Waddinxveen/Boskoop Wie wint auto? Geen plaats vrij in de Rem. Kerk Zes prijzen Tang-Soo-Do Arcade bioscopen geopend, moderne chique met service in één politiegroep Ml BI BS Herindeling Midden-Holland op Nieuwjaarsdag een feit het beste Nieuwe cursus voor vrouwen De Savornin Lohmanschool tafeltennist RTW: Wat leest W’veen? Boskoopse boswachter Gouwe-zwemmer wint langebaan Nog geen automatische deuren in raadhuis SNERTRACE ANTILOPE veroordeeld Nog vijf geldprijzen 88087 134093 141513 146898 112973 Hoogtepunt KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Meisjes Veranderingen I 988 WOENSDAG 16 DECEMBER 1987 Pagina 7 Groepscommandant M.W. Blom. De Tang-Soo-Do-sportschool Huk Tti in Waddinxveen. (Foto: Martijn Smit). Blom namens de groepscommandan ten. personen. De hele inrichting getuigt van een moderne chique en roept, mede door de sterrenhemel-achtige verlich ting, een droomwereld op. Het programma bestond uit kerstliede ren, een sonate voor blokfluitkwartet, een menuet voor 2 altblokfluiten en pi ano en nog enkele andere muziekstuk ken. Een kinderkoor uit Bodegraven, begeleid door Comeel Hei op clavecim- bel, zong een aantal kerstliederen. Ook schroomde de heer Wekking niet een zeer modern stuk op het repertoire te plaatsen, namelijk de sonate voor blokfluitkwartet Bach goes to town, Prelude en Fugue. Hoogtepunt van het concert was Faschingsschwank aus Wien Opus 26 van Robert Schuman. melijk het Scherzo van Camille Saint- Saëns door Saskia en Marloes Wekking. Vooral bij dit stuk kwam het prachtige samenspel tot uitdrukking. Het concert was in totaliteit schitterend en is ook nu weer bijzonder geslaagd. De familie Wekking overweegt ih het voorjaar weer een concert te geven en er mag nu al vast op worden gerekend dat in de Remonstrantse Kerk ook dan geen plaats vrij zal zijn. Bij de meisjes werd in 2 klassen gestre den: Meisjes 1: In deze finale was Saskia Bosman (De Savornin Lohmanschool) te sterk'voor Rudi v.d. Velde (Groen van Prinstererschool). Saskia won met 21-16 en 21-14. Meisjes 2: Bij deze jongste deelneem sters was Jacqueline Poot (De Savornin Lohmanschool) te sterk voor Claudia Hofjes (Eben Haëzerschool). Jacqueli ne won met 21-12 en 21-10. WADDINXVEEN - Zo’n 115 scholie ren - 75 jongens en 40 meisjes - hebben zaterdag aan de J.W. Frisoweg meeged aan aan de jaarlijkse basisschoolkampi- oenschappen tafeltennis van de Wad- dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek. Tijdens de titelstrijd was vooral de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Wingerd erg suc cesvol. Bij de jongens werd gestreden in 3 klas sen. Jongens 1: In deze oudste leeftijds klasse ging de finale tussen Reinier Al- gera (De Savornin Lohmanschool) en Frank Jacobi (eveneens De Savornin Lohmanschool). Deze finale werd door Reinier in 2 games beslist (21-17 en 21- 7). Jongens 2: Hier ging de finale alweer tussen 2 leerlingen van de De Savornin Lohmanschool. Victor Schweinsberg won met 21-10 en 14-21 van Sietse Sier- sema. Jongens 3: In deze poule ging de finale tussen Robert van Triet (Eben Ha“zer- school) en Peter Groot (St. Jozef school). Peter bleek uiteindelijk de sterkste. Hij won met 21-18 en 21-12. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Tang-Soo-Do- sportschool Huk-Tti, elke dinsdag- en vrijdagavond van half negen tot half tien trainend in de gymzaal aan de Kerkstraat, heeft in Rotterdam gedaan aan de open Tang-Soo-Do-kampioenschappen van deze sport- schoolorganisatie Huk-Tti Waddinxveen behaalde zes prijzen. Een resultaat waar trainer Jan v.d. Schee zeer tevreden mee was. In Rotterdam verloor Nederlands kampi oen Dennis Gooyer 2 wedstrijden waardoor hij uitgeschakeld was. Pascal Lacor, 3e van Nederland, verloor even eens 2 wedstrijden waardoor ook hij niet door ging naar de finale. In de klasse witte band lichtgewicht werd Remco van Es kampioen. Daar opvolgend werd Michel Weurman tweede in de klasse witte