daniviertal De Gouwe met 3 punten voorsprong aan kop Succes voor HENNINK Dè winterkampioen van 3e klasse G KNZB WINT WEER Kerstcup voor Marcha Smeets Onderlinge Excelsior Klimopgroep: Ditmaal geen Scholendam- Kerststukjes tournooi voor o. de 16e keer WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE FLjRIDk Top-basketbal in sportzaal Groenswaard Monsterzege eerste team Excelsior Nipte winst meisjes-junioren van Flyers SIEBE VERWEIJ MET GLANS TURNKAMPIOEN DANSSCHOOL WADDINXVEEN Restaurant Onderlinge Promotie Spannender Op woensdag 6 januari 1988 starten wij een VOLLEDIGE beginnerscursus (paren). Lestijd 19.45-21.45 uur. Inlichtingen of inschrijven: Dagelijks van 19.00 tot 22.00 uur. Telefoon 01828-16000 Staringlaan 19-Waddinxveen Schade aan uw auto vereist pTA1" deskundige jW reparatie, Vuurwerk Goed spel Jeugdschaak Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 22 DECEMBER 1987 o.l.v. José van Rijn arms A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF WADDINXVEEN - In een weinig boeiend duel heeft het eerste waterpo- loteam van De Gouwe laten zien dat de Waddinxveners dè winterkampi oen in de derde klasse G van de KNZB zijn. Op overtuigende wijze werd ditmaal het Amstelveense Futen-team met 10-1 gekopt. Mede doordat de nummer twee in deze competitie Aquarijn een punt bij de IJsselduikers liet liggen gaat De Gouwe nu met drie punten voorsprong als koploper de winterstop in. stelling en in dit geval was dit voordeel zijn naamgenoot I buitte vierde. Wendy werd eerste (turnsters). domschool tuatie de vierde treffer voor de Gouwe scoorde. Van het Wadinxveense kwartet was Ben Hofman met 64 de hoogst sco rende speler. Kees Slootweg behaalde 47 en Fred van Beek en Joeri Kraai- jenstein eindigden op 50 direct een overmachtseindspel aange toond. ”Wij betreuren het onze vaste afnemers dit jaar teleur te moeten stellen en ho pen hen volgend jaar weer te mogen zal Excelsior minstens één van deze ont moetingen in winst moeten omzetten. WSV het nieuwe jaar traditioneel met een snelschaaktoumooi. Op 14 januari volgen dan twee competitiewedstrijden nl. WSV Il-Unilever II en WSV III- Moerkapelle III. Tevens begint dan de tweede Cyclus in de onderlinge competi tie. Het promotieteam van Flyers blijkt meteen al bij de presentatie op de weekmarkt van afgelopen vrijdag razend populair. De jongedames, hoofdzakelijk van het succesvolle juniorenteam, dat eerste klasse rayon speelt, aangevuld met meis jes van een iets jongere leeftijds groep, de kadetten, verkochten in een mum van tijd enkele honder den loten van de grote Flyers-lote- rij. De trekking daarvan vindt aan staande woensdag plaats. Ook de lokale omroep RTW, die op de weekmarkt een reportage en enquete-formulieren uitdeelde, be steedde aandacht aan de enthousi aste groep. Het team, dat voor de vereniging in luttele uren tijd honderden guldens verdiende, liet zich ook in de Passa ge zien, nadat de marktmeester kennelijk vond dat de meisjes de aandacht te veel van de handel af leidden en hen wegstuurde. Een deel van de groep was later ook in Gouda actief. Bij de dames was de wedstrijd wat span nender. Vooral toen de heersend kam pioene Wendy Negenman van de balk afviel. De uitslagen zij als volgt: Turnsters: 1. Wendy Negenman TOOS Waddinxveen 33.75 pt. 2. José Verwaal KDO Lekkerkerk 33.30 pt. 3. Conny Ponsen KDO Lekkerkerk 32.25 pt. 4. Ingrid Hoogendoorn TOOS Waddinx veen 31.75 pt. Turnsters junioren: 1. Conny Gebuys DOS Schoonhoven 32.65 pt. 2. Sandy Uiterwaal Velocitas Gouda 31.85 pt. 3. Marieke Koele TOOS Waddinxveen 31.25 pt. 4. Marcha SmeelsTOOS Wad dinxveen 31.15 pt. 6. Esther Glasbeek TOOS Waddinxveen 30.80 pt. 7. Miri am v.d. Woud TOOS Waddinxveen 30.25 pt. 9. Marieke Smallegange TOOS Waddinxveen 28.85 pt. Jeugdturnsters: 