File-aanpak bij W’veen amateurs Leermiddelen in raadzaal twee scholen reparatie. FL»RIDk Werkgroep bezig voor Schade aan uw auto vereist deskundige Eetgids: Tilapia moet van menukaart ha Nederland 3, Duitsland 3 en informatiekanaal met Infokab Voor 140 miljoen gulden per 4 kilometer Four Roses in ’t Gemaal in Moordrecht in Kruiskerk Inspraak over parkeersprobleem wijk Zuidplas Van Ginkel naar nieuwe Marktcomplex Niewenhuijse concerteert Vangst HSW niet zo goed Uitvoering muziekschool Klaverjassen bij schutters ”Opa en oma, we hebben er ’n broertje bij” ’t Baarsje en De Gouwe Dis goede restaurants ADVERTEREN? BEL 01828-14788 '-7 7 WA - IW Gereformeerde School Kredieten 30 km-zone Weigering Tarief Kring r°or Wf0 ^j^Muiderberg ia»; a: fel A Restaurant Éfocwa Foto’s N A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 F O C WA, kenmerk voor vakwerk HUOGE KNELPUNTEN RANDSTAD A SC iV8 a Lj ,10 f s', I K WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 DECEMBER 1987 Pagina 11 Weer drie zenders Nieuw erbij op kabelnet Leiden. Alphen a/d Rijn 14 [W lx. Ouderkerk a/d IJssel :hem N57 AW’ tol betalen. - ’V-' toelen en griet met garnalen in kostdeeg /j. 43 i A16 Daar door inwilliging van het verzoek de normale eisen, aan het geven van on derwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen B. en W. de raad voor voormeld verzoek in te willigen en het benodigde krediet van 3.943,96 beschikbaar te stellen ten laste van het fonds ’’Andere Voorzieningen Bijzon der Basisonderwijs”. Iderkerk apendrecht voer bevorderd. Er komen meer bussen en moderne treinen. WADDINXVEEN - Voor de bewoners in de woonwijk Zuidplas zal een geza menlijke inspraakavond worden gehou den over de parkeeroverlast en de par keerproblemen in deze wijk. Dat heeft CDA-wethouder P.F.J. van Schie ge zegd in de raadscommissie voor Open bare Werken en Bedrijven. De aanleg van het 30 km-gebied in de ”Anna”-straten zal door de gemeente- bezien. Ook zal er overleg met de bewo ners worden gevoerd. De gemeente Waddinxveen heeft een stagiaire de Notitie Parkeren Zuidplas De logeetjes waren erg begaan met het lot van hun leeftijdgenootjes in de Derde Wereld en hoopten dat hun ouders een kind zouden ne men. B. en W. hadden dit najaar voorgesteld de raadzaal ook toegankelijk te maken voor amateurkunstenaars. De gemeen teraad steunde dit idee, ondanks het ne gatieve advies van de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De tiende editie van de eetjaargids ’’Lekker ’88”, de jaarlijkse smaak- en spraakmaker van Hans Auer Pro ductions BV in Den Haag, schaart de Waddinxveense restaurants ’t Baar sje aan de Zwarteweg en De Gouwe Dis aan de Zuidkade onder de ’’goe de keukens”. In het 128 pagina’s tellende blad staan in totaal 500 beste restaurants van Neder- mens, Y.M.C. Hofhuizen-Wilms en B. Prins-van den Boomgaard. beste (en meest ondergewaardeerde) gitaristen van Nederland. Een bassist werd er gevonden in oude rot Fred Hil debrand, die met RFB enkele goed ont vangen elpees maakte. ticulieren, die hun mening in een brief verwoordden, is rekening gehouden. Het langst werd gezocht naar een drum mer, maar nu is er een, en wat voor een: August ”Gus” Genser III. Helemaal uit Aruba en met jarenlange ervaring in de Verenigde Staten en zelfs als begeleider van de Nederjandse Frank Sinatra: Lee Towers. Four Roses maakt rock roll, geïnspi reerd door voorbeelden als Free, Bad Company en Bob Seeger. Stevig, rauw, maar met emotie en melodie hoog in het vaandel. I Van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging Gouda en Omstreken is een verzoek ontvangen voor vergoe ding van de kosten van aanschaffing van