band zwaarge wicht. Het concert oogstte ontzettend veel waardering van de aanwezigen. Dat was ook begrijpelijk omdat het geheel prachtig werd uitgevoerd. Naast de ver schillende muziekstukken, gespeeld door blokfluiten en piano, werd ook een stuk uitgevoerd voor orgel en piano, na- WADDINXVEEN - Notariskant oor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen verricht komende vrijdag avond in de kantine van Be Fair- voetbal in het Wamaarplantsoen de trekking van de dit jaar gehou den grote verloting voor de renova tie van het clubhuis en kleedaccom- modatie. Dan wordt bekend wie de hoofd prijs - een Peugeot 205 - en vele an dere mooie prijzen in de wacht zal kunnen slepen. De trekking van de loten maakt deel uit van de die avond in de kantine te houden Kerstkienavond. Evenals in voorgaande jaren staat de gezelligheid op deze avond cen traal. Het zal naar verwachting dan ook weer een ouderwetse familie avond worden waar een ieder die zich in deze sfeer thuisvoelt van harte welkom is. De veelheid aan prijzen geeft wel geen garantie maar men moet wel een echte pech vogel zijn als men zonder prijs huis waarts moet keren. De aanvang is om 20.00 uur. Andere woordvoerders waren Reew- ijks burgemeester mevrouw Y. Ver- stoep-Bauer namens de burgemeesters en adjudant R. Teijken van het Bureau Voorlichting van de Rijkspolitie. Naast de groep Waddinxveen van de rijkspoli tie zijn er in deze streek ook nog de groepen Bodegraven (Bodegraven, Reeuwijk en Driebruggen) en Nieu werkerk aan den IJssel (Moerkapelle, Moordrecht, Zevenhuizen). WADDINXVEEN - ”Hoe zeg je wat je denkt?”, waarin vrouwen willen leren op te komen voor zichzelf, duidelijk te maken wat ze bedoelen en te zeggen wat ze voelen en denken, is de nieuwe cur sus, die de werkgroep Vrouwenemanci patie in januari 1988 gaat organiseren. Gedurende 12 weken wordt telkens één van de genoemde onderdelen behan deld. Enerzijds wordt naar de gevoel smatige kant gekeken en anderzijds wordt de gesprekstechnische kant be handeld. Door middel van oefeningen wordt duidelijk gemaakt hoe een ge sprek verloopt en hoe je het in de hand kunt houden. De organiserende werkgroep zoekt vrouwen, die uit deze cursus het nodige willen leren. Gestart wordt er op 6 janu ari 1988. De cursus wordt gehouden op de woensdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur in het Vrouwenraadhuis De Vlie ger, Staringlaan 2. De kosten zijn 25,-. Voor opgeven of inlichtingen: Henna Maat (tel. 12592) en Jeanette van der Loo(tel. 15795). WADDINXVEEN - Met een blokfluitgroep van de Stichting Streekmu- ziekschool Waddinxveen heeft de heer A. Wekking zondag in een stamp volle Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade een concert gegeven. Dit ge- In het zeer sterk bezette toumooi, waar- restaureerde kerkgebouw blijkt uitermate geschikt te zijn voor dergelijke uitvoeringen. WADDINXVEEN - Het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein wordt voorlopig nog niet voorzien van automatische deuren. Dat gebeurt in een later stadium, omdat er na dere ideeën zijn gekomen op het eerste voorstel. Ondanks herhaalde reparaties blijft namelijk de hoofdtoegangs deur van het raadhuis problemen geven. De deur functioneert slecht en het slot is frequent stuk. Vervanging van deze deur, alsme de de daarop aansluitende open staande haldeuren door automati sche schuifdeuren acht de gemeen te naast bovenvermelde reden - ook gewenst uit het oogpunt van betere bereikbaarheid van het raadhuis, door rolstoelgebruik- (st)ers en bezoek(st)ers met kin der- en wandelwagens. De kosten van het aanbrengen van automatische zelfsluitende deuren worden geraamd op 25.470,- excl BTW, zodat een krediet van in to taal 31.000,- benodigd is. Dit kre diet kan worden gedekt door voor een bedrag van 28.000,- te be schikken over het onderhouds- fonds raadhuis en voor het reste rende bedrag van 3.000,- te be schikken over het jaarlijkse