Veel Schmidt-boeken in schoolbibliotheek Bouw Stopborden bij kruising Mr. Marianne Boer in NCRV-tv-panel Scholieren spraken Annie M.G. Schmidt negen villa’s I.! Annie M. G. Schmidt volgend jaar 77 jaar Subsidies van gemeente de Dorpstraat Lichtreclame commissie in AF-centrum Vox Jubilans verzorgt drie Kerstconcerten Kerstmiddag culturele Riolering Broekhuizen bijna klaar Eenrichtings verkeer in Veertiendaagse kerkdiensten bij RTW-radio Sffl <5 Loupe Kapelle Noorlander Overleg Noodcomplex Thuis Doelen Nieuws li I li - IHiM 99 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 DECEMBER 1987 Pagina 29 ■w Dort Kroonweg bij de splitsing met de IJsermanweg. (Foto: Sjaak Note- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Drie Waddinxveense scholieren, Manon Groeneveld, Michelle de Vries en Sherief Moestadja, en hun Het Waddinxveense viertal was in de Haagse Koninklijke Bibliotheek aan wezig op de bijeenkomst ter gelegen heid van de uitreiking van de Constan- tijn Huygensprijs aan Annie M.G. Schmidt. In de pauze maakten zij kennis met de schrijfster en bij het begin van het pro gramma na de pauze werden zij naar het podium geroepen om Annie M.G. Scmidt een boeket bloemen en de schoolkrant te overhandigen. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft de volgende subsidies ver strekt, zo heeft men aan de gemeente raad laten weten: Aan speeltuinvereniging ”’t Vondelpar- kje” zal voor wat 1987 betreft een subsi die van 2.500,- worden verstrekt. In verband met extra activiteiten in 1987 zal aan de Stichting ”de Wingerd” een extra subsidie van f 550,- worden ver leend. Aan de Stichting ’’Vrienden van de Blinden uit Gouda en omstreken” is ten behoeve van de jaarlijkse Kerstmiddag op 19 december 1987 in het Anne Frankcentrum een subsidie van 150,- toegekend. Aan de Stichting ’’Culture in Another South Africa” te Amsterdam is een sub sidie van 1.000,- verleend. WADDINXVEEN - Nog voor het eind van dit jaar is de Wilhelminakade en Broekhuizen voorzien van riolering. Dat heeft directeur S. van Houten van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven meegedeeld. De gemeente is nog bekijken hoe de ri olering in het Brugcentrum moet wor den uitgevoerd. WADDINXVEEN - De bibliotheek van de Annie M.G. Schmidt-basis- school in de woonwijk Zuidplas gaat zoveel mogelijk werk van deze schrijfster bevatten, zo staat er in de schoolkrant van deze openbare school. In oktober besloot de gemeenteraad op voorstel van het college van B. en W. de tweede openbare school in de nieuwe woonwijk te vernoemen naar de schrijf ster die vorige week voor haar gehele werk de Constantijn Huijgensprijs kreeg. De populaire schrijfster liet toen de gemeente weten het een hele eer te vinden dat haar naam aan de nieuwe school wou worden verbonden. eens in de 14 dagen op maandagavond werd uitgezonden. Er was nog nauwelijks televisie en ie dereen luisterde naar de radio. De Fa milie Doorsnee werd van 1952 tot 1958 uitgezonden. Tussen 1957 en 1959 werd WADDINXVEEN/H1LVERSUM - De bij haar ouders aan de Jacob Cat- slaan wonende mr. Marianne Boer (26) maakt gedurende een vijftal uit zendingen van het NCRV-televisie- programma ’’Nietes Welles” deel uit van het panel, dat aan het einde van een discussie over een bepaald onder werp moet aangeven of de mening is veranderd. Hoewel de schrijfster niet meer kan le zen, vertelde zij de kinderen dat zij de krant thuis goed zou bekijken met de loupe en de tekst zou laten voorlezen. De decemberschoolkrant van de Anne M.G. Schmidtschool staat geheel in'het teken van het werk van de schrijfster. Naar aanleiding van een vraag vertelde de schrijfster dat zij nog steeds druk be zig is en thans werkt aan een libretto voor een opera, een