Schitterende Hond rent keuken van Huismeester komt misschien weer terug Amsterdammer wint Peugeot heen en weer óver rijksweg ”De Wadde” Ballonnen opgelaten bij kunstwerk Klaverjassen Heropening Gereformeerde Basisschool J Politie krijgt 84 strijkers Bekkersschool in de weer voor Unicef ontdek de van MIEKE POLITIENIEUWS WADDINXVEEN V mogelijkheden je gezicht Sollicitatieproject Aanrijdingen 75 Jaar Ouders Verkooppraktijk Open dagen Regeling Nummers Onverzekerd Diefstallen Computer-project WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 22 DECEMBER 1987 Pagina 7 l *DOOR HET VOLGEN VAN ONZE ZELFVERZORGINGSKURSUS* Gedurende vier avonden of middagen worden u de geheimen van make-up en huidverzorging bijgebracht. U krijgt les van ervaren gediplomeerde schoonheids specialistes. De eerste kursus in 1988 start op woensdag 6 januari, de kosten bedragen 95,- per kursus inklusief materialen en consumpties. Nadere informatie en aanmelding in onze winkel of telefonisch via nummer 01828 - 17689. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft langs rijksweg A12 (Utrecht-Den Haag) een vastgebonden hond aangetroffen. Het beest kon na veel moeite worden gevangen omdat hij nogal agressief re ageerde. Nadat assistentie door de dierenambulance was verkregen werd de hond met een vangstok gevangen. De hond wist echter weer los te ko eten en rende enkele malen over de rijksweg. Wonderwel vonden hierbij geen ongelukken plaats. Na enige tijd kon de hond gevangen worden. Hij is overgebracht naar het dierentehuis Midden-Holland in Gouda. De ei genaar van de hond is niet bekend geworden. een aantal keren worden herhaald. is er een voorlichtingsavond. Philips MS-DOS computers in een net- De tros ballonnen was bevestigd aan één van de twee ’’wokkels”, die 3 meter dik en 12 meter hoog zijn. Om bij dit kunstwerk te komen had de gemeente lijke dienst Openbare Werken en Be drijven een plankier gelegd, zodat mod- dervoeten voorkomen konden worden. De twee bakstenen gemetselde torens vormen een geheel met de 9 zuilen van vier meter hoogte bij de T-kruising van de Dreef met de Zuidplaslaan. Beide kunstwerken zijn via een rij Amerkaan- se linden met elkaar verbonden. Na afloop van de openingshandeling was er in de raadzaal van het gemeente huis nog een feestelijke bijeenkomst. steun van alle lotenverkopers besloot de loterijcommissie haar succesvolle werk zaamheden. delessen gegeven kunnen worden. Twee firma’s hebben de moderne keu- kenapparatuur geleverd: Groku Kam pen B.V. en Jos ten Berg uit Utrecht. Verder werd geleverd door de firma De Wit Waddinxveen - elektrische appara tuur - en de firma Bouter te Den Haag - tafels en stoelen - Het bouwbedrijf Valkenburg B.V. te Nieuwerkerk a/d IJssel heeft samen met het elektriciteitsbedrijf Groen en Al- denkamp te Woerden en het installatie bedrijf V.d. Broek te Boskoop zorg ge- Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 WADDINXVEEN - De Waddinx- veense rijkspolitie heeft een partij tje van 84 strijkers in ontvangst ge nomen van een jeugdige Waddinx- vener. Deze had op last van zijn ou ders de strijkers op het buro moe ten afgeven. Voorts werd opgetreden na klach ten van het afsteken van vuurwerk. Meldingen van vuurwerkoverlast kwamen binnen van de omgeving van het Be Fair-terrein, de Anne Frank-flat, het Waddepad, de Pas sage en het Kon. Wilhelminaplein. In één geval werd een jeugdige vuurwerkgooier onderhouden. Er werd verder geen vuurwerk in be slaggenomen. Evenals de afgelopen jaren doen de leerlingen van de 4e klassen van MA- vomin Lohmanschool verlaten com plex. Eind oktober namen de kinderen