bedrag beschikbaar op de begroting voor voorzieningen voor invaliden. Dat is dinsdagmiddag toegelicht op een persconferentie van het district ’s-Gra- venhage van het Korps Rijkspolitie in Bodegraven. Daar sprak niet alleen dis trictscommandant J. van den Ban, maar ook de Waddinxveense adjudant M.W. Verwachtingen Bedrijfsleider H. Rump, zelf afkomstig uit Rotterdam maar jaren werkzaam in het filmbedrijf in Limburg, heeft goede hoop dat de concurrentiepositie van Arcade in de regio stevig is. ’Het aantal premières dat we kunnen brengen wordt toch bepaald door de behaalde resultaten en wat dat betreft zijn onze verwachtingen optimaal. Als de zaken goed lopen kunnen 12 a 15 premières per jaar verwacht worden’, aldus Rump die Arcade voorlopig runt met acht personeelsleden. Overigens werkt Arcade, anders dan de Goudse Schouwburg voorheen, op puur com merciële basis. Derhalve zullen in eerste instantie alleen de grote films voor een zo breed mogelijk publiek vertoond worden. Hiermee is de regio een bioscoop rijker, die van alle gemakken is voorzien. Het kerstprogramma start a.s. donderdag en vormt een rooskleurig begin voor de enige servicebioscoop in de omtrek. Wie met de auto komt, kan deze parke ren op het terrein van de nabij gelegen Schouwburg en vanaf september 1988 in het tegenover Arcade gelegen winkel en kantorencomplex, nu nog in aan bouw. Ook het concert in C groot voor blok fluitkwartet van Antonio Vivaldi, dat eigenlijk geschreven is voor sopranio of piccoloblokfluit en orkest, maar door het Loeki Stardust Kwartet voor 4 blok fluiten werd werd bewerkt, werd op uit stekende wijze uitgevoerd. Het voormalige kazemegebouw en kele weken geleden, kort voor de op levering als Arcade. aan negen verenigingen deelnamen, wist Jan-Willem v.d. Hoek op de 400 m vrije slag bij de jongens onder de 16 jaar de eerste plaats te veroveren in 4.16.0. Ondanks de goede inspanningen van de overige zwemmers kwamen deze niet tot medaille-plaatsen, alhoewel er door sommigen toch nog flinke verbeterin gen van de persoonlijke records waren. Zo verbeterde Edgar t. Braake zijn P.R. met -6.9 op de 400 m vrij, die hij in 4.55.7 zwom. Ook Wilco v.d. Broek zwom in 5.27.6 twee seconden onder zijn P.R. op de 400 m vrije slag, onder de 16 jaar. WADDINXVEEN - Zondag werden er in het zwembad De Wedde te Voor schoten langebaan wedstrijden gehou den in de kring Gouwe-Rijnstreek. Op het programma stonden de 400 m wis selslag en 400 m vrije slag nummers. GOUDA - De Goudse wethouder drs. R. Harms heeft vrijdag de drie nieuwe Arcade bioscopen in het volledig gere noveerde voormalige Kazemegebouw, gelegen aan de Agnietenstraat in Gouda, gopend. Deze straat loopt pa rallel aan de Kleiweg, de drukste win kelstraat van Gouda. Het Arcade-ge- deelte van het Kazemegebouw dateert uit 1842 en heeft een lange geschiedenis achter zich. Ooit was het een pesthuis, later kreeg het andere functies en de laatste exploitant runde er het Vee- marktrestaurant. Er waren plannen voor een hotel maar het werden uitein delijk 33 kleine woningen en drie bios coopzalen. Arcade staat voor ’servicebioscoop’, een voor deze regio unieke attractie. In ons land bestaan slechts enkele service- bioscopen. De service bestaat vooral uit de mogelijkheid, tijdens de voorstelling vanuit de fauteuil consumpties te be stellen. Drankjes en snacks worden te gen normale bioscoopprijzen geser veerd op planchettes, die zich voor de bezoeker bevinden. Er is dan ook geen pauze tijdens de voorstelling. Ook is het toegestaante roken, een krachtig doch geruisloos afzuigsysteem zuivert de lucht. Deze voorziening is echter uitslui tend in zaal 1die een capaciteit heeft van 114 plaatsen. Het meubilair is prima; smaakvolle stoelen met ’echt’ pluche en veel beenruimte. De twee an dere zalen bieden plaats aan 115 en 97 Interlock Technisch is Arcade eveneens van alle gemakken voorzien. Men beschikt over het zgn. Interlock-projectiesysteem, waarmee