toneelstuk voor een Amsterdams toneelgezelschap en een dertiendelige serie voor de televisie. Een kinderboek wil zij ook graag nog eens schrijven. Annie M.G. Schmidt is geboren op 20 mei 1911, in Kapelle in Zeeland. Haar vader was er dominee en haar moeder was onderwijzeres. Toen zij een jaar of 15 was schreef zij al haar eerste gedich tjes. Een bekende dichter uit die tijd Willem Kloos las de gedichtjes en vond het zo goed, dat hij dacht dat we later nog wel van Annie M.G. Schmidt zou den horen. Vooral na de Tweede Wereldoorlog kreeg haar werk grote bekendheid. Eerst schreef zij teksten voor het caba ret De Inktvis, maar enorme bekend heid kreeg zij met Familie Doorsnee. Marianne Boer had zich voor deelna me aan het NCRV-programma opge geven. Naar aanleiding daarvan had presentatrice Legien Kromkamp con tact met haar opgenomen. WADDINXVEEN - Aan Aegon Ver zekeringen NV te Den Haag is vergun ning verleend voor de plaatsing van een lichtreclame op het dak van het pand Wilhelminakade 25. Dat hebben B. en W. aan de gemeente raad meegedeeld. WADDINXVEEN - De G. van Dort Kroonweg bij de T-kruising met de IJ sermanweg is voorzien van twee grote stop-borden om de weggebruikers er dubbel op attent te maken dat het ver keer op de IJsermanweg voorrang heeft. was op weg naar haar school in Wad- dinxveen en ontweek de drukke en ge vaarlijke Piasweg door via de Van Dort Kroonweg en de IJsermanweg naar school te gaan. Het meisje overleed in het ziekenhuis aan haar ernstige verwondingen. In de commissievergadering deelde hij mee dat het onderwerp Dorp straat en eenrichtingsverkeer op nieuw zal worden bezien. altijd nog heel veel. Annie Schmidt is overigens ook ver krijgbaar op cassette. Ze leest haar ei gen werk dan voor. Op zich is zo’n cas sette ook een leuk cadeau-idee. Het verschijnsel van voorlezende schrijvers neemt hand over hand toe. Sommige mensen luisteren liever dan zelf te le zen. voor hen is zo’n cassette een aardig bezit. De tijdelijke vestiging van de openbare Annie M.G. Schmidt-basisschool aan de Zuidplashof in de woonwijk Zuidplas. (Foto: Sjaak Noteboom). Annie M.G. Schmidt, vorige week onderscheiden met de Con stantijn Huijgensprijs. WADDINXVEEN - De Hervormd Ge mengde Zangvereniging Vox Jubilans bereidt zich weer voor op diverse kerst concerten, waarvoor ook het Jeugdkoor in de weer zal zijn. Optredens zijn er in Rotterdam, Mijdrecht en Waddinx- veen. Onder leiding van de dirigenten (Pieter Stolk en Jan Mulder) wordt ”Vox Jubi lans” op drie verschillende plaatsen en het jeugdkoor zelfs op vier plaatsen ver wacht. Zij brengen dan weer een nage noeg geheel nieuw programma van be kende en minder bekende, aanspreken de kerstliederen, waaronder het lied ’t Was nacht in Bethlehems dreven” in een nieuwe bewerking van dirigent Pie ter Stolk, de kerstcantate ’’Engelen zang” van Geert Gringhuis en het prachtige ’’Volkeren ontwaakt” uit de Young Amadeus, gearrangeerd door Jan Mulder. De jeugd bijt de spits af. Vanavond - woensdag 16 december - geven zij sa men met een groot aantal solisten en het koor ’’Corn nu met Sang” uit Rotter dam een concert in de Julianakerk te Schiedam. De algehele leiding is in han den van Jan Mulder. Zaterdagavond 19 december verzorgen ”Vox Jubilans” en Jeugdkoor een Kerstconcert in de Ned. Hervormde kerk te Mijdrecht. Dit concert steunt een financiële actie voor een nieuw te bouwen jeugdgebouw van de kerkelijke gemeente aldaar. De toegang voor dit concert is vrijmaar er zal wel een col lecte worden gehouden. De aanvang is 2Ü.00 uur. Op Kerstavond (donderdag 24 decem ber) is er traditiegetrouw weer de jaar lijkse Kerstzangavond in de Brugkerk: schooldirecteur Bert de Rijke van de openbare Annie M.G. Schmidt-ba sisschool