Fietspad langs Zwarteweg Weer actie voor G R AT I S hongerend Afrika In Waddinxveen zijn al 43 asielzoekers gehuisvest Hervormde kerk hield een collecte Remonstrantse PTT Tijdens Kerst en Nieuwjaar Kerst-concert druk bezocht George Baker trouwt met Blanche Remeeus in Gouda Waddinxveense bedrijven in Moerkapelle Youngblood in De Bonkelaar BLAUWSPARREN Rehorst BV had een spookhotel” Openstelling Buslichting Toestroom Bestelling ARRESLEE TOCHT MET KERSTMAN Exprespost Export Omzet Radio en tv Opvangplaatsen Werkgelegenheid WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 DECEMBER 1987 Pagina 23 ALS SERVICE VERPAKKEN WIJ UW BOOM VOOR 1,50 59 r BIJ AANKOOP VAN EEN KERSTBOOM OOK VERRASSING VOOR UW KINDEREN KERSTBOMEN ELKE WEEK VERS GEKAPT GROTE SORTERING 9 DECEMBER STARTEN WIJ MET DE VERKOOP ARRESLEE RIJDT OP 12,16 EN 19 DECEMBER BIJ TANKSTATION BOONSTOPPEL B.V. JUL. VAN STOLBERGLAAN - WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen is bereid in de komende tijd 50 asielzoekers op te vangen. Dat blijkt uit het voorstel dat B. en W. aan de volgende week maandagavond vergaderende gemeenteraad heb ben gedaan om mee te werken aan de landelijke Regeling Opvang Asiel zoekers (ROA). In Waddinxveen verblijven al in totaal 43 asielzoekers. WADDINXVEEN/GOUDA - De economische groei van Midden-Hol land in de laatste jaren heeft zich ook dit jaar verder voortgezet. Ten op zichte van de rest van Nederland scoort Midden-Holland zelfs beter; de investeringen geven zelfs een zeer opmerkelijke groei (7%), terwijl het landelijke beeld een daling (-7%) te zien geeft. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Deze week wordt ook de Waddinxve- ners duidelijk gemaakt dat er opnieuw hongersnood dreigt in Afrika. Acht hulporganisaties in Nederland luiden daarom dagelijks de noodklok om een herhaling van 1984/1985 te voorkomen. Zondag bestemde de di- akonie van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen de col lecte voor de hongerenden in Afrika. r Midden-Holland boert heel goed Nader zullen door de gemeente Wad- Waddinxveen: Opvang voor 50 asiel zoekers Hier moet ook de reden gezocht worden voor het feit dat de omzet sterker stijgt in Midden-Holland dan in de rest van de Nederlandse bedrijven. dere concept-overeenkomst te worden afgesloten. WADDINXVEEN - Het fietspad langs de Zwarteweg tussen Middelburgseweg en Bloemendaalseweg is klaar. De schooljeugd fietst er naar en van Gouda naar hartelust op. Bij het fietspad zijn borden geplaatst dat de verkeerssituatie ter plaats is ge wijzigd. Met de provincie zal nog wor den overlegd over subsidie voor meer veiligheidsmaateregelen voor fietsers bijdragen met betrekking tot uitkerin gen, verzekeringen en gemeentelijke apparaatskosten. Op de ongeveer 35 asielzoekers die zich vóór 16 april bij de politie hebben aan gemeld en die in Waddinxveen verblij ven, is de regeling niet van toepassing. Bij de vaststelling van het aantal nog te huisvesten asielzoekers (42) zijn zij der halve buiten beschouwing gelaten. In 1985 regende het twee dagen in Ethi opië. In 1986 slechts twee weken. Dit jaar viel er opnieuw veel te weinig. De overstekende fietsers daar verbeterd moeten worden. Na een paar gewelddadige acties op het ijs, blijkt Dean niet opgewassen tegen de bij het ijshockey horende vechtparti jen. Zijn vader gaat hem echter trainen en harden voor het ijshockey. Op een belangrijk moment keert Dean terug op het ijs en leidt zijn ploeg naar de over winning. Hierna komt alles weer goed, ook met de liefde. Op de donderdagen 24 en 31 de cember is de sluiting van de kanto ren als volgt. Het hoofdpostkant oor aan de Kerkweg-Oost in Wad dinxveen sluit om 15.00 uur. Het postagentschap aan de Brederol- aan in Waddinxveen