Lovende woorden voor Roskam centrum reparatie. Tweede prijs voor chef-kok Amnesty met fakkels bij NS-stations optreden van de SSW Schade aan uw auto vereist deskundige Woningbouwvereniging redt winkelcentrum Gouden Hert Trofee Goedgekeurd Op donderdag 10 december Sinterklaas trok loten in St. Victorwijk Uitbreiding hervormde Eben Haëzerschool FILM IN KOFFIEBAR Platen van Sinterklaas bij RTW-radio o KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Gelijk Jury NAAR VOOR EEN GOED BOEK J boekhandel y veldwijk b.v. Passage «Waddinxveen Tel 01828-12620 Jföcwö GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 DECEMBER 1987 In de winkels in de Dorpstraat, Waddinxveens oudste winkelcentrum was het zaterdag een komen en gaan van kinderen die er hun daar vrijdag neergezette schoen gevuld met speelgoed en lekkers kwamen ophalen. De jongelui In Dorpstraat-winkels 750 schoenen y blijft in Brug 1 gingen in de winkel van Wielaard-voor-de-fiets op de foto. (Foto’s: Sjaak Noteboom). Met het oog op Sint Nicolaas kon den de jongelui daar vrijdag hun schoen komen zetten en zaterdag weer ophalen. In alle schoenen had Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de besluiten wat gedaan. Bij het ophalen van hun schoen werden de meisjes en jongens ver rast door de korte aanwezigheid van Sint Nicolaas en de blijvende Hij maakte met een rollade van groene lasagne gevuld met een farce van cant harellen en een haasfilet met een saus van preiselbeeren het op één na beste wildrecept. De Utrechter J. van Zuid- am (parkrestaurant Juliana) ging hem met wildzwijnmedaillons met gegla ceerde vruchten voor. De tweede prijs kreeg Gouwenaar Ge rard Schalkwijk vorige week maandag in het Golden Tulip Barbizon Centre te Amsterdam. Het was voor de derde keer dat deze culinaire wedstrijd op het gebied van wild werd georganiseerd door de firma Ruig uit Oostzaan. Het accent van het evenement lag dit jaar op het zoveel mogelijk naturel be reiden van de wildgerechten. Om de cu linaire kwaliteiten van de deelnemers beter naar voren te laten komen is voor het eerst gewerkt met een drietal menu- klaAen, te weten, Grand Cuisine; menu bestemd voor instellingskoks, Bourge ois; populair menu bestemd voor deel nemers uit de horeca en als derde, me- nuklasse Exquise; luxe menu eveneens bedoeld voor de horeca. In Gerard Schalkwijk’s menuklasse Bourgeois was het niveau van de deel nemers aanzienlijk. Bij een aantal fina listen maakte de jury enkele kantteke ningen, maar de kwaliteit, hygiëne en werkwijze was over het algemeen goed tot zeer goed. legenheid stelde hun schoen te zet ten. Winkeliersvoorzitter Jan Heems kerk is bijzonder tevreden over de grote belangstelling voor dit initi atief. Wellicht zal het volgend jaar worden herhaald. WADDINXVEEN - Er blijken maar liefst 750 meisjes en jongens hun schoen te hebben gezet in één van de 17 winkels van het winkel centrum Dorpstraat. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas, die zaterdag 21 november bij de Nesse vaste voet op Waddinxveen- se bodem zette, is komende zater dagmorgen te gast van de lokale omroep RTW. De Spaanse kindervriend zal mee doen in het programma van Hans van den Hoek tussen twee en drie uur. In dat praat- en plaatuur wordt ook de muziekkeus van de Goed heiligman gedraaid. In dit veertiendaagse RTW-pro- gramma, waar iedereen zich trou wens voor op kan geven die contact opneemt met de RTW (postbus 330, tel. 10379), stelt Hans van den Hoek vragen die iedereen ooit wel eens aan de enige echte Sinterklaas zou willen vragen. Maar ook minder voor de hand lig- gende onderwerpen komen aan bod, zoals de danslessen van Sin terklaas, het eeuwige misverstand omtrent de hulpsinterklazen en de voorliefde van de Goedheiligman