aan de Zuidplashof in de woonwijk Zuidplas hebben vrijdag avond gesproken met de Nederlandse schrijfster, naar wie het nieuwe schoolcomplex is genoemd. De Dorpstraat, waarover opnieuw een discussie zal worden gevoerd of hier eenrichtingsverkeer moet komen. Foto: Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - Zondag lü januari is vanuit de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost de eerste uitzending van een kerkdienst door de lokale omroep RTW. Elke veertien dagen zal een uit zending worden verzorgd uit één van de Waddinxveense kerken via de FM-zen- der 101.1 Mhz in stereo. Het overlegorgaan van de Waddinx veense kerken is dus, na een periode van intensieve voorbereiding van 1 1/2 jaar, zover dat in 1988 kan worden ge start met het uitzenden van kerkdiens ten. Bij dit overlegorgaan zijn betrok ken de Nederlandse Hervormde Kerk, de Nederlands Hervormde Immanuël- kerkgemeente, de Rooms Katholieke Kerk, de Remonstrantse Kerk en de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. WADDINXVEEN - De Kerstmiddag voor ouderen van de culturele commis sie van de Stichting Dienstverlening- scentrum Waddinxveen wordt volgende week dinsdagmiddag om half drie in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad gehouden. De organisatoren verwachten een grote toeloop van 60-ja- rigen en ouder, minder-validen en an deren die niet meer actief bij het ar beidsproces zijn betrokken. Met opzet is gekozen voor een middag, omdat er diverse mensen zijn die ’s avonds de woning niet wensen te verla ten. Door het kiezen van een middag kunnen dus alle belangstellenden van de gelegenheid gebruik maken te ko men. Vorig jaar was de kerstmiddag een groot succes. De kerstmiddag van nu wordt verzorgd door het koor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen uit Boskoop, onder leiding van diri gent mevrouw T. Massaar-van Driel uit Leiden. De zang wordt aan de piano begeleid door mevrouw R. Doorn-Blok, even eens uit Leiden. Naast de zang van het koor wordt het programma afgewisseld door declamatie, samenzang en pian omuziek. Het geheel is dus zeer afwisselend. Alle bezoekers ontvangen een volledig pro gramma, met daarop vermeld de tekst van de samen te zingen liederen. Verschillende mensen kunnen niet zelf naar het Anne Frank-centrum komen omdat zij of gebrekkig zijn of geen ver voer hebben. Dat behoeft geen beletsel te zijn. De hulp die de hand - en span diensten bieden stelt iedereen in de ge legenheid de viering bij te wonen, om dat men tegen betaling van een kleine vergoeding van ƒ1,- thuis wordt afge haald en na afloop weer wordt thuis ge bracht. Men dient dan vooraf wel te bel len naar nummer 15555. Nu de kerstfeestviering op een middag wordt georganiseerd, verwacht de cul turele commissie een grote toeloop van belangstellenden. Gezien het program ma belooft het geheel een mooie en stijlvolle middag te worden. Indien iemand nog nadere inlichtingen wenst, dan kan men zich in verbinding stellen met de secretaris van de commis sie J.F. van der Klauw, Oltmanstraat 12, telefoon 13642. Annie M.G. Schmidt heeft al meer prij zen ontvangen, zoals in 1958 Kinder boek van het jaar Wiplala, in 1959 t.v.