Tarief bibliotheek in ’88 ongewijzigd GEB-directeur Coenecoop heeft brug op ladder voor isolatie huis Kring Waddinxveen Dierenbescherming schrijft brief Mien van Afscheid van Eis van Satcom Nederland BV ingewilligd Hervormde thema-diensten Ballon in bestuursleden Sint Victor Nieuwjaars concert van Concordia Kerstavond disco in De Bonkelaar Cursus tegen slapeloosheid De Wadde: 1.000- voor Afrika Scherpenzeel Ie Kerstdag Nachtmis bij RTW ’t Sant is topper in bibliotheek Tarieven Ter inzage Openingstijden Eis Ernst Voorlichting Keihard werken UW PERSOONLIJKE FELICITATIE OP TELEVISIE? '.f HEEFT U EEN JARIGE, JUBILARIS, BRUIDSPAAR ETC. IN FAMILIE- OF KENNISSENKRING? VOOR SLECHTS ƒ10,- KUNTU HEN FELICITEREN VIA HUN EIGEN T.V. BEL VOOR INFORMATIE 01828-14788 ’’Hooitijd” Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 22 DECEMBER 1987 Bezwaar tegen nertsfokkerij De nieuwe brug die de Coenecoopweg in het bedrijvenpark Coenecoop verbindt met de Kanaaldijk bij het kruis punt met de Apollolaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan heeft het 300.000e boek uitgel eend. Dat feit heeft het stichtingsbestuur niet ongemerkt voorbij laten gaan. In aanwezigheid van burgemeester C.M. van der Linden is.hieraan aandacht besteed. weg er dan ook zou komen, zodat de af stand tussen het nieuwe en het oude be drijf en de bebouwde kom van Wad dinxveen niet onnodig groot zou wor den. december. Dan kunnen de lezers alle boeken die ze al langer dan drie weken geleden geleend hebben, inleveren zon der dat daar boete voor berekend wordt. WADDINXVEEN - Met een op vrij dagavond 8 januari om acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde te houden Nieuwjaarsconcert laat de muziekvereniging Concordia - dit jaar 90 jaar oud - het nieuwe jaar van start gaan. Het Nieuwjaarsconcert, dat vooreen ie der gratis toegankelijk is, is bestemd voor de inwoners, gemeente, bedrijfsle ven, verenigingen van Waddinxveen. Het biedt de mogelijkheid elkaar de be ste wensen voor het nieuwe jaar aan te bieden. Wo die Wolga fliesst, Jamaican Folk Suite en het Weense Cafe uitgevoerd door de Goudse Operette, is een greep uit het internationaal getinte program ma. Ook de Kerstmis gaat niet onopgemerkt voorbijOp 22 december - vandaag dus - concerteert Concordia in Stadzicht te Rotterdam. luxe mode-produkt achten wij verwer pelijk”. B. en W. van Arnhem wilden best toe geven dat de pelsdierensector van ’’enig economisch belang” is, maar: ’’Echter niet alles waaraan economische belan gen verbonden zijn, is ethisch te recht vaardigen.” subsidie, bejaardenverzorging, onder wijs en ziekenzorg het besteedbare in komen van de mensen die op een be taalbare huurwoning zijn aangewezen steeds verder wordt beperkt. En dat in een tijd dat steeds meer mensen het met een onvolledig inkomen moeten doen. Alle tarieven voor contributie, boete en reserveringen van boeken zullen in 1988 ongewijzigd blijven. Alleen voor ver vangende lezerspasjes wordt het te ver goeden bedrag per 1 januari 5,-. Boetevrij inleveren kan tot en met 31 ~s.'- De ontwerpbeschikking van B. en W. aan nertsfokkerij A. de Jong aan het Noordeinde ligt tot en met komende donderdag 24 december in het gemeen tehuis voor een ieder ter inzage. Gemo tiveerde bezwaren moeten voor die da tum schriftelijk bij het college worden WADDINXVEEN - De ballon van de aan De Akker wonende Fiona Dijkhui zen, opgelaten tijdens de officiële ope ning van het tijdelijke buurtcentrum Zuidhonk aan de Zuidplaslaan van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas, is het verst gekomen: het Gelderse Scherpen zeel. Er gingen vorige maand na de openings- WADDINXVEEN/DEN HAAG - De boeken van de schrijfster van streekro mans Mien van ’t Sant worden het meest uitgeleend door de bibliotheken'. De schrijfster staat volgens een steekproef van het ministerie van WVC onder ze ventien bibliotheken op bijna eenzame hoogte. Mien van ’t Sant wordt gevolgd door ex- politiecommissaris Baantjer, die daar mee de tekenaar Dick Bruna