voor popmuziek uit de jaren ’60 van deze eeuw. Ook had hij geen moeite met Sin- terklaas-cabaret in deze uitzen ding. Te horen zijn een quasi-intel- lectuele lezing van Godfried Bo mans over de dagindeling van Sint Nicolaas en Majoor Kees (Paul van Vliet) over Sinterklahaas. WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Chef-kok Gerard Schalkwijk van restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg heeft in de menuklasse Bourgeois van de nationale culinaire wedstrijd om de Gouden Hert Trofee 1987 de tweede prijs behaald. van het jaar aan Waddinxveen toegewe zen woningbouwcontingenten verloren zouden gaan (bouwuitstel was namelijk niet vanwege het provinciaal bestuur van Zuid-Holland te verwachten) ver scheen de woningbouwvereniging SSW op het toneel om de realisering van de centrumvoorziening niet in gevaar te brengen. Tevens alle loten op .27 eindigend ge ven recht op een prijsje. De prijzen kunnen afgehaald worden bij de voor zitter C.P. Boer, Neptunuspad 14. WADDINXVEEN - Aan het Otto-erf in Waddinxveen wordt een vrije sector- koopwoning met praktijkruimte ge bouwd. Opdrachtgever is A. ’t Hart te Waddinxveen. Het ontwerp van Danbo House BV te ’t Zand, die het werk ook uitvoert. 'In de Zuidplas in Waddinxveen worden 50 woningwetwoningen gebouwd. Dat gebeurt in opdracht van woningbouw vereniging Waddinxveen. Het ontwerp is van architectenbureau Stuurman Partners BV te Waddinxveen. Het pro ject wordt uitgevoerd door bouwbedrijf F. Vink en Z. BV te Moordrecht. WADDINXVEEN - Bij Konink lijk Besluit is bepaald dat de sme derij van Roskam in het Brugcen- trum kan blijven. De door het ge meentebestuur op die plek gedach te woningbouw gaat niet door. De gemeente, eerst onder aanvoering van burgemeester mr. A.G. Smallen- broek en later van burgemeester C.IM. van der Linden, is jarenlang in strijd ge wikkeld geweest met de heer E.J. Ros kam om zijn bedrijf weg te krijgen. WADDINXVEEN - Met een kleine informatieve tentoonstelling over de verklaring van de mensenrechten en de werkwijze van Amnesty Internati onal in de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan zal de plaatselijke werkgroep van Amnesty de Dag van de Rechten van de Mens (donderdag 10 december) niet ongemerkt voorbij laten gaan. De SSW, in 1985 ontstaan door samen- vraagd omdat Schuitema Vastgoed BV als opdrachtgever van het winkel- eh wooncentrum er niet in was geslaagd een belegger voor dit project te vinden. Om te voorkomen dat de tot het einde voeging van de rooms-katholieke wo ningbouwvereniging St. Joseph en de christelijke woningbouwvereniging Ons Begin, was door B. en W. daartoe ge- WADDINXVEEN - Veel goede woorden waren er vorige week woens dagavond in de gemeenteraad te beluisteren over de woningbouwvereni ging SSW, die op het laatste moment bereid bleek de exploitatie van het in het hart van de woonwijk Zuidplas te bouwen buurtwinkelcentrum op zich te nemen. Dat is niet gelukt omdat de hoogste rechtsinstantie in ons land heeft uitge maakt dat het gemeentebestuur niet aannemelijk heeft kunnen maken dat dit kleinschalige bedrijf niet zou passen in de bestaande en nieuwe woonbebou wing in het Brugcentrum. Met die Haagse visie is de heer Roskoam in het gelijk gesteld. B. en W die in de loop der jaren al be hoorlijk aan de uiteindelijke vormge ving van het Brugcentrum hebben moe ten sleutelen door het achterwege blij ven van saneringssubsidies, het verzet van betrokken bewoners en veranderde inzichten, hebben de vorige week woensdagavond vergaderende gemeen teraad meegedeeld zich nader te bera den op het Koninklijk Besluit met be trekking tot het Brugcentrum. De consequenties van dit besluit zullen nog aan de orde worden gesteld in de raadscommissie voor ruimtelijke