- prijs voor Pension Hommeles, in 1965 Staatsprijs voor kinder- en jeugdlitera tuur, in 1967 Gouden Harp voor Ja zus- De twee grote stopborden op de G. van boom). In Zuidplas bouwt Noorlander BV uit Leiderdorp 33 woningen twee-onder- één-kap, 36 premie-C-koopwoningen en 8 vrije sector huizen en 40 premie-C- koopwoningen en 12 vrije sector. Van de woningbouwvereniging Waddinx veen is het project van 50 premie-huur- woningen in de non-profit. Voor de bouw van een aantal 55-plus- woningen langs de Mozartlaan naast de praktijkruimte van de huisartsen G. Siemons en W.A. van Heel hebben B. en W. de bouwplannen op verzoek van de bewoners en belanghebbenden aan gepast. WADDINXVEEN - B. en W. hebben een bouwvergunning afgegeven voor de bouw van 9 villa’s op de voormalige boerderij lokatie langs de Piasweg in het bestemmingsplan Zuidplas. De villa’s/landhuizen worden door het aannemingsbedrijf De Langen van den Berg BV uit Bergambacht gebouwd op grondkavels van 500 tot 900 vierkan te meter. De koopsommen zijn vanaf 500.000,-, vrij op naam. Over de plaatsing van deze borden heeft wethouder P.F.J. van Schie (CDA) de raadscommissie voor Openbare Wer ken en Sportzaken ingelicht. Op de kruising botste in oktober een 12- jarig schoolmeisje uit Zevenhuizen met haar fiets tegen een passerende auto. Ze Aan de keuze van de schoolnaam is en kele weken van overleg voorafgegaan tussen het gemeentebestuur,- de ouders van de leerlingen en het schoolteam van de openbare basisschool, dat wordt ge leid door directeur A. A. de Rijke. Op dit moment wordt er in de nieuwe Artnie M.G. Schmidtschool lesgegeven in drie combinatiegroepen 1/2, 3/4 en 5/ 6/7. Doordat de groepen nog klein zijn, krijgen de kinderen veel individuele aandacht en hebben de leerkrachten van de nieuwe school de tijd om de school in alle rust en in samenwerking met de ouders en de medezeggen schapsraad op te bouwen. De openbare school is nu nog gehuis vest in het noodcomplex aan het einde van de Gerstakker op het adres Zuid plashof 2a. In zijn vergadering in sep tember heeft de gemeenteraad besloten om bij het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen toestemming te vragen Presentatrice Legien Kromkamp is bij Marianne Boer thuis geweest om kennis te maken. De fiscaal juriste, die werkzaam is bij een belastingad viesbureau in Amsterdam, wilde ze graag in het panel hebben. De werk wijze is dat de panelleden steeds een plaats opschuiven totdat het tijd is ge worden om afscheid te nemen. NRCV’s ’’Welles Nietes” wordt vlak voor de uitzending in de Hilversumse NOS-studio’s opgenomen. In de uit zending van zaterdagmiddag noemde Marianne Boer, die in Waddinxveen bestuurslid is van de plaatselijke VVD-afdeling, het onzin te denken dat het bevorderen van condoomge bruik de zedeloosheid in de hand werkt. een echt Waddinxveens gebeuren. De ze avond begint om 19.30 uur en ook hier is de toegang vrij Naast de bijna 200 koorleden van ”Vox” en Jeugdkoor zingen hier ook het kinder- en tienerkoor ”De Zangvo gels” o.l.v. Eveline de Mik, welke ko ren worden begeleid door Chris Stell- aard (piano) en Peter Burger (orgel). Jan Mulder begeleidt ”Vox Jubilans” en het Jeugdkoor en de samenzang op het orgel en verzorgt ook nog een orgel- solo. Tevens verleent aan deze avond ook de, zeker in Waddinxveen, beken de sopraan Riet den Hertog haar mede werking. In samenzang met de koren, maar ook in een solistisch werk is haar mooie stem te beluisteren. Ds. J.W. Goossen verzorgt een meditatie. Het laatste concert dit jaar geven ”Vox Jubilans” en Jeugdkoor weer op de morgen van de Tweede Kerstdag in de grote Doelenzaal te Rotterdam. Dit concert, waarvoor ieder jaar weer grote belangstelling bestaat, wordt gegeven onder auspiciën van de stichting Orgel- centrum te Arnhem. De overige medewerkenden deze mor gen zijn: Riet den Hertog (sopraan): Jan Mulder (vleugel): de bekende ho- boist Han Kapaan: de beide eerste trompetisten van het Radio Philharm- onisch Orkest Jan Verspagen en Wim van der Vliet en achter de klavieren van het grote Doelenorgel zal evenals vori ge j aren weer de bekende Kampense or ganist Klaas Jan Mulder plaatsnemen. Door zijn affiniteit met het koor draagt hij met zijn begeleiding en orgelsolo ze ker bij tot de succesvolle uitvoeringen