1. Warni v.d. Goot TOOS Waddinxveen 32.40 pt. 2. Mi randa de Jong DOS Schoonhoven 31.15 pt. 3. Mireille Hollander KDO Lekker kerk 30.00 pt. Meisjes: 1. Marleen v.d. Hoven Veloci tas Gouda 33.05 pt. 2. Alwine Bos KDO Lekkerkerk 29.95 pt. 3. Diana Bergers KDO Lekkerkerk 29.85 pt. Iets meer dan 500 leerlingen van het ba sisonderwijs uit Waddinxveen en Moer- kapelle hebben zich voor dit evenement aangemeld. Naast de individuele deel name heeft elke school op elke wed- strijdmiddag ook een schoolteam inge zet. Op 9 januari starten de leerlingen van de groepen 3 en 4 van het basisonder wijs op de eerste tournooidag. WADDINXVEEN - Nadat in eerste in stantie het kampioenschap van de Dam- bond Midden-Holland was behaald, heeft het aspirantenteam van de dam vereniging Excelsior wederom flink van zich doen spreken. Het team, bestaande uit Fred van Beek, Ben Hofman, Kees Slootweg en Joeri Kraaijenstein heeft in Nijkerk een uit stekende 4e plaats in de finalepoule om het kampioenschap van Nederland voor aspirantenteams weten te behalen. Gedurende 4 zaterdagen werd gestre den door de aspiranten (12 tot en met 15 jaar) in Nijkerk. De plaatselijke dam vereniging Paasbos was veruit favoriet en heeft dat dan ook waar gemaakt. Juist tegen dit team leed het jeugdig Waddinxveen kwartet een nipte neder laag. Eerste werd DC Paasbos (Nij kerk), tweede De Vaste Zet (Geleen) en derde EDC (Enschede). WADDINXVEEN - De Waddinx- veense basketbalclub Flyers speelt morgen - woensdag 23 december - een speciale Kerstwedstrijd in sportzaal Groenswaard. Het eerste herenteam van Flyers wordt voor die gelegenheid op enkele plaatsen versterkt met top-speiers uit de re gio. De tegenstander vann de dit sei zoen zo succes volle Waddinxve- ners is een team, dat door Flyers trainer Tony Vujanic is samenge steld uit gerenommeerde spelers uit Den Haag en omgeving. ”We willen woensdag aan de ene kant spektakel brengen”, aldus de 'Joegoslavische trainer. ”En aan de andere kant wil ik ons team tegen een sterke tegenstander laten oefe nen. We hebben nog een goede kans op de eerste plaats en dus een promotie. Het team moet gewoon in supervorm gehouden worden”. Het eerste team van Flyers is onder de Joegoslavische trainer/coach Vujanic uitgegroeid tot een hechte eenheid. ”Er waren nogal wat wij zigingen ten opzichte van vorig jaar. De aanpassingen hebben wat tijd gekost. Er is door iedereen in het team keihard gewerkt. Daard oor hebben we al heel wat kunnen bereiken”, aldus de ambitieuze trainer, die dit jaar per se met Fly ers naar de eerste rayonklasse wil promoveren. ’’Woensdag kunnen we het publiek - ik hoop dat er veel mensen komen kijken - een wedstrijd op top-no- veau aanbieden. In een echte spor tieve kerstsfeer. De jongens van ons team hebben steun van de Waddinxveners verdiend”, aldus Tony Vujanic. Gesteld kan worden dat De Gouwe na een wat zwak begin in deze competitie zich met recht winterkampioen van hun afdeling mogen noemen. Een ver dienste van coach Hugo Boonstoppel- die van dit zevental een goed team heeft weten te maken. Het moet wel bizar gaan lopen als De Gouwe bij de play-off wedstrijden na de winterstop geen top positie zouden weten te handhaven. WADDINXVEEN - Daar het eerste achttal van de damvereniging Excelsior een wedstrijd in de competitie van de Dambond Midden-Holland moest spe len, telde de 17e ronde van de onderlin ge competitie slechts 7 wedstrijden. Wederom werd redelijk gescoord door de jeugdleden. Janneke Terpstra lijkt ook in dit competitiejaar op weg naar een redelijke klassering in de eindstand. In deze ronde klopte zij Dik Heeren II. Ben Hofman en Nico Gouw weerden zich dapper tegen respectievelijk Cor Stolker en Sjaak de Wit. Verdiende ge lijke spelen wisten zij dan ook te beha len. WADDINXVEEN - Op de drie achter eenvolgende zaterdagen 9, 16 en 23 ja nuari 1988 wordt telkens in Het Tref punt aan de Stationsstraat het 16e Wad- dinxveens scholendamtoumooi georga niseerd, een gezamenlijke organisatie van de Vereniging voor Openbaar On derwijs (VOO) en de Waddinxveense damvereniging Excelsior. Fred, Ben en Kees spelen thans mee in de seniorencompetitie bij Excelsior en hebben al menig maal hun kunnen ver toond. Samen met de wat jongere en ta lentvolle Joeri Kraaijenstein zullen de ze jonge dammers de komende jaren nog van zich doen spreken. WADDINXVEEN - Door gebrek aan voldoende leiding heeft de groepsraad van de Klimop scouting groep helaas moeten besluiten de jarenlange traditie, Crone, tegen wie he°t overigens moeilijk om voor de Kerstdagen kerststukjes op Van de 7 wedstrijden in de finalepoule werden 3 gewonnen, twee remise ge speeld en gingen 2 verloren. In de laat ste ronden werd een ietwat teleurstel lend gelijkspel (4-4) gespeeld. Winst zou een gedeelde 3e plaats hebben bete kend, doch de nu behaalde 4e plaats liegt er niet minder om. WADDINXVEEN - Meisjes-junioren Bergeijk werkte zich wat van de onder ste plaatsen door Bos een nederlaag te bezorgen. De komende twee donderdagen, 24 en 31 december, zal er niet geschaakt wor- Het succesvolle damviertal van de damvereniging Excelsior. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk De derde periode werd een kopie van de tweede. Doelpunten van Jan Verwey en Jaco van Tol, beiden resp. op voor dracht van Jeroen van Tol en Remko Overdam, bepaalden 0-6. De Gouwe vergat in deze periode te doelpunten. Er werd soms wat te laconiek met de vrije kansen omgesprongen. De vierde periode daarentegen gaf wat meer vuurwerk. Niek de Leeuw liet een tater-bal los waar de Futen-keeper to taal geen raad mee wist. Voordat bij be sefte wat er zich afspeelde lag de bal achter hem in het net 0-7. Dit doelpunt was het gevolg van een zeer snel ge speelde aanval. Toen Kjeld Boonstop- pel daarop de Futen-keeper te ver voor zijn doel zag liggen was 0-8 het resul taat. Een man-meer situatie zette Cees Boonstoppel de Gouwe op 0-9. In de vierde en laatste periode werden de ”coming-men” Remko Overdam en Remco de Frankrijker ingezet. Dat bei den gewend zijn met eljceer in het heren-jeugd-zevental te spelen bleek goed te constateren in deze periode. Door de Futen-verdediging goed uit te spelen was het Remko Overdam die doelpunt nummer 10 voor De Gouwe scoorde. Dat in de laatste vijf seconden Futen nog een zeer discutabel doelpunt scoorden is alleen goed voor de statistie ken. WADDINXVEEN - Ook in de vijftien de ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV kwam Hennink tót winst. Een foutje in de opening van W. van Oort, wat deze de kwaliteit kostte, werd vakkundig uitgebuit Philipse handhaafde zich op de tweede plaats door Ellers een nederlaag te be zorgen. De partij V.d. Born-Roosen- daal werd afgebroken in een remise achtige stelling. Claassen en Hiddink speelden een enerverende partij Hiddink kwam goed uit de startblok ken, veroverde materiaal, doch een he vig offensief van Claassen noopte hem dit weer terug te geven. De partij werd afgebroken in een onduidelijke stelling. Hans van Woudenberg kon het tegen Wolfs niet bolwerken. De laatste klom hierdoor naar de derde plaats op de ran glijst. Van Vuuren en Van Deelen deelden het punt. Smitskamp klopte Bloem, terwijl Prins tegen V.d. Hoek het loodje moest leggen. De Bock brak af tegen Muit. In een gesloten stelling, met bijna alle zwa re stukken nog op het bord, heeft Muit echter een stuk tegen twee pionnen. Ritter kwam tegen V.d. Wouden reeds snel in het voordeel, doch moest nog lang zwoegen om de taaie V.d. Wouden op de knieën te dwingen. Goor ging te gen Ket ten onder, evenals