Sociaal raadsvrouw van start Concert in Weense sfeer Veertien kastanjes weg bij Groensvoorde Dorpstraat wordt beter verlicht NLETZZ Sociaal raadsvrouw ’n wegwijzer W KAARSEN- Afscheid van Joop Brosens Thema-avond Vrouw en werk Jantje Beton voor clubhuis Kerstmiddagen WH succesvol Polderweg niet openbaar Nieuwjaars bijeenkomsten Quatre mains in De Bonkelaar op 7 februari VERBRUIK GROEIT Krediet van 129.000,- voor school Eenjarige? Steun van ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË- VLAAMS 2 Mercuriusweg Krediet Ombudsvrouw Vertrouwelijk r - Schade aan uw auto vereist r~\ deskundige reparatie. |,FDCWfl Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 JANUARI 1988 g arrm: spreekuur houdt. (Foto: Sjaak Noteboom). KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 WADDINXVEEN - De rij kastanjebomen rondom het parkeerterrein voor het winkelcentrum Groensvoorde langs de Groensvoorde en de Beethovenlaan zal worden aangepakt. Waddinxveens nieuwe sociaal raadsvrouw drs. de Bakker, die op de morgen van elke werkdag in het gemeentehuis Jantje Beton, het door koningin Beatrix gemaakte symbool van de Stichting Nationaal Jeugdjbnds. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 8 januari om acht uur is in de Ont moetingskerk aan de Groensvoorde het gratis toegankelijke Nieuwjaars concert van de 90-jarige muziekvereniging Concordia. Aan dit concert wordt door leden van de Goudse Operette met een Weens Café meeged aan. WADDINXVEEN - Deze week is de nieuwe sociaal raadsvrouw van de gemeente Waddinxveen, mevrouw drs. C.M.J. de Bakker uit Utrecht, met haar dagelijkse spreekuren in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein begonnen. Hoewel ze op 1 december al in dienst is van de gemeente heeft deze laatste maand van het voorbije jaar gebruikt om zich helemaal in te werken. -S z - l 3 Gun uzelf Van Ginkel. GLASBEEK De Waddinxveense sociaal raadsvrouw is dus maandag 4 januari voor de inwo ners van Waddinxveen begonnen met haar dagelijkse spreekuur van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis van Waddinx veen. De sociaal raadsvrouw is een vraagbaak in de ruimste zin van het woord. Ieder een met sociale problemen kan bij haar terecht. Men kan langskomen of bellen met vragen en problemen op allerlei ter reinen zoals arbeidszaken, belastingen, consumentenzaken, discriminatie, huis vesting, onderwijs, sociale verzekerin gen en maatschappelijke voorzienin gen. De sociaal raadsvrouw zal nagaan op welke manier het beste geholpen kan worden: met informatie over hoe zaken in elkaar zitten of met een persoonlijk advies over wat men het beste kan doen. Ook kan worden doorverwezen naar in stellingen waar gespecialiseerde hulp te krijgen is, als dat nodig mocht zijn. Verder kan de sociaal raadsvrouw hel pen bij het invullen van formulieren, het opstellen van brieven of met het ma ken van afspraken met een andere hulp verlener of hulpverlenende instelling. De dienstverlening van de sociaal raads vrouw is gratis en strikt vertrouwelijk. Weekblad voor Waddinxveen In het gemeentehuis circuleert een plan om 14 kastanjes te kappen en om 4 van die bomen te verplaatsen, één in dezelf de omgeving en drie op andere ’’mar kante” plaatsen in dit Gouwedorp, bij- WADD1NXVEEN - De Polderweg, het Onderwegje dat ten oosten van het Noordeinde vanaf de Wadde tot de Bos- koopse gemeentegrens loopt, wordt aan het openbaar verkeer onttrokken. Het ontwerp-raadsbesluit om daartoe te geraken ligt tot yrijdag 22 januarj in het gemeentehuis voor iedereen ter inzage. WADDINXVEEN - Aan het begin van het nieuwe jaar 1988 worden er nog de volgende nieuwjaarsbijeenkomsten ge houden. Onder het genot van een kopje koffie houdt de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afd. Waddinxveen op donderdagochtend 7 januari om 10.00 uur in De Unie aan de KerktVeg-Oost haar traditionele nieuwjaarsreceptie. De 90-jarige