GEMEENTE WADDINX VEEN Rouwcentrum Brandalarm Onderweg Elf abri’s met reclame ’’Gouwehof’ Nissan-dealer Krediet Wielklem als proef bij bushaltes Van den Berg overgenomen door Auto Baas Jr. POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Gratis Grondverkoop Aanrijdingen SPREEKUREN Onder invloed Vonnis betekend Overtredingen EXPOSITIE IN DE RAADZAAL Ongeval VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN HINDERWET VOLKSGEZONDHEID VERGADERINGEN BO UWVER G UNNINGEN Diefstal TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Bouw n. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagmorgen omstreeks kwart over elf werd brandalarm geslagen aan de Onderweg. Het bleek een schoorsteenbrandje te zijn. De afvoerpijp bleek vanaf de eerste vloer iets te zijn verschoven. Hierdoor was de brand ontstaan tussen de vloer en het plafond van de begane grond. De brandweer had de zaak snel onder con trole. Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 DECEMBER 1987 01820-16066 010-362244 Koekoekdreef27 Otweg 3 de Akker 55 Staringlaan 21 Otto-erf27 Herbarenerf 19 Dorpstraat 27 Om de bouw van het rouwcentrum mo gelijk te maken nam de Waddinxveen- geboórtejaar kinderen 1984 (le halfjaar) 1979 (le halfjaar) 1984 (2e halfjaar) 1979 (2e halfjaar 1977 (meisjes) 1979 (2e halfjaar) 1984 (2e halfjaar) 1979 (le halfjaar) 1984 (le halfjaar) Coenecoop J an Willem Frisoweg Heuvelhof 6 Kerkweg-Oost 161 Coenecoop Otto-erf25 Machtelderf3 Wijk Zuidplas 1980, 16e uitwerking De abri’s worden zonder kosten voor de gemeente geplaatst. Door een overeen komst tussen NV Verenigd Streekver voer Westnederland en NV Alrecon uit Bunnik plaatst Alrecon overal in Ne derland gratis wachthuisjes in ruil voor de reclamerechten op deze abri’s. Wad- dinxveen heeft van deze mogelijkheid dankbaar gebruik gemaakt. Waddinxveen, 2 december 1987. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. de burgemeester, Van der Linden. 14433 14433 soort inenting DTP DTP BMR BMR Rubella DTP DTP BMR BMR Maandag 23 november: Bij het verlaten van rijksweg A 12 bemerkte een be stuurder een naast hem rijdende auto te Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 4 december 1987 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 4 december 1987 van 10.00- 12.00 uur. Afgelopen week werden twee automo bilisten onder invloed van alcohol ach ter het stuur van hun voertuigen aange troffen. De promillages van het alcohol gehalte van de 42-jarige Waddinxvener en de 48-jarige Hagenaar bedroegen re spectievelijk 2.12 en 2.16. Deze hoge promillages waren aanlei ding voor de Waddinxveense rijkspoli tie te vorderen, dat een onderzoek naar de geschiktheid voor het besturen van motorvoertuigen door deze twee be stuurders wordt ingesteld. Op maandag 23 november werd bij een verkeerscontrole een 23-jarige Hage naar aangetroffen, die stond gesigna leerd voor een openstaande geldboete. Na betaling van 110,- kon de man zijn weg vervolgen. De afgelopen week werden door de rijkspolitie bij enkele kleinere verkeers controles diverse overtredingen gecon stateerd. Verkeersdeelnemers werden bekeurd terzake technische gebreken aan auto’s (2 keer). Zes fietsers negeer den het rode verkeerslicht en 11 fietsers en bromfietsers negeerden het verplicht fietspad. In verband met het niet voeren van de verlichting werden 17 (brom- )fietsers hiervoor bekeurde. Tot en met 19 december a.s. vindt in de raadzaal van het gemeente huis een verkoopexpositie plaats, die is ingericht met werk van twintig leden van de Beroepsvereniging van Beeldende Kunste naars, Gewest Midden-Holland. De expositie - die gratis toegankelijk is - is geopend tijdens kan tooruren, donderdag van 19.