Vrijwillig(st)ers - altijd welkom! Open huis De Bonkelaar. Vele aktiviteiten voor en door Waddinxveners. Daar zijn mensen voor nodig. In De Bonkelaar bruist het van activiteiten. Bestuur, beroepskrachten en niet te vergeten een groot aantal vrijwilligers(sters) zijn vele uren bezig om activiteiten op educatief, vormend, kunstzinnig, musisch en recreatief niveau zo goed mogelijk voor te bereiden en te laten verlopen. Als bestuur zijn wij er trots op u dit programma voor 1988 aan te mogen bieden. DE BONKELAAR, TIENER - JONGEREN - MEIDENWERK ACTIVITEITEN VOOR KINDEREN IN DE BONKELAAR ACTIVITEITEN VOOR ETNISCHE MINDERHEDEN Spreekt je dat aan, neem dan kontakt op. Vele handen maken licht werk. Inl. tel. 17272. DINSDAG 22 DECEMBER 1987 Pagina 18 Allerlei Projecten Vrouwenavonden Fotografiecursus Kapsterscursus Huiswerkbegeleiding Computercursus ONTMOETING EN RECREATIE Koffie-ochtenden voor vrouwen VORMING EN EDUCATIE Taallessen Koken PEUTEROPVANG KUNSTZINNIGE VORMING Saz-cursus Kindertheatervoorstellingen 17-25 jr. 17.00-18.00 Inloopdag voor mannen Machinaal breien Naailessen DE BONKELAAR PRESENTEERT ACTIVITEITEN 1988 Op zondag 7 februari Op zondag 6 maart: 20.00 En dan zijn er verder bij speciale gelegenheden de DISCO-SPECIALS. Niet vergeten: op Kerstavond (24 dec.) weer een KERST-SPECIAL. Dit is zo’n beetje wat er elke week te doen is, maar dit is nog lang niet alles. Let op en lees verder. Wat komt er binnenkort in de aanbieding: Video-cursus, Zeefdrukken, Elektronica-cursus, Toneel/Dramatische expressie, Zelfver dediging voor meiden, Grafity, en Fotografie. I Let op de aankondigingen. Let op het speciale boekje, dat binnenkort in je brievenbus komt.! We zijn nog steeds niet aan ons eind, lees verder!! In januari komt de eerste uitgave van de Eerste Waddinxveense Jongerenkrant uit. Een hele toer, een zware bevalling voor ons als al wat oudere jongeren. We kunnen en willen die klus ook niet alleen klaren. Wat hebben we daarvoor nodig?? Nodig zijn: tekenaars, schrijvers, roddelaars, onruststokers, cleanies en stonies, kortom alles wat een krant een krant maakt. Doe mee en geef je op als journalist, redacteur, free lance mag ook. Verder: Als alles gaat zoals elk jaar, dan komt er waarschijnlijk weer een zomer, -nou ja, zomer... Zomer of geen zomer, er komt een zomervakantieweek, langer dus dan het afgelopen jaar. Tenminste, als het aan ons ligt. De voorbereidingen zijn al gestart. Het wordt een week van afzien, hikken, zweten, sjouwen en ploeteren, geen energie meer over om uitje dak te gaan, zo erg wordt het. Let dus goed op, ze zouden eens zónder jou weg gaan!!! We proberen trouwens ook zo nu en dan speciale activiteiten te organiseren in de week ends en de vakanties. Wie weet wordt het ook nog wat op de zaterdagavonden, voor de wat ouderen onder jullie, daarvoor is ook niet zo veel te doen. We proberen dat in samenwerking met het Muzikan tencollectief te organiseren. Zoals je hebt kunnen lezen, we doen ons best. Nu is het ook jullie beurt, doe er wat mee, laat van je horen, en Help mee om alles van de grond te krijgen en het ook Leuk en Gezellig te houden; Voor jongeren en Door jongeren. De voorstellingen zijn: Op zondag 17 januari: We gaan in het komend jaar ook een aantal activiteiten organiseren in samenwerking met andere instellingen in Waddinxveen. Zo is er een samenwerking met de kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen op zaterdag 9 april een thema-dag over hoe de mensen in de derde wereld, die geen huis hebben, toch met gebruik van de mogelijkheden die ze hebben hun eigen plek maken. Ook zullen we in samenwerking met de bibliotheek activiteiten organiseren als het weer kinderboekenweek is. Verder wordt er net als in het afgelopen jaar waarschijnlijk weer iets gedaan met het Vredesplatform Waddinxveen. Naar aanleiding van de 