en het onderwijzend personeel het complex in gebruik. Vele lokalen en overige ruim tes moesten toen nog verder worden in- Op de hoek van de kruising van de Groensvoorde en de Beethovenlaan ontstond op dinsdag 15 december een aanrijding tussen een vrachtwagen waarmee de rioolputten leeggezogen werden en een personenauto. De pers onenauto passeerde de vrachtwagen waarbij de aanrijding ontstond. Op 1 april 1913 werd er in Waddinxveen gestart met een Chr. MULO. De MA- VO-afdeling van ”De Wadde” is een rechtstreeks vervolg op deze school. Gesteld kan er dus worden dat ”De Wadde” heel jong - toch al 75 jaar bestaat. Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Het is de bedoeling in de maanden fe bruari en maart 1988 voor ouders van leerlingen uit leerjaar 1 en 2 van De Wadde een informatieve cursus te ge ven in het huidige computerlokaal, De regeling is in januari van dit jaar aangekondigd in het actieplan voor de aanpak van veel voorkomende crimina liteit. Dit actieplan vloeit voort uit het beleidsplan Samenleving en Criminali- Op Nieuwjaarsdag treedt namelijk een tijdelijke stimuleringsregeling huis meesters in werking. De ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken hebben voor deze regeling een bedrag van 7 mil joen gereserveerd. WADDINXVEEN - Oud-lid van Be Fair-voetbal Dick Monster uit Am sterdam is winnaar geworden van de Peugeot 205, de hoofdprijs van de grote verloting die de Waddinxveense club dit jaar heeft gehouden voor de renovatie van de accommodatie in het Warnaarplantsoen. WADDINXVEEN - De mogelijkheid bestaat dat in Waddinxveen de huismeester weer terug komt. Van de beide woningbouwverenigingen, de SSW en Waddinxveen, had tot voor kort alleen Waddinxveen een huis meester in dienst. Maar die situatie kon niet voortduren. WADDINXVEEN - Met ingang van het nieuwe jaar beschikt de afdeling LHNO van de christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO/ LHNO De Rank over een nieuwe schitterende keuken, te gebruiken voor klein huishouden (zoals thuis) en voor groot huishouden (te denken valt aan ziekenhuizen en bejaardentehuizen). Per 1 januari 1988 is namelijk de depen- waarin men kennis kan maken met In formatica. Deze cursus op beginnend beginnersni- veau heeft vooral tot doel de ouders te laten zien en doen wat hun kinderen in klas 1 en 2 uitvoeren tijdens de weke- Uit een, speciaal voor dit project, sa mengesteld boekje met advertenties waarin personeel wordt gevraagd, kan Wadde aan de Sniepweg. Zo is van twee de leerling er één kiezen. Naar deze - theorielokalen één grote tekenzaal ge maakt voor creatief tekenen en is het ’’oude” tekenlokaal met nevenruimten omgetoverd in een keuken voor groot- Sinds oktober wordt in De Wadde een cursus Verkooppraktijk gegeven voor werkzoekenden van 16 tot 40 jaar. De gemeente Waddinxveen en het Gewes telijk Arbeidsbureau in Gouda hebben de door ”De Wadde” geboden voorzie ningen aangegrepen en de kosten voor hun rekening genomen. Tien dames volgen elke week op dins dag- en donderdagmiddag de lessen. De cursus is erg praktisch gehouden. Zo boom er dan ook prachtig uit. wordt er aandacht besteed aan verkoop gesprekken, presentatie, klantbenade- ring, kassa en geldbeheer, inpakken, Op 26 en 27 januari 1988 zijn de open dagen voor toekomstige leerlingen en - als scholengemeenschap nog hun ouders. Op 26 januari om 20.00 uur Een jubileumcommissie bestaande uit bestuursleden, directieleden, docenten, een afvaardiging uit het Niet Onderwij zend Personeel en de M.Z.R. is bezig een feestprogramma uit te werken. In de dagen voor Koninginnedag ’88 zullen de feestelijkheden