van de tweede plaats verdrong. Bruna zakte naar de zevende plaats. Hem gaan nog de auteurs Saris, De Graaf-de Roos, Van Straaten en Thijssing-de Boer vooraf. Maarten ’t Hart staat op de achttiende plaats en is daarmee tien plaatsen ge zakt in vergelijking met 1986. Thea Beekman, Jan Wolkers en W.F. Her mans zijn behoorlijk (meer dan tien plaatsen) gestegen. Grootste stijger was volgens WVC Jo van Manen-Pieters, die 53 plaatsen klom. De grootste terug val binnen de eerste honderd deed zich voor bij L. Hartog van Banda, die van plaats 33 naar 98 ging. WVC tekent bij de vergelijking met 1986 wel aan dat de steekproef dit jaar over een groter bestand is genomen. Voor het eerst waren ook bibliotheken in Friesland bij de steekproef betrok ken. WADDINXVEEN - In de kerkgebou wen van de Centrale Hervormde Ge meente, de Brugkerk aan de Kerkweg- Oost, de Hoeksteen aan de Esdoorn- laan, de Bethelkerk aan de Bilderdij- klaan en in de dependance in de Zuid plas, de Rehobothschool aan de Sper- werhoek, worden vrijdag 25 december (Eerste Kerstdag) diensten gehouden met als thema: ”De Heiland is gebo ren!” Over dit thema zullen ds. G.C. Kunz, ds. H. Schipaanboord, ds. J.W. Goos- sen en ds. W.Chr. Hovius spreken naar aanleiding van Luk.2:1-20. Na afloop is er gelegenheid om nog wat na te praten en een kopje koffie te drin ken. Voor de kinderen is er een crèche. Kraaijestein 200 ballonnen de lucht in. De meesten kwamen niet verder dan de stad Utrecht. Fiona Dijkhuizen is twee jaar. Haar ou ders vonden het heel grappig dat het juist haar ballon was die het verst geko men, want het meisje protesteerde he vig toen de ballon werd opgelaten. Ze vond hem veel te mooi en had hem lie ver zelf gehouden. Als beloning ontving ze nu een pop. De duizendste woning maakt deel uit van een grootonderhouds- en isolatie- plan van 99 woningen om 6 winkels in ”de Sniep”, welk karwei tegelijk werd opgeleverd. Met dit project is Waddinx veen halverwege de opknapbeurt van haar woningbestand in deze deze wo ningbestand in deze wijk gekomen. Van de 441 woningen zijn er thans 209 ’’op geknapt”. De woningen hebben nieuwe kozijnen, deuren en (deels)keukens gekregen. Daarnaast zijn alle daken gerepareerd, schoorstenen vervangen en is de riole ring venrieuwd. De nutsbedrijven heb ben alle dienstleidingen vervangen, zo dat de woningen aan de huidige veilig heidseisen voldoen. De gemiddelde kosten per woning zijn ongeveer 25.000,-, waardoor de totale kosten inmiddels 5 miljoen bedragen. De aannemer van het werk, Bouw- en Isolatiebedrijf Isomur BV uit Goude- rak, heeft ook de eerdere fase uitge voerd. In verband met de komende feestdagen is de bibliotheek op de volgende dagen onbeperkt open of gesloten: Donderdag 24 december vanaf 16 uur gesloten. Donderdag 31 december van af 16.00 uur gesloten. Zaterdag 2 janu ari gesloten. Tussen Kerst en Oud en Nieuw is de bi bliotheek gewoon open. De openings tijden in 1988 zijn ongewijzigd: maan dag 14.30-20.30 uur, dinsdag 10.00- 12.00 en 14.30-17.30 uur, woensdag 14.30-20.30 uur, donderdag 14.30-20.30 uur, vrijdag 14.30-20.30 uur en zaterdag 10.00-12.00 uur. De landhoofden rusten op 20 betonnen palen van elk 10,5 meter lang. De kleine vast oeververbinding is er veel eerder gekomen dan iedereen had gedacht. De verkoop vqan 4.800 vier kante meter grond voor 648.000,- aan Satcom Nederland BV aan de Mercuri- usweg 17 in mei van dit jaar heeft daar alles mee te maken. Het bedrijf wilde alleen in Coenecoop WADDINXVEEN - Op feestelijke wijze is vorige week donderdagmid dag in de Acaciastraat in de Bomenwijk de 1000ste woning van de woning bouwvereniging Waddinxveen geisoleerd doordrs. F. Kerkhof, directeur van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken, waar bij ook de gemeente Waddinxveen is aangesloten. ”Wij zijn van mening, dat u door een dergelijk besluit direkt meewerkt aan het onder mens- en dierontwaardige omstandigheden fokken van dieren. Te vens draagt u er, door het verlenen van een hinderwetvergunning, persoonlijk