muziekvereniging Concor dia houdt vrijdagavond 8 januari in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde om acht uureen Nieuwjaarsconcert, dat gratis toegankelijk is. De medewerken den zijn leden van de Goudse Operette met een Wiens Café. GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Tel. 01828-12620 In deze gegevens van de Nederlandse Vereniging van Fabrikanten in de Kaar senindustrie in Tilburg zit ook de pro- duktie verwerkt van de aan de Mercuri usweg gevestigde Stearine Kaarsenfa briek Gouda BV. Het bedrijf, een on derdeel van de Kaarsenfabriek Bolsius BV uit Schijndel/Boxtel, is sinds 1984 actief in Waddinxveen. Vanaf de Mer curiusweg vinden de zo bekende en ge roemde Gouda-kaarsen hun weg naar vele trouwe Wnemers in binnen- en bui tenland. WADDINXVEEN - De 25.000 gulden die het Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton), de landelijke stichting ten be hoeve van leef- en speelruimte met als beschermvrouw koningin Beatrix, heeft geschonken aan de Klimopscouting- groep in Waddinxveen voor de bouw van een nieuw groepsonderkomen aan ligheid en de toenemende criminali teit”, zo stelde ze in haar brief. Voor de aanpassing van de verlichting in de Dorpstraat zullen vijf lichtmasten van zeven meter lengte worden ge bruikt. Een aantal van deze lantaarnpa len komt van de gemeentewerf aan de Noordkade en de rest is afkomstig van de Zuidkade, die daar vrijkomen. B. en W. zijn namelijk van plan de ver lichting langs de Zuidkade tussen de Burgemeester Trooststraat en de Zuid elijke Dwarsweg te verbeteren. De kos ten die hiermee in totaal zijn gemoeid bedragen 90.000,- das-Fürstin is voor het Goudse Operet- te-gezelschap onderleiding van Charles van der Veeke. De première van de complete uitvoering in maart, de mar sen en walsen van Robert Stolz vormen een waardig slot van deze internationaal muzikale rondreis. De presentatie os om de vertiouwde handen van presen tator Ad de Korte. WADDINXVEEN - De Dorpstraat krijgt een betere verlichting. De winke liers hadden hierom gevraagd. De ge meentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven zal het karwei laten uit voeren. In een brief aan B. en W. schreef winke lierster J.A. Wielaard dat het treurig is gesteld met de verlichting in dit oudste winkelcentrum van Waddinxveen. ”ln zo’n druk winkel- en verkeerscen- trum is de huidige verlichting onvol doende, mnede gelet op de verkeersvei- WADDINXVEEN - Vandaag - woens dag 6 januari - is in de vestiging van Al bert Heijn Supermarkt aan het Konin gin Wilhelminaplein met koffie en ge bak afscheid genomen van de aan de Oostpolderweg wonende bedrijfsleider JoopF.P.M. Brosens. Na bijna 18 jaar in Waddinxveen ge werkt te hebben en leiding te hebben gegeven aan 100 medewerkers/sters be gint hij volgende week maandag als be drijfsleider van een vestiging van Albert Heijn Supermarkt in Nieuwerkerk aan den IJssel. De 47-jarige Waddinxvener, die hier blijft wonen, kent met name de rooms katholieke St. Victorparochie als secre taris van het overlegorgaan van zes Waddinxveense Kerken, als secretaris van de dekenale financiële commissie en als oud-lid van het kerkbestuur. Zijn opvolger in de AH-vestiging in Waddinxveen is de heer G.J. Ange- nent. Hij is het nieuwe gezicht gewor den in de supermarkt die al sinds no vember 1967 bestaat. Het maandelijkse vrouwencafé in het Vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan wordt vrijdagavond 8 janu ari veranderd in een nieuwjaarsbijeen komst voor alle Waddinxveense vrou wen. Men kan vanaf half 9 ’s avonds bin nenlopen om een praatje te maken, wat te drinken en naar muziek te luisteren in een gezellige en ontspannen sfeer. De eigen ruimte van de Vrouwenraad is uit stekend geschikt als ontmoetingsplaats, waar vrouwen zich thuis voelen. Veel Waddinxveense vrouwen hebben de weg er naar toe al weten te vinden. tweede middag zong het bejaardenkoor Qp