Goede De Gouwe wil ook van week koploper gaan winnen Kwiek Zenuwslopend naar winst De Vuursche werd met 14-6 naar huis gestuurd Waddinxv een-zondag op derde plaats van onderen Vangst slecht Eerste verlies dames van Flyers-basketbal KORFBAL- UURTJES WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE FL< IDk Exporterende bedrijven bij Volleybalsters verslaan Leython Voorsprong voor WSV 2 WEDSTRIJD OM TURN- TITELS I onderminister Sjoelavond DANSSCHOOL WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË- VLAAMS 2 Heren Gelijkspel WSE Be Fair Op woensdag 6 januari 1988 starten wij een VOLLEDIGE beginnerscursus (paren). Lestijd 19.45-21.45 uur. Inlichtingen of inschrijven: Dagelijks van 19.00 tot 22.00 uur. Telefoon 01828-16000 Staringlaan 19 - Waddinxveen Onderlinge Schooltitels Dames 2 Waddinxv een-za Waddinxv een-zo. o.l.v. José van Rijn Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-48864283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte 5 A WADDINXVEEN/DEN HAAG >- Staatssecretaris mevrouw mf. Y.M.C.T. van Rooy van Economische Zaken brengt volgende week woensddg een werkbezoek aan de provincie Zuid- Holland. Mevrouw Van Rooy wil tij dens dit bezoek kennis nemen van de exportproblemen die het bedrijfsleven in Zuid-Holland ondervindt. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 Pagina 17 dansschool WSE en Be Fair omhoog door winst Kabelkrant LUSV 2. Tegen Argus was Mirjam Ak kerhuis met 12 punten topscoorster. WADDINXVEEN - Zaterdagderdeklasser Be Fair, dat met 1-3 van HVO heeft gewonnen, klimt in de competitie naar boven. De Waddinx- veners staan nu met 11 punten uit 11 wedstrijden op de 6e plaats. WSE won zondag met 1-0 van NSV en stijgt ook op de ranglijst naar de 7e plaats met eveneens 11 punten uit 11 wedstrijden. Waddinxveen-zondag verloor met 0-1 van Nicolaas Boys en staat derhalve met 8 punten uit 13 wedstrij den op de derde plaats van onderen. Waddinxveen-zaterdag won met 4-2 van Reeuwijk 3. Dat je het ook wel eens te mooi wilt doen ondervond Gert Leva van De Vuursche. In een snelle uitbraak van zijn ploeg kwam hij alleen voor keeper Kors van Tilburg te liggen. In plaats van direct te scoren, probeerde hij het met een boogbal die keurig boven op de lat terecht kwam. In een daarop volgende uitbraak scoor de Jaco van Tol 5-0. Met Marco Kraak voor 35 seconden op de kant maakte Gert Leva een tegendoelpunt: 5-1. Weekblad voor - Waddinxveen De heren kwamen dit weekend niet in aktie, nadat zij dinsdag de bekerwed strijd tegen promotieklasser Voy over tuigend met 3-0 hadden gewonnen. De wedstrijd Messemaker 3 - WSV 3, die enkele weken geleden met een 4-2 achterstand voor WSV werd afgebro ken is toch nog in een gelijkspel geëin digd (4-4). Ket en Goor, die beiden een goede uitgangspositie hadden, wisten gemakkelijker dan verwacht, hun voor deel in partij winst om te zetten. Binnen 1 1/2 uur konden hun Goudse tegenstanders de thuisreis weer aanv aarden. Door dit resultaat zit WSV 3 met een overwinning en twee gelijke spelen nog volop in de race. Tegen het stugge Noordense NSV beg on WSE zeer voortvarend. Al in de tweede minuut ontsnapte NSV aan een vroege achterstand. Erwin Pleus pikte WADDINXVEEN - De dames-selectie van Flyers-basketbal leed vrijdag haar eerste nederlaag van dit seizoen. In ”de Sniep” verloren de dames met 37-47 van het Haagse Argus 2. oren, turnsters en voor de jongens/ heren. De volgende verenigingen doen aan de ze wedstrijden mee: DOS-Schoonho- ven, TOOS-Waddinxveen, Velocitas- Gouda, KDO-Lekkerkerk, Boskoop, BATO-Woerden en Thor-Gouderak, Voor TOOS komen uit bij