Korbis-korfbal heeft 200 leden Jeugd van Korbis-korfbal toonaangevend VERTEGENWOORDIGER De Tijstermannen zitten al bij de eerste twintig I dB Gouwe wint Gemeente Waddinxveens rally-echtpaar meet zich met de sterksten WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE In sportzaal 700 jeugdige volleyballers steunt dam- tournooi Tweedaagse expositie De Sperwer Actieve start ’’Waddinxveen” Atlantic-cup WSE’er Richard Scheurwater beste keeper DANSSCHOOL WADDINXVEEN ADVERTEREN? BEL 01828-14788 PARIJS-DAKAR 19881 Steun Op woensdag 6 januari 1988 starten wij een VOLLEDIGE beginnerscursus (paren). Lestijd 19.45-21.45 uur. Inlichtingen of inschrijven: Dagelijks van 19.00 tot 22.00 uur. Telefoon 01828-16000 Staringlaan 19- Waddinxveen Programma Niger o.l.v. José van Rijn K MARCHANT BV Zijde 23 - 2771 EJ Boskoop - Tel. 01727-5544 I 4 Gezocht wordt naar iemand met ervaring in de boomkwekerij. In het bezit van een rijbewijs BE. Verdere kenmerken: representatief, motivatie. Voorts strekt enige kennis van de Engelse taal tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties voor een nader gesprek te richten aan: T è- Wij zoeken voor spoedige in diensttreding een: t-1 I 450/*°*^ t >3oo r tem - JcA Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 JANUARI 1988 wel een cadeau van de gemeente. Kabelkrant LIBIË MAROKKO km 1.000 600 650 400 900 520 Kayes tu«MNn»ua»>cr»rMi i 700 l 800 advertentie over Kees en Mieke Tijster- man, die in de rally nummer 242 hebben gekregen. El Oued 3/4 januari Djanet 7/8 januari De organisatie van het damfestijn bevat zo’n 1.600,- aan uitgaven. Het ge meentebestuur is bereid dit jaar maxi maal 500aan subsidie hiervoor op ta fel te leggen. Het tournooi neemt drie achtereenvol gende zaterdagen in beslagen wordt ko mende zaterdag geopend door de dam- mertjes uit de groepen 3 en 4 van de ba sisscholen. Weekblad voor - Waddinxveen 560 Tessalitr 13/14 380 '20/21 januari Saint- Louis 21/22 De twee worden ditmaal bijgestaan door Kees broer Willem Tijsterman uit Ede. Hij reist de karavaan in het vlieg tuig na en kan aan het eind van de dag meehelpen met het sleutelen. Dat is na tuurlijk een welkome en ontlast de Waddinxveense rijder een beetje. Hij had het anders weer helemaal alleen moeten doen. De rally Parijs-Dakar ging op woensdag 30 december in het nieuwe circuit van Cergy Pontoise bij Parijs van start. De ze jaarlijkse proloog over 4,5 kilometer was een modderig gebeuren. De voor zichtig rijdende Waddinxveners ver overden een 27e plaats en daarmee een goede startpositie. Parijs werd na de kijkdag in Versailles op Oudejaarsdag op Nieuwjaarsdag verlaten voor de goed verlopen rit maar de Zuidfranse havenstad Sète. Daar werden de auto’s, vrachtwagens en mo toren op vier veerboten ingescheept voor de overtocht naar de Algerijnse hoofdstad Algiers. Kees en Mieke Tijsterman pakten dit keer het vliegtuig en dat was niet alleen comfortabel, maar ook heel goed ge zien. De overtocht over de woelige Mid- Algiers "X" 3 januari A 7 680 Gedurende de eerste dagen in de Alge rijnse woestijn was het de kunst om te blijven rijden. Zo ook voor Kees en Mieke Tijsterman. ”Kom je stil te staan, dan blijf je steken. Je moet zoe ken naar openingen in de zandwallen. Als je de zandduinen loodrecht aan snijdt, ben je verloren. Het enige risico van het zoeken naar gaten is dat je steeds van richting verandert. Voordat je het weet rijd je rondjes”, vertelde de Waddinxveense monteur en lasser, die sinds kort ook beschikt over een auto- sportbedrijf. WADDINXVEEN - Komende zater dag begint in het Trefpunt het scholen- damtournooi, dat de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) en de damvereniging Excelsior voor de 16e maal houden. ”De gemeente zal toch zeker rekening moeten houden met de korfbalvereni ging. We zijn geen "clubje” meer dat je even ergens ”bij” kunt stoppen. Wij zijn een groeiende en bloeiende vereni ging met meer dan 20Ü leden, waarvan 70% jeugd. Jeugd die op het allerhoog ste niveau speelt. Jeugd die het verdient om op een