plaatsvinden. Als de plannen werkelijkheid kunnen worden, zal heel Waddinxveen ervan horen. van het nieuwe cursusjaar vooral wor den gebruikt in de bovenbouw van de school, o.a. bij kantoorpraktijk. De ge bruikelijke lessen Burgerinformatica zullen voor leerjaar 1 en 2 in het ’’oude” computerlokaal blijven plaatsvinden. WADDINXVEEN - Zondag 27 decem ber om 14.00 uur is er in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” koppelklaver- j assen. De deelname bedraagt 8,per kop pel. Een kopje koffie met oliebol wordt gratis aangeboden. De winnende loten werden vrijdag avond tijdens de jaarlijkse Kerstkien- avond door het plaatselijke notariaat bekend gemaakt. De verloting, die in het kader van de actie Renovatie ’88 werd gehouden, heeft ruim 20.000,- aan het saldo van deze verbouwingsac- tie toegevoegd. De werkelijke prijsuitreiking vond plaats op zaterdagmiddag. Twaalf van de 16 prijswinnaars waren in de overvol- le kantine aanwezig om hun prijs in ont vangst te nemen. Het hoogtepunt was natuurlijk de uitreiking van de hoofd prijs, een Peugeot 205. De heer A. Boonstoppel jr. van het ge lijknamige Waddinxveense autobedrijf was met zijn verkoopstaf aanwezig om de dolgelukkige winnaar, de oud-Wad- dinxvener en oud-Be Fair lid Dick Mon ster uit Amsterdam, de sleutels te over handigen. Met dank aan de bedrijven Garage Boonstoppel, Rabobank, Frans Ver sluis en de NKF voor de medewerking bij de aanschaf van de prijzen en de i WADDINXVEEN - Met het door het laten ontploffen van een rookbömmetje oplaten van een sliert ballonnen, waar onder het Waddinxveense gemeente wapen was bevestigd, zijn de gemetsel de kunstwerken langs de Dreef zater dagmiddag onthuld. Dat gebeurde door wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) en in aanwezigheid van de Amsterdamse beeldend kunst enaar Herman Makkink (50). Het ge beuren bij de T-kruising Dreef-Be- ijerincklaan werd vanaf de Tweede Bloksweg gadegeslagen door tientallen belangstellenden, waaronder gemeen teraadsleden, kunstenaars, ambtenaren en belangstellenden. WADDINXVEEN - De Gereformeer de Basisschool zal de nieuwe behuizing aan de Lindengaarde vrijdagavond 15 januari officieel in gebruik nemen. De school, die in de voormalige Jan 1 aan de Kerkstraat ge huisvest was, heeft sinds dit najaar zijn teit dat in 1985 aan de Tweede Kamer is aangeboden Versterking van het element van het functioneel toezicht is één van de pijlers van het actieplan. Het gaat daarbij om funtionarissen die toezicht uitoefenen in combinatie met andere werkzaamhe den: huismeesters zijn daarvan een voorbeeld. Her en der zijn met de aanstelling van huismeesters inmiddels reeds goede er varingen opgedaan: zij blijken een posi tieve invloed uit te oefenen op het woonklimaat en de preventie van crimi naliteit. dance - het vroegere Rankgebouw - aan de Esdoornlaan overgedragen aan de Stichting Vakopleiding Schilders- en Stukadoorsbedrijf. Met man en macht is er aan de nieuwe keuken gewerkt. Het architectenburo lijkse lessen Burgerinformatica. De cur- Stuurman Partners B.V. heeft niet al- sus zal 4 avonden in beslag nemen en zal leen een lokaal voedingsleer (kooklo- kaal) moeten ontwerpen, maar ook een lokaal voor textiel verzorging (wassen, strijken), een ruime provisie/werkkast en niet te vergeten een restaurant/zitka- mer, waar het eten kan worden uitge serveerd, maar waar ook huishoudkun- VO-LTS-LHNO ook dit jaar weer mee aan een sollicitatieproject. Dit project wordt georganiseerd door de Serviceclubs van Waddinxveen. Dat zijn clubs van mannen of vrouwen, die als belangrijkste doel hebben mensen hun diensten