3 raadzaal na Eerste paal bijzonder bouwproject Receptie in Gezinsvervangend tehuis met 12 mensen Gemeenschapszin aan ’t verdwijnen Managementteam, verhuizingen, verbouwingen en benoeminingen Medische weekenddienst BURGERLIJKE STAND Streekfunctie voor nieuwe instelling Huizen met gezinsvervangend tehuis Gevonden en verloren voorwerpen FLSRIDk Open Cirkel over de media Boottochten afgelast: te weinig mensen Weekblad voor Waddinxveen Weekenddienst dierenarts: Verloren Benoemingen Gemeenschapszin Stil gestaan Apathie Afstand Uitdaging Verbouwingen Ge zins vervangen d tehuis Gevonden Exploitatie Management-team J f Restaurant DE KERKEN NODIGEN r A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 JANUARI 1988 Pagina 5 Gemeente start met nieuwe organisatie Ondertrouwd: H. A. Faber en T.J. van der Werf. een- vat onder meer een gezinsvervangend tehuis. Overleden: Gorissen ev van den Hoek, Agatha, oud 60 jaar; Rose- boom wv van ’t Wout, Everdina, oud 82 jaar; van Hees, Karei Ar jan, oud 20 jaar; Sterkenburg, Herman, oud 68 jaar. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Verloskundige voor het gehele weekeinde: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801 Inlichtingen: Rijkspolitie Wad dinxveen WADDINXVEEN - Zuidhollands gedeputeerde T.F.JJansen slaat don derdagmiddag 7 januari aan de Zuidplaslaan de eerste paal voor de bouw van 50 eengezinswoningen in de premie verhuur non-profit. De woningen worden neergezet door de woningbouwvereniging Waddinxveen en qm- Hct woningcomplex zal worden ge bouwd door het Moordrechtse bouwbe drijf F. Vink Zn. B.V. en omvat 32 eengezinswoningen, veertien 55+ een gezinswoningen, waarvan één minder- valide woning en een uit vier eengezins woningen geformeerd gezinsvervan gend tehuis voor maximaal 15 perso nen. De in het gezinsvervangend tehuis te huisvesten lichamelijk cn/of geestelijk gehandicapte personen gaan overdag naar het dagverblijf voor ouderen in Moordrecht of ''aar de sociale werk- duidelijk gemaakt, bij welke afdeling men vanaf dat moment voor welke za ken terecht kan. ZONDAG 10 JANUARI 1988 Arts: Th.G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112 Apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255 Metaal kleurige broche met zalm kleurige steen, paar oorbellen op karton geprikt, diverse sleutels, semafoon merk Motorola, gouden hanger met bloemmotief, zilveren dameshorloge, rode portemonnee, Rabobank pasje, Giropasje, bruin wollen handschoen met leer, kin- derarmband zilver met naam Bian ca, zwarte kat. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen is met een nieuwe amb telijke organisatie het nieuwe jaar ingegaan. Twee jaar geleden al werd er, ter uitvoering van het beleidsprogramma 1982-1986, een organisatie onderzoek ingesteld met het doel knelpunten in het functioneren van de ambtelijke organisatie te signaleren en daarvoor oplossingen aan te dra gen. In verband met de reorganisatie is een aantal benoemingen tot stand geko men. De heer H.J.B.C. Maas is per 1 januari 1988 benoemd tot chef van de nieuwe afdeling Algemene Zaken, de heer B.SJ. Kramer tot waarnemend chef van die afdeling; Drs. C.J.M. Seelen is per 1 juli 1988 be- ZONDAG 10 JANUARI 1988 NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. G.C. Kunz 17.00 uur ds. J.W. Goossen De Hoeksteen: 9.30 uur ds. H. Marchand, Harderwijk 18.30 uur ds. G.C. Kunz Betheikerk: 9.30 uur ds. J .W. Goossen 17.00 uur ds. H. Schipaanboord Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur kand. W. Groeneboom, Capelle aan den IJssel