3 kindertheatervoorstellingen worden er projecten gedaan op De Bonkelaar. Binnen deze projecten worden de theatervoorstellingen verder uitgewerkt. Het project ’’marionettenpoppen maken” is op woensdag 6 en 13 januari van 13.30- 15.45 uur. Het is voor kinderen van 6-12 jaar en kost 3,-. We gaan zelf eenvoudige marionetpoppen maken (’’poppen aan draadjes) en er mee spe len, als hier tijd voor is. Het ”mime-project” is op maandag, dinsdag en woensdag 15, 16 en 17 februari (in de voorjaarsvakantie). Het is ook voor kinderen van 6-12 jaar, en het kost eveneens 3,-. Het begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. In dit project gaan we zelf aan de slag met mime. Dit is het uitbeelden van allerlei dingen, zonder dat je er bij praat. We gaan allerlei spelletjes doen en opdrachtjes uitvoeren. Ook zullen we in groepjes klei ne "toneeltjes" voorbereiden en voor elkaar spelen. Er wordt een "dansproject” georganiseerd op woensdag 9,16 en 23 maart. Dit is ook voor kinderen van 6-12 jaar en het kost 3,- De tijd is: van 14.00-15.30 uur. We zullen een middagje gaan "balletten”, er wordt een middag besteed aan volksdansen en het programma voor de derde middag is nog niet bekend. Een ander project wat we organiseren is: CLOWNERIE. Hierbij gaan we 3 middagen aan de slag met de clownerie: wat is dat eigenlijk, een clown? Hoe loopt een clown? Hoe ziet een clown eruit? Wat doet een clown?... Als je na deze 3 middagen in de spiegel kijkt, dan zie je... DATJE ZELF EEN CLOWNTJE BENT GEWOR DEN!!! De laatste middag wordt er een voorstelling gegeven door jullie. Iedereen kan dan zien wat voor clown jij bent. Dit clowns-project wordt gegeven op 11, 12 en 13 mei, van 13.00-16.00 uur. Het is voor kinderen van 6-8 jaar, en het kost 7,50. Er kunnen 15 kinderen meedoen, dus geef je snel op. Voor kinderen van 9-12 jaar is er in april het project: VREEMDE WEZENS MAKEN. Het is op woensdag 13,20 en 27 april en 4 mei van 13.00-15.30 uur en het kost 10,-. Er kunnen 12 kinderen aan meedoen. Hoe maak je eigenlijk een vreemd wezen, en hoe wordt je er zelf één? Door bijvoorbeeld jezelf te vermommen met rare kleren; brede schouders; allemaal bulten of bijvoorbeeld vier benen. Als je jezelf hebt omgetoverd tot vreemd wezen ga je ermee spelen. Hoe loop je? Hoe praatje?... Het is dus een combinatie van knutselen en toneel. Eens in het kwartaal wordt er een vrouwenavond georganiseerd, waarbij verschillende aspecten van muziek en dans aan de orde komen. Op twee van deze avonden zal er een muziekgroep optreden, waarbij er entreegeld ge vraagd wordt. De kosten zijn 2,50 per avond. De andere twee avonden zijn gratis. Ook Nederlandse vrouwen zijn van harte welkom. Deze cursus start in september en omvat twee cursussenFotografie en Doka. Ze bestaan uit zes lessen elk op woensdagavond. In dit programma is ook eenmaal Buitenfotografie (Fotografie) en eenmaal een bezoek aan een fotolaboratorium (Doka) verwerkt. Kosten: 27,50 per cursus. Tijdens deze cursus worden de eerste beginselen van het kappen bijgebracht, waarna het makkelijker is om aan een kappersschool een opleiding te volgen. De cursus bestaat uit 20 lessen en is op zaterdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Kosten: 3,75 per les. Aanvang: zaterdag 3 september. Het is de bedoeling dat leerlingen, uit de twee laatste klassen van de basisschool en uit het voortgezet onderwijs, twee keer in de week (op maandag- en donderdagmiddag) begelei ding krijgen bij het huiswerk maken. De aanvangsdatum is nog niet bekend, nadere informatie volgt. Men kan zich al wel opgeven. Kosten zijn hier niet aan verbonden. Deze kursus is voor vrouwen en mannen en wordt gegeven op de Samenwerkingsschool. Het programma bestaat uit de volgende onderdelen: I. Computereigenschappen, II. Inde ling Computers, III. Toepassingsgebieden, IV. Gegevensverzameling, V. Gegevensver