sluit om 12.30 uur. Op zaterdag 2 januari is het hoofd postkantoor aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen zoals gewoonlijk van 09.00-12.00 uur geopend. WADDINXVEEN - De PTT in Waddinxveen heeft weer een aan tal maatregelen genomen voor de komende Kerst- en Nieuwjaarspe- riode rond de openstelling van het postkantoor en postagentschap, de buslichtingen, de postbestellingen en de exprespost. Op de donderdagen 24 en 31 de cember vindt de laatste lichting om plus-minus 13.00 uur plaats. Om beschadigingen door vuurwerk te voorkomen, worden alle brieven bussen en postzegelautomaten af gestopt. Het afstoppen geschiedt op 31 de cember rond 13.00 uur. Op 1 janu ari worden brievenbussen en auto maten rond 17.00 uur ontstopt. I De grote toestroom van asielzoekers is voor de minister van Welzijn, Volksge- I zondheid en Cultuur aanleiding geweest een nieuw beleid ten aanzien van hun i opvang te formuleren: de Regeling Op- f vang Asielzoekers (R.O.A.). Door middel van deze Regeling poogt de minister de opvang zoveel mogelijk Op zaterdag 19 december wordt al le voorhanden zijnde buscorre- spondentie besteld. Stukken waar voor aan het huisadres moet wor den gebeld zoals aangetekende stukken, postpakketten en alle an dere stukken die niet in de brieven bus gedeponeerd kunnen worden, worden niet besteld. Op zaterdag 2 januari 1988 is de be stelling als op een normale zater dag. wikkeling van het verkeer op de Brug weg verder kan worden geregeld. Om- WADDINXVEEN - De in Waddinx veen bij zijn vriendin Blanche Remeeus (37) aan de Prins Bernhardlaan wonen de zanger George Baker (Hans Bou- wens) gaat op vrijdag 22 januari vol gend jaar trouwen. De huwelijksplechtigheid is in het Goudse stadhuis, Nederlands oudste gemeentehuis tussen Nederlands oud ste hotel (De Zalm) en Nederlands langste kerk (St. Jan). De zanger en zijn Waddinxveense vriendin waren eerder getrouwd. Uit beide huwelijken hebben ze vijf kinde ren. Volgens de populaire pers in Blan che Remeeus weer in verwachting. Dit nieuws werd bijvoorbeeld door het weekblad Privé gebracht onder de kop ’’Zwangere Blanche dwingt George Ba ker tot huwelijk”. Volgens het week blad hadden beiden niet gedacht ooit nog te zullen trouwen. George Baker en Blanche Remeeus ontmoetten elkaar in 1985 tijdens de tournee van de Privé-Idee-Show waar de zanger met zijn band de George Ba ker Selection aan meedeed en waar de Waddinxveense als hostess actief was in de stand van de omroepvereniging TROS. Op de donderdagen 24 en 31 de cember worden alle spoedstukken die vóór 13.00 uur op het hoofd postkantoor aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen worden aangebo den dezelfde dag besteld. Om vertragingen te voorkomen is het noodzakelijk dat zogenaamde familiedrukwerkén, zoals geboor tekaartjes, rouwcirculaires en hu- welijksberichten, afzonderlijk aan het loket worden aangeboden en te wijzen op de aard van de stukken. Ook wordt het publiek aangeraden de groene buitenbusjes, tijdens de periode 30 december tot en met 1 januari binnenshuis te bewaren. De export die traditiegetrouw een be langrijke plaats inneemt bij het Mid- denhollandse bedrijfsleven heeft ook in WADDINXVEEN/MOERKAPELLE - In Moerkapelle-dorp zijn twee Wad dinxveense bedrijven betrokken bij de bouw van acht wooneenheden voor één- en tweepersoonshuishoudens. De betreffende woningen worden na melijk gebouwd in opdracht van A.R.W. Rehost BV, Waddinxveen. Het ontwerp is van architectenbureau Stuurman Partners BV. Bouwer is F. Boer en Zn uit Nieuwerbrug aan den Rijn. nabij restaurant ’t Baarsje. zien, om de drukke Brugweg tussen de Ook zal de openbare verlichting voor hefbrug en de Middelburgseweg te kun nen ontlasten door het maken van een nieuwe