Immanuëlkerk: 10.00 uur ds. A. A. van Houwelingen 17.0ü uur ds. L. Terlouw, Bodegraven GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. J.C. de Moor Ontmoetingskerk: 9.30 uurds. P.A.C. Bongers 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. P.J. v.d. Laarse OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want ZATERDAG 9 JANUARI 1988 Arts: P.J.E van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100 Apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255 TELEFOONCIRKELS RODE KRUIS Informatie: Anna Paulownastraat 25, tel. 18058 (Mevrouw A. Ravensber- gen-Demmenie'coördinatrice) GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. C.J. Smelik, Capelle aan den IJssel 14.30 uur ds. D.T. Vreugdenhil, Berkel en Rodenrijs BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ev.J. Kits 18.30 uurds. H.G. Koekoek JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking WELFARE RODE KRUIS, afdeling Waddinxveen Secretariaat: J. F. v.d. Klauw, Oltmanstraat 12, tel. 13642. Aanvraag deelname: mevr. J.S. Deters-Stapel, Schuberthof 17, tel. 17716 Anne Frank-centrum: Elke woensdagmorgen 9.30-11.30 uur. Huize Souburgh: Dinsdagmiddag om de veertien dagen 14.00-15.30 uur. Toch heb ik het gevoel - die mooie uit zonderingen daargelaten natuurlijk - dat de Waddinxveense gemeenschaps zin om de een of andere reden wat aan het verdwijnen is. Het aantal mensen dat steeds opnieuw bereid is te investe ren in anderen, in verenigingen en in be wegingen daalt zienderogen. ’’Tegenwoordig investeer ik in mijzelf, in mijn gezin”, hoor ik vaker dan ooit tegen mij zeggen. Dat is jammer. Jam mer voor die mensen, maar ook jammer voor ons, de lokale samenleving van Waddinxveen. HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum In heel wat Waddinxveense gezinnen De groeiende apathie en het gebrek aan respons is natuurlijk niet alleen een Waddinxveense aangelegenheid. De ontevredenheid in dit dorp is even groot als elders het geval is. Ook de kritiek op Uitgeverij: VET A B. V. Direktie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144. 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9. 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur meiden. Abonnementsprijs: Postabonnement 31,50 per half jaar. Advertentie-tarieven: Losse mm-prijs 0,45 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. ii WADDINXVEEN - Aan het begin van dit spiksplinternieuwe jaar 1988 is er nog volop gelegenheid om zowel voor uit als terug te kijken. Geen jaarwisseling ontkomt nu maal aan een blik over de schouder naar wat was en wat nooit meer zal terugko men en naar wat misschien nog komt en niemand met zekerheid zal kunnen zeg gen. Bij alle terugblikken en voorspellingen in deze dagen is en blijft het belangrijks te van alles altijd iemands persoonlijk welzijn en gezondheid. Geluk en ver driet liggen bij de mensen zelf, in het ge zin en in de familiekring het dichtst bij elkaar. WADDINXVEEN - Van het huurwoningencomplex dat in opdracht van de woningbouwvereniging Waddinxveen aan de Zuidplaslaan in de woon wijk Zuidplas zal worden gebouwd maakt een in vier woningen onder te brengen gezinsvervangend tehuis deel uit. Ik hoop oprecht dat deze kant te somber zal zijn. In 1988 k: gendeel bewezen worden. V' daar met elkaar weer een h gewoon is ergens extree voor te bet Ten. tijd voor^ekregen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 9.