behoorlijke accommodatie te korfballen”, aldus Korbis. Timboektoe ly 16/17 januari iPj Niamey 12/13 januari het 10-jarig bestaan gevierd zal gaan groot feest voor alle leden en misschien worden. In dit jaar moet ook bekend worden waar in het sportpark ”de Sniep” de nieuwe korfbalaccommoda- tie zal komen. Ent, Wendy Kientz en Esther Visser en de jongens Marco van Leeuwen, Mari no van Zwet en Mark Wassenaar. Van de Waddinxveense jongelui selecteer den Ellen v.d. Ent, Wendy Kientz, Marco van Leeuwen en Mark Wasse naar zich voor het districtsteam van Rotterdam. ”Het is hartstikke fijn, dat we nu einde lijk loon naar werken krijgen”, aldus de trotse aanvoerder Marco van Leeuwen (Korbis), die de wisselbeker voor een jaar in z’n bezit heeft. Dat het met de toekomst van Korbis goed zit, bewees ook de junioren A-selectie van Korbis, door in een zinderende wedstrijd koplo per Maassluis met 9-4 te verslaan, waardoor aansluiting met de koplopers een feit is. In deze erg goede wedstrijd, wist uitblinker Peter Slootweg vijf maal te scoren WADDINXVEEN - Bij de eerste tien in het algemeen klassement van de zware woestijnrally Parijs-Dakar zit het Waddinxveense echtpaar Kees en Mieke Tijsterman van de Tweede Bloksweg nog niet, maar wel bij de eerste twintig. Maar er is nog veel te rijden. De tiende editie van Parijs- Dakar, die al weer zes dagen duurt, is pas op vrijdag 22 januari in de Sene galese hoofdstad Dakar afgelopen. De ritten die Kees en Mieke Tijsterman in Parijs-Dakar nog te goed hebben zij n de volgende: 7 januari Piste des Contrebandiers Tamanrasset - Tahifet (72 km) Tahifet - Djanet (530 km) 8 januari Piste de l’Enfer Djanet - Djado (742 km Niger) 9 januari Piste de l’Infini Djado - Arlit (668 km) 10 januari Piste de l’Azalai Arlit - Agadez (746 km) 11 januari Repos Agadez 12 januari Piste du Mil Agadez - Tahoua (400 km) Tahoua - Itchigin (252 km) Itchigin - Niamey (167 km) 19 januari Piste des 1000 Pas Kayes - Kiffa (282 km Mauretanie) Kiffa - Moudjeria (248 km) 20 januari Piste des Crocodiles Moudjeria - Chogar (368 km) Chogar - Nouakchott (306 km) 21 januari Piste de la Canne a Sucre Nouakchott - Rosso (210 km) Rosso - Richard Toll (150 km Sene gal) 22 januari La Piste Rose Richard Toll - M’Boro (220 km) M’Boro - Dakar (80 km). Arlit >^650 9/10 januari ~*Baliae Berliet 1 8/9 januari Agadez aankomst 10, 850 rustdag 11 vertrek 12 januari Van de gemeente zou Korbis graag een cadeautje krijgen in de vorm van het op heffen van alle onzekerheid waarin de vereniging nu al 3 jaar verkeert: onze kerheid over de locatie, onzekerheid over het clubhuis en onzekerheid over de verhuisdatum. WADDINXVEEN - Vrijdag 8 en zaterdag 9 januari houdt de Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer in het eigen clubge bouw aan het Stationsplein de jaar lijkse tentoonstelling. Ook in het ’’stille seizoen” pro beert men aktief te zijn. Ruim 200 duiven, ondergebracht in 18 ver schillende klassen, zullen door de heren W. Wassenaar en G. van Huisstede, beiden van de Neder landse Groep van Keurmeesters van postduiven, worden gekeurd op schoonheid. De tentoonstelling is geopend van af vrijdagavond 19.00 uur. Op deze avond zal er met het rad van avon tuur worden gedraaid. Er zijn leu ke prijzen te winnen. Op zaterdag is de tentoonstelling geopend van 14.00-16.00 uur. Uiteraard is de toegang op beide dagen gratis. Hassi Messaoud 4/5 januan Bordj Omar Driss 5/6 januari J\ ALGERIJE ■T El GuettaraNw Tamanrasset I 14/15 januari _\6/7 januan ^Nouakchott Woestijn stop 15/16 januari iTidjikja I 19/20 januari 5OCI 7 Met het grote werk werd zondag 3 janu ari begonnen. De verbindingsrit naar El Oued was 600 kilometer lang. In de da gen daarna was het Waddinxveense echtpaar druk in de weer op de zandpis- tes van Oubliee, l’Or Noir en Fantasti- que. Dagelijks waren er uitvallers en werd soms een geweldige ravage aange richt onder het totaal aantal deelne mers, dat al weer onder de 600 is geko men. Op stapel staan in ieder geval tal van feestelijke activiteiten, zoals een groots