eerste inrichting onderwijsleerpakket achtste leerkracht 1.140,16), eerste inrichting meubilair achtste leerkracht 947,40) en 10 leerlingsets (uitbreiding tot 187 sets)(/ 1.856,40). In totaal 3.943,96 (incl. btw). Naast de uitbreiding van het program mapakket is ook een krediet van ander half miljoen gulden nodig voor de reno vatie van de CAI, moet er 125.000,- MC®. Voor de door de Waddinxveense foto kring Visie te fotograferen objecten zal een lijst met suggesties worden aange legd. Daarbij zal worden aangegeven welke objecten van belang worden ge vonden. Reeds in bestemmingsplannen aanwezig materiaal zal worden verza meld. bekeken worden op welke wijze de par keerproblemen in sommige delen van Zondagavond belde één van de kinderen enthousiast naar de grootouders en zei dat ze een jon getje hadden gekregen. De groot ouders begrepen het niet direct, maar toen bleek het een adoptie kind uit de Derde Wereld te zijn. Het kind was zo blij dat het leek of hij echt een broertje had gekregen. Foster Parents heeft er ruim 31.000 nieuwe ’’ouders” bij. Ze hebben zich tijdens en na een jubileum-uit- zending zaterdagavond in het Con gresgebouw in Den Haag opgege ven bij de organisatie, die allerlei acties in de Derde Wereld ont plooit. WADDINXVEEN - De gemeenteraad is door B. en W. gevraagd kredie ten beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van leermiddelen voor de openbare Annie M.G. Schmidt-basisschool aan de Zuidplashof in de Zuidplas en voor de Gereformeerde Basisschool aan de Heggewinde. De Hervormde kerk in Moord recht. (Foto: Hans Paters). tie, met nog 4 wedstrijden te gaan in het dit geld dat in 1988 wordt uitgegeven kQHjt anderhalve ton uit de begroting voor dit jaar. nieuwe jaar, is: 1. M. Reichard (27940 gr), 2. R. Jenner (26110 gr), 3. J. Ver hoef (24670 gr), 4. H. de Haan (20010 gr) en 5. A. van Leeuwen (17740 gr). De eerstvolgende wedstrijd in deze competitie is op 27 februari 1988. Het lijke dienst Openbare Wertken en -Be- vertrek is dan om 6.30 uur vanaf het NS- drijven nog wat nader kritisch worden station. Dede eerste wedstrijd is dan eveneens een kasconcours. WADDINXVEEN - De expositie van ’’amateurskunstenaars” in de raad zaal van het gemeentehuis - de eerste die na een reeks van tentoonstellin gen van beroepskunstenaars zal worden gehouden - zal worden voorbe reid door een gemeentelijke werkgroep. aanhaalt. Menu’s zijn er aan de Zuidka de van 45,- en 65,-. Voor de opsomming in ’’Lekker ’88” van de 500 beste restaurants van Neder land in 1988 gingen 38 mensen op pad, die negen maanden in de gekozen eet huizen hebben gegeten omdat ze ge wend zijn buiten de deur te dineren. Ook met de reacties van ruim 2.200 par- Weekblad voor 1 Waddinxveen Afgesproken is dat er ook een 30 km-zo- ne zal komen in een deel van de Oranje- wijk en de Vondelwijk. Met de herin richting is twee ton gemoeid, maar van Ten behoeve van de eerste inrichting onderwijsleerpakket van de per 1 au gustus jl. gestartte Annie M.G. Schmidt-school voor openbaar basison derwijs, stellen B. en W. de raad voor een krediet van 75097,54 beschikbaar te stellen. Dit bedrag is berekend op ba sis van het in 1988 te verwachten aantal leerlingen van 77 met drie formatie plaatsen. Deze kosten dienen te zijner tijd ten las te te worden gebracht van de stichtings- kostenvergoeding die door het rijk zal worden toegekend naar aanleiding van het ’’huisvestingsoverzicht 1989/1991”, dat op 23 september 1987 werd vastge steld en waarin voor de Annie M.G. Schmidtschool een gebouw voor 6 groe pen werd opgenomen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Dat blijkt uit het voorstel dat B. en