weg vanaf de Henegouwerweg. Afgesproken is al wel dat aandacht zal worden besteed aan het karakter en de dinxveen nog worden bezien hoe de af- instandhouding van het huidige profiel van de Middelburgseweg. De recon structie van de Brugweg en de Zwarte- leidingsalternatieven zulen worden be- weg staan gepland voor 1991. De stijging van de omzet in 1987 wordt vooral veroorzaakt door de kleinere be drijven (tot 50 werkzame personen) welke een toename van 6% behaalden. Het percentage bedrijven met een stij gende omzet is 42; bij 38% van de be drijven blijft de omzet stabiel. De omzettoename is in de dienstverle ning (7%), papierindustrie (6%), agra rische sector (5%), groothandel (5%) het sterkst. De chemie blijkt de daling van 1986 als gevolg van de dalende olie prijzen en de val van de dollar nog niet te kunnen omkeren en ook de bouwsec tor, waar de overige indicatoren positief zijn, heeft nog geen omzettoename kunnen behalen. Deze week besteden actualiteitenru brieken op radio en televisie veel aan dacht aan de situatie in verschillende Afrikaanse landen. Dagelijks worden Afrika-nieuwsbulletins uitgezonden Kijkt u ook aanstaande maandag 21 de cember op Nederland I naar anderhalf uur ’’Afrika Nü”. ”We hebben nog de tijd om een ramp te voorkomen. Nu het geld nog! Geef op giro 555 in Den Haag”. De nationale actie Afrika Nu wordt ge houden door de Stichting Mensen in Nood/Memisa, Novib/Gast aan Tafel, het Nederlandse Rode KruisStichting boeren hebben hun werk voor niets ged- Oecumenische Hulp, Artsen zonder Grenzen, Tear Fund, Terre des Hom mes en Unicef. De actie (giro 555) zal maandag 21 de cember haar hoogtepunt bereiken. Op de televisie zal die avond, de maandag vóór Kerstmis, om 20.30 uur anderhalf uur lang aandacht besteed worden aan de situatie in Afrika en akties in Neder land. De hulporganisaties willen met deze actie voorkomen dat opnieuw - zo als in 1984/1985 - honderdduizenden mensen in Ethiopië en andere Afri kaanse landen de hongerdood zullèns sterven. Voor de 50 nieuwe asielzoekers moeten in Waddinxveen 42 opvangplaatsen worden gecreëerd. De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen zal daarbij helpen waar mogelijk. Naast de hier al verblijvende 35 asielzoekers zijn er nog 8 - in totaal dus 43 - die zich tus sen april en november van dit jaar heb ben gemeld en volgens de nieuwe regels onder de overgangsbepalingen vallen. aan en als je niets te eten hebt kun je niet blijven doorgaan. Iets nieuws is de zeer schadelijke sprinkhanenplaag, die met name het noorden van Ethiopië en Soedan be dreigt. Sprinkhanen zijn een normaal verschijnsel na een periode van droog te. Een zwerm vernietigt per dag wel zo’n 100.000 kilo graan! Ze effectief be strijden is niet eenvoudig. Maar er valt wat aan te doen. Tenslotte de factor oorlog. Oorlog maakt het de hulpverleners niet alleen moeilijk om hun werk te doen, maar de situatie van de bevolking verslechtert er WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 18 december om acht uur draait er in De Bonkelaar de film Young blood. De toegangsprijs is 3,50. Rob Lowe, ook wel hét stuk van het wit te doek genoemd, speelt in deze film de rol van de 17-jarige Dean Youngblood, wiens grote droom het is om ooit een professionele ijshockeyer te worden. Zijn grote kans komt als hij voor het ju niorenteam van de ’’Hamilton Mustan- ge” mag gaan spelen. De exporttoename (5%) heeft een aan zienlijke bijdrage in de omzetstijging. ook nog direct door. Boeren gaan min der produceren, families vluchten naar andere streken. Een groot gevaar is ook dat de kanalen van de hulporganisaties in oorlogs^- bieden bedreigd worden. Af en toe wor den ze afgesneden. Bij Afrika Nü hóóft u zich daar geen zorgen om te make)i. Er zijn nu garanties gegeven dat de voedseltransporten niet meer worden aangevallen. Ook internationaal wordt er naar oplossingen gezocht. Al kunnen de mensen in Afrika daar niet op wach ten. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Het voormalige Skyway-hotel aan de Vliegveldweg bij de Rotterdamse lucht haven Zestienhoven wordt weer gere noveerd tot een hotel. Tot voor kort was dit onroerend goed in handen van be leggingsmaatschappij- en aannemings bedrijf Rehorst BV uit Waddinxveen. Het verwaarloosde Skyway-hotel met rond de 100 kamers werd in 1985 door de gemeente Rotterdam verkocht aan Rehorst BV. Het Waddinxveense be drijf zette zijn plannen om het motel nieuw leven in te blazen echter eind no vember ’85 als in de koelkast. De aanlei ding was de toen weer opgelaaide dis cussie over de toekomst van Zestienho ven. Rehorst Het vervolgens zijn investe ringsplannen varen na het verschijnen van het verkiezingsprogramma van de Partij van de Arbeid in Rotterdam, waarin sluiting van de luchthaven niet te decentraliseren. De kern ervan is, dat gemeenten door het sluiten van een be stuursovereenkomst met de Staat der Nederlanden zich garant stellen voor de opvang van een in de overeenkomst na der vast te stellen aantal asielzoekers. De Staat verplicht zich tot het betalen van compenserende bijdragen. Het is de bedoeling dat deze transactie bud gettair neutraal verloopt. Op 16 april 1987 is de R.O.A. in de Staatscourant gepubliceerd. Op 1 november 1987 heeft de minister de regeling in werking doen treden, wel ke mededeling Waddinxveen op 2 no vember heeft bereikt. Bij decentrale opvang streeft de minis ter naar een globale spreiding over zo veel mogelijk gemeenten. De stelregel hierbij is, dat het aantal te creëren op vangplaatsen gelijk is aan 2 o/oo van het inwonertal. Een en ander komt voor Waddinxveen neer op ongeveer 50 op vangplaatsen. De regeling heeft betrekking op asiel zoekers die zich na 16 april 1987 bij de politie gemeld hebben. Voor asielzoe kers die( tussen 16 april en 1 november hun asielzoekersstatus verkregen heb ben, gelden overgangsbepalingen. In deze gemeente betreft dat. 8 asielzoe kers. Deze overeenkomst stelt hen in staat hun huidige huisvestings- en inkomens situatie te behouden. Zij behoeven der halve niet op door de gemeente aan te wijzen opvangplaatsen te worden ge huisvest. Op basis van de overeenkomst verstrekt de minister compenserende Uitgaande van 50 asielzoekers dient naar de mening van B. en W. op de vol gende manier uitvoering aan de R.O.A. gegeven te worden. Er dienen 42 opvangplaatsen te worden gecreëerd. Dit betreft asielzoekers die thans nog niet in Waddinxveen geves tigd zijn. Hiertoe dient de concept- overeenkomst te worden afgesloten met een fasering in de totstandkoming van de opvangplaatsen zoals aangegeven in de overeenkomst. Volgens deze overeenkomst verbindt de gemeente zich aan het verzorgen van woonruimte en de eerste inrichting er van, het betalen van de huisvestingskos ten, het zorgdragen voor verzekerin gen, sociaal-culturele activiteiten en in- troduktie-activiteiten, het betalen van een financiële toelage aan de asielzoe ker, alsmede van buitengewone kosten. De minister verphcht zich namens de Staat tot het betalen van de vastgestelde vergoedingen. De Stichting Vluchtelin genwerk Waddinxveen heeft zich be reid verklaard de uitvoering van een aantal onderdelen van de regeling op zich te nemen. Voor de 8 al aanwezige asielzoekers, die zich hier dus tussen 16 april en 1 novem ber jl. hebben gevestigd, dient een an- 1987 weer een voorname rol gespeeld. Ondanks het landelijke beeld (-1%) blijken de ondernemers in Midden-Hol land een toename in 1987 behaald te hebben. Deze wordt vooral door’ de kleinere bedrijven behaald waar de ex port een stijging van 14% te zien geeft. Ook hier neemt de groothandel een be langd j k deel van de stij ging voor zij n re kening. De agrarische sector bhjkt de schade van de strenge winter toch nog goed gemaakt te hebben, gezien de ver dere exporttoename van 5% In 1987 hebben de behaalde resultaten weer een verdere stijging van het aantal winstgevende bedrijven (91%) ge toond. Ten opzichte van de landelijke behaalde resultaten scoort het bedrij sleven in Midden-Holland in alle bran ches hoger, zoals blijkt uit de bijgevoeg de tabel. 32% van de bedrijven kende een toena me van de winstgevendheid, bij de helft van de Midden-Hollandse ondernemers bleef het resultaat min of meer gelijk en bij slechts 18% daalde het resultaat in 1987. Verder beoordeelt 71% van de ondernemingen het door haar behaalde rendement als voldoende. De tevreden heid met de resultaten is in Midden- Holland iets hoger dan in de rest van Nederland (69%). Het aantal arbeidsplaatsen is in 1987 met bijna 1500 gestegen. De procentu ele toename van de werkgelegenheid (3%) volgt in- Midden-Holland het landelijke beeld. De bouw- en industriesector hebben qua werkgelegenheid enigszins inge boet, terwijl in de dienstverlening de werkgelegenheid met 7% is toegeno men. De stijging is met name veroor zaakt door de kleinere bedrijven (tot 50 werkzame personen) met een stijging van 4% De verwachtingen voor de onderne mers in de regio zijn gelijk het landelij ke beeld, gunstig. 29% van de bedrijven verwacht in 1988 een omzettoename, 92% van de ondernemers zegt een posi tief resultaat te gaan behalen en ook de werkgelegenheid zal naar verwachting in 1988 verder aantrekken. WADDINXVEEN - Het ’’particulier Kerstconcert”, dat Saskia Wekking, Marloes Wekking, Theo Wekking en Ton v.d. Wolf zaterdagavond in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade hebben gehouden, is een groot succes werd uitgesloten. De gemeente Rotter- geworden. dam heeft zich inmiddels duidelijk uit- Het organiserende viertal zag hun doel- gesproken vóór een voorzichtige verde- stellingen en verwachtingen ruim- re ontwikkeling van het vliegveld. schoots in vervulling gaan vanwege de Het Skyway-motel ging in 1980 dicht, grote waardering van het publiek voor Het gebouw was toen nog eigendom van de vele vormen van samenspel op ver- belegger Wereldhave. Het heeft daarna schillende instrumenten en niveaus die een stimulans blijken te zijn voor vele Wederom bedreigt de hongerdood duizenden Afrikaanse kinderen. (Foto: Rode Kruis). belegger Wereldhave. Het heeft daarna als opvangcentrum voor Surinamers ge diend. Daarna is het gekraakt door jon- muzikanten. geren uit Overschie. De gemeente Rot- De waardering bleek uit het feit dat het terdam kocht het gebouw in 1981 voor tweede concert in deze opzet leidde tot vier miljoen gulden en ontwikkelde een bomvolle kerk, waar een uiterst ge- plannen om er jongeren te kunnen huis- zellige sfeer heerste. Voor de klassieke vesten. Tot een verbouwing van het mo- muziek is het positief te noemen dat de- tel is het echter nooit gekomen. Na ge- ze samenwerking tussen amateur- en ruchten over de mogelijke vestiging van professionele musici een breder publiek een prostitutiecentrum bij de luchtha- dan normaal gebruikelijk voor concer- ven, verkocht de gemeente het gebouw ten blijkt te trekken. in 1985 aan Rehorst BV uit Waddinx- Het concert was mogelijk dank zij het veen. bestuur van de Remonstrantse Kerk en De nieuwe eigenaar is nu Amerhold BV de pianoworkshop in Nieuwerkerk a.d. uit Amersfoort, geleid door directeur IJssel, die een prachtige Schimmel pi- Jac. Heijligers. ano beschikbaar stelde.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 23