donderdag 7 januari is in de Goudse Schouwburg in Gouda de Nieuwjaars bijeenkomst van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol- land. Om drie uur spreekt voorzitter T. Hopman de nieuwjaarsrede uit gevolgd door een receptie van half vier tot zes uur. WADDINXVEEN - In een prachtig versierde toneelzaal van het Anne Frank-centrum heeft de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening voor ouderen en chronisch zieken twee kerstmidda gen gehouden. Beide dagen waren ’’uit verkocht”. Het programma bestond uit samen zang, declamatie en het lezen van ge deelten uit de Bijbel over het kerstge beuren door de dames N.S. van Don- gen-van Roon en C. Moons-van Leeu wen. Mevrouw C. Moerings-Verweij opende de bijeenkomsten en wees er op dat het Kerstfeest eerst dan zin heeft als de een zamen worden opgezocht en bezocht. Dat is licht. De bijeenkomsten werden onder meer bijgewoond door de echtge note van de burgemeester, de heer en mevrouw C. v.d. Bas namens de Stich ting Bejaardenhuisvesting Waddinx veen en door mevrouw H.J. Groenen- dijk-Bernard en de heer D. Uitbeijerse namens de Stichting Dienstverlening- scentrum Waddinxveen. De eerste middag zong het Souburgh- koor en het interkerkelijk jeugdkoor Jong Geluid met fluitensemble. De Als de raadsleden namelijk gunstig oor delen over het rooiplan dan zal de ge meenteraad 15.(XX),- op tafel moeten leggen om de aanpassingen te kunnen uitvoeren. Voordat het echter zover is zullen zowel de winkeliers van het win kelcentrum Groensvoorde als de om wonenden over het geheel worden geïn formeerd door de gemeente. WADDINXVEEN - De rooms-katho- lieke Mgr. Békkersschool aan de Peter Zuidlaan zal worden verbouwd in ver band met de integratie van kleuter school en lagere school tot basisschool. Voor de verbouwing, waarvoor de Waddinxveense architect Frits Leenen de tekeningen heeft gemaakt, is de ge meente bereid 129.000,- uit te trek ken. Dit krediet wordt besproken in de van avond - woensdag 6 januari - in het ge meentehuis te houden vergadering van de raadscommissie voor onderwijs- en personeelszaken. Bezawa. Daarna zong het St. Victorkin- derkoor met een fluitensemble. Opvallend was de goede zang van de bejaarden en van de jeugdkoren. Het zingen van de koren, zowel van oud als jong, paste volledig in het programma. Na afloop van de declamatie, lezen en zang werd een kerstverhaal verteld, met als sluitstuk van de middagen een kerst- broodmaaltijd met koffie en een man darijn. De Nieuwjaarsreceptie van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor wordt vrijdagavond 8 januari om acht uur in de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool aan de Zuidplashof ge houden. Er wordt dan ook afscheid ge nomen van stichtingsvoorzitter D. Lekx en stichtingssecretsris B. Flohr. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 13 januari om acht uur wordt er in het vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan een thema- avond gehouden over ’’Vrouwen en werk”. De avond, die vrij toegankelijk is voor alle vrouwen en waar ruime gelegen heid is tot het stellen van vragen, wordt gehouden op initiatief van de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen. Marijke van Eek en Floor van Egdom van de Vrouw en Werkwinkel te Rotter dam zullen in Waddinxveen over dit on derwerp spreken, waarbij de volgende punten aan de orde komen: Her- of om scholing voor herintredende vrouwen, Sociale verzekeringswetten en Wat doet Vrouw en Werkwinkel WADDINXVEEN - Dit jaar is het ver bruik van kaarsen in ons land toegeno men met bijna 10 procent tot zo’n 16 miljoen kilo. Daarvan profiteren bijna alleen buiten landse producenten, want de invoer stijgt met veertig procent tot 7,5 miljoen kilo. De Nederlandse produktie stijgt met tien procent tot 20 miljoen kilo. Daar van is dit jaar meer dan de helft bestemd voor de export, die met twintig procent toeneemt. Het