W. de volgende week maandagavond ver gaderende gemeenteraad hebben ged aan tot beschikbaarstelling van een kre diet voor renovatie en uitbreiding van de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) en een tariefverhoging CAI. B. en W. laten de raadsleden weten dat het onlangs verplicht is geworden Ne derland 3 door te geven. ”Wij achten het wenselijk dat het huidige program- ma-aanbod in Waddinxveen met Ne derland 3, Duitsland 3 en Infokab Ka belkrant wordt uitgebreid”, aldus het college. WADDINXVEEN - In het jongeren centrum ’t Gemaal aan de Kanaaldijk treedt komende vrijdagavond 18 de cember om elf uur de heavy rock- en rollforma tie Four Roses op. De toe gangsprijs is 10,-. Four Roses is be paald geen nieuwe naam in rock roll land: de band deed van zich spreken tij dens roemruchte tournees door Neder land en Duitsland, toen met mensen als Henk Torpedo (New-Adventures) en Otto Cooymans (Vitesse, Brood) in de gelederen. Van die formatie is alleen zanger Jan Bystra over die krachten bundelde met gitaarbeuker en drijvende kracht achter Carlsberg: gitarist Japie Castricum, in Oor genoemd/geroemd als een van de WADDINXVEEN/GOUDA - Reis- en passagebureau Van Ginkel BV, waar van het hoofdkantoor in Waddinxveen (Passage en Tweede Bloksweg) is ge vestigd, gaat winkelruimte betrekken in het Nieuwe Marktcomplex in Gouda. Het door Gouwenaar A.G.M. van Gin kel geleide bedrijf, dat al in Gouda een vestiging heeft aan de Markt en ook nog een vestiging in Zoetermeer heeft, huurt daar de in het najaar van 1988 be schikbaar komende winkelruimte in het nieuwe winkel- en woonhart van onze buurgemeente. In het Goudse Nieuwe Marktcomplex komen behalve 35 winkels met een ge zamenlijke oppervlakte van 6500 vier kante meter, drie etages met in totaal bijna 6000 vierkante meter kantoor ruimte. Ook komt er een parkeergarage die plaats zal bieden aan 500 auto’s. (54). ”Er wordt geen moeite gespaard”, vindt Lekker ’88, die van de menukaart land in 1988: 100 beste en 400 goede. flensjes gevuld met zwezerik en paddes- Tot de laatste categorie behoren ook de beide lokale eethuisjes. Een jaar gele den was dat ook al zo. Bij ’t Baarsje met Daam en Barbara Scharloo en kok Gerard Schalkwijk (26) wordt gerept over een voelbare ontspannen atmosfeer. Het restaurant levert in alle opzichten kwaliteit met om zich heen het zuid-hollandse polder landschap, zo wordt geschreven. ’’Aleen die vis, de tilapia, mag van ons weg. Die zit te veel in het modieuze rij tje van de meerval en de Victori- abaars”, aldus ’’Lekker ’88”, die menu- prijzen bij ’t Baarsje meldt van 45,-, 69,50 en 87,50 en een huiswijn van 29,50. De Gouwe Dis is volgens de eetjaargids van oudsher een vermaarde zaak met nog een veteraan in de keuken, de uit stekende chef-kok Anton Eckhardt WADDINXVEEN - Het aanbod op het Waddinxveense kabelnet zal in de loop van volgend jaar worden uitgebreid met Nederland 3, Duitsland 3 en een informatiekanaal met onder andere de Alphense Infokab Kabel krant. Hoewel de commissieleden in hun ver gadering opnieuw probeerden deze be sluitvorming ter discussie te stellen, weigerde PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein daartoe de mogelijkheid te bieden. Hij zei namelijk van opvatting te zijn dat democratische besluitvorming gere specteerd dient te worden en derhalve behoort te worden uitgevoerd. Hij deed nog wel de suggestie éénmaal per jaar een soort amateurprijs beschikbaar te stellen. De werkgroep die de expositie van ama teurkunstenaars in de raadzaal van het gemeentehuis gaat voorbereiden be staat uit W.G. van Baarle, P.A.H. Her- beschikbaar worden gesteld ten behoe ve van de invoering