aan bij, dat regelmatig honderden die ren vergast, geëlektrokuteerd, gewurgd of doodgeknuppeld worden”, aldus de Waddinxveense dierenbeschermers. ”U kunt zich hierbij niet verschuilen achter de dooddoener dat het sneu is voor deze dieren, maar dat het niet an ders kan. Bont is uitsluitend een luxe ar tikel waarvoor uitstekende, betere al ternatieven beschikbaar zijn. Dier vriendelijke alternatieven waarvoor dieren hun leven niet hoeven door te brengen in kleine draadgazen kooien en niet op een langzame en pijnlijke wijze gedood hoeven te worden”. ”Het is niet voldoende”, zo gaat de brief aan B. en W. verder, ”om uw ogen dicht te doen en te zeggen: ”Ik draag geen bont”. U moet er wat aan doen, zodat in ieder geval binnen uw gemeen tegrenzen dergelijke bizarre bedrijfjes verder geen voet meer aan de grond krijgen. De huidige hinderwetprocedu- re en een volgende nertsenslachterij in het vooruitzicht is het nu een goed mo ment om ook in Waddinxveen een prin cipieel standpunt in te nemen tegen het onnodig mishandelen en vermoorden van dieren”. Volgens de Dierenbescherming telt ons land ruim 300 pelsdierenfokkerijen. Er zijn echter al 15 gemeenten die inmid dels concrete maatregelen hebben, ge nomen en geen vestigings- en/of uitbrei dingsvergunning meer afgeven. ”Wij zouden er trots op zijn indien ook de ge meente Waddinxveen de politieke moed heeft om zich bij die gemeenten aan te sluiten. Wij willen u daarom met klem verzoeken, niet over te gaan tot het verstrekken van de vergunning als door de heer De Jong wordt beoogd”. WADDINXVEEN - De lokale omroep RTW zendt in de nacht van donderdag 24 december (Kersta vond) op vrijdag 25 december (Eerste Kerstdag) de Nachtmis van de roomskatholieke St. Victorpa- rochie in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde rechtstreeks uit. De uitzending op de 101.1 Mhz op de kabel begint even voor 24.00 uur en wordt na afloop van de mis be ëindigd. Voorganger is pastoor C.J. v.d. Voort, die tijdens de mis zal wor den bijgestaan door het dames- en herenkoor St. Victor onder leiding van dirigent J. van Oosten. Organist A. v.d. Hondel begeleidt deze ’’Pastoralmesse in G” van componist Kempter. Voor belang stellenden die deze mis in persoon willen bijwonen zijn de kerkdeuren vanaf 23.30 uur geopend. WADDINXVEEN - In de week voor de Kerstvakantie werd op de christelij ke scholengemenschap voor MAVO/ LTO/LHNO De Wadde aan de Sniep- weg een bliksemactie gehouden ten ba te van ’’Afrika Nu”. Door de hele school riepen slagzinnen leerlingen en docenten op een bijdrage te gooien in de grote zwarte collectebus. De actie eindigde met een deurcollecte na afloop van de kerstviering op vrij dagmorgen. Toen kon via het landelijk telefoonnummer aan het Nationaal Co mité ’’Afrika Nu” worden meegedeeld dat de bliksemactie een bedrag had op geleverd vgn 1.100,-. In de pelsdierenfokkerijen is het nu ’’hooitijd”. Honderdduizenden nert sen, vossen en andere dieren worden uit hun kooien gehaald en vergast of met elektrische stroom gedood. De afge stroopte pelzen gaan naar het buiten land. Maar het verzet hiertegen - vooral van gemeentebesturen - groeit. Dat blijkt mede uit een artikel in De Tele graaf van zaterdag. WADDINXVEEN - In een vrijdag verstuurde brief aan het college van B. en W. heeft S. de Vlaming van de Eikenlaan namens de kring Wad dinxveen van de afdeling Gouda van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren bezwaar aangetekend tegen het voornemen van de gemeente om een hinderwetvergunning te verlenen voor het hebben van een nertsfokkerij aan het Noordeinde 150B van de heer A. de Jong. Daarnaast laat de woningbouwvereni ging Waddinxveen zien, door de ople vering van het 2e project woningen in ”de Sniep”, dat het haar ernst is met het voornemen voor 1990 de gehele wijk te hebben opgeknapt. Het beleid van de woningbouwvereni ging is erop gericht om de kwaliteit van de woningen zo hoog mogelijk te hou den, zonder dat er huurverhogingen door ontstaan. Hierdoor wordt voorko