GEMEENTE WADDINXVEEN Boeiende expositie Nieuw Nederland in Rotterdams Bouwcentrum Wilt u verzekerd op reis gaan... Thema-ochtend voor Turkse moeders BEKENDMAKING EXPOSITIE IN DE RAADZAAL SPREEKUREN HINDERWET BO UWVERGUNNINGEN Openingstijden NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Workshop VERGADERINGEN STARTERSAVOND IN WOERDEN Ernstige problemen Hoofdstromen Rotterdamse plannen De expositie in het Bouwcentrum krijgt ook nog een Rotterdams accent doordat er drie bijzondere plannen, die voor de toekomst van de stad van groot belang zullen zijn, worden gepresenteerd. Plannen die in 2050 lang en breed uitge voerd moeten zijn, en die het gezicht van de stad dan mede zullen bepalen. De tentoonstelling ’’Nieuw Nederland, onderwerp van ontwerp” was eerder zes j weken te zien in de Beurs van Berlage in Amsterdam en trok daar ruim 27.000 bezoekers. TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN ...wij hebben er de juiste polis voor. Wanneer u op wintersport gaat en natuurlijk ook wanneer u een andere bestemming kiest, kunt u zich via ons verzekeren, al vanaf de laagste premie’s. KABELKRANT WADDINXVEEN i ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIÉ-VLAAMS 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 Pagina 3 1820-16066 010-362244 het college voor de ver- Regionalisering Besluit I Nederland in 2050 1 1 Bel ons even voor inlichtingen. is in dit ontwikkelingsprogramma op verrassende wijze aangepakt. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor de Bezwaar- en beroepschriften, op woensdag 16 december 1987, aanvang 19.30 uur in het raadhuis. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. PRINSES BEATRIXLAAN 64 2741 DH WADDINXVEEN TELEFOON <01828) 12213 FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN dag 16 december zijn er in De Bonke- laar workshops Kerstkaarten maken. Het is de bedoeling zelf een ontwerp (tekening) te maken op een glasplaat. Daar worden dan vervolgens in de don kere kamer afdrukken van gemaakt door fotografie-docente Cobie Kooren- gevel. Het is dus meteen een leuke kennisma king met de doka en fototechnieken. De kosten zijn 2,50 per persoon, plus 0,25 per afdruk. De deelname is be perkt. de meest wenselijke inrichting van Ne derland. Wie die handschoen opneemt door de tentoonstelling te bezoeken zal al heel snel merken dat zijn visie op het reilen en zeilen van de huisige maat schappij een rol van betekenis speelt in ieders beoordeling. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 25 novem ber 1987 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het be stemmingsplan wordt voorbereid voor drie percelen, gelegen nabij het Noordeinde, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nrs. 6868, 6867 en 6548 (alle gedeeltelijk). De datum van inwerkingtreden van het besluit is bepaald op 10 de cember 1987. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekening ligt voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 9.00 en 12.30 uur ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten Waddinxveen, 9 december 1987. De burgemeester voornoemd, Van der Linden Waddinxveen, 9 december 1987. De burgemeester voornoemd, Van der Linden 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 men wordt dat bedrijven reeds voor de start tot mislukken ge doemd zijn. De avond wordt geopend door de burgemeester van Woerden, de heer J. Bos. Verder staat op het programma een videofilm, waarin Koos Postema een interview houdt met ondernemers die 1 tot 4 jaar geleden een eigen bedrijf zijn gestart. Daarna volgen inleidingen door vertegenwoordigers van het Ver bond van Nederlandse Ondernemingen, het Regionaal Instituut Midden- en Kleinbedrijf en de Kamer van Koophandel. Na de pauze kunnen vragen gesteld worden aan een forum van des kundigen. Er kan eveneens informatie verkregen worden bij de stands van diverse voorlichtende instanties, waaronder Amro- en Rabobank, ABN, NMB en de Bondsspaarbank, Nederlands Chr. Ondernemers Verbond, de Nederlandse Orde van Accountants- administratieconsulenten (NOvAA). Een gratis toegangsbewijs is verkrijgbaar bij het Gemeentehuis te Woerden, afd. Voorlichting, tel. nr. 03480-28224 of bij de Kamer van Koophandel Midden-Holland tel. nr. 01820-26056/14877 (me vrouw Greet Schellaars). Tot en met 19 december a.s. vindt in de raadzaal van het gemeente huis een verkoopexpositie plaats, die is ingericht met werk van twintig leden van de Beroepsvereniging van Beeldende Kunste naars, Gewest Midden-Holland. De expositie - die gratis toegankelijk is - is geopend tijdens kan tooruren, donderdag van 19.