van het 13e tot en met het 15e kanaal en moeten de tarie ven van de CAI in de zomer van 1988 met 4 procent omhoog. In de raadsvergadering van 25 maart van dit jaar hebben de raadsleden een krediet gevoteerd ten behoeve van de renovatie CAI Groenswaard II omvat tende 700 woningen. De uitvoering van deze renovatie, het vervangen van oude rijg- en aftaksystemen door een mini- ster-systeem is onlangs voltooid. Ge volg hiervan is tevens dat de ontvangst- capaciteit van de betreffende percelen wordt vergroot van 12 tot 30 kanalen. Voor de realisering van de geplande re novatie van de CAI resteren thans nog 2500 woningen. Deze woningen zijn ge legen in de wijken Groenswaard I en III, Oranjewijk, Vondelwijk, St. Vic- torwijk en Henegouwerweg. De kosten In de CAI-notitie van 1985 zijn de hier voor omschreven investeringen voor zien. De dekking van de daaruit voort vloeiende kapitaallasten werd gevon den in een totaalverhoging van 20 van het tarief, gespreid over de jaren 1986, 1987, 1988 en 1989. De eerste twee verhogingen zijn door gevoerd. Tijdens de behandeling van de begroting 1988 besloot de raad in zijn vergadering van 26 oktober jl. de voor gestelde 4 %-verhoging ingaande 1 juli 1988 aan te houden. ’’Indien u thans, conform ons voorstel, alsnog tot deze tariefverhoging besluit, is een sluitende exploitatie van de CAI te bewerkstelligen, inclusief de kapi- van deze resterende renovatie worden geraamd op 1.500.000,-. De uitbreiding van het programmapak ket maakt het noodzakelijk dat in 1988 het 13e tot en met het 15e kanaal wor den ingevoerd. Reden temeer om de resterende renovatie op korte termijn uit te voeren. De kosten van de invoe ring van deze drie kanalen bedragen 125.000,-. Hoofdwegennet z huidige knelpunten kosten ca. fl UO mln. per 4 kilometer Wrf - tunnelslprivaat gefinancierd) kosten ca. ft. 1400 mln. Stedelijke wegenprojecten x huidige knelpunten Tot op heden had Foster Parents, dat vijftig jaar bestaat, ongeveer 100.000 leden, die maandelijks 45 gulden overmaken. Een aantal van hen was ook betrokken bij de eerste Waddinxveense Kunstda- gen 1987 in oktober van dit jaar. Het verslag van deze manifestatie wordt be gin volgend jaar verwacht. Stichting- voorzitter W.G. van Baarle is immid- dels ook betrokken geraakt bij de voor genomen oprichting van een ’’kring” tot de organisatie van amateurexposities. De gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur besloot verder dat een eerste opzet wordt gemaakt voor het schrijven van een Meerjarenplan Beeldende Kunst. Bovendien zijn de eerste stap pen gezet ter uitvoering van de notitie Karakteristieken van Waddinxveen. WADDINXVEEN/MOORDRECHT - De Waddinxveense organist Jaap Nie wenhuijse verleent op Twee I; Kerst dag (zaterdag 26 december), ’s avonds om acht uur, zijn medewerking aan het dan te houden Kerstconcert in de Ne derlands Hervormde Kerk van Moord recht. Aan dit concert van de Stichting Orgel concerten Moordrecht, dat dit najaar een succesvolle lp- en cassetteband) e- spresentatie hield, verleent ook mede werking trompettist Michiel Lems. Jaap Niewenhuijse is genoegzaam be kend. Michiel Lems is de huidige diri gent van het Ned. Herv. Kerkkoor, maar heeft in het verleden ook conser- vatorium-trompet gestudeerd. Zij zullen werken spelen van Bach, Handel, Telemann, Boëlmann, Balba- stre, Feike Asma en van Niewenhuijse zelf. Voor de aanwezigen zijn enkele bekende kerstliederen als samenzang nummers opgenomen. WADDINXVEEN - In de Kruiskerk aan de Passage wordt komende vrijdag avond 18 december om half negen een uitvoering gegeven door de leerlingen van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen. In