werking. De cursus bestaat uit 16 lessen van 3 uur en wordt gehouden op maandagavond. De tijden zijn: van 19.00 uur tot 22.00 uur. Kosten: 60,- per cursus. Aanvang: maandag 4 januari. Iedere woensdag, behalve in de schoolvakanties, kunnen de vrouwen koffie of thee ko men drinken, waarbij verschillende nationaliteiten met elkaar in gesprek kunnen komen. Van 9.30 uur tot 11.00 uur is een ieder welkom. Op geregelde tijden worden tijdens deze ochtenden thema's behandeld, waarin gezond heidszorg, spel en opvoeding, kunstzinnige vorming en allerlei andere zaken, waar vrou wen belangstelling voor hebben aan de orde komen. De toegang is gratis. Deze thema’s worden opgezet in samenwerking met verschillende instellingen die op al deze terreinen deskundig zijn. Op de thema-ochtenden is de koffie en thee gratis en is er peuteropvang aanwezig. Aanvang: woensdag 6 januari. Reeds tien jaar wordt er taalles gegeven aan etnische minderheden. Vóór september 1987 door vrijwilligers, na september 1987 door bevoegde krachten van de regionale stichting volwassenen-educatie met assistentie van vrijwilligers. Tijden: maandag 9.30 uur tot 12.00 uur en 18.30 uur tot 21.00 uur voor mannen. Dinsdag 19.00 uur tot 21.30 uur voor vrouwen. Naast Nederlands wordt ook Engels gegeven. Don derdag 9.00 uur tot 11.15 uur voor vrouwen. Op deze ochtend is er peuteropvang. Tijdens de schoolvakanties zijn er geen taallessen. Aanvang: maandag 4 januari. Kosten: 40,- voor het eerste halfjaar. De Bonkelaar organiseert al een paar jaar een kookcursus voor kinderen van 9-12 jaar, en elke keer weer zit deze cursus tot aan de nok vol. Vandaar dat er ook in 1988 een aantal kookcursussen plaats zullen vinden. De cursus voor januari is al vol, daarom is er een ex tra cursus die begint op maandag 14 maart. Deze cursus is voor kinderen van 9-12 jaar; het is op maandagmiddag van 16.00-18.00 uur en het duurt 8 weken. Het kost 28,-. In deze cursus leer je eenvoudige maaltijden klaarte maken. We werken tijdens de cursus in kleine groepjes; elke groep maakt met behulp van een recept, een onderdeel van het menu, en aan het eind van de middag eten we het samen op. Er wordt ook aandacht ge schonken aan allerlei zaken rondom het koken, zoals tafeldekken; informatie rondom al lerlei produkten; vegetarisch eten... en natuurlijk ook het afwassen. Er kunnen maximaal 12 kinderen per cursus meedoen. Mocht deze cursus al weer snel vol zijn... geen paniek: in september 1988 is er weer een volgende. Nieuw in 1988 voor wat betreft het koken is het volgende: een kookproject voor kinde ren van 6-8 jaar. In dit projectje speelt het koken met kaas een grote rol. We gaan allerlei lekkere dingen maken van kaas. Deze hapjes en gerechtjes mag je aan het eind van de middag mee naar huis nemen. Dan kunnen je vader/moeder/broertjes/ zusjes eens proe ven wat je allemaal gemaakt hebt. Neem dus elke keer een afsluitbaar bakje mee waar je alles in kunt doen. Aan het eind van het project krijg je een receptenboekje mee, waar alle dingen in staan, die je gemaakt hebt. Het project begint op donderdag 14 januari en het is van 16.00-17.30 uur en het duurt 4 weken. Het is voor kinderen van 6-8 jaar en het kost 12,-. Reeds tien jaar is er opvang voor baby's en peuters tijdens de naai- en taallessen. Ook is er peuteropvang als er een thema toehandeld wordt tijdens de koffie-ochtenden. De op vang is bedoeld voor de kinderen van lesneemsters èn lesgeefsters. Zodoende is het een intercultureel gebeuren, waarbij kinderen van allerlei nationaliteiten met elkaar kennis ma ken. Verder is het de bedoeling om in de loop van 1988 Muziek en Kindertheater ten behoeve van een thema te brengen en een Uitstapje te maken naar een instelling, die voorlichting geeft over de Nederlandse cultuur. Het afgelopen jaar zijn we gestart