Korbis verwelkomde het nieuwe lid aan jubileumtournooi, een nieuw en groter het begin van het jubileumjaar, waarin opgezet stratenkorfbaltournooi, een woestijn is niet bepaald een comforta bel en kort plezierritje. Mieke vindt wel dat er een beetje doorgereden moet worden”, zo stond er nog meer in die WADDINXVEEN - De voetbalvereni ging Waddinxveen, tegenwoordig ge leid door voorzitter Henk van Ge- looven, is het nieuwe jaar actief begon nen, zowel op het veld als in de zaal. Na de traditionele wedstrijd op 1 janu ari tussen jong en oud Waddinxveen, welke door de jonge garde met 3-1 werd gewonnen (Wim Goor redde de eer voor de oudjes), volgde een drukbe zochte nieuwjaarsreceptie die onder de muzikale klanken van Disco Casablan ca tot een echt familiefeest uitgroeide. Op 3 januari was sporthal ”de Sniep” afgehuurd voor een onderling toernooi voor de afdeling zaterdag, zondag, da mes en jeugd. Met tien elftallen, waar onder 2 veteranenteams, werd gestre den om de hoogste plaats. Ook dit bleek een echt familietoernooi, hetgeen werd onderstreept tijdens de prijsuitreiking in de kantine van Wad dinxveen. Voorzitter Van Gelooven was uiterst royaal met het uitdelen van de prijzen die dit jaar ook weer beston den uit uiterst aantrekkelijke vleeswa ren. Tot beste keeper van het toernooi werd uitgeroepen Piet Grootendorst, die in het team van Oldtimers 2 uitgroeide tot een vedette en terecht deze prijs kreeg toegereikt. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se korfbalvereniging Korbis heeft 200 leden. Tijdens de op vrijdag 1 januari gehouden Nieuwjaarsreceptie in het clubhuis aan de Limaweg werd Lisette Smit - een 10-jarige pupillen-meisje - als 200e gehuldigd. j» s g- START PARIJS 1 JANUARI WADDINXVEEN - Met 12 punten uit 6 wedstrijden heeft de jeugd van de Waddinxveense korfbalvereniging Kor bis in de districtshoofdkiasse voor korf ballers tot 16 jaar de leiding. Een prima prestatie, zodat het niet ver wonderlijk is dat diverse Korbis-leden gekozen worden in Goudse streekte- ams, zoals de selectie die vorige week dinsdag meedeed aan het tournooi van het district Rotterdam. Dit regio Gouda-A-team veroverde in de Maasstad de wisselbeker. Voor Kor bis speelden mee de meisjes Ellen v.d. WADDINXVEEN - Op het tweedaagse schoolvolleybaltour- nooi in de sportzaal Groenswaard heeft de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg gewonnen bij de jongens en de christelijke scholengemeen schap De Wadde aan dezelfde Sniepweg bij de meisjes. Het jaarlijkse volleybalfestijn werd weer georganiseerd door Be Fair- volleybal. Tegen elkaar streden in totaal 86 volleybalteams van 25 scholen voor basis- en voortgezet onderwijs uit Waddinxveen en Boskoop en omgeving. Dit tournooi, dat elk jaar door de jeugdcommissie van Be Fair wordt verzorgd, overtrof alle verwachtin gen. Groenswaard werd twee da gen overspeeld met 700 enthousias te kinderen, variërend in de leeftijd van 10 tot 17 jaar, verdeeld in 86 te ams. Het was een herrie van jewelste, maar de inzet van iedereen was groot. Hieruit blijkt wel dat de jeugd van sport houdt. En Be Fair- volleybal hoopt dan ook, dat mede door dit tournooi, er aspirant-vol- leyballers de weg naar de vereni ging zullen vinden. Bij de jongens werd tweede de Bos- koopse Don Bosco-MAVO, terwijl bij de meisjes de tweede plaats werd bezet door de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MA VO aan de Mauritslaan. Alle deel nemers kregen na afloop een Goudse stroopwafel uitgereikt. Komende vrijdag passeren Kees en Mieke Tijsterman, die tot de grootsten behoren in het trotseren van al die ver raderlijke zandduinen, de grens met Ni ger. De komende twee weken zijn nog Mali, Mauretanie en Senegal aan de beurt. Verbindingsritten, klassement sproeven en tijdritten, in hun zelfgepre- pareerde supersnelle Mitsubishi Pajero draaien ze er voorlopig hun hand niet voor om en concurreren ze met de ge renommeerde fabrieksteams. "Mieke, draai jij even het bandje om”, adverteerden de vijf sponsors aan het begin van de zwaartse rally