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 8 januari 1988 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 11 december 1987 van 10.00- 12.00 uur. In de hal van het gemeentehuis is de nieuwe gemeentelijke brochu re over ’’gemeentegarantie”, op leningen voor een eigen woning verkrijgbaar. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. aan de expositie. Inlichtingen daarover kunnen worden ingewonnen bij het Bouwcentrum Rot terdam, telefoon 010-4309367 (mevr. A.R. van Dijk). zen bedragen 10,- voor volwassenen en 6,- voor kinderen tot 16 jaar, hou ders van een Cultureel Jongeren Pas poort en Pas 65-plus en voor groepen boven 15 personen. Groepen kunnen dag van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 11.00 tot 16.00 uur en op maandag is 14433 14433 I i Op vrijdag 11 december en op woens- Commissie voor Economische- en Sociale Zaken, op woensdag 9 december 1987, aanvang 19.30 uur, in het raadhuis. Op maandag 14 december a.s. zal wederom een informatie-avond worden gehouden voor mensen die erover denken voor zichzelf te beginnen. Ditmaal vindt de avond plaats in het Arsenaal te Woerden. Aanvang 19.30 uur. De drukbezochte voorlichtingsavonden voor starters blijken van groot nut te zijn. Velen kunnen met deze informatie hun plannen voor het starten van een eigen bedrijf verder uitwerken. Anderen zien in dat hun plan geen kans van slagen heeft, waardoor voorko- Op vrijdag 11 december is de workshop van 15.00-17.00 uur voor 12-15 jaar en op woensdag 16 december van 15.00- 17.00 uur voor 8-12 jaar. aan gemeenten ten behoeve van woonconsu- Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een afwijzende beschikking op een verzoek om een bijdrage ingevolge de Verordening geldelijke steun huis vesting gehandicapten bij verhuizing. - Bezwaarschrift tegen de aan de heer A. Uitbeijerse op 9 juni 1987 verleende bouwvergunning voor het oprichten van een overkapping op het perceel Henegouwerweg 113. De ontwerpers van de expositie hebben enkele uitgangspunten geformuleerd, waarmee iedereen het denkelijk zonder meer eens zal zijn. Ons land kampt mo menteel met tenminste drie ernstige problemen. Op het economische vlak hebben we te maken met stagnatie en een extreem hoge werkloosheid. De energie van honderdduizenden mensen gaat jaar lijks verloren, terwijl er toch in allerlei sectoren van ons maatschappelijk leven te korten zijn aan deskundige arbeids kracht. Ruimtelijk is het centrale probleem het buitengewoon intensieve gebruik van ons beperkte grondgebied, dat leidt tot een schrikbarende overbelasting van bodem, water en lucht. Tot een verlies dus van bevrijdende ruimte voor ons al lemaal. En alsof dat alles nog niet genoeg was kennen we ontegenzeggelijk ook nog een cultureel probleem. Misschien is het waar dat we toch minder oude ze kerheden verloren dan het tien, vijftien jaar geleden leek, maar er is zeker spra ke van een verlies aan oriëntatie op de toekomst. De weg die Nederland door de eeuwen ging leidde tot hier. Maar hoe nu verder Openingstijden Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Bureau Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een hoorzitting worden gehou den. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Milieudienst Midden-Holland, nr. 11973/87. WADDINXVEEN - Het buurtcentrum De Bonkelaar houdt woensdagmorgen 16 december om negen uur weer een thema-ochtend over het onderwerp ’’Kind en veiligheid”. De ochtend wordt gehouden in samen werking met de kruisvereniging Gou- we-IJssel en is bedoeld voor buitenland- se moeders. Dit najaar was er eerder zo’n thema-ochtend. Het thema is deze keer ’’Verlegenheid bij kinderen” en is speciaal bedoeld voor 4e Turkse moeders. Er is een vrou welijke tolk aanwezig. Voor de baby’s en peuters is er opvang geregeld. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Een ding is zeker. In het jaar 2050 zijn de kinderen in het Waddinxveen van nu de bejaarden van straks. Maar hoe leven ze dan. Als actieve bejaarden in een beter Nederland Een sterk veranderd Nederland Hoger ontwikkeld en beter ingericht dan nu Want er is natuurlijk geen sprake van dat ons land nu wel zo on geveer ’’klaar” zou zijn, in grote trekken ’’afgebouwd”. Waar is Wad dinxveen dan Terinzagelegging ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: de heer A. de Jong, Noordeinde 150B, 2771 HW WADDINX VEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een nerstfokkerij op het perceel Noorde inde 150B; positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voor koming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 10 december tot en met 24 december 1987 ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening ter gemeentesecretarie van maandag tot en met vrijdag tij dens de werkuren. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot en met 24 december 1987 schriftelijk bij ons college worden in gediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn ge weest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Waddinxveen, 9 december 1987 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen De secretaris, De burgemeester, J. Meuleman Van der Linden Verzoek(en) om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: Tuinbouwweg22a: Het oprichten van een opslagloods. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Hoe zou die toekomstige leefwereld van onze kinderen en kleinkinderen er on geveer uit kunnen zien Vooropge steld: er is niemand die dat nauwkeurig weet. Maar toch: een indruk vormen kunnen we ons wel. Wie dat zou willen doen omdat de leef wereld van straks hem ter harte gaat, kan in één van de komende weken naar het Bouwcentrum in Rotterdam. Daar is tot 29 februari 1988 onder de titel ’’Nieuw Nederland, onderwerp van ont werp” een van de interessantste ten toonstellingen te zien die ooit in ons land is gehouden. Achter de tentoonstelling ’’Nieuw Ne derland, onderwerp van ontwerp” staat de Stichting Nederland Nu Als Ont werp”, opgericht in 1984 met geen an der doel dan het mobiliseren van de pu blieke opinie in Nederland. In nauwe samenspraak met de universi taire wereld en een heel gezelschap van vooraanstaande ontwerpers heeft zij ge tracht een antwoord te vinden op de vraag, hoe ons land in het jaar 2050 in gericht zou moeten zijn, om het resul taat tenslotte aan iedereen voor te leg gen. De Stichting ’’Nederland Nu Als Ont werp”, deed dat niet om de toekomst te voorspellen of om sience fiction te be drijven. Want juist de mensen werk zaam in de ruimtelijke ordening zijn er van doordrongen, dat er over een tijd vak van ruim zestig jaar heel weinig met preside te voorspellen valt. Het gaat er de stichting veel meer om, een nationaal denkproces op gang te brengen. Veel meer mensen te betrek ken bij een aantal centrale vragen rond Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: ’’Landelijk Gebied West” en ’’Plan in Hoofdzaak West”, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen ter in zage met ingang van 10 december 1987 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schrifteiijke bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). De inrichters van de tentoonstelling in het Bouwcentrum kozen een orginele manier om te laten zien, dat er verschil lende ontwikkelingslijnen naar de toe komst denkbaar zijn. Als vertrekpunt kozen zij een reeks recente toekomst verkenningen van de Wetenschappelij ke Raad voor het Regeringsbeleid. Daarop werden vier scenario’s geba seerd, die door het Sociaal-Geografi- sche Instituut van Amsterdam tot ont wikkelingsprogramma’s werden omge vormd. Met die programma’s konden Nederlands beste ontwerpers aan de slag. Waarom vier scenario’s Omdat de po litieke keuzen die wij in de komende ja- ren maken van invloed zullen zijn op de manier, waarop wij ons land in de eerste helft van de volgende eeuw zullen in richten. Drie van de vier scenario’s be rusten op de maatschappijvisies van de drie politieke hoofdstromen van ons land: de christelijke, de socialistische en de libarale. De mensen die de tentoon stelling hebben ingericht wijzen er op, dat die drie maatschappijvisies tezamen globaal onder de noemer: vrijheid, ge lijkheid en broederschap gebracht kun nen worden, het oude ideaal van de Franse revolutie. Op de tentoonstelling zelf zijn overi gens andere typeringen gebruikt. Ont werpen, min of meer passend bij de christelijke, zijn ingebracht onder de karakteristiek: Zorgvuldig. De ontwer pen strokend met de liberale visie kre gen de typering: Dynamisch. De ont werpen overeenkomend met het soci alistische gedachtengoed de aandui ding: Kritisch. Er is nog een vierde sceniario uitge werkt onder de titel: Ontspannen. Dat is het scenario van de initiatiefnemers. Dit berust op het (pragmatische) in zicht, dat de bijzondere Nederlandse geografie mogelijkheden in zich bergt ons land te herscheppen in een groene, waterrijke leefwereld, veel beter vorm Terinzegelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat op 24 november 1987 is ontvangen het verzoek van: de directie van Bakkerijgrondstoffen C.P. Broer B.V., Passage 1-5, 2741 HB WADDINXVEEN om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een fa briek voor bakkerijgrondstoffen op het perceel Passage 1-5; De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 10 de cember 1987 tot en met 8 januari 1988 ter inzage op de afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene, die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantoor uren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren in te zien. Commissie voor Volksgezondheid en Milieu, op donderdag 10 december 1987 om 19.30 uur in het raadhuis. Op de agenda o.a.: - Lozingsverordening riolering. - Regeling geldelijke steun voorzieningen aan huurwoningen 1987. - Regeling bijdragen menten. - Liquidatiekosten Stichting Jeugdtandverzorging (in liquidatie) Midden-Holland. - Subsidie 1987 Regionaal Orgaan Zwakzinnigenzorg. Recreatieschap Bospark Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken op grond van artikel 35, lid 2 van de wet Gemeenschappelijke Regelingen be kend, dat met ingang van donderdag 10 december 1987 voor een ieder op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie ter inzage is gelegd en tegen betaling van de kosten voor een ieder verkrijgbaar wordt gesteld de ontwerp-be- groting van het Recreatieschap Bospark voor 1988. Waddinxveen, 9 december 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman Van der Linden Zowel op de tentoonstelling als in de Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Op de agenda o.a.: - Notitie inzake motivering opheffing van lening van bijstand. - Beleidsstandpunten ten aanzien van 1 Zelfstandigen toetsing van vrijwilligerswerk, fraudebestrijding vakantiegelden, Regeling RWW/IAOW-commissie en werkge- legenheidsproj ecten - CDA-jongeren werkgelegenheidsplan. - Notitie inzake realisering van de tweede bedrijfshal ten behoeve van het Job Creation Project. - Regeling opvang asielzoekers (R.O. A.). I i Waar is Waddinxveen? I gegeven en beheerd dan die van nu. boekhandel is een omvangrijke, tweedj Vooral het grensgebied van land en zee elige catalogus in kleurendruk verkrijg-> te baar. In deze catalogus worden de ach] tergronden van de expositie, de viersce-j nario’s, ontwikkelingsprogramma’s eti Tz r u. ~;z3r) uitgewerkte projecten beschreven. Bin- 'vcl Licit nenkort verschijnt een boekje, speciaal De initiatiefnemers constateren, dat de gemaakt voor het onderwijs. Ook dat i3 maatschappelijke discussie over de we- op de tentoonstelling verkrijgbaar, reld van morgen niet meer bloeit, ster ker: op een dood spoor is geraakt. Ge volg waarschijnlijk van de vele onzeker heden die ons plagen. Toch, het is drin- De tentoonstelling in het Bouwcentrum gend nodig dat wij die discussie weer Rotterdam (Weena 700, tegenover het opnemen. Ons losmaken van verrader- Centraal Station) loopt van 2 december lijke taboes in ons denken, niet al te ge- 1987 tot 29 februari 1988. De openings- rust zijn op de toekomst zoals die wordt tijden zijn op dinsdag tot en met zater- als wij op oude wegen voortgaan. De toekomst wordt door onszelf ge maakt. Heel letterlijk ook door u. Maak de expositie gesloten. De toegangsprij- daarom gebruik van de mogelijkheid op de tentoonstelling ’’Nieuw Nederland, onderwerp van ontwerp” ook zelf te ex perimenteren met de vier scenario’s. Dat kan. Er staan o.a. computers ter be schikking om essentiële gegevens te ver- door deskundigen worden rondgeleid anderen en ontwikkelingen bij te stu- over de tentoonstelling. Er is een thema ren. Men zal dan zien wat de uitkom- van zo’n twintig deskundige rondleiders sten, dus: de gevolgen, zullen zijn. Ver- beschikbaar. Verder bestaat de moge- der laat de tentoonstelling op verrassen- lijkheid in het Bouwcentrum te verga- de wijze met spectaculaire spelletjes, vi- deren of een studiebijeenkomst te be- deofilms, maquettes, foto’s en kaarten leggen, gecombineerd met een bezoek zien wat we van Nederland in het jaar 2050 kunnen maken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3