aandeel op de binnen landse markt van de Nederlandse pro ducenten neemt dus verder af. voorbeeld langs de Zuidplaslaan. De kastanjebomen langs het parkeer terrein in Groenswaard 2 zijn zo’n 15 jaar geleden geplant. Het was de bedoe ling dat de bomen in de loop der jaren in leivorm zouden worden gesnoeid. Maar daarvan is het eigenlijk nooit gekomen. ’’Wildgroei” Het gevolg van deze ’’wildgroei” is dat de kastanjebomen elkaar gaan verstik ken en dat ze elkaar beschadigen. Als daar niets aan wordt gedaan dan wor den de problemen alleen maar groter voor de bomen en ontstaat er langzaam maar zeker een lelijke bomenrij. Vandaar dat de gemeentelijke plantsoe nendienst heeft voorgesteld om 14 kas tanjebomen te kappen, zodat de overi ge bomen kunnen uitgroeien tot vol waardige kastanjebomen, die een fraai totaalbeeld zullen opleveren. Het is jammer dat er bomen gerooid zullen moeten worden, maar dat kan niet anders omdat ze een eenzijdige en oppervlakkige beworteling hebben, zo dat ook aan een verplaatsing niet valt te denken. Over de wijzigingen in de bomenrij rond het parkeerterrein Groensvoorde is vanmiddag - woensdag 6 januari - ge sproken in de raadscommissie voor Openbare Werken en -Bedrijven, voor gezeten door CDA-wethouder P.F.J. van Schie. Mevrouw de Bakker werkte sinds 1981 als ombudsvrouw bij de Stichting Landelijke Ombudsvrouw in Den Haag. In 1980 rondde zij de studie An dragogische Wetenschappen aan Rijks universiteit Utrecht af. Daarna volgde zij de aan de faculteit der rechtsgeleerd heid van de Rijksuniversiteit Leiden di verse postacademiale cursussen. De functie van sociaal raadsvrouw is een gevolg van het gemeentelijk be leidsplan voor de raadsperiode 1986- 1990. In het hoofdstuk Sociale Zaken van dat plan wordt gesteld dat een goe de doorverwijzing binnen en buiten het gemeentelijke apparaat van groot be- Naast het concert vormt een uitsteken de gelegenheid voor inwoners van Wad dinxveen om elkaar de beste wensen voor het nieuwe jaar te kunnen aanbie den. Kortom een jaarlijks terugkomend muzikale nieuwjaarshappening. Het Franse werk Petite Suite Pittores- que van componist Willy Hautvast op ent de avond gevolgd door Introduction Fancy van de Waddinxveense compon- ist/dirigent Joop van Eek. Het stuk ken merkt zich door een terugkerend hoofd thema op geraffineerde wijze in veelzij dig muzikale contexten geplaatst, be kende Zuidamerikaanse songs zijn ge arrangeerd tot de Jamaican Folk Suite. De Goudse Operette staat voor het Weense Café een keur van operetteme- lodieën zoals Im Salzkammergut, Mein Liebeslied muss ein Walzer sein, Sag beim Abschied leise Servus, vertolkt door een verscheidenheid van solisten zoals Jeanine Blom, Jannie v.d. Meer, Fred Muis, Peter Kemper. Na de pauze speelt het orkest in de be kende moderne formatie de top-hit On ly Love. Vervolgens Wo die Wolga fliesst is een klankbeeld van bekende temperamentvolle Russische volkslied jes en de melancholieke songs van Mor ricone worden gespeeld in het stuk Mo ment For Morricone. Het gezamelijk optreden in Die Czar- werkloosheidsregelingen, ziektewet, arbeidsongeschiktheidswetten, kin derbijslag, algemene ouderdomswet, weduwen- en wezenwet, pensioen, al gemene bijstandswet, huwelijksza ken, echtscheidingen, discriminatie, erfrecht, kinderrecht, huurovereen komsten, huursubsidies, studiebeur zen, afbetalingen, schulden, persoon lijke problemen. Kortom alle vragen waar men mee zit en zelf niet uitkomt. Drs. C.M.J. de Bakker is aanwezig in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein 1, tel. 14433. Als men haar schrijft is het adres: Postbus 4(X), 2740 AK Waddinxveen. Haar spreekuren zijn op werkdagen van maandag tot en met vrijdag van 9.00-12.30 uur of na telefonische af spraak. Zowel particulieren als groe pen kunnen bij haar advies en bemid deling krijgen. Aan de dienstverle ning van drs. De Bakker zijn geen kosten verbonden. de