Rehorst Bouw aan vooravond 75-jarig bestaan II GEMEENTE WADDINXVEEN Brief van Nieuws over G. Rehorst Rehorst via radio en tv Rehorst Groep met 6 BV’s MILIEUKLA CHTEN KAMERMUZIEKCONCER T SPREEKUREN VOLKSGEZONDHEID NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES HINDERWET I Wapenfeiten VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN t A k. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 JANUARI 1988 I 01820-16066 010-362244 i Milieudienst Midden-Holland, nr. 1546/8603. Waddinxveen, 7 januari 1988 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 12361/87, 12513/87, 12512/87. Terinzagelegging beschikkingen het helaas niet langer «ogelijk 1 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 210) ter inzage. Commissie voor Economische- en Sociale Zaken op woensdag 13 januari 1988, aanvang 19.30 uur in het raadhuis. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-ieden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Inenten kinderen geboren in 1984. Op woensdag 13 januari 1988 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie, tetanis en polio, voor kinderen geboren in 1984 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhin dering kan gebruik wórden gemaakt van de volgende gelegenheid tot DTP-inenting, welke zal plaats hebben op woensdag 10 februari 1988 eveneens van 13.30 uur tot 14.30 uur. De inentingspapieren mpeten worden meegebracht! Inlichtingen: gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, tel. 14433, toestel 249. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 7 janu ari 1988 tot en met 5 februari 1988 ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene, die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantoor uren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagvond, gedurende maximaal drie uren in te zien. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 8 december 1987 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 7 januari tot en met 5 februari 1988 ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. Tot en met 5 februari 1988 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewil- De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. In de hal van het gemeentehuis is de nieuwe gemeentelijke brochu re over de sociaal raadsvrouw Waddinxveen aanwezig. De brochure geeft aan voor welke onderwerpen men bij de sociaal raadsvrouw terecht kan en waar en wanneer dat kan! Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1. telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, J. MEULEMAN De burgemeester, VAN DER LINDEN 14433 14433 Recreatieschap Reeuwijkse Plassen e.o. op woensdag 13 januari 1988, aanvang 09.30 uur. Terinzagelegging aanvragen en stukken Hoogachtend beheermaatschappij REHORST 3.V. de dlrvktle// Op donderdag 14 januari 1988 wordt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert gegeven door het ORLANDO KWARTET, bestaande uit John Harding en Heinz Oberdorfer: viool, Ferdinand Erblich: altviool en Stefan Metz: cel lo. Op het programma staan strijkkwartetten van Leos Janagek, Wolf gang Amadeus Mozart en Maurice Ravel. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis, sectie Bur gerzaken, op werkdagen tussen 8.30 uur en 12.30 uur, tijdens deze uren is ook telefonische reservering mogelijk (14433), en vanaf een half uur voor de aan vang van het concert aan de zaal. Rehorst Materieel BV voorziet door een specifiek technisch gecentraliseerd equipment, de gelieerde ondernemin gen van de benodigde technische hulp middelen, zowel in de verhuur- als in de dienstverlenende sector. ger- en utiliteitsbouw. Ook worden in opdracht van opdrachtgevers complete bouwplannen ontwikkeld en begeleid. Rehorst, Renovatie en Restauratie BV is gespecialiseerd in het aannemen en uitvoeren van renovatie werken, terwijl restauratie en groot onderhoud van ob jecten mede ten doel staan. maar ook in de werkwijze (industrieel bouwen bij stadsvernieuwing, het snelle gietbouwsysteem) en eigen finaciering- sconstructies. stemd voor de bouwnijverheid. De or ganisatie is ingesteld om timmerwerk in de ruimste zin van het woord gericht naar de speciale wensen van opdracht gevers te realiseren. Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst BV is werkzaam in de bouwnij verheid en heeft tot doel het aannemen, uitvoeren van bouwwerken in de bur- leden in 1969), G. Rehorst en A.P.C. Rehorst. Van hen bleef alleen de aan de Nesse wonende Gerard Rehorst (60) in de di rectie over, een taak die hij tot 1 decem ber 1987 deelde met de vertrokken Reeuwijker G.A.J. van Duimen. Hij kwam in 1980 het management verster ken. In Waddinxveen bouwde Rehorst ook in de nieuwe woonwijk Zuidplas. Naast de eengezinshuizen, werden daar ook twee karakteristieke cirkelflats neerge zet. Met de oplevering van de tweede cirkelflat eind vorig jaar kwam een einde aan de rol van dit bouwbedrijf in Zuidplas. Plannen stonden op stapel voor de bouw van een buurtwinkelcen trum met woningen aan de Zuidplashof en de bouw van een woonarcade en een tweede bedrijfshal voor starters en uit breidende ondernemingen in het bedrij venpark Coenecoop. ’’Oude” bouwsels van Rehorst zijn bij voorbeeld de Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan, de hervormde Im- manuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan, de dagschool voor volwassenen Gouwe Leiden en Alphen aan den Rijn. In het kader van die projecten was Rehorst steeds vernieuwend bezig. Niet alleen wat vormgeving betreft (cirkelflats), WADDINXVEEN - Het Waddinxveense bouw- en aannemingsbedrijf Rehorst aan de Dorpstraat heeft in de huidige vorm opgehouden te be staan. Met het dinsdag uitgesproken faillissement is een einde gekomen aan een betrouwbare en degelijke onderneming, die aan de vooravond stond van het 75-jarig bestaan. Bureau Burgerzaken:" bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. C. de directie van Houthandel Houtex B.V. Willem de Zwijger- laan 1, 2741 DA WADDINXVEEN, om vergunning ingevolge de Hinderwet voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een loods met opslag voor hout en mogelijkheid voor het zagen ondergrondse dieselolietank van 5.000 1. t.b.v. eigen transport, gelegen op het perceel Noordkade 40; De gemeente Waddinxveen heeft de advisering over milieuvraag stukken overgedragen aan het Milieubureau van het Intergemeen telijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland te Gouda. Het milieubureau heeft een Meldpost Milieuklachten. In het ver volg kan men zich met milieuklachten tot deze meldpost wenden. De Meldpost Milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar voor klachten onder telefoonnummer 01820-28011. Voor overige milieuvraagstukken is in het vervolg op elke woens dagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de milieu dienst in het gemeentehuis bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening aanwezig. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. van Beheermaatschappij Rehorst B. de heer A.M. Hofman, Brugweg 13, 2741 KT WADDINX VEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een klein-offsetdrukkerij en copiëerin- richting, etikettendrukkerij en stencilbedrijf, gelegen op het per ceel Brugweg 11-13. De oprichter van Rehorst Bouw BV, P. Rehorst. Deze Waddinxve- ner overleed in 1972. Zijn bedrijf groeide uit van een éénmansmetsel- bed rijf tot een moderne bouwonder neming, die dit jaar 75 jaar zou heb ben beslaan. (Foto: Rehorst Bouw BV). t Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen: Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als boven omschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. A. de directie van Plastic Mappen Centrum B.V. en Zeefdrukkerij Midden-Holland B.V., Zuidkade 114, 2741 JG WADDINX VEEN, om vergunning ingevolge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een plasticmappenfabriek en een zeef drukkerij, gelegen op het perceel Zuidkade 114; Deze brief stuurde directeur G. Rehorst BV aan zijn 230.medewerkers. Rewa-Holland BV houdt zich hoofdza kelijk bezig met het beleggen, beheren en exploiteren van vermogenswaarden. Op de agenda o.a.: - Notitie inzake intergemeentelijk