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) STICHTING DE HERE IS VREDE Peppelhorst 17, Waddinxveen Zondag: 10.30 uur prediking Vrijdag: 20.00 uur open gesprekken GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.30 uur ds. A. Bac Woensdag 13 januari: 1 19.30 uur dhr. C.A. van Dieren noemd tot chef van de nieuwe afdeling Welzijn en Onderwijs; De heer J. Stolze is per 1 januari 1988 benoemd tot chef van de nieuwe afde ling Ruimte en Bouw, bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, de heer R. Visser tot waarnemend chef van actief was in het scoutingwerk en zelf die afdeling; De heer C. van Dam is per 1 maart 1988 benoemd tot administrateur van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, als opvolger van de heer C.C. van der Klauw, die per die datum gebruik maakt van de VUT-regeling. Waddinxveense kantteke ningen" voor de microfoon van de lokale omroep RTW uitsprak. dat zich in de eigen besloten omgeving Volgens de verhalen gaat het daarente- heeft afgespeeld. Daarom zijn al die gebruikelijke jaar overzichten op zich heel betrekkelijk. Het is een algemene, ook wat afstande lijke selectie van wat zich in dorp, stad en streek 365 dagen lang heeft afge speeld. Met heel vaak dezelfde hoofd personen. Aan de andere kant vertellen die uit de archieven opgedoken foto’s ook het mooie verhaal van mensen, die met el kaar soms heel wat doen om de samen leving vorm te geven. Want de Wad- dinxveners kunnen net zo min zonder elkaar als al die andere Nederlanders in tegen de 750 gemeenten. Maar onze gemeentebestuurders lijken steeds verder van de burgers af te ko men staan. Wie zijn oor goed te luiste ren legt hoort niet gauw iets waardoor de 19 gekozenen zich gedragen weten, al denken zij daar zelf natuurlijk heel anders over. Hun antwoord is dan: bezoek de partij en commissievergaderingen. Spreek mee. Laat je stem horen. Maar de Wad- dinxveners lezen het wei in de krant. Zij lijken het verleerd te hebben hun stem te laten horen. Waarom zouden ze ook. De winkels in de woonwijk Zuidplas ko men toch weer later, het openluchtz wembad gaat toch dicht en zonder een discotheek blijven de jongeren toch met hun ziel onder de arm lopen. Die houding brengt eigenlijk een verve- Ronduit armetierig in Waddinxveen in lende hond-in-de-pot-mentaliteit. De beelden bewijzen dat ook een beetje. Het is allemaal wat opgeklopt, wat ge zocht en in elkaar gezet. De echte belangstelling voor wat we doen is aan het verdwijnen. Aan andere moet een schepje bovenop. Het is daarbij van groot belang de W dinxveners de indruk terug te geven hun stem telt. Dat ze goede ideeën ben, die het waard zijn onderzo< worden. Dat eerlijkheid, opred en ’’gelijke monniken, gelijke k; waarden zijn die altijd en overaf schaarse evenementen: overal kom je digd moeten worden. hetzelfde groepje mensen tegen dat steeds dezelfde dingen tegen elkaar zegt, maar voor de rest uitgaat in de gro te steden, elders winkelt en meestal niet Ik zie het als een taak én een uitdaging van het Waddinxveense gemeentebe stuur om in 1988 te proberen de bevol- meer dan ooit te motiveren. De groter wordende kloof tussen gekoze nen en kiezers moet worden verkleind. Daarvoor is de hand in eigen boezem steken een eerste vereiste. Met ingang van dit jaar beschikt Wad dinxveen over full-time betaalde wet houders. Zij zijn de gekozen dagelijks bestuurders die mee moeten helpen de lokale samenleving een stuk enthousias ter te laten worden. En dan zijn mooie bouweijfers, sluiten de begrotingsposten en unanieme bc alles en nog wat is nergens anders mil- sluit en bij lange na niet voldoende, f der. Ik neem direct aan dat mijn verhaal weerlegd kan worden met allerlei posi tieve