orde ning, woningbouw en bedrijfsterreinen, die wordt voorgezeten door burgemees ter C.M. van der Linden. aanwezigheid van zeventien Zwar te Pieten. Het was voor de eerste maal dat de winkeliersvereniging Dorpstraat de Waddinxveense jeugd in de ge- De gemeenteraad werkte daar op voor stel van het college van B. en W. in snel tempo aan mee door zich garant te ver klaren voor een door de SSW af te slui ten geldlening van 12,1 miljoen gulden. Voor dat geld zullen geen 62 maar 64 huurwoningen worden gebouwd en ko men er op de begane grond zes winkel- eenheden. De gemeentegarantie is noodzakelijk omdat de woningen in de premiehuur-profit worden gebouwd en daarvoor stelt de rijksoverheid zich niet meer garant. Omdat de gemeente nauwelijks of geen risico denkt te lopen in de exploitatie van de winkeleenheden, gelet op de vrij beperkte opzet van het winkelcentrum in verhouding tot de omvang van de woonwijk Zuidplas, schaarden ook de gemeenteraadsleden zich achter het voorstel om de woningbouwvereniging SSW de gevraagde garantie van de af te sluiten geldleningen te verlenen. De lovende woorden van de raadsleden waren er niet alleen voor de SSW, maar ook voor het-college van B. en W. dat voortvarend had gewerkt. Het was ten slotte een hele domper dat Schuitema Vastgoed BV tegen de afspraken in niet met een belegger kwam opdagen, nood zakelijk voor het laten doorgaan van het winkel- en wooncentrum. De afspraak dat de woningbouwvemeiging SSW als ’’geldschieter” zou gaan optreden werd in vijf dagen gemaakt. Donderdag 10 december is het 39 jaar geleden dat de algemene vergadering van de Verenigde Naties de universele verklaring van de mensenrechten heeft goedgekeurd. De-Dag van de Rechten van de Mens valt in de week van maan dag 7 tot en met zaterdag 12 december als de kleine informatieve tentoonstel ling wordt gehouden. In de openbare bibliotheek zal ook een bestellijst liggen om kaarten van Jan en In de vakjury zaten de heer J.N. van Eeden, chefkok in restaurant de Stoe- phout in Wassenaar, de heer C.P.A. Versteeg, meesterkok en voorzitter van de Nederlandse Club van Koks, NCK en de heer A.P.C. Smit, meesterkok, docent aan de Middelbare Horeca- school in Heerlen en voorzitter van de vakjury. De heer J. Weiman, chefkok Slot Zeist, nam de jurytaak van de heer Versteeg over tijdens het finalekoken. De prijsuitreiking was dit jaar een groots wildfestijn. Een tiental leden van J de Koninklijke Nederlandse Jagers WADDINXVEEN - Zaterdag was Sint Nicolaas in de Dorpstraat, waar kinde ren hun schoen in de winkels mochten zetten, speelde er in het winkelcentrum de Passage een Zwarte Pieten-orkest, maakte de Goedheiligman een rondtoer met de Cormula’s in de woonwijk Zuid plas en was de Spaanse kindervriend ook in de St. Victorwijk. In de St. Victorwijk is het weer Sint Ni colaas en zijn gevolg van maar liefst 8 Zwarte Pieten welgezind geweest. Het was voor Sint en zijn Pieten een waar genoegen om gdurende enkele uren in Zuid te mogen vertoeven. Omdat deze buurt zoveel loten gekocht had ten bate van het welslagen van zijn intocht daar, was het voor Sint en zijn gevolg een waar genoegen om de trek king te verrichten van deze loterij De Sint heeft in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat de trekkingslijst gedep oneerd. Maar voor diegene, die niet in de gelegenheid zijn om even te gaan kij ken in het Weekblad voor Waddinx veen zo vriendelijk om voor de gelukki ge winnaars de winnende lotnummers te publiceren. Vereniging vormden met hun rode te nue en verschillende jachthoorns letter lijk en figuurlijk de rode draad van de avond. Na afloop konden de gasten ge nieten van de vele wildspecialiteiten die bij diverse buffetten waren te verkrij gen. De gewijzigde