waarop het koor steeds weer kan bogen. Een sfeervol en gevarieerd programma, met ruime plaats voor samenzang, wordt geboden, zulks onder de bezie lende leiding van dirigent Pieter Stolk, die zijn sporen in de wereld van de mu ziek ruimschoots heeft verdiend. Ds. P. Vermaat uit Maassluis zal deze morgen mediteren over het thema; Van kruisraket tot kruisbanier. Kaarten van dit concert, wat om 10.30 uur begint, zijn a 10.en kinderen t/m 12 jaar 5,te verkrijgen bij Boekhandel Bur ger, Dorpsstraat 39 en bij Woningin richting Kooyman, Passage 23. Afgelopen zaterdagmiddag tussen tien over half zes en tien voor half ze ven ging het over de vraag: ’’Werkt het bevorderen van het condoomge bruik zedeloosheid in de hand”. De uitzending daarvoor stonden de prestaties in de sport centraal en in de uitzending van januari zal het gaan over een mogelijke oorzaak van de werkloosheid (Geen zin in werken?). derlands ’’échte koningin” zoals ze S laatst genoemd werd. Vorig jaar ver scheen bij Qeurido het eerste deel ”Tot hiertoe” 49,50), dit jaar kwam ’’Zie zo” (ƒ37,50). Niet alles staat erin, want Annie Schmidt vond sommige versjes langst, Met man en muis, En ik dan? Op vee‘ u‘l t*e Gjd, maar er resteert de televisie verscheen toen het beroem de programma Ja zuster, Nee zuster. Dit werk was vooral voor volwassenen (uitgezonderd Ja zuster, Nee zuster), maar zij schreef ook veel voor kinderen Annie M.G. Schmidt produceerde 127 bundels, verhalen en gedichten, 46 grammofoonplaten met liedjes en musi cals, 14 musicals en toneelstukken, 27 cabaret bijdragen (sommigen jarenlang op de radio!), 4 televisieseries. Wie zal in Nederland nog nooit van haar hebben gelezen of gehoord? Het is nauwelijks voor te stellen. voor de bouw van een definitieve school Dit definitieve schoolgebouw zal direct ten westen van het complex met de rooms-katholieke Kardinaal Alfrink- school en de protestants-christelijke Koningin Beatrixschool en aan het einde van de Linzenakker gebouwd wordenDe nieuwe school zal dan in het centrum van de wijk Zuidplas staan. op de televisie Pension Hommeles uit- bezit zijn de verzamelde versjes van Ne- C gezonden, ook weer een programma waar de mensen voor thuis bleven of juist de deur uit gingen om bij anderen, die wel televisie hadden, te gaan kijken. Daarna schreef Annie M.G. Schmidt musicals, zoals Heerlijk duurt het WADDINXVEEN - Er bestaan weer gedachten om van de Dorp straat eenrichtingsverkeer te ma ken. Dat blijkt uit de behandeling van een aantal verkeerszaken in de raadscommissie voor Openbare Werken en Sportzaken, die wordt voorgezeten door CDA-wethouder P.F.J. van Schie. ter, Nee zuster, in 1968 Oosterijkse staatsprijs voor Wiplala, in 1971 Zilve- ren Griffel van C.P.N.B. voor Minoes, in 1972 Zilveren Griffel van C.P.N.B. voor Pluk van de Petteflet, in 1974 To- neelprijs voor Nederlandse Toneelau teurs, in 1981 Gouden Griffel van 7 C.P.N.B. voor Otje en vorige week de Constantijn Huijgensprijs voor al haar C werk. Dit was een hoorspel op de radio, dat CciSSetteS Ook menige Waddinxvener is groot ge- worden met Annie M.G. Schmidt. Dik- kertje Dap, beertje Pippeloentje, Pluk, Otje, Jip en Janneke. Iedereen heeft zijn eigen herinneringen. Een prachtig Gedurende de gehele uitzending slaagden het publiek in de zaal en de gesprekken met deskundigen voor- en tegenstanders er niet in haar van haar mening af te brengen. ”Je doet geen dingen, die je eerder ook niet deed. Daar geloof ik niet in”, aldus de Waddinxveense, die in 1983 in het lokale televisieprogramma ’’Waddinxveen van harte” ter gele genheid van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen het nieuws presenteer de. ife f f a

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 29