 65- 150 Kat, Drie stukken i Topduo Criteria Motorsport Pagina 11 WOENSDAG 2 DECEMBER 1987 ,c ,r JL Kees en Mieke Tijsterman zijn uitgeroepen tot de ’’Mitsubishi Sports Drivers of the Year 1987”Links op de foto V directeur K. Tanaka van Mitsubishi Europa. (Foto: Sabel en Daniels). i B Al' WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Het aan de Tweede Bloksweg wo nende rally-echtpaar Kees en Mieke Tijsterman is door Mitsubishi Mo tors Corporation uitgeroepen tot ’’Mitsubishi Sports Drivers of the year 1987”. In het Concertgebouw te Amsterdam werd aan de Pajerorijders, in aanwezighjeid van alle Nederlandse dealers tijdens een speciale bijeen komst, een zilveren plaquette overhandigd. WADDINXVEEN - De aan de G. van Dort Kroonweg wonende Wad dinxveense marathonschaatser Gerrit Molenaar maakt deel uit van de nieuwe Chiori-marathonschaatsploeg. Sponsor hiervan is het door de Waddinxvener Jan van Hoof geleide IJsselsteinse bedrijf Jeantex BV, dat fabrikant en importeur is van de vrijetijdskleding Chiori. WADDINXVEEN - Meer dan 210 leerlingen van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg, de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan en de rooms-katholieke Don Bosco-MAVO in Boskoop hebben vorige week donderdag drie bal letten van het Nederlands Dans Theater gezien. GOED EN GOEDKOOP IN VLEES(WAREN) IEPLAAN 81-83 WADDINXVEEN ST16738 h salades 3 stokjes saté 1.95 1 zzz^zzzzzz. u l I—1 Uw Peugeot-Talbot dealer voor Waddinxveen e.o. I I I I I I I I I I I I I I De Waddinxveense marathonschaatser Gerrit Molenaar van de G. Dort Kroonweg. (Foto: Chiori). De driedaagse van Ankeveen resulteer de in een 12e plaats. De blonde Wad- dinxvener, die in het dagelijks leven di recteur is van een glazenwassers- en schoonmaakbedrijf, gaat zich dit sei zoen in de Spaanse Pyreneën op de ra cefiets voorbereiden en hoopt, dat hij als lid van de nieuwe Chioriploeg weer klinkende successen zal behalen. Kees Tijsterman wordt verder omschre ven als een technisch begaafde monteur en rallyrijder en zijn vrouwe Mieke Tijsterman-van Nielen als een fantasti sche navigatrice. Beiden hebben ze een groot respect, maar dat is wederzijds, voor DAF-vrachtwagenchauffer Jan de Rooy uit Son, een nurkse en onverzette- lijke man, die met name in het begin ei genlijk een ’’nare man” vond. WOENSDAGMIDDAG 9 DECEMBER EXTRA AANBIEDING ’’Gezocht, lieve vader en moeder” is een film van Sarah Marijnissen en Agna Rudolph. Het is de eerste lange documentaire, waarin Ne derlandse vrouwen zelf getuigen over hun incestervaringen. de in terviews met twee vrouwen geven een zo compleet mogelijk inzicht in de blijvende beschadigingen die zij hebben opgelopen. 1.10 1.38 1.29 rijven valt. Het is de ervaring van het meegenomen worden in de zeggings kracht van kunst. Nu net de Waddinxveense Kunstweek voorbij is, en een toch wel ambitieus ini tiatief stilzwijgend verklonken is, toont dit leerlingenbezoek aan het Neder lands Dans Theater aan, dat er een gro te doelgroep voor kunst is in het voort gezet onderwijs. Een doelgroep die in de eerste plaats bereikt kan worden waar zij het meest te vinden is, namelijk in de scholen. ’’Mocht er in de toekomst weer een Oranjelaan 21 Waddinxveen Tel. 01828-12344 Showroom Juliana van Stolberglaan. Op het programma stonden drie stuk ken van zeer uiteenlopende aard. De eerste twee stukken ademden een zeer bijzondere sfeer uit. Muziek vol klank kleur en verandering werd aanschouwe lijk gemaakt door een fascinerend spel van bewegingsvormen. Deze twee stukken met voor velen to taal onbekende muziek vormden een bijzondere entree in de wereld van de moderne dans voor de leerlingen. Het derde stuk van de avond was een com positie van Igor Strawinsky, l’Histoire du soldat. In dit stuk, dat een gedicht met muziek is, werden vele scenes van het verhaal van de soldaat in strijd met de duivel op een aanschouwelijke en verrassende wijze uitgebeeld. Decors van kleur-diepte en opkomende mistnevels in diepblauwe lichtschake- ringen vormden de achtergrond voor dit