aan te bieden, of dat nu dicht bij huis is bijv, in hun eigen woon plaats of verder weg, in een heel ander land. Door dit sollicitatieproject te organise ren, willen ze de leerlingen in de hoog ste klassen van het Voortgezet Onder wijs de gelegenheid geven ervaring op dragen voor de goede aflevering van het te doen in het solliciteren geheel. Recent hebben er twee verbouwingen plaatsgevonden in het gebouw van De i Op de kruising van de Souburghlaan en de Oranjelaan vond op diezelfde dag ook een aanrijding plaats. Doordat een autobestuurder de bocht te ruim nam, kwam hij frontaal in aanrijding met een tegenligger. Op woensdag 16 december werd er bij de politie aangifte gedaan betreffende een doorrijden na aanrijding. Een op de Graanakker geparkeerde Mazda werd aangereden. Het rechterportier werd gedeukt. Toen twee auto’s elkaar op donderdag 17 december op de Wilhelminakade wil den passeren raakten zij elkaar. Hierd oor werd een portier van één der voer tuigen ingedeukt. Diezelfde dag werd een 12-jarige fietser aangereden op de Kanaaldijk door een personenauto die vanaf de Schieland- weg de Kanaaldijk opreed. De jongen kwam ten val en zijn fiets werd bescha digd. Van de schrik had de jongen ver geten gegevens van de auto op te nemen doch wist wel het kenteken, zodat met behulp van de politie de autobestuurder alsnog achterhaald kon worden. Op vrijdag 18 december werd een bromfietser aangereden door een vrachtwagen. De vrachtwagen was ge stopt om achteruit te gaan rijden en zag daarbij de achter hem gestopte brom fietser over het hoofd. De voorvork van de bromfiets kwam scheef te staan. Doordat op zaterdag 19 december een autobestuurder te krap in-parkeerde, raakte hij een reeds geparkeerd staand voertuig op de Chopinlaan. Later op de dag kwam een bromfietsster op onbekende wijze ten val op de krui sing Sniepweg-Plasweg. Daar de be stuurster klachten had aan de borst is zij voor onderzoek naar een arts gegaan. ruimte en een restaurant voor ca. 20 personen. Rond de jaarwisseling is alles gereed. De verbouwkosten plus inventaris be dragen ca. 400.000,Per 1 januari 1988 wordt ”De Rank” aan de Esdoorn laan verlaten. personeel wordt gevraagd, kan niet echte - baan wordt dan gesollici teerd door het schrijven van een brief. Alle brieven gaan naar de leden van de Serviceclubs die, nadat ze de brieven keuken, textiel/verwerking, provisie- gelezen hebben, de leerlingen schrifte lijk oproepen voor een gesprek. Dit vindt plaats in de school op de avonden van 11, 18 en 19 januari. Na afloop van het sollicitatiegesprek wordt met de leerling nagepraat. De goede en minder goede punten worden dan besproken, zodat wanneer de leer ling echt gaat solliciteren hij/zij beter op de hoogte is, van wat er tijdens zo’n ge sprek van hem/haar wordt verwacht. Dat duurde echter niet lang. Na afloop gesprekken, presentatie, klantbenade- van de musical kochten de ouders de ring, kassa en geldbeheer, inpakken, boom leeg. Met de opbrengst hiervan winkelinrichting, telefoonbehandeling, zal de Mgr. Bekkersschool gedurende 1 maar ook aan sollicitatietraining; de jaar en 9 maanden 15,- per maand cursisten doen ook mee aan het Wad dinxveense sollicitatieproject van de Serviceclubs. Na de geplande 15 weken bestaat er de moe -J -- opleiding Verkoopmedewerker via de Stichting Opleiding voor Detailhandel. Bekend is dat in de regio Gouda het winkelgebied wordt uitgebreid; er zul len dus nog meer banen in de detailhan del ontstaan. Daar kunnen de door ”De Wadde” opgeleide cursisten dan zeker voor in aanmerking komen. WADDINXVEEN - Met veel enthousi asme hebben de leerlingen