met een saz-cursus in samenwerking met de Muziek school. Een bevoegd docent geeft les, in De Bonkelaar, aan groepjes van vijf leerlingen. Een saz is een Turks muziekinstrument. Deze cursus wordt gegeven op dinsdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur en van 20.00 uur tot 21.00 uur, behalve in de schoolvakanties. Het zijn 10 lessen, waarvan de kosten f 30,- voor de hele cursus bedragen. Donderdag: 16.00-17.00 Cursus EHBO-A, leeftijd: 12t/m 15 jaar. Deze cursus is al vol, maar in september start een nieuwe cursus, opgeven kan nu al. Wat is er nou eigenlijk helemaal te doen in Waddinxveen voor jongeren zal je zeggen, - geen moer??? De Bonkelaar is niet 8 dagen per week, 36 uur per dag open voor jullie, dat is waar. Wat is De Bonkelaar wel? Kijk hieronder; niet genoeg, natuurlijk niet, maar er gebeurd wel het een en ander. Kan er mééér? Wel ja, maar dan wel óók met jullie hulp, medewerking, flitsende inbreng en ideeën. Wij zijn géén automaat waar je onderuitgezakt wat uit de muur kunt rukken. Je moet er zelf ook wat aan doen; is dat misschien te veel gevraagd?? Laten we zien hoever we nu al kunnen komen: MARIONETTENTHEATER ELLA SNOEP met "een staart voor oma” MIME GROEP OCEAAN met "elflog en de toverberg” POPPENTHEATER DAMIET VAN DALSUM met "kaatje met de lange tenen" Ook je ouders zijn bij deze kindertheatervoorstellingen van harte welkom! (Na de zomer vakantie worden er ook weer theatervoorstellingen georganiseerd; dit wordt dan wel ver der bekend gemaakt). We organiseren het komend halfjaar 3 kindertheatervoorstellingen voor kinderen van 6-12 jaar. Aangezien niet alle kindertheatergroepen in De Bonkelaar terecht kunnen, wor den deze kindertheatervoorstellingen gehouden in Sportzaal Groenswaard (Wingerd 2 W’veen, nabij station Noord). Alle 3 voorstellingen beginnen om 14.30 uur en kosten 2,50 per middag. Kaarten zijn 2 weken van te voren af te halen bij De Bonkelaar, óf aan de kassa op de dag zelf (vanaf 14.00 uur). Houdt er rekening mee dat er tot nu toe heel veel belangstelling is voor deze voorstellingen en dat er maar een bepaald aantal kinderen bin nen kunnen!!! Dinsdag: 20.00-22.30 Dartclub 15,-per Vz jaar). Woensdag: 16.00-18.00 Moderne dans, 12-16 jr. 16.00-17.00 17.00-20.00 Popworkshops, 2 groepen. Plaats: Muzikantencollectief, Kleikade 1. Start: half januari. 19.00-21.30 Jongerencafé: allerlei activiteiten. Leeftijd: 12-17 jaar. 19.30-21.30 Meidengroep: allerlei activiteiten. 19.00-21.00 Cursus kleding maken, 12 lessen. Leeftijd15 t/m 23 jaar en voor iedereen die zich zo oud voelt. Start: 20 januari. Vrijdag: 15.00-19.00 Jongerencafé: allerlei activiteiten, zoals 17.00 Koken. 18.00 Eetcafé (lage prijzen). 19.30-22.30 Disco - Baken (2 x per maand). Leeftijd: 12 t/m 16 jaar, toegang 1,25. 19.30-22.30 Jongeren uitgaans(muziek)avond (1 x per maand). Leeftijd: 12 t/m 16 jaar, toegang 1,25. Film, toegang 3,50 (1 x per maand). Iedere zondag, van 10.30 uur tot 17.00 uur is De Bonkelaar geopend, voor mannen van al le nationaliteiten, om een kaartje te leggen en tafeltennis en andere spellen te spelen. Ook kan men de krant en tijdschriften in eigen taal lezen en muziek uit eigen land draaien. Toe gang gratis. Aanvang zondag 10 januari. Een bevoegd docente leert de vrouwen de verschillende technieken op de breimachines. De cursus bestaat uit 15 lessen van 2 uur en wordt gehouden op zaterdag. De tijden zijn: van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 12.30 uur tot 14.30 uur. Kosten: 2,-per les. Aanvang: zaterdag 23 januari. Deze lessen worden al een jaar of tien druk bezocht. Ze worden gegeven door vrijwilligsters, op dinsdagochtend van 9.00 uur tot 11.00 uur. Er is ook peuteropvang aanwezig. De lessen zijn gratis. Tijdens de schoolvakanties zijn er geen naailessen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 18