ballet. Hierbij werd veelvuldig gebruik gemaakt van alle mogelijkheden van het theater, zoals de luiken in de vloer. De avond, die voor de meeste leerlin gen het eerste bezoek aan een groot the ater betekende, heeft hen meegevoerd WH d 5 7.95 6.95 5.75 4.75 C&J0.95 i ai 3 fV nol Volgens de organiserende werk groep staan er geregeld berichten in de krant over incest: nieuwe ge vallen, veroordelingen en rappor ten over de hulpverlening. Incest is een begrip, dat steeds meer be spreekbaar wordt, mede dank zij de Vrouwenbeweging. r 500 gr. oesters 500 gr. schnitzels 500 gr. tartaar 500 gr. nasivlees 500 gr. biefstuk Oer-elementen uit de natuur vormen de basis van Theo den Boon’s werk. Hij schildert escapische doeken van ge droomde en ongeschonden werelden in impressionistische tinten. Het onzicht bare krijgt, tegenstrijdig genoeg, gestal te. een tiende plaats te behalen was ook al gesignaleerd door De Telegraaf-ver- slaggever Berry Zandscholten, die het ’’vriendelijk echtpaartje uit Nederland” (in Parijs-Dakar 1986 12e en in 1987 42e) opzocht tijdens een training in de Belgische Ardennen. 8e in de eindrangschikking. Eén van de eerste natuurijsmarathons in Vught, ”De ijzeren Man”, een wed strijd over 100 km, werd door hem ge wonnen. Tijdens de wereldcupwedstrij- den in Heerenveen werd hij 10e. De balletten werden opgevoerd in het nieuwe theater aan het Haagse Spui, waar zich onder de bezoekers ook WVC-minister mr. drs. E.C. Brinkman bleek te vinden. De Waddinxveense en Boskoopse scholieren maakten een praatje met hem en vroegen de be windsman om zijn handtekening. De leerlingen waren in vier bussen naar Den Haag gegaan. De balletvoorstel ling was een initiatief van muziekdocent F.G. Evelein van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum, die daarvoor samenwerkte met het Neder lands Dans Theater. Volgens hem toont het enthousiasme waarmee deze grote groep leerlingen de balletavond bezocht het belang van dit soort evenementen aan. Minister Brinkman zei tegen de Waddinxveense en Boskoopse meisjes en jongens dat hij dit soort avonden graag door veel meer scholen bezocht zag worden. Heel kilo mag. varkenslappen 5.90 Heel kilo rundergehakt 8.90 Vrieel kilo bieflappen f Gourmet- of fondue-schotel Heel kilo 15.95 200 gr. runderbiefstuk 200 gr. varkensbiefstuk 200 gr. kipfilet 200 gr. gekruide tartaar 8 slavinkjes WADDINXVEEN/DEN HAAG - Op initiatief van het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft dezer dagen ook de gemeente Waddinxveen de ongevallen cijfers over hun gebied, uitgesplits naar de hoofdoorzaken van de verkeerson veiligheid, toegestuurd gekregen. Dit gebeurde in het kader van de ”Ac- tie-25%”, het stimuleringsplan van minster drs. N. Smit-Kroes dat het aan tal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met 25% wil verminderen. Het overzicht is door de Dienst Ver keersongevallenregistratie (VOR) te Heerlen, een onderdeel van het minis- ”We willen nu bij de eerste tien in het algemeen klassement finishen”, zegt Kees Tijsterman, die in 1985 de zwaar ste rally ter wereld en na drie moorden de weken uitreed zonder enige ervaring in een oude Mercedes, die al 100.000 ki lometer op de klok had. In De Telegraaf wordt het ’’Echtpaar Tijsterman” omschreven als een ge- vreesd topduo in Parijs-Dakar en als twee Nederlandse ’’woestijnratten”, H die ondanks alle spanningen in de rally, W alle emoties, teleurstellingen en vreug den toch bij elkaar zijn gebleven. WADDINXVEEN - Schilderijen van de Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon hangen tot en met zaterdag 13 december in galerij Athena aan de Ho- geweg in het Belgische Menen. De galerij is donderdag, vrijdag en za terdag van 14.30-19.00 uur geopend en zondags doorlopend van 10.30-19.00 uur. De toegang is vrij Werk van Theo den Boon is ook per manent opgenomen in de selectie van de Belgische galerij Athena. De Wad dinxvener gaat zeer subjectief te werk en is ook intuitief. Niets in zijn werk is definitief. BOSKOOP - Het aan het Rijneveld in Boskoop gevestigde