tumers-juni- oren: Arthur Blom, Alexander Poot, Auke Siersema en Bart Kerver. Bij de turners: René Kleiweg, Marcel Lugt- hart en Siebe Verweij. Bij de meisjes komen uit: Esther Hoog- endoorn en Chantal Dommanchet; jeugdtumsters: Malika Vermeij, Wari v.d. Goot en Esther Glasbeek; tum- sters-junioren: de vier ”M’s”, nl. Ma scha Smeels, Miriam v.d. Woud, Mari- ke Koele en Marieke Smallegange en bij de turnsters: Wendy Negenman en Ingrid Hoogendoorn. De opmars van de deelnemers/sters is om 09.45 uur en om plm. 12.00 uur is de prijsuitreiking. Er wordt bij de jongens/ heren gewerkt op 6 onderdelen: ringen, sprong, brug, rek, vrije oefening en paardvoltige. Bij de meisjes/dames zijn er 4 onderdelen: spring, brug, balk en vrije oefening. De wedstrijden zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De tweede periode werd een kopie van de eerste. Ed den Boon maakte na een snel genomen vrije worp 6-1, tewrwijl Jaco van Tol op een assist van Kjeld Boonstoppel 7-1 scoorde. Toen daarop Kjeld Boonstoppel, alleen doorgebro ken, de bal van keeper Kors van Tilburg ontving maakte hij geen fout en scoorde Tegen HVO behaalde Be Fair twee punten. Wel kregen de Waddinxveners het al in de eerste minuut tegen de Vlaardingers moeilijk. Ed v.d. Brink moest zelfs eenmaal reddend optreden en via een kopbal zijn keeper assistentie verlenen. Nadat dit openingsoffensief niet het ge wenste resultaat opleverde zakte de Vlaardingers al terug. Be Fair nam snel het initiatief over en dit leverde in de 10e minuut succes op. De meeopgeko men voorstopper Fred Klomp zette de bal vanaf links voor in de doelmond, waarbij zowel de verdediging als de keeper mistastte, maar niet de razend snel reagerende Razi Licoumine die dit buitenkansje niet onbenut liet en 0-1 aantekende. Be Fair bleef hierna voortdurend het HVO-doel bestoken. Eenmaal was Re né v.d. Wilk kort bij een tweede moge lijkheid. Alleen doorgebroken werd hij op de rand strafschopgebied aangetikt zodat deze kans Be Fair ontnomen werd. Pas in de 40e minuut kon Be Fair het veldoverwicht meer gestalte geven toen het wederom massaal de aanval zocht, waarbij een voorzet van Erny Dieck- man door Razi Licoumine miraculeus doorgegeven werd aan René v.d. Wilk die 0-2 scoorde. Met de rust in zicht leek dit een comfortabele voorsprong om van de thee te genieten, maar een actie van aanvoerder Aart Bos in het straf schopgebied bracht HVO via Glen Brown op 1-2. De tweede helft was duidelijk van min der kaliber. Be Fair dat wel haar over wicht behield zag echter de vele aanval lende acties voortijdig stranden. Daar ook HVO geen vuist kon maken bleef het een tamme bedoening. Totdat met nog een kwartier te spelen de Vlaardin gers offensiever werden en zich reali seerde dat slechts een doelpunt hen scheidde van de tegenstander. Een groot deel van het Vlaardingse pu bliek verzamelde zich achter het doel van de jeugdige Wilco Vermeij. Deze werd hierdoor gaandeweg nerveuzer wat doorwerkte op Be Fair-verdedi- ging. Enkele malen waren de Vlaardin gers kort bij een doorboring, maar steeds kwam uitblinker Aart Bos als overwinnaar uit de doelmond tevoor schijn. Trainer Rozendaal, die het gevaar van een gelijkspel voelde aankomen, wissel de Erny Dieckman voor de meer verde digend ingestelde Remco Laan. Drie minuten voor tijd was het Ed v.d. Brink die aan alle spanning een einde maakte en 1-3 scoorde. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair hebben in een ruim twee uur durende zenuwslopende wedstrijd Leython met 3-2 verslagen. Het tweede en derde damesteam wonnen hun wedstrijden met 3-0. De heren-volleyballers speelden niet. WADDINXVEEN - Het waterpolozevental van De Gouwe heeft zater dag De Vuursche uit Baarn met 14-6 naar huis terug gestuurd. Het was een uitstekende poloavond en een bijzonder gemotiveerd optreden van de Waddinxveners. De Gouwe speelt komende zaterdagavond om half zeven in het zwembad aan de Sniepweg tegen koploper Aquarijn uit Nieu- wegein. Winst kan er in zitten. ui uivrii uvzg pruilt vil rcwcilll, maar toen was het toch Be Fair dat met 'n *^e onderlinge competitie sloeg Hen- De tafeltennisvereniging Kwiek houdt zaterdag 12 december weer zijn jaarlijk se basisschoolkampioenschappen. Hieraan doen de hoogste groepen van de basisscholen mee. Ook dit jaar doen weer zo’n 115 leerlin gen van de Waddinxveense basisscho len mee. De wedstrijden in het clubge bouw aan de J.W. Frisoweg beginnen om 8.45 uur en duren tot ongeveer 17.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. bouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan weer een sjoelavond. Reeds vanaf het eerste fluitsignaal was het De Gouwe dat de zaak onmiddellijk naar zich toe trok. Herhaaldelijk moest De Vuursche aan de ’’noodrem” trek ken om de zaak nog enigszins in de hand te kunnen houden. Dat daardoor nogal veel man-meer-situaties ontstonden laat zich raden. Het was in een dergelijke situatie dat Marco Kraak de score voor De Gouwe opende. Toen daarop Jaco van Tol via een lange bal in de lange hoek keeper Luc Visser het nakijken gaf en 2-0 scoorde was het met De Vuursche in feit al gedaan. De rust in de ploeg was ver te zoeken en passes mislukten allemaal. Jan Verweij scoorde met Niels Velthuizen op de kant 3-0, terwijl Kjeld Boonstoppel een hem toegewezen strafworp (zware over treding van keeper Luc Visser) voor De Gouwe verzilverde in 4-0. In de eerste helft kwamen de Waddinx veense basketbalsters op alle fronten te kort op hun Haagse opponentes. Flyers man-to-man verdediging vertoonde ve le gaten waardoor Argus keer op keer vrije kansen kreeg. Leidde de Flyers-aanval aanvankelijk nog tot enkele scores, vanaf halverwege de eerste helft tot aan rust was Flyers niet bij machte om tegen de Haagse zó ne dan ook maar één punt te scoren. Van 12-27 ging de stand dan ook naar 12-41 bij rust. Tijdens het middagprogramma in hpt provinciehuis in Den Haag krijgen ex porterende bedrijven de gelegenheid hun specifieke problemen onder de aah- dacht van de staatssecretaris te bren gen. Aansluitend is er een bijeenkomst met verschillende organisaties die zich bp- WADDINXVEEN - Er zijn wekelijks drie momenten dat Waddinxveners aan korfbal kunnen doen. Op donderdagavond van 8-9 uur in de gymzaal achter de sporthal aan de Sniepweg bij de senioren, op dezelfde avond en in dezelfde zaal van 9-10 uur bij de recreanten en op dinsdagochtend van half tien tot half elf op het Korbis- veld aan de Limaweg met de trimmers. Voor inlichtingen hierover kunnen Fred van Leeuwen (tel. 16522) of Door Haagsman (tel. 17076) gebeld worden. Zij weten alles over Korbis en over mo gelijkheden voor iedereen om de kor- fabalsport te bedrijven. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV heeft in de uitwedstrijd tegen HZP/Schiedam 2 met 3 1/2-2 1/2 een kleine voorsprong genomen. Gezien de stand van de beide afgebroken partijen kan deze voorsprong waarschijnlijk be houden blijven, wat een overwinning met 41/2-3 1/2 zou betekenen. Gesterkt door de wetenschap dat Chris Roosendaal zijn vooruitgespeelde par tij reeds had gewonnen en dat de afge broken partij van Hiddink waarschijn lijk remise zal opleveren toog het Wad dinxveense standaardteam naar Schie dam voor zijn derde