van de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuidlaan de afgelopen we ken gewerkt aan de versiering van hun kerstboom. Op de avond waarop de leerlingen de musical ’’Jouw lege handen zijn het mooiste geschenk” opvoerden, zag die nengekomen met een valse sleutel. Vanuit de gymzaal aan de Staringlaan werd op donderdag 17 december een ro de, gewatteerde regenjas ontvreemd. De jas hing in de kleedkamer. De waar de van de jas was 150,Vanuit de kleedruimte van het zwembad werd een portemonnee ontvreemd. In de portem onnee bevond zich ongeveer 35,en een giropas. De afgelopen week werden drie fietsen ontvreemd. Vanuit de kelder van de Sa menwerkingsschool voor HAVO/Athe- neum aan de Sniepweg werd een groene süper sport herenfiets weggehaald. De fiets stond niet op slot. Vanaf de Peuleyen werd een zwarte he renfiets ontvreemd en tenslotte werd vanuit een kelderbox aan de Wingerd een groene Batavus herenfiets ont vreemd. De financiering van de aanstelling van een huismeester vormt vooral in de aan loopfase nogal eens een probleem. De regeling is derhalve bedoeld om wo ningbouwcorporaties en gemeentelijke woningbedrijven (het betreft de catego rie ’’sociale verhuurders”) een helpen de hand te bieden en richt zich vooral op wooncomplexen die met verloederings- verschijnselen worden bedreigd. Wat betreft het type woningen moet het gaan om wooncomplexen waarbij spra ke is van etagebouw en semi-publieke ruimten zoals gemeenschappelijke in gangen, galerijen en bergruimten. De stimuleringsregeling voorziet in een bijdrage in de bruto loonkosten, inclu sief werkgeverslasten tot een maximum van 50.000,-. De bijdrage wordt maxi maal voor drie jaar verleend en heeft een glijdende schaal, dat wil zeggen dat de bijdrage het eerste jaar 50% en ver volgens 30% en 20% van deze loonkos ten bedraagt. Belangrijke criterium in de regeling is dat de aanstelling van een huismeester deel uit dient te maken van een totaal plan van aanpak. In dit plan moet een inventarisatie worden gegeven van de problemen die zich in en bij het complex voordoen en van de desbetreffende maatregelen die met het oog daarop worden getroffen. Voorts is van belang dat, gelet op het belang van de versterking van het func tioneel toezicht, in de functie-omschrij- ving van de huismeester in elk geval het element van toezicht en controle duide lijk tot uitdrukking komt. De winnende nummers van de Be Fair- verloting zijn: 0225 (Peugeot 205), 0323 (videorecorder), 1567 (reis ter waarde van 950,-), 0162 (compact disc speler), 0280 (herenrijwiel), 1019 (damesrij- wiel), J744 (radio), 0485 (koffiezetap paraat), 0159 (mixer), 0295 (radio), 1223 (koffiezetapparaat), 1236 (mixer), 1463 (strijkijzer), 2105 (grill), 0944 (fri- teuse) en 0443 (haarkrulset). De jaarlijkse Kerstkienavond van Be Fair trok ruim 200 bezoekers. De prij- zenschat die opperkienmeester Rien Monster weer bij elkaar had gekregen was enorm en dat allemaal dank zij gulle gevers. De muzikale omlijsting van de ze kienavond was in handen van Albert van Alphen, die op voortreffelijke wijze wist in te spelen op het enthousiasme van het publiek. Ballonnen accentueerden de onthulling van de grote kunstwerken aan de Dreef. Aan de voet van de twee gemetselde torens links PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein en rechts beeldend kunstenaar Herman Makkink. (Foto: Sjaak Noteboom). kunnen overmaken naar Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Met dit bedrag kan een kind uit de Der de Wereld verzekerd zijn van voldoen- igelijkheid om verder te gaan met een de voedsel en medische verzorging. Al J' -j-1-j_ met a| een zeer geslaagde actie waar voor zowel leerlingen als ouders zich voor 100% hebben ingezet. Volop belangstelling voor de onthulling yan de twee ’’wokkels” aan de Dreef. (Foto: Sjaak Noteboom). 