Vondellaan, bestaat voor de helft uit een laagrentedragende lening. Dat meldt de stichting in een persbe richt, nadat het Weekblad voor Wad dinxveen vorige week van de gift al me dedeling kon doen. Het Nationaal Jeugd Fonds staat garant voor leef- en speelruimte voor de jeugd. Door middel van het verstrekken van fi nanciële bijdragen kunnen waardevolle initiatieven op het gebied van het vrij willigerswerk tot ontplooïng komen. In het afgelopen jaar kregen ruim 380 projecten in het jeugdwerk de financië le steun die zij verdienen. In totaal ging het daarbij om een bedrag van ruim drie miljoen gulden. Ook de uitkering aan het jeugdwerk in Waddinxveen werd mogelijk dank zij de opbrengst van de nationale jeugdcol- lecte van Jantje Beton. De twintigste collecteweek vond plaats in de week van 2 tot 8 november en leverde een record opbrengst van bijna 2,7 miljoen gulden op. de mogelijkheden om vragen en pro blemen op te lossen en de verschillen de keuzemogelijkheden door te spre ken), helpen (behulpzaam zijn bij het invullen van formulieren. Aanwijzin gen geven voor het indienen van aan vragen, brieven en bezwaarschriften. Eventueel helpen bij het schrijven daarvan), verwijzen (doorverwijzen naar instellingen waar een gespeciali seerde hulp kunt krijgen) en bemid delen (op verzoek contact opnemen met (overheids-)instanties of instel lingen). Het overleg met de sociaal raads vrouw is strikt vertrouwelijk. Er wordt niet met derden overlegd, ten zij men daarvoor toestemming ver leent. De sociaal raadsvrouw in Waddinx veen kan over alles en nog wat ge vraagd worden: ontslagkwesties. De Gouddf Operette is vrijdagavond aanwezig bij het Nieuwjaarsconcert van Concordia in de Ontmoetingskerk. (Foto: Goudie Operette). Ga op weg naar ae zon Ga even langs bij Van Ginkel Daar liggen de nieuwe zomer- I programma's met bestemmingen vol zon. landen vol afwisseling, reizen vol avontuur En Van Ginkel voegt er als vanouds service en zekerheid aan toe Waddinxveen, Passage 222, 01828 17522’ Gouda, Korle Iierideweg 2 (hoek Mark!). 01820-21922’ Zoetermeer, Dorps' 'r.i.il 136, 07*) 167555’ ‘De vertrekkende AH-bedrijfslei- derJ.F.P.M. Brosens. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In De Bonkelaar aan de Beukenhof wordt zaterdagavond 7 februari om kwart voor acht een mu ziekavond gehouden waar jong en oud, op elk muzikaal niveau, elkaar kunnen ontmoeten om speelpartners te zoeken en te vinden. Het gaat dan om 2 spelers op 1 piano. Wie 2 a 3 jaar piano heeft gespeeld kan veel plezier beleven aan het samen in studeren en uitvoeren van ’’quatre mains”. ’’Neem muziek mee of studeer alvast iets in voor deze avond”, aldus me vrouw E. Roos-Dreijer (tel. 13289). WADDINXVEEN - De afdelingen Sociale Zaken en Algemene Zaken van de gemeentesecretarie Waddinx veen hebben over het takenpakket van de nieuwe sociaal raadsvrouw drs. C.M.J. de Bakker uit Utrecht een handige folder uitgegeven. Daarin staat kort beschreven waarin deze ’’wegwijzer, vraagbaak, advi seur, helpende hand” geraadpleegd kan worden. Hierbij gaat het om ar beidszaken, belastingen, consumen tenzaken, discriminatie, huisvesting, familierecht, onderwijs, sociale ze kerheid en vreemdelingenrecht. Samen met de hulpvragende Wad dinxvener zoekt de sociaal raads vrouw naar de oplossing van een vraag of een probleem door informa tie (wegwijs maken in het doolhof van wetten, regelingen, instanties, instel lingen, enz. Iedereen informeren over hoe zaken en organisaties in el kaar zitten), advies (adviseren over Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen T^). 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk lang is en dat dat vraagt om een goede samenwerking en goed overleg van alle betrokken diensten en instellingen. Door de aanstelling van de sociaal raadsvrouw wordt dit voornemen thans gerealiseerd. Kabelkrant

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 11