competitiewed strijd. Na een gelijkopgaande strijd wist Van Vuuren aan bord 1, na ruil van allerlei stukken, waaronder de dames, een stel ling met lopers van ongelijke kleur te bewerkstelligen, remise. Ook Eric Claassen en W. van Oort be reikten een puntendeling. Bloem speel de een goede partij, had steeds het initi atief en wist met een leuke slotzet de winst naar zich toe te halen. Daar stond echter verlies van Hans van Wouden berg tegenover. Invaller V.d. Born, spelend aan bord 2, brak zijn partij af in een stelling die ze ker nog remisekansen biedt. Mochten de beide partijen inderdaad remise wor den dan betekent dit de tweede over winning voor het in de le klas debute rende WSV. Flyers dames 2 ontmoette Westland stars 1, de koploper. De ’s-Gravenzand- WADDINXVEEN - Afgelopen week kon de Waddinxveense tafeltennisver eniging Kwiek de laatste kampioen be groeten. Ditmaal mocht Kwiek 14 de bloemen in ontvangst nemen. Tegen concurrent NTTC 8 werd een ge lijkspel behaald. Dit was vooral aan Gijs v.d. Torren te danken. Hij won 3 wedstrijden. Mark Waterreus won 2- wedstrijden maar Henk Spierings bleef zonder winst. Dit seizoen waren er 3 seniorenkampi oenen en 1 juniorenkampioen. Er was maar één degradant: Kwiek 11 Het eerste seniorenteam is als tweede geëindigd. Afgelopen week werd met 9- 1 van Vriendenschaars gewonnen. Alle spelers bleven hierbij ongeslagen. Men verloor alleen het dubbelspel. Kwiek 7 heeft zich in de derde klasse ge handhaafd door een knappe 7-3 over winning op TTVN 4. Ed Slappendel en Patrick Verburg bleven ongeslagen. Verder waren er overwinningen voor: Kwiek 4, 5 en 13. Vlak voor de rust greep de Noordense doelman volledig mis bij een WSE- voorzet. De verbaasde Erwin Pleus re ageerde echter niet zodat de bal over de achterlijn rolde. Na de rust werd de wedstrijd gaande weg harder en dat deed de goedleidende scheidsrechter vier keer maar zijn boek je grijpen. NSV speelde een Engels partijtje voet bal met lange trappen naar voren en ho ge voorzetten voor het doel. De WSE- verdediging met Marcel Jaspers ditmaal op de rechtsback-plaats ruimde ditmaal zonder risico alles rigoreus op en dat was een groot verschil met de vooraf gaande wedstrijden. In de 65e minuut ontsnapte NSV weer aan een grotere achterstand. Alweer Erwin Pleus was alleen door alles heen gelopen. Hij probeerde keeper Vuister op het verkeerde been te zetten, maar daar trapte deze niet in en stompte de bal weg. De attente Patrick Rijnbeek gaf hierna echter een bekeken lobje over de keeper heen maar helaas werd zijn bal van de lijn gekopt door Peter v.d. Zwet. Het laatste kwartier zette NSV alles op alles om alsnog de gelijkmaker te sco ren. Juist daardoor kregen de oranje- zwarten nog enkele kansen. Erwin Pleus en Kees Mourits waren beiden door de verdediging heen maar zij faal den in de afwerking zodat Henk Vuister zijn doel verder schoon kon houden. NSV bleef met lege handen achter. de bal af van Paul Fransen, maar miste op een haar na het doel. Toch kwam WSE al na 6 minuten op voorsprong. Na een complete de-organisatie in de NSV- verdediging profiteerde de snelle Pleus van het geknoei en pikte de bal in het net, 1-0. Pas na een kwartier kreeg NSV wat lucht en werd de wedstrijd wat open. Een keihard schot van Peter v.d. Star werd door Ton Kling in een snelle reac tie van net onder de lat weggetikt. De zaterdagploeg van Waddinxveen voetbal heeft het zich in de uitwedstrijd tegen het laaggeplaatste Reeuwijk 3 on nodig moeilijk gemaakt. De Waddinx veners, die met de rust tegen een 1-0 achterstand aankeken, hadden voor de rust ruimschoots de