0p zondag 13 december werd een on verzekerd voertuig uit het verkeer ge nomen. De eigenaar kreeg zeven dagen de tijd alsnog een verzekering voor het voertuig af te sluiten. Hij heeft hier in middels gebruik van gemaakt zodat hij weer in bezit is gesteld van zijn auto. t)e woninginbraken blijven de aandacht yan de politie vragen. Óp zondag 13 de cember werd aangifte gedaan van een inbraak in een woning aan het Noorde- (nde. Via een balkon en een keuken raampje wist men de woning binnen te dringen. In de woning werden diverse ruimtes doorzocht. Het is onbekend wat is weggenomen. Een dag later werd aangifte gedaan van etn vermoedelijke poging tot inbraak in een woning aan de Jan Luykenstraat. De bewoner van dit pand trof in de ach terdeur braaksporen aan. Men heeft de cj^ur niet kunnen forceren. Ook bij een woning aan het Noordeinde werd getracht in te breken. Ook hier veerden braaksporen aan de achterdeur aangetroffen. Diezelfde dag werd wel ingebroken in een woning aan de Pr. Beatrixlaan. Men wist het cilinderslot ifit de deur te breken waarna men toe gang tot de woning had. De woning werd grondig doorzocht waarbij men fiogal wat wanorde aanrichtte. Óp het eerste gezicht werd er niets vermist. Er werd op maandag 14 december aan gifte gedaan van een inbraak in een bouwkeet bij de Zuidplaslaan-IJser- manweg. Via verbreking van een raam aan de achterzijde van de keet wist men binnen te komen. Ontvreemd werden goederen voor de bouw zoals meetlint, regenpakken, werkhandschoenen en radiatoren. Ook vorige week werden weer twee auto-emblemen ontvreemd vanaf ge parkeerde auto’s. De eerste maal was het een embleem van een op de Noord- kade staande Mini. De tweede auto be trof een Renault die op de J.W. Friso- weg stond. Op dinsdag 15 december werd aangifte gedaan van diefstal van een twee- en driezitsbankstel. Het bankstel, dat nieuw was, was in afwachting van de te betrekken nieuwe woning, opgeslagen in een kelderbox aan de Peter Zuidlaan. Men is vermoedelijk de kelderbox bin- Ruim een jaar geleden heeft De Wadde zich opgegeven voor het NIVO-project. Dit is een project van het ministerie van Onderwijs in samenwerking met het be drijfsleven, dat tot doel heeft scholen voor voortgezet onderwijs in staat te stellen informatica-lessen te geven. Ondanks het feit dat de school reeds een prachtig computerlokaal heeft, is men in de gelegenheid gesteld een tweede computerruimte in te richten. Ontvan gen hiervoor wordt van het project 8 Ligthartschool Philips MS-DOS computers in een net- f --- werk en een uitgebreide hoeveelheid intrek genomen in het doof de De Sa- professionele programma’s. Tevens hebben 6 leerkrachten een nascholing scursus gevolgd. Voor de kerstvakantie zijn de eerste 3 computers afgeleverd, de rest wordt in de loop van 1988 ver wacht. De nieuwe computers zullen met ingang gericht. Veel werk is er de afgelopen weken nog verzet. Het bestelde aanvullende meubilair is inmiddels ook gearriveerd en een ge luidsinstallatie in de aula zorgt ervoor dat iedereen kan horen wat er gezegd wordt. Bij de officiële ingebruikname van de school zal het bestuur van de Gerefor meerde Schoolvereniging Gouda en omstreken ook de schoolkinderen in tensief betrekken. Na de opening is er gelegenheid onder het genot van een hapje en een drankje het gehele gebouw te bekijken. *?e’ JT'W' .1 ’A -aas

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 7