stimuleringsproject ten behoe ve vari langdurig werklozen. - Stand van zaken realisering tweede bedrijfshal. Vergadering van het Algemeen Bestuur in het gemeentehuis van Reeuwijk. Een exehiplaar van de agenda kan worden aangevraagd bij het secretariaat van het Recreatieschap, Koningskade 1 te ’s-Gravenhage. Telefoon 070-116974/116406. WADDINXVEEN - Bouw- en aanne mingsbedrijf P. Rehorst BV omvat zo’n zes besloten vennootschappen. Die vennootschappen zijn Beheermaat schappij Rehorst BV, Houtindustrie De Gouwe Waddinxveen BV, Bouw- en Aannemingsmij P. Rehorst BV, Re horst Renovatie en Restauratie BV, Rehorst Materieel BV en Rewa Hol land BV. De Beheermaatschappij Rehorst BV is de houdstermaatschappij van de tot de Rehorst Groep behorende dochteron dernemingen van waaruit tevens de di rectie over deze dochterondernemingen wordt gevoerd. Houtindustrie De Gouwe Waddinx veen BV heeft als hoofdactiviteit het vervaardigen van houtconstructies be- Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een hoorzitting worden gehou den. In die tijd had het door-en-door Wad dinxveense bedrijf veel ervaring en ken nis opgebouwd. Het bedrijf groeide ten slotte uit van een éénmans-metselbe- drijf tot een moderne bouwonderne ming met de laatste tijd 230 werkne mers, die zelf grote woning- en utiliteits- projecten ontwikkelde en bouwde. Voor bouw- en aannemingsbedrijf Re horst - dat uitgroeide tot de Rehorst- Groep met zes BV’s - legde de in 1972 overleden P. Rehorst op 20 maart 1913 met een aannemersbedrijf voor metsel werken de basis. De transformatie tot volledig bouwbedrijf liet in Waddinx veen en wijde omgeving een spoor van woningen, fabrieken, scholen en kerk gebouwen na. De directie van Frans Maas Special Transport B.V. Bredeweg 23, 2742 KZ WADDINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinder wet voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een expeditiebedrijf met koelcellen op het perceel Bredeweg 23. ligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Graven- hage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. College (vroeger Koningin Wilhelmina- MAVO-school) eveneens aan de Prin ses Beatrixlaan het bedrijfs- en kanto rencomplex van Westnederland aan de Hoogeveenseweg (toen Citosa) en de winkelcentra Passage en Groensvoor- de. De laatste tijd werd volop gebouwd en gerenoveerd in Woerden, Hellevoet- sluis, Vlaardingen, Rotterdam, Den Haag, Scheveningen (Carlton Beach Hotel), Gouda, Amsterdam. Almere, Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten WADDINXVEEN - Vlak voor Oud en Nieuw kregen de 230 werk nemers van Rehorst Bouw, die ver spreid in Zuid-Holland wonen, maar waarvan er 70 in Waddinx veen gehuisvest zijn, de volgende brief van directeur G. Rehorst na mens de beheermaatschappij Re horst BV toegestuurd: ’’Gelet op de slechte bedrijfsresul taten is het helaas niet langer moge lijk het bedrijf in de huidige vorm voort te zetten. Wij hebben derhal ve aandeelhouders voorgesteld het faillissement van de onderneming aan te vragen en wel op 4 januari. Hieromtrent is recent overleg ge weest met de ondernemingsraad. In verband met het vorenstaande zuilen de werken op 4 januari wor den stilgelegd en behoeft u derhal ve niet op het werk te verschijnen. Wij verzoeken u dringend in ver band met verdere mededelingen en formaliteiten aanwezig te willen zijn op een bijeenkomst, te houden op woensdag 6 januari te 14.00 uur in café restaurant Rustburcht, Stre- velseweg 744/746 (Zuidplein) te Rotterdam. Volledigheidshalve wijzen wij u er op dat u zich binnen 24 uur na 4 ja nuari bij uw plaatselijke vertegen woordiging van de Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid als werk loos moet laten inschrijven. Ook dient dit te geschieden als werkzoe kende bij het Arbeidsbureau waar onder u ressorteert”. WADDINXVEEN - Het eerste nieuws over het faillissement van bouw- en aannemingsbedrijf Re horst BV vernamen de Waddinxve- ners zaterdag via de ANP-nieuws- bulietin op de Hilversumse radio zenders en via de uitzendingen van het door Harmen Siezen gepresen teerde