men dat opvolgende bewoners worden geconfronteerd met te hoge huren, om dat de behoefte juist hoog is naar wo ningen met een relatief lage huur. Voor de realisatie van het plan is een bijdrage ontvangen van het ministerie van Volkshuisvesting in het kader van de regeling ’’verbetering woningwetwo ningen”. De volgende serie van 102 en 95 woningen zal in het volgend voorjaar in uitvoering worden genomen. Aanne mer voor dit vervolg project is wederom Bouw- en Isolatielj^drijf Isomur BV. ingediend. Vorige week werd bekend dat de PvdA- raadsfractie eventuele nieuwe nertsfok kerijen in het Landelijk Gebied Oost zou willen tegengaan. Óver het toelaten van dierverdelingsbedrijven op agrari sche complexen denkt het CDA nog na. Hiertegen bestaan bij de VVD-raads- fractie geen bezwaren. Bekend is dat de Nederlandse samenle ving nog maar weinig van bont moet hebben, maar dat de pelsfokkerijen vooral exporteren. Begin volgend jaar houden de dierenbeschermers in de he le wereld een grote voorlichtingscam pagne die de vraag naar bont wereld wijd moet .terugdringen. De 300.000ste uitlening betrof Het Gro te Vertelselboek van Nienk van Hichten dat in handen was van mevrouw Joke van den Bosch en haar 13-jarige zoon Martijn van het Zuringveld in Groens- waard 3. Zij kreeg een boeket bloemen aangeboden en haar zoon een boeken bom De Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen zag het aantal uitgeleen de boeken in één jaar tijd groeien met ruim 50.000. Van de bibliotheek zijn 8.800 mensen lid, dat zijn er eveneens in een jaar tijd 700 meer. De oplevering van de laatste woning is gedaan door drs. F. Kerkhof, directeur van het Gemeenschappelijk Energiebe drijf Gouda en als zodanig betrokken bij de realisatie van het project dat deel uitmaakt van het Regionale Isolatiepro gramma van het GEB Gouda. De bewoners zijn door middel van een gerichte voorlichting reeds in een vroeg tijdig stadium bij de uitvoering van het plan betrokken geraakt. In informatie- boekjes en op voorlichtingsavonden zijn de bewonersuitvoerig ingelicht over de werkzaamheden aan de wonin gen. Over het algemeen zijn de bewoners zeer ingenomen met de aangebrachte voorzieningen en de ’’opknapbeurt”. De samenwerking tussen de bewoners commissie, de woningbouwvereniging, de gemeente en de aannemer is bijzon der plezierig en soepel verlopen voor al le partijen. Op een na de officiële handeling gehou den bijeenkomst in het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat werd ook het woord gevoerd door de heer C.M.P. van Vuuren, voorzitter van de woningbouwvereniging Waddinxveen Hij herinnerde eraan dat de corporatie ’’alweer” een grootonderhouds- en iso latieproject in de Bomenwijk kon af sluiten. Een jaar geleden werden de eerste 110 huizen van dit karwei opgele verd. Na het programma van volgend jaar volgt in 1989 het restant. ”Er wordt keihard gewerkt om de in relatief op zicht goedkope huurwoningen in de Bo menwijk zo lang mogelijk in stand te houden”, sprak de heer Van Vuuren. Voor de woningbouwvereniging Wad dinxveen komen de in 1984 aan het ge meentebestuur aangeboden beleids voornemens helemaal uit. De opknap beurt in de Bomenwijk resteren nog on geveer 100 woningen, waaronder het oudste woningbezit van de corporatie in de Zeeheldenbuurt, en de etagewonin- gen aan de Willem de Zwijgerlaan. De reden voor deze aanpak zijn dat door de steeds verder stagnerende nieuwbouw in de sociale sector het noodzakelijk is het bestaande woning bezit zoveel mogelijk te verduurzamen, terwijl als uitgangspunt wordt gehan teerd dat de uit te voeren verbeterings- werkzaamheden geen verhoging van de kale huurprijs tot gevolg mogen heb ben. Voorzitter Van Vuuren stelde dat mede als gevolg van bezuinigingen in de huur- handeling van PvdA-wethouder drs. M. WADDINXVEEN - De brug in het be drijvenpark Coenecoop is sinds vorige week gereed. De brug verbindt de Coe necoopweg, de centrale weg in dit be drijfsterrein, met de Kanaaldijk bij de splitsing met de Apollolaan. Van de brug