ter wereld. "Het materiaal is uitstekend en onze Vliegende Hollanders mikken weer op een hoge eindklassering”, zo stond er. ’’Maar 12.874 kilometer genadeloze dellandse Zee was namelijk niet pro bleemloos verlopen. Menigeen was zee ziek en doordat het zo hard waaide kwa men de veerboten zaterdag later dan de bedoeling in Algiers aan. 13 januari Piste Papillon Niamey - Mangaize (146 km Mali) Mangaize - Kidal (500 km) 14 januari Piste des Carrieres d’Obelisque Kidal - Tessalit (450 km) 15 januari Piste de l’Apocalypse Tessalit - Letjtjebir (698 km) 16 januari Piste Rene Caille Lemjebir - Tombouctou (630 km) 17 januari Piste du Fleuve Tombouctou - Nampala (378 km) Nampaia - Bamako (498 km) 18 januari Piste des Singes Bamako - Kati (21 km) Kati - Kayes (510 km) ^Wdinjichool WADDINXVEEN - De traditionele nieuwjaarszwemwedstijden in Wor- merveer om de Atlantic cup zijn dit jaar na een zeer felle strijd gewonnen door De Gouwe met precies 0,1 sec voor sprong op de nummer twee, Oceanus uit Aalsmeer. In dezelfde wedstrijden had De Gouwe al van het begin af aan het initiatief ge nomen na acht programmanummers stonden zij op een comfortabele voor sprong van 4,1 sec. Dit werd mede bereikt door o.a. de eer ste plaats van de ploeg met Anneloes Beek, Barbara Pouw, Ilse v.d. Dussen, Sandra Berckenkamp en Marion v. Hooft die de 5x50 m vrijeslag meisjes el. in 2.36.9 op hun naam brachten plus de schitterende overwinning van de meis jes ploeg op de 5x50 m vrijeslag 72 el. Diana v.d. Zijden, Gillian v.d. Berg, Nancy v. Leeuwen, Erika Vlasman en Marjan Koning wonnen dit nummer in 2.33.1. Maar de zwemmers van Oce anus leverden uitstekend tegenstand. Na het zestiende programma stond De Gouwe achter ondanks de fraaie tweede plaats van de jongensploeg met Jan Wil lem v.d. Hoek, Edgar t. Braake, Leon v. Engerden en Remco de Frankrijker op de 4x50 m vrijeslag in 2.02.2. Maar de De Gouwe-zwemmers vochten terug via een tweede plaats op de 10x100 m vrijeslag die door de dames in 11.08.4 gezwommen werd en een derde plaats bij de heren die op ditzelfde onderdeel 10.00.3 nodig hadden. Uiteindelijk wisten de De Gouwe- zwemmers dan toch met precies 0,1 sec de eerste plaats weer te veroveren en kwamen daarmee in het bezit van de fel begeerde Atlantis-cup. Pakar KavesX^" J 850 r ^2 januari ?g /Bamako 17/18 f WADDINXVEEN - De landelijke jeiigd (16-18 jaar) van FC Utrecht is winnaar geworden van het vorige week dinsdag in de sporthal ”de Sniep” ge houden jeugdzaalvoetbaltournooi van XVSE. De Utrechters versloegen in een spannende finale SVV met 3-1. In het sterk bezette tournooi werd het jeugd- team van WSE vijfde. FC Utrecht kreeg dus de beker en een Cruyff Sports-sweatshirt. Toch waren het de Schiedammers, die het in grote gqtalen opgekomen publiek trakteer den op technisch erg goed voetbal. De 17-jarige Dino Gorree, van SVV werd uitgeroepen tot beste speler van het tournooi. Hij stal de show met een pe nalty a la Gerrie Mühren, waarbij de bal met de rechtervoet achter het linker standbeen om werd geschoten. Derde werd SC Feyenoord, dat in de strijd om de derde en vierde plaats over Quick Boys heen liep met 7-4. Ook was et' succes voor de WSE-equipe. De Waddinxveners behaalden een knappe vijfde plaats via UVS (4-3 winst), Feye noord (2-4 verlies), SVV (4-4) en ten slotte DSVP uit Pijnacker (4-1 winst). Patrick Rijnbeek, door WSE 1-coach Cees Balvers vroegtijdig naar het eerste elftal gehaald, werd topscorer van het tournooi met 8 treffers. Hij ontving daarvoor een paar Patrick sportschoe nen. Tot beste keeper werd Richard Scheur water uitgeroepen, eveneens van WSE. Zesde werd DSVP, terwijl de Leidse jeugd van UVS een zevende plek be machtigde via een 5-1 winst op RVC uit Rijswijk. Net als de Profweek, eerder dit jaar, werd ook dit evenement een enorm suc ces, niet in de laatste door de medewer king van de sponsors NKB Offset, Van Noort Verhuisbedrijf, Massa Sport, Standaard Montage, Verzijl Sport, Cruyff Sports en Albert Heyn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 17