D. van Offe ren, die het punt aan Besemer moest la ten. De overwinningen die Alblas en Faay op de routiniers J. van Oort en V.d. Starre behaalden zal niet iedereen verwacht hebben. Van Sandijk klom enkele plaatsen via een overwinning op V.d. Geer. P. van Offeren en V.d. Ree kwamen tot een puntendeling. De Jong brak zijn partij tegen D.J. van Offeren af met een pion meer. Of dit voldoende is voor de winst zal de tijd moeten leren. Stam boekte een zege op Bisschop. Mevr, van Dalen moest in haar eerste competitieduel het punt (nog?) aan Brinkhorst laten. Van In de eerste periode tegen Futen was het gelijk De Gouwe dat de wedstrijd ging dicteren. Ofschoon de eerste de beste aanval met keepersgeluk aan Futen-zij- de kon worden afgeslagen was het de volgende aanval die door Cees Boon stoppel met een doelpunt kon worden afgerond (0-1). Het tweede doelpunt voor De Gouwe kwam tot stand dank zij een snelle uit gooi van keeper Kors van Tilburg rich ting Marco Kraak. Deze plaatste goed naar Jaco van Tol, die keeper Mike Rijnders volkomen mis liet grijpen en was het tweede doelpunt een feit (0-2). Deze periode vertoonde goed spel van De Gouwe en tekende zich reeds de on dergang van De Futen zich aan. Evenals kortelings bij De Gouwe opgeld deed was het dan ook hier kommer en kwel bij het plaatsen van de bal. Steeds lag geen Futenspeler gedekt. Kon in de tweede periode eerst keeper Mike Reinders van de Futen een opge zette aanval tussen Kjeld Boonstoppel en Jaco van Tol nog keren, de daarop volgende bijzonder goede kombinatie tussen Jan Verwey en Cees Boonstop pel had meer succes. Zonder pardon werd 0-3 door Cees aangetekend. Net als in de thuiswedstrijd kreeg in de ze periode Cees Boonstoppel de unieke gelegenheid om met alleen de Futen- keeper voor zich de vierde treffer te sco ren. Doch net als op 31 oktober wilde hij het te mooi doen en plaatste de bal jver de keeper precies op de bovenlat. Van Futen-zijde werd nauwelijks enige lanvalsdrift waargenomen. Het enige schot richting Gouwe-keeper Kors van Tilburg kwam van Menno van Rijk en dat ging ook nog hoog over. Het was Niek de Leeuw die in een man-meer si gelijk op. In het beginnende eindspel nam Dik Heeren II een verkeerde zet- volgorde en dat meteen uit. Kees Kramp kreeg moeilijk spel tegen Teun Twigt en leek in het eindspel met enkele gedwongen zetten slechter te gaan staan. Teun buitte de wat gunsti ger positie niet optimaal uit. De punten werden gedeeld, doch analyse zal ver moedelijk winstmogelijkheden aanto nen. Cor Barelds kon na een 5 om 5- ruilcombinatie een ver naar voren gesla gen van Fred van Beek op positionele wijze winnen. Met een schijf minder kon Fred toch nog aardig druk op het centrum uitoefenen. Ten koste van een tweede schijf kon hij richting damlijn oprukken. Precies op tempo kon CÓr Barelds verhinderen, dat Fred op dam kwam. Tijmen den Ouden oefende constante druk uit op de positie van Nico Gouw, die zich sterk weerde, doch geleidelijk aan zijn stelling slechter zag worden. Winst voor Tijmen. Sjaak de Wit speel de lang gelijk op tegen Jaap van der Eist, doch moest uiteindelijk de winst aan de ervaren Van der Eist laten. Fraai positiespel speelden Cor Rietveld en Kees Slootweg. Cor had het meest aan vallende spel en stond op een gegeven moment een schijf voor. Kees Slootweg vond voldoende compensatie voor een remise. In het Persoonlijk Jeugdschaakkampi- oenschap van de Rotterdamse Schaak bond is het WSV-lid Chris Roosendaal in categorie A (tot 20 jaar) op de vierde plaats geëindigd. In het tournooi, dat in 9 ronden volgens het Zwitserse systeem werd verspeeld, scoorde hij 6 1/2 uit 9. Na een matige start, in de eerste ronde trapte hij in een openingsvalletje wat hem de partij kostte, ondernam hij een imponerende