kan nog geen gebruik wor den gemaakt. Zodra de winterperiode voorbij is zullen de toegangswegen wor den geasfalteerd. De brug betekent voor Coenecoop de tweede ingang en toegang naast die welke uitkomt op de Zuidelijke Dwarsweg. De brug, gebouwd door Hei- en Water werken Schoonderwoert (een dochter van Baas Bedrijven Waddinxveen BV), is 21 meter lang en meter breedMet het karwei is 365.000,- gemoeid geweest. Zo lieten Burgemeester en Wethouders van Arnhem in augustus de Nederland se Vereniging van Fokkers van Edel- pelsdieren (NFE) weten: ”De door u gerepresenteerde bedrijfsuitoefening verdraagt zich niet met de in een be schaafde samenleving algemeen aanv aarde opvattingen ter zake het voor menselijke doeleinden gebruiken van dieren. Het fokken en doden van pels dieren uitsluitend ter voorziening in de behoefte aan een volstrekt overbodig WADDINXVEEN - Op donderdag avond 24 december om half acht is er in De Bonkelaar een Kerstdisco voor 12- 16-jarigen. De organisatie is in handen van het Baken. De jongeren worden verzocht voor deze avond hun aller mooiste kleding aan te trekken. De best geklede jongen en het best ge klede meisje worden uitgeroepen tot mister en miss Kerst. Hiervoor is een mooie beker beschikbaar. De jury zal bestaan uit de serveersters en obers, die de hele avond rondlopen om iedereen te bedienen. Er zal ook een verloting plaats vinden. Iedereen die tijdens de voorafgaande Baken-disco (11 december) een Top 3- formulier heeft ingevuld maakt kans op een prijs. WADDINXVEEN - De Provinciale Kruisvereniging Zuid-Hollund houdt ook in Waddinxveen weer een cursus te gen slapeloosheid. De cursus, die bestaat uit acht bijeen komsten, leert de deelnemers beter te slapen. De Waddinxveense avonden zijn op donderdag. In de cursus wordt aandacht besteed aan algemene informatie over slaap en slaapmiddelen, over de klachten en bij verschijnselen van het stoppen met slaapmiddelen en de verschillende tech nieken om beter (in) te slapen. Ook worden er oefeningen gedaan en kan er met anderen, die ook slecht sla pen, van gedachten worden gewisseld. De cursuskosten bedragen 10,- voor leden en 15,- voor niet-leden. In de Bomenwijk klom GEB-directeur drs. F. Kerkhof op de ladder om aan een woning aan de Acaciastraat het laatste isolatiemateriaal aan te bren gen. Daarmee was de 100ste geïsoleerde woningwetwoning van de woning bouwvereniging Waddinxveen een feit. (Foto: Sjaak Noteboom). In de verkoopvoorwaarden werd be paald - nadat de gemeenteraad daar nog even een stevige discussie met aarzelin gen aan had gewijd - dat door de ge meente aan de noord-oostzijde van het bedrijvenpark een brug met bijbeho rende ontsluitingsweg naar de Kanaal dijk zou aanleggen. Met het geheel is in totaal een gemeentelijke voorinveste- ring van 1,2 miljoen gulden gemoeid. Aan het Raadhuisplein wordt gevonden dat de nieuwe brug een wervende wer- gaan bouwen als de nieuwe toegangs- king zal uitoefenen op bedrijven die r zjch jn Coenecoop willen vestigen en toch niet zover van de bebouwde kom willen zitten. ”Met de brug is weer een drempel weggenomen”, sprak burge meester C.M. van der Linden. WADDINXVEEN - Voorzitter D. Lekx neemt samen met secretaris B. Flohr afscheid van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor. Dat ge beurt op vrijdag 8 januari om acht uur tijdens de dan in de Kardinaal Alfrink- school te houden nieuwjaarsreceptie. Deze traditionele bijeenkomst draagt door dit afscheid een bijzonder karak ter. Op deze bijeenkomst wordt ieder een in de gelegenheid gesteld van de heren Lekx en Flohr afscheid te nemen. Rond 20.30 uur zal het bestuur extra aandacht aan het afscheid besteden. De Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor heeft in Waddinxveen de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg), de St. Paulusschool (Jacob Catslaan), de Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) en de Kard. Alfrinkschool (Zuidplas- hof). Weekblad voor 1 Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11