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergadering kunnen niet-leden gebruik ma ken van bet spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. WADDINXVEEN - Samen met de NV Verenigd Streekvervoer West nederland heeft de gemeente Wad dinxveen maatregelen getroffen om het gebruik van het openbaar vervoer te stimuleren. Op basis van uitlatingen van busge- bruikers kreeg Westnederland de indruk dat behoefte bestond aan fietsklemmen bij de haltes Fazant- dreef (op de Dreef) en Apollolaan (op de Kanaaldijk). De gemeente heeft de fietsklemmen inmiddels bij wijze van experiment geplaatst en wacht af hoe ze gebruikt wor den. Als door het gebruik blijkt dat er echt behoefte is om ter plaatse de fiets te stallen, zal de gemeente overwegen om bij de haltes meer duurzame fietsbeugels aan te bren gen waaraan de fiets met behulp van een slot gestald kan worden. waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Za ken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Dat gebeurt om elf uur door CDA-wet- houder P.F.J. van Schie. Er is op de openingsdag tot vijf uur ’s middags gele genheid voor genodigden en belangstel lenden om het rouwcentrum te bezichti gen. Uiteindelijk is het de heer De Vries toch gelukt om een gemeentelijke vertegen woordiger voor de opening te vinden, want bekend was dat burgemeester C.M. van der Linden de mening was toegedaan dat een rouwcentrum onop vallend in gebruik genomen zou moeten worden. WADDINXVEEN - De gemeenteraad heeft 20.000,- op tafel gelegd om te kunnen laten beoordelen in welke mate de installaties van het zwembadcomplex in het sportpark ”de Sniep” moeten worden gerenoveerd met het oog op energetische aspecten. De NV Alrecon is een reclame-verkoo- porganisatie van het Nederlandse open baar vervoer. Alle opbrengsten en winst komen ten goede aan het openbaar ver voer. 1 Op zaterdag 28 november liep een 12- jarig meisje een botbreuk in haar voet op. Ze was in een gat op de rijbaan vlak voor haar ouderlijke woning gevallen. Na behandeling in het ziekenhuis kon zij huiswaarts keren. WADDINXVEEN - ’’Gouwehof” is de naarn van het rouwcentrum dat begrafenisonderneming C.H. de Vries Zn van de Tesselschadelaan aan de Alberdingk Thijmlaan hebben laten bouwen. Het centrum zal zater dagmorgen 12 december officieel worden geopend. Geluid- en trillinghinder 1. Het equivalente geluidniveau (Lecq), geproduceerd door de in de inrichting aanwezige installaties, alsmede door de werkzaam heden mag, gemeten en beoordeeld volgens de ’’Handleiding meten en rekenen industrielawaai”, IL-HR-13-01 (1981), op enig punt buiten het terrein van de inrichting niet hoger zijn dan: 45 dB(A) tussen 07.00 en 19.00 uur: 40 dB(A) tussen 19.00 en 23.00 uur; 35 dB(A) tussen 23.00 en 07.00 uur; Het maximum geluidsniveau, Lmax, vanwege de werkzaamhe den, zoals het slijpen, boren, hameren en zagen, mag het equi valente geluidniveau met niet meer dan 5 dB(A) overschrijden. 2. Machines en toestellen moeten zijn opgesteld met toepassing van doelmatige rubber trillingsisolatoren, dan wel zijn opgesteld op een tenminste daaraan gelijkwaardige wijze. Er mag geen en kele starre verbinding aanwezig zijn tussen de machines en toe stellen enerzijds en enig vast onderdeel van het gebouw ander zijds. werd nog achtervolgd, doch men heeft hem niet meer te pakken kunnen krij gen. Op maandag-23 november werd tijdens zeer korte afwezigheid van de bewoners tussen 17.45 en 18.00 uur ingebroken in een woning aan de Chopinlaan. Een ruit van de achterdeur werd ingeslagen. Ge tracht werd een klok mee te nemen. In de nacht van maandag 23 op dinsdag 24 november werd een personenauto (geparkeerd op de Peuleyen) openge broken. Ontvreemd werden een autora dio, polstasje en 4 cheques. Op woensdag 25 of donderdag werd uit een bedrijf aan de Zuidelijke Dwarsweg een Hitachi-boormachine en een casio- telmachine ontvreemd. Er blijkt niets te zijn opengebroken. Geld en sieraden bleek de buit te zijn van een inbraak in een woning aan de Jan Dorrekenskade-Oost. Deze in braak vond plaats op donderdag 26 no vember tussen 11.00 en 20.00 uur. Men kwam binnen door aan de achterzijde van het pand een klapraampje te force ren. De woonkamer en alle slaapka mers werden doorzocht. Ook werd ge tracht de schuifpui te forceren. Tussen maandag 23 en vrijdag 27 no vember werd getracht in te breken in een woning aan de Prins Bemhardlaan. Men is niet binnen geweest. Een 12-jarig Waddinxveens meisje werd betrapt bij diefstal van drop ter waarde van 3,50 bij de Spar. Na ver hoor door de politie werd zij door haar ouders van het bureau gehaald. Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Bouwperceel Philips Willemstraat 15 WADDINXVEEN - Het Goudse auto bedrijf Van den Berg, in 1970 gestart als Datsun- en later Nissan-dealer, heeft zijn bedrijf deze week overgedaan aan Auto Baas jr. aan de Zuidelijke Dwars weg in Waddinxveen. Auto Baas was al enige jaren in Wad dinxveen Nissan-dealer en zag nu zijn kans ook ook dealer van Gouda te wor den. Joop Baas jr. zal de Goudse vesti ging onder de huidige naam autobedrijf Van den Berg gaan runnen. De overname zal verder geen gevolgen hebben voor het bestaande Goudse personeel, daar alle medewerkers blij ven werken onder de nieuwe directie. Autobedrijf Van den Berg zal binnen kort een open huis organiseren, waar mee alle relaties-bekenden en geïnte resseerden worden uitgenodigd om kennis te komen maken met de huidige Naast de Nederlandse Spoorwe- gang van zaken in het bedrijf. se gemeenteraad eerder dit jaar opnieuw het besluit dat ter plaatse een wijziging van het bestemmingsplan Re- creatieplan Gouwebos wordt voorbe reid. Van de provincie kwam een ver klaring van geen bezwaar voor de bouw aan de Alberdingk Thijmlaan. In ddzelfde raadsvergadering werd in gestemd met de verkoop van 525 vier kante meter grond voor 105.000,- (excl.btw) aan de heer C.H. de Vries van de Tesselschadelaan 20. Dat komt neer op een grondprijs van 200,- per vierkante meter (excl.btw) voor de bouw van dit rouwcentrum dat er kan komen met een bijzonder planologische procedure. Terinzagelegging voornemen wijziging beschikking Ingevolge artikel 37, lid 1 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne delen wij u mede, dat vanaf 3 december tot en met 17 de cember 1987 op de afd. Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie alhier, elke werkdag vanaf 8.30 uur tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren ter inzage ligt hun voornemen over te gaan tot wijziging van de bij besluit d.d. 29 juni 1982, nr. 270 aan de heer M. van Velde, Dorpstraat 59, 2742 AK WADDINXVEEN verleende Hinderwet vergunning voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Hinderwet voor een automobiel- en garage bedrijf. Dit voornemen houdt in dat aan genoemde vergunning de volgende voorschriften verbonden c.q. gewijzigd zullen gaan worden. Het onder ’’Algemeen” genoemde voorschrift 8 wordt vervangen door: 8. De openbare straat dient steeds vrijgehouden te worden van goederen en motorvoertuigen afkomstig uit of bestemd voor de inrichting”. Aan de onder ’’Algemeen” genoemde voorschriften wordt toege voegd het voorschrift 14, t.w.: 14. Indien op het terrein van de inrichting de bodem of het grond water is of dreigt te worden veronteinigd, of indien er aanwij zingen zijn dat dit het geval is, dient de vergunninghouder van de inrichting: a. het college van burgemeester en wethouders (of een doOr het college aan te wijzen bevoegde instantie) onmiddellijk op de hoogte te brengen; b. onmiddellijk al het benodigde te ondernemen om de bo demverontreiniging te beëindigen en de gevolgen ervan op te heffen. Ter voorkoming van geluidoverlast zijn de volgende voorschriften toegevoegd: WADDINXVEEN - In Waddinxveen zijn nu 11 reclame-wachthuisjes voor buspassagiers geplaatst. Nadat vorig jaar al 3 speciale abri’s (wachthuisjes) waren geplaatst aan de Peuleyen, de Juliana van Stolberglaan en de Kanaaldijk, zijn er nu 8 bijge plaatst. Aan de Willem de Zwijgerlaan (nieuwe halte), de Sniepweg (bij het HAVO- Atheneum), de Dreef-Fazantdreef (aan beide zijden van de weg), de Esdoorn- laan, de Wadde en de Zuidplaslaan (na bij de cirkelflat en bij de aansluiting met de IJsermanweg) kan de busreiziger nu droog en uit de wind op de bus wachten gen zijn dit alle streekvervoeronderne- mingen en enkele stedelijke vervoers bedrijven. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting(CAI) Meldpost milieuklachten laat op. Door de aanrijding raakte deze auto de vangrail. Geen persoonlijke on gelukken. Woensdag 25 november: Een fietser stak nabij de Chopinlaan de Beethoven laan over en keek daarbij niet goed uit. Een auto raakte haar nog juist. Alleen materiële schade was het gevolg. Donderdag 26 november: Op de hoek Kon. Wilhelminasingel-Frederik Hen- driklaan werd een 65-jarige Waddinx veense fietser aangereden. De fietser kwam vanuit de Fred. Hendriklaan en sloeg naar links de weg op. Hij liep wat schaafwonden op. Vrijdag 27 november: Drie personen auto’s waren omstreeks 21.50 uur be trokken bij een ongeval op de Coene- coopbrug. Twee auto’s reden achter el kaar en een tegemoetkomende auto reed opeens door nog onbekende oor zaak op de voor hem linker weghelft. Een frontale aanrijding volgde en de achteropkomende bestuurder botste te gen de voor hem rijdende auto. Twee bestuurders moetsen naar het zieken huis worden overgebracht. Twee auto’s raakten total loss en de derde zwaar be schadigd. Alle auto’s moesten worden afgevoerd. Twee inzittenden van de in eerste instantie aangereden auto moes ten ook naar het ziekenhuis worden af gevoerd. Omstreeks 18.15 uur op dezelfde dag werd op de Piasweg door een automobi list een donkerkleurige hond aangere den. De auto liep links voor schade op. De hond is tot op heden nog niet bekend geworden. Zaterdag 28 november: Op de Kanaal dijk werd nabij de kruising met de Schielandweg een Waddinxveense fiet ser aangereden. De fietser reed op de Kanaalstraat en uit de Schielandweg na derende automobilist reed de fietser aan. Hij verklaarde de fietser niet te hebben gezien. De fietser werd per am bulance naar het St. Jozefziekenhuis overgebracht. Inentingsprogramma 1988 In overleg met het Groene Kruis is voor het jaar 1988 het onder staande inentingsprogramma vastgesteld. De staatssecretaris van WVC heeft besloten per 1 januari 1987 het inentingsprogramma uit. te breiden met de vaccinatie BMR (bof- mazelen-rode hond). De bedoeling van de invoering van het BMR- vaccin voor zowel jongens als meisjes, is het elimineren van deze ziekten. Met deze inentingsstrategie denkt men dit te kunnen berei ken in een tijdsbestek van 5-10 jaar. De inentingen vinden plaats in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, tussen 13.30 en 14.30 uur. Aan de betrokken kinderen zal enige tijd voor de inentingsdatum een oproepkaart worden gezonden. Commissie voor de Financiën op donderdag 3 december 1987 aanvang 19.30 uur, in het raadhuis. Op de agenda o.a.: - Beschikbaarstellingen kredieten ten behoeve van renovatie CAI en uitbreiding programmapakket, alsmede verhoging van het CAI-tarief per 1 juli 1988. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aanschaffingen Ge reformeerde basisschool. - Vaststelling krediet in rekening-courant voor 1988 bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten; machtigingen aangaan van vaste- en kortgeldleningen en het uitzetten van overtollige middelen. - Voorbespreking van voorstel inzake privatisering tennisbanen. - Verkoop perceel bouwgrond in bestemmmingsplan Zuidplas voor de bouw van een woning met kantoorruimte. - Uitvoering Regeling Opvang Asielzoekers (R.O.A.). - Voorstel inzake wijziging verordening onroerend-goedbelastin- gen (herziening liggingsfactor Zuidplas). Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: I De afgelopen week werd drie keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets, te weten een bruine Phoenix-herenfiets met postcode, een witte Batavus-sport- fiets met 12 versnellingen en een don kerblauwe herenfiets, merk Fongers. Eén fiets werd gevonden en is terugge ven aan de eigenaar. Op maandag "23 november werd bij de Tuinbouwweg een waterpomp ont vreemd. De pomp is vermoedelijk door een fietser meegenomen. De fietsers 3. Tussen 19.00 en 07.00 uur mogen geen goederen geladen of ge lost worden ter bevoorrading van de inrichting. 