met één kopie twee zalen tege lijk kunnen worden bediend. Bij grote premières kan de zaalcapaciteit worden uitgebreid tot 212 plaatsen. Daarnaast beschikt zaal 1 over een Dolby-stereo geluidsinstallatie. Kristalheldere achter grondmuziek uit een CD-speler. Bij wijze van proef startte Arcade afge lopen zaterdag met enkele extra"goed kope voorstellingen om ervaring op te doen. De eerste toegangskaartjes kost ten slechts 5 gulden. Vanaf morgen start Arcade het Kerst-premièrepro- gramma. De toegangsprijzen bedragen voortaan 10 gulden, wat redelijk te noe men is gezien de service en zelfs laag vergeleken met andere bioscopen in de regio. Naast drie hoofdfilms zal Arcade elke zaterdag-, zondag- en woensdag middag matinées verzorgen. De toe gangsprijzen in de matinées of voor films die als reprise opnieuw in de rou latie komen, bedraagt 9 gulden, terwijl films die al in roulatie waren 6 gulden gaan kosten. De naam Arcade is overi gens de uitkomst van een prijsvraag die een Gouds weekblad uitschreef. Martijn Smit vocht zich in twee wed strijden naar de finale maar verloor de ze. Martijn verloor daarna tegen Michel Weurman waardoor hij derde werd. Nederlands kampioen Aad Hoogend- oom vocht zich gemakkelijk naar de fi nale, waar hij tegen clubgenoot Jeroen Jungschlager won. Jeroen Jungschlager vocht zich net als Aad naar de finale maar daar waren de snelle en hoge beentechnieken van Aad te goed. Je roen sleepte hierdoor toch nog een tweede plaats in de wacht. UgUC. Iiuugicpuill van lltl J de piano solo Allegro uit SpeeCLO Zaterdag zwommen de jongste zwenF" mertjes de vierde ronde in het landelij ke Speedo toumooi. In het Polderbad te Nieuwerkerk a/d IJssel zetten zij hun beste beentje voor. Mark Nahon verbeterde hierbij op de 400 m vrije slag bij de jongens ’78 zijn persoonlijk record met -5.5 sec. in 6.45.1. Op de 800 m vrije slag voor de. jongens ’76 zwom Cyril Ulbrich met 12.42.8 maar liefst 1.13.6 van zijn snel ste tijd af. Ook bij de meisjes (’77) was er een zeer verrassende tijd van Mirelle Zijderhand die de 400 m vrije slag in 6.56.2 aflegde en daarmee 5.1 sec. van haar P.R. af haalde. Helaas mocht dit al niet baten, de tegenstand was der mate groot dat deze adspiranten dit maal niet in de prij zen vielen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Boskoopse boswachter (57), die voor het recreatieschap Bospark van de ge meenten Waddinxveen en Boskoop toezicht houdt op het wel en wee in het Gouwebos, is door de Haagse politie rechter mr. J. Overbeek veroordeeld tot 300 gulden boete en vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De man bleek te beschikken over een al op 1 april 1985 verlopen jachtacte, ter wijl hij op 12 februari van dit jaar in het bezit bleek van een kogelgeweer, twee hagelgeweren en 1.000 patronen. Hem werd dan ook verboden wapenbezit ten laste gelegd. De jachtacte was verlopen omdat de op pervlakte van het Gouwebos niet meer voldoende was, maar daar kan door de uitbreiding van het Gouwebos aan de westkant van de spoorlijn verandering in komen, omdat dan het jachtgebied weer groter wordt. Maar zover is het nog niet. De boswachter, die een toch al coulante politie en justitie tegenover zich had ge vonden, had in het voorjaar van 1985 zijn wapens in bewaring moeten geven bij de rijkspolitie. Overigens valt een kogelgeweer niet onder een jachtacte. Uiteindelijk werd de geldboete bij de veroordeling 450 gulden lager, omdat rekening gehouden werd met het feit dat de boswachter eerder over een jach tacte beschikte, maar het kogelgeweer is en bleef illegaal. Met dit wapen schoot hij wilde katten af en had een verzekering voor dit wapentuig afgeslo ten. De Boskoper zou niet hebben ge weten dat een kogelgeweer niet onder een jachtacte viel. De vorming van de nieuwe groep Wad dinxveen betekent dat er geen politie mensen uit het Gouwedorp meer actief zijn in Moerkapelle, terwijl Boskoop geen