mogelijkheden om een beslissende voorsprong te nemen. De Waddinxveners traden aan zonder keeper Leo v.d. Berg, wegens droeve familieomstandigheden, en de nog al tijd geblesseerde Pieter Grootendorst. Hierdoor maakte Robbie Evelings zijn debuut in het doel en deed dit met glans. Waddinxveen, vanaf het beginsignaal van de goedleidende scheidsrechter, nam direct het initiatief en wist de vele kansen te creëren, maar zowel Edwin de Vrindt als Arjan Brouwer wisten geen raad met de geboden mogelijkhe den. direct de 8e treffer voor De Gouwe. Toen De Gouwe te lang de bal in eigen gelederen hield (35 sec) en De Vuur sche de bal kreeg toegewezen zorgden zij voor een snelle uitbraak en maakte Frank Limpe 8-2. Jeroen van Tol tikte De Gouwe in deze periode nog naar 9-2. In de derde periode was het wederom Kjeld Boonstoppel die in een man- meer-situatie De Gouwe naar 10-2 voerde. De Vuursche kwam in deze pe riode handen en voeten te kort om De Gouwe nog enigszins wat tegenspel te kunnen bieden. Han de Loof scoorde weliswaar 10-3 doch Niek de Leeuw en de goed voor de dag komende invaller Remko Overdam tilden De Gouwe naar 12-3. In de vierde en laatste periode vond De Gouwe het welletjes. Met Gert Leva van De Vuursche op de kant maakte Ja co van Tol op een assist van Niek de Leeuw doelpunt nr. 13, terwijl hij even later ook het het 14e voor zijn rekening nam. Dat daarna De Vuursche 3 keer op rij ’’mocht” scoren is alleen nog goed voor de statistieken. De Gouwe liet zien dat zij in deze klas zeker nog niet is uitge speeld. De Be Fair-dames begonnen de wed strijd in een 2-4-opstelling met Karin Krol en Antoinette Sevens als midden- aanvalsters. Met een moeilijke service en snel spel nam Be Fair een 11-4 voor sprong. Door het onzekere spelverde- len werd de aanval aan Be Fair-zijde echter ontregeld waardoor Leython in het ritme kon komen en de eerste set ontfutselde aan Be Fair (13-15). In de tweede set bleek hoezeer beide te ams aan elkaar'gewaagd waren. De stand ging gelijk op en Be Fair, dat zich gesteund wist door het talrijke thuispu bliek, hield het hoofd koel en won de set met 15-13. In de derde set hielden Leython en Be Fair elkaar opnieuw in evenwicht. Co ach Gerard Lupgens paste een aantal wissels toe die allen hun uitwerking niet misten. Met name Marlies v. Ringelen- stein maakte aan het net indruk door de Leython-aanvalsters met haar blok af te stoppen. Toch wist Leython deze set na een spannende slotfase naar zich toe te trekken met 16-14. In de vierde set zag men een ontketend Be Fair. Cora Bos kon 14 keer op rij ser veren en via 14-0 was het voor het snel spelende Be Fair een kleine stap naar de 15-1 setwinst. Een vijfde set moest de beslissing bren gen Leython had nog steeds geen ant woord op de harde driemeteraanval van Marcella Bos en kreeg de moeilijke ser vice van Be Fair niet onder controle. Het waren dan ook met name persoon lijke fouten aan Be Fair-zijde die Leyt hon aan de punten hielpen. Bij 7-8 werd van veld gewisseld. Een hardwerkend Be Fair, waar Henriëtte Flyers, inmiddels ook zóne-verdedi- gend, ging er na rust hard tegenaan en verbeten knokte men tegen de achter- r stand. Dat gaf resultaat want de Wad- dinxveensen hielden Argus vrijwel ge heel van scoren af en wisten zelf wel de nodige aanvallen te verzilveren: de ach terstand nam gestaag af. Bij de 37-45-stand was de koek echter op voor Flyers. In de eerste helft was te slecht gespeeld om in de tweede helft de winst nog te mogen pakken. Met 37-47 was de eerste nederlaag voor Flyers een r feit. Ze blijven echter wel koploper. Vrijdag spelen de dames thuis