inhaalrace. Alleen tegen de latere RSB-kampioen moest hij nog een maal capituleren. Met een gelijk aantal punten als nr. 3, doch een vijftal weerstandspunten minder legde hij be slag op de vierde plaats. De tweede WSV-vertegenwoordiger Arjan van Dijk kwam in deze groep met 1 1/2 punt op een 32e plaats. In de B-categorie (tot 16 jaar) kwam Remco Kloet in de voorronde tot 2 uit 5 wat niet voldoende bleek zich voor de fi nale te plaatsen. In de C-categorie (tot 13 jaar) lukte het Hinke Pas wel zich in de finale te spelen. Met 2 punten uit 7 partijen kwam hij op een 20e plaats. Bij de meisjes C-categorie scoorde Roos v.d. Knaap 3 uit 7. In een ’’veld” van 15 meisjes bezette zij hiermee de 10e plaats. Al met al een zeer goed tour nooi, verdeeld over 6 zaterdagen, waar in de Waddinxveense jeugdschakers ze ker het een en ander hebben opgesto ken. van de stand bracht in dit geval een pre cies door Gerrit berekende oppositie- spel tegen Teun-Driesse, die sterk on- ste cijfer voor balk had van het hele der druk werd gezet. Na enkele ruilen weekend. Bij de brug werd Mandy 2e en forceerde Ruud in de uiteengeslagen Chantal3e (Meisjes). Warni werd leen positie van Teun schijfwinst en stelde Esther 2e bij de jeugdturnsters. korte tijd later de winst zeker. De strijd Marcha en Miriam (tumsters-junioren) tussen Dik Heeren I en II ging lange tijd waren allebei eerste en moesten daarom overturnen voor de eerste en tweede plaats. Marcha won dit. Marieke werd WADDINXVEEN - TOOS-gymnas- tiek was één van de clubs die heeft mee gedaan aan de in de sporthal ”de Sniep” gehouden jaarlijkse regionale A-kam- pioenschappen turnen (de huidige C- kampioenschappen) voor dames/meis- jes en heren/jongens. Nadat ladyspeaker Erik de Ruiter ie dereen welkom had geheten, begon di rect na de middag de wedstrijd. De da mes en de meisjes moesten twee ronden wachten voordat ze konden beginnen. Dit komt doordat de heren en jongens op zes toestellen turnen en de dames en meisjes maar op vier toestellen. De wedstrijd verliep zowel bij de da- mes/meisjes als bij de heren/jongens vrij rustig. Bij de heren werd Siebe Ver- weij van TOOS Waddinxveen met glans kampioen. Hij had een puntentotaal van 53.45 pt. Tweede werd Henk Smit van Thor Gou- derak met een puntentotaal van 48.35 pt. Doordat er verscheidene blessures waren bij de heren waren er maar drie deelnemers. De derde plaats werd be stegen door Marcel Lugthart van TOOS Waddinxveen met een puntentotaal van 44.35 pt. De jongens presteerden als volgt: Tur- ners/junioren: 1. Igor Verheijen DOS Schoonhoven 47.10 pt. 2. Alexander Poot TOOS Waddinxveen 44.45 pt. 3. Arthur Blom TOOS Waddinxveen 41.00 pt. Jeugdturners: 1. Marcel van Leeuwen Thor Gouderak 47.60 pt. Jongens: Jan Boerefijn Thor Gouderak 38.95 pt. van Flyers-basketbal wonnen dit week einde uit met 65-59 van hekkesluiter Voorburg. In de tweede helft van de competitie moeten ze een betere plaats kunnen bezetten dan de huidige onder- den. Op donderdag 7 januari opent de aan de middenmoot. t - - Flyers won met heel veel moeite. Het spel van Flyers rammelde aan alle kan ten en niet omdat Voorburg het zo moeilijk maakte voor de Waddinxveen- sen. In de verdediging maakten de meisjes veel fouten en hielp men elkaar veel te weinig. De aanval liet zowel fouten aan techniek als tactiek zien; veel balverlies was het gevolg. Topacoorsters: Nicoline Vermeulen 22, Babette Heerkens 18 en Mirjam v.d. Sman 10 ptn. WADDINXVEEN - Junior-turnster Marcha Smeets van TOOS-gymnastiek heeft in Gouda de Velocitas-kerstcup voor de balk gewonnen. Geturnd werd Enigszins teleurstellend was het verlies van Kees Slootweg. Hij verloor van spelen’ is° In de strijd tus°sen Adriaan de Passage te verkopen, te doorbreken. Zwanenburg en Cor Rietveld trok laats- genoemde