NOS-journaal. Verantwoordelijk voor deze be richtgeving was de Waddinxveense journalist Bert Woudenberg. Hij voorzag zaterdag als ANP-corre- spondent voor Waddinxveen en omgeving via het Haagse telexnet radio, televisie en kranten van het nieuws, dat menigeen heeft ge schokt en waarvan het de bedoeling was dat het deze week bekend zou worden gemaakt. Bert Woudenberg, die in oktober het plotselinge en opzienbarende vertrek van de directeur van de Ra bobank Waddinxveen wereldkun dig maakte en met zijn berichtge ving via het ANP voor een ware nieuwsgolf zorgde, was tussen Kerst en Oud en Nieuw druk bezig geweest nadere informatie over het reilen en zeilen van Rehorst BV in te winnen. Maar zowel directeur G. Rehorst van de Nesse als gedelegeerde com missaris A.H.G. van der Wiel van de Weidezoom bleven in eerste in stantie voor hem onbereikbaar. Toen echter in de loop van vorige week namens de beheermaatschap pij Rehorst BV een brief voor de 230 werknemers werd opgesteld en verstuurd en hij die brief in handen kreeg besloot de ANP-correspon- dent zijn journalistieke werk te doen en de telexen te laten ratelen. Na de radio- en televisieuitzendin gen van zaterdagavond gingen de redacties van de dagbladen in de loop van zondag voor hun edities van maandag op pad voor het ver garen van nader nieuws. Daarbij was het ANP-bericht van Bert Woudenberg hun belangrijkste en meest informatieve bron. Actueel over het faillissement van Rehorst was ook de lokale omroep RTW, die in een ingelast program- ma-onderdeel van ’’Rondom de hefbrug” een rechtstreeks inter view uitzond met de aan de Oost- polderweg wonende Waddinxve- ner M.P. Oosterom, voorzitter van de negen leden tellende onerne- mingsraad van Rehorst BV en lid van het algemeen bestuur van de Stichting Radio en Televisie Wad dinxveen. Tot de ’’wapenfeiten” uit de historie van het bedrijf behoort de bouw van alle kunstwerken en perrons voor de ruim vijftig jaar terug aangelegde spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. Aanvan kelijk leidden drie broers van de oprich ter de onderneming: C. Rehorst (over- De vestiging van bouw- en aannemingsbedrijf P. Rehorst BV aan de Dorpstraat. (Foto: Sjaak Noteboom). Commissie voor de Financiën op donderdag 7 januari 1988, om 1S1.30 uur in het raadhuis. Op de agenda o.a.: - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de verbouw Mgr. Bekkersschool. - Subsidie V.O.O.-damtoernooi 1988. - Aankoop perceel Zuidelijke Dwarsweg 10. - Verkoop perceel grond aan de Maarten Schoutenstraat. - Jaarrekening 1986 Samenwerkingsschool HAVO-Atheneum. - Jaarrekening 1986 Gemeenschappelijk Antennesysteembedrijf. - Jaarrekening 1986 Gemeentelijk Grondbedrijf. - Jaarrekening 1986 Dienst Openbare Werken. - Jaarrekening 1986 Algemene Dienst (rekening controlerap port Sociaal Cultureel Werk 1986 is bijgevoegd). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Wij verzoeken te 14.00 uur ia te Rotterdam. Volledigheidshalve wijzen «ij u erop dat u zich binnen 24 uur na 4 januari bij u« piastselijke vertegenwoordiging van d«- Stichting Sociaal Fonds Bouw nijverheid ais werkloos moet laten inschrijven. Ook dient dit te geschieden als werkzoekende bij het Arbeidsburo waaronder u ressorteert Geachte neer, Gelet op de slechte bedrijfsresultaten is het bedrijf in de huidige vor® voort te zetten. Wij hebben derhalve aandeelhouders voorgesteld het faillissement van de ondernetaing aan te vragen en wel op 4 januari a.s. Hieromtrent 12 recent overleg geweest net uw onde rneaingsraad In verband met bet vorenstaande zullen de «erken op 4 januari a.s. «orden stilgelegd en behoeft u derhalve niet op het werk te verschijnen. u dringend in verband aet verdere n«.-dedelingen ett formaxite*ten len zijn op een ni jeenkemstte houden op woensdag 6 jsacnri s..e Café Restaurant"RustburchtStrcvelsweg 744 746 (Zuidpleza) Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 8 januari 1988 van lü.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 8 januari 1988 van 10.00- 12.00 uur. PR

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 3