tegen WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar Sint Nicolaas-viswedstrijd. Er werd gevist in de Oude Rijn. Evenals het weer was de vangst zeer slecht. Van de 12 vissers wisten er slechts 7 vis te vangen. Zij wisten gezamelijk slechts 1490 gr op de kant te brengen. De eerste vijf waren: 1. M. Reichard (590 gr), 2. R.Jenner (320 gr), 3. W. Houtman (170 gr), 4. H. Romeijn (140 gr) en 5. A. van Leeuwen (120 gr). Zoals gewoonlijk was er voor elke deel nemer een aardigheidje dat aan de wa terkant in ontvangst werd genomen. De volgende wedstrijd is zaterdag 12 de cember. Dit is de zesde en tevens laatste wedstrijd in de wintercompetitie voor de winterstop. Deze wedstrijd wordt gevist in het Am- sterdam-Rijnkanaal. Vertrek voor deze wedstrijd is om 7.00 uur vanaf het NS- station. WADDINXVEEN - Komende zater dag worden door de gymnastiekvereni ging TOOS, in samenwerking met de kring Gouda en omstreken van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond (KNGV), in sporthal ”de Sniep” C-turnkampioenschappen voor meisjes en jongens gehouden. Bij de C-kampioenschappen gaat het om de kampioenen van de kring voor 1 UIWIV 111VL VZ VT XAUJVIX LVfcVXl '"f meisjes, jeugdtumsters, turnsters-juni- routjne van J. van Oort en verloor. •i De eerder afgebroken partij V.d. Geil de Jong werd door V.d. Geer in winst omgezet, terwijl D. van Offeren geen brood meer zag in zijn afgebroken partij tegen De Bock en zonder verder te sjjp- len opgaf. - - se dames bleken vooral na rust te sterk voor Flyers. Mede door veel balverlies verloren de Waddinxveensen met 41- f 68. Dames 2 draait dit seizoen overigens be st goed, zij behoort tot de subtop, Mar jolein Bal was met 12 punten deze wed strijd de topscoorster. Het was jammer dat een hardwerkend zondagselftal van Waddinxveen in de wedstrijd tegen koploper Nicolaas Boys geen punt uit het vuur kon slepen en met een nipte 1-0 nederlaag genoegen moest nemen. De eerste helft gaf een gelijkopgaande wedstrijd te zien met aan beide kanten weinig kansen. Spits Piet Janmaat, de afdelingstopscorer van Nicolaas Boys, had geen schijn van kans tegen Wad- dinxveens beste mensen Peter Heeren en René van Hofwegen. Waddinxveen kreeg een goede mogelijkheid via een schot van Rob Flier. Het schot ging ech ter net over. De tweede helft gaf een iets beter Nico laas Boys te zien. Waddinxveen kreeg echter wel kansen: een mooie kopbal van Marcel van Leeuwen kon ternau wernood door de keeper overgetikt worden en eveneens een kopbal van Frans Lalihatu werd kundig door de keeper gepakt. Tien minuten voor tijd viel de beslissing door balverlies aan de zijlijn. De bal kwam rommelig voor en werd door een invaller van Nicolaas Boys direct inge schoten. Dit betekende wederom een nederlaag voor Waddinxveen. Deze wedstrijd toonde echter aan dat Waddinxveen met de beste uit deze af deling meekan en dat de bezetting in de staart van de middenmoot niet nodig is. Reeuwijk nam tegen de verhouding in de leiding. Hieraan vooraf lag het slor dig uitverdedigen van Rob Koele ten grondslag. Nauwelijks uit het veld ge slagen bleef Waddinxveen kansen creëren, maar ook Hans v. Offeren en Dave Lindhout misten. Een vlammend schot van Edwin de Vrind, op de lat, had een beter lot verdiend maar ver geefs joegen de Waddinxveners op de gelijkmaker. Na rust kwam die er toch. Dave Lind hout schoot via een verdediger binnen. Reeuwijk, tot dan toe ongevaarlijk, nam wederom een voorsprong. Keeper Evelinge beging zijn enige fout in de wedstrijd en stompte de bal voor de voeten van de Reeuwijkspits, die dank baar profiteerde. Direct daarop was