verslagen en cijfers van geslaagde evenementen. Maar toch is er weinig meer dat de Waddinxveners eensgezind en massaal op de been brengt. In alle lokaliteiten, bij openingen, bij de het afgelopen jaar was het gedoe rond om de aanvaarding en bestemming van kostbare geschenken als een fontein in de Petteplas en een openiuchtpodium in het Warnaarplantsoen of elders. Nie mand heb ik daarover een goed woord waarden - hoe begrijpelijk en belangrijk horen zeggen. ook - lijkt meer prioriteit gegeven te worden. ”Een rustig jaar, tegen het saaie aan”, schreef ik vorige week dinsdag in het Weekblad voor Waddinxveen. Uit de reacties die ik daarop kreeg heb ik be grepen dat dit werd herkend. Een actie- king ve voorzitter van een bruisende stich ting moest erkennen zich daardoor in Waddinxveen minder thuis te gaan voe len. WADD1NXVEEN/GOUDA - De boottochten die oud-Waddinxvener Boudewijn Ligterink met Zijn Goudse rondvaartboot Het Groene Hart zater dag en zondag had willen houden van Waddinxveen naar de Braassemermeer moesten wegens gebrek aan belangstel ling worden afgelast. Op beide dagen had hij minstens 40 pas sagiers per keer moeten hebben om tus sen vier en acht uur de winterse vaar tocht te kunnen maken - in totaal zo’n 1.500,- - zou bestemd worden voor de landelijke actie Afrika Nü. Teleurgesteld moest Boudewijn Ligte rink, die in Waddinxveen aan de Hene- gouwerweg woonde en met zijn vrouw te nemen personen zoveel mogelijk in hun eigen vertrouwde omgeving kun nen blijven. zich inzette voor de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinxveen, vaststellen dat de streekgenoten niet warm liepen voor zijn idee. De kosten voor deelname bedroegen 25,- per persoon, inclusief een eenvou dige broodmaaltijd. Vanwege noodzakelijke verbouwingen en verhuizingen in het gemeentehuis zal dan nog niet meteen voor de inwoners van Waddinxveen duidelijk zijn bij wie men moet zijn. De receptionist(e) van het gemeentehuis probeert in deze tijdelijke situatie iedereen zo goed mo gelijk naar de j uiste persoon en plaats te verwijzen. Als alle afdelingen en medewerkers op de hun toebedachte werkplek zitten, zal met een informatiebrochure worden Het bestuur van de woningbouwvereni ging Waddinxveen heeft met medewer king van het gemeentebestuur van Waddinxveen met de bouw van het ge zinsvervangend tehuis gestalte kunnen geven aan een daartoe sinds geruime tijd bij het gemeentebestuur gedepon eerde wens - samenvallend met een ini tiatief van de Algemene Stichting voor verzorging en verpleging van Zwakzin nigen Zuid-Holland, welke deze wo ning gaat exploiteren - tot het zo moge lijk in onze gemeente realiseren van een dergelijk tehuis, dat overigens min of meer toch een streekfunctie'gaat vervul len. plaats De Sterrenborgh in Gouda. Het tehuis is een project van de Alge mene Stichting voor Verzorging en Ver pleging van Zwakzinnigen in Zuid-Hol- land. Bij de begeleiding is betrokken het Sociaal Pedagogisch Centrum in Gouda. Met het project van de woningbouwver eniging Waddinxveen, waarvoor het ar chitectenbureau Stuurman Partners heeft getekend, is ruim 5,6 miljoen gul den gemoeid. Met de bouw gaat een jaar heen. De kale huur per maand ligt rond de 515 gulden. Diverse sleutels, gouden armban dje, benzinedop, lange groene das, kinderwant, kinderschoentje c.q. laarsje, motorboek, potje met pil len. Als sociaal maatschappelijke instelling ten behoeve van de plaatselijke volks huisvesting rekent het bestuur van de woningbouwvereniging het tot zijn taak te trachten ook in deze sector zoveel mogelijk