tuincentrum- boomkwekerij Moons houdt op vijf da gen deze maand (5, 9, 16, 18 en 19 de cember) een kerstshow, die toonaange vend genoemd mag worden voor de nieuwste kerstkleuren en decoraties. Alle kleuren zoals rose, mint, bor deauxrood, wit, parelmoer, rood, geel, blauw, zwart, zilver en goud zijn smaak vol tot een geheel verweven. Dinerta fels zijn gedekt in allerlei stijlen en kleu- VOOR DE BOTERHAM 100 gr. gebr. gehakt 100 gr. ontbijtspek 100 gr. lever 500 gr. boerenmetworst 4.95 roemde DAF-vrachtwagenchauffeur uit Son, uitviel door een stel defecte wiellagers. Wij hebben hem toen gehol pen. We zijn met hem meegereden tot Tammanrasset, de zuidelijkste stad in de Algerijnse Sahara. Mieke en ik zei den toen: Dat gaan we ook doen”. ”Ik heb een tweedehands Mercedes ge kocht en die helemaal gesloopt, gepre pareerd en weer opnieuw opgebouwd. Inmiddels hadden we een goede band gekregen met Jan de Rooy. Toen we hem geholpen hadden destijds, was hij zo fanatiek, zo bezeten, dat hij zonder zelfs maar te bedanken in zijn truck sprong en er als een haas vandoor ging. Achteraf hebben we daar smakelijk om moeten lachen. Waddinxveense Kunstweek georgani seerd worden, dan ligt er voor de orga nisatoren een groot en nog nauwelijks ontgonnen terrein in het onderwijs. Mits op de juiste wijze gepresenteerd bestaat hier een klankbord voor nieuwe kunstzinnige activiteiten. Via de leerlin gen werkt dit dan weer door naar de ou ders en kennissen, zodat uiteindelijk een grote groep mensen bereikt kan worden”, aldus muziekdocent F.G. Evelein. Gerrit Molenaar, bij de Elfstedentocht in 1985 30e en in 1986 17e, beleefde hét ^afgelopen jaar het meest succesvolle seizoen uit zijn carrière. Naast een ver dienstelijke 34e plaats in het Aegon- klassement schitterde hij dit jaar vooral op het Nederlandse kampioenschap in Eernewoude. Hij was de initiatiefne mer in de beslissende ontsnapping en werd op dit kampioenschap uiteindelijk ■12e. -Tot verassing van iedereen herhaalde Gerrit Molenaar zijn prestatie tijdens het Nederlandse kampioenschap in de ■’’ijstempel” van Heereveen. Daar werd hij na een ware slachting in het peleton WADDINXVEEN/GOUDA - In Gou da is op de algemene begraafplaats IJs- selhof ter aarde besteld de aan de Goud- seweg in Gouda gewoond hebbende Frederik Comelis Donk. De 80-jarige Gouwenaar overleed aan zijn verwondingen die hij als fietser op de Coenecoopbrug over de Gouwe had opgelopen bij een botsing met een bromfietser. Hij viel daarbij van zijn fiets en sloeg met zijn hoofd op een ste nen rand. De bromfietser kwam uit Hazerswoude en is 16 jaar. Criteria bij de beoordeling zijn veilig heid, comfort, prestaties, technische vernieuwingen, concurrerende prijzen en het begrip ’’waar voor z’n geld”. De 405 is de achtste auto en, na de 504 in 1969, de tweede Peugeot die deze ereti tel kreeg. De 405 is een model van de ’’nieuwe ge neratie” Peugeots, van het geheel ver jongde gamma, dat Automobiles Peu geot sinds 1983 opbouwt. Het begon met de 205, twe jaar later gevolgd door de 309. Met deze 405 is Peugeot weer duidelijk aanwezig in het marktsegment dat past bij haar traditie en imago, het M2-segment. Op 18 juni 1987 in Frankrijk gelan ceerd, is de 405 nu al in vrijwel alle Europese landen leverbaar (uitgezon derd Spanje, Groot-Brittannië en Ier land, waar hij binnen afzienbare tijd zal worden geïntroduceerd). WADDINXVEEN - Bij het Waddinx veense automobielbedrijf Boonstoppel BV aan de Oranjelaan is met plezier kennisgenomen van de verkiezing tot ’’Auto van het Jaar” van de Peugeot 405. De verkiezing gebeurde, zoals elk jaar en dat al 25 jaar lang, door een onafhan kelijke jury van Europese autojourna- listen. De Waddinxveense Peugeot-de- aler spreekt van de hoogste onderschei ding op automobielgebied. De Peugeot 405 won met een puntento taal van 464, met een voorsprong van niet minder dan 212 punten op zijn naaste concurrent. Nooit tevoren scoor de een winnend model zo hoog. En nooit was het verschil tussen 1 en 2 zo groot: 49 van de 57 juryleden brachten een