aan het langste eind. De twee laatste partijen tussen Jan Both-GerritHeerenenBertusvanEijk- Gerrit van der Zijden eindigden in gelij- verwelkomen. Wij zijn dankbaar voor ke spelen. In de strijd tussen Jan Both hun steun die ze door het kopen van de- en Gerrit Heeren kwam men in een aar- ze, door eigen leden gemaakte, stukjes dig eindspel, doch bij analyse werd niet aan de Klimopgroep gegeven hebben”, ---:_ji -- aldus L. van der Heijden van de Klim opgroep Waddinxveen. een 2 om 2 ruil kon Ben de doortocht niet meer voorkomen. Enkele zetten la ter moest hij in de nederlaag berusten. Regelmatige en gelijkopgaande strijd een schitterende oefening. Miriam werd was te volgen in de partijen tussen Adri- tweede en Marieke derde. Wendy aan Zwanenburg-Gerrit van der Zijden (turnsters) maakte nogal wat fouten en en Kees Blonk en Crone. Hier werden werd daardoor tweede. de punten broederlijk gedeeld. Marcha won bij de balk ook nog eens de Ruud van Dijk had sterk aanvallend Velocitas-kerstcup omdat ze het hoog- spel tegen Teun-Driesse, die sterk on- ste cijfer voor balk had van het hele WADDINXVEEN - In de hoofdklasse van de dambond Midden-Holland heeft het eerste damachttal van Excelsior na 3 nederlagen haar eerste winst geboekt. In Gouda werd het tweede team van Damlust met liefst 14-2 geklopt. Aan het eerste en het achtste bord speelden respectievelijk Dick Dibbets en Teun Twigt remise en de overige 6 partijen eindigden in winst aan Wad dinxveense zijde. Excelsior staat nu nog 3 thuiswedstrij- den te wachten tegen Boskoop, Samen er vrijdag en zaterdag in de C-, D- en E- Sterk uit Hazerswoude en HDC uit Al- categorie. Centraal stonden twee dagen phen aan den Rijn die op donderdag op iang <je balk en de brug. bezoek was. Om degradatie te ontlopen Vrijdagavond werd begonnen met de E- --- --categorie. Voor TOOS kwamen vijf meisjes in actie: Judith v.d. Linde, Esther Hoogendoorn, Marja van Scho- neveld, Leonie Verwerda en Mariëlle Van de 12 wedstrijden, welke in de 16e Peeters. Op de balk werd Leonie Ver- ronde van Excelsiors onderlinge dam- werda tweede, terwijl Mariëlle Peeters competitie werden gespeeld, eindigden Op de brug eerste werd. liefst 8 in een beslissing. In menig duel Zaterdagmorgen werd doorgegaan in werd scherp gestreden. de D-categorie met de TOOS-turnsters Winstpartijen waren er voor Tijmen Barbara Lanser, Marion Kaptein en den Ouden, Dik Heeren I en Piet Swart, Marieke Smallegange. Op de brug werd die zich daardoor nog steviger in de Barbara Lanser vierde bij de jeugdtum- koppositie zagen geplaatst. Op kop gaat sters en haalde bij de turnsters-junioren ..j Farion Kaptein op de brug en op de balk de gouden plak weg. Ditzelfde O--1—'1 J, tunq voorzitter Swart met een uitstekende score van 26 punten uit 16 wedstrijden. Piet Swart kreeg Cor Stolker in een hek- deed Marieke Smallegange^bij de j --j. j-_| sters de basis van dezege. Ineen6om6-eind- Zaterdagmiddag was het de beurt aan spel nam Jan de Heer tegen Gerrit de C-categorie. Hierbij kwamen voor Heeren een ruil. Deze vereenvoudiging TOOS in actie Chantal Dommanschet en Mandy de Graaff (meisjes), Warni v.d. Goot en Esther Glasbeek (jeugd- winst. Overigens had Jan op niet al te turnsters), Miriam v.d. Woud, Marcha moeilijke wijze remise kunnen maken. Smeets en Marieke Koele (tumsters-ju- Ben Hofman leek tegen Jan Both een nioren) en Wendy Negenman (turn- sterk centrum te hebben, doch dit was sters). schijn. Vanuit de flanken bracht Jan Bij de balk behaalde Mandy bij de meis- Both diverse dreigingen in de stand. Na jes een 3e plaats, Chantal werd hier vijf de. Bij de jeugdturnsters werd Esther eerste en Warni tweede. Marcha werd eerste bij de turnsters-junioren door I1

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17