voor aangepaste huisvesting zorg te dragen. Op deze wijze wordt het immers voor mensen, die bijv, door het wegvallen van hun ouders/verzorgers danwel om andere redenen en wiens geestelijke/ii- chamelijke handicap hyn daarin niet be lemmeren, mogelijk gemaakt opeen zo nodig wat aangepaste wijze aan het maatschappelijke/sociale leven deel te hebben of te nemen. Door de kleinschalige opzet van een ge- zinsvervangend-tehuis komt de identi teit van de te verzorgen personen meer en beter tot zijn recht, terwijl hierdoor tevens wordt Gereikt, dat de daarin op Geboren: David z.v. R.P. van der Plicht en M.J. Wattel; Berthus Johannes z.v. M. de Groot en J.E. Trzebuniak; Rianne Louise d.v. G.F. van der Poel en A.J.L. Hogendoorn; Sabina d.v. H. Verwaal enT. Goor;Fatimad.v. A. BokasbaenD. Aatach; Auke Johanz.v. A. H. Sluijs en J.W. Boere; Esther d.v. P.M. Schrijvers en C. van Haarlem; Özer z.v. Y. Ates en S. Dineer; Bennie Dominique z.v. B. van der Flier en C.H.M. Bosman; Maria Susanna d.v. J.S. Mid del en M.J.A. Muijsclaar; Olivia Dominique d.v. C.A. Honkoop en M.B. Bentinho; Frank z.v. R. van der Bas en M.P. Broos; Ni- vard Theodorus z.v. T.D. van Niekerk en C. Biemond; Marleen d.v. R. Verweyen J.C. Roos; BardineJacomine d.v. A. Monsteren M. Donkersloot. door werkzaamheden die gedeeltelijk bij de dienst Openbare Werken waren ondergebracht vanwege de technische aspecten, te combineren met werk zaamheden in de administratief-/juri- dische sfeer die bij de gemeentesecreta rie werden verricht. Dat gebeurde on der andere met werkzaamheden op ver keersgebied en op het gebied van de ruimtelijke ordening, de woningbouw en de milieuhygiëne. Ook door samenvoeging van de afdelin gen Onderwijs en Welzijnszaken en door Bureau Burgerzaken onder te brengen bij de nieuwe afdeling Algeme ne Zaken, worden met elkaar samen hangende taken en taakonderdelen zo veel mogelijk gebundeld. Daarnaast worden taakonderdelen die funktioneel nauw samenhangen, in het kader van de reorganisatie, van de ene afdeling bij de andere ondergebracht. Per 1 januari 1988 is de aangepaste or ganisatie een feit. De nieuwe afdeling Welzijn en Onderwijs zal echter pas op 1 juli 1988 gevormd worden. Tot dat moment blijft de afdeling Onderwijs opereren onder leiding van de heer T. van Berkel en de afdeling Welzijnsza ken met drs. C.J.M. Seelen als chef. De heer C.C. van der Klauw blijft tot 1 maart 1988 administrateur van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. WADDINXVEEN - Maandagmiddag van vijf tot ver na zeven uur hield het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie in de raadzaal van het gemeentehuis. Daar zorgde een mu- ziekgroepje voor de sfeer en werden drankjes en hapjes geserveerd. De be langstelling voor deze receptie was groot Uit de wereld van de verenigingen, de sport, het bedrijfsleven, particulieren en andere sectoren van de maatschappij was men welhaast massaal opgekomen. Vlak voordat de receptie voor iedereen van start ging hielden B. en W. de nieuwjaarsbijeenkomst voor de mede werkers. Deze was anders altijd ’s mor gens. In deze week werden diverse nieuw jaarsbijeenkomsten en -recepties ge houden. Dinsdagavond konden geluk wensen worden uitgewisseld bij de afde lingen van de PvdA en de VVD en bij de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) gen gelukkig ook goed met diverse Waddinxveense zaken. Voor het bedrij venpark Coenecoop heeft het bedrijf sleven groeiende belangstelling. Het gevaarlijkste kruispunt, het Konin gin Wilhelminaplein, is voorzien van verkeerslichten. De