zelfstandig rijkspolitiebureau meer kent, maar onder Waddinxveen is Komen te vallen. Voor het publiek betekent dit alles ove rigens geen verandering, omdat in ieder van de gemeenten een groeps/rayonbu- reau (Bodegraven, Waddinxveen en Nieuwerkerk a/d IJssel) of een postbu reau (Reeuwijk, Driebruggen, Bos koop, Moerkapelle, Moordrecht en Ze venhuizen) aanwezig is. Bij het niet bezet zijn van de postbu reaus wordt men telefonisch automa tisch doorgekoppeld naar de centrale meldkamer in Leiderdorp. Deze zorgt dan voor het totstandbrengen van het contact tussen de politie en het publiek of zorgt voor andere hulpverlening zo als ambulance, dokter of brandweer en ander maatschappelijke hulpverle ningsinstanties. De enige zichtbare verandering zal in de komende periode bestaan uit het soms geconfronteerd worden met voor het publiek onbekende politiefunctionaris sen. Dat dit niet ten koste gaat van de dienstverlening door het Korps Rijks politie zoals dit gebruikelijk was is een vaststaand feit. WADDINXVEEN - Zondag hield de sportclub Antilope de jaarlijkse sner- trace, de jaarlijkse verenigingsloop in het Gouwebos. Yvonne v.d. Harst won de snertbokaal 1987. Om 11.00 uur gingen de liefhebbers van 3 verschillende afstanden van start, waarbij de keuze kon vallen op route 1 (1800 m), route 2 (3000 m) en route 3 (4000 m). Deze laatste ronde kon zelfs drie keer gelopen worden, zodat uit eindelijk de afstand kon worden uitge bouwd naar 12 kilometer. Alle routes waren uitgezet in en rond het Gouwebos, waarbij de deelnemers ook eventueel Boskoop nog aandeden. Na afloop was er erwtensoep met stok brood, waaraan iedere deelnemer zich tegoed kon doen. Om toch het idee te hebben van een prijs voor een winnaar, wordt op een lollige wijze een zogenaamde snertbo kaal in elkaar geflanst. Ook het verkie zen van een winnaar of winnares gaat min of meer op dezelfde manier. Dit jaar moesten de deelnemers het to tale gewicht raden van alle deelnemers. Exact werd dit niet geraden maar heel dichtbij zat de winnares Yvonne v.d. Harst, die daarvoor de snertbokaal 1987 werd uitgereikt. WADDINXVEEN - Van de 30 prijzen van 250,- in het kader van de Sint Ni- colaasactie 1987 van de middenstands- vereniging Waddinxveen hebben de ei genaren van de volgende lotnummers zich nog niet gemeld bij penningmees ter Wim Rip, Dorpstraat 48, tel. 14278: WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met ingang van Nieuwjaarsdag 1988 is de herindeling van de groepen rijkspolitie in Midden-Holland achter de rug en functioneert per die datum de groep Waddinxveen bestaande uit de gemeenten Waddinxveen en Boskoop. WADDINXVEEN - ”Wat leest Waddinxveen is het onderwerp van het programma ’’Rondom de hefbrug” dat komende zaterdag door de lokale omroep RTW via de FM-zender 101.1 Mhz in stereo zal worden uitgezonden. Het volledige programma ziet er zo uit: 00.00-01.00 uur: Dag week...hallo weekend. Presentatie: Peter Teu- nisse. 12.00-13.00 uur: Klassieke muziek. Presentatie: Ben Evertse. 13.00-14.00 uur: Popexpres. Pre sentatie: Gert Voogd. Er kan weer gebeld worden voor een plaats van de archief-LP (tel. 10379). Verder wordt tijdens de uitzending het co dewoord genoemd. Wordt u gebeld en kent u het woord dan ontvangt u van de RTW een platenbon. 14.00-15.00 uur: Hans v.d. Hoek duikt in de platenkast van Paul Aalbers. In dit programma veel muziek van The Beatles en een aantal CD’s. 15.00-17.00 uur: Rondom de hef brug. Presentatie: Gré Karsten en Bert Westerman. Thema: Wat leest Waddinxveen Tijdens de uitzending een interview met Ap- pie Baantjer. Diverse Waddinx veense lezers zijn te gast. 17.00-17.30 uur: Sport-info. Pre sentatie: Bert Westerman en Gré Karsten. 17.30-18.00 uur: Programma voor Turks-sprekenden. Presentatie: Salih Hayranoglu. 18.00-18.30 uur: Programma voor Arabisch-sprekenden. Presentatie: Ahmed Sahli. iW«MWW; T

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 7