opzet van de Gou den Hert Trofee 1987 werd door alle be trokkenen zeer positief ervaren. De grote belangstelling voor dit evenement bewees hiermee weer dat de interesse voor wildspecialiteiten zich nog steeds uitbreidt. Hier volgen ze: 0032, 0050, 0056, 0103, 0111, 0121, 0181, 0186, 0280, 0337, 0408, 0445, 0556, 0562, 0570, 0616, 0648, 0664, 0669, 0731, 0736, 0741, 0744, 0753, 0825, 0914, 0917, 0918, 1021, 1104, 1215, 1216, 1232, 1333, 1339, 1441, 1448, 1458, 1469, 1506, 1526, 1562, 1576, 1629, 1647, 1648, 1817, 1823, 2001, 2053, 2061, 2066, 2078, 2100, 2147, 2203, 2334, 2393, 2442, 2461, 2477, 2479, 2498, 2527, 2559, 2604, 2608. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Co Groenewegen te bestellen. Donder dag 10 december van 16.15-18.30 uur zal weer de jaarlijkse fakkelwacht bij de beide stations gehouden worden. In het kader van de fonds- en ledenwerfactie die Amnesty International momenteel voert, worden folders uitgedeeld. Want Amnesty International heeft voor haar werk veel geld nodig. Amnesty International, die vorige week woensdagavond voor de gemeenteraad een tweede schrijfavond hield, houdt deze maand een vijftal schrijfmomen- ten op woensdagavond 9 december van 20.00-21.00 uur bij Hannie Okkes (Chopinlaan 26, tel. 16078), maandag- Eben HaëzerSCnOOl De hervormde Eben Haezerschool aan de Jan Dorrekenskade-Oost wordt uit gebreid. Dat gebeurt in opdracht van de Vereniging tot stichting en instandhou ding van N.H. Chr. Scholen te Wad dinxveen. Het ontwerp is van architectenbureau Ir. Pal Stripkovits te Rijswijk. Laagste inschrijver is Rehorst Bouw BV te Wad dinxveen met een bedrag van 585.000,-. Op één na laagste was Bouw bedrijf Van Erp BV te Zoetermeer met ƒ603.000,-. Rechts chef-kok Gerard Schalkwijk van ’t Baarsje, die bij de culinaire wedstrijd om de Gouden Hert Trofee de tweede prijs wist te behalen. Foto: Sabel en Daniels). middag 14 december vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff (Peuleyen 174, tel. 15376), maandagavond 14 december vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo (Kla verveld 9, tel. 16691), dinsdagmiddag 15 december vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg (Molenring 63, tel. 16229) en op maandagavond 21 december van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot (Kievitdreef 19, tel. 10082). Geschreven kan worden voor Leonid Litvinenko, lid van de Pinksterzending in de Oekraïne (Rusland), die een ge vangenisstraf en interne verbanning van 13 jaar uitzit. Lance Seera Muwanga, mensenrechtenactivist, die sinds febru ari ’87 zonder aanklacht of vorm van proces in Oeganda vastgehouden wordt en Vincent Cheng, secretaris van het Comité voor Vrede en Gerechtigheid WADDINXVEEN van het Aartsbisdom in Singapore, die met 5 andere personen sinds mei van dit volgende Waddinxveense j aar zonder vorm van proces wordt vast- goedgekeurd gehouden. -verkoop van perceel grond op het be drijfsterrein Coenecoop aan Axis-Hol ding BV, Waddinxveen. -wijzigingen van de gemeentebegroting 1987 in verband met structurele en een malige posten voorjaarsnota. -krediet ten behoeve van bouw- en woonrijpmaken van diverse bestem mingsplannen. WADDINXVEEN - In de hervormde -krediet aanvullende werken, koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse -uitbreiding en vernieuwing auto’s ten wordt komende vrijdagavond 4 decem- behoeve van de plantsoenendienst, ber de film ’’The Healing” vertoond. -diverse voorzieningen Wamaarplant- Met de filmvertoning wordt om half ne- soen, renovatie beplantingen. gen begonnen, terwijl de gratis toegan- -bouwrijpmaken Zuidplas, Coenecoop, kelijke koffiebar al om acht uur open is. Zuidkade 1, Zuidkade 2 en 3.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13