het alweer gelijk. Hans v. Offeren bediende Dave Lind hout, die zijn tegenstander eruit sprint te en vanaf 16 meter hard en vernieti gend doel trof. Nog was Reeuwijk niet verloren en dank zij een bliksemreactie van keeper Everling bleef Waddinx veen een nieuwe achterstand bespaard. Het was tenslotte Kees Zwart, tot dan toe onzichtbaar, die een beslissend aan deel had in de 4-2 overwinning. Hij schoot eerst hard op de paal, waardoor Hans v. Offeren de rebound inschoot en even later was het dezelfde Kees Zwart die de bal ontfutselde van zijn tegen stander en de onopvallende Arjan Brouwer in staat stelde de 4-2 eindstand op het bord te brengen. WADDINXVEEN - De sjoelvereni ging Waddinxveen houdt vanavond - zighouden met exportbevordering. Op woensdag 9 december - in het clubge- deze ’’kennisbeurs” kunnen de expor teurs nader op bepaalde zaken ingaan met de staatssecretaris en de instanties die bij export behulpzaam zijn. De uitslagen van de laatste speelavond Exporterende bedrijven kunnen zich zijn: nog melden om het middagprogramma klasse A: 1. Henk Eshuis (1407 pun- bij te wonen. Zij kunnen hiervoor con- ten), klasse B: 1. A. van Helden (1330 tact opnemen met de exportconsulefit punten), klasse C: 1. Jack van Ofwegen van de Kamer van Koophandel of met (1233 punten), klasse D: 1. Jan de Be- de afdeling economische zaken van de sten (1137 punten) en klasse E: 1. Janny provincie Zuid-Holland, tel. 070- v. Soest (956 punten). 117077. ten kreeg voor de 3-2 overwinning. Ook het tweede en derde damesteam kwamen in actie. Beide teams, die ge traind worden door Paul van Yperen, hadden weinig moeite met hun respec tievelijke tegenstanders IJsselvogels 1 kend met 3-0. Both in het achterveld goed inviel, vocht zich naar een 14-11 voorsprong en maakte met een laatste service 15-11. Toen bleek dat de scheidsrechter niet voor de opslag maar voor een onterecht aangevraagde derde time-out van de co ach van Leython had gefloten. De speelsters van beide ploegen stelden zich opnieuw op. Er volgen nog een aantal bloedstollende momenten waar in Leython nog op 13 punten kwam. 15-13 aan het langste eind trok en 2 pun- n>nR de aanval van Wolfs op zijn onge- - - - slagen positie bekwaam af. Hoewel Hennink Wolfs een remise moest toe staan vergrootte hij opnieuw zijn voor sprong. De nummers 2 en 3 Chris Roos endaal en Eric Claassen verloren name lijk van resp. Philipse en Hans van en Zevenhuizen 4. Ze wonnen afgete- Woudenberg. - - Ondanks dit verlies handhaafde Chris zich op de tweede plaats. Philipse klofti echter van 6 naar 3 en Hans van Wei denberg maakte de grootste sprong van 10 naar 4. Ellers en Hiddink deelden hét punt. Bloem, na competitiewinst eerder vorige week, klopte V.d. Hoek. De partij tussen Smitskamp en Prins werd afgebroken in een stand die Smis kamp de beste vooruitzichten bied). Muit accepteerde gretig het door Kar dol weggegeven Paard en daarmee de partij. Torenbeek behaalde tegen Li|- tooy een knappe overwinning. Van <ftr Starre, die eerder zijn afgebroken partij tegen J. v. Oort zonder verder te spelen gewonnen gekregen had, moest nu Het punt aan Versluis laten. Deze was dar mee de enige die vorige week met zwart wist te winnen, alle overige winstpaiï- jen waren voor de witspelers. Van de Wouden leverde een knappe prestatie door Besemer te verslaan Smit won voor de derde keer in succes sie. Alblas was nu het slachtoffer. Fagy bleef Van Sandijk de baas. Bisschap kwam ook tot winst. Bos moest het te gen hem afleggen. Hugo Zevenbergen bleek (nog) niet opgewassen tegen -4e

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17