4. Gedurende het laden en/of lossen van goederen mag de motor van de bevoorradingswagen niet in werking zijn. 5. Gedurende het laden en/of lossen van goederen moet de auto radio van de bevoorradingswagen zodanig zijn afgesteld, dat de ze buiten de inrichting niet hoorbaar is. 6Het geluid van een radio en/of versterkerinstallatie mag niet bui ten de inrichting hoorbaar zijn. 7. Tussen 23.00 en 07.00 uur moeten de compressor(en) en tele foonversterkers) buiten werking zijn gesteld. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 17 december 1987 schriftelijk worden ingediend bij ons college. Indien men dit wenst, dan worden de persoonlijke gegevens van de gene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, niet bekend ge maakt. Het verzoek hiertoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift worden ingediend. Waddinxveen, 3 december 1987 Burgemeester en Wethouders van Waddinx veen, de secretaris, J. Meuleman. Inentingsdatum 13 januari 1988 10 februari 1988 30 maart 1988 20 april 1988 ljuni1988 7 september 1988 5 oktober 1988 2 november 1988 7 december 1988 Inlichtingen: gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken, tel. 14433, toestel 249. Aard van het bouwplan het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het geheel vernieuwen van een warenhuis het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het oprichten van een rij wielberging en een containerruimte het oprichten van een woonhuis met praktijkruimte en garage het oprichten van een woning met garage het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het oprichten van een bedrijfsgebouw het oprichten van een woonhuis met garage het oprichten van een erfscheiding het oprichten van 46 woonhuizen en een gebouw ten dienste van een gezinsvervangend tehuis het oprichten van een bedrijfsgebouw het oprichten van een clubgebouw het plaatsen van een erfscheiding het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een rijwielberging Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Bureau Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Het nieuwe en voor Waddinxveen rouwcentrum is gebouwd door aanne mer J. van Noort Zn. uit Benthuizen. Met het complex, dat jarenlang de wens van de heer De Vries en zijn familie is geweest, is zo’n 600.000,- gemoeid. Deze zomer werden de bouwwerk zaamheden gestart door mevrouw Jan- nie de Vries-Verhoog, echtgenote van Chris de Vries en mede-directeur van het uitvaartverzorgingsbedrijf. C.H. de Vries Zn. verzorgt 250 uitvaarten per jaar en heeft 5 vaste mensen en 11 part- time-krachten voor de administratie en dragers in dienst. Verhoog, echtgenote van Chris de Vries en mede-directeur van het uitvaartver zorgingsbedrijf. C.H. de Vries Zn. verzorgt 250 uitvaarten per jaar en heeft 5 vaste mensen en 11 part-time-krach- ten voor de administratie en dragers in dienst. Het Waddinxveense bedrijf verzorgt uitvaarten in tien gemeenten in deze streek. ”De uitgekozen plaats van het rouwcen trum heeft zeer veel voordelen: makke lijke ligging, ruime parkeergelegen heid, vanuit het gebouw lopend naar de begraafplaats en kosten besparend we gens ontbreken van volgauto’s”, aldus de heer De Vries. Brugweg 155: het vergroten van een woonhuis en het maken van een onderheid terras. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaat se geldende bestemmingsplan: Brugweg 1980, doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis - zogenoemde ’’kruimelgevallen” - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wet houders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvraag deze vrijstelling te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw en situatietekeningen, ter in zage met ingang van 3 december 1987 gedurende 14 dagen, tijdens .werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijke bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen).

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3