voorkeurstem uit op de 405 en nog eens 5 verkozen hem ex-aequo. Elk ju rylid kon een maximaal aantal van 10 punten per auto toekennen. Het gemid delde cijfer dat de 405 behaalde was 8,1 OPENINGSTIJDEN: DINSDAG T/M VRIJDAG: 18.00 UUR ZATERDAG: 16.00 UUR «KOOPAVOND GEOPEND «'S AAAANDAGS GESLOTEN ”Wij hadden in 1983 echt nog weinig over van de Parijs-Dakar-rally gehoord. Ik had daarvoor alleen motorsport ged aan. Crossen in de 50 cc- en later in de 250 cc-klasse. Ook heb ik me nog eens een blauwe maandag met autocrossen bemoeid, maar daar ben ik snel mee op gehouden, nadat ik binnen enkele mi nuten al doodleuk een sloot in werd ge ramd. In 1983 besloten we met een stel vrienden een vakantiereis naar noord west-Afrika te maken. En daar zagen we toen de rally voorbijkomen. Dat was het jaar waarin Jan de Rooy, de be- Deze film zal centraal staan op een thema-avond over incest. Gast spreeksters en begeleidsters van deze avond zullen zijn Jannie van Heerbeek en Wil van Zijtsel. Beide vrouwen zijn werkzaam in de hulp verlening van incest slachtoffers en hebben ook zitting in het goed functionerend samenwerkingsver band van hulpverlenende instanties met betrekking tot incest. WADDINXVEEN - De Werk groep Vrouwenemancipatie Wad dinxveen houdt op dinsdagavond 8 december om acht uur in het vrou wenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan een thema-avond over incest. De avond is alleen toegan kelijk voor vrouwen. Op het pro gramma staan een filmvertoning en een discussie. dens de laatste twee Parijs-Dakar ral ly’s. Kees en Mieke, die hun voorbereidin gen voor de rally Parijs-Dakar in janu ari 1988 voor deze gelegenheid hadden onderbroken, beschouwen de onder scheiding als een extra stimulans voor de komende deelname in januari. Met een Mitsubishi Pajero 2,6 L Turbo in de helmenaangepaste snelhedenaanpak prototyp-klasse zullen ze trachten bij de --j-- eerste tien in januari te eindigen. Deelname van Kees en Mieke Tijster man aan de 10e rally Parijs-Dakar wordt mogelijk gemaakt door het Mit subishi Dealer Team Holland, Uniga- rant Verzekeringen, Koni, Bridgesto ne, Wintershall en Helly Hansen. Het streven van het Waddinxveense ral- ly-tweetal om in Noord- en West-Afrika Heel kilo gehakt h.o.h. 5.90\X Heel kilo mag spek lappen 5.9O\A Heel kilo mag. varkens rollade 9.90 Heel kilo mag. runderlappen 12.90 14.90 ren, bomen zijn heel verschillend opge tuigd. Het is een show waar men onge dwongen rond kan kijken en allerlei ideeën op kan doen. Een hoek van het tuincentrum is inge ruimd voor de ”stro-kunstenaars” Ans Oosterbaan, die daar een expositie heeft ingericht van kerst-strofiguren maar ook van allerlei andere stro- ’’kunstwerken”. Ans Oosterbaan zal verschillende malen aanwezig zijn om haar kunstwerken toe te lichten. Cordon Bleu p st. 1.95 Diverse paté's en 100 gr. grillworst 1.09 Slaatje pst. 1.15 Namens de directie van Mitsubishi Mo tors Japan, prees K. Tanaka, directeur van Mitsubishi Europa, het sportieve terie van Verkeer en Waterstaat, aan al- echtpaar voor hun inzet en prestaties tij- le vaste afnemers van de VOR-uitgaven toegezonden. Andere gemeenten krij gen hun overzicht bij een persoonlijk bezoek door VOR-medewerkers. De verstrekte informatie bevat ongeval lenoverzichten, gerangschikt naar de speerpunten waarop het Meerjarenplan Verkeersveiligheid zich richt. Het gaat hier om: alcohol, gordels en - - --- VAM J MA A A VA AA VW A A CM in iéts dat met geen woorden te ofnsch- van onveilige situaties en de verkeers onveiligheid van ouderen en jongeren. Met deze actie hoopt Verkeer en Wa terstaat de Nederlandse gemeenten een nuttig instrument te leveren om de Ver keersonveiligheid doelgericht aan te pakken. Een en ander is onderdeel van de door de minister aan de gemeenten beloofde hulp in het kader van het Stimulerings plan ”Actie-25%”, waarvan het succes overigens groter is dan verwacht werd. Op het ogenblik hebben al 635 van de 714 Nederlandse gemeenten zich voor deelname aangemeld. van

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11