het programma komen zeer veel ver schillende instrumenten aan bod. Grote en kleinetnsembles zullen Kerstmuziek ten gehore brengen. De jaarlijkse uitvoering van de Streek muziekschool is gratis toegankelijk. -SRozentn '"-''Brielle Q WADDINXVEEN-Voorderenovatie van het clubgebouw van de schutters- vereniging Waddinxveen aan de Alber- dingk Thijmlaan wordt er donderdag avond 17 december om acht uur gekla verjast. Voor dit klaverjassen kan op de speel avond tussen zeven en acht uur worden ingeschreven. Het inschrijfgeld be draagt 20,- per persoon. taallasten van de hiervoren genoemde investeringen, doordat tevens een be- roep op de aanwezige reserves wordt gedaan en een gewijzigde afschrijvings- methodiek wordt gehanteerd. Wij stel len u voor hiertoe te besluiten”, zo stel len B. en W. de raad nu voor. 'Woerden Gouda -• 5 - r '\- Nieuwarkerka/d Mssel maakt deel uit van de veelbesproken ka- van de aanleg van nieuwe wegen en vier binetsplannen om de verkeersdoorstro- tunnels (kosten voor de overheid 200 ming in het westen van het land te ver- miljoen gulden per jaar) terugverdie- beteren. Dit weekeinde werd precies nen. Ook wordt met een deel van de op bekend hoe ”Den Haag” dat denkt te brengst (100 miljoen) het openbaar ver gaan doen. De wegenbelasting gaat op 1 juli vol- vrachtwagens moeten vijf tientjes extra Tenslotte zullen de vier grote steden en worden betaald. Op een aantal belang- de provincies in de Randstad bestaande rijke wegen en bij tunnels en grote brug- knelpunten in hun wegennet moeten deze knelpunten gaat ongeveer 140 gen gaan de automobilisten vanaf 1995 oplossen en grote parkeerterreinen aan- WADDINXVEEN - Zaterdag avond logeerden twee kleinkinde ren bij hun grootouders in Wad dinxveen en volgden daar op de te levisie het TROS-televisiepro- gramnia ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van het Foster Pa rents Plan. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het ministerie van Verkeer en Waterstaat rekent ook de Waddinxveense invals- en uitvalswegen naar Den Haag en Rot terdam tot de knelpunten van het hoofdwegennet in de Randstad, die zo snel mogelijk moeten worden opgelost. Het gaat hier om rijksweg A12 tussen gend jaar met 25 gulden omhoog. Vi Waddinxveen en Voorburgen om rijks- --- weg A20 tussen Waddinxveen en Nieu- werkerk aan den IJssel. Het oplossen van miljoen gulden per 4 kilometer kosten. tol betalen. leggen in buitenwijken om het woon- Het oplossen van deze fileknelpunten Hiermee wil het kabinet een groot deel werkverkeer terug te dringen. indam E 8 E 36 Waterii Hoek van Holland De band Four Roses. Wassenaar J s-Gravenhage ƒ4 RüswW< <Maas- Xsluis A15 A Inlichtingen over dit klaverjasgebeuren op de Waddinxveense telefoonnummer 15727 en 15291 na 19.00 uur. De beste klaverjassers maken kans op een CD- speler en een magnetronoven. X S’ "'■'^^/Bordrecht.AX De huidige knelpunten in de Randstad in beeld. (Tekening: Ministerie van Verkeer en Waterstaat). WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar laatste wintercompetitie- laten maken. Na de inspraakavond' zal wedstrijd van dit jaar. De vangst in het 1 Amsterdam-Rijnkanaal was niet zo 1 goed: 12 vissers wisten 16590 gram vis te de wijk zullen worden aangepakt, vangen. De eerste vijf waren: 1. A. van Leeu wen (5280 gr), 2. M. Reichard (4340gr), 3. H. de Kwaadsteniet (1780 gr), 4. D. Heeren (1520 gr) en 5. H. de Haan (1360 gr). De stand aan de kop van deze competi- gemeente Waddinxveen heeft 12 Fa 27 Utrecht ./'Amersfoort -X Fa 27 A28'__-^>^ \A2 A1S ennepQ X aö^ XAnwterdani^^^ Kabelkrant A4 Iterdam’

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11