lokale werkloos heid is laag. De bedrijvigheid is groot. Florerende verenigingen hebben zojuist hun jubileum gevierd of maken zich daarvoor in 1988 op. Over kunst en cul tuur zijn positieve dingen te meiden. Dit tehuis, het negende van de Algeme ne Stichting voor Verzorging en Verple ging van Zwakzinnigen in Zuid-Hoi- land, zal een streekfunctie gaan vervul len en een thuis bieden aan twaalf gees telijk gehandicapten, die onder dage lijks toezicht zullen komen van een groepsleidersteam Met het hele woningbouwproject (32 eengezinswoningen, 14 55-pluseenge- zinswoningen, waarvan één woning voor een mindervalide en een gezins vervangend tehuis van 4 woningen) is ruim 5,6 miljoen gulden gemoeid. Bou wer ervan is bouwbedrijf F. Vink Zn BV naar een ontwerp van Stuurman Partners BV aan de Brugweg. Het gezinsvervangende tehuis is het ne gende tehuis van de Stichting ASVZ- Zuid-Holland in de provincie. Het huis zal een tehuis gaan bieden aan 12 gees telijk gehandicapten. Het ligt in de bedoeling dat zij in twee groepen het huis gaan bewonen. Naast de twee groepsruimten is er in het huis voor een ieder een eigen zit-/slaapka- mer. Overdag bezoeken zij het dagver blijf voor ouderen (DVO) of zijn zij werkzaam op de sociale werkplaats. Wat de vrijetijdsbesteding betreft zul len zij zoveel mogelijk gebruik maken van de clubs en verenigingen in de om geving, al dan niet speciaal voor geeste lijk gehandicapten. In samenspraak met het Sociaal Pe dagogisch Centrum te Gouda zal door een deskundigenteam, bestaande uit een arts, maatschappelijk werkende, pedagoog en het hoofd van het huis, be keken worden wie in aanmerking komt voor plaatsing in dit tehuis. De dagelijk se begeleiding en zorg is in handen van een groepsleidersteam, onder leiding van het hoofd. Het is de wens van de stichting dat de bewoners zich snel zullen thuisvoeien in hun nieuwe behuizing en zich snel opge nomen zullen voelen in de woonge meenschap van Waddinxveen. Eén van de oplossingen was het instel len van een management-team waarin, onder voorzitterschap van de gemeen tesecretaris J. Meuleman, de directeur van de gemeentesecretarie C.A.P.M. Loose en de directeur van de dienst Openbare Werken en Bedrijven ing. S. v. Houten, zitting namen. Het management-team kreeg een tweeledige taak. Enerzijds het verbete ren, coördineren en stroomlijnen van de organisatie en de werkwijze van de administratie. Anderzijds het uitwer ken en begeleiden van de voorgestane organisatieveranderingen. Op basis van de gesignaleerde knelpun ten stelde het management-team zich ten doel om met een organisatieveran dering, die gering van omvang moest zijn, te bereiken dat meer duidelijkheid zou ontstaan voor de bevolking en dat efficiënter en effectiever zou kunnen worden gewerkt. Dat doel werd onder andere bereikt WADDINXVEEN - Over de invloed van de media houdt de hervormde ont- moetingskring De Open Cirkel woens dagavond 6 januari om acht uur in De Schaapskooi aan de Nesse een avond. Over het thema ”De invloed van de me dia op de christenen” spreekt dan oud- Waddinxvener Alben Mons, hoofd voorlichting van de Evangelische Om roep. Ook in het nieuwe jaar is iedereen weer van harte welkom op deze open avonden, die georganiseerd worden door de Centrale Hervormde Gemeen te. Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de f heeft in het nu voorbije 1987 de wereld rubriek stil gestaan. Geen wereldnieuws, lande lijk nieuws en Waddinxveens nieuws kon dan opboksen tegen het wel en wee

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 5